To je pro tuto chvíli ode mě vše. Já se s vámi loučím a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.
Střely na branku: 25:38
Zblokované střely: 8:8
Hity: 13:20
Trestné minuty: 35:35
Je dobojováno. Verva čtvrté finále ovládla a připsala si tak třetí bod této série. Ujala se vedení 3:1 na zápasy a před utkáním v Třinci má na svých hokejkách mečbol.
60:00
59:44
Oceláři se osvobozují a byl to zřejmě jejich poslední dotyk kotouče.
59:20
Domácí hokejisté stále mají kotouč na svých hokejkách a troufám si napsat, že pomalu mohou začit slavit dnešní vítězství.
58:39
Verva je kompletní, hosté jsou ve čtyřech.
58:36
Pavlíkovu střelu od modré čáry kryje Hamerlík.
58:21
Verva se nikam nemusí hnát a stále drží útočné pásmo.
58:06
Irgl dvě minuty za podražení. Verva má k dispozici přesilovou hru 4 na 3.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:42
Pokus Draveckého končí na Francouzovi.
56:39
Jánský dostal dvě minuty za krosček a Plíhal dvě minuty za nedovolené bránění. Bude se hrát 4 na 4.
56:39
Před litvínovským brankovištěm to znovu vře a k vidění je další potyčka mezi hráči obou celků. Chvíli se opět hrát nebude.
55:54
Růžička a Kubát dostávají vyšší tresty. 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku.
55:30
Litvínov právě vstřelil branku!
Přesilovka Třince končila a branka Ocelářů byla ještě stále prázdná. K puku se dostal VIKTOR HÜBL a prakticky přes celé hřiště poslal puk do opuštěné klece. Tah Jiřího Kalouse tak dnes ovoce nepřinesl, naopak Třinec inkasoval. Verva se dostává do tříbrankového trháku a pro Oceláře bude těžké tento náskok dohnat. Asistence: Tomáš Pavelka.
54:48
Oceláři jsou nastěhováni v pásmu Vervy a na Francouze mířilo několik střel. Zatím ale domácí svůj dvougólový náskok drží.
54:16
Třinec opět zkouší hru v šesti hráčích a bez brankáře tak, jako tomu bylo i v semifinále se Spartou.
53:54
Chaloupka dostává dvě minuty za vysokou hůl. Nyní budou mít Oceláři velkou šanci dostat se Vervě na dostřel jediného gólu.
53:23
Do konce třetí třetiny zbývá necelých sedm minut. Ocelářům se tak krátí čas na vsítění kontaktní branky.
52:58
Verva se snaží přidat ještě pojišťovací branku, ale Oceláři, hlavně tedy jejich obrana, jsou zatím proti.
52:18
Trma vrma před Hamerlíkem. Hanzl se dokázal zorientovat před brankou hostí, ale Hamerlík puk ukryl.
51:19
Znovu Oceláři operují nebezpečně před Francouzem. Plíhal na něho vyslal štiplavou střelu, ale s ní si znovu brankář Vervy poradil.
50:42
Nájezd Polanského do litvínovského pásma zastavil svým obranným zákrokem Gula.
49:37
Trončinský zastavil útok vedený Hanzlem a vyvezl ho ven z vlastního teritoria.
48:46
Pavelka protáhl puk podél levého mantinelu do třineckého pásma, ale kotouč se následně dostal na hokejku Rotha.
48:18
Francouz nyní neuvěřitelně zachránil Vervu od kontaktního gólu Třince. Puk prosvištěl po brankové čáře a domácí brankář ho včas vykopl do bezpečí!
47:18
Polanský si v obranném pásmu převzal puk a poslal ho raději do středního pásma.
46:28
Petružálek v tandemu s Ručinským poslal na druhého jmenovaného přihrávku zadovkou. Ikona litvínovského týmu však svou střelu poslala jen do připraveného Hamerlíka.
45:41
Jánský se proháčkoval přes Linharta a poté zkoušel z těžkého úhlu pálit na třineckou branku. Hamerlík však nedal v brance vůbec žádný prostor.
44:49
Jurčíkovi sklouzl kotouč z čepele. Jinak by se zcela jistě dostal do zakončení a mohl ohrozit branku Ocelářů.
43:49
Adamského střela byla zblokována a Třinec tak přišel o další svou šanci. Nicméně se neustále tlačí před litvínovskou branku a snaží se o kontaktní gól.
43:16
Petružálek nahazoval puk za branku Ocelářů a Hamerlík ho raději ukrývá do své lapačky a přerušuje hru.
42:40
Lukeš mířil na Hamerlíka, na kterého vyslal jedovatou střelu. Hostující brankář si však dokázal poradit a další gól neinkasoval.
42:10
Hrňa po své střele trefil pouze Francouze.
41:44
Nosek udržel hru v útočném pásmu, ale nakonec se znovu dostal puk ke Gulovi, jenž se snažil vsítit svou druhou branku v dnešním utkání. Hamerlík byl ale proti.
40:29
Lukeš skáče na led a Verva je tak v plném počtu.
40:14
Trončinský hned pálil z dálky, ale Francouz dokázal jeho nebezpečnou střelu chytit.
40:01
Statistiky po druhé třetině:
Střely na branku: 17:22
Zblokované střely: 6:3
Hity: 9:15
Trestné minuty: 6:6
I druhá třetina je u konce. V ní byl k vidění naprosto odlišný hokej, než se hrál v třetině první. Oba celky začaly útočněji a k vidění bylo daleko více šancí a střeleckých pokusů. Nicméně skóre otevřeli po polovině utkání domácí hokejisté zásluhou Guly. Na jeho přesnou trefu pak zareagoval Hanzl a Verva tak před třetí třetinou má náskok o dvě branky. Třetí třetina začne přibližně v 19:10.
40:00
39:21
Po střele Hrni raději Francouz svým zákrokem přerušuje hru.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:46
Verva se osvobozuje a posílá kotouč až před Hamerlíka.
38:29
Hanzl inkasuje dvuminutový trest za podražení.
37:54
Po střele Lukeše se zaskvěl Hamerlík, jenž svým pohotovým zákrokem zabránil třetímu gólu, když se musel ve svém brankovišti doslova přetočit na záda a poté puk ukryl.
37:32
Na druhé straně vyráží střelu Noska Francouz. Nicméně Třinec se stále drží v litvínovském pásmu.
36:27
Litvínovští hokejisté znovu pálí ostrými. ROBIN HANZL obkroužil hostující branku a poté našel volnou skulinku mezi betony Hamerlíka a posílá puk znovu do jeho branky. Před koncem druhé třetiny je to pro domácí tým vzpruha, pro hosty naopak studená sprcha. Asistence: Martin Ručinský, Zbyněk Sklenička.
36:03
Trončinský naskočil na led a hned se dostal do šance. K vyrovnání však jeho střela nevedla.
35:52
Lukeš se napřáhl k mohutné střele, ale Hamerlík byl připraven. Bude se vhazovat po jeho pravici.
34:58
Po neúspěšné střele Pavelky se Třinec osvobozuje.
34:32
Hrňa ale pálil ve vlastním oslabení z prostoru mezi kruhy a Francouz musel vytasit další přesný zákrok.
34:03
Trončinský nyní zbytečně oslabuje svůj tým, když nečistě dohrál Piroše. Verva má k dispozici přesilovou hru.
33:43
Ručinského střela na branku Třince nebyla přesná. Ale hned na to to zkoušel Piroš, s jehož střelou si Hamerlík poradil.
32:55
O střelu se také pokusil Adamský, ale ani on Francouze nepřekonal.
32:12
Roth ztratil rukavici a nemohl se zapojit do hry. Ale Klesla ho dokázal nahradit a na Francouze vyslal přízemní střelu. S tou ale neměl sebemenší problém.
31:28
Oba celky jsou už v plném počtu.
30:40
V polovině utkání se ujímají vedení domácí hokejisté. Trávníček nabil JIŘÍMU GULOVI, který poté poslal prudkou střelu na Hamerlíka a ta prosvištěla za jeho záda. Verva se tak dostává do důležitého jednobrankového náskoku. Asistence: Michal Trávníček, Tomáš Pavelka.
29:28
Kubát s Růžičkou jsou na trestné lavici za hrubost. Bude se hrát 4 na 4.
28:55
Velká šance Litvínova. Lukeš obkroužil obranu Třince a poté okamžitě vystřelil. Hamerlík však jeho vyloženou šanci chytá!
28:13
Gula střílel na branku hostí, ale opět ji Hamerlík dokázal pokrýt. Z druhé strany byla k vidění taktéž pohledná útočná akce, jenž končí na Francouzovi.
27:32
Trávníček střílel z úhlu na Hamerlíka, ale Doudera svým obranným zákrokem dokázal svému brankáři pomoci.
27:13
Puk je v ochranné síti nad hostující brankou, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
25:45
Pavel Francouz má menší závadu na masce a chvíli se nyní nehrálo. Ale vše už by mělo být v pořádku a hra za chvilku opět začne.
25:37
Trončinský s Noskem připravili Vervu o další možnou akci. Na druhé straně pak ohrozil branku Vervy Hrňa, ale kdo jiný než Francouz dokázal této šanci zabránit.
24:34
Irgl se nedostal ke střele a puk si hned na to převzal Trávníček, jenž ho zavezl do pásma Ocelářů. Znovu se však ke střele jeho tým nedostal.
23:43
Petružálek vybojoval puk, poté ho předal Hanzlovi. Druhý jmenovaný ho ještě poslal na Ručinského, který však před hostující brankou neuspěl.
23:15
Po zakázaném uvolnění Ocelářů se hra přestěhovala opět do jejich pásma.
22:55
Následně pálil z levé strany Růžička, ale svým projektilem branku Vervy minul.
22:18
Nosek rozehrává puk za vlastní brankou, kde poté v útočném pásmu zahrozil Orsava. Domácí ochránce svatyně však svým pravým betonem jeho střelu zlikvidoval.
21:18
Klepiš dohrál Trávníčka a poté ho připravil o puk. Jenže v následném útoku před Francouzem nic nevymyslel.
20:57
Irgl z nenápadné akce střílel na Francouze, ten si připisuje další úspěšný zákrok.
20:15
Verva se právě nachází v třineckém teritoriu, kde však znovu přichází o puk a Oceláři mohou jít do protiútoku.
20:01
Statistiky po první třetině:
Střely na branku: 6:6
Zblokované střely: 2:0
Hity: 5:7
Trestné minuty: 2:2
První dějství je minulostí. V něm nepadla žádná branka, i když šance byly k vidění na obou stranách. Oba gólmani však střely útočníků dokázali pokrýt. Do kabin jdou oba celky za stejného stavu, za jakého nastupovaly na ledovou plochu na začátku utkání. Druhá třetina začne přibližně v 18:10.
20:00
19:45
Ještě se ale ke střele dostal Gerhát. Hamerlík si však dokázal poradit a v závěru periody tak podržel svůj tým.
19:33
Třetina se už jen dohrává. Hraje se převážně ve středu hřiště.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:33
Pavelka za svou brankou čeká, až mu vystřídají spoluhráči a poté s nimi založil útočnou akci. Ta ale ke gólovému efektu znovu nevedla.
18:19
Trávníček je na ledě a Verva je tak v plném počtu hráčů.
18:06
Galvas neprošel do útočného pásma a přesilovka Ocelářů pomalu končí.
17:40
Piroš obral o puk Kleslu a poté ho okamžitě posílá na opačnou stranu kluziště.
17:23
Litvínovští se osvobozují.
17:04
Do třetice Roth a jeho pumelice od modré čáry. Francouz ale vytasil další zákrok a puk ukryl ve své lapačce.
16:22
Rothova střela se neujala, Francouz ji vyrazil pouze před sebe. Roth to pak před ním zkoušel znovu, ale ani tentokráte úspěšný nebyl. Oceláři se ale stále drží v pásmu Vervy.
16:19
Trávníček inkasuje dvě minuty za vysokou hůl a putuje na trestnou lavici.
16:08
Bude se vylučovat, Třinec má ponechanou výhodu.
15:45
Irglova další střela končí mimo litvínovskou klec.
15:03
Ručinský pálil z levé strany, ale kotouč poslal jen do zadního mantinelu. Ten se odrazil na najíždějícího Petružálka, ale třineckou branku trefit nedokázal.
14:57
Následuje komerční přestávka.
14:57
Po delší době si také mohl sáhnout na puk Francouz, který chytá střelu Polanského.
14:22
Hübl zastavil Kleslu v obranném pásmu Třince, ale k puku se i tak nedostal. Hosté tak míří na opačnou stranu.
13:30
Do dalšího útoku zamířila Verva, jenže před Hamerlíka se nakonec nedostala.
12:40
Od modré čáry vyslal jedovatý projektil Gula, ale Hamerlík si znovu dokázal poradit. Připisuje si tak další úspěšný zákrok.
11:58
Irgl prodloužil puk do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl na přihrávku připraven.
11:20
Růžička dostal přihrávku od Ružičky, ta však byla zblokována obranou Vervy a znovu je tak po akci.
10:35
Na druhé straně to zkoušel Irgl, ale svou střelu poslal jen vedle litvínovské branky.
10:09
Petružálkův projektil skončil v náruči Hamerlíka, který dnes znovu podává skvělý výkon a útočníkům Vervy motá hlavy.
09:32
Oceláři znovu mají puk pod kontrolou a míří do domácího pásma. Jenže puk poté ztratili.
09:03
Klepiš vyslal na Draveckého příliš prudkou přihrávku a druhý jmenovaný se tak do žádné šance nedostal.
08:36
Galvas obral o puk střílejícího Skleničku a posílá ho do středního pásma.
08:15
Pavelkova nenápadná střela málem zaskočila Hamerlíka. Ten však poté má puk ve své moci a hned na to zlikvidoval větší šanci Martynka.
07:48
Oceláři jsou kompletní.
07:38
Nyní nahazoval na třineckou branku puk Jurčík, ale Hamerlík se nenechal zaskočit a ukrývá puk pod svoji lapačku.
07:03
Znovu se hosté osvobodili, když vyhodili kotouč až před Francouze. Litvínovu se početní výhoda zatím příliš nedaří.
06:01
Pavelka pálil od modré čáry, ale jen do připraveného Linharta. Oceláři se poté osvobozují.
05:48
Rostislav Klesla putuje na trestnou lavici za sekání. Je tu přesilovka pro Vervu.
05:09
Jurčík se dostal k nahozenému puk a poslal puk Pirošovi. Druhý jmenovaný chtěl akci ještě vyšperkovat na Pavelku, ale tomu puk sebral Roth.
04:32
Z hloubi svého obranného pásma nyní zakládají akci Třinečtí. O puk však přišli ve středu hřiště.
04:09
Ručinský se ocitl za brankou hostí, ale křižná přihrávka na Petružálka se neujala.
03:53
Další icing Třince. Znovu se tak hokejisté Litvínova stěhují do jejich teritoria, kde se bude vhazovat po pravé ruce Hamerlíka.
03:19
Oceláři se snažili projít do blízkosti Francouze, ale obrana Vervy je k ničemu nepustila.
02:46
Pavlík nahodil puk do pásma hostí a spěchal střídat jako jeho spoluhráči.
02:14
Zatím je však opět vidět opatrný hokej. Nikdo nechce udělat chybu hned v úvodu tohoto duelu.
01:33
Pavelka zatáhl puk do útočného pásma a z druhé vlny mu najížděl Gerhát. Tomu však přihrávka nesedla a Hamerlík neměl žádnou práci.
01:05
Zaplněný stadion Ivana Hlinky žene Vervu od úvodních minut dopředu.
00:53
Hra se nyní přestěhuje zpět do pásma Ocelářů. Ti se totiž dopustili zakázaného uvolnění.
00:22
U puku je Verva a míří do útočného pásma. Jenže o něj velmi brzo přichází a na opačnou stranu může jít Třinec.
00:01
Vše je připraveno, utkání nebrání nic tomu, aby mohlo začít.

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, Pavelka, Baránek, Kokeš – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava
Trenér: Radim Rulík

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Doudera, Trončinský, Foltýn, Nosek – Ružička, Klepiš, Dravecký – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, Plíhal, Hrňa – Matuš, Růžička, Cienciala
Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Lederer, Tošenovjan.
Všichni se určitě i dnes mají na co těšit. Bouřlivá atmosféra v hledišti, která opět požene oba celky za vítězstvím. U toho by rozhodně nikdo neměl chybět. Pro ty, co se ale do Litvínova nedostanou, je připraven online přenos, kterým Vás budu provázet. Přeji všem příjemnou počtenou a hezké chvíle s jedním z nejkrásnějších kolektivních sportů na světě.
Zimní stadion Ivana Hlinky

Zimní stadion Ivana Hlinky byl včera vyprodán do posledního místečka. Na finále si našlo cestu 6011 diváků. Stejná návštěva se dá očekávat i dnes. Vrchol sezóny si nikdo nechce nechat ujít. Vervu tedy znovu požene plný stadion k vítězství.
HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec

Třetí finálové utkání bylo k vidění na zimním stadionu Ivana Hlinky včera. Třinečtí si byli vědomi, že pokud by se Verva dostala do stavu 3:0 na zápasy, těžko by se série otáčela za takového stavu. Do utkání tak Oceláři doslova vlétli a před brankou Vervy si vytvářeli slušný tlak. Ten přetavili na začátku šesté minuty v první branku, když se trefil Štefan Ružička. Verva se sice po celou dobu zápasu snažila o vyrovnání, ale Hamerlík, který nastoupil v brance Třince, byl proti a vychytal tak nulu. Třinec tak utekl hrobníkovi z lopaty a nyní stále živí naději na srovnání stavu série. S takovým cílem i na sever Čech vyrazili. Dnes je na řadě úplně jiný zápas, který zase začíná od nuly a tentokrát to bude Verva, která bude v pozici týmu, který bude odvracet srovnání stavu série. Podaří se Ocelářům srovnat nebo si naopak Verva vybojuje mečbol? To napoví až samotné utkání.
Hezký podvečer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu čtvrté finálové utkání mezi týmy HC Verva Litvínov a HC Oceláři Třinec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.