Střely na branku: 7 – 3
Střely mimo branku: 6 – 5
Rohové kopy: 6 – 7
Fauly: 9 – 12
Máme zde konec zápasu, který nám přinesl lehce očekávaný výsledek. Portugalci jako lídři skupiny I, dnes na domácí půdě zdolali druhý tým tabulky Dánsko a potvrdili svoji parádní formu, a prodloužili tak i jejich výherní šňůru na už 7 zápasu v řádě, díky které mají 18 bodů, a také si tak zajistili jistý postup na EURO 2016! Na druhou stranu Dánsko ve druhém poločase hrálo velice pohledný fotbal a domácí dnes mohou jen děkovat, že nedostali vyrovnávací branku. Kompletní pořadí skupiny I nám přinese až závěrečné kolo kvalifikace, které proběhne tuto neděli 11. 10.
90+5
90+4
Nicklas Bendtner se ocitl v ofsajdu, rozehrávat tak budou domácí.
90+2
Parádní zákrok předvedl Rui Patrício po hlavičce, kterou na něj vyslal Daniel Agger a zachránil tak svůj tým před vyrovnáním Dánska.
90+1
Poslední možnost ke střídaní využije i portugalský trenér. Ze hřiště stahuje střelce jediné branky zápasu Joaoa Moutinha, kterého nahradí Jose Fonte.
90
Hlavní rozhodčí nastaví 4 minut nad rámec základní hrací doby.
90
Po odvráceném centru do vápna, který vyslal Krohn-Dehli, budou hosté zahrávat rohový kop.
89
Po nevybíravém zákroku viděl žlutý kartonek i Danilo Pereira.
88
Cristiano Ronaldo se svíjí na trávníku v bolestech a nechává se ošetřit.
87
Martin Braithwaite se pokusil o individuální průnik, následně si však míč pokopnul až moc před sebe a o míč tak velice rychle přišel.
86
Cristiano Ronaldo se pokusil ohrozit Schemeichelovu branku přímo ze standardní situace, jeho tvrdá rána však míjí pravou tyčku.
85
Cristiano Ronaldo procházel hřištěm velice svižně a jednoduše až do té doby, co narazil na důrazného Kjaera, ten ho nedovoleným způsobem poslal k zemi.
84
Brankář Rui Patrício si za své počínání vysloužil od sudího žlutou kartu.
83
Střídání proběhne také na druhé straně, hřiště opouští Nani, který mimochodem odehrál velice dobrý zápas a nahradí ho Ricardo Quaresma.
82
Trenér hostů pravě teď využil svoji poslední možnost ke střídaní. Na hřiště přichází Poulsen a naopak trávník opouští Eriksen.
81
Eriksen svým centrem z levé části hřiště nalezl Nicklase Bendtnera, ten však svým pokusem hlavou bránu netrefil.
80
Do šestnáctky Portugalska vyslal Nicklas Bendtner nebezpečný centr, avšak i s touto přihrávkou vzduchem si obrana domácích poradila.
79
Fábio Coentrão pěkným obranným zákrokem zbrzdil útočné snažení Dánska.
78
Ofsajdovou past si nepohlídal Nani. Rozehrávat tak budou hosté.
76
První střídaní také na straně domácích. Bernardo Silva odchází z hřiště a nahradí ho Danny.
75
Nicklas Bendtner se snažil přízemní přihrávkou najít někoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území, bohužel pro Dánsko tuto pěknou přihrávku obrana domácích odvrací.
74
Do ideální pozice se dostal Bernardo Silva, který vypálil z hranice pokutového území a jeho rána však jen těsně minula tyč!
72
Cristiano Ronaldo se bleskově řítil k brance soupeře, avšak při jeho veliké snaze si pomohl útočným faulem.
71
Eriksenův centr, který mířil do vápna domácích však soupeřova obrana odvrátila.
70
Po nepřesné přihrávce domácích budou hosté vhazovat.
69
Hostující trenér na inkasovaný gól reaguje střídáním. Ze hřiště odchází Daniel Wass a přichází Nicolai Jørgensen.
68
Daniel Wass vidí právem od sudího žlutou kartu za jeho ostrý faul.
66
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají do vedení po krásné útočné akci! JOAO MOUTINHO si zpracoval příhrávku od svého spoluhráče, následně si navedl míč na svou silnější nohu a z hranice pokutového území vyslal na branku Dánska parádní ránu, která rozvlnila síť!
65
Mountinho se dostal k odvrácenému centru, ihned vypálil ale tato střela mu vůbec nesedla a mířila vysoko nad.
64
Fábio Coentrao vybojoval rohový kop pro domácí, zahrávat ho bude Nani.
63
Po nepřesné přihrávce domácích budou hráči Dánska vhazovat.
62
Patrício sbírá centr z levé strany do svých rukavic.
61
Nani nedostihl rychlou přihrávku od Moutinha, a tak Schmeichel bude odkopávat od jeho svatyně.
60
Domácí už delší dobu kombinují s kulatým nesmyslem na polovině Dánska.
59
Po zblokované přihrávce budou zhruba ve středu hřiště vhazovat domácí.
58
Cristiano Ronaldo vypálil z velkého úhlu, ale jeho střela byla pro Schmeichela velice obtížná, proto ji pouze vyrazil, ale nikomu z Portugalců se nepodařilo tuto šanci zužitkovat.
57
Nicklas Bendtner se dostal ke střele hlavou, ta však míří nad horní tyčku branky.
56
Ronaldo se řítil po rohovém kopu kupředu, na dvojici obránců však nevyzrál.
55
Hosté měli k dispozici rohový kop, který však nedokázali zužitkovat.
54
Po jednom z tvrdých soubojů zůstává Moutinho ležet na trávníku.
53
Cristiano Ronaldo uspěl v souboji jeden na jednoho, ale následnou přihrávkou Naniho nenalezl.
52
Cédric hledal svým centrem někoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území, jeho přihrávku vzduchem však jeden z obránců zblokoval, následně se k odraženému míči opět dostal Cédric, který na podruhé zkusil vypálit, ale jeho rána míří mimo tři tyče.
51
Nani vyslal ze střední vzdálenosti střelu na Schmeichela, jeho střela však mířila přesně do míst, kde se dánsky brankář zrovna pohyboval.
50
Hosté do druhé půle vstoupili pravou nohou, v prvních pěti minutách jsou rozhodně lepším týmem.
49
Eriksen sice poslal do vápna hezky nadýchány centr, ale nikdo z jeho spoluhráčů ho nedokázal zužitkovat.
48
Hosté mají k dispozici rohový kop.
47
Nicklas Bendtner se dostal k centru, kterým ho hledal jeho spoluhráč, následně vypálil a svoji tvrdou ránou trefil pouze pravou tyč!
46
Do druhého poločasu nám udělal trenér Dánska v jeho týmu jednu změnu, ze hřiště odešel Højbjerg a přichází čerstvý Kvist.
46
První půle je za námi. Portugalci do tohoto utkání vstoupili velice dobře a velmi aktivně, avšak i přes jejich velký tlak branku vsítit nedokázali, i přes plno jejich vydařených akcích. Hosté se většinu prvního poločasu jen bránili a můžou být rádi, že například hlavička Naniho neskončila za zády Schmeichela. Dokážou domácí v druhém poločasu vsítit branku a dostanou se do vedení, nebo se Dánsko do druhé půle oklepe a dokáže s tímto zápasem něco zajímavého udělat? To se dozvíme v druhé půli, která začne přibližně v 21:48. Zůstaňte s námi!
45+1
45
Čtvrtý rozhodčí nastaví 1 minutu nad rámec základní hrací doby.
45
Hosté měli k dispozici rohový kop, ten však domácí v klidu odvrací až za pomezní čáru.
44
Dlouhý centr od Tiaga si Cristiano Ronaldo nedokázal zpracovat. Schmeichel bude rozehrávat od své svatyně.
43
Eriksen obdržel od rozhodčího žlutou kartu za jeho nevybíravý zákrok.
42
Domácí si nahrávají kulatý nesmysl přibližně ve středu hřiště a vyčkávají na nějakou chybu soupeře.
41
Domácí pokračují ve svém náporu. Další centr, který mířil do pokutového území ale hosté odvrací.
40
Po faulu Moutinha budou hosté rozehrávat přibližně ve středu hřiště.
39
Nani se dostal po centru od jednoho ze svých spoluhráčů k velice nebezpečné hlavičce, která skončila na břevně Schmeichelovy branky!
37
Cristiano Ronaldo si nepohlídal své postavení v pokutovém území a ocitl se v ofsajdu.
36
Domácí s postupem času dostávají Dánsko pod čím dál větší tlak. Uvidíme, zda-li toho Portugalci využijí a dostanou se v prvním poločase do vedení.
35
Portugalci měli k dispozici rohový kop, ten však skončil na hlavě obránce Kjaera.
34
O velice pěknou střelu ze střední vzdálenosti se postaral Moutinho, ta jen těsně minula levou horní tyč branky!
33
Domácí teď velice dobře napadají rozehrávku Dánska.
32
Poslední dvě minuty se hra odehrává spíše v blízkosti středového kruhu, míč mají na svých kopačkách hosté.
30
Fábio Coentrão hledal úplně volného Cristiana Ronalda, bohužel pro domácí tuto přihrávku, která měla oči zastavuje Agger.
29
Cédric raději odkopl míč za pomezní čáru. Vhazovat budou hosté.
28
Pereira fauloval ve středu hřiště, hosté tak budou rozehrávat.
27
Wass zkusil ze střední vzdálenosti vypálit, střela mu však vůbec nesedla a míří velmi vysoko nad brankovou konstrukci.
26
Po dlouhé době se dostali k míči Dánové a kombinují s ním na polovině domácích.
25
Højbjerg vidí od sudího právem žlutou kartu, po tvrdém faulu na Pereiru.
24
Domácí se dožadovali penalty po faulu jednoho z obránců Dánska, rozhodčí však zůstává v klidu a ukazuje – hrajte dál!
23
Útočného faulu se dopustil Nani.
22
Další centr mířený do prostorů před brankou, Agger všal opět míč odvrací mimo šestnáctku.
21
Cristiano Ronaldo se krásnou kličkou a svým pohybem uvolnil a následně hledal v pokutovém území Naniho, tato přihrávka k němu však nedoputovala.
20
Domácí budou mít k dispozici vhazování.
19
Silva posílal další přihrávku vzduchem do šestnáctky, i tato přihrávka však končí na kopačkách obránců Dánska.
18
Portugalci zahráli rohový kop nakrátko, bohužel pro ně z něj však nic závažnějšího nevytěžili.
17
Fábio Coentrão se snažil svým centrem z levé strany najít někoho ze svých spoluhráčů, jeho centr však zblokoval jeden z obránců hostů.
16
Ihned po tom, co se po delší době dostali hosté k míči poslali míč kupředu, kde se nacházel Niclas Bendtner, který ihned vypálil, jeho střela však míří vysoko nad.
14
Hráči Portugalska si teď vyměňují míč na krátké vzdálenosti a nepouštějí Dánsko k míči.
13
Bendtner se pokoušel přejít přes několik obránců a dostat se tak do šance. V souboji jeden na jednoho ale na Alvesa nevyzrál.
12
Nani se snažil svoji přihrávkou vzduchem najít Cristiana Ronalda v pokutovém území, ten však na tento vysoký míč nedoskočil.
11
Hosté měli k dispozici rohový kop, který se jim ale vůbec nepodařilo zužitkovat.
10
Cristiano Ronaldo vyslal první střelu zápasu na soupeřovu branku, ta však neměla dostatečné parametry na to, aby Schmeichelovu branku ohrozila.
9
Obránci Portugalska operují s míčem na své polovině a snaží se najít nějakou skulinku, kterou by mohli najít někoho ze svých spoluhráčů.
8
Vhazovat budou domácí.
7
Silva se snažil najít někoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území přízemní přihrávkou, to se mu však nepovedlo, Agger míč odvrací.
6
Braithwaite vyslal velice pěkný centr do pokutového území, první u míče byl však Patrício.
5
Cédric zblokoval jednu z přihrávek Dánska a míč míří za pomezní čáru. Hosté budou vhazovat.
4
Cristiano Ronaldo se dožadoval faulu po zákroku Jacobsena, rozhodčí je však jiného názoru, a nechává tak hru pokračovat.
4
Po faulu Bendtnera na Moutinha budou Portugalci rozehrávat v blízkosti středového kruhu.
3
Silva zatáhl míč k pravému rohovému praporku, bohužel nemohl najít žádného volného spoluhráče, tak míč nahrává zpět svým spoluhráčům v obraně, kteří se pohybují na polovině hřiště.
2
Po zblokované přihrváce budou vhazovat domácí. Konkrétně Carvalho.
1
Úvodní rozehrávku měli k dispozici domácí, kteří dnes nastupují v červené kombinaci, hosté zvolili barvu dresů bílou.
1
Oba týmy už jsou nastoupeny na hřišti, nyní si poslechneme národní hymny obou výběrů.

Portugalsko: Patrício – Soares, Alves, R. Carvalho, Coentrão – B. Silva, Moutinho, D. Pereira, Tiago, Nani – Ronaldo.
Náhradníci: Eduardo, Ventura – Neto, Eliseu, Fonte, Veloso, Danny, André, Mário, Éder, Quaresma, Semedo.

Dánsko: Schmeichel – Jacobsen, Kjaer, Agger, Durmisi – Braithwaite, Wass, Højbjerg, Krohn-Dehli, Eriksen – Bendtner.
Náhradníci: Andersen, Lössl – Kahlenberg, Kvist, S. Poulsen, J. Poulsen, J. Rasmussen, Sisto, Vestergaard, Jørgensen, Sviatchenko.

Rozhodčí: Clattenburg – Beck, Collin.
Tabulka skupiny I
1. Portugalsko – 6 výher, 1 prohra, 15 bodů, skóre 8:4
2. Dánsko – 3 výhry, 3 remízy, 1 prohry, 12 bodů, skóre 8:4
3. Albánie – 3 výhry, 2 remízy, 1 prohra, 11 bodů, skóre 7:3
4. Arménie – 0 výher, 2 remízy, 5 proher, 2 body, skóre 5:11
5. Srbsko – 1 výhra, 1 remíza, 4 prohry, 1 bod (-3 body, díky rozhodnutí svazu), skóre 5:11.
Poslední tři vzájemné utkání

Dánsko – Portugalsko 0:1 (0:0,0:1) Kvalifikace ME 2016
Portugalsko – Dánsko 3:2 (2:1,1:1) ME 2012
Dánsko – Portugalsko 2:1 (1:0,1:1) Kvalifikace ME 2012
Portugalsko

Domácí reprezentace v dnešním duelu může být o dost klidnější oproti jejich soupeři. Po šesti odehraných zápasech má totiž sebevědomé Portugalsko téměř plný počet bodů, ztratili pouze v úvodním zápase skupin s Albánii 1:0, a to je v neděli navíc ještě čeká zápas s výběrem Srbska. Postup tedy Portugalci mají téměř jistý, a teoreticky jim z těchto dvou klání stačí jediný bod na jistý postup, a to jen v případě, kdyby dnes Dánsku podlehli.

Poslední tři utkání ve skupině
Albánie – Portugalsko 0:1 (0:0,0:1)
Arménie – Portugalsko 2:3 (1:1,1:2)
Portugalsko – Srbsko 2:1 (1:0,1:1)
Dánsko

Reprezentace Dánska bude v tomto utkání hrát opravdu o vše. Čeká ji totiž závěrečný zápas ve skupině, ve které je pouhý bod před Albánii, a ta má oproti Dánsku o jeden odehraný zápas méně. Dánsko tedy bude chtít v Portugalsku za každou cenu bodovat a na druhou stranu musí doufat, že Albánci v Srbsku nevyhrají.

Arménie – Dánsko 0:0 (0:0,0:0)
Dánsko – Albánie 0:0 (0:0,0:0)
Dánsko – Srbsko 2:0 (1:0,1:0)
Přeji krásný čtvrteční večer všem fotbalovým fanouškům u předposledních zápasů v kvalifikaci o Mistrovství Evropy 2016! Při této příležitosti budeme společně blíže sledovat duel ze skupiny I, ve kterém se střetnou reprezentace Portugalska a Dánska. Zápasem vás provede David Augustin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.