To je ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji hezký Velký pátek.
Česká stopa v utkání:

Ondřej Palát (TBL): (0+0), +/- -1, 1 střela, 2 hity, 2 zblokované střely, čas na ledě 18:34.
Tři hvězdy utkání:

1. PATRICK WIERCIOCH (OTT): (1+0), +/- +2, 4 střely, čas na ledě 21:52.
2. ANDREW HAMMOND (OTT): 28 zásahů, 1 obdržený gól, úspěšnost zásahů 96,6%.
3. BEN BISHOP (TBL): 32 zásahů, 2 obdržené branky, úspěšnost zásahů 94,1%.

Čtvrtá hvězda (dle komentátora):
Kyle Turris (OTT): (0+2), +/- +1, 2 střely, čas na ledě 21:03.
Na dnešní utkání si našlo cestu 18 097 diváků.
Střely v prodloužení (celkem):

Ottawa 3 (34)
Tampa Bay 2 (29)
64:43
Ottawa právě vstřelila branku!
Už to vypadalo, že zápas budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, ale nestane se tak! Puk do útočné třetiny dostal Turris, nahrál na Stoneho, jenž ale ještě našel na kruhu PATRICKA WIERCIOCHA, který naznačil střelu, položil si bránícího hráče, objel si jej a přesnou ránou zajistil dva body Senátorům. Asistence: Asistence: Mark Stone, Kyle Turris.
63:46
Vhazování po levici hostujícího brankáře.
62:48
Dva na jednoho se řítila domácí dvojice, zakončoval Lazar, ale jen do betonů Bishopa.
62:02
Střelu od modré čáry brankář Ottawy kryje, vhazování v obranné pásmu domácích.
61:37
Z nulového úhlu se snažil puk do branky propasovat Carle, Hammond ale utěsnil svou levou tyč.
60:58
Při přečíslení tři na dva se snažil puk předložit svému spoluhráči Turris, hrací předmět se ale zastavil o hůl soupeře.
60:16
Jako první se do útoku dostali Senátoři, ovšem Bishopa neohrozili.
60:01
Ne moc pohledná třetí třetina je za námi, branky padaly jen v prvním dějství, a to na každé straně po jedné. Za moment nám začne pětiminutové prodloužení.

Střely ve třetí třetině (celkem): 8 (31) – (27)
60:00
58:57
Zakázané uvolnění hostů dostává Otawu do útočné třetiny.
58:11
Po půl minutě strávené za vlastní brankou se hráči Tampy odhodlali k útoku, ten ale skončil ve středním pásmu. Hosté opět s pukem za vlastní klecí.
57:10
Lehkou střelu z pravého kruhu MacArthura brankář Bishop vyráží do rohu kluziště.
56:00
Od prodloužení nás dělí čtyři minuty hry.
54:18
Přes několik bruslí nakonec střela Pageaua prošla až k brankáři Tampy Bay, ten však kotouč nachází ve výstroji.
52:33
Situaci dva na dva vyřešili hosté parádně, několik nahrávek a rychlé přemístění zmátlo brankáře Hammonda, ten ale na závěrečnou střelu dokázal zareagovat betonem.
51:09
51:01
Legwand ve vlastním oslabení pláchl sám na Bishopa, zvolil bekhendovou kličku, ale skóre se nemění.
50:28
Na dvakrát nyní zachytil bek Tampy puk těsně na hranici útočného a středního pásma, následně se k puku ale dostal hráč Senators a domácí se osvobozují.
50:00
Puk za brankou hostujícího celku.
49:09
Gryba (OTT) vyhodil puk mezi diváky a je tak vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.
48:30
Hity jsou po 19 na obou stranách.
47:40
Ottawa se dostala do nějaké šance, ta ale dopadla jako většina možností v této třetině, zakopnutím o led a ztrátou puku.
46:56
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat obranné třetině Senators.
46:12
Puk na střídačce domácích, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středovém kruhu.
44:40
Ve třetí třetině zatím moc akční hokej nesledujeme, nyní tu máme však mírnou výjimku, skrytou střelu totiž Hammond vyrazil na poslední chvilku, ale jen spoluhráči do kalhot, brankář Ottawy tak musel reagovat podruhé.
43:48
Dobře se mezi beky prosmýkl Kučerov, v koncovce ale střílel mimo zařízení.
43:10
Tampa se sice už minutu drží v útočném pásmu, střela ale ještě nepřišla.
41:46
41:23
40:38
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, ovšem Stoneovi se nepodařila přihrávka, celá akce tak končí.
40:01
Ve druhé periodě jsme branku neviděli, po 40 minutách tak stále platí nerozhodný stav 1:1.

Další třetina začne asi v 3:31.

Střely ve druhé třetině (celkem): 8 (23) – 10 (19)
40:00
39:46
Počet sil na ledě se nám srovná, Drouin (TBL) je vyloučen za hákování. Domácí hráči se také ještě dožadují vyloučení jednoho hráče, jenž poslal Pageaua kolenem k zemi a zároveň do kabiny, to se však nekoná.
39:23
Legwand (OTT) je vyloučen za podražení.
38:58
V útočném pásmu se opět ohřívají domácí hráči.
37:49
Z pravé strany se do koncovky tlačil Drouin a byl poslán k zemi jedním ze soupeřů, za pískotu domácích fanoušků ale sudí nechává hru pokračovat.
37:04
36:33
Pořádně se nyní musel zapotit brankář Bishop, kterého ostřelovali soupeři ze všech stran. Poté se ale vzmužil jeden z hostujících hráčů a vyvezl puk ze třetiny.
35:58
Senátoři zakládají útok od vlastní branky.
35:04
Za držení putuje za katr Witkowski (TBL).
34:44
Zakázané uvolnění Tampy Bay.
33:53
Proti Stamkosově střele předvedl domácí brankář ukázkový semafor, na kterém rozsvítil pro soupeře červenou.
33:07
Nakonec se hra ustálila před Hammondem, kde se také bude vhazovat.
32:28
Puk poslední minutu působí jako horký brambor, týmy si jej totiž přehazují stále dokola.
31:06
Asi tři střely nyní musel krýt muž v masce hostí, jeho spoluhráči následně vyhazují na icing. Po komerční přestávce tak hra bude pokračovat v útočné třetině Ottawy.
29:40
Na pravý kruh dostal nabito Ceci, jeho dělovka z první ale končí v lapačce Bishopa.
28:46
Závar na brankovišti Hammonda už vypadal v gól, hráči Tampy totiž zvedali ruce, sudí ale rozpažil a viděl dobře, domácí gólman totiž kotouč směřující do branky zalehl.
28:06
Obkroužit branku se Lazarovi povedlo, zakončit už ale ne. Dopředu startuje hostující Killorn.
27:23
Jen to zahučelo mezi diváky, nikým netečovaná střela domácího beka se totiž zastavila až o levou tyčku Bishopovy branky.
26:58
Nyní stejný prohřešek jen s tím rozdílem, že na straně hostí.
26:47
Zakázané uvolnění Ottawy.
25:58
Jeden z domácích hráčů nyní pocítil tvrdost a pružnost plexiskla. Jeho průzkum je ale nyní u konce, musí totiž honem spěchat pomoci svým spoluhráčům v bránění.
25:13
24:29
Callahan dojel vyhozený kotouč a ušetřil tak cenné vteřinky svému týmu v oslabení.
23:48
Lightning se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
23:13
Paqoette (TBL) dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
23:08
Hosté se usadili v útočné třetině a vyslali dvě nebezpečné střely, jedna z toho orazítkovala břevno!
22:37
Methot pálil přes obránce, Bishop je ovšem pozorný a puk vyráží betonem.
21:16
Útok domácího celku skončil pomalu dříve než začal, na puku jsou opět Senators.
20:38
Další buly před gólmanem Tampy, jeho spoluhráči se totiž provinili vyhozením puku na zakázané uvolnění.
20:27
Puk si po přestávce osahává Bishop, vhazuje se po jeho levici.
20:01
Úvodních dvacet minut je za námi, Senátoři byli asi lepší, ovšem stav 1:1 je podstatný. Další třetina začne přibližně v 2:36.

Střely: 15 – 9
20:00
19:56
19:38
Mohl z toho být gól do kabiny, místo toho ale parádně zasahuje Bishop! Jednomu z hostů nesedla střela, puk se tak dostal k volnému Stonovi, jenž ale svou střelou nalezl pouze lapačku brankáře Tampy.
18:59
Hostujícímu celku se daří opět vyhodit kotouč a pohodlně vystřídat.
17:56
Senátoři si mohou vedení vzít zpět, za vysokou hůl je totiž na dvě minuty vyloučen Morrow (TBL).
16:53
Tampa právě vstřelila branku!
Srovnání je tady. Po dlouhém souboji u mantinelu nakonec s pukem vybruslil Stralman, který na kruhu našel postaveného JONATHANA DROUINA, jenž zamířil přesně k tyči. Asistence: Anton Stralman, Valtteri Filpulla.
15:16
Filpulla vystihl střelu domácího obránce Karlssona a unikal sám na Hammonda, ovšem bek soupeře jej těsně bránil, střela finského hráče tak neměla potřebnou razanci a domácí gólman zasahuje.
14:35
Ottawě se nezdařil pokus o rychlý protiútok a po zakázaném uvolnění se hra vrací před Hammonda.
14:23
U střídaček si pár slov prohodil Smith (OTT) s Callahanem (TBL), oba soci inkasují dvouminutový trest za hrubost.
12:58
11:47
Přesilová hra se zatím Lightning vůbec nevede, kotouč opět míří pes všechny čáry až k brance Bishopa.
10:58
Za hrubost je vyloučen Condra (OTT). Početní výhodu si tak vyzkouší i hosté.
10:29
Filpulla urputně bojoval o kotouč, avšak chyběly mu nějaké dva kroky a je tak z toho zakázané uvolnění. Po komerční přestávce se bude vhazovat před Bishopem.
09:12
08:54
Těsně před Bishopem tečoval Stone, svého druhého gólu v utkání se ale nedočkal.
08:12
Puk za brankou Senatora, akce domácích tak začíná od nuly.
07:40
Z pravého kruhu dobře střílel Ceci, brankář Tampy však zasahuje ramenem.
07:12
Nikita Kučerov (TBL) – 2 minuty za nedovolené bránění. Přesilová hra 5 proti 4 pro domácí celek.
05:03
Skóre máme otevřeno, a to zásluhou domácího celku! Od modré čáry vypálil z otočky Turris, Bishop ale kotouč vyrazil jen před sebe, kde byl pohotový MARK STONE. Asistence: Kyle Turris a Clarke MacArthur.
00:01

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Karlsson (C), Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Ryan (A), Zibanejad, Smith – Stone, Turris (A), MacArthur – Lazar, Pageau, Condra – Chiasson, Legwand, Hoffman.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Něstěrov, Koekkoek, Carle, Witkowski, Barberio – Stamkos (C), Filppula, Killorn – Callahan (A), Paquette, Drouin – Kučerov, Namestnikov, Palát (A) – Brown, Boyle, Morrow.

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Devorski, Barton.
Ottawa je v tomto Atlantickém derby týmem papírově slabším, v divizi s počtem 88 bodů jsou Senátoři na páté pozici, ve Východní konferenci devátí. Z posledních čtyř duelů tým vedený Erikem Karlssonem, jenž má na kontě 62 kanadských bodů, vyhrál jen jednou.

Tampa Bay letos jede, za zisk 101 bodů jim patří druhé místo v Atlantické divizi, ve Východní konferenci pak příčka třetí. Tým, ve kterém je nejlepší nahrávač Ondřej Palát se 44 asistencemi, prohrál z posledních čtyř duelů tři, zápas poslední dokonce s Torontem (1:3).