To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu.
Střely na bránu: 16:41
Finové s přehledem porážejí Dány 3:0 a po prohře s USA si připisují své první tři body do tabulky skupiny B. Všechny tři branky padly ve druhé třetině, kdy Finové dokázali zúročit svou velkou herní převahu. Dánové po dnešní porážce zůstávají na jednom bodu, který získali v utkání se Slovenskem. Oba dnešní soupeři jsou nyní v tabulce u sebe – Finové se třemi body na pátém místě, Dánové s jedním šestí.
60:00
59:37
Lepistö zkusil vypálit, ale jeho tečovaný pokus šel mimo.
59:15
Dánové vyhazují kotouč. Převážně finské publikum už na tribunách slaví finské vítězství.
58:49
Kim Staal dostává menší trest za hákování, takže Finové budou dohrávat zápas v početní výhodě.
58:31
Starkov se přes Salmelu dostal ke střele a jeho bekhendový pokus musel Rinne vytěsnit betonem.
58:01
Dánové dostávají opravdu hodně prostoru a v závěru jsou útočnějším týmem. Čas na vstřelení čestného gólu se jim však rychle krátí.
56:57
Kristensen nebezpečně nahazoval kotouč na branku a Dánové zůstávají v útoku.
55:52
Kontiola prostrčil puk na Aaltonena, který v dobré pozici ještě hledal přihrávkou Ruutua, ale to už bylo překombinované.
55:00
Začíná poslední pětiminutovka zápasu. Finové už působí dojmem, že se hlavně nechtějí zranit.
54:21
Jokipakka je zpátky na ledě. Finové jsou kompletní.
54:11
Po rychlém přenesení hry pálil od modré Spelling, ale Rinne se včas přemístil k pravé tyči a stále drží čisté konto.
53:20
Lepistö vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde Finové našetřili cenné sekundy.
52:54
Finům se již dvakrát podařilo vyhodit kotouč. Dánům se zatím nedaří.
52:21
Prvním vyloučením Finem se stává Jyrki Jokipakka, který si odsedí dvě minuty za vražení na hrazení.
51:54
Finové už nejsou tak důrazní jako v prvních dvou třetinách a Dánové dostávají více prostoru. Podaří se jim vstřelit alespoň jednu branku?
50:24
Finové si teď počínali v obraně hodně laxně, čehož využil Jakobsen, který najel s pukem do útočného pásma a jeho tečovaná rána lízla břevno Rinneho branky!
50:15
Další finské postavení mimo hru.
49:55
Ofsajd v podání Finů. Následuje komerční přestávka.
48:55
Dánové se po pěkné akci ocitli v dobré šanci, ale Storm u pravé tyče nepřekonal Rinneho, který stále drží čisté konto.
47:28
Ve třetí třetině tempo hry trochu opadlo. Oba týmy mají nejspíš v hlavách, že zápas je již rozhodnutý.
46:39
Jeden z Dánů tvrdě vypálil, ale zpoza pravého kruhu minul Rinneho bránu.
45:21
Na druhé straně trefila střela Dahma přímo do masky, ale dánský brankář je v pořádku.
44:15
Tentokrát pálil Bödker, jehož střelu zbrzdila teč a Rinne nepustil nikoho z Dánů k dorážce.
43:51
Jakobsen najel s pukem do útočné třetiny, kde dostal hodně prostoru a střelou prověřil Rinneho, který jeho pokus kryje a schovává kotouč ve výstroji.
42:32
Po pěkné souhře Kemppainena s Pesonenem se druhý jmenovaný dostal do šance, ale neprotlačil kotouč za Dahma, který zasáhl betonem.
42:20
Komarovova střela z levého kruhu byla sražena nad branku.
41:03
Barkov vracel puk zadovkou před branku na Jokinena, kterého však bránící hráč nakonec nepustil do zakončení.
40:32
Jako první se ve třetí třetině dostali do útočné třetiny Dánové, ale Finové je rychle připravili o kotouč.
40:01
Střely na branku po dvou třetinách: 6:33
Ve druhé třetině už Finové dokázali svou herní převahu proměnit v góly, do šatny odcházejí s vedením 3:0 a zdá se, že si v pohodě dokráčejí pro tříbodové vítězství. Zda tomu tak skutečně bude, uvidíme ve třetí třetině, která začne přibližně ve 21:56.
40:00
38:58
Donskoi přihrál zpoza branky Lindellovi, který zkusil vypálit, ale Dahm byl pozorný.
37:10
Finové teď zcela ovládají hru a s druhou třetinou budou nejspíš hodně spokojeni, jelikož v ní svou převahu dokázali vyjádřit i góly.
35:56
Finsko právě vstřelilo branku!
Finové vedou už o tři branky! Lindell střílel zpoza pravého kruhu a puk mířil mimo branku, ale ALEKSANDER BARKOV nastavil zády k bráně hokejku tak šikovně, že usměrnil letící kotouč přímo do horního rohu Dahmovy branky. Asistence: Esa Lindell, Jussi Jokinen.
35:14
Zakázané uvolnění Finů. Hra se přesuna před Rinneho, který ve druhé třetině musel zasahovat zatím jen dvakrát.
33:53
Obrovská šance Finů! Ruutu přihrál na druhou tyč Aaltonenovi, který okamžitě zakončoval, ale Dahm se stihl rychle přesunout a betonem zabránil puku v cestě do branky!
32:30
Pesonen přihrával před branku najíždějícímu Kemppainenovi, který nastavoval hokejku, ale nakonec mu chybělo pár centimetrů!
32:03
31:34
Aaltonen dlouho váhal se střelou a nakonec napálil puk jen do připraveného Dahma.
31:21
Ani třetí přesilovka však Finům nakonec nevyšla. Leijonat jsou však stále s pukem v útočném pásmu.
29:21
Finové mohou přidat další branku, protože je čeká přesilová hra. Na trestnou jde za podražení Storm.
28:58
Louhivaara nahodil puk od pravého mantinelu na Dahma, který kotouč vyrazil jen před branku, kde pohotově dorážel JANNE PESONEN. Asistence: Ossi Louhivaara, Joonas Kemppainen.
27:47
Po zpětné přihrávce od Donskoie pálil od modré Salmela, jehož ránu tečoval JUSSI JOKINEN a s pomocí další teče od dánského obránce zapadl kotouč do horního růžku Dahmovy branky. Rozhodčí ještě celou situaci konzultoval s videorozhodčím, který po dlouhých průtazích potvrdil, že gólu nebylo dosaženo pomocí vysoké hole. Asistence: Anssi Salmela, Joonas Donskoi.
26:47
Dahm teď trochu zaváhal za vlastní brankou, kam jel pro kotouč, ale Finové se nedostali včas do zakončení.
26:11
Mäntylä se teď těžce zvedal z ledu po tvrdém hitu od Hardta. Finský obránce byl lehce otřesen, ale zdá se, že bude v pořádku.
25:35
Madsen si najížděl před Rinneho, ale v mezikruží nezachytil prudkou přihrávku a kotouč skončil v rohu kluziště.
24:41
Rinne se teď vydal z branky, aby zachytil dánské nahození. Žádnou jinou práci finský gólman zatím ve druhé třetině nemá.
23:35
Zakázané uvolnění Finů. Hra se přesouvá před Rinneho.
23:03
Aaltonen už mohl zakončovat z pravého kruhu, ale rozhodl se rychle obtočit kolem branky, jenže Dahm se včas přemístil ke druhé tyči.
22:47
Finové si svou herní převahu přenesli i do druhé třetiny, ale Dánové se nadále úspěšně brání.
21:59
Přihrávku zpoza branky srazil jeden z Dánů bruslí přímo ke Komarovi, který se zničehonic ocitl ve velké šanci, ale u levé tyče nedokázal procpat kotouč za Dahma.
21:40
Pihlström se dostal v krátké době ke dvěma střelám, ale ani jednou nemířil přesně.
21:03
Donskoi se v útočném pásmu hezky prokličkoval do mezikruží, ale následně vystřelil jen mimo branku.
20:25
Hardtovu střelu teď bez potíží ukryl v lapačce Rinne, který přerušuje hru.
20:01
Střely na branku: 4:20
Druhá třetina začne přibližně ve 21:00.
První třetina je za námi. V úvodních minutách si Dánové dokázali vytvářet šance, ale iniciativu postupně převzali Finové, kteří byli několikrát hodně blízko vedoucí brance. V největší šanci se v 17. minutě ocitl Donskoi, který z mezikruží trefil břevno. Dány v průběhu třetiny několikrát podržel skvěle chytající Dahm.
20:00
19:35
Dánové vyhnali Finy do středního pásma. Zdá se, že v první třetině se gólu nedočkáme.
18:47
Opět ten samý obrázek. Finové se dlouho drželi v útočném pásmu, ale puk nakonec vybojoval Spelling, který poslal oblouček do středního pásma a celá dánská pětka uhání na střídačku.
17:20
Dánové postupem času už jen nahazují kotouče, aby mohli vystřídat. Nebezpečné útoky jsou teď k vidění jen ze strany Finů.
16:37
Po přihrávce zpoza branky pálil z mezikruží Donskoi, který trefuje břevno Dahmovy branky! Finové teď byli hodně blízko první branky.
15:22
Pesonen teď promrhal příležitost, kterou mu poskytli Dánové svou špatnou rozehrávkou.
14:01
Jacobsen se vrací na led. Dánové zvládli i druhé oslabení.
13:29
Hietanenovu střelu vyrazil Dahm před sebe a k puku se dostal Pesonen, který z dorážky ani natřikrát neprocpal puk za skvěle chytajícího brankáře Dánů!
13:05
Rozhodčí dnes již podruhé přísně vykazuje Finy z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
12:21
Finové vyhráli vhazování a Dahm musel ihned zasahovat proti střele od modré. Dánové se poté dostali k puku a vyhodili ho přes všechny čáry.
12:01
Další přesilovka pro Finy. Jacobsen dostává dvě minuty za sekání.
10:35
Na druhé straně pálil Lepistö a Dahm si připsal další úspěšný zákrok.
09:36
Dánové vystihli finskou rozehrávku a dostali se do přečíslení. Jacobsen to nakonec vzal na sebe a střelou na bližší tyč prověřil Rinneho, který vyrazil kotouč nad branku.
08:44
Finové po ztrátě kotouče dobře napadají v útočném pásmu, což Dánům hodně znepříjemňuje rozehrávku.
07:32
Kontiola si najel do střelecké pozice, ale poté minul branku.
06:46
Louhivaara po levé straně rychle zavezl kotouč do útočného pásma a z úhlu zkusil prověřit Dahma, jemuž stačilo nastavit lapačku. Následuje komerční pauza.
05:41
Hansen se vrací do hry. Dánové první oslabení zvládli.
05:21
Finové dobře kombinují a drží útočné pásmo.
04:40
Donskoi si narazil s Barkovem a následně vybídl ke střele najíždějícího Lindella, kterého ve velké šanci vychytal Dahm!
04:07
Finové kombinovali v útočném pásmu a od modré nakonec pálil Ruutu. Dahm úspěšně zasáhl a přerušil hru.
03:41
První přesilovku si zahrají Finové. Dvě minuty za podražení si odsedí Hansen.
03:24
Na druhé straně se do zakončení dostal Storm, ale ani jeho střela nemířila mezi tři tyče.
03:11
Donskoi tvrdě vypálil, ale minul Dahmovu branku.
02:05
Ruutu zavezl kotouč v útočném pásmu do rohu kluziště, ale tam se k němu sjeli hned dva obránci, kteří ho připravili o puk.
01:12
Další Rinneho úspěšný zákrok. Dánové začínají utkání aktivně.
00:41
Björkstrand se dostal postupně do dvou střeleckých příležitostí a Rinne měl hned na úvod práci. Finský gólman dobře zasáhl pravým betonem.
00:26
Jako první se do útočné třetiny dostali Dánové. Jacobsen nahodil z úhlu puk na Rinneho, který přerušuje hru.
00:01
Oba týmy už jsou na ledě a zápas za malou chvíli začne.

Dánsko: Dahm (Galbraith) – Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Bödker, M. Lauridsen, Uldall – Madsen, Jakobsen, Hardt – Storm, Björkstrand, J. Jensen – Green, Hansen, Spelling – Starkov, Poulsen, Staal.

Finsko: Rinne (Saros) – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Othamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – T. Ruutu, Kontiola, Aaltonen – Barkov, J. Jokinen, Donskoi – Immonen, Pihlström, Komarov – Pesonen, Louhivaara, Kemppainen..
Finští Leijonat se hned na úvod celého šampionátu postavili výběru USA. Seveřané šli do utkání v roli favorita, ale tu absolutně nezvládli, když nakonec prohráli vysoko 5:1. Mladý výběr Spojených států efektivně trestal takřka každou finskou chybu a optická převaha byla stříbrným medailistům z minulého mistrovství k ničemu. Hráči ze ze země tisíců jezer budou mít dnes co napravovat a jejich cílem nebude nic jiného než tříbodová výhra.
Ani jeden z dnešních soupeřů nevstoupil do turnaje vítězně. Dánové si svou premiéru na letošním šampionátu připsali včera proti Slovensku, kterému v dramatickém souboji podlehli až po nájezdech. V normální hrací době skončilo utkání nerozhodně 3:3, takže Dánsko vytěžilo ze zápasu alespoň jeden bod. Uvidíme, jak si dnes Dánové povedou v souboji s dalším papírovým favoritem.
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Dnes je na programu třetí hrací den hokejového MS a ve skupině B, kterou hostí Ostrava, se od 20:15 střetne v severském souboji Dánsko s Finskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.