Slovensko prohrává 0:3, dlouhou dobu to byl vyrovnaný duel, nakonec rozhodla třetí třetina. Šance Slovenska na postup ze základní skupiny nejsou příliš vysoké. Děkuji za pozornost.
Finský tým znovu branku neinkasoval, a tak je to tedy celý čtvrtý duel bez obdrženého gólu. Slováci podali sympatický výkon, za který se nemusí vůbec stydět Nejlepším hráčem Slovenska vyhlášen Ján Laco, na druhé straněš Juuse Saros.
60:00
59:53
Finsko právě vstřelilo branku!
Gól do prázdné branky definitivně rozhoduje o výhře Finska. Útočník Toronta posílá své barvy do vedení o tři branky. Bez asistence.
59:36
Leo Komarov před prázdnou brankou zaváhal.
59:25
Saros kryje další střelu. Slovensko si bere oddechový čas.
59:10
Ján Laco míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti.
58:00
Hostujíc hráči se nemohou stabilně dostat do útočného pásma, osobní souboje Slováci nevyhrávají, což je problém.
57:50
Finský tým hraje to, co potřebuje. Kotouč má pod kontrolou, čas stále běží.
57:20
Graňákova rána od mantinelu nepřekvapila brankáře Sarose.
57:00
Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.
56:10
Slovenský tým se snaží i nyní, ale bude to mít opravdu hodně těžké.
55:33
A já mám pocit, že je hotovo. Pesonen a Bližňák svedli souboj, ve kterém udělal hostující hráč chybu. Pesonen poslal na úplně volného JUHAMATTI AALTONENA,který střelou mezi betony brankáře Laca posílá kotouč. Slovensko prohrává o dvě branky. Asistence: Janny Pesonen, Joonas Kemppainen.
55:00
Probíhá posledních pět minut základní hrací doby.
54:42
54:10
Hosté se snaží hrát aktivně, to se jim i daří. Nicméně těch střel je málo, málo se tlačí Slováci do předbrankového prosotoru. Prakticky k žádné dorážce se nedostali.
53:30
Pihlström vyhazuje až k brance Laca, Slovensko hraje dobře přesilovou hru, nicméně nedaří se mu dostat se do střeleckých pozic.
53:00
Gáborík s Tatatem nedokázali prostřelit brankáře Finska, který tak kryje další střelu.
52:42
Za podražení odchází na trestnou lavici Aleksander Barkov. Přesilová hra pro Slovensko.
52:20
Finové, Lepistö, nedokázali puk dostat do bezpečí, a tak zasahuje Sasor. Buly před ním.
51:59
Viedenský dobrou samostatnou akcí se pokoušel dostat se před obránce do lepší pozice, ale bek si s jeho výpadem poradil.
51:10
Tomáš Surový měl na hokejce vyrovnání, nicméně nedokázal kotouč tečovat přesněji.
50:28
Slováci hodně reklamují zákrok na Laca. Slovenský brankář neudržel hokejku, pak chytal bez ní. Finové to sehráli velmi dobře. JOONAS DONSKOI dostal přihrávku prakticky k modré, odkud prostřelil všechno před ním. Slovensko se nenachází ve snadné pozici. Asistence: Esa Lindel, Jussi Jokinen.
50:13
Třetí třetina se blíží do svého konce, rozhodne jedna chybička.
49:42
Postavení mimo hru, do kterého se dostávají hráči Finska. Střelecky jsou Slováci v této třetině aktivnější 6:5.
49:05
Aaltonen nenašel na slovenského brankáře recept na brankáře Jána Laca.
48:32
Bartovičova střela nebyla úplně přesná. Na druhou stranu rychle mířili dva Finové, kteří netrefili branku Lacovu.
8 812 diváků, vyprodáno. Informace, která asi nikoho nepřekvapí.
47:50
Jussi Jokinen přešel útočnou modrou čáru, ke střele se však přes slovenský obranný val nedostal.
47:05
Dominik Graňák se dostal do dobré střelecké pozice z druhé vlny, branku Sarose minul o nějaký metr.
46:15
Gáborík, Jučina ani Jánošík nedokázali překonat brankáře finského celku.
46:03
Komerční přestávka.
46:00
Mikušova střela byla zblokovaná, gólman Finska zasahovat nemusel.
45:45
Saros proti střele Marka Daňa nastavil beton. Slováci vyrovnávají hru, podnikají rychlé útočné výpady.
45:24
Daňo a jeho akce středem kluziště, ozývají se fanoušci Slovenska.
45:00
Jurčo a Viedenský bojovali v útočném pásmu o kotouč, ale nezískali ho.
44:15
Lepistö založil další akci, individuálně to ani jednomu týmu dnes nejde. Co ale slaví úspěch, jsou dlouhé jednoduché přihrávky přes střední pásmo.
43:40
Tatár posunul na Mariána Gáboríka, který ujel po křídle, ale Saros byl pozorný, puk za svá záda nepropustil.
43:02
Pesonen a jeho ne úplně povedená rána znamenala snadnou práci pro Laca.
42:23
Buly před brankářem Lacem, úspěšnější domácí, kteří zůstávají v pásmu.
42:03
Jurčo tentokrát vybojoval puk za brankou, posílal přihrávku na Ďalogu, který se ke kotouči nedostal.
41:35
Jurčina se pokoušel něco vymyslet ve dvojici se Surovým, oba nakonec o kotouč přišli.
41:04
Finové přesilovou hru nevyužili, a tak tedy hrají hosté v plném počtu. Stále je skóre otevřené. Gól jsme neviděli.
40:50
40:30
Tomáš Kopecký si připsal dobrý obranný zákrok, zblokoval jednu ze střel Finů.
40:01
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli Slováci, ale ke kotouči se dostávají Finové, kteří od své branky zakládají další přesilovkovou akci.
40:01
Střelecky jsou aktivnější domácí, ti vedou 21:10, nicméně slovenský brankář Ján Laco drží akcie svého celku stále ještě na dobré úrovni. Finové svého soupeře přehrávali, ale gól nevstřelili. Saros rovněž musel čelit několika nebezpečným šancím. Po 40 minutách stále platí stav 0:0.
40:00
39:51
Už se nic nestane, Slováci sice nedokázali vyhodit, nicméně Finové ke střele se nemají.
39:27
Barkov nedokázal vystřelit přesně, jeho pokus zblokoval obránce hostujícího celku.
39:00
Slováci vyhazují přes všechny čáry v době, kdy běží čtyřicátá minuta.
38:50
Dlouhou ponechanou výhodu měli Finové. Na trestnou lavici putuje MIlan Jurčo na dvě minuty za nedovolené bránění. Finové si tedy zahrají přesilovou hru.
37:29
Hraje se zejména ve středním pásmu, hra se začíná opticky vyrovnávat.
37:00
Probíhají poslední tři minuty druhé třetiny, ozývají se znovu fanoušci, kteří ženou "Jánošíky" za vedoucí brankou.
36:41
Zakázané uvolnění, vhazování se bude provádět před Lacem.
36:00
Čas vyhrazený pro druhou třetinu se blíží ke konci, na gól stále čekáme.
35:32
Jokipakka se pokoušel z hranice brankoviště dorazit kotouč za brankovou čáru, což se mu k radosti národa slovenského nepodařilo.
35:00
Jussi Jokinen ujel slovenské obraně po křídle, dostal se ke střele, se kterou si Laco poradil.
34:30
ČEZ ARENOU obíhá mexická vlna. Atmosféra na dnešním utkání je opravdu velmi dobrá. Slovenského týmu podpora z hlediště pochopitelně pomáhá, na druhou stranu objektivně nutno dodat, že pro náboj zápasu by bylo dobré, kdyby už gól padl.
34:17
Střelecky jsou aktivnější Finové, celkově vedou 19:10, v této třetině pak 6:2. Mário Bližňák měl obrovskou šanci v oslabení, ale nezakončil přesně. Šance se narodila v oslabení.
34:17
Komerční přestávka, hosté se ještě před ní dostali do postavení mimo hru.
33:50
Sledujeme pasáž hry, která mnoho šancí nenabízí, hraje se spíše ve středním pásmu.
32:55
Výkon našich sousedů se zlepšuje, dostávají se snadněji do šancí, naopak Finové jsou v těžké pozici. Roli favorita se jim nedaří naplnit.
32:11
Finové si v přesilové hře nedokázali vytvořit žádnou velkou šanci, naopak byli to jejich soupeři, kteří mohli zahrozit v oslabení.
31:00
Mário Bližnák se dostal do brejku, který nedokázal využít. Gólman Saros fantasticky zasáhl. Slováci zahrozili v oslabení.
30:52
30:45
Mikuš a jeho připravená rána od modré minula branku domácích o malý kousek.
30:11
Slováci udělali obrovskou chybu v obranném pásmu, vznikl tak brejk Finska, který musel zastavit Tomáš Tatár faulem. Dvě minuty za podražení. Nic jiného se dělat v této situaci nedalo.
29:17
Finové ve čtyřech.
29:01
Kemppainen odpaluje puk do středního pásma. Z dvojnásobné přesilovky nebude nic.
28:52
Znovu vyloučen domácí hráč. Tentokrát Ohtamaa na dvě minuty za hákování. Slováci hrají 23 sekund přesilovku 5 na 3.
28:15
Polovina přesilovky pryč, což znamená prostor pro druhou formaci.
27:30
Dvě střely zaznamenal Gáborík, ani jedna se však neujala. Slováci dál aktivní při své přesilové hře.
27:17
Faul na Miklika, na trestnou lavici odchází Pihlström. Prví přesilovka hostů.
27:00
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Finska, Saros následně zasahovat nemusel.
26:40
Hosté se snaží vymyslet nějakou konstruktivní rozehrávku, což se zatím nedaří.
26:31
Komerční přestávka. 18:8, takový je poměr střel na branku. Slováci kromě absence střelby mají problém s obrannou hrou, nedokáží totiž kotouč vyhodit z obranného pásma.
26:00
Slovenský tým se v této třetině ještě nedostal ke střele. Finové jsou aktivnější, hosté se nemohou dostat z obranného pásma.
25:30
Pánik nedokázal vyhodit puk z obranného pásma Slovenska. Finové v tlaku poměrně dlouho trápili svého soupeře před Lacem.
25:02
Lindell se pokoušel tečoval vystřelený kotouč od modré čáry, což se mu nepodařilo.
24:30
Laco a la Hašek sebral vyrážečkou kotouč z ledové plochy. Slovenský brankář dnes hraje velký zápas. Zatím čísla na šampionátu nemá nikterak oslnivá, nicméně proto Finům chytá dobře. Vždy se stihne přesunout proti střelci.
23:33
Tomáš Jurčo a Děloga velmi dobře přehráli na malém prostoru obranu soupeře, Miklíkovu střelu chytil Saros. Slovenský tým se osmělil k několika útočným akcím.
22:58
Zakázané uvolnění hostů, nyní si nerozuměli. Buly levé ruce Laca, který ihned po vhazování čelil střele Immonena.
22:49
22:25
Kontiola našel Salmelu, který střelou do středu branky trefil jen Laca.
22:00
Slovenská obrana velmi dobře hraje, soupeře nenechává volného ve střeleckých pozicích.
21:16
Vzájemně vyloučeni hráči jsou na ledě. Finové hrají přesilovou hru pět na čtyři.
21:08
Tvrdá střela od modré minula Lacovu branku, navíc se Finové připravili o pásmo.
20:49
Vyloučen Marián Gáborík na dvě minuty za hákování. Přesilovka čtyři na tři pro domácí.
20:20
Úvodní buly vyhráli Finové, kteří se nemohou přes dobrou obrannou hru dostat do útočného pásma.
20:01
Hráči obou týmů jsou na ledové ploše, druhá třetina brzy začne.
V úvodní třetině jsme branku neviděli, nicméně více ze hry mají Finové. Ti jsou opticky i střelecky aktivnější,. vedou 12:8. Na druhou stranu i naši sousedé se dokázali vytvořit několik dobrých šancí. Jednou dopravili kotouč za záda Sarose, ale gól nebyl správně uznaný pro zásah vysokou holí.
20:00
19:50
Třetina se v klidu dohrává.
19:16
Vyloučen Leo Komarov a Marek Viedenský. Bude se hrát čtyři na čtyři. Oba dva dvě minuty za hrubost.
19:00
Poslední minuta hry v první třetině, Finové mají kotouč pod kontrolou.
18:35
Hraje se ve středním pásmu, vyloženě gólové šance k vidění nejsou, sledujeme pohledný hokej.
18:00
Laco znovu připraven proti další střele, kterou na něj vyslal Kontiola.
17:26
Hosté v plném počtu. Slováci se ubránili. Fanoušci poskakují na tribunách. Slovenský tým zde v Ostravě má domácí atmosféru.
17:00
Finové v útočném pásmu kombinují, ale do zakončení se nemohou dostat. Velmi dobrá poziční hra hostů.
16:30
Tomáš Kopecký, který naposledy skóroval v NHL 11. ledna, vyhazuje přes všechny čáry z pohledu jeho týmu do bezpečí.
15:50
Kemppainen tvrdou střelou zkoušel trefit branku, což se mu nepodařilo, puk letěl malý kousek mimo. Laco zasahovat nemusel.
15:26
Marko Daňo vyloučen na dvě minuty za sekání. Dvě drobné sekerky tam byly, a tak je z toho přesilovka pro domácí.
15:15
Vhazování v útočném pásmu Slovenska, které je podporováno obecenstvem.
14:25
Meszároš od modré čáry nebezpečně vystřelil, jeho pokus letěl malý kousek mimo branku. Okamžitě Finové, jmenovitě Salmela založili protiútok.
13:30
Hra se odehrává před brankou Laca, který musel již deseti střelám, Saros v brance Finska pouze pěti. I v tomto je vidět, že domácí dnes hrají aktivněji. Ale převahu nemohou vyjádřit gólové.
13:22
Komerční přestávka, před kterou hosté nahodili kotouč na branku, čímž získali vhazování v útočném pásmu. Diváky baví písnička Wake me up.
13:00
Finové střídají, Slováci také. A jsou to právě oni, kteří zakládají další útočný výpad.
12:14
Domácí tedy od své branky, nicméně naši sousedé našli způsob, jak účinně a efektivně přecházet obránce soupeře.
11:51
Slováci dostali puk do branky, nicméně gól nemůže být uznán pro zásah vysokou holí. Meszároš celou akci začal, jenomže Hudáček. Krásný pas Meszároše.
10:55
Finové hrají velmi dobře směrem do útoku, naopak v obranné fázi jejich hra tak kompaktní není.
10:40
Marek Děloga proti Lepistemu v souboji jeden na jednoho neuspěl, odevzdává kotouč a jde střídat.
10:01
První třetina se dostává do své druhé poloviny, vice ze hry mají domácí, kteří na střely vedou 8:2.
09:10
Kemppainen si sjel na přihrávku Jokinena, kterou ovšem nedokázal nesměrovat za brankovou čáru. Finové dnes hrají opravdu dobře, na druhé straně ani Slováci nezaostávají.
08:34
Slováci hrají velmi aktivně, jejich soupeř nemůže v klidu založit akci.
08:18
Buly před Lacem. Slovenský gólman fantasticky vychytal Salmelu. Obránce Anssi Salmela měl dvě dobré šance, které zneškodnil slovenský brankář. Nyní brankář svůj tým podržel.
07:12
Domácí nyní zahrozili a ukázali, že ofenzivní hru mají opravdu propracovanou. Laco i se štěstím odolal. Komerční přestávka.
06:01
Obrovský Finský tlak, Jokipakka stál na konci akce, kterou zakončil nepřesnou střelou. Laco vůbec nevěděl, kde je kotouč. Pro hosty to dopadlo dobře.
05:10
Milan Bartovič se dostal do dobré střelecké pozice, kterou zakončil střelou, s tou si Saros poradil.
04:40
Gólmani momentálně mnoho práce nemají, obránci dobře zvládají svou roli, častokrát střely zblokují. Hraje se hodně opatrně.
04:05
Vyložené gólové šance k vidění nejsou, fanoušci podporují hosty výrazným popěvkem "Heja Slovensko".
03:20
Finové od své branky zakládají další akci. Lepistö dlouhým pasem hledal spoluhráče postaveného na útočné modré. To se mu však nepovedlo.
03:11
Slováci příliš rychle přecházeli do útočného pásma, píská se postavení mimo hru. Buly ve střední třetině.
02:14
Domácí se dostávají do útočného pásma, kombinují na modré. Petri Kontiola rychlou střetou trefil výstroj brankáře Juuse Sarose.
01:30
Více ze hry mají zatím Slováci, kteří jsou výrazně poháněni fanoušky, ti v ČEZ ARENĚ vytvořili znovu skvělou atmosféru.
00:30
Tomáš Tatar se dral do šance v přečíslení dva na jednoho. Zodpovědnost vzal na sebe, a tak tvrdou střelu vypálil na branku Finska. Brankář vyrazil betonem mimo. Dobrá šance Slovenska po rychlém přechodu středního pásma.
00:01
Finové vyhrávají úvodní vhazování. Hned se dostávají do útočného pásma.
00:01
Buly tohoto utkán bude vhozeno v 16 hodin a 15 minut.
Finové zatím na šampionátu třikrát vyhráli, nestačili na USA. V posledních dvou zápasech vstřelili dvanáct branek, což celkem jasně dokumentuje útočnou sílu týmu. Navíc v oněch třech utkáních Finové ani jednou neinkasovali, takže mají dobře zvládnutou defenzivní stránku.
Slovenský národní hokejový tým čeká na tomto turnaji první skutečně ostrý test. Nechci shazovat Dány, Bělorusy či Slovince, ale špička světového hokeje to není. Nyní nastoupí proti týmu z jiné skupiny. Finové dlouhou dobu patří mezi světovou špičku, bude to test zejména obranné hry našich sousedů.
Slovensko – Norsko 2:3.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího mezinárodního hokeje. V tomto utkání skupiny B proti sobě nastoupí Finsko a Slovensko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.