3. Rasmus Ristolainen (BUF) 0+3

Slovenská stopa v utkání:
Marián Hossa (CHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 19:25
Andrej Meszároší (BUF) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:13
Už se zdálo, že Chicago prohospodaří svůj náskok a nechá Buffalo dokonat obrat, jež se Šavlím povedl v průběhu třetí třetiny, ale v tu chvíli se probudil Jonathan Toews, jenž v závěru během 47 vteřin vrátil opět Chicagu vedení svými dvěma góly. Jestřábi tak nakonec berou povinné dva body z dnešního utkání a nad Buffalem prodloužili sérii bez porážky na sedm zápasů, byť to dnes bylo za minutu celá.
60:00
59:06
Chicago právě vstřelilo branku!
JONATHAN TOEWS napodruhé. Vůdce Jestřábů využil tentokrát toho, že mu přenechal Saad puk a přesnou střelou k tyči přiblížil svůj tým ne k jednomu ale ke dvěma bodům z dnešního utkání. Assitence: Brandon Saad, Marián Hossa.
58:17
Černý Jestřáb ale nebyl definitivně sestřelen. Hosty zachraňuje jako správný kapitán z blamáže JONATHAN TOEWS, když dorazil do branky Keithovu střelu. Asistence: Duncan Keith.
58:01
Poslední dvě minuty 3. třetiny.
56:17
Hosté už jsou nastěhováni v útočném pásmu. K ohrožení Lindbacka ale nedochází.
55:00
Chicagu zbývá na vyrovnání posledních pět minut.
53:14
Oba týmy jsou kompletní.
52:42
Sabres právě vstřelili branku!
Buffalo dokonale otáčí vývoj utkání, když se po přihrávce Gionty dokázal dnes podruhé prosadit MARCUS FOLIGNO. Asistence: Brian Gionta, Rasmus Ristolainen.
52:20
Hra ve čtyřech svědčí lépe Chicagu. Střela Seabrooka z ostrého úhlu ale Lindback viděl.
51:14
Ve stejném čase jsou vyloučeni Bogosian (BUF) za krosček a Verseteeg (CHI) za sekání.
50:31
Toews se opět pokusil o zakončení, ale domácí obrana ho zpacifikovala včas.
48:57
Lindback znovu v pohotovosti, tentokrát proti Vermettovi.
47:18
Na druhé straně se pokoušel vrátit Jestřábům vedení Toews.
46:38
Domácí jsou pochopitelně nažhaveni a Desaluriers nyní protáhl Darlinga.
45:29
Prvním týmem, který dokázal využít přesilovou hru, je Buffalo. JOHAN LARSSON dokázal nadzvednout přízemní Ristolainenovu střelu tak dokonale, že Darling neměl šanci zareagovat. Asistence: Rasums Ristolainen, Tyler Ennis.
44:21
Timonen (CHI) dostává dvě minuty za podražení.
43:01
Schaller se pokoušel skórovat objetím branky, ale Darling přimáčkl svůj beton k tyčce včas.
41:22
Mohlo být srovnáno, to by ale Larsson musel nejprve trefit puk na brankovišti.
40:01
Ve druhé třetině jsme viděli pouze jediný gól a to domácího celku, který vrátil do hry pohotovou střelou z hranice brankoviště Foligno. Chicago tak čeká ještě těžká cesta za povinnými dvěma body. 3. třetina začne ve 3:01.
40:00
39:30
Ani hosté ale nedokázali využít druhou přesilovku v zápase.
39:01
Poslední minuta 2. třetiny.
37:30
Přesilovku si vyzkouší tentokrát Jestřábi. Za sekání putuje na trestnou lavici Zadorov (BUF).
36:13
Chicago je opět v plné síle.
35:20
Lindback musel navíc úspěšně čelit nájezdu Versteega.
34:55
Chicago se ale dokázalo vysvobodit z tlaku domácího celku.
34:13
Za podražení nyní dostane dvě minuty nepodmíněně Shaw (CHI).
33:10
Ristolainen od modré trefil pouze před brankou MARCUSE FOLIGNA, jenž vytřepal kotouč z výstroje a poté poslal puk přes ležícího Darlinga do branky. Asistence: Rasmus Ristolainen.
32:16
Máme tu první bitku v zápase. Ze které vyšel vítězně Strachan (BUF) nad Desjardinsem (CHI). Oba posléze vyfasovali pětiminutový trest.
31:34
Vyznamenal se i Darling, který zlikvidoval pokus Deslaurierse z mezikruží.
31:00
Hra nyní hodně plyne a už dlouho se hraje bez přerušení.
29:45
Hodgson se prokličkoval mezi hostující třemi hráči. K ohrožení Darlinga z jeho strany, ale nedošlo.
28:51
Buffalo je v plném počtu hráčů.
28:16
Opět je kotouč až za brankou Darlinga.
27:37
Hossovu střelu zablokovala obranná čtveřice, jež následně poslal kotouč přes všechny čáry.
26:51
Strachan (BUF) je vyloučen za zdržování hry – vyhození kotouče.
26:19
Domácí gólman se nyní vytáhl proti Saadovi, kterému zlikvidoval jeho střelu z první.
26:12
Rundbladův pokus z ostrého úhlu vůbec neohrozil Lindbacka.
24:45
Oba týmy jakoby odpočívali, poněvadž hrají s pukem za svou brankou, když drží puk.
23:01
Z protiútoku vyzkoušel Darlinga Varone.
22:48
Seabrook přízemní střelou prověřil Lindbacka.
22:00
Domácí jsou kompletní.
21:55
Lindback musel zasahovat až nyní.
21:13
Ovšem také Chicagu se jeho první přesilovka vůbec nedaří.
20:01
20:00
Současně se začátkem druhé třetiny je vyloučen Larsson (BUF) za vražení na hrazení.
Chicago potvrzuje roli favorita a po dvaceti minutách vede 2:0. Hra po druhém gólu ale hodně opadla a ani jeden z týmů se poté nedostal moc ke střelbě, byť skóre střel je téměř vyrovnané 11:12. Buffalu nepomohla ke vstřelení gólu ani zatím jediná přesilovka zápasu. 2. třetina začne ve 2:03.
20:00
19:01
Poslední minuta 1. třetiny.
18:30
Teravainen se dostal až před domácího gólmana. LIndback ale na útočníka hostů vyzrál svou lapačkou.
17:05
Po delší době se odhodlal ke střele jeden z hráčů. Hjalmarsson ale Lindbacka nepřekvapil.
15:26
Hosté přežili první oslabení bez větších útrap.
14:42
Domácímu celku se ale přesilová hra příliš nedaří a nemůže se vůbec dostat do útočné třetiny.
13:26
Prvním vyloučeným v zápase je Kruger (CHI) za sekání.
13:07
Darling musel předvést první ostřejší zákrok proti Folignovi.
12:36
Hra je plná nepřesností, což ukázal nyní Kaleta, jenž dezorientovaný nyní odpálil kotouč na střídačku Buffala.
11:20
Hra se nyní uklidnila a Blackhawks hrají s kotoučem za Darlingem.
10:00
Chicago se samo vyhnalo z pásma vyhozením kotouče do ochranné sítě.
08:36
Hosté však odskakují na rozdíl dvou branek. PATRICK SHARP si s kotoučem najel na osu hřiště, dokud prostřelil Lindbacka. Domácí gólman sice betony zbrzdil rychlost kotouče, ten si i tak ale dostal přes čáru. Asistence: David Rundblad, Brad Richards.
08:07
Buffalo se pokoušelo dostat do útoku, ale zabrzdil jej ofsajd.
07:13
Icing Blackhawks.
06:30
Stejným způsobem si domácí gólman poradil se střelou Krugera.
06:02
Shawovo nahození od modré, vyrazil Lindback do bezpečné vzdálenosti betonem.
05:09
Ten již podruhé málem kapituloval, ale Richards netrefil trestuhodně poloodkrytou klec.
04:42
Jestřábi jsou nadále aktivnější a hraje se zejména před Lindbackem.
03:45
Podobně jako Keith to zkoušel Hjalmarsson, ale jeho pokus skončil sražen v rohu.
02:15
Nyní už domácí gólman kapituluje. Saad našel na modré čáře volného DUNCANA KEITHA, jehož střela příklepem zapadla přesně k tyči. Asistence: Brandon Saad, Andrew Shaw.
01:13
Vermettovo nahození raději Lindback uschoval do lapačky.
00:53
Zakázané uvolnění Chicaga.
00:39
Ennis zajel s kotoučem do pásma, kde ho přenechal Giontovi, jeho střela byla ale nepřesná.
00:01

Buffalo Sabres: Linback (Makarov) – Strachan, Bogosian, Meszároš, Ristolainen, Benoit, Zadorov – Ennis, Larsson, MGionta (C) – Deslauriers, Grigorenko, Foligno – Dalpe, Varone, Hodgson – Kaleta, Ellis, Schaller. Trenér: Ted Nolan.

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Seabrook, Timonen, Rundblad, Keith, Hjalmarsson, Oduya – Hossa, Toews (C), Versteeg – Vermette, Richards, Sharp – Saad, Shaw, Bickell – Teravainen, Kruger, Desjardins. Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: Peel, St. Pierre – Brisebois, Cvik.
Vzhledem k odlišnému geografickému rozestavení obou celků se oba týmy potkaly letos pouze jednou. Chicago dokázalo na svém ledě zvítězit hladce 6:2 . O svém vítězství rozhodli ale až ve 3. třetině, kdy čtyřmi brankami v závěrečných dvaceti minutách zlomili vyrovnané utkání na svou stranu.

Další fakt, který hraje pro Chicago je ten, že nad Buffalem dokázalo vyhrát posledních šest zápasů a všechny v základní hrací době.
S play off naopak od začátku sezony nepočítali v Buffalu. Švale jsou nejhorším týmem od začátku soutěže až v posledních zápasech se přiblížili předposlední Arizoně alespoň na dva body. Bodový zisk Buffala se doposud zastavil na hranici 52, což je hodně málo a v případě NHL to platí dvojnásob.
Na vyřazovací boje se mohou těšit Jestřábi ze Chicaga, kteří mají po 77 odehraných zápasech rovných 100 bodů, což je sice řadí na průběžné 4. místo na západě, ale na postup do Stanley cupu to pohodlně stačí.
Příjemné takto brzké ranní hodiny u sledování NHL. Zámořská soutěž už pomalu vyhlíží konec základní části a všechny celky se tak snaží vylepšit svou výchozí pozici, co nejlépe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.