V ČEZ Aréně zní finská hymna a já se s vámi loučím. U dalších zápasů z hokejové mistrovství světa nashledanou.
Hvězdy utkání:
Pekka Rinne (FIN) – Vitalij Koval (BLR)
Dnešní utkání je tedy u konce a Finsko si připisuje vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. Bělorusko však získalo jeden bod a zítra proti Norsku jim k postupu do čtvrtfinále stačí stejný zisk.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.
Autorem vítězné branky je JOONAS DONSKOI.
Jenže Finové mají nájezdy zmáknuté a Jussi Jokinen přesnou střelou k tyči rozhoduje.
Panečku to jsou nájezdy! Stěpanov si krásně stáhl puk a zakončil do horní části branky.
Tak to byla parádička. Joonas Donskoi si vychutnal Kovala a zakončil do prázdné brány.
Sergej Kosticyn zkusil také střelu, ale trefil jen lapačku Pekky Rinneho.
Jako první se k nájezdu rozjel Jarkko Immonen a ten střelou otevírá skóre samostatných nájezdů.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Aaltonen mohl rozhodnout, ale Koval mu jeho šanci zlikvidoval a tento skvělý zápas půjde do samostatných nájezdů.
64:29
Po ofsajdu Finska se vhazovalo ve středním pásmu, kotouč získávají Finové.
64:15
Bělorusvé poslali puk přes všechny čáry, ale tentokrát se icing pískat nebude.
64:00
Začala poslední minuta prodloužení, vypadá to na samostatné nájezdy.
63:40
Souboj u mantinelu vyhráli Finové a Koval musel řešit další dvě tři nebezpečné střely severského celku.
62:44
Jako první byl u volného kotouče Anton Gavrus, avšak jeho ránu po mohutném nápřahu srazil Lindell.
62:10
Kosticyn prostrčil puk na Korobova, ale ten z blízka bekhendem nezamířil přesně.
61:47
Nepřesná přihrávka na finského obránce končí až ve středním pásmu.
61:08
Kulakovo nahození na vzdálenější tyč se nedostalo až ke Šinkevičovi.
60:44
První střelou v prodloužení se uvedli i Bělorusové. Rinne však měl jednodušší práci než jeho protějšek a ránu od modré bez problémů udržel na hrudi.
60:25
Lepistöho tvrdou ránu Koval po několika tečích fantasticky vytáhl na bránu! Běloruský brankář dnes předvádí fantastický výkon!
60:01
Šedesát minut utkání nepřineslo vítěze a po vyrovnávací brance Kaljužného, který se trefil v poslední minutě, bude k vidění prodloužení.
60:00
59:45
Rinne vyráží puk do ochranné sítě, následuje ještě jedno vhazování v útočném pásmu Běloruska.
59:29
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Bělorusům se nakonec podařilo vykombinovat akci až ke kapitánovi, ALEXEJI KALJUŽNÉMU, a ten tvrdou ranou poslal puk pod břevno Rinneho brány. Asistence:
59:14
Bělorusové se drží v útočném pásmu, ale zatím se nedostali ke střele.
58:57
Stěpanov ještě stihl puk v útočném pásmu, nahodil ho na Rinneho a ten přerušuje hru.
58:43
Gól po poradě uznán není.
58:43
Hlavní rozhodčí volá svému kolegovi u videa a zkoumá předchozí tlačenici v brankovišti Rinneho.
58:43
Rinne drží puk a to je signál pro timeout Běloruska.
58:38
Koval je na střídačce, Bělorusko to zkouší v šesti!
58:13
Ruutu sice trefil jen Kovala, ale tohle Finům bez problémů stačí.
57:35
Další nahození Kaljužného zastavuje rukavicí Salmela. Finové se v pohodě brání a nepouští Bělorusy do šancí.
56:59
Kaljužnyj nahazuje puk do útočného pásma, ale zde hrají jen obránci Finska.
56:08
Jevenko na hraně faulu atakoval Salmelu, ale nakonec je pískán jen ofsajd.
55:55
Koval musel rychle přikrýt kotouč, Finsko získává buly v útočném pásmu.
55:02
Kemppainenovi se podařilo dostat puk do středního pásma, obrana Finska si na chvíli oddechne.
54:38
Běloruský pokus o přechod do útočného pásma zastaven čárovým rozhodčím, který viděl ofsajd.
53:43
Trojice Barkov-Lindell-Donskoi šla do přečíslení, avšak třetí jmenovaný prováhal nejlepší moment na střelu a byl odrzbrojen.
53:13
Po strhujících momentech přichází odpočinek v podobě komerční přestávky.
52:51
Finsko právě vstřelilo branku!
Tak to je pro Bělorusko hodně kruté! Neuběhla ani minuta od první finská branky a Finové záhy vedou. Střela od modré čáry se zpoza brány odrazila za Kovalovými zády až k TEEMU HARTIKAINENOVI a ten poslal puk do odkryté brány. Asistence: Topi Jaakola, Joonas Kemppainen
51:57
Bleskově využitá přesilová hra! Hned po vyhraném buly se kotouč dostal k Lindellovi a ten vybídl ke střele JOONASE DONSKOIE, jehož rána prošla Kovalovi mezi rukou a tělem do brány. Asistence: Esa Lindell, Jussi Jokinen
51:49
Finsko bude mít k dispozici přesilovou hru. Střídající hráč Běloruska se zapojil do hry příliš brzy a Andrej Stěpanov (BLR) jede odsedět trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
51:10
Finové výborně napadají a způsobují Bělorusku nemalé problémy.
50:26
Jussi Jokinen teď naservíroval Salmelovi puk před odkrytou bránu, ale Koval nechal na ledě hokejku a zastavil puk! Neskutečné chvíle obou brankářů!
49:53
Finsko přežilo dvojnásobné oslabení a hraje v plném počtu.
49:21
To byl obrovský zámek a Pekka Rinne teď fantasticky zachránil Finsko! Anton Gavrus měl na holi další gól, ale finský gólman ještě dokázal máchnout lapačkou a zachytit kotouč mířící do prázdné brány!
48:47
Anton Gavrus dorážel, ale z bezprostřední blízkosti minul Rinneho svatyni!
48:11
Rinne vyrazil střelu, Finové vyhazují, ale Bělorusko již je v pěti!
47:53
Za nedovolené bránění vůči brankáři je vyloučen Aleksander Barkov (FIN). Bělorusko bude mít za 18 vteřin výhodu pěti proti třem!
47:30
Drozd se zpoza brány dokázal vytočit před Rinneho, avšak ten si pohlídal bližší tyč a uchránil svou bránu.
47:22
Bělorusové se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Tuomo Ruutu (FIN) si při návratu do obrany pomohl faulem a finská přesilovka je předčasně u konce.
47:00
Anssi Salmela pod tlakem nahodil puk na Kovala, ale ten nakonec nemusel zasahovat.
46:32
Aaltonenovu dělovku srazil jeden z běloruských obránců a puk je v ochranné síti.
46:11
Je tady první vyloučení třetí třetiny. Jevgenij Lisovec (BLR) na brankovišti se vřel kotouč a míří na lavici handy.
45:47
Finové se okamžitě usazují v útočném pásmu, ale jejich kombinace zatím není příliš nebezpečná.
45:09
Jenže z další akce se již Bělorusové prosazují a finská neprůstřelnost je pryč! Stěpanov si sjel za bránu, vyvezl puk podél mantinelu a po jeho skvělé přihrávce se parádně do horního rohu Rinneho brány trefil JEVGENIJ KOVYRŠIN! Asistence: Andrej Stěpanov, Alexander Kulakov
43:36
To byla obrovská šance Běloruska! Anton Gavrus skvěle zavezl puk až za Rinneho bránu, zadovkou našel zcela volného Kaljužného, ale ten z bezprostřední blízkosti dvakrát nedokázal trefit puk a o zbytek se postarala finská obrana!
42:56
Joonas Kemppainen si chystal puk na střelu, ale Stasenko k němu skvěle přistoupil a nenechal mu volnou hokejku.
42:13
Lisovets byl sice první u vyhození Finska, avšak zakázané uvolnění se nepíská a běloruský obránce musí hrát.
41:50
Ofsajd Běloruska znamená buly ve středním pásmu.
41:22
Po Stasově individuální akci se k zakončení dostal jeden z Bělorusů, avšak Jaakola přizvedl puk a Rinne nemusel zasahovat.
40:31
Bělorusům se sice podařilo ubránit první finský útok, avšak Usenkova dlouhá přihrávka skončila zakázaným uvolněním.
40:01
Hned na začátku třetí třetiny mám pro vás zajímavou informaci. Finsko neinkasovalo gól již 280 minut!
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:51.
Čtyřicet minut zápasu je fuč a gól stále nikde. Finové sice byli v druhé třetině jasně aktivnějším celkem, jenže Vitalij Koval zatím chytá skvělý zápas a drží běloruské vyhlídky na čtvrtfinále.
40:00
39:51
V samém závěru druhé třetiny měl gól na holi Jussi Jokinen, avšak ani tato rychlá kombinace Finům vedení nepřinesla.
39:29
Opět se dostal kotouč k Drozdovi, ale ten byl tentokrát jen napálen dělovkou od modré čáry a putuje na střídačku.
39:02
Nebezpečná Drozdova teč projela těsně vedle tyče Rinneho brány!
38:12
I Pesonenova střela končí na hrudi Vitalije Kovala. Brankář Běloruska již má na svém kontě 16 úspěšných zákroků.
37:48
Juhamatti Aaltonen se parádně protáhl až ke Kovalovi, který ho sice zastavil, ale poté se puk odrazil opět před odkrytou bránu. Zde však Pesonen přispěchal pozdě a jeden z Bělorusů vyhazuje na zakázané uvolnění.
37:36
Bělorusy zastavil ofsajd.
36:56
Jokinenovu střelu z pravé strany dokázal Koval vyrazit, ale poté se k puku dostal opět jeden z Finů a ten trestuhodně přestřelil odkrytou bránu. Koval byl však atakován Barkovem a Finsku je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
36:43
Barkovova velmi dobrá střela minula bránu a Bělorusové se poté osvobozují šikovným vyhozením do středního pásma.
35:52
Finsko se sice drží v útočném pásmu, ale kombinace se zatím odehrává u mantinelu. Odtud Kovalovi nebezpečí nehrozí.
35:09
Pesonenovo zakončení sraženo, Gavrusovi odpískán ofsajd, hra bude navázána vhazováním ve středním pásmu.
34:48
První pětka Běloruska se sice velmi rychle přesunula z vlastního pásma do pásma útočného, ale Bělorusům se ve druhé třetině útočení vůbec nedaří a Finové se dostali zpět ke kotouči.
34:29
Antti Pihlström se ještě zapomněl ve středním pásmu a Hartikainenovi je tak pískán ofsajd.
33:40
Další skvělá kombinace Finska už už vypadala na zakončení do prázdné brány, ale běloruská obrana nakonec ustála situaci a stav utkání zůstává bezbrankový.
33:08
Výborná Jokinenova nabídka na teč prošla až k Barkovovi, avšak ten kotouč nedokázal usměrnit mezi tři tyče.
32:47
Druhá třetina plná nepřesností a nevýrazného hokeje pokračuje icingem Běloruska.
32:06
Pokus o rychlý protiútok Finska zastavila běloruská obrana a puk nakonec končí až v ochranné síti.
31:29
Lisovcovu tvrdou ránu od běloruské střídačky bez jakýchkoliv problémů lapil Pekka Rinne.
31:08
Kemppainen se pokusil z levé strany zamířit pod břevno, ale střela mu příliš nesedla a Vitalij Koval opět zasahuje.
30:24
Bělorusové po vhazování ve středním pásmu vyhazují na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Kovala.
29:49
Bělorusové vytvořili dobrý tlak na brankovišti Pekky Rinneho, ale byl z toho jen protiútok Finska. Na Kovala se řítili tři hráči proti dvěma obráncům, Donskoi to vzal na sebe, avšak běloruský gólman ustál situaci skvěle a nakonec docela v pohodě zastavil puk.
29:22
Finsko v plném počtu.
28:55
Až nyní musel Rinne zasahovat v rámci přesilové hry, když vyrazil Stasovu solidní střelu.
28:32
Korobor šikovně projel do pásma Finska, ale jeho zpětná přihrávka na Stasenka končí až ve středním pásmu.
27:57
Bělorusové se sice dostali po vyhození Finska dostat zpět do útočného pásma, ale teď už je puk zase až u Kovala.
27:22
Topi Jaakola (FIN) podrazil Kosticyna a míří na trestnou lavici.
26:53
Rinne naprosto v pohodě zakročil proti slabé střele z levé strany, následuje komerční přestávka.
26:31
Aleksander Barkov se pěknou kličkou dostal ze strany až ke Kovalovi, avšak ten si prostor u bližší tyče pohlídal a podržel Bělorusko.
25:49
Kombinaci Kontioly s Ruutuem se Korobovovi podařilo narušit a kotouč putuje opět do neutrální zóny mezi modrými čarami.
25:25
Bělorusové jsou ve druhé třetině zatím hodně nepřesní a zasahovat tak musel opět Koval, který čelil Aaltonenově střele.
24:24
Hartikainen dokázal bekhendem vyzvat Pihlströma k nájezdu na Kovala, ale finský útočník v tísni přestřelil bránu běloruského brankáře.
23:53
Finové vyhazují puk na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Rinneho.
23:17
Bělorusko hraje v plném počtu.
22:56
Anssi Salmela se ve středním pásmu dostal pod velký tlak, avšak nakonec se mu podařilo udržet puk a Finové střelou ohrozili Kovala.
22:20
Bělorusové se opět bez problémů osvobozují vyhozením puku.
21:59
Lindellova rána sražena, puk letí až k Rinnemu.
21:43
Až nyní se FInové usazují v útočném pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.
21:17
Alexej Jefimenko (BLR) byl při napadání příliš aktivní rukama a je vyloučen za držení, kterým se provinil proti Salmelovi.
20:57
I běloruský atak ubráněn, na začátku druhé třetiny zatím vidíme hodně nepřesností.
20:28
Ruutuovo nahození před Kovalem zastavila obrana Běloruska, kotouč se vrací do středního pásma.
20:01
První třetina tohoto, pro Slovensko velmi důležitého, utkání je u konce a stav je zatím 0:0. Sledujeme velmi pohledný hokej, který nám nabídl již několik dobrých šancí, avšak Finové zatím naráží na pozorného Kovala a na druhé Rinne má skvěle postavené tyče, které již Bělorusové trefili dvakrát. Nejzásadnější informací z první třetiny je však fakt, že Pekka Rinne již neobdržel gól 211 minut a 56 vteřin, čímž se stává rekordmanem v počtu minut bez obdržené branky na mistrovství světa.
20:00
19:43
Se závěrem první třetiny se ještě pokusili cosi zajímavého vymyslet Finové, ale kotouč nakonec končí ve středním pásmu, kde ho přebírají hráči Běloruska.
18:54
Stasenkovu ránu bez problémů vyrazil Rinne a Finsko hraje v plném počtu.
18:21
Jarkko Imonen našetřil u mantinelu v útočném pásmu další sekundy, finské oslabení se blíží ke svému konci.
17:43
Teď se dokonce Pihlstróm tlačil před běloruskou bránu, avšak poté mu odjel puk za Kovala a z šance nic nebylo.
17:23
Finové se zatím výborně brání a vyhazují kotouč až ke Kovalovi.
16:54
Bělorusko si zahraje první přesilovou hru. Finsko je potrestáno za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Joonas Donskoi (FIN).
16:38
Finsko posílá puk jen do středního pásma a rychle střídá.
15:51
Jenže Finové si musí dávat pozor na šikovné útočníky Běloruska. Andrej Stěpanov se teď dostal za záda finské obrany a Pekka Rinne byl donucen k dalšímu skvělému zákroku.
14:58
Finové se prakticky okamžitě dostali do útoku a dotírají na Kovala.
14:23
Nenápadné nahození na Rinneho bránu končí na tyči! Pekka Rinne však i díky tomuto právě překonává rekord Jána Lašáka v počtu minut bez obdržené branky na MS.
13:20
Jussi Jokinen skvěle našel zcela volného Barkova, avšak finská posila z NHL nedokázala z mezikruží zamířit přesněji než doprostřed brány, kde stál připravený Vitalij Koval.
12:58
Díky tomu, že Ruutu zlomil hůl se ke kotouči dostalo Bělorusko, jenže dobrý tlak do brány přerušilo Drozdovo postavení v brankovišti.
12:17
Další Rinneho zákrok přináší komerční přestávku.
11:54
Kulakov obral o kotouč Kemppainena a Rinne vzápětí musel zasahovat proti nebezpečné střele z mezikruží.
11:19
Další finský pokus o atak Kovalovy brány Bělorusové ubránili a konečně mohou po předchozím icingu vystřídat.
10:58
Zhruba patnáct vteřin nyní byl u kotouče Hartikainen, který nakonec donutil Bělorusko zahrát na zakázané uvolnění.
10:18
Jevgenij Kovysršin to teď vzal na sebe, vystřelil přes obránce, ale Rinne v pohodě zakročil.
09:40
Finové jsou opět u Kovala. Donskoi ustál dva osobní souboje, přihrál Lindellovi, ale i jeho nahození bez větších problémů Koval vyrazil do rohu.
08:46
Po vyhraném buly přiletěla na Kovala další střela, avšak běloruský brankář tento pokus dokázal vyrazit a ustál i další tři Komarovovy pokusy o dorážku.
08:38
Aaltonen si dojel nepřesnou nahrávku, icing se tedy nepískal, a po zpětné přihrávce střílel z dobré pozice Jokipakka. Koval dobře povyjel a zneškodnil střelu finského obránce.
08:17
Kotouč končí po nahození ze středního pásma až v ochranné síti – buly ve středovém kruhu.
07:33
Seveřané zatím mají ve vlastním pásmu nečekané problémy. Bělorusové, hrající v červených dresech, dnes opravdu skvěle forčekují.
07:17
Bělorusy zastavuje ofsajd, následuje komerční přestávka.
06:53
I Usenkova střela byla sražena a Finové dostávají puk do středního pásma.
06:39
Sražený pokus Stase končí na hokejkách běloruských hokejistů a ti tak pokračují v útočném pásmu.
05:43
Finové se snaží opět usadit v pásmu, zatím bez úspěchu.
05:05
Díky skvělému napadání Gavruse se Bělorusové dostali ke kotouči, bomba od modré se odrazila zpět na hůl Antona Gavruse, ale tomu se nepodařilo pohotově dorazit kotouč do odkryté části branky. Puk se od břevna odrazil až k protějšímu mantinelu!
04:34
Jevenkovo slabé nahození bez problémů lapil Pekka Rinne.
03:57
Janne Pesonen se po vyjetí z rohu snažil překvapit Kovala. Běloruský brankář byl připraven.
03:13
Po pěkném zákroku Rinneho, který lapačkou zachytil Lisovcovu dělovku se vhazovalo u finského brankáře, avšak byli to právě Finové, kteří z rychlého brejku zahrozili. Barkovova rána si cestu do sítě nenašla.
02:50
Krásná kombinace Finska! Lepistö našel volného Komarova, ale ten nezakončoval, hledal na brankovišti postaveného Ruutua a tuto přihrávku již zastavil Koval.
02:30
Na pravé straně měl trochu prostoru Juhamatti Aaltonen, avšak jeho ránu srazil do ochranné sítě obránce Korobov.
02:15
Finy zastavil ofsajd. Následuje buly ve středním pásmu.
01:54
Bělorusko opět jen odevzdalo kotouč obráncům Finska, na led se dostávají čtvrté pětky.
01:23
Atte Ohtamaa nezachytil přihrávku v útočném pásmu a kotouč tak putuje opět až za bránu finského gólmana.
00:36
Nyní už je však puk až za Rinnem, kam ho poslali Bělorusové. Oba celky střídají.
00:12
Finové se okamžitě usazují v útočném pásmu a snaží se kombinovat.
00:01
Hráči jsou připraveni, utkání může začít!

Finsko: Rinne (Saros) – Lepistö (A), Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jakola, Jokipakka, Mäntylä – Ruutu (A), Kontiola, Komarov – Jokinen (C), Barkov, Donskoi – Pihlström, Immonen, Hartikainen – Pesonen, Kemppainen, Aaltonen

Bělorusko: Koval (Brikun) – Usenko, Korobov (A), Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Goroško, Lisovec – A.Kosticyn (A), Kaljužnyj (C), Gavrus – Drozd, Stas, Jefimenko – Kulakov, Kovyršin, Stěpanov – Demkov, Děmagin, Kitarov – Volkov

Rozhodčí: Daniel Stricker, Tobias Wehrli (oba SUI) – Rudolf Tošenovjan (CZE), Anton Semjonov (EST).
Ještě jednou vítejte u online přenosu ze zápasu 79.mistrovství světa, ve kterém se utká Finsko s Běloruskem. Utkání začne zhruba za pět minut.

9.5.2015 Bělorusko-Rusko 0:7
Favoritem dnešního utkání bude jednoznačně Finsko. Suomi už nedostalo gól ve čtyřech zápasech a dnes se bude snažit tuto skvělou sérii prodloužit. Na druhou stranu Bělorusko se pokusí odčinit těžkou prohru 0:7 s Ruskem a bude chtít zabojovat o postup do čtvrtfinále, který si může zajistit v případě dvoubodového zisku.
Příjemné pondělní odpoledne! Základní skupiny letošního mistrovství světa se blíží ke svému konci a nás dnes čeká velmi zajímavé střetnutí mezi Finskem a Běloruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.