Já se s Vámi pro dnešní noc již rozloučím. Přeji Vám dobrou noc a těším opět někdy u zápasů z play-off NHL na počtenou.
Jaroslav Halák (NYI) 60 minut, 26 zákroků, 1 gól, 96%
Do čtvrtfinálové série Východní konference vstoupil lépe hostující tým. Díky povedené první polovině prostřední části, kdy se dostali Islanders do dvoubrankového vedení, mohli zbytek zápasu dohrát ze zabezpečené obrany. Přesto, Capitals rozhodně měli možnosti na to, aby zápas ještě zdramatizovali. To se však nestalo a pojistku do prázdné brány naopak přidal minutu před koncem Nelson.
Islanders právě vstřelili branku!
A je hotovo! Vyhozený kotouč dojel jako první BROCK NELSON a pohodlně ho uklidil do odkryté brány. Asistence: Anders Lee, Michael Grabner.
58:20
Domácí hrají bez brankáře.
58:00
Nyní se Halák vytáhl proti zakončení Bäckströma.
57:49
Halák si vyjel za bránu, kde ale puk ztratil. Naštěstí pro něj nebyl před bránou nikdo v domácím dresu.
57:22
Strome vyváží kotouč a šetří cenné vteřinky.
56:44
Z mezikruží pálil Ward jen do Haláka a vyražený kotouč odpálil těsně před Ovečkinem Boychuk.
56:21
Islanders zkušeně brání obrannou modrou a nepouštějí domácí tým s pukem do pásma.
55:56
Domácí hráče zastavil ofsajd.
55:46
Beagle se hezky protáhl kolem mantinelu do zakončení, ale jeho střela bekhendem mohla Haláka jen stěží vystrašit.
55:09
Halák v pohodičce kryje nedůrazný pokus Fehra.
55:00
Capitals mají na vyrovnání skóre už jen pět minut!
54:16
Ostrované vyhráli teprve druhé buly v této třetině a posílají kotouč do středního pásma.
54:10
Kotouč se po nepřesném vyhození ocitl na střídačce Islanders.
53:57
Halák si našel lapačkou střelu Ovečkina, který se dostal do zakončení po špatném střídaní Isles.
53:35
Domácí zůstávají nastěhováni v útočném pásmu.
53:14
Ovečkin střílel hned po buly mimo bránu.
53:11
Halák raději přikryl nahození Capitals a bude se vhazovat po jeho levici. Ale ještě předtím přijde na řadu komerční přestávka.
52:52
Okposo našel v dobré pozici Baileyho, ten ale se zakončením příliš dlouho váhal.
52:19
Gleason neudržel kotouč v útočném pásmu a Caps začínají opět z vlastního obranného pásma.
51:42
Brejk Washingtonu 3 na 2 zakončením neskončil. Chimerovi v rozhodující chvíli puk sklouzl z hole.
51:11
Strome vyvezl kotouč, ale jeho střela se nevešla mezi tři tyče.
50:46
Alzner pálil nepřesně.
50:20
Capitals se dostali do tempa a hosté nyní jen vyhazují puky do středního pásma.
49:53
Kotouč ve středním pásmu.
49:47
49:20
Hosté se osvobozují.
49:01
Ovečkin v obrovské šanci netrefil Halákovu bránu.
48:41
Cizikas srazil střelu Ovečkina.
48:25
Capitals opět v pásmu.
48:01
Střela Ovečkina sražena do rohu, odkud vyhazuje kotouč Boychuk.
47:55
Domácí vyhráli buly a usadili se v pásmu.
47:47
Uvidíme přesilovku Caps. Menší trest za vysokou hůl dostává Clutterbuck (NYI).
47:25
Nyní již dostal Nelson kotouč k Holtbymu, který v pohodě chytá.
47:20
Nelson se ke střele neprokličkoval.
46:55
Střela Carlsona ke slovenskému brankáři neprošla.
46:09
Ke střele se dostal Ward, ale nedůrazný pokus nebyl pro Haláka problém.
45:41
Opět se pokračuje ve hře.
Islanders vletěli do poslední části jako uragán a již několikrát pořádně prověřili Holtbyho. Střely ve třetí třetině – 0:6!
Další část plexiskla je poškozená a v akci jsou znovu technici.
45:39
Nielsen dostal kotouč přímo před bránu, ale jeho zakončení včas zablokoval Alzner.
45:10
Domácí pod tlakem vyhazují do středního pásma.
44:37
Lee prověřil z kruhu kanadského gólmana.
44:18
Střela Nelsona jen proletěla kolem Holtbyho.
43:40
Ovečkin vyrušil z letargie Haláka.
43:20
Višňovského pokus končí dalším zákrokem Holtbyho.
42:20
Islanders ještě drží útočné pásmo, ale pokus Kuljomina letí mimo.
42:00
41:29
Holtby vyrazil Boychukův pokus před sebe, ale ani následné dorážky neskončily za jeho zády.
41:20
Nelson si vyjel s pukem až před bránu, ale jeho bekhendové zakončení Holtby zlikvidoval vyrážečkou.
40:58
Domácí vyhazují kotouč.
40:35
Holtby vyrazil střelu od modré.
40:01
Jason Chimera (WSH) obdržel na konci prostřední části dvouminutový trest a Islanders tak začínají přesilovkou.
40:01
Střely v druhé třetině – 10:6
Střely celkem – 17:17
Čtyřicet minut dnešního klání je za námi. A zatím mají k prvnímu vítězství v sérii blíže hokejisté New Yorku Islanders. Ve druhé třetině se totiž prosadili hostující Strome a také Bailey. Od poslední vstřelené branky se Ostrované prakticky jenom bránili. Jejich defenzivní taktika však na tým z hlavního města velmi platí. Capitals se jen velice ztuha dostávají do šancí. Pokud tedy budou hosté ve své hře pokračovat, bude vyrovnání skóre pro Washington nesmírně těžkým úkolem. Poslední třetina začne přibližně v 03:10.
40:00
39:38
Následná nepřesná rozehrávka Caps znamená icing.
39:27
Hosté dostali kotouč do středního pásma.
39:14
Halákova lapačka si našla střelu Fehra.
39:10
Rozehrávku Kuzněcova zachytil Tavares, ale jeho rozehrávka končí jen zakázaným uvolněním.
38:11
Střela Cizikase se odrazila před bránu Caps, kde však kotouč odklidili obránci domácího týmu.
37:40
Stejně tak na druhé straně Okposo.
37:24
Ovečkin pálil z kruhu nepřesně.
37:06
Střela Bäcktröma po buly byla sražena mimo.
37:01
Halák raději přikryl nahození Johanssona.
35:40
Domácí jsou opět s pukem v útočném pásmu, ale Islanders je svou aktivitou nepouštějí do zakončení.
34:48
John Carlson se po parádní zadovce Greena ocitl před odkrytou bránou, ale na poslední chvíli mu padl do zakončení jeden z hráčů Islanders.
33:55
Carlson trefil jen clonícího obránce.
33:19
Capitals mačkali téměř minutu svého soupeře v jeho pásmu, ale bez jakéhokoliv zakončení.
32:10
Další Orpikův pokus neprošel houštinou těl před bránou.
31:59
Orpik mířil od modré nepřesně.
31:29
Nahození Ovečkina v pohodě kryje Halák.
31:00
Hosté se usadili v pásmu, ke střele se ale nedostali.
30:36
Hosté uskakují na dvoubrankový rozdíl. Kyle Okposo vyjel s pukem zpoza brány. Jeho střelu Holtby vyrazil jen k hokejce JOSHE BAILEYHO, který nadvakrát doslova procpal kotouč za záda kanadského gólmana. Asistence: Kyle Okposo, Frans Nielsen.
30:06
Niskanen od modré netrefil bránu Haláka.
29:41
Islanders vyhazují na icing.
29:13
Střelu Nelsona srazil Alzner do ochranné sítě.
28:41
Bychukovo nahození letí mimo bránu.
28:25
Green od modré prověřil Haláka a dotírajícího Warda museli umravnit obránci Islanders.
27:58
Ovečkin z mezikruží těsně minul bránu hostí.
27:38
Niskanen si počíhal na Stroma a poslal ho čistě k ledu.
27:19
Tavares si vyjel od mantinelu, ale bránu netrefil.
26:46
Niskanenova dělovka tečována nad bránu.
26:29
Halák vyhazuje po mantinelu kotouč do středního pásma a Islanders mohou dostřídat.
26:15
25:37
Halák neudržel střelu Niskanena a před bránou vznikla pořádná mela, po které nakonec odpálil kotouč Hickey.
24:35
Islanders vyhazují až k Holtbymu.
24:15
Je tu přesilovka pro Capitals. Grabner (NYI) si dvě minuty posedí na trestné lavici.
23:50
Hosté se opět dostávají do vedení. K vyhranému Tavaresovu buly se dostal jako první RYAN STROME a skrytou ranou propálil Holtbyho. Asistence: John Tavares.
23:47
Domácí si neporozuměli při rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění.
Bylo to Clutterbuckovo tvrdé nahození ze středního pásma, které málem vysypalo sklo za bránou Capitals. Nyní je již vše v pořádku a hra může pokračovat.
Jeden z panelů tvrzeného skla za Holtbym je poškozený a na led přijíždějí technici, aby ho vyměnili. Chvíli se tak nebude hrát.
23:22
Přihrávka Clutterbucka zpoza brány se odrazila od brusle obránce Capitals a Holtby měl co dělat aby kotouč zachytil.
23:02
Latta z boku Haláka nepřekvapil.
22:12
Caps vyhráli buly, ale ke střele se nedostali.
22:04
Nepřesná rozehrávka hostů končí icingem.
21:31
Na druhé straně neuspěl zblízka Okposo.
21:06
Ovečkin mířil mezi betony Hálaka, který je včas srazil.
20:40
Střela Niskanena letí mimo.
20:01
První třetina úvodního čtvrtfinálového zápasu je za námi. Přesto, že se nesla ve znamení spíše opatrné taktické bitvy, jsme se dočkali dvou branek. Hosty nejprve poslal do vedení Nelson, ale necelou minutu před koncem první dvacetiminutovky srovnal Johansson. Do druhé třetiny, která začne přibližně v 02:08, tak budou vstupovat hráči za nerozhodného stavu 1:1.
20:00
19:04
Washington právě vstřelil branku!
Tak domácím se přeci jen podařilo srovnat. Brooks Laich vybojoval puk v rohu kluziště, naservíroval ho do kruhu na MARCUSE JOHANSSONA a ten střelou na vzdálenější tyč překonal Haláka. Asistence: Brooks Laich.
18:47
Nielsen chtěl z rohu kluziště překvapit Holtbyho, ale minul bránu.
18:22
V postavení mimo hru nyní Ovečkin.
17:29
Johansson tvrdě dohrál u mantinelu Hickeyho a vysloužil si za to velký potlesk fandů Capitals.
17:01
Další ofsajd domácího týmu.
16:52
Přihrávka zpoza brány se dostala až na modrou k Leddymu, který poslal kotouč do výstroje Holtbyho.
15:51
Lee přejel modrou příliš rychle – ofsajd Isles.
15:41
Clutterbuck tečoval nástřel Višňovského jen do ochranné sítě.
15:20
Islanders vyhazují kotouč do středního pásma.
14:58
Tavares se ocitl sám mezi kruhy, ale puk mu při zpracování přeskočil hokejku.
14:25
Nahození Caps před bránu našlo jen obránce hostů Hickeyho.
14:10
Brouwer zastaven ofsajdem.
Úvodní třetina zatím patří hostům a nevypadá to, že by se Washington dočkal vstřelení branku ještě před přestávkou. Islanders zatím výborně brání a nepouštějí Caps do šancí.
14:02
Nahození od modré přikryl Holtby a následuje komerční pauza.
13:48
Slovenský gólman nyní nadvakrát likvidoval dělovku Ovečkina.
13:30
Green nahodil puk před bránu Haláka, kde ale nebyl nikdo z hráčů Caps.
12:55
12:31
Beagle vyhazuje přes všechny čáry.
12:08
Tavares nastřelil puk na teč, ale nikdo z jeho spoluhráčů kotouč nezasáhl.
11:33
Puk již překročil modrou čáru a hra se stěhuje do pásma Isles – úmyslný ofsajd.
11:05
Holtby neudržel dělovku Boychuku, ale puk zametli pryč obránci Capitals.
10:55
Máme tady první vyloučení zápasu. Eric Fehr (WSH) odsedí dvě minuty za držení de Haana.
10:40
Hosté si v obranném pásmu hodně hráli s ohněm, nakonec se však ze svízelné situace dostali.
10:19
Tavares vzal na sebe zakončení při brejku dvou na jednoho, ale jeho střelu srazil clonící obránce do ochranné sítě.
09:32
Domácí gólman neudržel střelu Višňovského a málem z toho byla příležitost pro New York.
09:11
Holtby likviduje střelu od modré.
08:53
Střela de Haana se odrazila až do obranného pásma Isles.
08:16
Vyhození Greena míří mezi diváky. Puk se ale otřel o tvrzené sklo, a budu se tak jen vhazovat před Holtbym.
07:44
Niskanen od modré nepropálil hradbu těl.
07:14
Ward se uvolnil v rohu kluziště, ale jeho přihrávka na Bäckströma byla sražena beky Islanders.
06:20
Ovečkinova střela po přihrávce zpoza brány byla sražena mimo.
06:06
Máme tady první gól! Rozjetý BROCK NELSON dostal puk do pásma, najel si na hranici kruhu a rychlou střelou poslal puk pod lapačkou Holtbyho do brány. Asistence: Josh Bailey, Johny Boychuk.
05:38
Boychakův dalekonosný pokus nedělal Holtbymu problémy.
04:59
Hickey na druhé straně taktéž mířil mimo.
04:38
Gleason pálil od modré nepřesně.
04:33
Tu nakonec obstarává z těžkého úhlu Glencross. Halák však puk lapil a následnou drobnou potyčku rozehnali sudí.
04:01
Domácí chyceni v ofsajdu. Sledujeme zatím velmi opatrný vstup do utkání a čekáme na první střelu zápasu.
02:58
Tavares se zmocnil puku ve středním pásmu, připravil střeleckou pozici pro Stroma, kterému však kotouč ujel.
02:05
Beagle jako první dojel nahozený puk a zabránil tak icingu. V rohu však proti přesile neuspěl.
01:30
Ovečkin se do pásma neproháčkoval.
00:47
Jeho spoluhráči však míří na střídačku a Strome o puk přišel.
00:39
Defenzivě Isles se ubránila a dopředu vyráží Strome.
00:20
Domácí se usadili v pásmu a tlačí se do brány.
00:01
Na ledě proběhla úvodní ceremonie, uctívající zesnulého asistenta hlavního kouče Ottawy Senators Davea Camerona. A nyní se již jde na věc!

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik "A", Carlson – Niskanen, Alzner – Green, Gleason – Ovečkin "C", Kuzněcov, Ward – Johansson, Bäckström "A", Brouwer – Laich, Fehr, Beagle – Glencross, Latta, Chimera.

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk – de Haan, Strait – Hickey, Višňovský – Kuljomin, Tavares "C", Strome – Bailey, Nielsen, Okposo "A" – Lee, Nelson, Grabner – Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Rozhodčí: Dwyer, Pollock – Amell, Nansen.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Jaroslav Halák (NYI) 59 záp., 91,39%, průměr 2,43
Michal Neuvirth (NYI) 32 záp., 91,38%, průměr 2,97
Ľubomír Višňovský (NYI) 53 záp., 20 bodů, 5+15
LETOŠNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY
O vyrovnanosti obou celků jasně hovoří i balance ze vzájemných zápasů. Hned tři ze čtyř letošních vzájemných klání se musely rozhodovat až po základní hrací době. Dva zápasy dopadly lépe pro Washington, dvě pro New York a vždy se radoval domácí celek.

21.02.2015 Washington Capitals vs. NY Islanders – 3:2 SN
30.12.2014 NY Islanders vs. Washington Capitals – 4:3 P
28.11.2014 Washington Capitals vs. NY Islanders – 5:2
27.11.2014 NY Islanders vs. Washington Capitals – 3:2 P

NEW YORK ISLANDERS
Ostrované získali stejně jako Washington v základní části 101 bodů. Dokonce nastříleli i o deset branek více. Přesto ale měli horší skóre a začnou tak sérii ve Verizon Center ve Washingtonu.
Forma před play-off
Islanders nevstupují do vyřazovací části s příliš kvalitními výsledky v zádech. Posledních deset klání přineslo jen čtyřikrát vítěznou radost. Když k tomu ale připočteme další tři body, které New York získal po prohraných nájezdech, vyjde nám slušná sumička jedenácti bodů.
Největší hvězdy
John Tavares – Ani v celku hostů není třeba příliš dlouho pátrat po největším tahounovi. John Tavares do posledních chvil sahal pro Art Ross Trophy, kterou mu ale nakonec vyfouknul neskutečným výkonem Jamie Benn z Dalllasu. Přesto je 86 bodů (38+48) fantastickou vizitkou čtyřiadvacetiletého Kanaďana.
WASHINGTON CAPITALS
Domácí tým skončil v tabulce Východní konference na čtvrté příčce a před svým sokem je jen zásluhou lepšího skóre. To se zastavilo na konečné sumě 242:203. Hlavně počet obdržených branek rozhodl o lepším postavení Capitals, kteří inkasovali o téměř třicet gólů méně.
A jak si vedl Washington v posledních zápasech základní části? Forma byla celkem slušná. Svěřenci Barryho Trotze dokázali vyhrát šest z posledních deseti zápasů, přičemž jeden prohraný proti Ottawě dotáhli alespoň do prodloužení, a z možných dvaceti bodů tak ukořistili celkem třináct.
Alexandr Ovečkin – O tom asi není sporu. Ruská raketa se opět stala jednou z největších opor svého celku. Kanonýr Ovečkin se nakonec zastavil na 53 gólech! Stal se tak suverénně nejlepším střelcem soutěže. Ke gólům přidal také 28 asistencí, a s Jakubem Voráčkem se tak dělil o konečné čtvrté místo v tabulce produktivity.
Nicklas Bäckström – Švédský forvard se celou sezónu přetahoval s Ovečkinem o pozici lídra týmového kanadského bodování. Nakonec skončil tři body pod ním. Ale i 78 bodů za 18 branek a 60 asistencí si zaslouží velké uznání.
Tato série nám slibuje velmi napínavý hokej, ve kterém bychom jenom těžko hledali nějakého favorita. Na otázku proč existuje jednoduchá odpověď. Oba týmy totiž nasbíraly v základní části stejně bodů!
Vítejte u prvního zápasu osmifinálové série play-off NHL mezi Washingtonem a New Yorkem Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.