Z mé strany je to vše, loučím se s vámi a přeji pohodové prožití víkendu. Na počtenou!

Radim Vrbata (VAN): 1+0, +1, 2 střely, čas na ledě 15:17
Jiří Hudler (CGY): 0+0, -3, 1 střela, čas na ledě 19:11
Tři hvězdy zápasu:

1. Eddie Läck (VAN) 22 zákroků, 1 gól, úsp. 95,7 %
2. Daniel Sedin (VAN) 1+0
3. Alexander Edler (VAN) 0+0
Rogers Arena dnes byla samozřejmě vyprodaná, na utkání si našlo cestu 18870 diváků!
Máme za sebou strhující utkání hodné play-off plné krásných akcí, skvělých zákroků, uzemňujících hitů a šarvátek na ostří nože. O vítězi rozhodla už první desetiminutovka, v níž se prosadili Daniel Sedin a Chris Higgins. V úvodu závěrečné periody zvýšil už na 3:0 pro Canucks Ronalds Keninš, hosté sice snížili zásluhou Krise Russella, avšak do prázdné branky pečetil výhru Kosatek Radim Vrbata. Sudí v tomto duelu rozdali hned 166 trestných minut!
60:00
59:50
Je vymalováno, už se jen čeká na sirénu!
59:23
Utkání se chýlí ke konci, na přesilovku se nyní dostává čtvrtá vancouverská formace a Ronalds Keninš drží puk.
58:43
Domácí si zahrají přesilovku, Gaudreau (CGY) usedá na trestnou lavici za hrubost. S tresty se roztrhl pytel, Matt Stajan (CGY) dostává desetiminutový osobní trest a pětiminutový trest za hrubost, Engelland (CGY) a Derek Dorsett (VAN) dokonce dva shodné pětiminutové tresty za hrubost. Desetiminutovými osobními penalizacemi jsou potrestáni i Ferland (CGY), Bollig (CGY), Matthias (VAN), Hamhuis (VAN) a Sbisa (VAN).
58:43
Engelland a Dorsett, Richardson a Stajan! Strhly se hned dvě bitky najednou!
57:59
Vancouver právě vstřelil branku!
Svůj první gól v play-off v dresu Kosatek vsítil RADIM VRBATA, který si zpracoval přiťuknutí od Bonina a neomylně usměrnil kotouč do prázdné branky! Asistence: Nick Bonino.
57:53
Rämö je na střídačce, hosté to zkouší v šesti!
57:44
Schlemko se natlačil až před Läcka, který svou pravou bruslí vychýlil vancouverskou svatyni ze své původní pozice.
57:25
Läck přerušuje hru, Calgary se ještě nevzdává. Smazat dvougólový rozdíl, to v ledním hokeji není nic nemožného.
56:26
Calgary právě vstřelilo branku!
Hrdina prodloužení prvního zápasu KRIS RUSSELL se zapsal na listinu střelců i v tom druhém! Eddie Läck už čisté konto neudrží, poněvadž Russellova rána od modré mu propadla mezi betony. Asistence: Sean Monahan, Johny Gaudreau.
55:46
Dan Hamhuis (VAN) nedovoleně bránil ve hře rychlejšíhu Gaudreauovi a je za to odeslán na dvě minuty za katr. Poté se na ledové ploše strhla šarvátka, desetiminutové osobní tresty inkasovali Dennis Wideman (CGY) a Yannick Weber (VAN).
55:25
Monahan mohl z mezikruží pálit, rozhodl se ale celou akci vyšperkovat přihrávkou na lépe postaveného, nicméně dobře pokrytého, Gaudreaua.
54:41
Trenér Bob Hartley chce dostat i svého druhého brankáře do zápasového tempa, aby jej mohl případně v dalším průběhu série využít. První Rämův zákrok přišel proti nahození od mantinelu – nic složitého.
54:08
Pozor – Jonas Hiller z neznámých důvodů opustil svou svatyni a už se do ní nevrátil, Karri Rämö už se rozcvičuje!
53:58
Stajan reklamuje faul jednoho z Vancouverských, ale hrálo se dál a Vrbata se dostal ke střele z dobré pozice. Hiller přerušil hru, dalším bodem programu je komerční přestávka.
53:41
Bollig zkusil štěstí bekhendem, ve skvělé formě chytající Eddie Läck však byl na svém místě.
52:57
Dnes velmi dobře hrající Ronalds Keninš a Bo Horvat vybojovali vhazování v útočném pásmu, po dlouhé době je hra přerušena.
51:53
Ferland už je na ledě a David Schlemko napřáhl na modré čáře, Läck nemusel zasahovat.
51:25
Monahan nastřádal dobrých deset sekund s pukem na holi, ale s černou pryží už kombinují bratři Sedinové.
50:56
Hillerova svatyně byla mikroskopicky vychýlena ze své pozice, čároví rozhodčí si toho přesto všimli a přerušili hru.
50:34
Dobrá obranná práce Engellanda, Higgins poté ztratil hůl, přesto se domácí udrželi za útočnou modrou.
50:13
Už se hraje, Hamhuis se musí vrátit do středního pásma pro ztracený puk.
49:53
Potíže s plexisklem zapříčinily to, že se stále nehraje. Do Rogers Areny se vrátíme po komerční přestávce.
49:53
Oba sudí už musí pořádně bolet zdvižená pravice, domácí totiž stále calgarské hokejisty ke kotouči nepustili – až doteď. Michael Ferland (CGY) usedá na lavici hříšníků za vražení.
48:58
Signalizovaná výhoda, domácí si zahrají přesilovou hru.
48:31
Ofsajd a v něm Sam Bennett, na řadě je další komerční přestávka. Publikum aplauduje skvělému Läckovi.
47:44
Engelland přišel o puk v souboji s Vrbatou, který připravil střeleckou pozici pro nepřesně pálícího Higginse.
46:37
Zákrok večera! Läcka vykolejilo několik po sobě letících střel vstříc jeho svatyni, kotouče se ujal Johny Gaudreau, ale švédský gólman Kosatek tygřím skokem zabránil jistému gólu!
45:55
Corey Potter jen na hůl Taneva, ten uklidňuje hru. Domácí pozorně brání.
45:44
Eddie Läck měl zakrytý výhled, střelu T.J. Brodieho ale dokázal lapit a udržet ve své výstroji. Po hvizdu se před ním strhla šarvátka, ale sudí zasáhli včas.
45:07
Aktivní Sam Bennett se statečně vrhl mezi tři hráče Canucks u mantinelu, ale kotouč vybojovat nedokázal.
44:33
Vancouver doma prohrál sedm zápasů play-off v řadě, žádný tým v historii na vlastním ledě neopouštěl kolbiště se svěšenými hlavami osmkrát po sobě, nelichotivé rekordy se ale dnes nejspíše přepisovat nebodou. Canucks kráčí za vítězstvím, nyní se puk ocitl na tribuně.
43:02
Svěřenci Boba Hartleyho už nemají co ztratit, a tak vrhli veškeré síly do útočení. Jejich obrana ale ve třetí třetině příliš jistým dojmem nepůsobí.
42:17
Domácí se posunuli ještě blíže kýženému vítězství! Horvat se ujal volného puku a našel parádním pasem volného RONALDSE KENINŠE, který ranou z první překonal Hillera. V Lotyšsku se slaví! Asistence: Bo Horvat, Luca Sbisa.
41:56
Hudler se objevuje na ledě s Joem Colbornem, avšak u kotouče nyní je Keninš.
41:18
Dorsett nedokázal dostat kotouč z vlastní třetiny, ale Monahan stál zády k Läckově brance a nedokázal vystřelit.
40:50
Kevin Bieksa se vydal na útočný výlet, ale kolem Widemana se neprotáhl.
40:33
Malé nedorozumění v rozehrávce Calgary a Alexandre Burrows donutil Hillera k přerušení hry.
40:01
V prostřední dvacetiminutovce jsme sledovali atraktivní, vyrovnanou partii, nicméně branek jsme se nedočkali. Flames se zvedli a hned jedenáctkrát v této třetině vystřelili na Eddieho Läcka, brankář Kosatek je však zatím bezchybný. Třetí třetina začne v 6:01.
40:00
39:53
Icing Flames znamená, že se ještě jednou bude vhazovat před Jonasem Hillerem.
39:40
Hudler parádně našel volného Monahana, jehož ránu však ukázkovým blokem eliminoval klečící Sbisa.
39:08
V probíhající poslední minutě druhé periody se Stajan snažil překvapit Läcka střelou z nulového úhlu, ale úspěšný nebyl.
38:41
Hosté v plném počtu, Mikael Backlund opustil trestnou lavici a Brodie upaluje kupředu.
38:01
Jooris otravuje Higginsovi život a sbírá cenné sekundy, Backlundův trest se chýlí ke konci.
37:33
Nicnetušícího Hillera zastoupil obětavým blokem Wideman a hosté se osvobozují.
37:08
Edler nemířil mezi tři tyče, nyní si Sedinové vyměňují krátké pasy.
36:41
Mikael Backlund (CGY) zasáhl hokejkou Matthiasův obličej a je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
36:31
Do přečíslení dvou proti jednomu se dostali Gaudreau a Monahan, první jmenovaný se zadovkou oslovit ze druhé vlny dojíždějícího Hudlera, jehož střelu Läck skryl ve výstroji.
36:09
Pokus Daniela Sedina pořádně vystrašil Hillera, ale puk proletěl těsně vedle jeho branky.
35:55
Eddiemu Läckovi se rozvázaly betony, čehož si sudí všimli a přerušili hru. Budeme pokračovat po komerčním brejku.
35:37
Granlund upadl v souboji s Tanevem, ale hraje se dál.
34:55
Na druhé straně se protlačil až před brankáře Vancouveru David Jones, Läck si však bravurně poradil! Následná Widemanova střela orazítkovala jen zadní hrazení.
34:18
Projektil Yannicka Webera od modré rozezněl levou tyč Hillerovy svatyně! Při gólmanovi Calgary teď stáli všichni svatí.
34:10
Keninšovu střelu Hiller nadvakrát eliminoval, na řadě je komerční přestávka.
33:34
Kouzelník s pukem Johny Hockey si z vancouverských beků udělal kužely, ale jeho následnou zadovku přečetl Brad Richardson.
32:49
Deryk Engelland našel rozjetého Stajana, ten je v dnešním utkání hodně vidět, tentokrát se však neprosadil.
32:06
Hudler byl obehrán u hrazení a Chris Higgins vyhazuje puk do středníh pásma.
31:18
Pas Daniela Sedina na Edlera nebyl úplně přesný, zadák Kosatek si v dobré pozici zpracoval puk bekhendovou stranou čepele a jeho následný pokus Hillera nevystrašil.
30:27
David Jones z ostrého úhlu nahodil puk na Läcka, ten vyrazil černou pryž jen před sebe, ale dorážející Jones nedokázal ležícího gólmana Nucks překonat!
29:39
Oba týmy hrají v plném počtu, Nick Bonino krouží s pukem na holi ve středním pásmu.
29:06
Rychlík Radim Vrbata se protáhl do útočného pásma po pravé straně a tvrdě vypálil, Hiller ale zasahovat nemusel.
28:28
Ou! Gaudreau inkasoval u hrazení pořádně tvrdý hit od Alexandera Edlera, hraje se dál.
27:45
Russellovo nahození zapadlo kamsi do výstroje Läcka, bude se vhazovat v útočném pásmu Flames.
27:32
Brandon Bollig (CGY) a Luca Sbisa (VAN) jsou oba vyloučeni na dvě minuty za hrubost.
27:27
Schlemkův pokus od modré nadělal před Läckem pořádnou paseku! Minimálně pět šest hráčů naskákalo jeden na druhého a Bollig s Jansenem dokonce shodili rukavice!
26:50
Richardsonově lajně se daří držet elitní útočné komando Calgary v čele s Monahanem v jejich vlastním pásmu, Hudler nemá komu přihrát.
26:19
Engelland se stal obětí ničícího Dorsettova hitu, tribuny hlasitě aplaudují.
25:35
Wideman našel v mezikruží neobsazeného Stajana, ten ale z první usměrnil puk jen do plexiskla.
24:58
Domácí už hrají v plném počtu, nyní však vyhodili touš na icing.
24:52
Ve vlastním oslabení se prokousal do zakončení Shawn Matthias, Hiller vytěsnil puk ramenem do rohu kluziště.
24:18
To samé se nyní daří i Sbisovi, domácí bránící čtyřka má očividně sebevědomí na rozdávání.
23:32
Hudlerův bekhend se neujal a Wideman poté neudržel kotouč na modré. Chris Tanev vyhazuje puk přes všechny čáry.
23:06
Russellův pokus od modré skončil v Läckově výstroji, hra je znovu přerušena.
22:53
Hosté si poprvé zahrají v početní výhodě, Kevin Bieksa (VAN) usedá na trestnou lavici za sekání.
22:13
Před Colbornem se otevřela dálnice volného prostoru, ale člen třetí útočné formace Flames ztratil kontrolu nad pukem.
21:26
Vrbata našel před brankou napřaženého Bonina, jehož ránu z první nicnetušící Hiller vyrazil!
21:03
Bonino hledal rozjetého Higginse, ale puk skončil na zakázaném uvolnění, poněvadž Kris Russell byl u něj dříve.
20:27
T.J. Brodie napálil puk do boční síťky Läckovy branky, domácí nyní v poklidu rozehrávají.
20:01
Máme za sebou velmi interesantní úvodní periodu, po níž domácí drží zasloužené vedení 2:0. V první desetiminutovce jako by byl na ledě jen jeden tým, což se projevilo i ve skóre – bezmocného Hillera překonali Daniel Sedin a Chris Higgins. Flames poté ale pookřáli a od té doby sledujeme vyrovnanou partii, máme se tak na co těšit. Druhá třetina začne v 5:05.
20:00
19:49
Bieksa netradičně v roli clonícího hráče před Hillerem, nahození Henrika Sedina se ale neujalo.
19:20
Tanev má problémy při rozehrávce, už běží poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.
18:28
Backlundův pokus byl zblokován a domácí se dostali do protiútoku a Yannick Weber přesně našel Vrbatu, mladoboleslavský rodák ale nedokázal zamířit mezi tři tyče.
17:41
Vrbata se poprvé objevuje ve formaci se švédskými dvojčaty, Henrik však nyní upadl u hrazení a ani následný Edlerův pokus od modré se neujal.
16:44
Hra se poněkud uklidnila, domácí kombinují ve vlastní obranné třetině a David Jones napadá jejich rozehrávku.
15:53
Shawn Matthias nedokázal usměrnit do sítě centrovaný puk z hole Richardsona, Jones upaluje na opačný pól kluziště.
15:16
Z první střílející Vrbata netrefil puk ideálně, oba týmy střídají. Richardson vybojoval puk zpět do vancouverské moci.
14:44
Daniel Sedin tečoval puk, který vyletěl až ke kostce nad ledem. Hra je přerušena, pokračovat se bude po komerčním brejku.
14:17
Bo Horvat je v první periodě hodně vidět, nyní ale nedokázal přesně zpracovat puk a odjel střídat.
13:36
Přihrávka na Hudlera neprošla, český útočník už byl v zajímavé pozici. Derek Dorsett upaluje na druhou stranu hřiště.
13:08
Eddie Läck radši podržel puk v lapačce před dotírajícím Monahanem – buly v útočném pásmu Calgary.
12:39
Obránce Wideman se pokusil prosadit se individuálně, ale pozorný Vrbata mu u pravého hrazení vypíchl puk.
12:14
Na střely je to zatím 11:2 ve prospěch domácích, hosté jako by se už viděli v letadle mířícím zpět do Alberty... Komerční přestávka.
11:48
Stajanovi zadovka nepřišla a Sedinové otočili hru, ale Burrows nezpracoval přihrávku od Daniela.
11:10
Střela Engellanda neměla gólové parametry, Läck ani nemusel zasahovat, ale Bollig poté vybojoval puk pro Calgary.
10:15
Corey Potter nahazuje puk do útočného pásma, ale jako první jsou u kotouče obránci Canucks – jmenovitě Luca Sbisa, zkušený švýcarský reprezentant.
09:26
Domácí jsou v dosavadním průběhu jasně lepší, Hiller má plné ruce práce, zatímco Eddie Läck se ve své svatyni většinou spíš nudí.
08:41
Henrik našel před brankou volného sjíždějícího si Chrise Taneva, ten však nezamířil přesně!
08:28
Jooris lotyšského forvarda ve službách Vancouveru obral o puk, sudí poté následně přerušili hru. Na řadě je komerční přestávka.
08:01
Na ledě jsou čtvrté formace obou týmů, u puku je Ronald Keninš.
07:06
Po centrovaném pasu Burrowse do vápna vznikl před Hillerem obrovský závar, v němž se ze všech nejlépe zorientoval CHRIS HIGGINS, jenž trefil mezírku mezi betony brankáře Calgary, a dokonce rozbil kameru v jeho svatyni! Asistence: Alexandre Burrows, Chris Tanev.
06:46
Ránu Daniela Sedina vytěsnil Hiller lapačkou, na druhé straně si první zákrok večera připsal Eddie Läck.
05:51
Dennis Wideman (CGY) vyhodil puk na tribunu a jde si na dvě minuty odpočinout za zdržování hry.
05:51
Skvělá práce nováčka Canucks Bo Horvata! Ten získal puk u zadního hrazení a přesprintoval celou hrací plochu, jeho následnou střelu Hiller s velkým štěstím vytěsnil!
05:09
Wideman předstihl brouska Dorsetta – zakázané uvolnění, po dlouhé době se bude vhazovat v útočném pásmu Plamenů.
04:54
Hiller v problémech, Tanevovu ránu s obtížemi vyrazil na tyč!
04:22
Po delší době se přerušuje, projektil Yannicka Webera od modré dokázal Hiller bez problémů eliminovat.
03:29
Buly před Läckem ovládl calgarský Matt Stajan, ale bratři Sedinové mu společnými silami sebrali puk.
02:56
Další chyba v hostující rozehrávce znamená gól v síti Calgary! Engelland netrefil puk čistě a toho využil Henrik Sedin, který našel křižným pasem své dvojče DANIELA SEDINA a ten nedal přesouvajícímu se Hillerovi šanci. Asistence: Henrik Sedin, Alexandre Burrows.
02:37
Corey Potter vyrobil minelu v rozehrávce a namazal Horvatovi, jehož pokus ale Hiller vyrazil!
02:16
Ofsajd a v něm Yannick Weber, hra je přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.
01:38
Mladík v dresu Flames Sam Bennett se prosmýkl do útočného pásma a snažil se překvapit Läcka rychlou střelou zápěstím, ale letící touš trefil chránič Sbisy.
01:11
Radim Vrbata odzbrojil Ferlanda v souboji u mantinelu a rozehrál na rozjetého Higginse, ten se však prosadit nedokázal.
00:34
Hra je poprvé přerušena, Jonas Hiller radši udržel ve výstroji nahození Daniela Sedina.
00:12
Alexander Edler zaškobrtl při rozehrávce a nechtíc odevzdal kotouč Hudlerovi.
00:01
Hráči obou mužstev jsou na ledové ploše, za chvilku jdeme na to!

Vancouver Canucks: Läck (Miller) – Tanev, Edler, Hamhuis, Weber, Bieksa, Sbisa – D. Sedin, H. Sedin, Burrows – Higgins, Bonino, Vrbata – Matthias, Richardson, Dorsett – Keninš, Horvat, Jansen.

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Russell, Wideman, Brodie, Engelland, Schlemko, Potter – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bennett, Backlund, Colborne – Ferland, Stajan, Jones -Bollig, Granlund, Jooris.

Rozhodčí: Brad Meier, Dan O'Halloran – Darren Gibbs, Jay Sharrers.
Československá stopa

Radim Vrbata (VAN) 1 zápas, -1, 0+0
Jiří Hudler (CGY) 1 zápas, -1, 0+0
Nadmíru vyrovnané první utkání rozhodl gólem v poslední minutě obránce Flames Kris Russell. „Vyhrát úvodní zápas je vždycky těžké, jsme rádi, že jsme ten obtížný úkol zvládli,“ řekl po včerejším tréninku Dennis Wideman, další opora calgarských zadních řad. Sean Monahan ve středu na ledě strávil přes dvacet minut a trénink dalšího dne vynechal. „Jsem v pořádku, jen jsem se necítil dobře,“ ujistil příznivce Plamenů.

Vancouverští nastoupí v plné sestavě – včetně Kevina Bieksy, jenž laboruje s lehkým blíže nespecifikovaným zraněním. Největší otázkou tak zůstává, kdo bude strážit svatyni Kosatek. Eddie Läck pustil za svá záda v úvodním duelu jen dva ze třiceti puků mířících na něj, ale na výhru to stejně nestačilo. Ukáže Willie Desjardins na zkušeného rutinéra Millera? Jisté je jedno, Canucks si další zaváhání nemohou dovolit. „Musíme vyhrát!“ hecuje Daniel Sedin.
Dobrý den. Vítám vás u sledování textového přenosu z utkání play off NHL, od 4:00 je na programu duel mezi Vancouverem Canucks a Calgary Flames. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.