Ode mě je to pro dnešek vše, ale budu se na Vás opět těšit u dalších on-line přenosů nejen z kvalifikace Mistrovství Evropy. Přeji Vám dobrou noc!
Zákroky Vladimira Stojkoviće (SRB) – 5.
Zákroky Etrita Berishy (ALB) – 0.
Zápas, který Albánci hodně vyhlíželi a očekávali možný postup na EURO je u konce a tři body si k dosavadnímu jednomu připisují hostující Srbové. Nutno říci, že právě srbští hráči byli po většinu času o něco lepším týmem a v nastavení dvěma brankami udeřili. O první gól se postaral v 91. minutě Kolarov, druhý zářez přidal o tři minuty později Adem Ljajić.

I přes dnešní prohru však domácí nemusí věšet hlavy, neboť již za tři dny se utkají s Arménií a v tomto zápase si ještě mohou zajistit postup. Dánsko má totiž odehrány všechny zápasy a náskok jednoho bodu, což znamená, že v případě vítězství Albánie se právě reprezentace z balkánského poloostrovu probojuje do Francie.
90+4
90+4
Srbsko právě vstřelilo branku!
Jenže místo vyrovnání přichází bleskový protiútok Srbska, který končí druhým gólem v síti domácích. Prakticky zcela osamocený běžel od půlící čáry ADEM LJAJIĆ, který si v souboji tváří v tvář s Berishou poradil povedeným lobem.
90+3
Ještě je tady šance na vyrovnání. Faul Aleksandara Mitroviće znamená žlutou kartu a volný kop Albánie.
90+1
Tak tohle j naprostý šok, který komplikuje albánskou cestu na EURO! Srbové v první minutě nastavení vymysleli perfektní přihrávku za obranu, která se dostala až k nabíhajícímu ALEKSANDARU KOLAROVOVI a ten přízemní ranou trefuje prostor mezi nohami domácího brankáře.
90
Vysoký centr do šestnáctky Srbska odvrací obrana hostů Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty!
89
Hostující Miralem Sulejmani si to namířil kolmo do pokutového území, ale tam si příliš předkopl míč a rychlý Berisha mu padl pod nohy. Nakonec je Srbovi ještě pískán faul na domácího brankáře.
88
Albánci se drží na útočné polovině a hledají prostor pro jakousi překvapivou přihrávku. Ta zatím nepřichází a faulem se navíc proviňuje Cikalleshi.
87
Nepřesná kolmice na Cikalleshiho navíc končí v zámezí a vhazovat budou Srbové. Těm prakticky o nic nejde a můžou hrát naprosto uvolněně.
86
Blíží se samotný závěr zápasu. Albánie by jistě velmi ráda rozhodla o svém postupu na evropský šampionát ještě dneska, ale k tomu nutně potřebuje vstřelit gól a poté udržet vedení. K tomu jsou ale domácí zatím hodně daleko.
85
Po jednom faulu si nyní připsaly oba celky a vše končí míčem ve prospěch hostujícího Srbska. To však bude rozehrávat daleko z vlastní poloviny.
83
Z rohového kopu Srbové nic nezískali a dochází k poslednímu střídání Albánie. Na hřiště se podívá Alban Meha, který střídá vyšťaveného Ermira Lenjaniho.
82
Veledůležitý obranný zákrok si nyní připsal Lorik Cana, který ve skluzu zastavil prudkou přízemní přihrávku Adema Ljajiće. Následuje rohový kop Srbska.
81
Zápas se přelil do poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Srbové se drží na útočné polovině a snaží se najít cestu do šestnáctky.
80
Po menších prostojích se k rozehrání "přímáku" postavil Aleksandar Kolarov, který nakopl míč opravdu výborně a jen těsně minul Berishovu bránu.
79
Faul na Zorana Tošiće znamená volný kop ve prospěch srbské reprezentace a žlutou kartu pro Ansiho Agolliho.
77
Následný rohový kop přistál na hlavě domácího kapitána Cany, ale ten v záklonu hlavičkoval nad.
76
Obrovská šance Albánie! K velké individuální akci se rozhodl střídající Sokol Cikalleshi, který prošel přes několik hráčů Srbska a poté bombou donutil Stojkoviće k výbornému zákroku. Tahle rána mohla poslat Albánii do Francie!
76
Mmushaj rozehrál přímý volný kop opravdu velmi pěkně, ale před jedním z Albánců míč lapil Stojković.
75
Dva slepené fauly srbských hráčů dávají Albánii možnost volného kopu z poměrně dobré pozice.
73
Vypadá to na hodně špatný večer pro srbské hráče londýnské Chelsea. Po Ivanovićovi odchází vinou zdravotních komplikací ze hřiště také Nemanja Matić. Na jeho místo hostující trenér poslal Ljubomira Fejsu.
72
Na druhé straně musel rychle ven z brány Stojković, jenž míč odkopl do zámezí těsně před dotírajícím hráčem Albánie.
71
Lenjani si hodně troufal, ale přes srbského hráče neprošel a to mohlo pro domácí dopadnout velmi zle, neboť Srbové rozjeli rychlý brejk. Ten skončil na nepřesnosti Mitroviće.
69
Mezitím došlo k dalšímu střídání. Hodně nevýrazného Bekima Balaje na trávníku nahrazuje Sokol Cikalleshi.
68
Po faulu Balaje na Duška Tošiće se pokračuje ve hře a žlutou kartu si právě vysloužil Nenad Tomović, který zbytečně do autu ukopl míč, jenž si stavěl jeden z domácích hráčů
66
Celý stadión v Elbasanu se raduje z portugalský branky do sítě Dánska! V případě vítězství by nyní Albánie postupovala na EURO 2016.
65
Ivanović se po krátkém ošetření vrací na hřiště, ale to jen na pár okamžiků, neboť dochází k vynucenému střídání a na hřiště vbíhá Duško Tošić.
63
S Branislavem Ivanovićem to vůbec nevypadá dobře. Hostující kapitán má zřejmě nějaké svalové potíže a bude potřebovat ošetřit.
62
Na začátku 62. minuty vypálil z úctyhodné vzdálenosti Milivojević, avšak jeho pokus by potřeboval tak tři či dokonce čtyři brány postavené vedle sebe, aby znamenal gól.
61
Z rohu Albánie již nic nebylo a vše končí míčem vedle brány. Následovat bude samozřejmě odkop Vladimira Stojkoviće.
60
Agolliho výtečný centr nyní jen o centimetry minul Lenjaniho hlavu, avšak míč přesto propadl až k Taulantu Xhakovi a jeho střelecký pokus Srbové srazili na rohový kop.
59
Snad všem domácím fanouškům teď pořádně zatrnulo. Aleksandar Kolarov si to z levé strany namířil přímo do pokutového území, kde ho zastavil obránce Albánie. Vše však proběhlo v souladu s pravidly a o pokutový kop se v žádném případě nejednalo.
58
Jenže domácí se dostali zpět k míči a srbská obrana čelila hned dvěma nepříjemným centrům z pravé strany. Oba hledaly Balaje, oba našly jen jednoho ze stoperské dvojice hostující repre.
57
Albánie mohla po chybě Srbska zaútočit do rozhozené obrany soupeře, avšak to by se domácí hráči museli navzájem pochopit a dostat se aspoň k jedné přesné přihrávce.
55
Memushaj si nyní trochu pustil pusu na špacír, když se domníval, že byl faulován, ale hlavní sudí Rizzoli mu vše důrazně vysvětlil a albánský hráč odchází se sklopenou hlavou zpět na svou pozici.
54
První změnu v zápase si připravil hostující trenér, který stahuje Dušana Tadiće a na hřiště posílá čerstvého Miralema Sulejmaniho.
53
V hledišti to nyní jen tak zahučelo! Výborný centr Ergyse Kaçeho hosté prodloužili pouze ke Canovi a ten pohotově střílel. Míč zamířil poměrně dost daleko od tyče Stojkovićovy brány.
52
Aleksandar Kolarov v blízkosti rohového praporku rukou lehce postrčil Balaje a ten se ochotně poroučel k zemi. Na to reagoval pomezní rozhodčí, který signalizoval faul a bude z toho volný kop Albánie.
51
Registrujeme první střelecký pokus druhého poločasu. Ten po sóloakci obstaral velmi aktivní Lenjani, který je v posledních okamžicích prakticky u všeho. Nicméně Stojković jeho nepovedený pokus bez potíží kryje.
50
Po dalším faulu domácího Lenjaniho budou opět hrát Srbové. Ti mají na začátku druhého poločasu zatím více ze hry.
49
Rychlý pokus o vysunutí Bekima Balaje se nesetkal s úspěchem a míč končí v autu. Vhazování obstará hráč Manchesteru City, Aleksandar Kolarov.
48
Lenjani se v druhém poločasu uvedl útočným faulem, po kterém bude rozehrávat Vladimir Stojković. Můžeme pochopitelně očekávat dlouhý nákop až za půlící čáru.
47
Albánci se hned natlačili na útočnou polovinu a jedovatá centr do pokutového území musela likvidovat obrana Srbska. Ta si poradila a na druhé straně hřiště se za ránou Milivojeviće jen tak ohlédl Berisha, který nemusel zasahovat.
46
Domácí Albánie vstupuje do druhé půle s jednou změnou. Zraněný Andi Lila, který byl na konci prvního poločasu odnesen na nosítkách, již do zápasu nezasáhne a jeho místo zaujme Ergys Kaçe.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První půle balkánského derby je za námi a stav utkání je po pětačtyřiceti minutách 0:0. Z pohledu Albánie zatím sledujeme opravdu hodně nervózní zápas plný nepřesností. Domácí mají jistě v hlavách fakt, že případné vítězství by jim mohlo zajistit postup na EURO 2016, z čehož zatím těží Srbové. Ti jsou trochu lepším týmem a vypracovali si dvě šance. První skončila nepřesnou ranou Ivanoviće, druhá sice gólem, ale ten nebyl uznán kvůli faulu na domácího brankáře. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45+2
45+2
Na začátku druhé nastavené minuty prvního poločasu je v ofsajdu lapen aktivní Ermir Lenjani. Zdá se, že v první půli již branku neuvidíme.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty. Ta první se nám již rozeběhla.
45
První přímé ohrožení srbské branky nyní předvedl Lenjani. Ten si navedl míč na střelu a přízemním pokusem pozdravil Stojkoviće, který míč naprosto v pohodě chytá.
44
Na trávník, který notně zkrápí hustý déšť, ulehá Andi Lila a s domácím obránce to nevypadá vůbec dobře. Pochybuji, že se Lila dočká závěrečného hvizdu, neboť je právě odnášen na nosítkách.
43
Domácí kombinují na útočné polovině a snaží se najít skulinu v obraně Srbska. To však nepřesnými přeneseními hry určitě nepůjde, což zřejmě zrovna pochytil i jeden ze záložníků Albánie.
41
Ve hře Albánie je zatím hodně nepřesností. Blíží se poločasová přestávka a domácí si doteď nevypracovali ani jednu gólovou šanci. těžko říct, zda je to způsobeno nervozitou, která je s vidinou postupu na EURO jistě přítomna.
40
Adem Ljajić se na polovině hřiště dopustil faulu a musí si vyslechnout pár důrazných slůvek z úst hlavního rozhodčího. Protentokrát Ljajić vyvázne bez žluté karty.
39
Po delší době se až do šestnáctky Srbska dostali domácí reprezentanti. Rychlá výměna míče mezi Balajem a Lilou vedla až k pokusu o vysunutí Lenjaniho, který ale měl k míči příliš daleko.
38
Po krátkém ošetření Berishy se pokračuje ve hře. Albánci se však dopustili faulu a míč získají opět hosté.
36
Srbové po výborné akci docílil branky, ale ta není uznána pro útočný faul Zorana Tošiće, který atakoval Berishu. I kdyby nebyl odpískán faul, šlo by o jasný ofsajd srbského záložníka. Je z toho menší výměna názorů, ale hlavní je, že stav utkání zůstává 0:0!
35
Hlavní rozhodčí nyní pustil několik důraznějších soubojů na půlící čáře a výsledkem byla útočná akce Albánie, která však vyústila pouze v nepřesnou přihrávku, jenž zamířila do rukavic Stojkoviće.
34
Registrujeme první vážnější akci Albánie. Tu výborným napadáním na levé straně rozjel Lenjani, který poté našel Lilu, ale jeho pokus o technický pokus skončil vysoko nad.
32
Nicola Rizzoli nyní i přes nevůli domácích neodpískal faul a Branislav Ivanović raději zakopává míč, za což si vysloužil nečekaný potlesk domácích fanoušků. Albánie kulatý nesmysl hostům samozřejmě v rámci fair play vrací.
31
Několik osobních soubojů prakticky nepoznalo vítěze a k míči se jeden z celků na trvalo dostane až po chybné kombinaci albánských obránců, kteří poslali míč do autu.
30
Lorik Cana by si měl dát velký pozor na podobné zákroky jako ten, který nyní předvedl. Jeho případný další faul by mohl znamenat žlutou kartu a tu už jednu domácí kapitán na svém kontě má.
28
Albánie na druhé straně získala standardní situaci v podobě rohového kopu, nicméně centr do šestnáctky bez potíží odvrátili Srbové, kteří se po následné nepřesnosti domácích u pomezí dostanou k míči.
27
Zoran Tošić se na hranici pokutového území snažil vymanit ke střele, avšak pevná obrana Albánie ho k zakončení nepustila. Na další větší šanci si tak zatím počkáme.
26
Memushaj se ve středu hřiště výborně protlačil přes dva hráče Srbska a poté vybídl k centru nabíhajícího si Djimsitiho. Jeho přihrávku však zastavil hned první obránce srbské reprezentace.
24
Bekim Balaj po rozehrání volného kopu usvědčen z ofsajdu. Bývalý Slávista se do hry zatím příliš nedostal.
23
Poměrně tvrdým zákrokem zezadu byl nyní poslán k zemi Hysaj, kterého sestřelil Tadić. Srbský záložník může být rád, že odešel bez žluté karty.
22
A po rohu přišla první gólová šance zápasu. Srbsko rozehrálo nacvičený signál na jehož konci stál Branislav Ivanović, ale ten tvrdou ránu z pokutového území pod břevno Berishovy brány vtlačit nedokázal!
21
Albánci jsou o hodně aktivnější na své pravé straně, ale Lilovy centry zatím spoluhráče příliš nenacházejí. Nyní z toho byl dokonce rychlý protiútok Srbska, který zakončil Tadić. Jeho rána byla sražena na roh.
20
V akci byl tentokrát hostující Dušan Tadić, avšak toho pomezní rozhodčí nachytal v jasném ofsajdu a Srbsko přišlo o míč. Velmi brzy po zisku mičudy se však domácí prezentovali nepřesností a vhazovat bude jejich soupeř.
19
Zoran Tošič absolvoval několik osobních soubojů, po tom posledním skončil na zemi, ale faul se nepíská. Bleskový protiútok Albánie skončil přihrávkou na Lilu, kterou zastavil Aleksandar Kolarov.
18
Po krátké akci Albánie mají míč na kopačkách zase hosté, kteří opět volí rozvážnou rozehrávku.
17
Srbové se sice drží na útočné polovině, nicméně jejich kombinace zatím probíhá hodně daleko od brány a Berisha může být v naprostém klidu.
16
Je tady druhá žlutá karta zápasu. Tu vidí po faulu na Aleksandara Mitroviće domácí kapitán Lorik Cana (ALB). K Mitrovićovi pak ještě něco od cesty utrousil Taulant Xhaka, ale vše se obešlo bez nějakých konfliktů.
15
Po několika autových vhazováních přilétl do šestnáctky nepříjemný centr, který sice Srbové odvrátili, ale poté se situace prakticky opakovala a srbská obrana měla opět hodně práce.
14
Výborný centr z levé strany odvrací srbská obrana na rohový kop. Albánská akce teď vypadala hodně nebezpečně.
13
Domácí kombinují na vlastní polovině. Napadající Srbové jsou zatím bez nároku na zisk míče.
12
Již několikátým faulem se provinil Aleksandar Mitrović, který je při napadání opravdu hodně dotěrný, ale nepočíná si zatím v souladu s pravidly.
10
Ohlušující pískot teď možná trochu znervóznil Stojkoviće, který nepředvedl zrovna ideální odkop, ale vše naštěstí pro Srby končí útočným faulem Lediana Memushaje.
9
Míč sice po rohovém kopu propadl k Loriku Canovi, ale ten se až k zakončení nedostal. To se povedlo až Lilovi, který zblízka slabě hlavičkoval a Stojković bez problémů zasahuje.
8
Etrit Berisha se nyní dostal po neshodě s obráncem pod tlak, ale nakonec byl u míče včas a dokázal jej odpálit do bezpečí. Po ztrátě Srbska chtěl hostující obranu prověřit Balaj, nicméně bude z toho "jen" rohový kop Albánie.
7
Rozehrávku volného kopu obstaral Adem Ljajić, avšak ten svým přímým pokusem o ohrožení brány trefil jen albánskou zeď. Po následném autu hlavičkoval Mitrović vedle a následuje odkop od brány.
6
Albánským fanouškům se to sice vůbec nelíbí, ale i přesto je pískán Canův faul na Mitroviće a Srbsko bude mít k dispozici volný kop ze solidní pozice.
5
Jenže Albánci velmi záhy ztratili míč a dlouhým nákopem se prezentoval hostující kapitán Ivanović. Jeho přihrávku domácí odvrátili do zámezí, ale Srbové pochopitelně zůstanou na útočné polovině.
4
Další faul Srbů přisuzuje opět míč domácím. Tentokrát byl faulujícím hráčem záložník CSKA Moskva, Zoran Tošić.
3
Třetí minuta a hlavní rozhodčí se již musel rozčílit a tasit žlutou kartu, kterou po tvrdém faulu na půlící čáře viděl Luka Milivojević (SRB).
2
Faulem se tentokrát provinili domácí a rozehrávat bude hostující gólman. Provinilcem je bývalý hráč pražské Slavie, Bekim Balaj.
1
První útok Albánie pro změnu skončil až nepřesnou přihrávkou, která prolétla celým pokutovým územím. Po nepřesném přenesení míče bude vhazovat Kolarov.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali hostující Srbové, kteří zvolil bleskový nákop dopředu. Zde se však faulu dopustil Aleksandar Mitrović.
1
Za námi je už i státní hymna domácí Albánie. Úvodnímu výkopu tak již prakticky nic nebrání.
A je to tady! Srbská hymna znamená mohutný pískot drtivé většiny fanoušků, kteří jsou přítomni na stadiónu v Elbasanu. Tato reakce se po událostech z posledního vzájemného zápasu jistě dala čekat.
Hlavní rozhodčí Nicola Rizzoli přivádí hráče na trávník. Tento zápas samozřejmě potřebuje rozhodčího nejvyšších kvalit, což italský sudí jednoznačně splňuje.
Podle posledních zpráv by mělo být na stadiónu přítomno celkem 1500 policistů! To je poměrně pěkné číslo. Uvidíme, zda budou tito policisté potřeba.

Albánie: Berisha – Hysaj, Cana (C), Djimsiti, Agolli – Memushaj, Basha, Xhaka – Lila, Balaj, Lenjani.
Náhradníci: Hoxha, Shehi – Ar. Ajeti, Rrahmani, Kukeli, Meha, Kaçe, Roshi, Abrashi, Sadiku, Gashi, Cikalleshi.

Srbsko: Stojković – Tomović, Ivanović (C), S. Mitrović, Kolarov – Milivojević, Matić – Z. Tošić, Ljajić, Tadić – A. Mitrović.
Náhradníci: Dmitrović, Rajković – Obradović, D. Tošić, Spajić, Gudelj, Sulejmani, Brašanac, Milinković-Savić, Katai, Fejsa, Škuletić.

Rozhodčí: Nicola Rizzoli – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini (vš. ITA).
Příjemný fotbalový večer! Přibližně za 20 minut vypukne velmi napjatá bitva mezi Albánií a Srbskem. Poslední vzájemný zápas skončil po výtržnostech na konci prvního poločasu a ani dnes jistě nemůžeme očekávat nic klidného. Tomu nasvědčuje i "přivítání" srbských fotbalistů v Albánii. Autobus se Srby totiž fanoušci domácích v Tiraně pokropili několika kameny. Domácí Albánie je také velmi blízko historickému postupu na EURO. K tomu domácí reprezentace potřebuje zvítězit a doufat, že Dánsko nevyhraje v Portugalsku.
Poslední vzájemný zápas

14.10.2014 Srbsko – Albánie 0:3 (kontumace)

Dosud poslední vzájemný zápas mezi dnešními soupeři byl druhý zápas právě hrané kvalifikace a skončil velkým skandálem. Na konci prvního poločasu totiž nad hřištěm létala albánská vlajka, která se nelíbila hostujícím hráčům a jmenovitě Mitrović ji během zápasu strhl. Tohle byla záminka k velké rozmíšce mezi hráči a následnému vniknutí fanoušků na hrací plochu. Už se zdálo, že utkání bude po několika minutách pokračovat, ale nakonec došlo k předčasnému ukončení a kontumaci ve prospěch Srbska. Ke změně pak došlo 10. července, kdy Mezinárodní sportovní arbitráž rozhodla o kontumaci 3:0 ve prospěch Albánie.
SRBSKO

Oproti domácí Albánii je na tom Srbsko o poznání hůře. Svěřenci Radovana Ćurčiće se s jedním bodem překvapivě krčí na posledním místě tabulky a postup na EURO je samozřejmě nenávratně ztracen. Srbsku již tedy prakticky o nic nejde, ale i tak nemůžeme očekávat odevzdaný výkon. V dosud posledním zápase kvalifikace Srbsko porazilo 2:0 Arménii, avšak vzhledem k odečtu tří bodů za výtržnosti v prvním zápase s Albánií, Srbové zůstali na chvostu tabulky.

Sestava z posledního kvalifikačního zápasu: Stojković – Tomović, Ivanović, Spajić, Kolarov – Brašanac, Matić – Živković (59.Tošić), Ljajić (73.Fejsa), Kostić (84.Tadić) – Mitrović

Posledních pět zápasů

7.9.2015 Francie – Srbsko 2:1 (přát. zápas)
4.9.2015 Srbsko – Arménie 2:0 (kval. ME)
13.6.2015 Dánsko – Srbsko 2:0 (kval. ME)
7.6.2015 Srbsko – Ázerbájdžán 4:1 (přát. zápas)
29.3.2015 Portugalsko – Srbsko 2:1
ALBÁNIE

Domácí reprezentace dnes bude hrát opravdu o hodně. V dosavadním průběhu kvalifikace Albránie totiž nasbírala 11 bodů a to ji prozatím řadí na třetí místo skupiny I. Před ní je však Dánsko, které má malý náskok jediného bodu a navíc zápas k dobru. Naposledy hrála Albánie 7. září doma proti Portugalsku a připsala si opravdu smolnou porážku 0:1. O jediný gól utkání se až v 92. minutě postaral Veloso.

Sestava z posledního kvalifikačního zápasu: Berisha – Djimsiti, Cana, Ajeti, Agolli – Kukeli – Xhaka, Cikalleshi, Abrashi (54.Basha) – Gashi (70.Roshi), Lenjani (86.Balaj)

7.9.2015 Albánie – Portugalsko 0:1 (kval. ME)
4.9.2015 Dánsko – Albánie 0:0 (kval. ME)
13.6.2015 Albánie – Francie 1:0 (přát. zápas)
29.3.2015 Albánie – Arménie 2:1 (kval. ME)
18.11.2014 Itálie – Albánie 1:0 (přát. zápas)
Vítáme vás u on-line přenosu z předposledního zápasu kvalifikace Mistrovství Evropy, ve kterém se v rámci skupiny I utká Albánie se Srbskem. Utkání začíná v 20:45.