Z mé strany je to pro dnešní večer vše, díky za pozornost a někdy zase u hokeje na počtenou.
Pěkné utkání tak končí výhrou Ruskou, které bylo v koncovce šťastnější a bere dva body. Slovensko si za dnešní výkon zaslouží uznání, předvedlo nejlepší hokej na turnaji, ale bere pouze bod a postup se opět víc vzdaluje.

Rusko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. ARTĚMIJ PANARIN vzal celou akci na sebe, najel si na levý kruh a prudkou střelou překonává Hudáčka, kterému puk propadl mezi betony. Pro slovenského hrdinu to byl poněkud smolný moment. Bez asistence.
61:36
Slováci chtějí, je to vidět skutečně v každý moment prodloužení. Sersenovu bombu musel krýt Bobrovskij, který má v posledních minutách co dělat.
61:07
Hraje 4/4, Tatar střílel, ale jeho rána byla zablokovaná.
60:08
O zvýšené aktivitě Slovenska vypovídá i střelecká bilance, Slovensko 21, Rusko 29 střel.
60:01
Ještě však není konec, kdo získá druhý bod, to se dozvíme za pár minut.
Sborná šla do vedení po střele Tarasenka, přičemž předtím dvakrát zvonila u ruského brankáře tyč. Slováci se ale dočkali zaslouženého vyrovnání, když se potřetí na šampionátu trefil Gáborík. Slovensko dnes zaslouží velkou pochvalu, proti silnému soupeři předvedlo perfektní výkon.
Slovensko potřetí na turnaji bude hrát prodloužení, ale dnes rozhodně odehrálo nejlepší zápas na MS. V závěru sahalo po výhře za tři body, místo toho má prozatím pouze bod, což je vzhledem k tabulce docela málo.
60:00
59:17
Puk ve středním pásmu, vypadá to, že tento souboj skončí remízou.
58:32
Tatarova nevyužitá šance může Slováky hodně mrzet, střela šla do míst, kde byl Bobrovskij, ale místo v jeho bráně rozhodně bylo. Takhle to vypadá na další prodloužení.
57:57
Kovalčukova střela z dálky nemohla Hudáčka překvapit. Už se hrají poslední dvě minuty.
56:37
Neuvěřitelné co Tomáš Tatar neproměnil. To byla jasná tutovka, když mu Viedenský nahrál puk před bránu a stačilo pouze dorazit. Bobrovskij se ale teď vyznamenal. Platí to i po následné střele Bartoviče. Slováci chtějí vyhrát, závěr třetiny patří jednoznačně jim.
56:15
Velká šance pro obránce Meszároše, který mohl rozšířit své střelecké konto, jeho bomba ale sestřelila před bránou stojícího Čudinova. Ten ihned odešel do kabiny.
55:37
Panarin dlouho kroužil útočným pásmem, nakonec se rozhodl vystřelit, ale jeho pokus byl sražen a Hudáček má puk v lapačce.
54:37
Plotnikov hledal Širokova, ale byla příliš dlouhá a je z toho zakázané uvolnění, nyní na ruské straně.
54:01
Aktuálně 29:18 střely na bránu, stále je na tom lépe Rusko, ale ve výsledku se to příliš neprojevuje.
54:00
Následuje komerční přestávka, ještě šest minut do konce normální hrací doby.
53:58
Kouč Vladimír Vůjtek si vyžádal oddechový čas. Jeho tým si potřebuje odpočinout, pětice nemohla kvůli icingu střídat a byla chvíli pod tlakem.
53:15
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, Mozjakin trefil pouze Jurčinu, Gáborík pro změnu jednoho z obránců Ruska. I když to vypadalo na faul, Rusko mělo jít do čtyř.
52:39
Pokusil se o to Ďaloga, který střílel bekhendem a Bobrovskij zrovna nehýří jistotou.
51:59
Ještě osm minut do konce základní části a Slovensko hraje určitě nejlepší zápas na turnaji. Potřebovalo by ale vyhrát, nejlépe za tři body.
51:31
Dnešní utkání sleduje 8812 diváků, je vyprodáno.
51:17
Jenže Hudáček chytá fantasticky, Dadonov si najel před jeho bránu, ale kouzelná lapačka slovenského brankáře opět čarovala.
50:37
U puku pro změnu Rusové, kteří tlačí svého soupeře.
49:05
Slovensko právě vstřelilo branku!
Ještě nějaké zbytky sil přeci jen jsou. MARIÁN GÁBORÍK se rozjel po levém křídle a v plné rychlosti napřáhl z levého kruhu nechytatelnou střelu, kterou Bobrovskij neměl šanci chytit. Slovensko tak vyrovnává a je stále ve hře. Asistence: Libor Hudáček.
48:17
Slováci se ještě snaží udělat něco s výsledkem, ale mnoho sil už evidentně nemají.
47:49
Na ledě se poprvé v zápase objevil Patrik Lušňák a hned o sobě dal vědět pěknou střelou.
47:16
Parádní zákrok Hudáčka, kterého se snažil překonat Malkin, ale ruská hvězda z bezprostřední blízkosti trefuje jen připravenou lapačku slovenského mága.
46:25
Po něm střílel Meszároš, ale Bobrovskij v pohodě chytá. Posléze se do šance dostal Tarasenko, který střílel z otočky, ale na Hudáčka si nepřišel.
46:15
Buly u ruského brankáře.
46:15
Libor Hudáček dobře našel Surového, jeho rána z voleje končí mimo branku.
45:49
Dadonov hledal v rychlém objezdu místo u Hudáčkovy tyče, ten se ale dokázal rychle přesunout.
45:04
Mironov střílel od modré a tečující Šipačjov zaměstnal Hudáčka, který ale celou situaci pozorně sledoval.
44:37
Šance však stále jsou, Tatar si najel mezi kruhy a Bobrovskij musel zasáhnout svými betony. To nebyla špatná šance, ale bohužel pro Slovensko tam nebyl nikdo na dorážku.
44:04
Slováci jsou otřesení, i diváci jsou rázem jako opaření.
43:26
To byla rána jako z děla, Kovalčuk střílel mimořádně prudce, ale Hudáček dělá co může, aby ponechal svému týmu naději na přijatelný výsledek.
42:48
Tohle už bude pro Slováky hodně složité, i po psychické stránce to není vůbec nic lehkého.
41:10
Nedáš – dostaneš, a teď to platí dvojnásobně. VLADIMIR TARASENKO se prosadil přes dva bránící hráče a střelou švihem překonal bezmocného Hudáčka. Slovensko tato situace může velmi mrzet, protože stav utkání mohl vypadat úplně jinak. Asistence: Viktor Antipin.
40:39
A aby toho nebylo pro Slováky málo, do tyče zamířil i Surový. Bobrovskij jen máchl lapačkou a trochu tu střelu podcenil. Tak to je vstup do třetiny, Slovensko bylo blízko gólu, ale břevno a tyč pomohla Rusům k výsledku 1:1.
40:15
Slováci dohrávají přesilovku a Gáborík ihned zahrozil. Dostal se před Bobrovského a je z toho překvapivě další slovenská tutovka. Ruskému brankáři dnes podruhé pomohlo břevno.
40:01
Střely na bránu po druhé třetině:

Slovensko – 14
Rusko – 23
I v této třetině padla jedna branka, ovšem do slovenské klece. Přesilovku využil Sergej Mozjakin, který tvrdou ranou překonal Hudáčka. Pak trefil Kovalčuk tyč, na druhé straně pro změnu Pánik břevno. Rusové mají střeleckou převahu, na šance jsou také lepší, ale pozor na Slováky, kteří dnes bojují a pokud se dostanou do příležitosti, většinou je z toho nepříjemnost pro Bobrovskiho.
Další třetina začne přibližně v 21:50.
40:00
39:26
Slovenská přesilovka nebyla vůbec špatná, ale je jasné, že bude pokračovat ve třetí třetině.
38:58
Bobrovskij tentokrát předvedl výborný zákrok a nemusela mu pomoci konstrukce. Gáborík z bezprostřední blízkosti chtěl uklidit puk do sítě, ale trefil jen tělo brankáře a puk vyletěl do hlediště. Diváci se už radovali a křičeli gól, stav se ale nezměnil.
38:45
Obrovská šance Pánika, který střílel z levého kruhu a na tyčky máme srovnáno. V tomto případě to bylo břevno!
38:31
První přesilovka pro Slováky. Tichonov hákoval Libora Hudáčka a v závěru třetiny je tu šance pro Slovensko.
37:01
23:11 střely na bránu...samozřejmě pro Rusko, které je aktivnější, ale pokořit Hudáčka není vůbec snadné.
36:38
Panarin to zkusil individuálně, ale nedokázal se střelecky prosadit. Tak pustil puk na Dadonova, který se řítil do brejku, ale puk mu v klíčový moment přeskočil hokejku. Slováci měli velké štěstí a opět špatně střídali, čehož soupeř málem využil.
35:48
Stále sledujeme pěkný hokej, Rusové mají převahu, ale zatím nedokáží navázat na včerejší kanonádu, kterou odnesli Bělorusové.
35:01
Bartovič si najížděl do dobré pozice, ale je odpískán ofsajd.
34:26
Jenže se nesmí zapomínat na obranu. Puk na modré vystihl Kovalčuk a upaloval po levém křídle sám na Hudáčka. Ruský kanonýr pouze orazítkoval levou tyč slovenské branky.
34:04
Dobrá střela Viedenského, který si obhodil obránce a ihned střílel z první, Bobrovskij vše viděl a puk uklidil do své výstroje. Slováci se však osmělili a nyní nebezpečně hrozili.
33:26
Dadonov to zkusil sám, vyrazil do koncovky a svižnou střelou prověřil pevnost Hudáčkových betonů.
32:53
Puk po buly ihned vypadl ze hřiště, vhazování se bude před Hudáčkem opakovat.
32:28
Už to vypadá, že se Slováci rozhodli opět vložit více sil do ofenzivy, Ďaloga byl lehce potažen a divákům se to vůbec nelíbilo. Přitom mohl střílet z dobré pozice.
31:48
Slováci se s tím nepárají a pokud dostanou ojedinělou šanci ke střele, pálí z každé pozice. Jako teď Dravecký a s Kopeckým, Bobrovskij musel dávat bedlivý pozor.
31:18
Plotnikovova formace solidně provětrala slovenskou obranu, zase z toho ale nevznikla žádná větší šance.
30:17
Slováci bojují v pásmu o puk, ale nemají to vůbec lehké. Tarasenko zatarasil cestu Miklíkovi. Na druhou stranu špatně vyhodil a je z toho icing.
30:00
Jsme v polovině utkání a Jurčina prověřil pozornost Bobrovskiho, pro kterého to byl v této části utkání teprve druhý zákrok. Moc toho na něj doposud nešlo.
29:26
Další Hudáčkův zákrok po střele obránce Čudinova, Slováci se v této třetině nedostali prakticky z pásma.
28:28
Gáboríkova přihrávka našla sice Surového, tomu ale přeskočil puk hokejku a diváci mají v hledišti poměrně cenný suvenýr. Ve fanzóně tento artefakt těžko seženete.
28:10
Osmá využitá přesilovka na turnaji, v tomto jsou Rusové mimořádně silní. Pro Mozjakina to byla třetí branka na MS v Praze a Ostravě.
27:07
SERGEJ MOZJAKIN využívá přesilovku a Rusové konečně překonali do této chvíle výborně chytajího Hudáčka. Slovenský gólman neměl vůbec šanci, Mozjakin si najel mezi kruhy a prudkou střelou překonal Hudáčka mezi betony, s tím už se nedalo nic dělat. Asistence: Maxim Čudinov, Nikolaj Kuljomin.
26:41
Milan Jurčina tedy vyloučen za hákování. Druhá ruská přesilovka v tomto zápase.
26:41
Tlak pokračuje, navíc budeme sledovat přesilovku Ruska, které je stále víc a víc nebezpečnější. Dobrou šanci měl Panarin, ale Hudáček ramenem zastavil dobrý pokus tohoto hráče.
26:16
Hudáček ukončuje tlak Ruska, po střele Mironova chytá puk do výstroje. Teď to byla skutečně dlouhá pasáž, kdy Rusové sahali po vyrovnání.
26:04
Poslední minuty jsou Rusové jasně lepší a tlačí svého protivníka. Hudáček má stále plné ruce práce.
25:26
Rusko vede aktuálně na střely 16:6, ale výsledek hovoří zatím jasně.
24:38
Hudáček chytá stále skvěle, nyní na něj nevyzrál ani Tarasenko, proti kterému vytrčil slovenský gólman pravý beton.
24:05
Pumelice Mironova proletěla až před Hudáčka, kterému puk vypadl z výstroje a poté rozhodčí Šindler přerušuje hru. Možná trochu brzo, za to se ihned omlouvá Malkinovi.
23:38
Bývalý pardubický gólman už je v pořádku, tedy především jeho maska a můžeme pokračovat v zápase.
23:38
Dadonov si šikovně zpracoval puk, ale jeho střelu kryje Hudáček. Ten následně inkasoval tvrdý direkt pukem do masky, která mu vyletěla z hlavy. Hudáček je lehce otřesený, ale v pořádku. Horší je to s jeho helmou, která si vyžádá opravu.
23:06
Fanoušci Slovenska opět vytváří výbornou atmosféru, ženou svůj tým kupředu.
22:40
Ačkoliv se Rusko téměř na minutu usadilo v útočné třetině, nepřišla jediná střela na branku.
21:59
Rusové zatím nemají mnoho šancí, vše končí pouze u náznaků. Slováci dobře brání.
21:26
Miklíkovo nahození málem prošlo na Viedenského, ale ten nedokázal trefil puk ze vzduchu.
20:49
Jenže velmi rychle ujel Gáborík po levé straně hřiště a trefil lapačku Bobrovského. Ten předvedl naprosto klidný zákrok.
20:17
Už se hraje druhá třetina a Rusové jsou nastěhovaní v útočném pásmu.
20:01
Střely na bránu po první třetině:

Slovensko – 5
Rusko – 12
Další třetina začne přibližně ve 20:58.
Máme za sebou pohlednou první třetinu, kterou zvládli lépe slovenští hokejisté. Ti se dostali do vedení v šesté minutě zásluhou šťastné Kopeckého branky. Nutno ale říct, že Slováci nehrají vůbec špatně, bojují a jsou dravější. Samozřejmě Rusové mají šance, ale na Hudáčka doposud nevyzráli.
20:00
19:44
V oslabení ujel do brejku Ďaloga, ale obránce Kulikov mu nedovolil zakončit.
18:41
Bližňák dokázal vyhodit, ale byl to obrovský kolotoč, který rusové dokázali roztočit. Například Čudinov si vybruslil a trefil z blízka Hudáčka. Ten už má dvanáct zákroků.
17:56
Medveděvova střela skončila na betonech Hudáčka, pak ale přišel faul Surového (hákování) a Rusko si zahraje přesilovku.
17:30
Ďaloga nahazoval puk před bránu, kde byl tečující Kopecký a Rusko mělo zase problémy. Nikdo pořádně nevěděl, kde je puk.
16:49
Na druhé straně jsme sledovali dobrý Jurčův pokus, Slováci se zase z ničeho nic dostali do rychlého brejku a Bobrovskij musel vytasit také důležitý zákrok.
16:05
Rusko se díky této šanci zvedlo a Malkinova formace pořádně zavařila slovenské defenzivě. Několik střel ale Hudáček zachytil.
15:27
Chyba při střídání Slováků, kteři nechali vyrazit na Hudáčka hned tři hráče proti jednomu obránci. Na konci kombinace zakončoval Panarin, ale slovenský gólman výtečně zasáhl a podržel svůj tým.
15:05
V útočné fázi je ale nesmírně silný a každá střela neba pokus ruského mužstva musí zvýšit slovenskou pozornost.
14:05
Slováci hrají s nadšením, výborně narušují rozehrávku soupeře a ten dělá chyby, to je třeba uznat.
13:28
Po komerční pauze se bude vhazovat v útočném pásmu Slovenska.
13:28
Nejprve to zkoušel Malkin, ale ten se stále hledá, kdežto třígólový obránce Meszároš nemířil vůbec špatně, Bobrovskij byl ale připraven.
12:39
Pozice zkušeného Gáboríka dobrá, škoda toho zakončení. Každopádně se už hraje na druhém konci hřiště.
11:52
Obrovská šance Gáboríka, který byl na pravé straně rozjetý jako lokomotiva, ale ta střela...nakonec šla až moc vysoko nad bránu a Bobrovskij se tak mohl vyhnout nějakému těžkému zákroku.
11:17
Střelu Kulikova kryje bez větších starostí brankář Hudáček, který se velmi rychle dostal do potřebné provozní teploty. Slováci na něj dnes musí spoléhat.
11:07
Rusko tlačí, ale bojovní Slováci zatím zvládají bránit a odolávat zvyšujímu se tlaku.
10:26
Viedenský hledal poslepu Miklíka a jen to zahučelo. Rusové sice na chvíli zamkli soupeře, ale ten bude hrát nejspíš na brejky a čekat na chyby.
10:06
Tentýž hráč si následně najel zpoza brány a chtěl puk zasunout k levé tyči, tam ale byl Hudáček. To samé platí i po tvrdé střele Panarina, slovenský brankář předvedl perfektní semafor.
09:48
Výborný zákrok Hudáčka, který lapil nepříjemný pokus Dadonova, jeho lapačka vyletěla včas.
09:06
Slováci v ofsajdu, bude se hrát ve středním pásmu. Zatím sledujeme strhující hokej, kterému rozhodně nechybí tempo.
08:48
Kovalčuk hledal před bránou Tarasenka, ale Dravecký se stihl vrátit a uzmout puk.
08:17
Gól Slováky neskutečně nakopl, stejně tak fanoušci jsou ve varu.
07:18
Už je v útočném pásmu Malkin, který si hledá prostor na střelu, ale obrana soupeře je prozatím pozorná.
06:30
Náhodná střela a Slovensko je ve vedení. Je jasné, že nás i díky tomuto výsledku čeká jistě zajímavý duel. Rusové tohle nenechají jen tak.
05:58
No vida, Slovensko jde do vedení, ale jakým způsobem se dočkalo branky. TOMÁŠ KOPECKÝ po třiatřiceti zápasech konečně skóroval, byť mu k tomu výraznou měrou pomohl brankář Bobrovskij, který pustil střelu z velkého úhlu. Puk mu nečekaně propadl do horních pater brány. Asistence: Richard Pánik, Vladimír Dravecký.
04:38
Dobré přečíslení Slovenska, které přežilo počáteční tlak a už se také pozvolna osměluje. Dvakrát střílel nebezpečně Jurčo a Bobrovskij měl co dělat, aby udržel puk u své levé tyče.
03:59
Výborně obránce Graňák, který vyřešil přečíslení dva na jednoho. Dadonov se nedostal ke střele. Ovšem o něco později měl šanci Šipačjov, který vystihl chybu v rozehrávce a z mezikruží provětral Hudáčkův dres. Puk zamířil někam do prostoru břicha tohoto gólmana.
03:17
Na druhé straně si najel na levý kruh Pánik a jen to v hledišti zahučelo, to nebyla vůbec špatná rána. Končí však vedle.
02:49
Širokov se pokoušel dorazit pokus Mironova, chyběla lepší přesnost.
02:37
Dobrá střela kapitána Kovalčuka, ale byla sražená mimo tři tyče. Slováci se pouze brání a opět jen lehce vyhazují kotouč do středního pásma.
02:05
Hudáček opět připraven po střele Anisimova a posléze Tarasenka.
01:49
Puk se dotkl ochranné sítě, bude se vhazovat po levici brankáře Hudáčka.
01:23
Rusové jsou od začátku aktivní a operují před slovenskou brankou. Slováci pouze vyhazují a jdou střídat. Vstup do utkání nemají zrovna nejlepší.
00:21
Rusko si vytvořilo první šanci, Panarin hledal Šipačjova a jeho střela končí těsně vedle Hudáčkovy svatyně.
00:01
Na jedné straně Bobrovskij, na druhé pak novic ve slovenské sestavě Július Hudáček. Jdeme na to.
Vladimír Šindler je připraven na úvodní buly, mimochodem plzeňský arbitr je na svém již dvanáctém světovém šampionátu.
I dvě výhry v řadě nemusí Slovensku stačit na postup do play-off, malá šance ale přeci jen je.
Začátek zápasu se pozvolna blíží, Slovensko potřebuje zabrat především střelecky, neboť se v ofenzivě nesmírně trápí. Proti Rusku to ale nebude vůbec lehké, to je naopak mimořádně produktivní.

Slovensko: J. Hudáček (Laco) – Meszároš, Graňák, Mikúš, Ďaloga, Sersen, Jurčina, Jánošík – Gáborík, Surový, L. Hudáček – Miklík, Viedenský, Tatar – Jurčo, Bližňák, Bartovič – Dravecký, Pánik, Kopecký (C) – Lušňák. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Rusko: Bobrovskij (Chudobin) – Jakovlev, Bělov, Kulikov, Antipin, Čudinov, Medveděv, Mironov – Panarin, Dadonov, Šipačjov – Mozjakin, Malkin, Kuljomin – Anisimov, Kovalčuk (C), Tarasenko – Tichonov, Plotnikov, Širokov. Trenér: Oleg Znarok.

Rozhodčí: Hodek, Šindler – Lederer (vše CZE), Fluri (SUI).
Česká stopa:

Hned trojí české zastoupení bude mít tento zápas v pozici rozhodčích. Jako hlavní budou Pavel Hodek z Prahy a Vladimír Šindler z Plzně, na čáře bude pak domácí ostravský sudí Vít Lederer. Tyto arbitry doplňuje Fluri ze Švýcarska.
Změny ve slovenské sestavě:

Proti Finům si poranil koleno mladý útočník Marko Daňo a turnaj pro něho předčasně končí. Do utkání tak může zasáhnout Patrik Lušňák nebo Vladimír Dravecký. A změna nastane i mezi tyčemi, v brance se poprvé na šampionátu představí Július Hudáček, jenž nahrazuje Laca.
Slovensko:

Svěřenci českého kouče Vladimíra Vůjtka nejsou v dobré pozici a stejně jako vloni v Minsku budou i v Ostravě bojovat do posledního kola o postup do další fáze. Zatím to spíš vypadá na nepostup, protože se Slováci nachází mimo elitní čtveřici.

Je to především zásluhou totálního výpadku v zápase s Norskem, kdy Slovensko po dvou třetinách vedlo 2:0, nakonec padlo 2:3. Včera hráli "domácí" povzbuzování frenetickým publikem s Finskem, aby oživili naději, jenže ta po prohře 3:0 nepřišla.
Rusko:

Rusové vstoupili do turnaje úspěšně, porazili papírově slabší Norsko a Slovinsko, pak však narazili na USA, výkon ale rozhodně nestačil a přišla prohra 2:4. S Dánskem následně přišla povinná výhra, stejně tak nad Běloruskem, které kladlo odpor pouze v první třetině.

Brankář Bobrovskij v klíčových momentech dokázal své mužstvo podržet, především chytil trestné střílení Děmkova. Pak už si Rusko kontrolovalo výsledek a drtilo svého soupeře. Sborná nakonec vyhrála přesvědčivým výsledkem 7:0, protivník totiž od poloviny duelu totálně odpadl.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes nás čeká další den mistrovství světa a určitě zajímavý večerní zápas mezi Slovenskem a Ruskem. Oba týmy potřebují body pro postupovou jistotu a především Slováci na tom nejsou příliš dobře. Pokud chtějí jít do další fáze turnaje, musí brát co nejvíc bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.