Radim Vrbata (VAN) 0+0, 6 střel, čas na ledě 17:50
Jiří Hudler (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:47
Tři hvězdy utkání:
1. Jonas Hiller (CGY) 29 zák., 1 gól, 96,7%
2. Eddie Läck (VAN) 28 zák., 2 gólů, 93,3%
3. Kris Russell (CGY) 1+0
Parádní utkání nám skončilo výhrou Calgary 2:1. Viděli jsme tři branky, což není mnoho, a tak by se mohlo zdát, že se jednalo o nudný hokej, nicméně opak je pravdou. Ve 33. minutě otevřel skóre Bo Horvat, který nevystřelil podle představ, nicméně puk skončil v brance, a tak vstřelil svůj premiérový gól v play-off. Hostující celek bojoval, vyrovnání se dočkal ve 48. minutě, kdy rovněž první branku ve vyřazovacích bojích vstřelil David Jones. Vypadalo to, že se bude prodlužovat, ale půl minuty před koncem základní hrací doby rozhodla dělovka Krise Russella o tom, že výhru z prvního zápasu série si připisuje Calgary.
60:00
59:45
Vancouver se ještě zoufale snaží o vyrovnání, ale už nemá čas.
59:30
Calgary právě vstřelilo branku!
Tlak v útočném pásmu končí gólem. Puk putoval po ose Benett, Wideman na modrou, kde stál KRIS RUSSELL. Ten se vší silou opřel do kotouče, tvrdou střelou od modré čáry prostřelil všechny hráče včetně brankáře. Läck v brance Vancouveru nemohl vůbec nic dělat, před ním byl takový provoz, že neviděl vůbec nic. Hostující celek se dostává do vedení půl minuty před koncem. Asistence: Dennis Wideman, Sam Bennett.
59:10
Hostující hráči jsou v útočném pásmu, domácí se s vypětím všech sil brání. Läck si zatím ví rady se střelami protihráčů.
58:00
O puk ovšem přišli, a tak se museli bránit brejku dva na jednoho. Johnny Gaudreau jej vyřešil střelou, kterou nádherně chytil do rukavice brankář Läck.
57:33
Vhazování ve středu kluziště, puk získávají domácí, kteří okamžitě hledají cestu do útoku, aby se mohli prosadit.
57:00
Hraje se bez přerušení, probíhají poslední tři minuty základní hrací doby. Pravděpodobně uvidíme prodloužení, hra je totiž vyrovnaná.
55:48
Sean Monahan po Hudlerově přihrávce pálil bez přípravy, zařízení minul o nějaký metr a půl.
55:10
Oba týmy se dostali do dobré šance, nejprve Hansen nedokázal trefit rychlou přihrávku od spoluhráče, poté Bollig promáchl.
54:13
Střelu ke středního pásma kryje domácí brankář rukavicí. Následně se před ním strhla menší potyčka, kterou ale vyřešili rozhodčí domluvou, vylučovat se nebude.
54:08
Komerční přestávka, střelecky aktivnější jsou momentálně domácí, kteří vedou v tomto ohledu 29:27, ovšem narážejí na překážku jménem Hiller. Maskovaný muž výrazně pomáhá Flames.
53:46
Chris Higgins nedokázal vystřelit rychleji, chviličku byl sám před brankářem Flames, ale než si srovnal kotouč pro střelu, přijel k němu obránce a ze slibné šance nebylo nic.
53:08
Sedinovci do dobré pozice vyslali Burrowse, který se pořádně opřel do kotouče, Hiller byl připraven. Obrázek hry se začíná měnit, domácí se snaží skórovat, fanoušci to moc dobře ví, a tak se ozývají a podporují svůj tým.
52:54
Zakázané uvolnění hostů, kteří si berou oddechový čas. Buly v útočném pásmu Vancouveru.
51:40
Shan Matthias zkoušel obkroužit branku a rychle zasunout kotouč, což se mu sice povedlo, ovšem v koncovce nebyl přesný.
50:58
Radim Vrbata se na druhé straně kluziště dostal do dobré střelecké pozice, ovšem kotouč mu nejprve uskočil, a tak rána byla nepřesná, následně jej vychytal Hiller.
50:35
Dennis Wideman střelou příklepem nedokázal výrazněji ohrozit branku domácího celku.
50:27
Po střele Johnnyho Gaudreaua následuje komerční přestávka.
50:00
Třetí třetina se za vyrovnaného stavu dostává do své druhé poloviny, střelecky je utkání vyrovnané 25:25, gólově také. Sledujeme velmi pěkný hokej. Na první kolo play-off řekl bych, že nebývale vyrovnaný.
49:07
Jiří Hudler se dostal do dobré střelecké pozice, rozhodl se pro střelu, na kterou brankář domácích nedosáhl, což mu nemuselo ani vadit, protože kotouč putoval mimo.
48:17
Stav zápasu je vyrovnaný, uvidíme, jak odpoví domácí, kteří zcela jistě budou chtít vyhrát v základní hrací době.
47:59
A máme vyrovnáno. Domácí měli puk na hokejkách. Vyhodit se jim nepodařilo, a tak je z toho inkasovaná branka. Michael Ferland přenechal mezi kruhy kotouč DAVIDU JONESOVI, který tvrdou střelou do horní části branky překonat gólmana Läcka, který kapituluje poprvé v letošním play-off. Calgary je za svou aktivitu z úvodu třetiny odměněno vyrovnávací brankou. Asistence: Michael Ferland.
46:51
Johnny Gaudreau po přihrávce Monahana nedokázal z mezikruží ideálně trefit kotouč.
46:00
Domácí hrají aktivně, ale momentálně mají problém s přechodem do útočné fáze. Hostující celek brání už ve středním pásmu, což je účinné, ale stojí to hodně sil, které by pak třeba mohly chybět v závěru.
45:44
Hra přerušena, vhazování v obranném pásmu Plamenů. Vancouver se zmocňuje kotouče.
45:30
Bonino velmi dobře zablokoval hostujícího střelce, který už si rovnal kotouč pro střelu z ideální pozice. Člen druhé formace Kosatek ukázal, že je platný na obou koncích kluziště. V útoku jako kreativní tvůrce kombinací a zakončovatel, v obranné třetině jako blokovací jednotka.
44:50
Hiller chytá dnes ve velké v pohodě, i tentokrát dokázal svůj tým podržet. Střely Dorsetta a Richardsona dokázal udržet před brankovou čárou. Obrovský tlak, který mají domácí se tříští o sebevědomý výkon gólmana Calgary.
42:27
Brad Richardson se prodral do zakončení, Hiller si připsal dobrý zákrok. O něco později to zkoušel Bo Horvat, který byl natlačený obránci na brankovou konstrukci, a tak byla hra přerušena.
42:06
Alexander Edler byl dalším střelcem, který řádně prověřil připravenost brankáře Flames. Ten působí zatím velmi koncentrovaně.
40:56
Stejný hráč se dostal do střelecké pozice i nyní, tentokrát to byla rána o poznání povedenější, nicméně i tentokrát Sedina vychytal brankář Flames. Domácí nechtějí nic nechat náhodě, chtějí se dostat do výraznějšího vedení.
40:13
Daniel Sedin to zkoušel tvrdou střelou, ale brankáře Hillera překonat nedokázal. Hned na úvod třetího dějství šance domácího celku.
40:01
Ve druhé třetině jsme už branku viděli. Ve 33. minutě nastala chvíle Bo Horvata. Po přihrávce Hansena vystřelil asi ne podle představ, nicméně puk trefil tak šikovně, že proklouzal mezi betony Hillera až za brankovou čáru. K velké radosti domácího publika vede Vancouver nad Calgary po 40 minutách vyrovnaného hokeje 1:0.
40:00
39:25
Třetina se dohrává ve středním pásmu, kde probíhají souboje o kotouč.
38:30
Brandon Bollig velmi dobře tečoval před brankou kotouč vystřelený od modré. Puk změnil směr, a tak brankář Läck s notnou dávkou štěstí dokázal hřbetem lapačky zasáhnout. Velká šance stále se zlepšujících hostů.
38:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:25
Dorsett bojoval o puk za brankou soupeře, získal ho, a tak se okamžitě snažil hledat mezi kruhy postaveného Richardsona, na kterého puk ovšem neprošel.
36:30
Druhá třetina se pomalu blíží do své finální fáze, aktivněji hrají hosté, kteří se snaží vyrovnat, ale stále myslí na obranu, neboť další inkasovaná branka by už byla hodně vážná komplikace.
35:19
Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Hillera. Puk získal Vancouver jen krátce, pak už hráli domácí, kteří postupně otáčejí směr hry až před branku Läcka. Tam kotouč vybojoval Vrbata.
35:05
Komerční přestávka. Střelecky jsou aktivnější hosté 19:17 z jejich pohledu. Gólman Kosatek svůj tým drží v jednobrankovném vedení.
34:45
Vancouver se dokázal ubránit, druhou polovinu oslabení nepustil soupeře stabilně do útočného pásma, brankář Läck tam měl výrazně méně práce než v první minutě přesilovky soupeře. Hosté ovšem ukázali, že také umí hrát aktivně směrem do branky.
34:00
David Schenko měl na hokejce vyrovnání, bekhendovou střelou nedokázal puk dostatečně zvednout přes beton ležícího Läcka, zatím největší šance Flames v zápase.
33:15
Calgary hraje přesilovku dobře, je v útočném pásmu, ovšem ke střele se ne a ne dostat.
32:45
Chris Higgins vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilovou hru si zahrají také hostující hráči.
32:08
Vancouver právě vstřelil branku!
A máme tady úvodní branku, k velké radosti domácího publika prosazuje se Vancouver. Hansen přihrál na hůl BO HORVATA, kterému se střela rozhodně nepovedla podle představ. A možná právě proto nedokázal Hiller zareagovat, a tak mu kotouč prolétl mezi betony za brankovou čárů. Vancouver vede o jednu branku díky premiérovému zásahu Bo Horvata v play-off. Asistence: Jannik Hansen, Alexander Edler.
31:16
Po obránění oslabení jsou to hosté, kteří se aktivně ženou do útoku, tuto akci zakončoval střelou Sean Monahan, kterému nabil Hudler. Läck za pomoci beků kryje. Následuje komerční přestávka.
30:45
Brad Richardson bekhendovou stranou hole nevstřelil úvodní branku tohoto utkání, neboť puk chytá hostující brankář.
30:16
Hosté v plném počtu. I tentokrát se ubránili poměrně v pohodě. Pokud něco v tomto zápase domácím hokejistů nevychází, pak to jsou právě početní výhody.
29:45
Domácím se nedaří stabilně se udržet v útočném pásmu, Calgary se brání velmi zodpovědně. Hiller je bez práce, čelil jediné střele.
28:58
Yannick Weber se dostal ke střele od modré čáry, jeho střílenou přihrávku nikdo ze spoluhráčů nedokázal tečovat do branky. Při následném střeleckém pokusu mu selhal nástroj.
28:17
Hosté puk vyhazují až za soupeřovu branku, domácí musí od Läcka.
28:16
Za zdržování hry, vyhození kotouče mimo hřiště je vyloučen Johnny Gaudreau. Třetí přesilovka pro domácí.
27:46
Johnny Gaudreau se proháčkoval do parádní střelecké pozice, v rozhodující chvíli se mu puk postavil na hranu, a tak nemohl trefit přesně podle svých představ.
27:15
Nick Bonino po přihrávce Radima Vrbaty v dobré pozici selhal, nedokázal prostřelit hostujícího brankáře.
25:43
Corey Petter zakončil poměrně dlouhý pobyt formace Flames před brankou Canucks střelou, na níž tak tak dosáhl brankář Läck. Zatím to je zápas gólmanů, ani jeden neinkasoval.
25:00
Markus Granlund vystřelil z mezikruží, jeho střelecký pokus ještě někdo tečoval, brankář Läck díky dobré poziční hře neměl problém zasáhnout a zneškodnit další ofenzivní snahy.
24:03
Nyní se do dobrých šancí dostali hostující hráči. Nejprve David Jones nedokázal přesně trefit poskakující černý kus gumy, následně stejného hráče vychytal skvělým zákrokem lapačkou brankář Kosatek. Po ubráněném oslabení poprvé zahrozili hokejisté Calgary.
23:19
Hra přerušena, puk se dotkl ochranné sítě nad branku domácích, buly po levé ruce Läcka. Jeho spoluhráči souboj o kotouč zvládli, a tak mohou založit další útočnou akci.
21:52
Shawn Matthias se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho akce měla jednu jedinou malou chybičku, kotouč letěl vysoko nad prostor vymezený třemi tyčemi.
21:48
Hosté v plném počtu. Ubránili se celkem s přehledem, gólman Hiller mnoho hráče neměl.
21:35
Flames se brání velmi dobře, soupeře nepouští do střeleckých pozic, Vancouver, přijde mi, neví, jak by měl překonat obranný val hokejistů v bílém.
20:50
Russell vyhazuje zkušeně kotouč přes všechny čáry, zatím se Vancouveru nedaří rozestavit útočnou jednotku před brankou Hillera.
20:14
Domácí pokračují v přesilové hře, kterou si přinášejí z první třetiny.
20:01
Úvodních dvacet minut je minulostí. Viděli jsme vyrovnaný hokej, který nabídl celkem dvacet tři střel (13:10). Sudí zbytečně nepřerušují hru, která má náboj obvyklý pro vyřazovací boje. Gól nepadl, a tak jdou oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.
20:00
19:59
Radim Vrbata se v poslední sekundě hry dostal v první části dostal ke střele z malého úhlu, trefil jen dobře postaveného maskovaného muže. Tímto momentem první třetina končí.
19:48
Michael Ferland to v útoku přehnal s aktivitou, je vyloučen na dvě minuty za krosček.
19:36
Zakázané uvolnění znamená buly před brankářem Calgary. Hosté vhazování zvládli lépe, následně se dostali do útočného pásma.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:30
Střela Daniela Sedina po přihrávce bratra byla schovaná za vracejícího se obránce, gólman Hiller na poslední chvíli dokázal zasáhnout kotouč letící mezi tři tyče.
17:00
První třetina se pomalu blíží ke svému konci, gól nepadl, ale hokej se hraje velmi pohledný, hra je vyrovnaná.
16:49
Bonino s Higginsem kombinovali v neutrální zóně, vznikl z toho rychlý přechod do útoku, který byl zakončen střelou prvně jmenovaného. Hiller pro jistotu zastavuje hru.
15:45
Trio Hudler, Monahan, Gaudreau, tedy první formace hostů, vymyslela zajímavou kombinaci, rychlými přihrávkami překonala střední pásmo i obránce Vancouveru. Střelu Monahana kryje brankář Läck.
15:15
Komerční přestávka, poměr střel na branku je vyrovnaný 9:9, což odpovídá průběhu hry. Díky přesilovce se domácí dostali stabilně před branku Calgary, zde ovšem nedokázali vymyslet gólovou akci. Mozkem přesilovky nebyli Sedinové, nýbrž Radim Vrbata, který z pravé strany řídil ofenzivní snahy svého týmu.
14:12
Hosté jsou kompletní, v oslabení neinkasovali, za to mohou děkovat především brankáři, který si připsal několik velmi dobrých zákroků. Nutno poznamenat, že také značné množství přihrávek do předbrankového prostoru překazila bránící se čtveřice.
13:34
Další dva střelecké pokusy si připsal český hráč, Hamhuis to také zkoušel. Ani jeden z nich však Hillera nepřekonal.
13:00
Přesilovková formace Sedinovců s Vrbatou kombinuje v útočném pásmu, ke střele se ne a ne dostat. Radim Vrbata autorem první střely v přesilovce.
12:12
Sam Bennett byl tak zapálený do hry a snahy dostat kotouč do branky, že hrál vysokou holí, což se trestná dvouminutovým trestem. První přesilovka utkání pro domácí.
11:42
Alexandre Burrows s první formací domácích pořádně zamotal hlavu obraně hostů, výsledkem je parádní Hillerův zákrok.
10:35
Bo Horvat se po nenápadné akci dostal svou dravostí až před branku, puk se k němu šťastně odrazil. Úvodní branku, podobně jako malou chvíli předtím Derek Angelland před Läckem, nevstřelil.
10:13
Komerční přestávka krátce po polovině první třetiny. Střelecky jsou aktivnější hosté, v tomto ohledu vedou 6:5. Opticky je hra vyrovnaná, šance střídá šanci, že bychom se nudili, to se napsat opravdu nedá. Buly v útočném pásmu Kosatek.
09:50
Sam Benett střelou zápěstím zakončil pobyt druhé útočné formace Calgary v útočném pásmu. Kotouč ještě změnil směr, gólman Läck na poslední chvíli dokázal zasáhnout.
08:50
Na druhé straně to zkoušel Dan Hamhuis, jehož rána patřila do kategorie nebezpečná. Ediie Läck měl kotouč ve výstroji, pravděpodobně ani on sám nevěděl, kde přesně, nicméně za brankovou čáru se nedostal. Sledujeme útočný hokej.
08:14
Špatná komunikace obrany Vancouveru dostala do šance Backlunda, který ovšem zaváhání potrestat nedokázal. Läck udržel kotouč za brankovou čárou.
07:50
Do dobré pozice se dostal Jannik Hansen, který oklamal soupeřova obránce, mezi kruhy vystřelil pouze do připraveného Hillera, který si připisuje další dobrý zákrok.
06:20
Na ledě druhá domácí formace, tedy i Radim Vrbata, který na modré čáře udržel útočné pásmo, ovšem jeho spoluhráči už takové štěstí neměli, neboť o puk přišli a Plameny zakládají protiakci.
06:06
Komerční přestávka. Nepříjemnou situaci musel řešit hostující brankář, před kterým dotíralo několik domácích borců. Hiller celou situaci vyhodnotil dobře, ze všeho nejdříve našel kotouč, který přikryl rukavicí.
05:44
Postavení mimo hru, do kterého se dostal domácí tým, se sice fanouškům nelíbí, nicméně odpískáno velmi dobře.
04:47
Sledujeme plynulou hru, rozhodčí zbytečně nepřerušují, ukazují cit pro hru, která se, pochopitelně, ve vyřazovacích bojích poněkud přitvrdí. Na druhou stranu, žádný vyložený prohřešek proti pravidlům jsme neviděli.
03:33
Brandon Bolig se středem kluziště dostal do útočného pásma, malý kousek za modrou vystřelil, ránu schoval za obránce, Läck se jen ohlédl za pukem mířícím mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
03:05
První zákrok i pro brankáře Kosatek. Läck si dokázal poradil se střelou od modré čáry, kotouč nebyl tečovaný, o to snadnější práci maskovaný muž měl.
02:36
Halou to jen zahučelo, když se Daniel Sedin položil do střílené přihrávky spoluhráče, puk z jeho hole letěl nad branku hostujícího celku.
02:10
Josh Jooris sestřelil Christophera Taneva, který hit absolutně nečekal.
01:43
Po pasáži soubojů o neutrální pásmo následuje zákrok hostujícího brankáře, který pro jistotu přidržel kotouč po střele ze střední vzdálenosti. Play-off rozhodují maličkosti, zejména pak v této sérii to platit bude, a tak gólman Flames uklidňuje hru.
00:10
Vancouver vyhrál první vhazování této série, do útočného pásma se však nedostal, ve střední třetině vybojoval kotouč soupeř, který se dostává před branku Läcka.
00:01
Ve zpěvu se střídá umělec s vyprodanou halou, jsou to dojemné momenty, zejména na poměrně mladém týmu hostů bylo patrné jisté překvapení, možná až lehké zaskočení.
I Flames jsou na ladě, následuje státní hymna Kanady.
Rogers Arena stojí, na ledovou plochu vjíždí domácí tým, který se dnes zcela jistě bude moci spolehnout na fanouškovskou podporu.
Co nejpříjemnější ráno přeji všem fanynkám a fanouškům, první utkání série Vancouver Canucks proti Calgary Flames brzy začne.
Brankáři
Ryan Miller 45 zápasů, 91,1 % úspěšnost zákroků, 2,53 gólu/zápas
Eddie Lack 41 zápasů, 91,2 % úspěšnost zákroků, 2,45 gólu/zápas
Jacob Markström 3 zápasy, 87,9 % úspěšnost zákroků, 3,08 gólu/zápas

Jonas Hiller 52 zápasů, 91,8 % úspěšnost zákroků, 2,36 gólu/zápas
Karri Römö 34 zápasů, 91,2 % úspěšnost zákroků, 2,60 gólu/zápas
Joni Ortio 6 zápasů, 90,8 % úspěšnost zákroků, 2,52 gólu/zápas.
Obrany
Z porovnání inkasovaných branek je patrné, že rozdíl mezi oběma týmy je naprosto minimální, a tak budou rozhodovat maličkosti a především aktuální forma. Mezi klíčové obránce domácích patří Alexander Edler, Christopher Tanev, Dam Hamhuis a Kevin Bieksa.

Hostujícímu týmu bude pochopitelně chybět obránce Giordano, který byl důležitý jak kvůli defenzivní, tak i ofenzivní hře. Kris Russell, Dennis Wideman, Deryk Engelland a TJ Brodie budou mít na svých holích velkou zodpovědnost.
Útoky
Domácí tým pochopitelně spoléhá na svou elitní formaci. Na útočnících Danielu Sedinovi, Henriku Sedinovi, Radimu Vrbatovi či Alexandru Burrowsovi bude ležet velká zodpovědnost ohledně útočné hry. Tito hráči patřili jednoznačně mezi tahouny týmu během sezóny, stejnou roli budou hrát i nyní.

Úspěchy hostujícího celku se budou odvíjet od výkonů Jiřího Hudlera, Seana Monahana a Johnnyho Gaudreaua. Důležitou roli v útočné třetině také budou hrát další centři Joe Colborne a Lance Bouma. Čtvrtá formace se bude snažit zejména neinkasovat.

Vancouver: 2,68 – Calgary: 2,60

Podle těchto atributů je lepší Calgary Flames, na druhou stranu, rozdíly jsou velmi malé (přihlédneme-li k tomu, že je vyhodnocována dlouhodobá část čítající 82 utkání).
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase prvního kola play-off Stanley Cupu proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.