Tímto příspěvkem se s vámi loučím a budu se na vás těšit opět zítra, kdy budu komentovat opět nějaká ze zápasů KHL.
Československá stopa

Filip Novák (DMS) – (0+0), 1 střela, 7:34 čas na ledě.

Jiří Novotný (JAR) – (0+0), 1 střela, 15:35 čas na ledě.
Střely na branku: 30:25.
Dinamo splnilo roli favorita, jelikož bylo lepé postavené v základní části a využilo domácí prostředí. Ve třetí třetině už byla hra opět vyrovnaná, ale Lokomotiv prohrál díky nevydařené druhé části hry. Ovšem je jasný, že domácí si připisují první bod v sérii, v níž vedou tedy 1:0.
60:00
59:56
Z mezikruží ještě stihl vystřelit Averin, jehož pokus vyrazil betonem Lazušin.
59:20
Myslím, že dnešní utkání už je rozhodnuté.
59:05
Oddechový čas pro hosty.
59:00
Další útok podnikají hostující hráči, ale střela Lokomotivu končí v lapačce domácího gólmana.
58:14
Hostující brankář je na střídačce a Lokomotiv hraje v šesti!
58:01
Střelu z pravé strany vyslal Kokarev, jehož pokus vyrazil Kolesnik na tyč a Jaroslavl měla velké štěstí!
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí dvacetiminutovky.
57:44
Hráči v modré posunuli hru do středního pásma, kde jsou obránci.
57:39
Rozhodčí viděli přihrávku rukou a zastavují protiútok Dinama.
57:00
Lokomotivu už moc času nezbývá a hosté by potřebovali urychleně vstřelit kontaktní branku, která by jim dala šanci na vyrovnání.
56:26
Kapustin se snažil odpoutat od obránce, který po asi po patnácti vteřinách odzbrojil.
55:35
Zatím to nevypadá na vyrovnání Lokomotivu, jelikož Dinamo perfektně brání.
55:28
Averin se dostal do ofsajdu, takže se bude vhazovat ve střední třetině.
54:26
Lokomotiv nahazuje kotouč na zadní mantinel, kde se první obránce, jenž obrací hru před branku soupeře.
53:47
Mezi kruhy dostal černou gumu Kontiola, který jí nezpracoval a tak jsou u ní domácí.
53:05
Dinamo se už nikam nežene a čeká ve středním pásmu, s čímž mají hostující hráči potíže.
52:34
Z ostrého úhlu vystřelil bývalý hráč Lvu Praha Martin Thörnberg, ale Lazušin jeho pokus vyrazil.
51:59
51:38
Hra se přerušuje a Martin Thörnberg nechápe proč. Následuje vhazování ve středním pásmu.
51:09
Dinamo vyhazuje kotouč do bezpečí, kam se vydává také jeden z hráčů, který šetří čas za brankou soupeře.
50:41
Od modré čáry vystřelil Holos, jehož pokus je zastavený mezi kruhy.
49:59
Další početní výhodu si vyzkoušejí hosté. Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Sojin.
48:43
Dinamo právě vstřelilo branku!
Tak to byla pumelice, která končí v brance! Mosaljov našel na hranici pravého kruhu KONSTANTINA GOROVIKOVA, jehož rána zamířila do vzdálenějšího rohu branky. Jestli byla v brance nějaká pavučina, tak jí nyní domácí kapitán odstranil. Asistence: Denis Mosaljov, Matt Robinson.
48:16
Kotouč na pravou stranu dostal Kokarev, jenž se k němu nedostal v čas a hra se obrací.
47:46
Hraje se dlouho bez přerušení, ale čas se hostům výrazně krátí.
46:22
Z levé strany vyletěla další rána Dinama, ale hostující gólman tento pokus vyrazil k zadnímu mantinelu.
46:22
45:40
Domácí se od vyhození nemohou dostat do útočné třetiny, jelikož Lokomotiv dobře brání.
44:57
Další střelu od modré čáry vyrazil Kolesnik před sebe, kde vznikl závar, ve kterém se nejrychleji zorientoval obránce, jenž poslal černou gumu do bezpečné vzdálenosti.
44:35
Hosté zastavili před brankou střelu soupeře, ale nedokázali vyhodit puk do bezpečí.
44:19
Také Dinamo se zahraje početní výhodu, na trestnou lavici putuje za podražení Kartajev.
44:02
43:31
Z levé strany vystřelil Jiří Novotný, jehož pokus mířil nad domácí klec. Dinamo se po nepřesné střele zmocnilo kotouče a vyhazuje.
42:49
Na modrou čáru dostal nabito Platt, jehož pokus mířil jen vedle brány a následně Dinamo vyhazuje.
42:02
Také Lokomotiv si zahraje přesilovou hru, jelikož Cvetkov zcela zbytečně fauloval soupeře, jenž byl bez kotouče.
41:24
Jaroslavl se nemůže dostat přes modrou čáru, a tak volí jen nahození za bránu soupeře.
41:10
Nahození hostujícího týmu končí po odrazu až v lapačce Lazušina, jenž přerušuje hru.
40:01
Dnešní utkání sleduje 6662 diváků, kteří vytváří výbornou atmosféru!
Střely na branku: 24:12.
Ve druhé části kralovalo Dinamo, které se zaslouženě otočilo stav duelu a dostalo se do vedení. Během minuty se trefili Mosaljov a také Bryjukvin. Lokomotiv byl v prostřední části všude o krok později, a tak musí zabrat v poslední dvacetiminutovce.
40:00
39:24
Střelu od modré čáry srazil svému spoluhráči Kokarev, jenž zhatil šanci Dinama.
38:42
Přihrávku přes celou šířku kluziště dostal Bryjukvin, jenž byl sám před Kolesnikem, ale kotouč nezpracoval.
38:13
Z levé strany vystřelil domácí útočník, jemuž v poslední chvíli vložil hůl do střely obránce.
38:00
Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.
37:24
Hraje se dlouho bez přerušení, a tak hra rychle plyne ke konci druhé periody.
36:58
Do útočného pásma nepřešel Loktjonov, jenž si neprohodil posledního obránce.
36:09
První formace hostu je dnes hodně aktivní, ale jako jediná přehrává domácí formace.
35:27
Plotnikov se dostal ke střele, která byla zastavená před brankou DInama, to tak stále vede,.
34:00
Ve stejném čase se Jaroslavl dostala do protiútoku, jenž volal po zakončení, které nepřišlo.
34:00
33:21
Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Osipov, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.
32:45
Domácí se opět nastěhovali do útočné třetiny, kde kombinují.
32:08
Hráči v modrých dresech se usadili před Kolesnikem, ale jejich střela od modré je zastavené mezi kruhy.
32:00
Máme tu první vyloučení dnešního utkání, na trestnou lavici za hru vysokou holí putuje Averin. Dinamo má šanci na další branku, která by znamenala dvoubrankové vedení.
31:37
Domácí hráči potřebují vystřídat, a tak nahazují černou gumu na zadní mantinel.
31:07
Dinamo kombinuje v útočné třetině, ale nahození za brankou chytá obránce, jenž o kotouč musí ještě bojovat.
30:01
Martin Thörnberg měl na hokejce vyrovnání, ale z výborné pozice nedostal kotouč za brankovou čáru!
29:35
Lokomotiv nemohl do útočné třetiny, jelikož se tam zapomněl jeden s hostujících hráčů.
28:53
Daugavins je dnes velice aktivní a nyní obkroužil celé pásmo, jenže následná střela mířila do středu branky, kde je připravený gólman.
28:28
Střelou přes obránce se prezentoval Plotnikov, jehož pokus zamířil do lapačky Lazušina.
27:55
Pokus Lokomotivu končí na zadním mantinelu.
26:24
Z levé strany vystřelil Daugavins, jehož pokus končí na hrudi hostujícího brankáře.
26:10
Domácí publikum je na nohou a žene svůj tým za další brankou.
23:54
Dinamo otáčí stav zápasu na svou stranu a domácí publikum bouří! Z pravé strany vystřelil VLADIMIR BRYJUKVIN, jehož pokus zamířil za brankovou čáru, ale Kolesnik nemá úplně čisté svědomí. Asistence: Kaspar Daugavins.
23:21
Aktivita domácího týmu se vyplatila a máme vyrovnáno! Tak to byla parádní akce DENISE MOSALJOVA, jenž na poprvé nepřekonal hostujícího brankáře, ale kotouč se k němu odrazil na branku, odkud přihrával mezi kruhy, kde si obránce srazil černou gumu do klece. Bez asistence.
22:35
Další přihrávka domácího týmu do předbrankového prostoru končí na holích obránců, jenž uklidňují hru.
22:12
První zákrok ve druhé třetině si připisuje také Lazušin, jenž chytil pokus, který vyslal Kontiola.
21:52
Domácí tým je hodně aktivní a snaží se o vyrovnání, jenže hostující obrana je pozorná.
21:02
Za brankou bojuje Daugavins, jehož přihrávka mířila na modrou čáru, odkud vystřelil Jalasvaara, jenž minul branku.
20:32
Rozehrávka Lokomotivu končí na hokejce domácího obránce, jenž čeká až mu vystřídají spoluhráči.
20:09
Dinamo se hnalo do prvního útoku, ale bylo zastavené už na modré čáře.
20:01
Střely na branku: 12:9.
První třetina byla hodně vyrovnaná, ale ve vedení je Jaroslavl, který držel v první periodě Vitalij Kolesnik, jenž předvádí pěkné výkony, i když měl jednou štěstí, že kotouč skončil na konstrukci jeho branky. Uvidíme, co nám přinese další dvacetiminutovka.
20:00
19:47
První perioda se už pouze dohrává a na vyrovnání to už nevypadá.
19:13
Lokomotiv kotouč jen nahodil a jde střídat.
18:38
Hned po vhazování se dostal ke střele Kapustin, který trefuje clonícího Platta před brankou.
18:34
Platt nahodil černou gumu na zadní mantinel, od kterého se odrazila do brankoviště, kde je pozorný Lazušin.
18:00
Hrají se poslední dvě minuty první části hry.
17:24
Další střelu od modré čáry vykopl hostující brankář betonem, hra se přesouvá do středního pásma.
17:02
Z levé strany vystřelil Bryjukvin, jehož pokus je sražený do ochranné sítě, následuje vhazování po levici Kolesnika.
16:35
Obránci Dinama uklidňují tempo hry za svou brankou a čekají až jim vystřídají obránci.
16:05
Z levé strany vystřelil Platt, jehož pokus byl přizvednutý nad domácí branku.
15:30
Domácí publikum se žádá branku, která by znamenala vyrovnání.
14:52
Dinamo se snaží o odpověď, ale hostující brankář podává výborný výkon.
14:48
Kolesnik převedl další pěkný zákrok, když vychytal osamoceného Filipa Nováka, jenž si sjel mezi kruhy!
14:12
Střela od modré čáry propadla Kolesnikovi a zastavila se o brankovou konstrukci hostujícího týmu.
13:42
Pokus od modré čáry vyrazil hostující brankář před sebe, kde jsou jeho obránci.
13:29
Hraje se ve čtyřech a uvidíme, kterému týmu to bude více vyhovovat.
13:04
Galimov si chtěl něco vyříkat s Višněvskijm, oba dostávají trest za hrubost.
12:35
Jiří Novotný obstaral černou práci a následně mezi kruhy našel spoluhráče, jehož pokus vyrazil Lazušin do bezpečí.
12:11
K pěkné střele se dostal Plotnikov, ale jeho střela za brankovou čáru nezamířila.
11:00
Střelu od modré čáry likviduje na dvakrát Kolesnik, jenž chvíli nevěděl, že má kotouč pod bruslí.
10:30
Tvrdý hit za domácí brankou schytal Petri Kontiola, jenž končí na ledové ploše.
09:48
Další střela Dinama končí vedle branky, zatím se domácí příliš nedaří trefovat cílové zařízení.
08:50
Puk mezi kruhy dostal Treščenko, který než stihl vystřelit měl na zádech soupeře.
08:37
Z levé strany vystřelil Kokarev, ale hostující brankář s tímto pokusem nemá žádný problém.
08:07
Nahození hostujícího týmu končí na zadním mantinelu, kde jsou první obránci, kteří hledají spoluhráče z útoku.
07:19
Lokomotiv zatím obětavě a pozorně brání, což zatím přináší ovoce. Dinamo se nemůže dostat do předbrankového prostoru, odkud by hrozilo.
06:44
Filip Novák zvolil těžkou přihrávku, kterou zachytili obránci až ve středním pásmu.
06:12
Jiří Novotný získal kotouč u mantinelu, ale nedokázal vyhodit, takže registrujeme další střelu, kterou zastavil hostující obránce.
05:47
Registrujeme první zakázané uvolnění, kterého se dopustilo domácí mužstvo.
05:16
První formace Dinama hostům zatápí. Jenže střela z mezikruží mířila jen vede branky, a tak je stav stále nezměněný.
04:41
Platt se probojoval od zadního mantinelu až před branku, kde se dostal ke slabé střele.
03:54
Loktjonov nezachytil přihrávku ve středním pásmu a u černé gumu jsou opět domácí hráči.
03:08
Na druhé straně se musel činit Kolesnik, který si připisuje dva dobré zákroky.
02:49
Jaroslavl branky hodně nakopla a hostující hráči jsou hodně nebezpeční.
01:06
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Máme tu první branku, letošního play-ff, kterou vsítil MARTIN THÖRNBERG, jenž dorazil pokus Loktjonova za brankovou čáru. Loktjonov předvedl perfektní práci za brankou domácího týmu, když se obtočil kolem obránce a dostal se až do kruhu pro vhazování, odkud z otočky vystřelil. Asistence: Andrej Loktjonov.
00:35
Z pravé strany vystřelil Brujukvin, který trefuje hůl prvního bránícího hráče a kotouč se nachází v ochranné síti.
00:02
Úvodní vhazování play-off vyhrál hostující tým, který se také dostal k první střelu, tu vyrazil Lazušin.
00:01
Režie nám nabízí pohled do publika, které je zaplněné a bude se starat o vynikající atmosféru.
Ti přicházejí za bouřlivého potlesku až nyní, a budeme svědky Ruské statní hymny, která patří ke každému utkání KHL.
Na ledové ploše jsou už hostující hráči a domácí publikum netrpělivě čeká na své borce.

Dinamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Robinson, D. Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Osipov, Mironov, Novák – Těreščenko, Kokarev (A), Mosaljov – Cvetkov, Volkov, Karsums – Gorovikov (C), Daugavins, Bryjukvin – Glazačev, Sojin (A), Sopin – Majorov.

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Sanford) – Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Ljubuškin, Gorochov, Gavrikov, V. Višněvskij – Plotnikov (A), Novotný (C), Averin (A) – Kontiola, Loktjonov, Thörnberg – Platt, Apalkov, Kapustin – Konkov, Galimov, Kartajev.

Rozhodčí: Ronn, Naumov – Goljak, Dědjulja.
Již jsou známé sestavy obou celků, které vám za několik minut představím.
Ještě jednou vás vítám u prvního čtvrtfinálového duelu, který začne za několik málo minut. Série by měla být hodně vyrovnaná a uvidíme, jak se oběma týmům bude dařit.

Filip Novák (DMS)

Jiří Novotný (JAR)
Dinamo si připsalo v posledních pěti duelech tři výhry, ale jedna byla až po prodloužení. Stejnou bilanci jako domácí má také Jaroslavl, takže podle formy z posledních týdnů by mělo být vyrovnané.
Při pohledu na tabulku zjistíme, že Dinamo v základní části skončilo na třetím místě Západní konference, když získalo 123 bodů, což ho dnes pasuje do role favorita. Jaroslavl v základní části na šesté příčce, když vybojoval 97 bodů.
Vítám vás u dnešního duelu, v němž se představí Dinamo Moskva, jenž vyzve Lokomotiv Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.