Máme za sebou hodně interesantní zápas, v němž se zrodilo překvapení. Norové totiž vůbec poprvé v historii porazili Slovensko na velkém turnaji, o tento úspěch se kromě skvělého brankáře Haugena zasloužil Mattias Nørstebø, autor dvou gólů. Slováci tak na tomto mistrovství poprvé prohráli, zatímco Norové slaví první vítězství. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Nejlepším hráčem utkání z týmu Slovenska je Marek Ďaloga, stejné ocenění si z norské strany odnese Mattias Nørstebø, jenž v tomto utkání vstřelil dva góly. Nyní si poslechneme norskou hymnu.
Současně se sirénou se ještě na ledě strhla menší potyčka, kterou však rozhodčí rozehnali a Norové tak mohou slavit vůbec první vítězství nad Slovenskem na velkém turnaji.
60:00
59:50
Gáborík měl další možnost, jak vyrovnat tohle napínavé utkání, Puk ale zmizel mezi diváky.
59:38
Sersen se pokusil o střelu, po něm chtěl zakončit i Gáborík, ale celou situaci Norové přestáli a vzápětí vyhazují na zakázané uvolnění.
59:29
Miklík nahazoval kotouč na Haugena, který měl plné ruce a betony práce, aby touš přikryl pod výstrojí.
58:59
Thoresen aktivně napadá až za Lacovou brankou, čímž nastřádal drahocenné vteřinky pro Nory.
58:17
Holøs přišel o své pracovní náčiní a Slováci tak mají tím pádem další výhodu. Haugen se ale vyznamenal proti Hudáčkovi, jehož ránu zneškodnil vyrážečkou.
58:05
Ján Laco zůstává na střídačce a Slovensko tak bude hrát v šesti.
58:05
Tým Slovenska si vyžádal oddechový čas.
58:05
Ve velké šanci se objevil Pánik, který střílel z kruhu, ale jeho pokus na vyrážečku Haugen zneškodnil.
57:08
Ve slušné střelecké pozici se ocitl Gáborík, ale prostor mezi třemi tyčemi vůbec netrefil. Slováci nicméně zůstávají v útočném pásmu.
56:33
Slováci budou mít jednu z posledních šancí, kterak zápas vyrovnat. Sørvik za podražení už usedl na trestnou lavici, kde bude doufat, že tam vydrží celé dvě minuty.
55:46
Viedenský si nedobrovolně ustlal na modré čáře, ale oba hlavní arbitři zůstali naprosto v klidu a nechystají se vylučovat.
55:15
Norové sice poslali kotouč přes všechny čáry, ale čároví rozhodčí se rozhodli neodpískat zakázané uvolnění, za což si z hlediště vysloužili vlnu nevole.
54:11
Slováci se usadili v obranném pásmu Norska, střela Surového si však k Haugenovi cestu nenašla.
53:04
Slovensko hraje v plném počtu, ale čas na vyrovnání se družině kouče Vůjtka zase o něco zkrátil.
52:32
Slováci ubránili dvojnásobné oslabení a Daňo navíc vyrazil na útočný výlet, ale Haugena nikterak neohrozil.
51:28
Holøs vypálil z první od modré čáry a Laco přikovaný na brankové čáře jeho ránu vyrazil. Ještě se k zakončení dral Trygg, ale ten se nakonec k hracímu předmětu nedostal.
51:03
Ihned po buly se puk dostal k Lacovi, který neponechal nic náhodě a přikryl černou pryž pod lapačkou.
51:00
Tým Norska si vyžádal oddechový čas.
51:00
Baranka vzápětí fauloval a Norové si zahrají přes minutu přesilovku pět na tři.
50:47
Norové teď kombinují ve slovenském obranném pásmu, ale zatím je to bez střelby. Thoresen už mohl ve výhodné pozici pálit, ale vše si nakonec rozmyslel.
49:37
Slováci se zatím úspěšně brání, Mikuš poslal kotouč do středního pásma. Vzápětí vyhodil touš přes všechny čáry Ďaloga.
48:45
Teď měli Slováci štěstí, Surový totiž vyhodil puk z obranné třetiny mimo hřiště. Rozhodčí se vzápětí poradili, jak celou situaci vyřeší. Nakonec se shodili na tom, že žádný trest udělovat nebudou. Teč však patrná nebyla a v tomto případě se mělo vylučovat.
48:15
Od modré čáry napřáhl Sørvik, jeho pokus Laco dobře viděl a schoval jej do výstroje. Vhazovat se bude před slovenským brankářem.
47:40
Jurčina vyhodil přes všechny čáry a Slováci tak mohou vystřídat.
47:08
Meszároš píchnul koncem hole Martinsena, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího, který slovenskému obránci udělil trest na 5 minut a do konce utkání. Nejlepší střelec Slovenska tak svému týmu dnes už nepomůže.
46:50
Sersen zajímavě nahazoval kotouč na Haugena, ale k žádné teči před norským brankářem nedošlo, a tak mohl Haugen zůstat v klidu.
45:48
Thoresen aktivně napadá, což se znovu nelíbí slovenským fanouškům, kteří o sobě opět dali vědět pískotem.
44:40
Místní hlasatel právě oznámil, že toto utkání sleduje v ČEZ Aréně 8 812 diváků, je znovu vyprodáno!
44:27
Slováci se snažili o založení útočné akce, ale Norové si dobře pohlídali střední pásmo a donutili své soupeře znovu začít v jejich obranném pásmu.
43:22
Teď si Norové nerozuměli při rozehrávce a po zakázaném uvolnění se hra přesune zpět před Haugena.
43:06
Pánik se dostal do úniku, načež jej sundal k zemi Sørvik, ale hlavní rozhodčí zůstali naprosto v klidu a k trestu se neodhodlali.
41:56
Norsko právě vstřelilo branku!
Norové početní převahu zužitkovali. Thoresen přihrál od mantinelu MATTIASI NØRSTEBØMU, který tvrdou střelou od modré překonal Laca. Asistence: Patrick Thoresen, Jonas Holøs.
41:30
Ďaloga svůj útočný apetit přehnal, rozhodčí jej za nedovolené bránění poslal zchladit hlavu na trestnou lavici. Norové si tak zahrají přesilovku.
40:15
Od modré čáry pálil Holøs, na opačné straně hřiště zkoušel své střelecké štěstí Surový, ale ani jeden s nerozhodným stavem nepohnul.
40:01
Začátek třetí třetiny se trochu protahuje, protože rozhodčí usoudili, že by bylo dobré ještě chvíli počkat, než odpadne voda z ledové plochy.
Druhá třetina přinesla mnoho zajímavého. Nejprve Ďaloga zvýšil náskok Slováků na 2:0, ale v dalším průběhu této části pálili do černého jen Norové. Nørstebø snížil a ve 36. minutě chirurgicky jemnou tečí vyrovnal Rosseli. Třetí dějství tak zcela jistě nabídne pořádné drama.
40:00
39:25
Thoresen dostal puk do útočné třetiny, avšak celou útočnou akci zhatil nepřesnou přihrávkou do křídla.
38:55
Norové vycítili další možnost, střelu Sörvika od modré čáry skryl Laco v lapačce. Vhazování tak proběhne před slovenskou brankou.
37:50
V další zajímavé šanci se ocitl Jurčo, jehož zakončení skončilo na zadním mantinelu. Haugen tak zasahovat nemusel.
37:12
Do rychlého protiútoku vyrazil Daňo, ale celou akci zpackal zpětnou přihrávkou, kterou si sebral jeden z norských hráčů.
35:30
Staré otřepané pravidlo "nedáš-dostaneš" opět zafungovalo. Martinsen zpoza branky přihrál mezi kruhy, kde stál Ask, jehož střelu ještě tečoval MATS OLSEN ROSSELI, který svým premiérovým gólem na MS srovnal na 2:2. Asistence: Morten Ask, Andreas Martinsen.
34:16
Do útočné třetiny vlétl Tomáš Tatar, ač atakován obráncem sice dokázal zakončit, ale puk skončil mimo Haugenovu branku.
33:08
Na střed hřiště si najel Bližňák, jehož střela se odrazila od zadního mantinelu zpět do brankoviště a Haugen měl co dělat, aby neposedný puk zkrotil ještě před brankovou čárou.
32:46
Od modré čáry napřáhl Jurčina, který ale střelou z první nechal vyniknout brankáře Haugena, jenž schoval puk do lapačky.
32:32
Slováci nezvládli přechod přes modrou čáru a po odpískaném ofsajdu se bude vhazovat ve střední třetině.
31:58
Hudáček nahodil puk na Haugena, před nímž ještě operoval Gáborík, ale ani on kotouč za norského brankáře neprotlačil.
31:14
Slováci budou mít k dispozici další přesilovku, za hákování je vyloučen Bonsaksen a svěřenci kouče Vůjtka tak dostali šanci k navýšení svého náskoku.
31:01
Mats Trygg napřáhl ve středním pásmu, odkud vyzkoušel pozornost Laca. Slovenský brankář se překvapit nenechal a s golfovým úderem si poradil. Trygg vzápětí odešel střídat.
30:15
Hölös sice zavezl puk do útočného pásma, ale kvůli teči skončila černá pryž mezi diváky.
29:36
Na střelu Bonsaksena od moré čáry Laco neviděl, protože před ním zrovna projížděla dvojice hráčů. Naštěstí pro Slováky skončila Bonsaksenova navštívenka mimo.
28:58
Norové se opět nastěhovali před Laca, avšak Askovi se nepodařilo celou akci zakončit. Po zásahu norské střídačky se bude vhazovat před Lacem.
27:50
Na levém křídle si najel do slušné pozice Gáborík, jehož pozdrav vyrazil Haugen mimo branku.
26:55
Z hlediště se opět ozývá pískot fanoušků, kteří zřejmě nejsou spokojeni s jednobrankovým vedením svých miláčků.
25:40
Také Norové využívají početní převahu. Na modré čáře napřáhl MATTIAS NØrstebØ a Laco spatřil kotouč až ve své síti. Asistence: Jonas Holøs, Mathias Olimb.
25:20
Norové si zahrají přesilovou hru, proti všem hokejovým pravidlům se provinil Surový, který za hákování odešel na lavici hanby.
24:38
Teď měli Norové i trochu štěstí. Martinsen nezpracoval kotouč, k němuž se záhy dostal Daňo, ale zaváhání v norské obraně nepotrestal. Jeho zblokovaná střela skončila mezi diváky.
23:06
Bartovič z vlastní obranné třetiny hledal ve středním pásmu Bližňáka, před nímž se puku zmocnil jeden z norských obránců, jenž překazil Slovákům přechod přes modrou čáru.
22:24
Bonsaksen přenechal kotouč Stenemu, jehož střelu z levého křídla ukryl Laco do výstroje. Vhazovat se bude po pravici slovenského brankáře.
21:29
Slovensko právě vstřelilo branku!
Teď už to Slovákům vyšlo. Mikuš nabil na modré čáře MARKU ĎALOGOVI, jehož bomba se zastavila až za Haugenovými zády. Asistence: Juraj Mikuš, Tomáš Tatar.
21:08
Na druhé straně zahrozili i Slováci, puk se pohyboval na brankovišti, ale nikdo ze Slováků jej nedokázal doklepnout do branky.
20:41
Norové se v úvodu druhé třetiny usadili před Lacem, ale Morten Ask se k puku nakonec nedostal.
20:01
Je za námi první třetina, po které vedou Slováci 1:0, když na začátku 19. minuty zužitkoval početní převahu Tomáš Surový. Ovšem i Norové si vypracovali několik šancí, ale Laco zatím zůstává nepřekonán. Druhé dějství začne za patnáct minut.
20:00
19:58
Tomáš Jurčo vyslal v krátkém časovém úseku už druhou střelu, tentokrát proti ní musel Haugen zasahovat.
19:32
Z kruhu pálil Jurčo, jenže jeho střelu zastavil obránce Trygg.
18:36
Meszároš předložil puk od modré čáry Tatarovi, který si musel neposednou gumu zpracovat, ale s jeho pokusem si Haugen poradil.
18:06
Slovensko bude mít další šanci, kterak navýšit své vedení. Za faul vysokou holí byl vykázán Ask.
18:03
Na rozdíl od Norů Slováci svoji přesilovou hru využili. Střelu Gáboríka ještě Haugen vyrazil, ale na následnou dorážku TOMÁŠE SUROVÉHO už zareagovat nedokázal. Asistence: Marián Gáborík, Libor Hudáček.
17:20
Přesilovou hru si zahrají i Slováci, za katrem už sedí Martinsen.
17:16
Ve vlastním oslabení vyrazil dopředu Surový, jenž si bekhendovou střelou na Haugena nepřišel. Norský brankář si prostor u bližší tyče pohlídal.
16:30
Z kruhu vystřelil Olimb a Laco se měl v brankovišti co ohánět, aby si poradil i s následnou dorážkou. Norové zatím hrají přesilovku dobře.
15:35
Hölös chtěl vybídnout k teči Trygga, jemu ale ke kotouči scházel nějaký ten krok. Slováci se vzápětí osvobozují.
15:19
Norové si zahrají v početní převaze, za hákování Steneho odchází na trestnou lavici Tatar.
14:32
Nyní si pro změnu nerozuměli Slováci při rozehrávce, Sersenova přihrávka byla až příliš dlouhá a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Lacem.
13:43
Seveřané jsou v těchto pasážích hry aktivnější, z tribun se navíc ozývá pískot slovenských fanoušků.
12:37
Norové se usadili před Lacem, ale Stene měl k puku nakonec daleko. Do rychlého kontru vyrazil Lušňák, ale na Haugena nevyzrál.
11:43
Trettenes předložil černou pryž Roestovi, jenže ten nevyslal ze své hokejky pořádnou střelu, a tak mohl Laco zůstat relativně v klidu.
11:18
Pánik nahodil puk před Haugena, ale protože se v útočné třetině zdržel jeden z jeho spoluhráčů, odpískali sudí úmyslný ofsajd. Celý ansámbl se tak stěhuje před Laca.
10:36
Ask přihrál do tandemu Thoresenovi, jehož golfový úder skončil nad Lacovou brankou. Slovenský brankář tak nemusel zasahovat.
10:06
Roest ze středního pásma jen nahodil kotouč do obranné třetiny Slováků a odešel střídat.
09:13
Z vrcholu kruhu nahazoval puk Meszároš, Haugen jeho nabídku vyrazil ke svému spoluhráči.
08:09
Útočný výpad podnikl Martinsen, ale přes pozornou slovenskou obranu se do bezprostřední blízkosti Laca nedostal.
07:10
Fanoušci v ČEZ Aréně se dostávají do varu, celou halou teď znělo: "Kdo neskáče, není Slovák."
06:28
Potrestaný Sörvik se vrátil do hry, také Norové tak přežili oslabení bez inkasovaného gólu.
06:16
Puk skončil mezi diváky, vhazovat se bude před Haugenem.
05:20
Puk se dostal na modrou čáru k Meszárošovi, ovšem nejlepší střelec slovenského týmu na tomto turnaji se tentokrát neprosadil.
04:28
Nyní si v početní převaze zahrají i Slováci, za vysokou hůl je vyloučen Sörvik.
04:20
Norové nicméně i po skončení přesilovky zůstali v útočném pásmu, nahození Bonsaksena vyrazil Laco do bezpečí.
03:27
Miklík, který odpykával menší trest za Milana Bartoviče, je zpátky na ledě. Slováci přečkali toto oslabení bez gólové újmy.
02:40
Velkou šanci měl po přihrávce Thoresena Martinsen, jehož pokus z mezikruží reflexivně vyrazil Laco.
02:05
Slováci se zatím úspěšně brání, vyhazují puk přes všechny čáry a mohou vystřídat.
01:27
Svůj atak přehnal Milan Bartovič, který inkasoval 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Dvouminutový trest odpyká Michel Miklík.
01:10
Na opačné straně hřiště kontroval Ken Andre Olimb, ale jeho střela se k Lacovi ani nedostala. Bude se vylučovat, Norové mají ponechanou výhodu.
00:29
První útočnou akci chtěl založit Hudáček, ale v rozhodující chvíli nechal kotouč za sebou. K puku se tak dostávají Norové.
00:01
Nyní na led nastupují oba týmy a utkání za malou chvíli začne.
Na ledovou plochu jako první vyjeli maskoti letošního světového šampionátu Bob a Bobek.
V tomto utkání bude mít své zastoupení i český hokej, jedním z čárových rozhodčích totiž bude Rudolf Tošenovjan.

Slovensko: Laco – Meszároš, Graňák, Sersen, Jurčina, Mikuš, Ďaloga, Baranka – Gáborík, Surový, Hudáček – Pánik, Bližňák, Bartovič – Jurčo, Viedenský, Tatar – Miklík, Dravecký, Daňo – Lušňák.

Norsko: Haugen – Hölös, Nörstebö, Trygg, Tollefsen, Bonsaksen, Sörvik, Odegaard – Ask, Thoresen, M. Olimb – Martinsen, K. A. Olimb, Rosseli – Trettenes, Bastiansen, Forsberg – Stene, Röymark, Roest – Dahlström.

Rozhodčí: Stricker (SUI), Vinnerborg – Dahmen (oba SWE), Tošenovjan (CZE).

SLOVENSKO

Slováci na tomto turnaji ještě neprohráli. V prvním duelu přetlačili Dánsko v nájezdech, Bělorusko zdolali v prodloužení a první tříbodovou výhru zaznamenali až proti Slovinsku. V tabulce základní skupiny B momentálně okupují druhou pozici, přičemž nasbírali sedm bodů.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je obránce Andrej Meszároš, který zaknihoval tři góly, čímž se zároveň stal i nejlepším střelcem.

Brankářskou jedničkou Slovenska je jednoznačně Ján Laco, jenž v průměru za svá záda pustil 1,60 gólu a jeho úspěšnost zákroků činí 91,67 %.

NORSKO

Norové odehráli na tomto světovém šampionátu dosud tři zápasy a ani v jednom z nich nebodovali. Nejprve prohráli s Ruskem 2:6, poté těsně podlehli USA 1:2 a nakonec nestačili ani na Finsko 0:5. V tabulce základní skupiny B jim tak bez bodového zisku patří poslední místo.

Nejlepším střelcem mužstva je Patrick Thoresen, který vstřelil dva góly. Nejproduktivnějším hráčem je Mathis Olimb se třemi asistencemi.

Dvě utkání na tomto mistrovství odchytal Lars Volden s průměrem 5,50 gólu na zápas a úspěšností zákroků 83,33 %. Jeho kolega Lars Haugen zasáhl do jednoho zápasu, z něhož si odnesl průměr 2,04 obdržených branek a úspěšnost zákroků vyšponoval na 94,29 %.

Příjemný středeční večer při sledování textového online přenosu z utkání základní skupiny B MS mezi Slovenskem a Norskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.