Tohle se Kladnu hodně nepovedlo. Rytíři vedli v šestém zápase nad Jihlavou už 2:0, jenže náskok ztratili. Jihlava vítězí v Kladně 3:2, sérii srovnává na 3-3 na zápasy a rozhodne se na Vysočině ve středečním zápase.
60:00
59:53
Diviš trefil tyč prázdné branky.
59:44
Jan Hlaváč (KLA) dostává dvě minuty za podražení a to je konec domácích nadějí.
59:36
Jiří Dobrovolný (JIH) 2 minuty za hrubost a Tomáš Horna (KLA) 2+2 minuty za hrubost a držení hole.
59:32
Hosté vyhazují.
59:09
Rittich výborně proti Hornovi.
58:32
Robin Staněk (JIH) udělal teď velkou chybu. Vyhodil puk přímo ven a Jihlava jde do tří.
57:53
Kotouč se dostává do středního pásma, tam to hostům momentálně stačí.
57:33
Kladno ještě šanci dostane. Petr Šidlík (JIH) dostává dvě minuty za hákování.
57:22
Hra je přerušena, vhazovat se bude před Rittichem.
56:45
Hornu zastavuje ofsajd, domácí se hodně trápí.
56:10
Domácí se hned pustili do útočení.
55:42
Dukla právě vstřelila branku!
MAREK MELENOVSKÝ dostal trestuhodně moc místa, rozjel se ze středního pásma a jeho rána po ledě si našla mezeru mezi Lukášovými betony. Asistence: Jiří Dobrovolný, Robin Staněk.
55:20
Hořavovi se nepodařilo tečovat nahrávku Růžičky, zakázané uvolnění Kladna.
54:43
Horna byl dost tvrdě naražen na mantinel, hra ale pokračuje dál.
54:26
Střela obránce Zemana byla sražená vedle.
54:02
Prokš rozehrál do strany na Čachotského, který trefil boční síť.
53:32
Kaberle teď špatně vyjel, ale Semanův průnik domácí ještě zastavili.
52:58
Eberle zakončil a dral se za dorážkou. K té jej ale hosté nepustili.
52:29
Šidlík nahazoval před branku, nikdo z hostů na puk nedosáhl.
52:07
Na druhé straně kryje pokus Kalába Lukáš.
51:42
Strnad našel před brankou Kloučka, Rittich drží Jihlavu nad vodou.
51:10
Melenovský se dral před branku, Kladenští jej tam nepustili.
50:59
Michal Dragoun (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
50:56
Nahození Kindla nikdo netečoval. Rittich tak v pohodě ukryl puk do lapačky.
50:24
Další ránu Kaberleho výborně tečoval Horna, ale bohužel pro Kladno příliš. Puk končí v ochranné síti nad brankou.
50:14
Kaberle pálil na Ritticha, který měl však čistý výhled.
50:08
Ondřej Malec (JIH) dostává dvě minuty za sekání.
49:10
Seman dostal puk na kruhy, ale rána mu moc nesedla.
48:37
Rittich na druhé straně kryje další pokus, z otočky na něj nevyzrál Tenkrát.
48:17
Jihlava je kompletní a navíc se dere do útoku.
48:05
Kindl byl sám před brankou, ale selhal. Rittich udržel remízový stav.
47:04
Dukla vyhazuje po nepřesné kombinaci Kladna.
46:42
Hlaváč sice navedl puk do pásma Jihlavy, ale od něj se posléze kotouč odrazil na střídačku.
46:11
Martin Kuřítko (JIH) dostává dvě minuty za podražení, když ve vyložené šanci podrazil Hlaváče.
45:49
Tenkrát na ledě, ale oba celky teď dělají hromadu chyb ve středním pásmu.
44:52
Eberle ušetřil několik cenných sekund soubojem za Rittichovou svatyní.
44:15
Diviš vypálil výborně přes obránce, ale Lukáš ještě lépe zasáhl.
43:58
Gutwald vyhazuje kotouč přímo na Ritticha.
43:29
Mockova střela kladenskou branku výrazně míjí.
43:22
Petr Tenkrát (KLA) dostává dvě minuty za držení.
42:58
Hořava hledal před brankou Eberleho, který však na puk těsně nedosáhl.
42:26
Tenkrát z úhlu vrátil puk před branku. Rittich hru přerušil.
42:24
Růžička výborně ustál souboj s Divišem a domácí mohou dopedřu.
41:58
Kindl hledal před brankou Hlaváče, ke kterému nahrávka neprošla.
41:20
Kaberle nerozehrál přesně a do protiútoku se vydal Dobrovolný. Jeho střelu nadvakrát zkrotil Lukáš.
40:30
40:01
Dvě třetiny jsou za námi. Kladno se dostalo do dvoubrankového vedení, jenže poté otěže utkání přebrali hosté. Ti v přesilovce snížili a poté zásluhou Harkabuse z trestného střílení dokonce srovnali stav utkání. Třetí perioda bude jistě velmi zajímavá.
40:00
39:47
Diviš pálil nepřesně a Jihlava se sama vyhnala z pásma.
39:16
Štebihovo nahození bylo nepřesné, ale hosté stále u puku.
38:46
Malec a Čachotský se před brankou dostali k dorážkám, ale Lukáš svůj tým podržel.
38:30
Tomáš Horna (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
38:17
Strnad obkroužil branku Dukly, ale jeho střelu přizvedl jeden z bránících hráčů.
37:51
Čachotský poměrně lehce přešel modrou čáru. Melenovského pokus ale neprošel.
37:01
Hořava vystihl rozehrávku Jihlavy, ale špatně předal puk Hlaváčovi.
36:14
Kladno sice vyhrálo buly v pásmu Jihlavy, ale jako první byl u puku Staněk, který se vydal do pásma Kladna. Jeho rána skončila nad brankou.
35:48
Dalecký hned po buly vypálil z otočky. Rittich puk zastavil.
35:38
Dalecký se zjevil mezi kruhy. Jeho střelu Rittich vyrazil.
35:18
Strnad pelášil sám na Ritticha, ale při zpracování mu ujel kotouč.
34:45
Teď dokonce vyhodili na zakázané uvolnění.
34:36
Rytíři se znovu v pásmu Jihlavy dlouho neohřáli.
34:06
Kindlovu ránu od modré Rittich chytá.
34:02
Šidlíkovo nahození končí o mantinel mimo hrací plochu.
33:44
Štebihovo vyhození se otřelo o kladenskou střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
33:27
Další možnost pro Kladno. Jiří Dobrovolný (JIH) dostává dvě minuty za hákování.
32:45
Hrůzostrašná přesilovka domácích je u konce.
32:01
TOMÁŠ HARKABUS si vychutnal Lukáše a stav utkání je srovnaný.
32:01
Hloupá chyba Kladna. Harkabus ujel sám na Lukáše, Hlaváč ho fauloval a domácí budou čelit trestnému střílení.
31:24
Ani na druhý pokus domácí pásmu neudrželi.
31:07
Dukla vyhazuje k Lukášovi.
30:54
Solidní kombinace Kladna skončila, protože Rittich opět posunul jihlavskou branku. Vylučovat se nebude.
30:44
Hned po buly se do bekhendového zakončení dostal Hlaváč. Rittich souboj ustál.
30:39
David Rittich (JIH) chtěl vypomoci s rozehrávkou, ale hokejkou trefil do obličeje Tomáše Hornu. Další přesilovku si zahraje Kladno.
29:46
Také Dukla využívá početní výhodu. Štebih naznačil střelu, ale našel nahrávkou Diviše. Tomu střela nesedla a přesouvající se Lukáš puk vyrazil. Jenže pouze před ONDŘEJE MALCE, který dotlačil puk těsně za čáru. Asistence: Miha Štebih, Richard Diviš.
29:27
Tomáš Horna (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
28:55
Tenkrát z úhlu mířil na vzdálenější tyč. Rittich zasahovat nemusel, puk šel mimo.
28:17
Kladno právě vstřelilo branku!
DENIS KINDL si na modré čáře vyměnil kotouč s Kaberlem a jeho dělovka zapadla za Rittichova záda. Hostující brankář přes clonícího hráče Kladna nic neviděl. Asistence: Tomáš Kaberle, Jan Hlaváč.
28:02
Richard Diviš (JIH) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
27:55
Eberleho bekhendové zakončení vykopl Rittich.
27:21
Horna prohodil na vlastní modré puk na Dragouna, který upaloval na Ritticha. Šidlík však domácího beka zezadu stihl lehce atakovat a zakončení Dragouna nakonec skončilo mimo.
27:04
Špatnou rozehrávkou se prezentuje také Kania, takže druhý icing v řadě.
26:48
Kladenští vyhazují na zakázané uvolnění, Horna kotouč nedostihl.
26:29
Harkabus dostal nahrávku mezi kruhy, ale nebyla přesná, takže hostující forvard nemohl pořádně zakončit.
25:58
Horna vydoloval puk na Mockovi a domácí se vydali do přečíslení. K zakončení se dostal Strnad, ale Rittich udržel puk mezi tělem a rukou.
25:33
Sveřepý boj se sváděl v rohu kladenského pásma, Rytíři se nakonec k puku dostali.
24:20
Další pohodlný zákrok si domácí brankář připisuje hned po vhazování, kdy ho vyzkoušel Štebih.
24:15
Melenovský našel Šidlíka, který si sjel na kruh. Střela přes ruku mu však vůbec nesedla a stala se pro Lukáše lahůdkou.
23:53
Mocek nahodil od modré a jeho pokus viděl Lukáš až na poslední chvíli. Stihl ovšem zasáhnout.
23:37
Horna se Strnadem výborně zapracovali za brankou soupeře. Kladenští se k puku sice dostali, ale ke střele už nikoli.
22:38
V souboji dvou Zemanů dohrál ten jihlavský kladenského. Při ataku si paradoxně ublížil víc než domácí obránce.
22:17
Rytíři vyhodili pouze na zakázané uvolnění.
22:07
Kindlovu zpětnou nahrávku hosté zachytili. Jerglova střela ale k Cháberovi neprošla.
21:36
Lukáčovu ránu od modré vyrazil Rittich jen k Tenkrátovi, který našel Eberleho. Jeho bekhendovou střelu však hostující brankář lapil.
21:12
Eberle dobře napadal, takže Jihlavští vyhodili jen o mantinel do středního pásma.
20:40
Hosté se z tlaku vymanili. Divišova nahrávka na Čachotského ale neprošla.
20:23
Domácí se hned v úvodu usadili v jihlavském pásmu.
20:01
První dvacetiminutovka patří do hokejové minulosti. Kladno vede 1:0, když se o jedinou branku duelu zasloužil ve čtvrté minutě Tomáš Horna, který využil skvělé nahrávky Stacha. Jihlava kolem desáté minuty měla více ze hry, ale Lukáš zatím zůstává neprůstřelný.
20:00
19:40
Dobrovolný čeká s rozehrávkou za vlastní brankou.
18:57
Kladnu se ale nepodařilo po vyhraném buly udržet v pásmu příliš dlouho.
18:34
Celek z Vysočiny poslal puk přes všechny čáry.
18:21
Zeman neudržel modrou čáru, ale dokázal se včas vrátit, aby zabránil jihlavskému brejku.
17:47
Hořava vypálil z kruhu, ale Rittich kotouč neudržel. Pitule byl poměrně dobře tísněn a nedostal se k dorážce, která by branku ohrozila.
17:03
Dragoun se zbytečně vrátil do souboje u mantinelu, a tak se hostům podařilo vyhodit.
16:48
Horna byl sám před brankou, ale nahrávku Kindla nezpracoval dobře. Rittich navíc při přesunu vyrazil branku ze svého postavení, takže je hra přerušena.
16:11
Hosté jsou ve čtyřech, nejhorší z oslabení mají za sebou bez úhony.
16:08
Hlaváč dostal nahrávku k brankovišti, ale střelu uspěchal. Trefil jen boční oblouk, ale Rittich se kotouče nejspíš dotkl, protože se vhazuje v jihlavském pásmu.
15:52
Richard Diviš (JIH) dostává dvě minuty za sekání. Domácí čeká 19 sekund přesilovky 5/3.
15:45
Růžičkovu ránu od modré Rittich vyráží.
15:00
Kaberle nahodil od modré a po Rittichově zákroku se k dorážce dostal Horna. Jihlavský brankář natáhl na čáře beton a puk zastavil.
14:29
Nahození Kaberleho si cestu k brance nenašlo, Šidlík Jihlavu osvobodil.
14:11
Robin Staněk (JIH) dostává dvě minuty za hrubost.
13:46
Rytíři teď nejsou lepším týmem a Jihlava se pomalu dostává do hry.
13:18
Klouček místo snadného vyhození zakličkoval u vlastní branky a poté, co se k puku dostal Lukáš, raději hru přerušil.
12:50
Diviš z úhlu zkoušel překvapit Lukáše, který kotouč neudržel. Čachotský byl však důsledně hlídán před brankou a k dorážce se nedostal.
12:33
Na kladenského brankáře po jednom ze soubojů spadla branka, buly se bude konat v kladenském pásmu.
12:05
Harkabus si sjížděl před branku připraven na střelu. Růžička ale do nahrávky na jihlavského forvarda stihl vložit hůl.
11:31
Rytířům se nepodařilo dostat puk z pásma, takže se dostali pod tlak. Nakonec kotouč končí mimo hru po odrazu mantinelu, vhazování po levici Lukáše.
10:49
Malec protečoval puk do pásma Kladna, ale ještě před červenou čarou, takže se píská zakázané uvolnění.
10:08
Prokš hledal Adama Zemana, který si najel za obranu. Výborně se ale vrátil Strnad.
09:59
Jihlavský brankář opět přerušuje hru.
09:46
Stach teď v roli střelce, Rittich si připisuje snad vůbec první zákrok v tomto zápase.
09:15
Kindl parádně našel Stacha, který hledal před brankou Hlaváče. Štebih ale důležitý moment vystihl.
09:01
Středočeši jsou kompletní.
08:47
Šidlíkova rána jde hodně nad branku Kladna.
08:18
Hosté střídají, zatímco další vyhození domácích končí u jihlavského brankáře.
07:55
Melenovského zastavuje Lukáč v kooperaci s Kaniou, kotouč jde k Rittichovi.
07:35
Rytíři opět dostávají puk k Rittichovi, Jihlavě se nedaří usadit se v pásmu.
07:10
Eberle dobře napadá rozehrávku Dukly za brankou Ritticha.
06:55
Tomáš Klouček (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
06:36
Prokšovo nahození od mantinelu srazil za branku obránce Zeman.
06:06
Hlaváč šikovně zavezl do pásma, ale Stachova následná nahrávka nebyla z nejpřesnějších.
05:20
Diviš dostal před brankou chvilku prostoru, jeho zakončení šlo přímo do Lukáše.
04:50
Adam Zeman se celkem snadno dostal přes Hořavu. Jeho první pokus ještě stihl zastavit Tenkrát, na další pokus musel reagovat Lukáš.
04:37
A tak se do akce vydali domácí. Strnad bekhendem spíš jen nasunul kotouč na Ritticha, který přerušil hru.
04:09
Melenovský se kolem mantinelu neprodral. Zastavil ho Jiří Zeman.
03:46
Schejbal si najel před branku na střelu od modré. Kotouč ale usměrnil nepřesně.
03:15
Čachotský podržel puk v kladenském pásmu, ale nakonec o něj přišel a domácí se vydali do přečíslení. Zakončili jej parádně, když Stach před brankou našel TOMÁŠE HORNU a přesouvající se Rittich byl na jeho střelu krátký. Asistence: David Stach.
02:54
A přesilovku si zahraje také Kladno. Aleš Jergl (JIH) odchází na dvě minuty za sekání.
02:37
Kladno je v plném počtu, první oslabení Rytíři přežili.
02:28
Čachotský si vyjel mezi kruhy, ale jeho pokus skvěle vyrazil Lukáš.
01:54
Rytíři znovu pod tlakem získávají kotouč a dostávají jej do bezpečných vod.
01:29
Dragoun ujel v oslabení a jeho střela z kruhu končí na tyči.
01:16
Hosté zavezli puk, ale hned o něj přišli.
00:38
Jihlavští vyhráli buly. Harkabusovu střelu Lukáš nevědomě vyrazil.
00:31
Brzké vyloučení. Jakub Strnad (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
00:01

Rytíři Kladno: Lukáš (Chábera) – Gutwald, Kaberle, Růžička, Lukáč, Klouček, J. Zeman, Kania – Horna, Dragoun, Strnad – Eberle, Hořava, Tenkrát – Kindl, Stach, Hlaváč – Pitule, Dalecký.

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Štebih, Kaláb, Staněk, Dobrovolný, Mocek, Šidlík – Diviš, A. Zeman, Diviš – Malec, Melenovský, Kuřítko – Jergl, Seman, Harkabus – Prokš, Březina, Schejbal.

Rozhodčí: Lacina, Souček – Jindra, Zíka.
Dukla přijíždí do Kladna s nožem na krku, nicméně domácí sérii ještě vyhranou nemají. A jak už se říká, "poslední krok bývá ten nejtěžší". Uvidíme, jak si s ním dnes Rytíři poradí.
Jihlavě v pátém duelu nepomohl ani návrat brankáře Ritticha, který chyběl v obou duelech na kladenském ČEZ Stadionu, protože si v tu chvíli plnil povinnosti v jeho mateřském klubu, kterým je Mladá Boleslav.
Čtvrteční pátý zápas série musel jednomu z celků přisoudit mečbol. Kladenským Rytířům se boj v Jihlavě nakonec vyvedl lépe, díky výhře 2:1 v prodloužení mají Středočeši dnes možnost sérii definitivně ukončit.