Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek úterního večera a někdy příště opět na shledanou.
Dnešní utkání je za námi. Bělorusko v dnešním zápase jasně vítězí 1:5 a připisují si do tabulky skupiny B důležité tři body. První gól v dnešním utkání vstřelili Dánové, když se ve 14.minutě trefil Jakobsen. Poté však padali branky jen do sítě Dánů. Ve 21.minutě vyrovnal Gavrus, poté ve 28.minutě otočil vývoj utkání Kovyršin. Třetí branku Bělorusů vstřelil ve 30.minutě Šinkevič a Dánsko prohrávalo už 1:3. Bělorusko pokračovalo v krasojízdě i ve třetí třetině a ve 46.minutě se prosadil Kovyršin. Poslední tečku za dnešním utkání vložil v 55.minutě Usenko a zpečetil tak stav 1:5.

Střely na branku: 26 – 35
Vyhrané vhazování: 28 – 32
60:00
58:37
Spelling hledal dlouhou přihrávkou na útočné modré Jensena, kotouč mu však přeskakuje hůl.
57:00
Poslední 3 minuty do konce utkání.
56:30
Dánům se nedaří vůbec vymyslet nějakou kloudnou akci a kotouč na svých holích mají převážně Bělorusové.
55:10
Markus Lauridsen nyní dostal osobní trest a v dnešním utkání už si nezahraje.
54:44
Bělorusko právě vstřelilo branku!
IVAN USENKO vypálil tvrdou střelu z mezikruží a kotouč končí až za zády Galbraitha. Asistence: Alexandr Kitarov, Artem Demkov
54:07
Jakobsen nyní stál v brankovišti a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
53:27
Šinkevič nyní vypálil od modré, trefil však pouze před brankou svého spoluhráče Gavruse, od kterého se kotouč odráží do ochranné sítě.
52:50
Nielsen našel skvělou přihrávkou od modré před brankou zcela volného Poulsena, ten však z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit Lalandeho.
52:03
Bělorusko je v plném počtu.
51:32
Nielsen nahodil kotouč od modré před branku, ale ani jeden z jeho spoluhráčů nedokázal kotouč tečovat a tak Lalande puk vyráží za branku.
50:33
Dánsko nyní celkem snadno ztratilo kotouč v útočném pásmu a jeden z Běloruských obránců kotouč vyhazuje daleko od své branky.
50:03
Sergej Kosticyn nyní vyfasoval dvě minuty za hrubost a Dánsko si tak zahraje přesilovku.
49:59
Kristensen vyslal z pravého kruhu nepříjemnou střelou na branku, ale Lalande opět tuto střelu v pohodě chytá.
49:00
Lisovec si nyní počká s kotoučem za vlastní brankou až jeho spoluhráči vystřídají.
48:06
Jeden z Běloruských hráčů nyní poslal kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
47:39
Kulakov našel skvělou přihrávkou v mezikruží Stěpanova, ale ten netrefuje branku.
47:12
Jensen napřáhl od modré, branku však vysoko přestřeluje.
45:36
Kulakov našel skvělou přihrávkou z pravého kruhu najíždějícího JEVGENIJE KOVYRŠINA a ten kličkou do bekhendu prostřeluje Galbraitha. Asistence: Alexander Kulakov, Ilja Šinkevič
45:00
Storm se nyní ocitl ve stoprocentní šanci! Jensen skvěle našel od zadního mantinelu před brankou Storma, jeho střelu však skvěle chytá Lalande.
43:57
Hardt vypálil z pravého kruhu, branku však netrefil.
43:45
Kitarov přihrával zpoza branky kotouč před branku a jeden z obránců si málem vstřelil vlastní branku, Galbraith však stačil včas sklapnout betony a kotouč chytá.
42:56
Dánsko je v plném počtu.
42:37
Jensen se skvěle dostal v oslabení až do útočného pásma, poté vyslal nebezpečnou střelu na branku se kterou si Lalande nakonec poradil a kotouč vyráží do ochranné sítě.
42:10
Korobov vypálil od modré, Galbraith však tuto střelu dobře viděl a kotouč vyráží do rohu kluziště.
41:31
Nielsen nyní vyhodil kotouč čistě ven z kluziště, rozhodčí to však moc dobře neviděli a tak nebudou vylučovat.
41:14
Usenko napřáhl z mezikruží a Galbraith předvedl proti této střele skvělý zákrok.
40:56
Bělorusko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Storm.
40:42
Kosticyn nyní hledal dlouhou přihrávkou na modré čáře Stase, přihrávka však neprošla.
40:03
Dánsko vyhrálo úvodní buly třetí třetiny, ale o puk rychle přišli.
40:01
Druhá třetina je za námi. Bělorusko do ní vstoupilo velmi dobře a ihned v první minutě dokázalo vyrovnat, konkrétně Gavrus. Další branka padla ve 28.minutě, když se trefil Kovyršin a Bělorusko otočilo vývoj utkání. Bělorusové dokázali vstřelit ještě jednu branku, když se trefil Šinkevič po krásné přihrávce od Kaljužnyjho. Dánsko tak má ještě co dělat ve třetí třetině, aby s tímto výsledkem ještě dokázali něco udělat.

Střely na branku: 8 – 17
Vyhrané vhazování: 9 – 16
Třetí třetina začne zhruba v 18:00.
40:00
39:57
Spelling nyní skvěle zavezl kotouč až do útočného pásma a ihned poté vypálil skvělou střelu na branku, Lalande však vytáhl skvělý zákrok a stav tak zůstává stále 1:3.
39:21
Nielsen nyní vypálil bombu od modré, ale Lalande tuto střelu dobře viděl a kotouč vyráží do rohu kluziště.
38:23
Hardt nyní skvěle tečoval střelu od modré a puk si to namířil jen těsně vedle levé tyče.
37:57
Oba týmy hrají v plném počtu.
36:55
Kosticyn se nyní skvěle uvolnil v útočném pásmu přes jednoho z obránců, ale jeho následnou střelu Galbraith skvěle vyráží.
35:54
Dánsko nyní hrálo v šesti a síly na ledě se opět vyrovnají.
35:44
34:50
S. Kosticyn nyní zahákoval v útočném pásmu jednoho z Dánských obránců a za tento faul dostává dvouminutový trest.
34:14
Od zadního mantinelu se nyní dostal kotouč před branku ke Stasovi, ten následně na branku nevyslal příliš dobrou střelu a Galbraith v pohodě tento pokus chytá.
33:43
Bělorusko si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Kristensen.
33:27
Jensen nyní vypálil z pravého kruhu, branku však přestřeluje.
32:34
31:54
Galbraithovi nyní vypadl kotouč z výstroje a mířil už do branky, Galbraith však ještě nakonec dokázal hokejkou kotouč zastavit.
31:11
Kosticyn nyní opět trefil od modré jednoho z obránců a Nielsen následně kotouč vyhazuje.
30:47
Kosticyn vypálil tvrdou střelu od modré, trefil však pouze jednoho z obránců.
30:35
Bělorusko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Hansen.
29:35
Bělorusko už vede o dvě branky! Kaljužnyj našel z pravého kruhu skvělou přihrávkou před brankou ILJU ŠINKEVIČE, a ten střelou do horní poloviny branky překonává Galbraitha. Asistence: Alexej Kaljužnyj, Andrej Kosticyn.
28:36
Storm hledal z pravého kruhu před brankou Jensena, ten však nedosáhl na kotouč.
27:27
Bělorusko se dostává do vedení! Kulakov vypálil bekhendem na branku z mezikruží, Galbraith vyrazil kotouč pouze k JEVGENIJU KOVYRŠINOVI, a ten neměl problém puk napálit do odkryté klece. Asistence: Alexander Kulakov, Andrej Stěpanov.
26:17
Lisovec vypálil tvrdou střelu na branku od modré, kotouč však končí zhruba metr vedle levé tyče.
25:59
Ustiněnko zkusil své štěstí z pravého kruhu, trefil však pouze boční síť.
25:38
Jensen nyní vjel příliš rychle do útočného pásma a čárový rozhodčí pískají ofsajd.
24:32
Drozd se skvěle vymotal zpoza branky, ale rychlou střelou nepřekvapil Galbraitha.
24:06
V útočném pásmu Dánů nyní proběhla přihrávka rukou a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
23:57
Kosticyn poslal Nielsena tvrdě k zemi, rozhodčí však tento souboj jako nedovolený neposuzuje.
23:12
Bělorusko ve druhé třetině hraje úplně jiný hokej než v té první a Dánové jim příliš nestíhají.
22:20
Kitarov nyní napřáhl z levého kruhu, Galbraith kotouč vyráží před sebe a následně se dostal ke střele ještě Šinkevič, ale i toho dokázal Galbraith vychytat.
21:48
Dánové si nyní mezi sebou nerozuměli ve středním pásmu a kotouč odevzdávají svému soupeři.
20:44
Bělorusko vyrovnává! Andrej Kosticyn našel zpoza branky před Galbraithem ARTURA GAVRUSE, a ten v pohodě prostřeluje Dánského brankáře. Asistence: Alexej Kosticyn, Andrej Kaljužnyj.
20:25
Korobov napřáhl od modré, kotouč ještě tečoval Kaljužnyj a Galbraith i proti této teči předvádí skvělý zákrok.
20:04
Dánsko vyhrálo úvodní buly, ale ihned poté kotouč ztrácejí.
20:01
První třetina je za námi. Dánsko je zatím lepším týmem a dostává se více do příležitostí. Na první gól dnešního utkání jsme si museli počkat do 14.minuty, když se po skvěle kombinaci prosadil Jakobsen. Bělorusko se v první třetině do větší příležitosti nedostalo a tak uvidíme jak tomu bude ve druhé třetině.

Střely na branku: 10 – 8
Vyhrané vhazování: 12 – 7
Druhá třetina začne zhruba v 17:03.
20:00
19:45
Storm si skvěle najel s kotoučem až do mezikruží, jeho následná střela však končí mimo tři tyče.
18:50
Volkov napřáhl z mezikruží, branku však netrefil.
17:59
Green se skvěle dostal přes střední pásmo až před Lalandeho, a ten proti jeho střele bekhendem opět předvedl dobrý zákrok a kotouč vyráží do rohu kluziště.
17:12
16:20
Jensen dostal skvělou křižnou přihrávku od Nielsena a střelou z první z pravého kruhu nedokázal překonat Lalandeho, který si připisuje další skvělý zákrok.
15:38
Green nyní našel skvělou přihrávku před brankou Madsena, ten se ještě snažil poslat na druhou stranu Hardtovi, to se mu však nepovedlo, ale Dánsko ještě udrželo útočné pásmo.
15:12
Dánsko si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Kaljužnyj.
14:39
Bělorusové se nyní usadili v útočném pásmu, poté však přišla špatná přihrávka a dánové se tak v pohodě osvobozují z obranné třetiny.
13:38
Dánsko právě vstřelilo branku!
Dánsko se dostává do vedení! Hardt našel skvělou přihrávkou v útočném pásmu Madsena, tomu poté z druhé vlny najížděl JULIAN JAKOBSEN, Madsen mu předložil nádhernou přihrávku a Jakobsen už v pohodě prostřeluje Lalanda. Asistence: Morten Madsen, Nichlas Hardt.
13:09
Usenko se dostal ke střele od modré čáry, trefil však pouze před sebou stojícího obránce.
11:52
Jeden z dánských hráčů nyní vyhodil kotouč přes všechny čáry a tak se píská zakázané uvolnění.
11:46
Lisovec nyní pouze nahodil kotouč do útočného pásma a jel střídat.
10:55
Bělorusové se dostali do přečíslení 3 na 2, Drozd to vzal na sebe a střelou z pravého kruhu míjí branku.
10:05
Nielsen nyní nahodil kotouč před branku a Hardt kotouč mírně tečoval, ten však míjí branku zhruba o metr.
09:31
Dánsko se snaží pálit z každé pozice a nyní to zkoušel od modré Nielsen, Lalande byl opět připraven a s touto střelou neměl větší problémy.
08:53
Spelling nyní vypálil ihned z vhazování, ale Lalande byl připraven u své levé tyče a tuto střelu v pohodě chytil.
08:51
Oba týmy jsou zatím velmi opatrní a vše tak hrají prakticky na jistotu, nesnaží se nijak riskovat.
08:11
Bjorkstrand se dostal s kotoučem až do útočného a tvrdou střelou z mezikruží prověřil pozornost Lalandeho.
07:33
Dánové si nyní nerozuměli mezi sebou v útočném pásmu a kotouč doslova darovali svému soupeři.
06:40
Kaljužnyj nyní dostal skvělou přihrávku do mezikruží, ale jeho střela byla zblokována jedním z obránců mimo branku.
05:46
Bělorusové jsou v plném počtu.
05:19
Jakobsen se dostal před brankou k odraženému kotouči a Lalande proti jeho střele předvádí skvělý zákrok.
04:49
Jensen vypálil z pravého kruhu, branku však netrefil a kotouč končí ve středním pásmu.
04:22
Dánové se usadili v útočném pásmu a předávají si kotouč mezi sebou.
03:29
Dánové si zahrají přesilovku. Dvě minuty za faul loktem dostává Volkov.
02:41
Sergej Kosticyn napřáhl z levého kruhu, Galbraith však kotouč vyráží za branku.
01:51
Starkov nerozehrál příliš dobře na své spoluhráče a kotouč končí u hráčů v červeném.
01:22
Stas byl nyní tvrdě naražen Jensenem na mantinel a těžce se zvedá z ledu.
00:40
Kaljužnyj nyní nahodil kotouč do útočného pásma, ale jeho spoluhráči jeli střídat a tak hrát můžou dánové.
00:05
Úvodní buly vyhráli hráči v červeném a ihned se tlačí do útočného pásma.
00:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše. Dánsko dnes nastupuje v červených dresech, Bělorusové dnes volí bílou barvu.

Dánsko: Galbraith (Dahm) – Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Bödker, M. Lauridsen, Uldall – Madsen, Jakobsen, Hardt – Storm, Björkstrand, J. Jensen – Green (C), M. Poulsen, Spelling – Staal, A. Poulsen, Hansen

Bělorusko: Lalande (Brikun) – Usenko, Korobov, Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Lisovec, Ustiněnko – Kaljužnyj (C), Kosticyn A., Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Demkov, Děmagin, Kitarov – Volkov

Rozhodčí: Daniel Stricker (SUI), Jozef Kubuš (SVK) – Nicolas Fluri (SUI), André Schrader (GER).
Poslední 3 vzájemná utkání

Dánsko – Bělorusko 6:1 (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
Dánsko – Bělorusko 3:1 (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
Dánsko – Bělorusko 2:1pp (MEZINÁRODNÍ TURNAJ)
Nejproduktivnější hráči obou mužstev

Dánsko – Na straně Dánů to je Patrick Bjorkstrand, který má na svém kontě 1 bod za 1 branku.

Bělorusko – Na straně Bělorusů to je Andrej Kosticyn, který má na svém kontě 3 body za 1 branku a 2 asistence.
Bělorusko

Bělorusové se nacházejí v tabulce skupiny B na čtvrtém místě zajišťující postup do čtvrtfinále se čtyřmi body. Po dvou odehraných zápasech mají na svém kontě 1 výhru a to se Slovinskem a 1 prohru po prodloužení se Slovenskem. Jejich skóre činí 5:4.

Dánsko

Dánové se nacházejí v tabulce skupiny B na šestém místě s jedním bodem. Po dvou odehraných zápasech mají na svém kontě 1 prohru po nájezdech a to se Slovenskem a 1 prohru s Finskem. Jejich skóre činí 3:7.

Dánsko – Finsko 0:3
Slovensko – Dánsko 4:3sn
Dánsko – Německo 2:4
Dánsko – Německo 1:0
Dánsko – Švýcarsko 0:1pp
Zdravím všechny hokejové fanoušky a fanynky. Vítám vás u dnešního zápasu MS v ledním hokeji 2015 mezi Dánskem a Běloruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.