SESTŘIH: 4. semifinále play off, Kometa - Litvínov 4:1

Děkujeme za sledování a těšíme se na další extraligové boje. S přáním hezkého zbytku večer se s vámi loučím.
Je dobojováno. Kometa vstřelila i v závěrečné třetině branku a naopak Litvínovu nepovolila ani jednu. Svůj boj tedy zvládla. Podruhé před svými diváky nezaváhala a porazila Litvínov 4:1. Stav série tak snižuje na 3:1 a v pátek se pokračuje na severu Čech. Pokud by i tam Brňané uspěli, zpět na svůj stadion se vrátí v neděli.
Nejlepšími hráči jsou: Jakub Petružálek (LIT) – Tomáš Malec (KOM).
60:00
59:23
Ještě jeden zákrok pro Čiliaka, díky kterému si trochu zlepší svá brankářská čísla.
59:04
Francouz už je zpět v bráně a oba týmy utkání už pouze dohrávají. Je jasné, že Kometa si připíše první bod v sérii a ta tedy bude pokračovat v pátek v Litvínově.
58:50
Kometa právě vstřelila branku!
Tentokrát dostal puk z pásma Dočekal, jenže nemohl puk dopravit do brány, když mu hůl přesekl hostující obránce. O vše se tak postaral JAN KÁŇA, který si vzal kotouč a namířil jej přímo do opuštěné klece. Asistence: Martin Dočekal.
58:21
A znovu on. Puk je ve středním pásmu.
58:00
Burian vyhazuje do středního pásma.
57:49
Tak přece jen to hosté zkusí. Francouz zůstává na střídačce a Verva jde na buly v útočném pásmu v šesti.
57:49
Oddechový čas pro hosty.
Dnešní utkání sleduje 7 200 (vyprodáno) diváků.
57:40
Verva musí znovu až ke svému gólmanovi pro kotouč a nijak zvlášť nespěchá.
56:59
Další akci hostů zastavuje vrátivší se Hruška, který puk ihned posílá ven z pásma. Nechce už dovolit žádné komplikace v cestě za první výhrou Komety.
55:56
Litvínovští nyní operují v útoku, ale všem střelám chybí razance i přesnost. Čiliak si navíc dává pozor a už nechce pochopitelně inkasovat.
55:12
Další delší část hry bez zásahu rozhodčích ukončuje litvínovské zakázané uvolnění. Dnes už to v Brně na zvrat nevypadá.
53:59
Největší šance třetí části. Ve středním pásmu nabral rychlost Zohorna, který společně s Hruškou hosty přečíslil. Nicméně jeho přihrávku obránce lízl a Hruškovi pak zakončení nevyšlo podle představ.
53:38
Dlouhou pasáž bez přerušení ukončil až rozhodčí, který odpískal zašlápnutí puku u útočné modré čáry Litvínova. Následuje komerční přestávka.
52:38
Brněnské formace nyní chodí na led s jediným cílem, aby udrželi puk co nejdéle mimo své pásmo a přiblížili Kometu k první výhře v sérii. Zatím jim to jde bez větších problémů.
51:25
Druhá lajna hostí si nyní vypracovala dobrou šancí na kontaktní branku, ale brněnská obrana si s poskakujícím pukem v brankovišti nakonec poradila.
50:02
Začíná druhá část první třetiny. Hraje se převážně ve středním pásmu a bez výrazných příležitostí na obou stranách.
48:58
Brňané už se nikam netlačí a spíš kontrolují hru. Zdá se, že ani Litvínov nikam nespěchá, jako by spoléhal na domácí zápas a zbytečně se dnes nevyšťavoval.
48:09
Ke střele se na druhé straně dostal František Lukeš, ale před Čiliakem ji stihli jeho spoluhráči přizvednout mimo nebezpečí.
46:55
Po ose Zohorna – Honejsek se puk dostal až k Hruškovi, kterému však protihráč v pravou chvíli zablokoval hokejku, aby brněnský forvard nemohl zakončovat. Dobře se navíc stihl přesunout brankář.
46:00
Jenže nepovedenou kombinaci vystihli hosté, kteří na zteč poslali Ručinského, jenž přízemní střelou vystrašil Čiliaka.
45:29
Juraj Majdan (LIT) fauloval při napadání Malce a odchází na dvě minuty za vysokou hůl. Tohle je nejlepší možná varianta pro Kometu, jak se zbytečně nevysilovat.
44:45
Honejsek nyní zavezl puk do útočné třetiny, ale místo konstruktivní rozehrávky ihned vystřelil a Brno přišlo lehce o kotouč.
44:05
Kometa se snaží hrát ze zabezpečené obrany zdá se, že chce tento výsledek za každou cenu uhájit. Bezhlavě se do útoků hnát pravděpodobně nehodlá.
43:20
Střelu Piroše přizvedl Ptáček mimo nebezpečí. Hraje se zatím hodně vlažně, týmy nenavázaly na rychlou aktivní hru ze závěru druhé periody.
42:45
Na druhé straně se do šance hnal Ton, ale těsně před zakončením mu puk vypíchl Martynek. Následný závar už litvínovská obrana zvládla.
42:08
Trávníček pořádně protáhl Čiliaka, když z levé strany mířil na vzdálenější tyč. K dorážce se navíc dostal Gerhát, který však bekhendem nezamířil přesně.
41:35
Střelu Hanzlíka tečoval Vondráček, ale netrefil se mezi tři tyče. Francouz nemusel zasahovat.
41:06
Do zakončení se cpali hosté, ale Hruška svou chybu zepředu přijel napravit a vypíchl Hanzlovi puk.
40:11
Třetí část začíná střelou do ochranné sítě Michal Kempný, navrátilec do brněnské sestavy po šestačtyřiceti dnech.
40:01
Druhá třetina je na svém konci a Kometa se může radovat, že zvládla i druhý dílčí krok k prodloužení série. Ve druhé třetině totiž navýšila svůj náskok. Na začátku sice střelec první branky Zohorna neproměnil trestné střílení, ale i tak se v 27. minutě radovat. Druhou přesilovku Brna využil Malec. O snížení se sice postaral o osm minut později Petružálek, ale tečku za třetinou udělal Burian, který vložil svou hůl do dělovky Kuboše od modré čáry. Litvínovu se ukončení semifinálové série vzdaluje.
Další třetina začne asi v 19:12.
40:00
39:36
A domácím se to vyplácí, když zejména Petr Kuboš zaslouží velkou pochvalu. Nejprve totiž napravil zaváhání Koreise ve vlastní třetině a poté dojel na útočnou modrou, odkud napřáhl k dělovce, kterou do branky tečoval VILÉM BURIAN. Ten tak nemusí smutnit z nastřelené tyče před pár minutami. Kometa jde znovu do dvoubrankového vedení. Asistence: Petr Kuboš, Tomáš Vondráček.
39:05
Nakonec se akce hostí zastavuje na ofsajdu. Obě mužstva střídají a do závěrečných sekund třetiny posílají čerstvé síly.
38:20
Puk mají na hokejkách hosté, ale mají velký problém s brněnským vysunutým forčekingem. Hruška jejich rozehrávce nedává žádný prostor.
37:25
A začíná se hrát nahoru dolů, Litvínov už nemyslí jen na obranu a pouští se do odvážných výpadů. Jeden z nich nyní musel hasit Čiliak, který natřikrát puk přikryl a přerušil hru. Za menší potyčku sudí nevylučují.
36:52
Další tyč. Tentokrát z brněnské hokejky. Koreisovu střelu Francouz vyrazil jen do míst, kde operoval Burian. Ten napodruhé trefil brankovou konstrukci. Diváci se už radovali, ale zbytečně.
36:33
Kometa si to nechce nechat líbit a její třetí formace už zase řádí v útoku, ale zatím bez výsledku. Litvínov se však osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
35:35
A Litvínov hodně ožil. Trávníčkovu nahrávku využil ke střele Martynek a svou nenápadnou přízemní střelou trefuje tyč. Čiliakovi nyní proletěla jeho střela hodně nečekaně.
34:36
Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté se radují ze snížení a především kontaktní branky. Hanzlovo snažení sice naboural jeden z domácíh obránců, ale puk posunul pouze na hokejku JAKUBA PETRUŽÁLKA, který se z mezikruží nemýlí. Překvapeného Čiliaka, který se položil na led, překonává střelou do horní poloviny branky. Bez asistence.
34:07
Honejsek si našlápl z rohu kluziště mezi kruhy, odkud mířil nad bránu. Po něm se ještě jednou puk dostal na branku, tentokrát už několik tečí udělalo pořádnou neplechu a Francouz byl hodně rád, že kus gumy zkrotil.
33:34
Koreisovo nahození do útočného pásma končí mezi diváky po teči jednoho z hostujících hráčů.
33:03
Trávníček se zkoušel sám prosadit, ale Hanzlík byl proti a vyvezl jej z ideálního úhlu.
32:35
Hosté už jsou kompletní, po delší době se hraje 5/5.
31:17
Nyní už Kometa znovu v útoku a motá hlavy žlutočerným. Lapačka hostujícího brankáře je však proti navýšení vedení Brna.
31:00
Také Litvínov se dostal v oslabení do slibné šance. Hübl našel Gerháta, ale toho vychytal Čiliak.
30:22
Zbyněk Sklenička (LIT) je následně vyloučený na dvě minuty, když ukončil trápení spoluhráčů.
30:15
Brno se však udrželo v pásmu a Litvínovu udělalo v pásmu pořádný závar. V největší šanci byl Káňa a Čermák, ale ani jeden na Francouze nevyzrál. Díky němu je skóre stále stejné.
29:44
Káňa pálil hned po vyhraném vhazování a jen těsně přestřelili Francouzovu branku.
29:30
Střela Majdana brněnského gólmana neohrozila a puk mají znovu domácí, kteří dnes tvoří hru.
28:51
Domácí poměrně s přehledem ubránili oslabení a jsou opět kompletní. Největší šanci měl Burian.
28:30
Jánský se nebezpečně proháčkoval až před Čiliaka, ale ke střele se už nedostal.
27:41
Vilém Burian získal odražený kotouč a neváhal zkusit projít i přes posledního obránce. I když mu udělal několik kliček, za jeho záda se nedostal, a tak musel střílet. Jeho střelu při pádu si pohlídal Francouz.
26:51
Jozef Kováčik (KOM) však dostává dvě minuty za sekání a přesilovku si zahraje také Litvínov.
26:51
Po druhé obdržené brance se snažili hosté zaktivnit svou hru, vydali se do rychlého protiútoku, při kterém se však jeden z hráčů neubránil odpískání postavení hráče v brankovišti.
26:18
Brňané využívají svou druhou přesilovku. Už to sice nevypadalo, ale nakonec se radují. Chvíli dokonce špatně vystřídali a hráli pouze ve čtyřech, nakonec však vše napravili. Koreis naskočil na led, vyměnil si puk s Honejskem a naservíroval puk TOMÁŠI MALCOVI, který jej napálil na Francouze. Ani ten nestihl zareagovat na dělovku, která zapadla do šibenice. Kometa vede poprvé v sérii o dvě branky. Asistence: Jakub Koreis, Antonín Honejsek.
25:47
Brňané se v útoku hledali pouze po mantinelu a k žádné střele se zatím nedostali.
24:55
Zatím nevalně. Nebezpečně totiž střílel Piroš, když jeho pokus hráči před Čiliakem několikrát tečovali a ten pak měl velké problémy s jeho zkrocením.
24:25
Kometa je kompletní a začíná ji téměř tříminutová přesilovka. Jak s ní naloží?
24:00
Další střela Vervy, ale opět o nic víc úspěšnější. Tentokrát si však aspoň vynutila vhazování v útočné periodě.
23:29
Při hře čtyř proti čtyřem zkusil své štěstí Zbyněk Sklenička, když pálil až od červené čáry. Čiliak v pohodě zakročil.
23:07
Litvínovu se příliš nedařilo v početní výhodě, a když už se dostal do tlaku, fauluje. Jmenovitě to byl Viktor Hübl (LIT) – vysoká hůl, když zvedl svou hůl až do tváře Hanzlíka. Hübl si odpočine čtyři minuty.
22:25
Brňané jdou do čtyř a zkusí si oslabení, naopak Verva první přesilovku v zápase. František Ptáček (KOM) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
22:00
Na druhé straně se ke střele dostal Pavelka, ale do jeho rány vložil hůl jeden z beků a kotouč skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude po levici brněnského brankáře.
21:18
Nyní už se domácí dostali ze sevření Vervy a míří znovu do útoku. Je vidět, že chtějí začít tam, kde minulou třetinu skončili.
20:42
A potrestat Brno mohl litvínovský Pavlík, který na modré napřáhl a svou střelou nadělal Čiliakovi spoustu problémů.
20:19
Hynek Zohorna zkusil kličku na bekhend, ale na Francouze si nepřišel. To je velká škoda pro Kometu.
20:19
Kempný našel zcela volného Zohornu, který se dostal do úniku, při kterém jej hosté faulovali. Brněnský útočník pojede trestné střílení.
20:01
První dvacetiminutovka čtvrtého semifinále je minulostí. Vyhrála ji brněnská Kometa, která vstřelila jedinou branku. O tu se postaral v desáté minutě Hynek Zohorna, když využil první klasickou početní výhodu. Úvodní minuty také naznačily, že dnes utkání budou provázet zvýšené emoce, ale postupem času se situace trochu uklidnila. Kometa měla více ze hry a může ji pouze mrzet, že si neodnesla do kabiny vyšší vedení. Každopádně první krok pro prodloužení série udělala.
Další třetina začne asi v 18:14.
20:00
19:47
Kometa ještě v závěru úřaduje v útoku, ale bez jakéhokoli úspěchu. Koreis ani Káňa se neprosadili a Litvínov už to ubrání.
19:01
Na druhé straně nepříjemně tečoval střelu od modré Hübl, ale puk nakonec netrefil zařízení.
18:34
Další povedená střela. Hruška si na vrcholu kruhu našel místo pro střelu, kterou navíc schoval za obránce. Francouz však znovu úspěšný.
17:54
Brňané stále pracují na tom, aby odcházeli do kabiny s dvoubrankovým náskokem, ale zatím se jim to nedaří.
16:58
Obrovská šance Komety na zvýšení vedení. Burian dostal ideální pas před branku, odkud nezištně poslal puk na branku, jenže trefil Francouze, který jej udržel ve své výstroji s velkým štěstím.
16:50
Nejprve se dopředu hnala Verva, ale při přechodu modré čáry přišla o puk, na druhé straně se k tvrdé střele odhodlal Ptáček, zamířila však až do ochranné sítě po teči brankáře.
15:55
Nyní jsou na puku delší dobu hosté, ale ti hrají jen ve své třetině, když se nejsou schopní vyrovnat s napadáním Komety. Ta si následně vynucuje vhazování před Francouzem.
14:36
Vilém Burian zavezl puk do útočného pásma, ale správnou chvíli pro nahrávku prováhal. Kotouče se tak zmocnili hosté před svou brankou.
14:12
První vážnější akce Litvínova a už mohlo být vyrovnáno. Hübl dostal parádní přihrávku za obranu a mířil sám na Čiliaka. Ten si však poradil s jeho zakončení na forhend.
13:49
Po jednom ze střetů za brněnskou brankou zůstal na ledě ležet Jurčík. Po chvilce se však zvedá a zdá se, že bude v pořádku.
13:17
Kometa hraje hodně agresivně, čímž svému soupeři dost zatápí. Litvínov už však nemůže jen vyčkávat.
12:44
Vondráček hledal přes celou šíří pásma hůl Hrušky, ale ten se na puk nenatáhl.
11:58
Jánský našel Lukeše, který se pokoušel zakončit bekhendem, ale jeden z obránců mu střelu zblokoval.
10:40
Nejprve dobře střílel Hanzlík, po něm ještě Koreis. Francouz však zatím drží svůj tým od inkasování více branek.
10:14
A Kometu vstřelená branka opravdu nabudila. Její první útok sevřel Litvínov a výsledkem byla nebezpečná střela Čermáka.
09:06
Brňané využívají hned první přesilovku. Sice hodně netypicky, ale o to víc je může tato branka povzbudit. Odražený puk na modré čáře se dostal k HYNKU ZOHORNOVI, který neváhal našlápnout a vydat se na zteč. Na druhé straně se mu ještě nabízel Hruška, ale Zohorna volil zakončení, které se štěstím prošlo až za Francouze. Jeho včerejší kouzlo tak Brňané prolomili po necelých deseti minutách. Asistence: Antonín Honejsek, Jan Hanzlík.
08:26
Brňané vyhráli buly a dokázali si udělat prostor pro zakončení. Čermákovu nabídku před bránu se snažil procedit za Francouze Káňa, ale litvínovský gólman vyšel ze souboje jako úspěšnější.
Hosté dlouho vyčkávali s rozehrávkou, obráncům se nenabízel žádný ze spoluhráčů. Nakonec se však dostali až před brněnskou bránu, kde doráželi jednu ze střel. Michal Trávníček (LIT) to ale přehnal a je vyloučený na dvě minuty za sekání.
06:38
Střelec včerejší třetí branky Viktor Hübl zkusil pozornost Čiliaka z velkého úhlu. Ten jeho střelu raději přikryl.
06:38
06:13
Teď už hosté přece jen trochu zatlačili a výsledkem toho je zakázané uvolnění Komety. Litvínov posílá do hry čerstvé síly, zatímco Brňané musí zůstat.
05:30
Brněnští obránci si teď nerozuměli, čehož chtěl využít Michal Trávníček, ale tomu žádný ze spoluhráčů nepomohl a puk získali domácí nazpět.
04:57
Brnu nevyšla útočná akce, a tak se musí vydat pro puk dozadu. Litvínov jej pouze vyhodil daleko od nebezpečí, do žádného protiútoku se nehnal.
04:31
Třetí lajna domácích se tlačila do přečíslení, ale to jim zkazil čárový rozhodčí, který viděl ofsajd.
03:51
Kometa i nadále zůstává aktivnější a svým pohybem se tlačí do šancí. Nejde však o žádné tutovky, pouze vyšší aktivitu. Litvínovští dobře vědí, že dnes můžou čekat jen na chyby.
03:00
Čermák z rohu hledal dobře postaveného Tona, ale těsně před ním do příhry sáhl jeden z litvínovských obránců a brněnskou akci překazil.
02:39
Nyní se k první střele dostali také hosté, a to zásluhou Pavlíka. Jeho dělovka se ale nevešla mezi tři tyče.
02:12
Zdá se, že Brňané dostali pokyn střílet z každé pozice. Zatím to tak aspoň vypadá. Jak se trochu otevře prostor, modrobílí prověřují Francouze. Ten si nyní musel poradit s pokusy Vondráčka a Dočekala.
01:24
Hra rychle pokračuje. Na puku je Kometa, ale zatím pouze ve svém pásmu.
00:50
Při hře 4/4 se do zakončení dostal Burian, ale jeho střelu si i mezi clonícími hokejisty našel Francouz.
00:28
Aktivněji začíná domácí Brno, které se ihned po vhazování ve středovém kruhu hnalo do útoku. Jenže v tom se pouze hráči srazili u mantinelu. Sudí hru přerušuje a bude vylučovat Petera Jánského (LIT) a Leoše Čermáka (KOM).
00:01
Střelba, to je problém Komety v této sérii. „Obecně v této sérii málo střílíme. Ale je to těžké, protože hráči Litvínova hrají hodně obětavě a chodí do střel. K brankáři se dostane minimum puků, které navíc Francouz kryje," prohlásil trenér Komety Vladimír Kýhos. Zda dnes najde se svou družinou recept na litvínovskou hru, bude jasné po zápase, který začíná v 17:20.
Největší starosti dělá brněnské obraně druhá litvínovská formace ve složení Martin Ručinský, Robin Hanzl a Jakub Petružálek. Především potom poslední jmenovaný, který si připsal po jednom bodu v každém semifinálovém zápase. Navíc byla Petružálkova trefa z první minuty třetího zápasu trefou vítěznou.
Ani za stavu 0:3 na zápasy neskládají hokejisté Komety zbraně. „Sílu máme a v úterý je taky den. Jednou se někomu musí podařit otočit sérii z 0:3 na 4:3. My chceme být první," řekl včera po zápase odhodlaně brněnský útočník Jan Hruška.
První semifinálový zápas:

HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 3:2
Branky a nahrávky: 2. Trávníček (Pavlík, Pavelka), 15. Hanzl (Petružálek, Ručinský), 44. Martynek – 26. Káňa (Čermák), 57. Kováčik (Ptáček, Zohorna).

Druhý semifinálový zápas:

HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 2:1
Branky a nahrávky:46. Lukeš, 49. Petružálek (Hanzl, Pavelka) – 22. Čermák (Kuboš, Káňa).

Třetí semifinálový zápas:

HC Kometa Brno – HC Verva Litvínov 0:3
Branky a nahrávky:1. Petružálek (Hanzl, Ručinský), 39. Gerhát (Martynek, Trávníček), 59. Hübl (Jánský).
Hezký den z Brna. Dnes na Kometu čeká těžký úkol čeká ve snaze o zvrat v semifinálové sérii. S Litvínovem po včerejší prohře 0:3 prohrávají stejným poměrem i na zápasy. První mečbol severočeského celku budou modrobílí odvracet na domácím ledě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.