To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou.

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 4 střely, TOI 20:27
Tři hvězdy zápasu

1. Alexander Ovečkin (WSH) 2 + 0
2. P. K. Subban (MTL) 1 + 2
3. John Carlson (WSH) 0 + 3
Je konec! Nakonec bod navíc urvali hráči Washingtonu, kteří se po vítězném nájezdu Brouwera radují ze dvou bodů. Díky dnešní výhře si Washington zajistil účast v play-off na sto procent!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
Autorem vítězné branky je TROY BROUWER.
Troy Brouwer chtěl nejprve vystřelit do levého růžku, ale nakonec vystřelil doprava a puk procpal pod Priceho paží do branky.
Max Pacioretty zkoušel vystřelit, ale Holtby to přečetl.
Alexander Ovečkin naznačil střele doleva, ale nakonec zakončoval zprava, ale Price chytá.
Pierre-Alexandre Parenteau si najel zleva a zkusil vystřelit pod horní tyč, ale trefil pouze Holtbyho lapačku.
Nicklas Bäckström dlouho míchal s pukem, ale branku vstřelit nedokázal.
David Desharnais si hodně najel z pravé strany a zkusil zakončit bekhendem, ale neúspěšně.
Jevgenij Kuzněcov jel hodně pomalu, nakonec se odhodlal ke střele, která orazítkovala tyč!
Alex Galchenyuk se pokusil o bekhendový blafák, ale ten Holtby přečetl.
Samostatné nájezdy začínají.
Vše už je připraveno, nájezdy mohou začít.
Taj ani prodloužení nám vítěze nepřineslo na řadu tak tedy musí přijít samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:29
Jeff Petry pálil dvakrát od modré, ale ani jednou jeho střela na Hotbyho neprošla.
64:01
Probíhá poslední minuta prodloužení.
63:52
Domácí drží puk ve vlastním pásmu.
63:28
Tomáš Plekanec našel před brankou krásnou přihrávkou Maxe Paciorettyho, který nedokázal zakončit zcela osamocen před Holtbym.
63:10
John Carlson se pokusil o střelu z nápřahu, ale domácí brankář ji bez problému likviduje.
62:33
Za Pricem zvoní tyčka! Rozhodčí upažuje a prodloužení pokračuje.
62:01
Hra se zase na chvilku přesunula na druhou stranu. Pozornost Price prověřil Marcus Johansson.
61:28
Montreal stále v útočném pásmu.
61:04
Brendan Gallagher uháněl po levé straně, ale jeho střelu vyrazil pohotový Holtby.
60:19
Plekanec rozjíždí první útočnou akci v prodloužení. U puku nyní Pacioretty, který se pokouší bojovat o puk v rohu kluziště.
60:01
Vše je připraveno, pojďme na prodloužení.
Je za námi již i třetí třetina, i ta nám nabídla spoustu branek, konkrétně tři, a to jednu na straně Montrealu a dvě na straně Capitals. Po první bezbrankové třetině nám svítí na výsledkové tabuli překvapivé skóre 4:4. Rozhodnout tedy bude muset prodloužení nebo nájezdy.
60:00
59:38
Montreal ještě zkoušel něco v útočné třetině vymyslet, ale marně. Vypadá to na prodloužení.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny. Washington v útočném pásmu.
58:38
Oba týmy hrají hodně vlažně a jsou již smířeny s pětiminutovým prodloužením.
58:01
Probíhájí poslední dvě minuty třetiny.
57:52
Markov rozjíždí útočnou akci Canadiens. Na levé straně mu najíždí Prust.
57:26
Nyní se srazili dva domácí obránci, ale hosté toho využít nedokázali.
57:02
Washington se snaží kombinovat v útočném pásmu a zatím se mu to daří na výbornou.
55:01
Montreal právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno. Markov posunul puk na P.K. SUBBANA, který se napřáhl a tvrdou střelou nedal Holtbymu žádnou šanci. Asistence: Andrej Markov a Max Pacioretty.
54:52
Tomáš Plekanec to zkusil z levého kruhu, ale Holtby vyrazil před sebe, kde byl Markov, ten zakončil jen do betonů. Po odpískání si ještě Markov něco vyřizoval s jedním z hostujících obránců.
54:23
Curtis Glencross (WSH) dostává dvě minuty za nedovolené bránění brankáře. Domácí mají možnost vyrovnat stav utkání během přesilové hry.
54:23
Na tresty si budeme muset počkat po komerční přestávce. Bude se vylučovat na straně hostů.
54:23
Hosté se ale zmocnili puku a zakládají rychlý protiútok, ten končí hromadnou šarvátkou před Pricem.
54:10
Montreal se nyní nastěhoval do útočného pásma, kde je hodně aktivní.
53:19
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu.
52:19
Washington právě vstřelil branku!
Tak tohle je pro domácí sprcha. Dostat dvě rychlé branky a obě v přesilové hře. Od modré čáry vyslal Carlson jedovku, tu ještě před brankou šikovně tečoval JOEL WARD. Asistence: John Carlson a Jevgenij Kuzněcov.
52:08
Washington se během přesilovky usazuje v útočném pásmu a kombinuje.
51:18
Carey Price (MTL) dostává dvě minuty za vyhození puku mimo hřiště. Washington má další šanci.
51:06
Hosté nakonec přesilovou hru využívají. Puk se odrazil k ALEXANDERU OVEČKINOVI, který svoji pohotovostí vyrovnal stav utkání. Asistence: John Carlson a Nicklas Bäckström.
50:37
Tomáš Plekanec přečetl rozehrávku hostů a ihned po získání puku vyhazuje.
50:31
Torrey Mitchell (MTL) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Hosté mají možnost vyrovnat.
50:31
Bude se vylučovat, až po komerční pauze.
49:54
Canadiens mají puk pod kontrolou a kombinují ve vlastním obranném pásmu.
49:35
Pierre-Alexandre Parenteau se dostal na modré k puku a následně se pokusil zakončit z hranice pravého kruhu, ale Holtby opět likviduje.
49:10
Ovečkin chtěl přihrávat na volného Warda, ale jeho pas tečoval domácí útočník a puk končí mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
48:58
Akci Montrealu zastavuje ofsajd.
48:43
Další střelu musel likvidovat brankář Washingtonu. Domácí jsou hodně aktivní.
48:16
47:57
Příležitost ke skórování měl Gallagher, ale nedokázal puk terefit přesně.
47:30
Hosté se osvobozují vyhozením puku do středního pásma, vystřídat nestíhají.
47:19
Alex Galchenyuk si najel na hranici pravého kruhu a zkoušel zakončit, ale hostující brankář byl pozorný a jeho střeli zlikvidoval.
47:07
Max Pacioretty se po asistence Plekance pěkně uvolnil a pokoušel se zakončit zpoza branky, ale puk poslal jen do připraveného Holtbyho.
46:51
Andrej Markov kombinuje spolu se Subbanem, ten ještě posunuje na Plekance. Zajímavá kombinace.
46:22
Washington ihned po vyhraném vhazování vyhazuje puk přes všechny čáry.
46:16
Ještě před tím ale následuje komerční přestávka.
46:16
John Carlson (WSH) dostává dvě minuty za hákování. Domácí mají možnost přidat další branku.
46:14
Bude se vylučovat, a to na straně hostů. Domácí mají ponechanou výhodu.
46:01
Ovečkin se hnal po pravé straně, ale místo přihrávky zvolil raději střelu, která se jen otřela o zadní plexisklo.
45:32
V útočné třetině se puku ujal Jevgenij Kuzněcov, ale ten se k zakončení zatím nedostal.
44:58
Nyní se k puku dostávají zase hosté, konkrétně Jason Chimera, který nahazuje.
44:29
Jacob De La Rose vybojoval puku a snaží se něco za hostující brankou vymyslet.
43:56
Když už to vypadalo, že se Montreal dostane do útočného pásma, tak ho zastavil ofsajd.
43:18
Hosté se pokoušejí o vyrovnání a jdou si zatím. Domácí se brání a spoléhají na úniky.
42:39
Už to vypadalo, že novou útočnou akci započne Parenteau, ale ten se nedostal přes červenou.
42:03
Montreal se drží ve vlastním obranném pásmu, puk má pod kontrolou.
41:16
Tomáš Plekanec ujížděl po pravé straně, jelikož byl už v ostrém úhlu, tak zkusil přihrát před branku, ale Pacioretty nedokázal v chumlu trefit puk.
40:53
Domácí se drželi v útočném pásmu, ale nakonec puk dokázal vybojovat Johansson, který následné prokličkoval celé hřiště, a poté i zakončil, Price chytá.
40:08
Ovečkin sice vyhrál vhazování, ale poté se puku ujali hosté, kteří se dostali ihned do útočného pásma, kde se podařilo Gallagherovi zakončit, ale Holtby jeho pokus ukryl do své lapačky.
40:01
Vše už je připraveno, pojďme na poslední třetinu.
Je za námi již i druhá třetina, která byla oproti té první hodně aktivnější. Oba týmy otevřely vrátka od obrany a bylo to jasně znát. Celkem nám padlo ve druhé periodě pět branek, a to na straně Montrealu tři a na straně Washingtonu dvě. Zápas již od první branky chytil tempo a hraje se velice svižný a nyní ke konci i pohledný hokej.
Další třetina začne přibližně v 3:34.
40:00
39:57
Plekanec u puku, ale jeho snažení v útočném pásmu už zřejmě k ničemu nepovede.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:39
Tak tohle určitě hosté nečekali. Subban nahodil puk do útočného pásma, kde se ho ještě za brankou ujal Weise, ten jen posunul puk před branku, kde byl nikým nehlídán LARS ELLER, který se už střelou z první k bližší tyči nemýlil. Asistence: Dale Weise a P.K. Subban.
38:13
Domácí Lars Eller to myslel dobře, ale nakonec je z toho postavení mimo hru.
37:58
Tim Gleason drží puk za vlastní brankou a čeká až jeho spoluhráči vystřídají.
37:30
Tomáš Plekanec zachytil rozehrávku hostů, ale k zakončení se už nedostal.
36:55
Hosté drží puk za vlastní brankou a pokoušejí se něco vymyslet. Útočnou akci rozjíždí Ward.
36:22
A máme tady další zakázané uvolnění na straně hostů. Vhazovat se bude po pravici Holtbyho.
35:55
Domácí jsou po vstřelené brance hodně aktivní a snaží se získat zpět své vedení.
35:22
Hosté si příliš nerozuměli, a nakonec puk končí na zakázaném uvolnění.
34:47
Tak tohle byla opravdu rychlá odpověď. Po asistenci Parenteaua se k puku dostal TOM GILBERT, který svoji přesnou střelou nedal Holtbymu žádnou šanci. Asistence: Pierre-Alexandre Parenteau a Alex Galchenyuk.
34:26
Komerční přestávka.
34:08
Hosté sice přesilovou hru pět na tři využít nedokázali, ale tu následnou pět na čtyři už ano. ALEXANDER OVEČKIN se ujal puku prokličkoval do útočného pásma a následnou stahovačkou v levém kruhu se dostal ke střele, ta byla velice přesná a díky jeho zásahu otáčí Capitals vývoj utkání na svoji stranu. Asistence: John Carlson a Braden Holtby.
33:51
Nyní to byl Jevgenij Kuzněcov, který se dostal k zakončení zpoza branky.
33:42
Domácí hrají ve čtyřech.
33:26
Marcus Johansson se ocitl zcela osamocen před Pricem, ale jeho bekhendové zakončení domácího brankáře nepřekvapilo.
33:18
Oddechový čas pro hosty.
33:18
Max Pacioretty (MTL) dostává dvě minuty za hákování a Montreal jde do tří!
33:06
Jevgenij Kuzněcov se po kličkách dostal do středu levého kruhu, a také k zakončení, ale minul.
32:40
Marcus Johansson to nakonec vzal celé na sebe. Prokličkoval se do těsné blízkosti Price a pokoušel se zakončit, ovšem Price předvedl úspěšný zákrok.
32:34
John Carlson si říkal o přihrávku na modrou, ale ta se k němu nedostavila.
32:09
Ovečkin nyní nebezpečně přejížděl přes brankoviště, ale nakonec z toho nic není.
31:48
Domácí se ihned po vyhraném buly dostávají k puku a k následnému vyhození.
31:42
Brandon Prust (MTL) dostává dvě minuty za hákování. Uvidíme také přesilovku Washingtonu.
31:35
Hosté mají nyní výhodu, bude se vylučovat.
30:36
A máme vyrovnáno. Domácí si o to říkali, nakonec dostali branku z rychlého protiútoku. Puku se ujal JOEL WARD, který prokličkoval až do útočného pásma, kde následnou střelou ze středu levého kruhu překonal dnes výborně chytajícího Price. Asistence: Marcus Johansson.
30:08
Je za námi polovina utkání. Nyní jsou hodně aktivní hráči Capitals, kteří kombinují v rohu kluziště.
29:18
Marcus Johansson dostal krásnou kolmici do středu kruhu, odkud se pokoušel vystřelit, jeho pokus ale opět skončil v moci domácího brankáře.
28:37
Po vhazování se k puku dostal Eric Fehr, který ihned vypálil. Opět byl úspěšnější Price.
28:32
Brandon Prust se dostal před brankou Holtby k odraženému puku, ale jeho nepřesné zakončení hostující brankář bez problému chytil.
28:12
Price musel čelit další střele, tentokrát od Ovečkina. Vhazovat se bude jeho levici.
27:59
Po nepřesné rozehrávce Greena se puku ujímají domácí, kteří se ihned pokouší něco vymyslet.
27:49
Následuje komerční přestávka.
27:49
Bäckström vyzkoušel pozornost Price, ale ten byl připraven a jeho střelu ukryl do své lapačky.
27:41
Nakonec se jim to ale podařilo. Následně se kotouče ve středním pásmu ujal Mitchell, tem vyhodil puk na zakázané uvolnění.
27:30
Hosté se za poslední dvě minuty pouze brání a snaží se vyhazovat puk alespoň do středního pásma, ale to se jim nedaří.
26:35
Domácí nyní sevřeli hosty v útočném pásmu. Montreal vyvíjí svými přesnými přihrávky velký tlak.
25:33
Montreal se osvobodil a dokonce se mu podařilo založit útočnou akci, ale první pětka už neměla dost sil, a tak musela jít vystřídat. Toho využili hosté, kteří se ihned zhostili puku.
24:57
Subban byl před vlastní brankou na Ovečkina hodně hrubý, ale nakonec rozhodčí nechá hru plynout dále. Ovečkin se na rozhodčího rozčiluje, ale hlavní arbitr ukazuje, že hra pokračuje.
24:07
Nyní to jsou zase hosté, kteří jsou u puku a kombinují v útočném pásmu. Brouwe zkoušel zakončovat, ale jeho střela letěla o několik metrů mimo.
23:34
Kuzněcov dostal krásnou nabídku od Ovečkina, ale jeho následná střela se mu vůbec nepovedla.
22:45
K zakončení se dostal Desharnais, jeho projektil ale Holtby bez sebemenších problémů zlikvidoval. Po odpískání se před brankou seběhla šarvátka.
22:34
Washington vybojoval puk a pokoušel se o založení protiútoku, ten ale ztroskotal ve středním pásmu.
22:03
Domácí jsou po vstřelené brance hodně aktivní. Nyní se pokoušejí kombinovat v útočném pásmu.
20:58
A máme tady úvodní branku! Galchenyk posunul puk na volného JEFFA PETRYHO, který přesnou střelou zápěstím otevřel stav dnešního klání. Asistence: Alex Galchenyuk a P.K. Subban.
20:36
Subban ještě stihl zachytit puk a následně i vystřelit, ale jeho pokus letěl mimo.
20:19
Domácí začínají hodně aktivně, mají k dispozici ještě minutovou početní výhodu.
20:01
Vše už je připraveno, pojďme na druhou třetinu.
Máme za sebou úvodní třetinu, která nám branku nenabídla. Sleduje hokej chvíli na jedné straně a poté zase na druhé. Dá se říci, že se hraje nahoru a dolů. Pro oba týmy je dnešní duel spíše trénink před play-off, a to se také odráží na kvalitě zápasu. Největší šanci zápasu jsme viděli až nyní v závěru, kdy se dostal do úniku Desharnais, ale zakončení se mu nevydařilo, na druhou stranu ale vybojoval pro svůj tým přesilovou hru, která potrvá minutu i v druhé třetině.
Další třetina začne přibližně v 2:32.
20:00
19:58
Puk ještě za brankou Washingtonu vybojoval Prust, ale ten už nice nestihne.
19:25
Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu, hosté brání na výbornou.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:57
Trestné střílení z toho nebude, jelikož neměl domácí útočník puk pod kontrolou. Na trestnou lavici usedá Orpik (WSH) za držení.
18:57
David Desharnais se ujal puku a následně se dostal do samostatného úniku, puk mu ale v koncovce sklouzl z hokejky. Během svého sóla byl ale faulován.
18:23
P.K. Subban nyní předvedl povedený bodyček proti Ovečkinovi. ten se těžce zvedá z ledu.
17:48
Tak teď si hráči Canadiens nerozuměli, puk nakonec končí na zakázaném uvolnění.
17:10
Hosté se k závěru třetiny usadili v útočném pásmu a snaží se kombinovat. Kuzněcov bojuje o kotouč za domácí branku, neúspěšně.
16:35
Bäckström se dostal k puku, ale k zakončení už ne, neboť mu puk stihl odebrat Plekanec. Český forvard jen posunul puk na Gallaghera, ten nahazuje.
16:18
Máme tady další komerční přestávku.
16:18
Troy Brouwer se pokoušel nahodit kotouč na Priceho, ale jeho nahození bylo tečováno mimo hrací plochu. Vhazovat se bude po levici Price.
15:28
Hostům se podařilo dostat se do útočné třetiny, ale tam se ani neohřáli. Domácí se puku ihned zmocňují a zakládají útočnou akci v čele s Ellerem.
14:37
Brendan Gallagher poslal z levého kruhu krásnou kolmici před branku, kde byl Max Pacioretty, ten ale z těžké pozice poslal puk jen na zadní plexisklo.
13:58
Washington se sice drží v útočném pásmu, ale nemá puk pod kontrolou, hraje hodně u mantinelů.
13:09
Prust vybojoval puk za hostující brankou, ale po následné nepřesné rozehrávce se kotouče ujal Ovečkin, který se pokouší o založení útočné akce.
12:49
11:58
Subban kombinuje spolu s Markovem, zatím se nikdo z nich neodhodlal ke střele. Nakonec se k puku dostali hosté, kteří ihned kotouč vyhazují.
11:18
Plekanec zkoušel nahrát no modrou, kde byl Subban, ale ten místo střely zvolil ještě přihrávku, kterou vystihl hostující obránce a puk vyhodil.
10:48
Brooks Laich (WSH) dostává dvě minuty za sekání. První početní výhoda pro Montreal.
10:43
Domácí mají nyní ponechanou početní výhodu, uvidíme první přesilovou hru.
10:09
Opět musel Holtby zasahovat, tentokrát proti střele Prusta. Následuje komerční přestávka.
09:39
Washington se nastěhoval do útočného pásma, ale příliš dlouho tam nevydržel. Z rychlého protiútoku se ke střele dostal Eller, ale Holtby kryje.
09:20
Přesnou přihrávku dostal na modrou Tom Gilbert, který se po chvilce rozhodování odhodlal ke střele. Jeho pokus, ale Holtby s přehledem likviduje.
08:04
Hra se rychle přesunula na druhou stranu. K zakončení se probojoval Kuzněcov, ale jeho spíše nahození Price kryje a hru přerušuje.
07:19
Montreal je nyní hodně aktivní a drží se v útočném pásmu. Na modré se napřáhl P.K. Subban, ale jeho projektil mířil vysoko nad hostující branku.
06:41
Po pauze musel zasahovat na druhé straně také Holtby, ale i on si připsal úspěšný zákrok.
06:25
06:25
Po delší době se do útočného pásma dostali hosté. Po chvilce kombinování se ke střele odhodlal Brooks Laich, který trefil Price jen do výstroje.
05:55
Plekanec dostal krásnou kolmici do jízdy, ale jelikož mu puk poskakoval na hokejce, tak nemohl zakončit. Nakonec se ale přeci jen ke střele dostal, tu ovšem Holtby bez problému zlikvidoval a přerušil hru.
05:25
Hosté se po chvilce bojování ve středním pásmu dostali do útočné třetiny. Po neúspěšných kličkách Ovečkina se ke kotouči dostávají ale domácí.
04:58
Montrealští hokejisté si na modré čáře příliš nerozuměli, následovalo postavení mimo hru.
03:41
První domácí pětka byla na ledě už příliš dlouho, a tak Gallagher posunul puk do útočného pásma, tam se ho ujal Matt Niskanen, který se nyní žene dopředu.
02:58
Po vyhraném vhazování Washingtonu se k puku dostal Brooks Laich, ten jen nahodil puk do útočného pásma, tam se ho ujal Plekanec, který nyní rozjíždí útočnou akci Montrealu, podporuje ho Pacioretty.
02:49
Holtby raději podržel puk ve své moci před dotírajícím se Prustem. Vhazovat se bude po jeho levici.
02:30
Domácí se dostávají do útočného pásma, kde se pokoušejí v rohu kluziště kombinovat.
01:37
Marcus Johansson se otočil v špatný čas k mantinelu a s trochou náhody a smůly mu puk vlétl do obličeje. Johansson opouští ledovou plochu po svých.
01:12
První střelu musel likvidovat Price, ale s pokusem Brouwera neměl žádný problém.
00:09
Po vyhraném buly se ke kotouči dostal Kuzněcov, který zavezl puk do útočného pásma, ale více vymyslet nedokázal, a tak se dopředu mohou hnát domácí.
00:01
Vše už je připraveno, utkání může začít.
Jak již bývá u NHL zvykem, utkání se o několik málo minut zpozdí.

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Jemelin, Petry, Beaulieu, Gilbert – Pacioretty, Plekanec, Gallagher – Galchenyuk, Desharnais, Parenteau – Prust, Eller, Weise – De La Rose, Mitchell, Smith-Pelly

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Gleason, Green – Ovečkin, Kuzněcov, Ward – Johansson, Bäckström, Brouwer – Laich, Fehr, Chimera – Wilson, Latta, Glencross.

Montreal Canadiens

Domácí jsou na tom velice dobře, neboť už mají jistou účast v play-off. Po sedmdesáti sedmi odehraných zápasech drží ve východní konferenci na krásném druhém místě se sto dvěma body a celkovým skórem 203:174. Co se týče posledního zápasu, tak ten se Montrealu nepodařil, a to když podlehl na domácím ledě proti Tampě 3:5.