To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Skončilo utkání, které přineslo další velké zklamání z pohledu Švýcarů. Ti dlouho v zápase prohrávali 0:1, v útočné fázi se znovu až příliš trápili a byť nakonec se štěstím srovnali na 1:1 a vynutili si tak prodloužení, konečný získaný bod za prohru v prodloužení je hodně málo, vzhledem k postupovým ambicím Švýcarska.
62:18
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Lotyši to nyní ve dvou udělali parádně, krásně zakombinovali před brankou Švýcarů a KASPARS DAUGAVINŠ, po parádní přihrávce Darzinše, dává rozhodující gól tohoto zápasu! Asistence: Lauris Darzinš.
61:16
Švýcarsko si bere oddechový čas.
60:56
V samém závěru přesilové hry zazvonila za Berrou tyč!
60:01
Začalo prodloužení.
Švýcaři si podruhé na tomto turnaji zahrají prodloužení, v základní hrací době se nerozhodlo, když zápas skončil fotbalovým výsledkem 1:1.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:23
Lotyši v poslední minutě normální hrací doby jsou v útočném pásmu, střelu Cibulskise od modré chytá Berra.
59:01
Pozor, vylučuje se, Eric Blum vyloučen za vyhození puku (zdržování hry).
58:09
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcarům se povedlo vyrovnat, zřejmě od hokejky Spruktse se puk odrazil do branky, ale gól je připsán MATTHIASU BIEBEROVI.
58:00
Oba týmy vystřídaly, puk za brankou Lotyšska.
57:45
Až nyní se to povedlo Berzinšovi.
57:30
Švýcaři bojují v útočném pásmu, Lotyšům se nedaří vyhodit.
57:06
Lotyšsko si bere oddechový čas.
57:06
Lotyši vyhazují na zakázané uvolnění, Švýcaři mají velký tlak!
56:05
Střelu Fialy dokázala Indrašis skvěle zblokovat, bude se ale opět vhazovat ve třetině Lotyšů.
55:16
Závar před Masalskisem, čtyři hráči soupeře se snažili dostat puk do branky Lotyšů, ale nakonec je posunutá branka.
54:55
Tentokrát odpískán ofsajd Lotyšům, což není zrovna výhodné pro Švýcary.
54:23
Další ofsajd Švýcarů, následuje komerční přestávka.
53:26
Švýcaři šli ve čtyřech dopředu, ale Streit nedokázal z levé strany přihrát.
51:41
Bieber zachytil puk na levém křídle a Švýcaři ohrozili branku soupeře, Masalskis ale má puk pod svou lapačkou a přerušuje hru.
50:20
Helbling udržel puk před vlastní brankou, ten měl ukrytý někde pod svým tělem, dva Lotyši doráželi, ale sudí nakonec přerušují hru.
50:05
Probíhá již poslední desetiminutovka třetí třetiny, Lotyši drží útočné pásmo.
49:11
Nebezpečná dorážka Ambühla před brankou Lotyšů, ale puk se nakonec ocitl v rohu.
48:42
Ofsajd Švýcarska na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.
46:48
Série nepřesností na obou stranách, nyní z toho těží Švýcarsko, Fiala pálí z levé strany, ale Masalskis si pohlídal svou tyčku.
46:10
Ambühl s pukem na pravém křídle, ve třetině soupeře.
44:40
Švýcaři jsou kompletní, ale soupeř stále zůstává v jejich pásmu.
44:23
Až na konci své přesilové hry se Lotyši dostali před branku Berry.
43:55
Vhazování po levici Masalskise, Lotyši získávají puk a mohou rozehrát.
43:33
Trochu rozháraná přesilová hra v podání Lotyšů.
42:40
Ale pozor, Švýcaři špatně střídali a Lotyši si zahrají přesilovou hru!
41:41
Streit s pukem za vlastní brankou.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:52.
Druhá třetina nabídla v podstatě podobnou podívanou, jako ta první. Jen s jedním rozdílem – dočkali jsme se konečně gólu, ve 25. minutě se po rychlém protiútoku prosadil Dzerinš a Lotyšsko tak vede po 40. minutách 1:0.
40:00
39:20
Abols se dostal do úniku, ale nedostal se ke střele, navíc je hra přerušena pro přihrávku rukou.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, Švýcaři se snaží něco vymyslet ve třetině soupeře.
37:43
Lotyši ubránili další oslabení.
36:48
Fiala nastřelil z levé strany tyč lotyšské branky!
35:43
Na trestnou lavici usedá Cibulskis, přesilová hra Švýcarů.
35:00
Poslední pětiminutovka druhé třetiny.
32:26
Lotyši v plném počtu, hraje se v obranném pásmu Švýcarů.
31:44
Josi pálí z mezikruží, ale branku Lotyšů netrefuje.
31:24
Masalskis lapil dělovku Suriho od modré.
31:10
Diváci pískají, Švýcaři v útočném pásmu.
30:26
Redhlis dalším vyloučeným, Švýcaři si zahrají přesilovou hru.
29:07
Lotyši v plném počtu.
27:07
Laurins Darzinš fauluje a za podražení půjde na dvě minuty na trestnou lavici.
26:52
Masalskis se nyní dvakrát blýskl proti nebezpečným střelám, zejména ta druhá Fialy byla gólová!
26:30
Směrem dopředu je to ze strany reprezentantů helvétského kříže velká slabota.
26:01
Ambühl udržel puk na pravém křídle, ale nakonec Švýcaři ztrácí útočné pásmo.
25:10
Masalskis máchl lapačkou do prázdna po střele Walkera.
24:53
Josi kontruje dobrou střelou z pravé strany, kterou ale Masalskis chytá.
24:19
Rychlý brejk Lotyšů, kteří šli do přečíslení tři na dva, ANDRIS DZERINŠ nic nevymýšlel, z levé strany si sjel před branku a parádně se trefuje nad rameno Berry. Asistence: Lauris Darzinš a Krisjans Redhlis.
24:10
Almond s pukem za brankou Lotyšů, kde ale ztrácí puk.
23:16
Redhlis nedostal přihrávku před branku Švýcarů, ti mohou rozehrát.
22:45
Souboj o puk za brankou Lotyšů, jenže díky přihrávce rukou se hra vrací do středního pásma.
22:17
Brunner si dlouho připravoval střelu z pravé strany, ale Masalskise nepřekvapil.
21:58
Puk opouští třetinu Lotyšů a je ve středním pásmu.
21:35
Po vhazování po pravici Berry byli na okamžik u puku Lotyši, ale nyní již Švýcaři nahazují na Masalskise, který přerušuje hru.
21:16
Berra vyráží střelu Džerinše a to byl zásah do masky, velmi nepříjemná pro gólmana, puk se převalil mimo, ale gólman se drží za bradu, to muselo bolet!
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:05.
Po první třetině je stav stejný, jako před úvodním buly. Gól v této části nepadl, sledovali jsme vyrovnaný hokej, s minimem šancí na obou stranách.
20:00
19:00
Poslední minuta první třetiny.
17:51
Hollenstein v ofsjadu na útočné modré, vhazovat se bude ve střední třetině.
17:14
Sprukts bekhendem posílal puk před branku soupeře, ale tam nikdo nezasáhl.
16:44
Berra vyrážečkou vytěsnil střelu Darzinše, to byl dobrý zákrok!
14:56
Romy vybojoval puk ve třetině soupeře, ale jen na chvíli, hrají Lotyši.
13:30
Švýcaři bojují o puk za vlastní brankou a jsou úspěšní.
12:53
Lotyši v plném počtu, i toto oslabení zvládli.
12:22
Ještě půl minuty z oslabení Lotyšů, kteří se zatím v pohodě brání.
11:52
Švýcaři jsou nyní v přesilovkovém postavení, ale celou kombinaci překazila nepřesná přihrávka přes celou šířku pásma.
11:27
Zatím žádné velké nebezpečí pro lotyšskou branku.
10:53
Kaspars Daugavinš dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
10:04
Berzniš se dostal nadvakrát ke střele z pravé strany, Berra vyráží.
09:30
Sotnieks musí z útočného pásma na střídačku, ztratil helmu.
08:48
Švýcarsko v plném počtu.
08:27
Švýcaři se brání ve svém pásmu.
07:40
Lotyši v útočném pásmu, ale soupeř rychle přistupuje.
07:22
Puk míří ze třetiny Švýcarů, předtím se blýskl dobrým zákrokem Berra.
06:48
A opět se vylučuje, tentokrát na straně Švýcarů, za nedovolené bránění putuje na trestnou Timo Helbing.
06:14
Lotyšsko v plném počtu.
06:03
Posledních deset vteřin přesilové hry Švýcarů, puk míří do středního pásma.
05:39
Po střele Kevina Fialy a dorážce Suriho se musel předvést Masalskis, který zákrok zvládl a udržel puk před brankovou čárou.
05:20
Nyní puk opouští třetinu Lotyšů, Švýcaři to musí zkoušet znovu.
05:05
Po střele Bluma se puk skutálel po boční síti za branku Lotyšska.
04:52
Švýcarsko drží útočné pásmo.
04:14
První vyloučení v zápase, na trestnou lavici putuje Andris Dzerinš za hru vysokou holí.
03:15
Vhazování po levici Berry, Švýcaři úspěšnější.
02:43
Josi ale ztrácí puk v útočném pásmu a dopředu mohou jít Lotyši.
02:14
Blum rozehrává zpoza vlastní branky.
00:01

Švýcarsko: Berra (Genoni) – Geering, Streit, Blum, Josi, Helbling, Grossmann, Kukan – Fiala, Suri, Almond – Ambühl, Bodemann, Bieber – Hollenstein, Romy, Brunner – Schappi, Trachsler, Wieser – Walker

Lotyšsko: Masalskis (Muštukovs) – Redhlis, Jerofjejevs, Sotnieks, Galvinš, Širokovs, Cibulskis, Jass – Sprukts, Redhlis, Indrašis – Darzinš, Daugavinš, Džerinš – Abols, Cipulis, Bukarts – Saulietis, Berzinš, Bajaruns – Skvorcovs

Rozhodčí: Sidorenko (BLR), Šindler (CZE) – Lazarov (RUS), Kilian (NOR).
LOTYŠSKO

_______________

Na rozdíl od svého dnešního soupeře, který měl v úvodu šampionátu lehký los, museli Lotyši prokázat svou připravenost v duelu s favorizovanou Kanadou a poté s Českem a Švédskem. Není tak divu, že Lotyšsko je po třech odehraných zápasech poslední ve skupině A. Souboj proti Švýcarsku je tak pro svěřence kouče Aleksandrse Belavskise první z kategorie "lehčích", zvlášť letos, kdy se Švýcaři zatím spíše trápí.

__ N O M I N A C E ___

Brankáři: Ervins Muštukovs (Aalborg/Dán), Edgars Masalskis (Ambri-Piotta/Švýc)

Obránci: Oskars Cibulskis, Kristaps Sotnieks, Aleksandrs Jerofejevs, Krišjanis Redlihs (všichni Dinamo Riga/KHL), Janis Andersons (Trenčín), Maris Jass (Znojmo/EBEL), Maksims Širokovs (Red Ice Martigny/Švýc), Guntis Galvinš (Bolzano/EBEL)

Útočníci: Martinš Cipulis, Miks Indrašis, Andris Džerinš, Kaspars Saulietis, Lauris Darzinš, Mikelis Redlihs, Roberts Bukarts, Gunars Skvorcovs (všichni Dinamo Riga/KHL), Rodrigo Abols (HK Riga/MHL), Koba Jass (Liberec), Lauris Bajaruns (Rungsted/Dán.), Janis Sprukts (Fribourg/Švýc.), Armands Berzinš (Val Pusteria Brunico/Ita.), Kaspars Daugavinš (Dynamo Moskva/KHL), Nikita Jevpalovs (Blainville-Boisbriand Armada/QMJHL).
ŠVÝCARSKO

Švýcaři "nezachytili" úvod šampionátu, když v úvodním zápase hodně překvapivě podlehli Rakousku na nájezdy. V hodně nervózním druhém utkání sice přehráli Francii, ovšem v zatím posledním odehraném utkání opět svěřenci Glena Hanlona nepřesvědčili. S Německem, které předtím dostalo krutou "nakládačku" od Kanady v podobě porážky 0:10, hráli až do závěru zápasu bez branek. V 53. minutě se konečně prosadil Hollenstein, který tak výběru ze země helvétského kříže vystřelil doslova "zlaté" tři body!

Brankáři: Reto Berra (Colorado/NHL), Daniel Manzato (Lugano), Leonardo Genoni (Davos)

Obránci: Roman Josi (Nashville/NHL), Mark Streit (Philadelphia/NHL), Dean Kukan (Lulea/Švéd.), Timo Helbling (Fribourg-Gottéron), Robin Grossmann (Zug), Patrick Geering (Curych), Felicien Du Bois (Davos), Eric Blum (Bern)

Útočníci: Kevin Fiala (Nashville/NHL), Julian Walker (Lugano), Reto Suri (Zug), Tristan Scherwey (Bern), Damien Brunner (Lugano), Morris Trachsler (Curych), Reto Schäppi (Curych), Dino Wieser (Davos), Andres Ambühl (Davos), Kevin Romy (Ženeva), Cody Almond (Ženeva), Denis Hollenstein (Kloten), Simon Bodenmann (Kloten), Matthias Bieber (Kloten)
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání MS v ledním hokeji, v němž se v rámci utkání skupiny A v pražské O2 Areně utká ŠVÝCARSKO s LOTYŠSKEM.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.