To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Tomáš PLEKANEC (MTL) – 0+1, 3 střely, čas na ledě 21:02

Milan MICHÁLEK (OTT) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:07
Hvězdy utkání:
1. P. K. SUBBAN (MTL) – 1+0, 5 střel, čas na ledě 29:06
2. Max PACIORETTY (MTL) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 20:22
3. Andrew HAMMOND (OTT) – 39 úspěšných zákroků, 3 inkasované góly, úspěšnost zásahů 92,9%

Největší čas na ledě: Subban 29:06 – Karlsson 27:19

Branky a nahrávky: 28. Pacioretty (Desharnais, Markov), 37. Subban (Smith-Pelly, Desharnais), 64. Galchenyuk (Gallagher, Plekanec) – 19. MacArthur (Stone, Ceci), 54. Wiercioch (Stone, Karlsson). Diváci: 21287 (vyprodáno). Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Miller, Galloway.
Tahle série má opravdu náboj kanadského derby, i dnešní utkání bylo ohromující. Zápas začal hodně ostře, od samého začátku bylo k vidění řada tvrdých hitů. Ottawa dokázala první třetinu vyhrát, v závěru první části hry se prosadil Clarke MacArthur.

Druhá třetina ale patřila Montrealu, Habs v prostřední části hry přestříleli Senátory v poměru 14:3 a dokázali překlopit stav zápasu na svou stranu. V 28. minutě využil přesilovou hru navrátilec do sestavy Max Pacioretty, o deset minut později se tvrdou ránou prosadil P. K. Subban

Ve třetí třetině nejdřív Canadiens nevyužili několik přesilovek, aby následně inkasovali v oslabení. V 54. minutě se v končící početní výhodě Senators prosadil obránce Patrick Wiercioch, který tak poslal utkání do prodloužení.

Nastaveného času si ovšem diváci v natřískaném Bell Centre neužili dlouho, už ve 4. minutě prodloužení totiž rozhodl o vítězství Montrealu Alex Galchenyuk. Canadiens tak zvládli i druhý zápas série na vlastním ledě a pojedou do Ottawy s vedením 2:0!
63:40
Montreal právě vstřelil branku!
Je konec, Montreal vítězí i v druhém utkání série! Nejdříve se ke střele z úhlu dostal Brendan Gallagher, jeho střelu ještě dokázal Hammonda vyrazit, na dorážku ALEXE GALCHENYUKA z otočky byl už ale i on krátký! Asistence: Brendan Gallagher a Tomáš Plekanec.
63:13
Po zakázaném uvolnění Senators se hra stěhuje zpátky před Hammondovu branku.
62:56
Hráči Sens v útočném pásmu nedokázali nic vytvořit, Price nemusel zasahovat proti žádné střele.
62:14
Smith-Pelly málem překvapil Hammonda bekhendovou střelou z velkého úhlu.
61:45
Puk se odrazil od hráčů na domácí střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
61:19
Carey Price kryje střelu Erika Karlssona od levého mantinelu v naprostém klidu na svých chráničích.
60:53
Methot je na ledě, Ottawa hraje v plném počtu.
60:24
Mohlo být rychle rozhodnuto, Devante Smith-Pelly ale nasměroval svou střelu pouze do Hammondova betonu.
60:01
První prodloužení začne přibližně v 3:58.

Největší čas na ledě: Subban 27:33 – Karlsson 26:21
Ve třetí třetině se Montrealu dlouho dařilo držet jednobrankový náskok. Po Jemelinově faulu ale dostala Ottawa možnost přesilové hry, v jejímž závěru v 54. minutě vyrovnal Patrick Wiercioch a poslal tak utkání za stavu 2:2 do prodloužení!
60:00
59:49
P. K. Subban se individuálně neprosadil, s největší pravděpodobností uvidíme prodloužení.
59:25
Andrew Hammond v naprostém klidu sbírá puk po ráně Markova od modré čáry do své lapačky.
59:01
Začala poslední minuta základní hrací doby, hráči Canadiens se usadili s pukem v útočném pásmu.
58:43
V závěru třetí třetiny si Habs ještě zahrají přesilovou hru, za držení protihráče je vyloučen Marc Methot.
58:34
Max Pacioretty se svou střelou neuspěl, stejně tak dorážející David Desharnais ani dalším pokusem P. K. Subban!
58:07
Třetí třetina se pomalu již chýlí ke svému konci, zřejmě se dočkáme prodloužení.
57:40
Mark Stone se málem dostal do výborné šance, v rozhodující chvíli ale ztratil kontrolu nad kotoučem.
57:16
Tomáš Plekanec nemohl pokračovat s pukem do útočného pásma, jelikož se tam ještě nacházeli jeho spoluhráči.
56:44
Po střele Prusta se k dorážce cpal obránce Petry, Hammond ale se svými spoluhráči celou situaci před vlastní brankou zvládli.
56:18
Postavení mimo hru v podání Canadiens, vhazovat se bude ve středním pásmu.
55:45
Lars Eller si nakonec rozmyslel střelu a raději posílá kotouč do rohu.
55:09
Po zajímavém odrazu kotouče od mantinelu se puk odrazil přímo před branku, Curtis Lazar u něj byl ale o chlup později než domácí obránci.
54:41
Brendan Gallagher se střelou z otočky neprosadil, na druhou stranu hru otáčí Mike Hoffman.
54:10
Puk sražen mezi střídačky, po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
53:25
Ottawa právě vstřelila branku!
V samotném závěr přesilové hry se Ottawě podařilo srovnat! Erik Karlsson zavezl kotouč do útočného pásma, po mantinelu našel v rohu Marka Stonea, který rychle předal puk PATRICKU WIERCIOCHOVI, který se netypicky z postu obránce dostal až před branku a Priceovi poslal puk mezi betony! Asistence: Mark Stone a Erik Karlsson.
53:10
Canadiens znovu vyhazují až k Hammondovi.
52:45
Kyle Turris šikovně skryl svou střelu, Price i tak ale dokázal zasáhnout lapačkou, Canadiens se opět osvobodili alespo%n do středního pásma.
52:19
Mike Hoffman musí opět spěchat pro puk až k vlastní brance, aby mohl rozjet nový útok svého týmu.
51:54
Ryan nabídl přihrávku Karlssonovi, jehož střelu Carey Price vyráží, následně se domácím podařilo vyhodit.
51:33
Velká šance pro Senators, kteří si zahrají přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen montrealský obránce Alexej Jemelin.
51:25
Erik Karlsson počkal se svou střelou, poté spíše nabízel střílenou přihrávku před branku, puk ovšem proletěl jen napříč celým pásmem.
50:46
Druhé zakázané uvolnění Montrealu v krátké době po sobě, hra se tak opět stěhuje před Priceovu branku.
50:23
Tomáš Plekanec se skvěle vrátil do obrany a pomohl tak svým spoluhráčům, když zachytil přihrávku Erika Karlssona.
49:55
Price sráží nahození Lazara z pravé strany, kotouč končí až ve středním pásmu.
49:31
Carey Price nemusel zasahovat proti Ceciho dělovce od modré čáry, puk proletěl nad brankou.
49:10
Třetí třetina se za malou chvíli přehoupne do své druhé poloviny, Montreal stále drží jednobrankový náskok.
48:37
Zakázané uvolnění Senators, vhazovat se bude před Hammondovou brankou.
48:16
Domácí se řítili do přečíslení, Brendan Gallagher nakonec vzal situaci na sebe, proti Hammondovi ale neuspěl.
47:55
Kombinace Ottawy se dostala až ke Kylu Turrisovi, jehož střelu ještě před Pricem zblokovali domácí obránci.
47:32
Ryanova střela končí zblokovaná v ochranné síti, vhazovat se bude před Pricem.
47:07
Carey Price vytáhl výborný zákrok lapačkou proti střele Marca Methota.
46:28
Hoffman je zpátky na ledě, Ottawa hraje v plném počtu.
46:07
Po Galchenyukově střele zůstal puk ležet před Hammondem, který ale dokázal uhájit svou svatyni před dalším inkasováním.
45:33
Canadiens se v této početní výhodě příliš nedaří, Senátorům se opět podařilo vyhodit.
45:06
Hostům se podařilo vyhodit, Habs tak musí rozjet nový útok.
44:45
Desharnais přihrál mezi kruhy pro Paciorettyho, jehož střela končí těsně vedle.
44:28
Další vyloučení na straně Sens, za podražení míří na trestnou lavici Mike Hoffman.
44:07
Price vyrážečkou sráží střelu Bobbyho Ryana od pravého mantinelu.
43:50
Mika Zibanejad hledal před brankou dnes neviditelného Mika Hoffmana, ten se k puku ale nedostal.
43:21
Wiercioch je zpátky na ledě, Ottawa hraje v plném počtu.
42:59
David Legwand opět dokázal v oslabení vystřelit, Carey Price v klidu jeho střelu vyráží.
42:31
Devante Smith-Pelly se dostal k odraženému kotouči, tváří v tvář Hammondovi ale neuspěl!
42:05
Max Pacioretty vybídl k zakončení Subbana, toho tentokrát vychytal Hammond!
41:46
I v početní nevýhodě se k tvrdé střele dostal Jean-Gabriel Pageau, Price jeho pokus likviduje.
41:21
Za podražení je vyloučen ottawský obránce Patrick Wiercioch, Montreal si tak zahraje čtvrtou přesilovou hru v dnešním zápase.
41:07
Milan Michálek sice dobře stáhl hru na střed, poté ale uklouzl a puk tak daroval Desharnaisovi.
40:42
Tradice začátku třetin – i třetí část hry začíná hodně opatrně.

Největší čas na ledě: Subban 17:24 – Karlsson 17:09
Druhá třetina byla v naprosté režii Montrealu, domácí hráči vyhráli prostřední část hry na střely poměrem 14:3 a zaslouženě tak otočili stav skóre na svou stranu. Ve 28. minutě se o vyrovnání postaral v přesilové hře navrátilec do sestavy Max Pacioretty.

Canadiens nadále zvyšovali svůj tlak, vedoucí branky se dočkali v 37. minutě, když se parádní ránou od modré čáry prezentoval P. K. Subban, a jak je mu typické, svou branku emotivně oslavil. Montreal tak po 40 minutách hry vede nad Ottawou 2:1.
40:00
39:38
Bobby Ryan vystřelil z pravé strany, Carey Price vyráží puk do rohu.
39:19
V závěru druhé třetiny se opět přitvrdilo, Brendan Gallagher předvedl parádní hit proti Ryanovi.
38:55
Obrovské štěstí pro Montreal! Po ráně Wiercioche od modré čáry zůstal puk ležet nekrytý před Priceovou brankou, Ryan ani Michálek ale nedokázali puk dotlačit do odkryté branky!
38:10
Erik Karlsson se vydal na útočný výlet, dostal se až před Price, na zakončení už ale neměl čas.
37:49
Čtvrtá formace Canadiens se nyní dostala pod tlak hostujících hráčů.
37:20
Ve druhé třetině vede Montreal na střely nevídaným poměrem 14:2!
36:56
Zakázané uvolnění na straně Ottawy, vhazovat se bude před Hammondovou brankou.
36:30
To byla bomba! Montreal obrací skóre zápasu nevídanou střelou! Devante Smith-Pelly se vyháčkoval ze souboje několika hráčů na modré čáře, puk se dostal k P. K. SUBBANOVI, který se po odrazu od mantinelu opřel do puku ohromnou silou a kus černé pryže se ještě s pomocí brankové konstrukce dostal za Hammondova záda! Asistence: Devante Smith-Pelly a David Desharnais.
36:16
David Desharnais vystřelil z levého kruhu, Hammond zasahuje svým betonem.
35:44
P. K. Subban dobře skryl svou střelu za obránce, Hammond si ale puk našel, mladý brankář Ottawy uspěl i při následné dorážce Mitchella.
35:19
Patrick Wiercioch nahazoval od modré čáry, puk končí za brankou.
34:56
Dale Weise se dostal k odraženému kotouči na útočné modré čáře, přes Erika Karlssona se ale dál nedostal.
34:20
Methot je zpátky na ledě, Senators hrají v plném počtu.
33:59
P. K. Subban neměl dostatečnou podporu od svých spoluhráčů, a tak puk pouze nahodil po mantinelu do útočného pásma.
33:35
Alex Galchenyuk servíroval přihrávku do brankoviště, kde bojovali hned dva jeho spoluhráči, hosté se ale opět osvobozují.
33:04
Condrovi se podařilo vyhodit přes všechny čáry, Senators tak mohou v klidu vystřídat.
32:38
Devante Smith-Pelly se během krátké chvíle dostal do dvou velkých šancí, v obou ale ztroskotal na skvělém Hammondovi!
32:20
Přesilová hra pro Montreal, na trestnou lavici za držení protihráče míří ottawský obránce Marc Methot.
32:06
Po reklamní pauze se hra trochu uklidnila, Hammond teď pokryje puk ve své lapačce a na řadu přichází další komerční přestávka.
31:22
Bobby Ryan dostal hodně prostoru, proti dvěma protihráčům se v útočné třetině už neprosadil.
30:53
Pohledná kombinace Plekancova útoku, český forvard se ale ke střele nedostal, puk nechal za sebou.
30:01
Jean-Gabriel Pageau se se štěstím dostal až ke střele, puk končí za Priceovou brankou.
29:36
Atmosféra v Bell Centre se po vyrovnávací brance opět zvedla, k čemuž pomáhá také jasná dominance Canadiens ve druhé části hry.
29:15
P. K. Subban se uvolnil efektivní otočkou, jeho bekhendovou střelu ale zastavil Hammond.
28:44
Hammond se štěstím zastavil tvrdou ránu Larse Ellera od pravého mantinelu.
28:25
Z dalšího útoku se Canadiens neprosadili, neuspěl ani na druhé straně Bobby Ryan se svou střelou.
27:57
Karlsson na druhé straně vybídl k zakončení Zibanejada, který se ale neprosadil, Price ani nemusel zasahovat.
27:18
Domácí nakonec přesilovou hru dokázali využít, Hammond se svými spoluhráči už nedokázal obrovskému tlaku Canadiens čelit! David Desharnais na levé straně dlouho hledal, komu přihraje, nakonec si vybral MAXE PACIORETTYHO, který trochu se štěstím prostřelil Hammonda! Asistence: David Desharnais a Andrej Markov.
26:26
Subbanovu ránu od modré čáry schytala hokejka Pageuau, Canadiens si vytváří velký tlak.
25:53
Montreal si zahraje přesilovou hru, na trestnou lavici za vražení na hrazení míří Clarke MacArthur, zatím jediný střelec dnešního utkání.
25:37
V situaci dva na jednoho nedokázal MacArthur dobře přihrát na Turrise, následná rána Karlssona končí mimo branku.
25:10
Tlak Montrealu se postupem času zvyšuje, domácí hráči se opět usadili v útočném pásmu.
24:53
Tomáš Plekanec střílel z pravé strany na zadní tyč, branku ale minul.
24:28
Brendan Gallagher si dokázal rukou sklepnout kotouč na led a dostal se až ke střele, kterou v klidu likviduje Andrew Hammond.
23:55
Gilbertova rána jen těsně minula levou tyčku Hammondovy branky.
23:27
Puk sražena na hostující střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:52
Erik Karlsson předvedl parádní individuální akci, svůj slalom ale nedotáhl do zakončení, narazil totiž do Subbana.
22:37
Desharnais hledal před brankou Paciorettyho, který se k puku ale nedostal.
21:56
Dale Weise chtěl překvapit Hammonda obkroužením kolem branky, brankář Sens byl pozorný, hosté ale odehráli pouze na zakázané uvolnění.
21:21
Clarke MacArthur střílel z pravé strany, tentokrát se mu střela nepovedla tak, jako v závěru první třetiny.
20:48
Postavení mimo hru v podání Montrealu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:17
Obrovská šance Canadiens hned na startu druhé třetiny, Max Pacioretty se svou střelou neuspěl, Desharnais pak nedokázal dorazit.

Přesilové hry: 0/1-0/2

Nejvíce střel: Gallagher, Plekanec, Galchenyuk a Markov 2 – Turris, Michálek, Karlsson a Zibanejad 2
Největší čas na ledě: Subban 8:41 – Karlsson 8:45
První část hry nabídla především velké množství srážek, jinak se hrálo hodně opatrně, především ze zajištěných obran. Střelecky aktivnějším týmem byla Ottawa, která se také v závěru prvního dějství dostala do vedení, když se prosadil Clarke MacArthur. Senators tak po 20 minutách hry vedou na ledě Montrealu 1:0.
20:00
19:47
I v samém závěru první třetiny se Ottawa drží v útočném pásmu, po chybě v rozehrávce se ke střele dostal Milan Michálek, Price jeho pokus vyráží betonem.
19:15
Mark Stone, který si po celý dnešní zápas vyslechne bučení na vlastní osobu, nepřesně přihrál na modrou čáru Grybovi a vyhnal tak svůj tým z útočného pásma.
18:42
Hosté jdou v závěru první části hry překvapivě do vedení! Mark Stone prostrčil ve středním pásmu puk na CLARKA MacARTHURA, který využil nepozornosti domácí obrany a parádní střelou z mezikruží prostřelil i jinak skvělého Price! Asistence: Mark Stone a Cody Ceci.
18:03
Bobby Ryan nabíjel zpoza branky Michálkovi, ten nastřelil pouze obránce před sebou.
17:30
Erik Karlsson z ostrého úhlu přestřelil, Senátoři ale nadále pokračují s pukem v útočném pásmu.
17:11
Další icing na straně Canadiens, vhazovat se bude po Priceově pravé ruce.
16:57
Alex Chiasson jako jeden z mála jevil zájem o hru a ne o hity, jeho pokus Price vyráží do bezpečí.
16:33
Čtvrtá formace Montrealu se nedokázal udržet s pukem v útočném pásmu déle, Hammond ani nemusel zasahovat.
15:46
Po zakázaném uvolnění Montrealu se hra stěhuje zpátky před branku Careyho Price.
15:28
Weise je na ledě, Montreal hraje v plném počtu.
14:50
Domácím hokejistům se povedlo podél mantinelu vyhodit, Kyle Turris nedokázal včas zatarasit cestu puku.
14:13
Mika Zibanejad předvedl úžasnou individuální akci, v pádu ještě dokázal zakončit, Price ovšem předvedl výborný zákrok betonem!
13:51
Karlssonovi přeskočil kotouč na modré čáře hokejku, Ottawa se tak sama vyhnala do středního pásma.
13:28
Vyloučení na straně Canadiens, Dale Weise je vyloučen za hákování.
13:02
Michálek je zpátky na ledě, Ottawa hraje v plném počtu.
12:50
Na ledě je už první formace Canadiens, která zatím uspává soupeře zdlouhavou kombinací.
12:13
Tomáš Plekanec teď vystřelil sám, Hammond zasáhl betonem, k dorážce se nikdo z domácích hráčů nedostal.
11:58
Plekanec uvolnil Galchenyuka, který se z úhlu neprosadil.
11:39
P. K. Subban nastřelil od modré čáry pouze Stonea, od jehož bruslí se puk odráží do středního pásma.
11:17
Alex Galchenyuk dostal dobře nabito do mezikruží, štiplavou střelou ale Hammonda nepřekonal!
11:02
Vyloučení na straně Ottawy, za nedovolené bránění je vyloučen český útočník Milan Michálek.
10:25
Icing tentokrát odpískán na straně Canadiens, vhazovat se bude před Priceovou brankou.
10:06
Chiasson sice vyhrál sprinterský souboj o puk, i tak je ale odpískáno zakázané uvolnění Ottawy.
09:50
Lazar zpoza branky hledal spoluhráče před brankou, Pageau se ale ke kotouči nedostal.
09:16
Brandon Prust se snažil kličkou uvolnit, Marc Methot ho ovšem zastavil tvrdým, leč čistým hitem.
08:40
Čtvrtá formace Habs, která v podstatě sama rozhodla o úvodním vítězství Montrealu, se teď drží v útočném pásmu, zatím ale kombinují pouze kolem mantinelu.
08:01
Alex Galchenyuk mířil svou střelou na bližší tyč, jeho pokus ale končí na hrazení za Hammondovou brankou.
07:37
Andrew Hammond si pohlídal střelu Gallaghera z levé strany, následnou tvrdou ránu Markova od modré čáry skončil na jednom z obránců Sens.
07:13
Zatím se hraje v obrovském nasazení, k vidění je hodně hitů.
06:38
Smith-Pelly byl teď zasažen hokejkou do obličeje, píšťalka rozhodčích ale k velké nevoli domácího publika mlčí.
06:11
Nahození Beaulieua od modré čáry Hammonda pouze kontroluje, puk míří mimo jeho branku.
05:40
Galchenyuk je zpátky na ledě, Canadiens hrají v plném počtu.
05:08
Karlsson teď špatně přihrál, domácí hráči vyhodili, rychle spěchali na střídačku, Senátoři ale zahráli posléze na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Hammondem.
04:42
Ránu Erika Karlssona od modré čáry zablokoval Jemelin, Ottawa ale nadále pokračuje v kombinaci v útočném pásmu.
04:13
Carey Price si připisuje první významnější zákrok v dnešním zápase, od modré čáry pálil Patrick Wiercioch.
03:40
Souboj mezi Galchenyukem a Grybou pokračoval, nakonec z něj přichází trest pro domácího útočníka Alexe Galchenyuka, který inkasuje menší trest za vysokou hůl.
03:34
Montreal se usadil v útočném pásmu, Alex Galchenyuk pak ale přišel o puk v souboji s Grybou.
03:02
V obranné třetině Canadiens se do menší roztržky dostali Alexej Jemelin a Curtis Lazar, rozhodčí nechávají hru běžet bez trestu.
02:37
Devante Smith-Pelly chyboval v útočném pásmu, Curtis Lazar už otáčí hru na druhou stranu.
02:10
Čtvrtá formace Senators trochu zvedla důraz v útočném pásmu, Canadiens se i tak z tlaku dostali a Brian Flynn se dokonce dostal až ke střele, kterou zlikvidoval Andrew Hammond.
01:31
Z prvního útoku Ottawy nevzešlo ani zakončení, P. K. Subban již za mohutné podpory fanoušků Habs otáčí hru na druhou stranu.
01:02
Tomáš Plekanec našel parádní přihrávkou na druhé straně najíždějícího Alexeje Jemelina, kterému ale do zakončení vložil hokejku Mark Stone.
00:33
Zápas začal hodně opatrně, Hammond musel krýt tvrdou ránu Brendana Gallaghera z pravé strany.
00:01
Arénou právě zní kanadská hymna, atmosféra v hale je opět neskutečná, utkání za malou chvíli začne!

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Jemelin, Petry, Beaulieu, Gilbert – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – Pacioretty, Desharnais, Smith-Pelly – De La Rose, Eller, Weise – Prust, Mitchell, Flynn. Trenér: Michel Therrien.

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Methot, Karlsson (C), Wiercioch, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Michálek, Zibanejad, Ryan – Condra, Pageau, Lazar – Hoffman, Legwand, Chiasson. Trenér: Dave Cameron.

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Miller, Galloway.
Československá stopa v dnešním utkání:

Tomáš PLEKANEC (MTL) – 1 zápas, 1 bod (1+0)

Milan MICHÁLEK (OTT) – 1 zápas, 1 bod (1+0)
PRVNÍ ZÁPAS

Montreal – Ottawa 4:3 (0:1, 4:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Mitchell (Flynn, Subban), 29. Plekanec (Galchenyuk, Subban), 32. Eller (Flynn), 38. Flynn (Prust, Beaulieu) – 13. Michálek (Karlsson), 31. Turris (Karlsson, Wiercioch), 33. Zibanejad (Wiercioch, Karlsson).

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Jemelin, Petry, Beaulieu, Gilbert – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – Smith-Pelly, Desharnais, Parenteau – De La Rose, Eller, Weise – Prust, Mitchell, Flynn.
Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Methot, Karlsson, Wiercioch, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Michálek, Zibanejad, Ryan – Condra, Pageau, Lazar – Hoffman, Legwand, Chiasson.
OTTAWA SENATORS

Ottawa se v letošní sezoně stala společně s Minnesotou největší kometou, zaznamenala největší vzestup v druhé polovině základní části. Ještě v lednu snad Senátoři ani nemysleli na postup do vyřazovacích bojů, nakonec jim ale změna trenéra a především vstup brankáře Hammonda do kolotoče NHL play off vybojovali.

Právě Hammond se stal největší hvězdou Sens, kteří se v druhé polovině ročníku mohli těšit nejlepší formy v lize. Tým z hlavního města Kanady táhli také mladíci Hoffman, Stone nebo Zibanejad, pro Montreal to v prvním kole play off nebude vůbec lehký soupeř.

Nejproduktivnější hráč: Mika Zibanejad – 2 body (1+1)
Nejlepší střelec: Zibanejad, Turris a Michálek – 1 gól
Nejproduktivnější obránce: Patrick Wiercioch – 2 body (0+2)
Brankářská jednička: Andrew Hammond – 1 zápas, 0 výher, úspěšnost zásahů 89,7%, průměr obdržených branek na zápas 4,07, žádné čisté konto
MONTREAL CANADIENS

Montreal patří v letošním Stanley Cupu k výrazným adeptům na zisk titulu. Canadiens jsou vůbec nejúspěšnější tým NHL, na pohár ale v současné době čekají nejdéle ve své historii, již 22 let. Montreal vyhrál v základní části Atlantickou divizi, v celkovém pořadí Východní konference skončil druhý za Rangers.

Kamenem úspěchu pro Canadiens je především brankář Carey Price. Nebýt jeho zranění v loňském play off, kdo ví, kam by to Habs až dotáhli. Montreal se musí zatím obejít bez svého kanonýra Paciorettyho, v prvním zápase ho ale bravurně zastoupil tříbodový Brian Flynn.

Nejproduktivnější hráč: Brian Flynn – 3 body (1+2)
Nejlepší střelec: Flynn, Plekanec, Eller a Mitchell – 1 gól
Nejproduktivnější obránce: P. K. Subban – 2 body (0+2)
Brankářská jednička: Carey Price – 1 zápas, 1 výhra, úspěšnost zásahů 90,9%, průměr obdržených branek na zápas 3,00, žádné čisté konto
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepší hokeje na celém světě! V zámoří ve středu odstartoval Stanley Cup, dnes se odehrají již druhé zápasy. V našem online přenosu budeme sledovat kanadské derby mezi Montreal Canadiens a Ottawa Senators, zápas začíná v 1:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.