Z mé strany to bude všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, na počtenou!
Dnešní utkání sledovalo 16695 diváků.
Po velmi napínavém průběhu porazila Kanada Švédsko 6:4 a nadále pokračuje ve skvělých výkonech na turnaji!

Přitom v první třetině se více dařilo Švédům. Nejprve se v šesté minutě prosadil Anton Lander, poté navíc přišla 18. minuta, kdy Švédové dali dva góly. Nejprve skóroval bruslí Victor Rask a poté střelou zápěstím Filip Forsberg.

Ve druhé třetině ale dokázala Kanada nepříznivé skóre vyrovnat. Ve 27. minutě skóroval po velkém trma-vrma Aaron Ekblad, o pět minut později trestné střílení proměnil Taylor Hall. Vyrovnání přišlo ve 35. minutě, kdy střelu Ekblada dokázal za záda Nilssona tečovat Sean Couturier. Švédsko ovšem získalo své vedení zpátky, protože se ve 36. minutě prosadil Oscar Möller.

Třetí třetina ale patřila Kanadě, především tedy její druhá polovina. V 51. minutě obránce Patrick Wiercioch svou první branku na MS vyrovnal na 4:4, o tři minuty později skóroval v přesilovce Tyler Ennis a javorové listy poprvé v zápase vedly. Definitivní tečku za zápasem udělal gól Tylera Seguina do prázdné brány v 59. minutě zápasu. Švédsko už se poté při hře bez brankáře k ničemu nezmohlo.

Nejlepší hráči: Oliver Ekman-Larsson – Aaron Ekblad

Střely: 32:39 (14:5, 9:19, 9:15)
60:00
59:49
Nyní ovšem Kanaďané vyhodili na icing a zdá se býti rozhodnuto.
59:39
Kotouč je ve středním pásmu, Švédsko ale rychle útočí.
59:30
Forsbergovu střelu dokázal zblokovat Giroux do ochranné sítě nad svou bránu.
59:00
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:52
Kronwall nabil Forsbergovi, kterému ale vůbec nesedla střela.
58:43
Staffan Kronwall nahrál do velmi dobré šance na Louiho Erikssona, jehož pokus ale Mike Smith dokázal vyrazit svou helmou nad branku!
58:38
Švédsko to znovu zkusí bez brankáře!
58:38
Kotouč skončil na střídačce Kanady, hra je přerušena.
58:10
Kanada právě vstřelila branku!
Anders Nilsson zrovna opustil brankoviště a Kanada se dočkala zřejmě rozhodující branky, když TYLER SEGUIN dopravil kotouč do prázdné klece Švédska a 110 sekund před koncem základní hrací doby získal pro svůj tým dvoubrankové vedení! Asistence: Ryan O'Reilly.
57:53
Jenže puk skončil v ochranné síti, hra je tedy přerušena.
57:44
Filip Forsberg v souboji s Eakinem dobře vybojoval kotouč a zakládá útočnou akci.
57:13
Klingbergovi se nepovedla rozehrávka a puk v moci mají hráči Kanady.
56:55
Zakázané uvolnění Kanady.
56:46
Möller se rozjel s pukem do útočného pásma, Burns ho ale o něj obral.
56:08
Ekholm nebezpečným nahozením vybízel spoluhráče k teči, puk ale jen proletěl okolo brány.
55:35
Proti pokusu Duchena dokázal Anders Nilsson zasáhnout a přerušit hru.
55:19
Před Smithem se zjevil Loui Eriksson, jenže puk poslal vedle jeho brány.
55:02
Švédsko se mermomocí snaží vyrovnat co nejříve, ale Kanada zatím úspěšná hájí své vedení.
54:32
Střelu Ekman-Larssona zastavil brankář Mike Smith.
53:46
Mike Smith byl připraven proti střele Lindholma.
53:31
A Kanada jde poprvé v dnešním zápase do vedení! Taylor Hall nahrál na TYLERA ENNISE, který prudkou střelou zápěstím propálil Nilssona a dal na 5:4 pro Kanadu! Nyní tak dopředu bude muset aktivně švédský národní tým. Asistence: Taylor Hall a Jason Spezza.
52:59
Hjalmarsson dobře zblokoval střelu a posléze jeho spoluhráči dokázali vyhodit kotouč.
52:43
Burnsova dělovka trefil Sjögrenovu hůl.
52:10
Girouxův pokus Nilsson vyrazil před sebe, z dorážky se ale Kanaďani neprosadili a Švédsko tak vyhodilo.
52:03
Petter Granberg (SWE) dostává dvě minuty za hákování, po komerční přestávce tak bude hrát Kanada první přesilovou hru v dnešním zápase.
51:36
Dobrou střelu vyslal Giroux, Nilsson ale pozorně zasáhl. Zatím má Kanada ponechanou výhodu!
50:52
Švédové se neprosadili v útočném pásmu a dopředu tak může opět vyrazit kanadská reprezentace.
50:24
A máme vyrovnáno, je to 4:4! Sidney Crosby odvedl velice dobrou práci v útočném pásmu, když za brankou vybojoval puk, který poté poslal do mezikruží na hůl PATRICKA WIERCIOCHA, jenž prostřelil Nilssona! Asistence: Jordan Eberle a Sidney Crosby.
50:11
Wiercioch do středu hřiště nahrál na Halla, který si ale nezpracoval puk.
49:46
Lindström nedostihl puk a dopředu tak může opět Kanada.
49:12
Barrieho střelu dokázal zblokovat Elias Lindholm. Dobrá práce švédského útočníka.
48:58
Seguin zakončil zpoza branky, na Nilssona si tím nepřišel.
48:27
Příležitost i na druhé straně, kde se zjevil Filip Forsberg, ale i Mike Smith nyní prokázal dobrou připravenost a jeho střelu zneškodnil!
48:00
Další velká šance Toffoliho! Tentokráte mu do ní nahrál Ennis, útočník Los Angeles pálil z první sám před Nilssonem, který ale puk vyrazil do bezpečí!
47:32
Nebezpečnou střelu z první vyslal Ennis, ale branku netrefil.
47:27
Skvělý zákrok lapačkou předvedl brankář Anders Nilsson, který si vychutnal střelecký pokus Tylera Toffoliho! Následuje komerční přestávka.
47:01
Wiercioch se ohodlal k individuální akci, poslední klička mu ale nevyšla.
46:44
Crosbyho přihrávku nedokázal zachytit žádný ze spoluhráčů.
45:46
Obrana Kanady je velice dobře zapebezpečná, Švédové se prakticky nemohou k ničemu dostat.
45:04
Nebezpečnou střelou Jasona Spezzy z pravé strany vyrazil Nilsson!
44:24
Wiercioch neměl ideální prostor ke střele, není tedy divu, že puk poslal zcela mimo tři tyče.
44:03
Taylor Hall parádně vybruslil do zakončení v útočném pásmu, pokus byl ale zblokován.
43:37
Tvrdou střelu Victora Raska svými betony dokázal zkrotit Mike Smith.
43:19
Ekman-Larsson chtěl do brejku vyslat Louiho Erikssona, ale pas byl moc prudký a je z toho zakázané uvolnění.
42:53
Klingberg ve vlastním obranném pásmu chyboval, ale Kanaďané to potrestat nedokázali. Neměli ani prostor k zakončení či kombinaci.
42:29
Zatímco halou probíhá mexická vlna, zahrála Kanada na zakázané uvolnění.
41:52
Po dobré práci Josefsona střílel Ekman-Larsson, ale po zemi puk do branky neprošel, Smith ho totiž vyrazil.
41:33
Spezza posílal střílenou přihrávku skrz útočným pásmem, ale nikdo jí nezachytil. Poté Nilsson pokryl kotouč.
40:57
Kanadští hráči bojovali v útočném pásmu o puk, úspěšní ale nebyli.
40:34
Sidney Crosby vyslal dobrou střelu z otočky, Hall jí ještě dost možná tečoval, ale Nilsson byl připraven a neinkasoval.
40:16
Švédský ofsajd přerušil hru.
40:12
Prudkou střelu ihned obstaral Forsberg, Smith byl ale připraven.
40:01
Za pár okamžiků začne třetí třetina. Dočkáme se napínavého průběhu?
I po druhé třetině se Švédové drží ve vedení, ale už jen o jednu branku. Kanada totiž po gólech Ekblada, Halla z trestného střílení a Couturiera vyrovnala na 3:3, posléze ale vedení pro svůj národ získal zpátky Möller. Aktuální stav je tedy 4:3 pro Švédsko, co přinese třetí třetina?

Střely: 23:24 (9:19 v této třetině)
Další třetina začne přibližně ve 21:55.
40:00
39:17
Lindholm si před branku jel pro volný kotouč, ale nedostal se k němu.
39:00
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:38
Ani jeden z celků se nyní nemůže propracovat do šance, ačkoliv úmysl je vidět na obou z nich.
38:09
Oba celky hrají v plném počtu.
37:33
Kanada se drží v útočném pásmu, ke střele na branku se ale nemůže dostat.
36:34
Girouxův pokus při hře 4 na 4 šel těsně vedle branky.
36:20
Na druhé straně zasáhl dobře Mike Smith, který rovněž podržel puk.
36:09
Nathan MacKinnon (CAN) a Staffan Kronwall (SWE) obdrželi dvouminutové tresty za hrubost.
36:07
Spezzovu dorážku dokázal pokrýt Nilsson, poté se strhla menší strkanice u švédské branky, kde velice aktivní byli MacKinnon a Kronwall.
35:50
Zakázané uvolnění týmu Švédska.
35:19
Švédsko právě vstřelilo branku!
To je něco! Krátce poté, co Kanaďané vyrovnali na 3:3, si Švédové vedení berou zpátky. Mattias Sjögren po neúspěšném pokusu Ekman-Larssona poslal puk před branku přesně do míst, kde stál OSCAR MÖLLER, jenž napálil puk za záda kanadského brankáře! Asistence: Mattias Sjögren a Oliver Ekman-Larsson.
35:05
Do útoku se ovšem natlačili také Švédové.
34:22
A podařilo se! Kanada smazala švédské vedení o tři góly a začínáme znovu od začátku. Střelu Aarona Ekblada od modré čáry tečoval za záda Anderse Nilssona SEAN COUTURIER, je to 3:3! Asistence: Aaron Ekblad.
34:02
Kanada se stále snaží útočit a vyrovnat ještě do konce druhé třetiny.
33:30
MacKinnon se dostal do ofsajdu, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
33:06
Spezza nahrál puk na pravou stranu, kde byl připraven třeba obránce Burns, ale kotouč k němu neprošel díky dobré práci jednoho z beků.
32:39
Kanada si po tomto icingu vyžádala oddechový čas!
32:39
Zakázané uvolnění javorových listů.
32:12
Nebezpečnou střelu Möllera velice nejistě vyrazil brankář Mike Smith! Teď měli Kanaďané notnou dávku štěstí.
31:37
Muzzin svou střelou zleva trefil jen brusle obránce Klefboma.
31:26
TAYLOR HALL moc složitého nevymýšlel, Nilssona jednoduše propálil mezi betony a snížil tak na rozdíl jediného gólu! Tohle bude ještě velké drama.
31:26
Taylor Hall byl faulován v samostaném úniku Klingbergem a uvidíme trestné střílení!
31:00
Mike Smith byl připravený proti prudké střele Erikssona.
V první třetině to na střely bylo 14:5 pro Švédsko, v tomto dějství to ale momentálně je 14:5 pro Kanadu!
30:31
Jenže opět útočí Kanada. Giroux poslal perfektní přihrávku na Barrieho, který pouze ťukl do puku, ale poslal ho mimo. Posléze to bekhendem zkusil Tyler Toffoli, jenž narazil na připravného Nilssona.
30:11
Švédsko má konečně možnost zklidnit hru a drží puk ve své moci.
29:51
Crosby nahrál na Muzzina, který už se chystal ke střele, ale puk promáchl.
29:11
Hall obkroužil branku soupeře a okamžitě vystřelil zápěstím, ale mířidla neměl dobře seřízená.
28:49
Zakázané uvolnění Švédů.
28:37
Kanadský tým je výrazně povzbuzený a snaží se trestat každou chybu Švédska.
Asistenti u první branky Kanady byli změněni, nahrávky si připsali Brent Burns a Ryan O'Reilly.
27:56
Komerční přestávka.
27:56
Do nebezpečného protiútoku vyrazil Tyler Toffoli, nicméně švédský gólman Anders Nilsson byl na jeho střelu připraven a tak ukryl puk ve své výstroji.
27:41
Kronwall pěkně poslal dopředu Landera, jehož pokus z pravé strany vyrazil Smith.
27:02
Burns vystřelil z otočky do boční sítě.
26:42
Švédové si vzali oddechový čas!
26:42
Obrovské trma-vrma před švédskou brankou skončilo gólem, kterým se javorové listy vrací do zápasu! Po chybě Klefboma několik hráčů doráželo z bezprostřední blízkosti, až se puk dostal k obránci AARONU EKBLADOVI, jenž už ho dokázal dopravit do odkryté branky! Signalizovaný trest se neukládá. Asistence: Brent Burns a Ryan O'Reilly.
26:16
Po pravé straně nyní do šance sjel Tyler Seguin! Útočník Kanady se odhodlal k dobré střele, kterou Nilsson ale vyrazil.
25:58
Sidney Crosby vystřelil z první, což je vždy nebezpečné. Anders Nilsson byl ale na tento pokus připravený a vyrazil ho!
25:19
O'Reilly nahrál na Couturiera, jehož pokus dokázal Nilsson vyrazit.
24:48
Ofsajd Kanady, do kterého vjel obránce Patrick Wiercioch.
24:38
Filip Forsberg do zajímavé šance nabil Landerovi, jehož přízemní dělovku vyrazil Smith.
24:25
Parádní akce Victora Raska! Švédský útočník se protlačil přes obranu Kanady do zakončení, na které ale byl Mike Smith připraven.
23:50
Anders Nilsson podržel puk před forčekujícími útočníky.
23:42
Ofsajd Švédů.
23:37
Přihrávka Erikssona byla v útočném pásmu zastavena, mohla z toho ale být zajímavá šance.
23:32
23:23
Lindström v dobré pozici hledal Ekman-Larssona, do přihrávky ale svou hůl vložil Sidney Crosby.
22:56
Burnsovu střelu z pravé strany dokázal švédský brankář vyrazit před sebe.
22:45
Přečíslení 4 na 2 ale kanadským hráčům nevyšlo, Nilsson pokryl puk.
22:34
Lundqvist s O'Reillym svedl několik soubojů u mantinelu, nakonec z toho bude šance Kanady..
22:05
Tvrdou ránu Dana Hamhuise po vhazování lapil Anders Nilsson.
21:33
Teď jsem to ale zakřikl, chyba v obraně a obrovská šance javorových listů! Tyler Ennis vystřelil nehlídaný v útočném pásmu, Nilsson puk pouze vyrazil do brankoviště, odkud se ho do branky snažil dopravit Duchene, nicméně při zpracování mu kotouč odskočil za bránu.
21:17
Švédsko nadále velice dobře brání a nepouští Kanadu do šancí.
20:58
Sjögren velice dobře nahrál na Möllera, jehož pokus ovšem nebyl přesný.
20:20
Prudkou Forsbergovu střelu vyrazil Smith betonem do rohu kluziště.
20:01
Po první třetině Švédsko poměrně překvapivě vede až o tři branky! V šesté minutě se prosadil Anton Lander, poté ale přišla 18. minuta, kdy země tří korunek dala dokonce dva góly. Nejprve se puk od Raskovy brusle odrazil za Smithe, poté kanadského brankáře propálil Forsberg.

Střely: 14:5
Další třetina začne přibližně ve 21:02.
20:00
19:50
Wiercioch svou střelou trefil jen protihráče.
19:31
Nyní ale mohla snížit, nicméně po Hamhuisově střele nedokázal Seguin dorazit dle svých úmyslů.
19:10
V další dobré šanci se ocitl Victor Rask, tentokráte z toho ale branka nebyla. Kanada je zcela opařená a vůbec se jí nedaří!
19:00
Začala poslední minuta první třetiny.
18:30
Barrie dobře nahrál na O'Reillyho, jehož střela ale nebyla vůbec povedená a Nilssonovi tak nepřidělala žádné problémy.
17:49
A vzápětí je tu další gól Švédů! Jen 29 sekund stačilo tomuto týmu, aby své vedení zvýšil již na tři góly. Kanada propadla ve středním pásmu a bylo z toho přečíslení 2 na 1 soupeře, které na sebe vzal sám kanonýr FILIP FORSBERG, jenž prostřelil Smithe a dal tak na 3:0! Současně se mladý forvard Nashvillu posunul na první místo v tabulce střelců na tomto turnaji. Asistence: Loui Eriksson a John Klingberg.
17:20
Velice šťastný gól Švédska a je to 2:0! Lindholm nahrál puk na Klefboma, který udělal dobrou kličku protihráči a poslal hrací předmět před branku, kde trefil brusli VICTORA RASKA, od níž se odrazil do branky! Videorozhodčí ještě potvrdil regulérnost zásahu bruslí, úmysl zde ale nebyl a gól tedy platí. Asistence: Oscar Klefbom a Elias Lindholm.
16:37
Hjalmarssonovu střelu tečoval Jacob Josefson, Smith ale proti tomuto ztlumenému pokusu bez potíží zasáhl.
15:43
Tyler Seguin vyrazil velice rychle dopředu, Mattias Sjögren se ovšem zapojil do bránění a kanadského forvarda dostihl.
15:36
Ofsajd Kanady.
15:19
Hall posunul na Duchena, který po levém křídle ujížděl do šance, ale Ekman-Larsson velice dobře získal puk pro svůj tým.
14:53
Oba týmy nyní sráží spousta nepřesností a hlavně skvělé práce obran.
13:55
Hamhuisovo nahození šlo do prostor, kde je brankář Nilsson, nakonec ale bránu minulo a skončilo v rohu, odkud se odrazilo až do středního pásma.
13:19
Josefson skvěle zabojoval o puk a vyhrál souboj se čtyřmi hráči Kanady, nicméně podpora spoluhráčů chyběla.
12:40
Dobrou šanci měl nyní obránce Barrie, jenže Nilsson se dobře přesunul a puk vyrazil. Byla to teprve třetí střela Kanady!
12:16
Lindström zpoza branky nahrál mezi kruhy na Sjögrena, jehož pokus vyrazil Smith.
12:00
Tvrdou ránu Ekholma od modré čáry ve své výstroji schoval Mike Smith. Následuje komerční pauza.
11:35
Burns s Hamhuisem se za brankou dostali do menších problémů, ale měli štěstí, že Forsbergův úmysl spoluhráči nepochopili.
11:26
Zakázané uvolnění Kanaďanů.
11:07
Spezza se snažil dobře nahrát na MacKinnona, ale ten nezakončil ideálně. Konkrétně řečeno puk promáchl.
10:49
V útočném pásmu Kanady se kotouč dotkl ochranné sítě.
10:35
Möller před brankou čekal na přihrávku od Sjögrena, ale obránci tento úmysl přečetli a pasu zamezili.
09:49
Kronwall ve středním pásmu nezpracoval prudkou přihrávku a akci tak nezaložil.
09:06
Puk skončil po teči v hledišti, hra je tedy přerušena.
08:50
Duchene za brankou prohrál souboj a dopředu tak opět vyrazil tým tří korunek.
08:25
Giroux napálil puk směrem k brance, ale úmysl mu vůbec nevyšel – zamířil totiž vedle.
08:12
Brent Burns sice udržel útočné pásmo, přihrávku ale poslal na hůl soupeře, konkrétně Ekholma.
07:52
Na druhou stranu okamžitě vyrazilo Švédsko, po akci Oscara Möllera ale Smith podržel puk ve své výstroji a tímto přerušením dává prostor první komerční přestávce.
07:44
Crosby tečoval nahození od modré čáry a poté se snažil o dorážku, ale skákající puk netrefil.
07:25
Lindström se před brankou zjevil v dobré příležitosti. Mike Smith ale opět prokázal svou připravenost a puk vyrazil.
07:13
Jenže útočná akce nevyšla a dopředu tak mohou vyrazit Švédové.
06:59
Smith si za svou branku dojel pro puk a získal ho tak pro svůj tým, který se snaží rozehrát.
06:32
06:12
Burns vystřelil a do odkryté branky mohl dorážet Duchene, jenže od kotouče byl příliš daleko.
06:03
Kanada vyráží do útočné akce ze své třetiny.
05:27
Smithův zákrok přerušil hru, vhazovat se tak bude opět v útočném pásmu Švédů.
05:05
A máme tu první branku, na počátku šesté minuty se Švédové dostávají do vedení 1:0! ANTON LANDER si za brankou vyměnil puk s Louim Erikssonem, posléze s kotoučem vyjel před Smithe, kterého překonal a otevřel tak skóre dnešního zápasu! Asistence: Loui Eriksson a Petter Granberg.
04:38
Forsberg chtěl přes Muzzina projít jesličkami, ale kanadský obránce to odbránil zkušeně.
04:23
A nyní už Kanaďané hrají v plném počtu.
03:56
Početní výhoda se Švédsku zatím moc nedaří, Kanada se opět osvobodila.
03:40
Branka Kanady byla posunuta, což vede k přerušení hry.
03:26
Couturier si vytvořil zajímavou šanci při vlastním oslabení, ale branku Anderse Nilssona netrefil.
02:53
Odpískána byla hra vysokou holí, vhazovat se bude v obranném pásmu hráčů ve žlutých dresech.
02:42
Švédsko se pustilo do útočné akce a bojovalo o kotouč za bránou, ale Kanaďané ho získali do své moci a vyvezou ho dopředu.
02:23
David Savard (CAN) dostává dvě trestné minuty za hákování a přesilovku si tak vyzkouší Švédsko.
02:09
Dobrou střelu vyslal Lindholm, ale na Smithe si nepřišel. Švédsko má ponechanou výhodu.
01:30
Joakim Lindström obdržel přihrávku do mezikruží a snažil se vystřelit, nicméně jeho pokus dokázal zblokovat útočník Jordan Eberle, který se zapojil do defenzivy.
01:11
Švédům nevyšel další pokus o útočnou akci a dopředu míří Kanada.
00:31
První střelecký pokus obstaral Filip Forsberg, ale Smith byl pozorný a betonem vyrazil kotouč.
00:01
Oba celky jsou nastoupeny na hrací ploše pražské O2 Arény a jsou připraveni na začátek zápasu.

Švédsko: Nilsson (Enroth) – Ekman-Larsson, Klefbom, Klingberg, Kronwall, Granberg, Ekholm, Ahnelöv – Eriksson, Forsberg, Lander – Sjögren, Lindström, Möller – Ericsson, Rask, Lindholm – Hjamlarsson, Josefson, Lundqvist – Danielsson

Kanada: Smith (Jones) – Hamhuis, Burns, Wiercioch, Savard, Muzzin, Barrie, Ekblad – Crosby, Spezza, MacKinnon – Ennis, Giroux, Seguin – Hall, Duchene, Eberle – Couturier, Toffoli, O'Reilly – Eakin

Rozhodčí: Wehrli (SUI), Rönn (FIN) – Puolakka (FIN), Lhotský (CZE).
Hráčské statistiky – Švédsko
Nejproduktivnější hráč: Filip Forsberg (4+1)
Nejlepší střelec: Filip Forsberg (4 góly)
Nejlepší nahrávač: Oliver Ekman-Larsson (4 asistence)
Nejproduktivnější obránce: Oliver Ekman-Larsson (1+4)
Nejtrestanější hráč: Daniel Rahimi (12 TM)
Brankáři: Jhonas Enroth (2 zápasy, 87.5%), Anders Nilsson (1 zápas, 94.1%)

Hráčské statistiky – Kanada
Nejproduktivnější hráč: Taylor hall (4+2)
Nejlepší střelec: Taylor Hall (4 góly)
Nejlepší nahrávač: Matt Duchene (4 asistence)
Nejproduktivnější obránce: Dan Hamhuis (0+3)
Nejtrestanější hráč: Claude Giroux, Dan Hamhuis (oba 4 TM)
Brankáři: Martin Jones (1 zápas, 100%), Mike Smith (2 zápasy, 90.5%)
Týmové statistiky

Kanada se po třech zápasech nachází na prvním místě, když získala maximální počet bodů – 9. Skóre 22:4 je navíc velice lichotivé.

Švédsko je jí ale hned v patách, s osmi body je druhé a skóre 20:7 je rozhodně také velice dobré.

Momentálně má země tří korunek druhé nejlepší přesilové hry, když se v 15 případech prosadila hned pětkrát. Kanada skórovala z 10 možností dvakrát.

V oslabení se Švédům moc nedaří, během 14 početních nevýhod totiž dostali tři branky, zatímco Kanada z osmi situací neinkasovala ani jednou.
Nominace Kanady

Brankáři: Mike Smith, Martin Jones

Obránci: Tyson Barrie, Dan Hamhuis, Patrick Wiercioch, Brent Burns, Aaron Ekblad, Jake Muzzin, David Savard

Útočníci: Sean Couturier, Brayden Schenn, Nathan MacKinnon, Ryan O'Reilly, Sidney Crosby, Jordan Eberle, Taylor Hall, Cody Eakin, Jason Spezza, Tyler Ennis, Tyler Seguin, Tyler Toffoli, Matt Duchene, Claude Giroux
Nominace Švédska

Brankáři: Jhonas Enroth, Anders Nilsson

Obránci: Staffan Kronwall, Daniel Rahimi, Jonas Ahnelöv, Mattias Ekholm, Oscar Klefbom, John Klingberg, Oliver Ekman-Larsson

Útočníci: Filip Forsberg, Simon Hjalmarsson, Jimmie Ericsson, Oskar Möller, Nicklas Danielsson, Andreas Thuresson, Mattias Sjögren, Martin Johansson, Joel Lundqvist, Loui Eriksson, Elias Lindholm, Victor Rask, Anton Lander, Joakim Lindström, Jacob Josefson
Dobrý večer všem hokejovým fanouškům a fanynkám! Na programu dnes máme atraktivní utkání mezi hráči Švédska a Kanady. Přeji příjemné počtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.