Situace ve skupině se zamotala a jistý postup má zatím jen Severní Irsko. Maďarsko a Rumunsko se na dálku poperou o druhé postupové místo, respektive třetí barážové, ze kterého je i tak šance postoupit přímo. Maďaři budou hrát na půdě posledního Řecka a Rumunsko právě u houževnatých Faerských ostrovů. Rozhodně nezapomeňte sledovat rozuzlení této skupiny v neděli 11.10 na onlajny.com.
Maďarsko nakonec urvalo tři veledůležité body a vzhledem ke hře ve druhém poločase pravděpodobně i zaslouženě. Dva góly po svém nástupu na začátku druhého poločasu vstřelil Daniel BÖDE, který je tak jednoznačně nejvýraznější postavou dnešního večera.
90+6
90+5
Poslední nákop do vápna, je tu i gólman Nielsen.
90+3
Gregersen dostává kuriózní druhou žlutou kartu, když odstrčil trenéra stojícího před míčem.
90+3
Výborná přihrávka směřovala před Királyho, jenže nikdo z hostujících hráčů ji netrefil a míč propadl.
90+1
Neméth se dostal až k vápnu, kde pěkně vystřelil k tyči, kam se ovšem Nielsen velmi dobře natáhl.
90
Základní hrací doba se prodlouží o 4 minuty.
89
Bleskově rozehraný přímý kop vedl ke kvalitnímu centru z pravé strany, který bohužel pro hosty nikoho v bílomodrém dresu ve vápně Maďarska nenašel.
88
Střelu z dálky vyslal Baldvinssoon, ta šla ale mimo a Maďarsko ušetří další desítky vteřin.
88
Faerské ostrovy sice drží balón, ale ke Királymu se zatím moc nepřibližují.
85
Pět minut do konce řádné hrací doby a míč stále na kopačkách maďarských fotbalistů. Vypadá to, že nápor ze strany Faeřanů možná ani nepřijde.
84
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Sonni Nattestad, přichází Odmar Færø.
84
Nepříliš jistý výběh předvedl Nielsen, když před ním stihl míč píchnout Böde. Nakonec budou domácí rozehrávat jen roh.
82
Zdravotní problémy má dnes už podruhé Nattestad, který bude i podruhé ošetřován a jeho tým tak přijde o čas v boji o alespoň remízový výsledek.
81
Do konce zbývá 10 minut a Maďaři kráčí pro velmi důležitou výhru.
80
Prudká rána z odraženého míče z kopačky Vatnhamara končí hodně mimo.
80
Další dlouhý aut posílá do vápna Naes.
78
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází René Joensen, přichází Gilli Sørensen.
77
Domácí hráči zbytečně riskují a vzadu teď proběhla situace 3 na 3, kterou nakonec hráči z Faerských ostrovů využít nedokázali.
76
Po dlouhé době si na míč sáhl i muž v legendárních šedých teplácích Gábor Király, který odkopává od vlastní brány po nepovedené střele.
75
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Nemanja Nikolić, přichází Tamás Priskin.
74
Nevydařený roh, z kterého pramenil protiútok za cenu žluté karty zastavil Neméth.
74
A Maďarsko nemá dost a útočí dál. Dzudsák rozehraje další roh.
72
Maďarsko právě vstřelilo branku!
A Maďarsko našlo nového národního hrdinu! Daniel BÖDE, který byl povolán vůbec poprvé v této kvalifikaci nastoupil do druhé půle a za 28 minut otáčí průběh zápasu!
70
Na druhé straně trestuhodná nedomluva obránců, kteří téměř nabídli gól Dzudsákovi, nakonec je z toho jen roh.
69
Hodně zajímavá situace ve vápně Maďarska, kde upadl hráč, který postupoval ze strany sám na bránu. Rozhodčí faul neviděl.
67
Aktivní Nikolič opět střílel, ani tentokrát mu jeho pokus nevyšel a mířil vysoko nad.
Zajímavou zprávou je i vedení změna skóre v Rumunsku, kde Finsko vede 1:0 a dýchý Maďrům na záda. Ti se naopak můžou dotáhnout na Rumuny.
63
Fantastický centr načechral do vápna Kadar a ještě lépe se do míče hlavou opřel Dániel BÖDE, který dává určitě jeden ze svých nejdůležitejších gólů kariéry.
62
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Róaldur Jakobsen, přichází Pól Jóhannus Justinussen.
61
Herní variantu, kterou praktikují hosté – tedy dlouhý aut, teď zkusili i Maďaři, ovšem stejně jako rohové kopy bez úspěchu.
59
I tentokrát se téměř neškodně počínali domácí ve vápně Faerských ostrovů.
59
A hned je tu i šestý, exekutor opět kapitán Dzudsák.
58
Série rohových kopů bude pokračovat, uvidíme už pátý za posledních 13.minut.
A Severní Irsko vede na Řecko v 60.minutě už 3:0 a pokud se nestane zázrak, tak severoirští fotbalisté budou prvním postupujícím z této skupiny a to vůbec poprvé v historii!
56
Ten nevedl k velkému ohrožení, nicméně nakonec odražený míč sebral Nikolič a z dálky vyzkoušel Nielsena, který však zůstává nadále ve střehu.
56
Alespoň rohový kop vytěžili maďarští reprezentanti z dvouminutového obléhání branky Nielsena.
54
S modrým obvazem kolem hlavy bude pokračovat Roland Juházs ve hře.
53
Krvavé zranění si odnáší Juhazs z hlavičkového souboje z Edmundssonem. Nutno podotknout, že na vině není ani jeden,byl to vzdušný souboj o balón. Ona jsou ošetřováni.
52
Tentokrát sudí Robert Schörgenhofer viděl útočný faul a Nielsen bude odkopávat.
51
Maďarsko zatím v druhém poločase jezdí a bude rozehrávat již třetí roh v druhé části hry.
49
A Dániel Böde, který po příchodu na trávník hýří aktivitou, se opět dostal před Nielsena, ten si tentokrát velmi čilým výběhem situaci pohlídal.
48
Svižná narážečka Bodeho a Nikoliče nakonec skončila nedorozuměním a bez zakončení.
43
Žlutou kartu dostává Atli Gregersen (Faerské ostrovy).
46
Maďarsko chce dvojím střídáním rozproudit ofenzivní hru a strhnout vedení na svoji stranu.
46
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Bódi, přichází Krisztián Németh.
46
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dániel Tőzsér, přichází Dániel Böde.

6.Řecko – 3

Pokud by Maďarsko dnes skutečně nevyhrálo, tak by nejen ztratilo možnost postoupit na šampionát přímo, ale výrazně by si zkomplikovalo cestu ze třetího místa, na které se tlačí Finsko. Pro Maďary zhruba za 10 minut začne velice důležitý poločas, který může být v konečném důsledku rozhodující.
Maďarsko zatím ve velmi důležitém zápase prohrává proti outsiderovi z Faerských ostrovů, kteří se dostali do vedení hned v 11.minutě zásluhou Jacobsena. Adekvátní odpověď za následujících 35 minut domácí nenašli a směrem dopředu příliš nebezpeční nejsou. Do druhého poločasu budou muset rozhodně něco změnit.
45+2
45+1
Ve velmi dobré pozici se ocitl Bodi, ale nepropálil Nielsena při kterém tentokrát stálo štěstí.
45+1
Zoltán Gera se pokusil o zakončení, i on byl ale pramálo úspěšný a bránu netrefil.
45
Rakouský rozhodčí Schörgenhofer nastaví dvě minuty.
44
A míč končí v rukavicích Nielsena a vypadá to, že poločasové skóre zůstane 1:0 pro celek z ostrovů v severním Atlantiku.
43
Balázs Dzudsák si staví míč k přímému kopu z dobré pozice.
43
Maďaři tentokrát v defenzívě neměli problém a vyráží na další obléhání pozorné obrany hostů.
42
Faerské ostrovy budou mít možnost opět zahrozit dlouhým autem.
39
Směrem dopředu se domácí vyloženě trápí, kombinace před vápnem je statická a nikam nevede.
36
Gerovi míč odskočil a na dlouho nohu pak přejel Bartalsstovu a po zásluze je oceněn žlutou kartou.
35
Tentokrát to červení zkusili jinak a to centrem ze strany, ten postrádal kvalitu a byl zneškodněn pozornou obranou.
33
Hlava na hlavu byl teď souboj mezi Guzmicsem a Edmunssonem, který to odnesl hůř a ztěžka se zvedá. Ošetření tentokrát není nutné.
32
Zajímavě rozehraný signál skončil střelou Nattestada, která nebyla razantní a bez problémů ji tak Király kryl.
31
Častá střelba je vypadá to recept maďarského celku, tentokrát se do míče opřel za vápnem debutant Ádam Bodi, i jeho střela měla však do gólu daleko.
29
Kadár se pokusil vystřelit ze zhruba třiceti metrů, jeho pokus byl zblokován ještě před vápnem.
28
Natvrdo chtěl po centru odčinit obdrženou branku Juhasz, ale dostal jen hlavou od brankáře Nielsena, který si míč dobrým výskokem stáhl ze vzduchu.
28
Po špatně provedené ofsajdové pasti bude rozehrán rohový kop Maďarska.
27
Hluboko zataženi jsou teď hráči Faerských ostrovů, kteří před vápnem vyčkávají, co soupeř vymyslí.
26
Hra bude chvíli pokračovat bez Nattestada, který stepuje za lajnou.
24
Nattestad zůstal po souboji s Dzudsákem ležet na zemi a je ošetřován. Ostatní využívají neplánované pauzy k občerstvení.
23
Další střelecký pokus domácího týmu. Tentokrát to na sebe vzal ten nejpovolanější a to sice kapitán Balázs Duzdsák, jenže ani jeho střela neměla gólové parametry, zákrok si připsal Nielsen.
23
Pokus Nagyho z dvaceti metrů končí vysoko nad.
22
Király trošku zaváhal a byl u míče později než dotírající Edmundsson, který ale hlavou prodloužil jen za brankovou čáru.
20
Dzudsák byl faulován a sám bude rozehrávat.
17
Žlutou kartu dostává Rógvi Baldvinsson (Faerské ostrovy).
14
Maďarsko nemůže otálet a musí se vrhnout dopředu. Zatím příliš nebezpečná na posledních 20ti metrech hřiště není.
11
Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
Po uličce od Edmundssona se v těsném souboji i díky ledabylosti Juhasze prosazuje Róaldur JACOBSEN a dává zápasu zápletku!
9
A byl to signál na zadní tyč, kde míč do ohně vracel Jacobsen. Nesetkalo se to ale z úspěchem a pokračovat se bude dalším dlouhým autem.
9
Standartní situace by dnes mohli být výhodou Faerských ostrovů, jedna taková přijde teď z kopačky Davidsena.
8
Nikolič se po odrazu od obránce dostal do velmi dobré pozice a jeho přehození brankáře scházel jen kousek!
7
Domácí teď byli nastěhováni okolo vápna soupeře, ten se ubránil bez potíží.
5
Autové vhazování pro Faerské ostrovy bylo využito jako rohový kop hned dvakrát za sebou, ale ani jednou nebyla brána veterána Királyho nijak zvlášť ohrožena.
3
Skvělý pas na Nikoliče se ukázal jako ofsajdový a z průniku 1 na 1 nebude nic.
2
Ten však jen proskočil vápnem a Kadar, který měl k míči blízko ho netrefil.
2
Překvapivé zdrychlení, nápad a dlouhý aut až do vápna přinesl Maďarsku první rohový kop zápasu.
1
První dlouhý nákop ostrovanů hráči v červeném zastavili a teď už kombinují na polovině soupeře.
1
Kapitáni si vyměnili vlajky, pozdravili se s rakouskými rozhodčími a vše je připraveno pro začátek dnešního zápasu!
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Dnes budou hrát se žlutou hrozbou absence pro poslední klíčový zápas kapitán Dzudzsák a obránce Roland Juhasz.

Maďarsko: Király – Fiola, Juhász, Kádár, Guzmics – Bódi, Dzsudzsák, Nagy, Tőzsér – Gera – Nikolić.
Náhradníci: Bogdán, Dibusz – Böde, Elek, Kalmár, Lang, Lovrencsics, Márkvárt, Németh, Osvath, Priskin, Vanczák.

Faerské ostrovy: Nielsen – Tór Næs, Nattestad, Gregersen, V. Davidsen – Joensen, Jakobsen, Baldvinsson, Vatnhamar, Bartalsstovu – Edmundsson.
Náhradníci: Gestsson, Thomsen – Færø, Frederiksberg, Holst, Justinussen, K. Olsen, A. L. Olsen, G. Sørensen.

Rozhodčí: Robert Schörgenhofer (AUT) – Maximilian Kolbitsch (AUT), Matthias Winsauer (AUT).
Co se týče kvality dnešních soupeřů, tak jednoznačným favoritem je domácí celek, který se může spolehnout na hráče působící v kvalitních soutěžích (Szalai, Dzudszák,Stieber), ale hlavně na pevnou obranu a za ní veterána Királyho se zkušenostmi z anglické a německé nejvyšší soutěže.

Faerské ostrovy dvakrát absolutně šokovaly Řecko. Poprvé když si odvezly tři body z venku, tak i v odvetě, kdy svoji výhru potvrdily na domácí půdě. Dá se tak říct, že už současná kvalifikace, je pro hostující celek velmi úspěšná. Hráčský kádr je složen především z hráčů domácí soutěže, případně krajánků v dánské Superlize.
Z tabulky skupiny F můžeme vyčíst překvapivý, až šokující vývoj, kdy je krůček od postupu severoirská reprezentace, která se ještě nikdy v historii Mistrovství Evropy neúčastnila. Situace dnešních soupeřů je na jejich poměry uspokojivá, Maďarsko má nakročeno do baráže, v lepším případě ještě může zabojovat o přímý postup a to buď z druhého místa ve skupině F, nebo z prvního místa tabulky třetích týmů, která ale nezohledňuje zápasy proti "trpaslíkům", což znamená, že by případná dnešní výhra Maďry v této tabulce neposunula.

6. Řecko – 3body 2:8
Zápas, který budeme v podrobném onlajnu sledovat, bude souboj skupiny F mezi Maďarskem a Faerskými ostrovy, tedy třetím a pátým týmem aktuální tabulky. Maďarsko se může přiblížil postupu na závěrečný turnaj po neskutečných 44 letech. Naopak Faerské ostrovy hrajou už jen o čest, stejně jako ve všech předchozích kvalifikacích. Na závěrečný turnaj nikdy v historii nepostoupily.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.