To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

nikdo
Hvězdy utkání:
1. Derick BRASSARD (NYR) – 1+0, 5 střel, čas na ledě 15:45
2. Ryan McDONAGH (NYR) – 1+0, 4 střely, čas na ledě 25:36, vítězný gól
3. Marc-Andre FLEURY (PIT) – 36 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 94,7%

Největší čas na ledě: McDonagh 25:36 – Cole 26:06

Branky a nahrávky: 1. Brassard (Nash, Girardi), 16. McDonagh (Yandle, Zuccarello) – 27. Comeau (Lovejoy, Spaling). Diváci: 18006 (vyprodáno). Rozhodčí: Hebert, Joannette – Cherrey, Driscoll.
Perfektním vstupem do utkání a především skvělou první třetinou si dnes Rangers zajistili úvodní vítězství v prvním kole play off! Vše odstartoval již po 28 vteřinách pohotový Derick Brassard, který dorazil puk za Fleuryho záda po střele Nashe.

Rangers měli v první části hry k dispozici hned čtyři přesilové hry, z toho jednu dokázali využít, když se v 16. minutě prosadil tvrdou ranou od modré čáry kapitán Ryan McDonagh. Pittsburgh se po přestávce herně zvedl, jejich aktivita skončila snížením.

V 27. minutě se po nepřehledné situaci před Lundqvistovou brankou nejlépe zorientoval Blake Comeau. Více už ale Pittsburgh nezvládl, Rangers předvedli perfektní týmový výkon především do obrany, kterým tak uloupili první bod v sérii!
60:00
59:56
Jesper Fast mířil na prázdnou branku, o kousek ale minul, a tak je ještě odpískáno zakázané uvolnění.
59:35
Rick Nash dokázal vyhodit alespoň do středního pásma, Zuccarello pak ještě zpomaluje rozehrávku Penguins.
59:16
Fleury je opět na střídačce, Penguins v šesti hráčích v poli!
59:04
Trenér hostů Mike Johnston si bere oddechový čas, aby vysvětlil svým svěřencům, jak by si představoval sehrát závěrečnou minutu.
59:04
Pittsburgh se ale nedokázal usadit v útočném pásmu, vše končí dokonce zakázaným uvolněním Penguins.
58:44
Fleury míří na střídačku, Pittsburgh hraje v šesti hráčích v poli!
58:35
Hagelin sebral v útočném pásmu na chvíli puk Scuderimu a ušetřil tak několik pár vteřin.
58:12
Fleury už je připraven vyrazit na střídačku, jeho plány ale brzdí zakázané uvolnění jeho týmu.
57:41
Downie se podél pravého hrazení neprosadil, hosté tak musí začít opět od vlastní branky.
57:08
Tučňákům se ale stále nedaří trvaleji usadit v útočné třetině, naopak domácím se zatím skvěle brání.
56:39
Fleury rychle vytřepal puk ze své lapačky po střele Ricka Nashe, Penguins už míří rychle dopředu.
56:10
Zakázané uvolnění Penguins, vhazovat se bude před Fleuryho brankou.
55:30
Jevgenij Malkin si najel mezi dva protihráče jako do kleští, na druhé straně míří J. T. Miller nad branku.
55:03
Tučňáci už začínají riskovat, Ian Cole se vydal z pozice obránce podpořit útok, jeho pokus ale zablokovali domácí obránci.
54:28
Další únik po levé straně v podání Rangers! Tentokrát unikl Rick Nash, i jeho střelu ale dokázal Marc-Andre Fleury pokrýt!
54:00
Carl Hagelin nabral po levé straně rychlost, s jeho střelou ale neměl Fleury moc problém.
53:40
Marc Staal dlouhou přihrávkou na útočnou modrou čáru našel Kreidera, který ale pouze tečuje kotouč do útočného pásma a míří střídat.
53:12
Po Lovejoyově střele se k dorážce cpal Steve Downie, Lundqvist ale svou svatyni dokázal uchránit.
52:43
Comeau obětavou rybičkou odehrál puk před Kreiderem, který by mohl střílet z velmi nebezpečné pozice.
52:02
Další útok Rangers zastavil čárový rozhodčí pro postavení mimo hru.
51:33
Kombinace Pittsburghu k ničemu nevedla, domácí hráči už se ale uzavírají především do obrany, a tak puk opět jen odevzdali na hokejky soupeřů.
50:49
Marc-Andre Fleury drží střelu Dericka Brassarda z pravé strany na svých chráničích, vhazovat se tak bude před jeho brankou.
50:31
Girardi se nakonec sám zvedl, za doprovodu lékaře ale míří do kabiny, v závěru třetí třetiny je to tak pro Rangers velká ztráta.
50:31
Hra je přerušena, protože na ledě zůstává ležet domácí obránce Dan Girardi, jehož zasáhl nepříjemně do obličeje letící kotouč.
49:52
Matt Hunwick ztratil u vlastní branky rovnováhu a Steve Downie se tak dostal zadarmo do šance, Lundqivst ale celou situaci ustál s bravurou.
48:40
Hráči Penguins se teď usazují s pukem v útočném pásmu, Lundqvist ale zatím se svými obránci drží jednobrankový náskok.
47:59
Brian Dumoulin se opřel do puku, jeho pokus ale letěl těsně vedle Lundqvistovy branky.
46:43
Fleury musí být opět na pozoru, tentokrát v krátkém sledu po sobě stříleli Ryan McDonagh a Derick Brassard.
44:01
Derek Stepan šikovně tečoval střelu od modré čáry, na Fleuryho si ovšem nepřišel ani následný tvrdý pokus Carla Hagelina.
42:10
Rangers vstoupili do třetí třetiny zatím hodně aktivně, jejich práce se odráží do poměru střel na branku.

Největší čas na ledě: McDonagh 16:50 – Cole 16:16
Ve druhé třetině se už Penguins herně zvedli, a to celkem výrazně. Jejich zlepšení se odrazilo na počtu střel, ale také na výsledku. O jedinou branku prostřední části hry se totiž ve 27. minutě postaral Blake Comeau, který tak snížil na rozdíl jediného gólu. Rangers stále vedou nad Pittsburghem, po čtyřiceti minutách je stav 2:1 pro domácí.
40:00
39:38
Ben Lovejoy musel rychle spěchat pro puk za svou branku, měl totiž na zádech hned dva protihráče, kteří chtěli rovněž ukořistit kotouč.
39:04
Lundqvist musel likvidovat nahození Taylora Chorneyho od pravého mantinelu, naštěstí pro domácí nebyl před brankou nikdo připravený na dorážku.
38:40
Závěr druhé části hry zatím patří opět domácím hráčům, kteří si dokáží vytvořit tlak v útočném pásmu.
38:08
Derick Brassard se pokusil překvapit Fleuryho objetím kolem branky, brankář Penguins ale dával pozor.
37:45
Po slušné pasáži hry v podání domácích Jezdců zahráli hosté pouze na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Fleuryho brankou.
37:19
Rangers se usadili v útočném pásmu, puk ale zatím směřuje pouze po mantinelu, Fleury může zůstat v klidu.
36:53
Staal s Boylem se nakonec dokázali rychlou kombinací vyprostit z nepříjemného postavení u své branky.
36:12
Sidney Crosby opět dobře zasáhl v obraně, když lehce tečoval přihrávku domácích hokejistů, kotouč končí ve středním pásmu.
35:40
Ve druhé třetině Rangers zatím nepředvádějí podobnou "one man show" jako v první části hry.
35:16
Domácí po zisku kotouče rychle vyjeli do brejku, který střelou zakončil norský šikula Mats Zuccarello, jeho štiplavý pokus likviduje Marc-Andre Fleury.
35:04
Rick Nash je na ledě, Rangers hrají v plném počtu.
34:39
Paul Martin pouze nahodil puk do útočného pásma, kde jej domácí hráči bez problému vrací zpět.
34:16
Tečovaná střela Malkina končí těsně mimo Lundqvistovu branku.
33:39
David Perron z vrcholu levého kruhu se svou střelou neuspěl, Malkin pak pořádně puk netrefil, domácí se následně osvobozují.
33:04
Pittsburgh si zahraje první přesilovou hru v zápase, za vražení na hrazení je vyloučen Rick Nash.
32:57
Jevgenij Malkin se ke střele nedostal, Zuccarello pak šikovně vyhazuje puk do středního pásma.
32:26
Kreider si nevšiml, že jeho spoluhráči už míří střídat, jeho zadovku tak v klidu sebral David Perron.
31:55
Fleury si poradil se střeleckými pokusy Chrise Kreidera i Keitha Yandlea.
31:43
V posledních minutách se hra výrazně vyrovnala, Pittsburgh je možná chvílemi lepším týmem. Teď se ale Tučňáci dopustili zakázaného uvolnění.
30:58
Winnikova bomba z mezikruží končí nad brankou, hosté nadále pokračují s pukem v útočném pásmu.
30:29
Po postavení mimo hru domácího týmu se bude vhazovat ve středním pásmu, to vše ale až po reklamní přestávce.
30:09
Chris Kunitz nedokázal udržet puk ve středním pásmu, Penguins ovšem o vládu nad kusem černé pryže nepřicházejí.
29:43
Millerova střela byla sražena do rohu, na druhou stranu už rychle míří Jevgenij Malkin.
29:20
Ben Lovejoy čeká na dostřídání svých spoluhráčů, aby mohl rozjet nový postupný útok Pens.
28:44
Pittsburgh se v posledních minutách dostává do zápasu, Lundqvist teď musel krýt střelu Brandona Suttera.
28:10
Chris Kreider se ocitl zcela sám před Fleurym, v těžké pozici ale nedokázal hostujícího brankáře překonat!
27:37
Sidney Crosby se musel vrátit hluboko do svého pásma, aby odebral kotouč formaci Kevina Hayese, dopředu tak míří hosté.
26:56
Marc-Andre Fleury rázem kryje střelu Dereka Stepana od levého mantinelu, po reklamní pauze se bude vhazovat před brankou Penguins.
26:15
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Jako bych to trochu zakřikl, z následného útoku se hosté prosazují! Po nahození Lovejoye od modré čáry bojoval před Lundqvistem dotěrný Lapierre s Boylem, puku se ale ujal volný BLAKE COMEAU, který jej zametl do domácí branky a snižuje tak na rozdíl jedné branky! Asistence: Ben Lovejoy a Nick Spaling.
25:56
Rangers aktuálně vedou na střely 18:6, Crosby zatím není vůbec vidět.
25:15
Sutter vyslal velmi nepříjemnou střílenou přihrávku na Lundqvista, který do poslední chvíle musel počítat s případnou tečí, nakonec celou situaci zvládl s bravurou.
24:43
Kevin Hayes předvedl parádní individuální akci, ke střele se už ale nedostal.
24:14
Fleury měl problémy se střelou Carla Hagelina z pravé strany, ramenem ale dokázal hostující brankář zasáhnout.
23:27
Hráči Penguins se zatím nemohou vůbec chytit do zápasu, jejich negativní bilance ze závěru základní části se přejímá i do play off.
22:49
Po zásahu domácí střídačky se bude vhazovat ve středním pásmu.
22:20
Dan Boyle přišel při své individuálním průniku o hokejku, musí tak rychle spěchat na střídačku.
21:42
I s dalším střeleckým pokusem z levé strany v podání Kevina Hayese si dokázal Fleury poradit, Rangers opět přejímají otěže zápasu na svou stranu.
21:15
Derek Stepan z velkého úhlu svou rychlou střelou neuspěl, Fleury úspěšně zasáhl.
20:48
Po zakázaném uvolnění Penguins se bude vhazovat před Lundqvistovou brankou.
20:33
Očekával se výraznější vstup hostů do druh třetiny, Winnik ale nepřesnou přihrávkou našel přesně hokejku Ricka Nashe, který posílá puk do středního pásma.

Největší čas na ledě: McDonagh 9:52 – Lovejoy 8:54
První třetina nabídla ve velké většině dominanci domácích Rangers, kteří se dostali do vedení již po 32 vteřinách hry, z dorážky se prosadil Derick Brassard. Newyorský tým měl v první části hry řadu přesilovek, jednu z nich využil tvrdou ranou od modré čáry Ryan McDonagh. Rangers tak vedou po první dvacetiminutovce nad Pittsburghem 2:0.
20:00
19:56
Lundqvist v pohodě likviduje nahození Roba Scuderiho od modré čáry.
19:25
Kevin Hayes se snažil ujet Coleovi, který ho ale stihl dostihnout, a tak domácí útočník musel s přihrávkou počkat na své spoluhráče.
18:43
Perron je zpátky na ledě, hosté hrají v plném počtu.
18:19
Ani tato početní výhoda zatím není ze strany Rangers příliš dobrá.
17:57
Chris Kreider se individuálně neprosadil, Ian Cole v naprostém klidu posílá puk po mantinelu do bezpečí.
17:20
Winnikovi se nepovedlo vyhodit puk z obranného pásma, domácí tak mohou pokračovat v kombinaci v útočné třetině.
16:43
A další faul na straně Pittsburghu! David Perron je vyloučen za sekání, hosté tak půjdou již do čtvrtého oslabení!
16:17
Po další špatné rozehrávce v podání Penguins puk sbírá Kevin Hayes.
15:50
Crosbyho lajna si nechce nechat nic líbit a po druhém inkasovaném gólu se tlačí hned dopředu.
15:16
Rangers právě vstřelili branku!
Třetí početní výhodu už dokázali domácí Rangers využít! Po trochu uspávací kombinaci vypálil od modré čáry tvrdou ránu kapitán RYAN McDONAGH a puk proletěl mezi Spalingovými nohami až do branky! Asistence: Keith Yandle a Mats Zuccarello.
14:54
Rick Nash si vytvořil slušnou střeleckou parketu, svým pokusem ale nastřelil pouze Hunwicka.
14:33
Blake Comeau je vyloučen za hrubost, Penguins se tak již potřetí budou muset bránit oslabeni o jednoho muže.
14:09
Malkin konečně předvedl nějakou smysluplnou akci Penguins, následně vybídl Scuderiho, jehož střela ale nebyla vůbec nebezpečná.
13:42
Hra je přerušena, protože se puk odrazil až do ochranné sítě, vhazovat se bude před Fleuryho brankou.
13:23
Hraje se hodně plynule, Chris Kreider opět otáčí kotouč na druhou stranu.
12:46
Brandon Sutter v přečíslení dvou na jednoho přihrál moc pěkně na Steva Downieho, který ale tváří v tvář Lundqivstovi neuspěl!
12:10
Pittsburgh toho zatím moc v dnešním zápase nepředvedl, aktuálně mají Penguins na svém kontě pouze 4 střely.
11:26
Rangers se herně nepovedla ani druhá přesilová hra v dnešním zápase, domácí hokejisté ale nadále mají nad hrou kontrolu.
10:55
Chorney už je na ledě, Penguins hrají v plném počtu. Patric Hörnqvist se hned dostal do brejku, svou střelou ale branku přestřelil.
10:30
Chris Kreider se pokusil prosadit individuálně, proti několika protihráčům to šlo ale jen velice těžko.
09:47
Další McDonaghova rána od modré čáry končí mimo branku, hostům se pak daří vyhodit.
09:21
Po Stepanově ráně od modré čáry se dostal k dorážce ještě McDonagh, Fleury ale vytasil svou lapačku.
08:55
Další přesilová hra pro Rangers, za nedovolené bránění míří na trestnou lavici hostující obránce Taylor Chorney.
08:32
Po hrubé chybě Malkina ve vlastním pásmu se do obrovské příležitosti dostal Carl Hagelin, Fleuryho ale nedokázal prostřelit!
08:17
Mats Zuccarello se již po skončení přesilovky do stal do slušné šance, v rozhodující chvíli ale zaváhal. Pittsburgh pak zahrál pouze na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Fleurym.
08:02
Kunitz je zpátky na ledě, Penguins hrají v plném počtu, domácím se úvodní přesilová hra příliš nepovedla.
07:28
Daniel Winnik s Maximem Lappierem teď ušetřili několik cenných vteřin s pukem v útočném pásmu.
07:03
Keith Yandle vyslal hned tři střely od modré čáry, dvě byly tečované mimo, třetí pokus skončil nad brankou i bez teče.
06:35
Početní výhoda Rangers zatím není moc dobrá, přihrávky nejsou přesné, hráči Pens se navíc dobře brání.
06:02
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase i v celé sérii, Chris Kunitz je trochu přísně vyloučen za nedovolené bránění brankáře.
05:35
Martin St. Louis se snažil vysunout do úniku rychlého Hagelina, Rangers se ale dostali do postavení mimo hru.
05:11
Kevin Hayes teď skončil v hostující brance, která zůstala posunutá, vhazovat se bude před Fleurym.
04:44
Stepan byl teď v souboji hned se dvěma protihráči, a tak je logické, že mu Ian Cole odebral kotouč.
04:12
Derek Stepan sice nepřesně přihrál na Millera, který ale puk ještě stihne.
03:21
Obrovská šance Penguins! Lundqvist dokázal vyrazit střelu Malkina pouze nad sebe, poté ale pak domácí brankář společně se svými spoluhráči dokázali ochránit svou branku!
02:38
Tanner Glass vyslal střelu z levé strany, kotouč byl tečován do ochranné sítě.
02:10
Domácí hráči začali dnešní utkání hodně ostře a aktivně, opět se usazují v útočném pásmu, Fleury musel už zasahovat proti střele McDonagha.
01:41
Kevin Hayes se pokusil obtočit kolem branky, za tyčku se mu ale puk nedokázalo zasunout.
01:02
Druhému útoku Rangers se vůbec nepovedla rozehrávka, puk skončil až na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude před Lundqvistem.
00:28
To byla rychlost! Girardi rozjel akci dlouhou přihrávkou na Nashe, který vypálil tvrdou střelu od pravého mantinelu, Fleury puk pouze vyrazil betonem před sebe, kde byl jako první u puku DERICK BRASSARD a střelou pod horní tyčku nedal hostujícímu brankáři šanci! Asistence: Rick Nash a Dan Girardi.
00:01
Madison Square Garden právě zní americká hymna, kterou zpívá Daniel Rodriguez. Po ní už nebude nic bránit úvodnímu vhazování!

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh (C), Girardi, Staal, Boyle, Yandle, Hunwick – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, Miller – Hagelin, Hayes, St. Louis – Glass, Moore, Fast. Trenér: Alain Vigneault.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Lovejoy, Scuderi, Cole, Dumoulin, Chorney – Winnik, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Perron – Bennett, Sutter, Downie – Spaling, Lapierre, Comeau. Trenér: Mike Johnston.

Rozhodčí: Hebert, Joannette – Cherrey, Driscoll.

nikdo
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh se pod novým trenérem Johnstonem letos nepředváděl v zrovna nejlepším světle, Tučňáci se dokonce museli o samotný postup do vyřazovacích bojů bát do posledního dne základní části. Produktivitu táhl tradičně Crosby, zkušenost z play off ale Penguins mají, počítat se s nimi musí.

Poslední 3 zápasy:
Buffalo – PITTSBURGH 0:2
PITTSBURGH – NY Islanders 1:3
Ottawa – PITTSBURGH 4:3 po pr.

Statistiky po základní části:

Nejproduktivnější hráč: Sidney Crosby – 84 bodů (28+56)
Nejlepší střelec: Sidney Crosby a Jevgenij Malkin – 28 gólů
Nejproduktivnější obránce: Kris Letang – 54 bodů (11+43)
Brankářská jednička: Marc-Andre Fleury – 64 zápasů, 34 výher, úspěšnost zásahů 92,0%, průměr obdržených branek na zápas 2,32, 10 čistých kont
NEW YORK RANGERS

Jezdci z New Yorku po loňském finálovém tažení patří i na začátku letošního Stanley Cupu k hlavním adeptům na zisku titulu. Svěřenci kouče Vigneaulta dokázali vyhrát Prezidentskou trofej pro vítěze základní části, jejich devizou je především obranná hra. Do prvního kola ale rozhodně nedostali nejlehčího soupeře.

Washington – NY RANGERS 2:4
NY RANGERS – Ottawa 0:3
New Jersey – NY RANGERS 2:4

Nejproduktivnější hráč: Rick Nash – 69 bodů (42+27)
Nejlepší střelec: Rick Nash – 42 gólů
Nejproduktivnější obránce: Keith Yandle – 52 bodů (6+46)
Brankářská jednička: Henrik Lundqvist – 46 zápasů, 30 výher, úspěšnost zásahů 92,2%, průměr obdržených branek na zápas 2,25, 5 čistých kont
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepší hokeje na celém světě! V zámoří ve středu odstartoval Stanley Cup, dnes do boje zasáhnou i další týmy. V našem online přenosu budeme sledovat utkání mezi New York Rangers a Pittsburgh Penguins, zápas začíná v 1:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.