Jarní část sezóny 2014/2015 začala páteční předehrávkou mezi Ústím nad Labem a Opavou. První tři body vybojovali v sedmnáctém kole Fotbalové národní ligy ČR fotbalisté Army, když ve čtyřicáté osmé minutě vsítil jediný gól zápasu Alen Melunovič. Zdeněk Zacharda vychytal čisté konto.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.

90+4
Konec zápasu. Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty a dvacet sekund.
90+2
Třetí střídání Army. Jakuba Píchu střídá David Šraga.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
90
Před velkým vápnem bude Opava zahrávat přímý volný kop.
89
Hosté poslali do protiútoku i brankáře, domácí odkopávají.
86
Schaffartzikovu střelu zblokoval Vraštil.
85
Jursa se neprodral přes obranný val domácích.
83
Domácí kontrolují hru a nepouští hosty k míči.
81
Druhé střídání Army. Richarda Veverku nahrazuje Filip Novotný.
79
Peterka leží ve vlastním velkém vápně, hra přerušena.
78
Druhé střídání hostů. Hrací plochu opouští Tomáš Mrázek, na jehož místo přichází Jan Svatonský.
77
Krátký zadržel proti pravidlům Hrabinu, standardní situace pro Opavu.
76
Melunovič hlavičkuje nad.
75
Po přihrávce Krátkého si Melunovič vynutil roh.
72
První střídání také na straně domácích. Michala Leibla nahrazuje Michal Pavlata.
71
Kuzmanovič po centru od Habusty nedosáhl ve velkém vápně na míč. Scházely centimetry, balónu se chopil Zacharda.
69
Domácí hrají velmi opatrně.
67
Žlutit se bude také na ústecké straně. Po téměř totožném zákroku obdržel žlutou kartu Alen Melunovič (UNL).
66
První střídání si připravil realizační tým hostů. Jakuba Janetzkého nahrazuje exústecký Tomáš Jursa, pro kterého bude mít toto utkání přece jen zvláštní nádech.
65
Tomáš Mrázek (OPA) byl za svůj skluz na Jana Peterku odměněn žlutou kartou.
64
Schaffartzik sportovně v rámci fair-play vrací balón Severočechům.
64
Nyní je hra přerušena pro změnu pro zranění Habusty. Domácí odkopli míč do autu.
63
Po nutném ošetření za postranní čárou se Vraštil vrací do hry.
62
Lukáš Vraštil zůstal bezmocně ležet na hřišti, ke stoperovi domácích přispěchali lékaři.
61
Centr Píchy si Slezané pohlídali.
61
Melunovič vybojoval standardní situaci po zákroku Schaffartzika proti pravidlům.
60
Domácí se nikam neženou a drží míč na vlastních kopačkách.
Dnešní utkání sleduje 1 213 diváků.
58
Schaffartzik nepropálil obrannou zeď Ústí nad Labem.
57
Mrázek faulován těsně před velkým vápnem.
56
Na hrací ploše zůstal ležet Leibl, sudí přerušil hru a nařídil přímý volný kop pro domácí.
54
Pospěch z dálky nemířil přesně.
54
Opava kombinuje na ofenzivní polovině a mírně zatlačila soupeře.
53
Habustova jedovka končí pár decimetrů od tyče Zachardy.
51
Martykán vyslal po pravé straně do brejku Krátkého, který ztroskotal na brankáři Vaškovi, který si vyběhl proti druhému jmenovanému a s největší pravděpodobností zabránil další brance Severočechů.
50
Opava se nenechala inkasovaným gólem zastrašit a vrhá se do útoku.
48
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Po nahrávce Michala Leibla z levé strany se k míči v malém vápně dostal ALEN MELUNOVIČ, jenž z bezprostřední blízkosti poslal míč k tyči za záda bezmocného Petra Vaška.

Ofsajdy: 1:1.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka nabídla několik šancí. Brankovou konstrukci orazítkoval v páté minutě Tomáš Mrázek, který byl nepříjemným hráčem pro defenzivu Severočechů. Domácí si také vytvořili šance, blízko skórování byli Zeman či Veverka. Po bezbrankové první půli se nechme překvapit, jak dopadne poločas druhý.

Druhý poločas začne přibližně v 19:03 hod.
45+1
První poločas skončil. Hlavní rozhodčí nastavil dvacet tři sekundy.
45+1
Peterka svou dělovkou vystřelil nad.
45
Pospěch zastoupil vlastního brankáře při vyložené šanci Zemana, který trefil při odkryté brance pravého obránce Opavy. Následně Leibl přestřelil.
45
Domácí si rohový kop zopakují.
44
Krátkého teč sražena na roh.
42
Veverka ošklivě faulován u vlastní lavičky Mikulou, sudí přerušuje hru.
40
Tutová šance! Pícha centroval od levé postranní čáry do předbrankového prostoru na Veverku, který hlavičkou zamířil nad!
39
Ze souhry Krátkého s Martykánem se nic zajímavého nevyklubalo.
38
Ofsajd Army (na ofsajdy 1:1).
37
Zeman zamířil z dobré střelecké pozice těsně vedle tyče!
36
Hraje se převážně na středu hřiště, šancemi se diváci aktuálně kochat nemohou.
34
Nyní pro změnu u míče častěji Opava, žádnou výraznou brankovou příležitost si ale svěřenci Jana Baránka nevytvořili.
32
Kuzmanovič si v souboji s Vaňkem u středové čáry došel pro faul.
31
Po delší odmlce se na útočnou polovinu dostala také Opava, Zacharda zatím nemusel zasahovat.
30
Se střelou Píchy z přímého volného kopu si Vašek poradil.
29
Zeman faulován, standardní situace ve prospěch domácích z pětadvaceti metrů.
28
Ústí nad Labem je v posledních minutách aktivnějším celkem, hosté se zmohli pouze na odehrání míče do autu nebo daleké odkopy.
27
Pícha se dostal až do malého vápna, odkud hledal spoluhráče. Místo toho nalezl levý obránce domácích pouze obranný val Opavy.
26
Ze druhého rohového kopu nebyli domácí nebezpeční.
25
Richard Veverka si vyměnil míč s Markem Krátkým, posledně jmenovaného překapil Matěj Hrabina a poslal míč na rohový kop.
23
Nahození Kuzmanoviče domácí hájce svatyně s přehledem chytá.
22
Janetzký ze středu vystřelil vedle branky.
20
Martykán po souboji ve velkém vápně s Habustou upadl. Diváci se dožadovali penalty, rozhodčí posoudil souboj jako čistý.
19
Veverka nemířil přesně.
18
První roh domácích v utkání zahraje Jakub Pícha.
18
Martykán zahlédl v předbrankovém prostoru Melunoviče, doslova za vteřinu dvanáct ale zasáhl Horka, jenž odkopl balón na rohový kop.
16
Schaffartzik si vynutil faul na obranné části hřiště.
15
Veverka z ostrého úhlu nedokázal zakončit podle svých představ.
14
Martykán předal míč Veverkovi, který se pokusil o centr před Vaška. Na pozoru se měla defenziva Opavy, která nedovolila ohrození vlastní branky.
13
Arma kombinuje na ofenzivní polovině, hosté pozorně brání.
11
Střelecký pokus Leibla zblokoval Habusta do autu.
10
Pícha z dálky přestřelil.
9
Ofsajd Opavy (na ofsajdy 0:1).
7
Martykán napadal rozehrávku soupeře, Janetzký byl nucen dostat míč za postranní čáru.
6
Slezané si vytvořili tlak, domácí zatím se štěstím odolávají.
5
Mrázek po zahraní rohu orazítkoval hlavou břevno!
5
Pícha po nevydařeném útoku Mrázka raději zakopl míč na rohový kop.
4
Veverka hledal ve velkém vápně Martykána, který hlavičkoval vedle branky.
4
Hlavička Mrázka končí v náruči Zachardy.
3
Také domácí se dostali na útočnou polovinu, Opava řeší situaci odkopnutím.
2
Jurečka z hranice velkého vápna po přihrávce Kuzmanoviče minul.
1
Ústečtí rozehráli ze středového kruhu.
1
Před samotným začátkem jsou do síně slávy ústeckého klubu uvedeni Stanislav Ehnert a František Novák.
Arma nastupuje v modrobílé barvě dresů, Opava v červenočerné. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu žlutou.
Ústí nad Labem se dnes musí obejít bez brankáře Radima Nováka, který z důvodu zranění bude zápasu přihlížet z tribuny. Mezi tyčemi dnes stane Zdeněk Zacharda. Připraven bude František Marek z farmy Ústí nad Labem, z Lovosic.

S Opavou přijel na sever Čech exústecký Tomáš Jursa, jenž ale bude minimálně na začátku utkání obývat pouze lavičku náhradníků.
Celá jména sudích a delegáta:

Hlavní rozhodčí:
Ondřej Pechanec.
Asistenti: Vít Melichar, Stanislav Pochylý.

Delegát svazu: Miroslav Svoboda.
Domácí volí pro dnešní utkání rozestavení 4-1-4-1, hosté nastoupí ve formaci 4-4-2.

FK Ústí nad Labem: Zacharda – M. Zeman, Vraštil, L. Vaněk, Pícha – J. Peterka – Krátký, Martykán, Veverka, Leibl – Melunovič. Trenéři: Petr Němec, Petr Fousek.
Náhradníci: F. Marek – Zukič, Šraga, Pavlata, Hanich, F. Novotný

SFC Opava: Vašek – Pospěch, Mikula, Horka, M. Hrabina – Jurečka, Habusta, Janetzký, Schaffartzik – Mrázek, Kuzmanovič. Trenéři: Jan Baránek, Radim Kučera, Lubomír Hrabina.
Náhradníci: Květon – Macíček, Jursa, Čelůstka, Svatonský, Dvorník

Rozhodčí: Pechanec – Melichar, Pochylý; delegát svazu: M. Svoboda.
Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí favorizují domácí klub FK Ústí nad Labem.
Zhruba po čtyřměsíční pauze se vrací Fotbalová národní liga i do Ústí nad Labem. Na jednom hřišti se proti sobě postaví týmy, které se naposledy viděly 16. 8. 2014. Tehdy se hrálo na trávě Opavy a domácí zvítězili jednou jedinou vstřelenou brankou. Arma má možnost dnes ponechat tři body taktéž doma a poslat Opavu domů s prázdnou náručí.

Rozhodčí: Lerch – Antoníček, Pilný.
ŽK: 27. Krátký, 39. Peterka, 88. Martykán.
Diváci: 2 176.
Letošní bilance obou týmů v soutěži:

16 zápasů: 4 výhry, 2 remízy, 10 porážek; skóre 15:27, 14 bodů, 15. místo.

SFC Opava:
16 zápasů: 6 výher, 4 remízy, 6 porážek; skóre 19:20, 22 body, 10. místo.
Poslední ligová utkání obou celků:

16. kolo Fotbalové národní ligy ČR:
1.SC Znojmo FK – FK Ústí nad Labem

0:1 (0:1)
Branka: 30. Smola.
Rozhodčí: Proske – Blažej, Kubr.
ŽK: 56. Stáňa, 75. Hudec – 89. Šraga, 90. Smola.
Diváci: 520.

SFC Opava – FK Baník Most

3:0 (1:0)
Branky: 19. Kuzmanović, 50. Machálek, 59. Metelka..
Rozhodčí: Orel – Hock, Pilný.
Bez ŽK.
Diváci: 1 532.
Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky zápasu 17. kola Fotbalové národní ligy ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí doma SFC Opava.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Městský stadion, Masarykova 228, Ústí nad Labem-Bukov.