S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 20 500 diváků se s vámi loučím a u dalších onlajnů nashledanou.

3. Craig Anderson (OTT) 47 zák., 2 góly, 95.9%
Dnešní utkání je tedy u konce a Montreal jde v sérii do vedení 0:3. Zápas to byl dnes opravdu pohledný a těžko říci, který z týmů by si zasloužil vítězství více. Před Ottawou je tak velmi těžký úkol a to pokusit se zvrátit stav série a dokázat prakticky něco, co se podaří jen jednou za pár let.
68:46
Montreal právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Jemelinovo vyhození podél mantinelu doputovalo až do středního pásma, k puku se dostal DALE WEISE a ten svižnou ranou propálil Andersona na přední tyči. Weise se tak se dvěma góly stává hrdinou dnešního utkání. Asistence: Alexej Jemelin, Torrey Mitchell
68:37
Lazar se hned po návratu na led zapojil do akce, minul, ale další střelu již musel zastavovat Price, který přerušil hru.
68:13
67:58
Tvrdá Petryho rána od modré čáry skončila v lapačce domácího brankáře, který za následný pěkný semafor sklízí potlesk.
67:46
Plekanec zkusil překvapit Andersona střelou z velkého úhlu, ale puk skončil na boční síti.
67:19
Až nyní se Habs usazují v útočném pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.
66:47
Subbanovu dalekonosnou střelu vyrazil Anderson a domácí opět vyhazují.
66:20
Senátoři vyhazují puk až k Priceovi a hosté tak budou začínat přesilovku z vlastního pásma.
66:13
Plekancova rána z mezikruží zastavena Ryanem a Curtis Lazar (OTT) tak může zamířit na trestnou lavici.
65:44
Lazar fauloval, Price spěchá z brány a Montreal bude hrát přesilovou hru. Samozřejmě za podmínky, že nedá gól v právě probíhající výhodě.
64:46
Stone přihrával příliš ležérně Karlssonovi a ten tak musel spěchat až do vlastního pásma. Domácí kapitán dokázal udržet na zádech Paciorettyho a založit útok, který byl zakončen Wierciochovou nepřesnou ranou.
64:05
Hodně husto bylo pro změnu na druhé straně. Max Pacioretty mohl hned několikrát rozvlnit síť za Craigem Andersonem, ale domácí brankář podržel svůj celek a nepřipustil konec dnešního utkání.
63:42
Další útok, tentokrát vedený Michálkem, skončil nepřesným zakončením.
63:11
Condra jen tak lehce nahodil puk na bránu hostujícího celku a Montreal přebírá kotouč.
62:39
Sens jsou na začátku prodloužení jasně aktivnějším týmem a kombinují v útočném pásmu.
62:06
Karlsson hledal střílenou přihrávkou MacArthura, avšak ten byl obsazen a v tísni nedokázal tečovat nahození svého kapitána.
61:53
Cody Ceci byl rychleji u kotouče než hostující hráč a Habs je tak odpískáno zakázané uvolnění.
61:20
Po nepřesné střele jednoho z montrealských obránců se do útoku dostali opět domácí, Mark Stone napřáhl z pravého kruhu, ale trefil jen přesně umístěnou lapačku hostujícího gólmana!
60:27
Do první šance se v prodloužení tlačili domácí, kteří mají na ledě třetí pětku, avšak Pageau ani Lazar nakonec nedokázal výrazněji ohrozit Careyho Price.
60:01
Prodloužení začne přibližně v 3:57.
Je to tak. Šedesát minut na určení vítěze nestačilo a Ottawa s Montrealem si tak zahrají druhé prodloužení v sérii. Ve třetí třetině Montreal postupně vystupňoval svou převahu až k vyrovnávací brance, kterou si v 55.minutě připsal Weise. Následně mohli hosté ještě v přesilové hře rozhodnout, avšak výhoda jednoho hráče v poli nebyla prakticky vůbec znát a Sen se zcela bez problémů ubránili.
60:00
59:44
Kotouč je ve středním pásmu, zřejmě budeme svědky prodloužení.
59:00
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:35
Důležitý obranný zákrok Marka Stonea! Plekanec zavezl puk do útočného pásma, kotouč se dostal až k Subbanovi, ale před něj na poslední chvíli přistoupil právě Stone a zastavil střelu montrealského obránce.
58:18
57:29
Na druhé straně výborně zapracoval Milan Michálek, který u mantinelu našetřil zhruba 15 sekund.
57:00
Max Pacioretty si vybruslil až mezi kruhy a dobrou střelou protáhl Andersona.
56:43
Další vyhození domácího celku.
56:23
Senátoři posílají puk okamžitě až k Priceovi.
56:18
Ottawu čekají hodně krušné chvilky! Mark Borowiecki (OTT) poslal puk přímo do hlediště a dostává dvouminutový trest.
55:53
Ke zcela volnému kotouči jako první dobruslil Brandon Prust a Anderson musel zasahovat proti jeho jedovaté střele.
55:29
Nahození Milana Michálka se dokutálelo až k Priceovi a ten raději přikryl kotouč.
55:03
4 minuty a 57 sekund před koncem třetí třetiny je hra přerušena a následuje komerční přestávka.
54:13
A je vyrovnáno! Canadiens se dočkali a z tlaku vytěžili naprosto zasloužený gól na 1:1! Velkých zmatků před bránou Craiga Andersona využil DALE WEISE, ke kterému se odrazil puk a útočník Habs poslal kus černé gumy bez rozpaků do odkryté brány. Asistence: Brandon Prust, Torrey Mitchell
53:28
Domácím se málem nevyplatil aktivní forčeking. De La Rose se mezi dvěma obránci Ottawy tlačil do výborné šance, ale nakonec ho zastavil těsný ofsajd.
53:02
Další dvě solidní střely letěly na Andersona, avšak ten si opět poradil.
52:35
Galchenyukovo zakončení končí v ochranné síti. Nutno říci, že Montreal má v posledních minutách jednoznačně navrch.
52:28
Craig Anderson ze vzduchu stáhl vysoké nahození a přerušil hru.
51:58
A opět Subban. Tentokrát jeho střela nešla mezi tři tyče.
51:37
Hostům se v útočném pásmu podařilo dostat puk na PK Subbana, ale ten neuspěl ani se svou další tvrdou ranou.
50:59
Oba celky hrají v plném počtu, vhazovat se bude u Price.
50:02
Subbanovu dělovku od modré čáry vytáhl Anderson trochu netradičním, avšak velmi účinným zákrokem vyrážečkou.
49:57
Ale Ottawa se do přečíslení již dostala! Karlsson hledal spoluhráče, avšak ti nakonec byli obsazeni a z šance nic nebylo.
49:25
Andrej Markov si nyní příliš nerozuměl s ledem, padl na něj a zmařil případné přečíslení Montrealu.
48:59
Přesilovka Montrealu velmi záhy končí! Na trestnou lavici usedá i Max Pacioretty (MTL), který byl potrestán za držení.
48:51
I přes nevůli domácího publika se na trestnou lavici poroučí Milan Michálek (OTT), který se snažil dostat k puku a přitom podrazil jednoho ze soupeřů.
48:45
Icing Montrealu znamená vhazování před Carey Pricem.
47:54
Subban nejdřív nabil Markovovi, který netrefil bránu a následně se dokázal vrátit proti Turrisovi. Domácího útočníka se mu podařilo odzbrojit a útočit tak mohou opět hostující borci.
47:41
Craig Anderson si proti Markovovi připsal již 31 úspěšný zákrok a přichází komerční přestávka.
47:26
Wiercioch velmi šikovně tečoval Stoneovo nahození, avšak kotouč míří vedle.
46:45
Útoky Montrealu jsou stále nebezpečnější a Sens mohou být rádi, že střely od modré zatím míjí bránu.
45:58
Neil se po delší chvíli ocitl na ledě a hned předvedl tvrdý hit. K zisku kotouče to však nevedlo a hrají tak hosté.
45:09
Hosté ztratili puk ve středním pásmu a domácí se díky tomu dostávají do tlaku. Kombinace Karlssona s Ryanem zakončením neskončila a následná rána Erika Karlssona nemířila mezi tři tyče.
43:49
Desharnais se po objetí brány vytočil až před Andersona, ale puk se zastavil v brankovišti a nedoputoval až k připravenému hráči hostů, který se chystal dorážet.
43:31
Nenápadné Paciorettyho nahození proletělo kolem Andersonovy brány. Hosté zůstávají v útočném pásmu.
42:27
Oba týmy hrají v plném počtu.
42:18
Hra čtyři na čtyři se již tradičně odvíjí ve skvělém tempu a hráči jezdí z jedné strany na druhou. Převahu však v posledních chvílích mají domácí, kteří donutili Price k několika solidním zákrokům.
41:54
Před Andersonem teď bylo opravdu nebezpečno, ale střeluvze střední vzdálenosti nikdo v bílém, tudíž z hráčů Habs, netečoval.
41:12
Další dvě slibné pozice pro Karlsson. Domácí kapitán a miláček publika však zatím nemá seřízené mířidla a trefuje jen Price.
40:36
Karlsson zaútočil po vyhraném buly, ale jeho střela zápěstím nebyla přesná.
40:27
Je tomu tak. Mark Methot (OTT) i Tomáš Plekanec (MTL) dostávají dvě trestné minuty za hrubost.
40:27
Galchenyuk dokázal jako první ohrozit soupeřova brankáře, ale Anderson si s jeho svižnou ranou bez větších problémů poradil. Methotovi se následně nelíbilo počínání Plekance a několika údery ho zpracoval. Zřejmě se bude vylučovat.
40:01
Další třetina začne přibližně v 3:04.
Je za námi čtyřicet minut tohoto strhujícího a parádního zápasu a Senátoři stále vedou tím nejtěsnějším rozdílem, tedy 1:0. V druhé části měl zřejmě největší šanci Michálek, ale tomu v souboji tváří v tvář s Pricem ujel puk a český útočník tak nedal na 2:0. Z akcí hostujícího Montrealu lze vypíchnout především přečíslení dvou na jednoho, které Pacioretty řešil solidní střelou. K jeho smůle je dnes v bráně Ottawy Craig Anderson, který zatím pokryl všech 28 ran Canadiens.
40:00
39:32
Buly ve středním pásmu vyznělo lépe pro domácí, ale ti se v útočném pásmu příliš dlouho neohřáli a puk je opět v neutrální zóně.
38:55
Senátoři nyní dobře vykombinovali útočnou akci až k MacArthurovi, ale ten ve skvělé pozici zlomil hůl a Price tak nemusel zasahovat.
37:32
Docela nebezpečnou akci pro změnu musel řešit Craig Anderson, který byl těsně před brankovištěm lehce atakován a rozhozen. Kotouč se však v tu chvíli na štěstí pro domácí nacházel za bránou a Sens tak nepřišli k úhoně.
37:15
Po úspěšném vhazování Zibanejada se právě mladý švédský útočník dostal k nahození, která Ryan tečoval do Priceovy náruče.
37:04
Kombinace Montrealu nebyla úspěšná a tak se do velké šance dostali domácí! Milan Michálek se po bleskovém protiútoku ocitl sám před Pricem, jenže v poslední chvíli mu puk uskočil od hokejky a k pořádnému zakončení tak ani nedošlo.
36:34
Sražená rána jednoho z hostujících borců končí v ochranné síti.
36:02
Eller nahrnul puk na Andersona po šikovné zadovce De La Rose, avšak domácí gólman přitiskl beton k tyči a nepustil puk do brány.
35:42
35:03
Montrealu se nyní nedaří dostat do útočného pásma a puk končí až u Price.
34:43
Anderson drží puk a o zbytek se postarala obrana domácího celku, která včas odstavila dotírající trojici Montrealu Canadiens.
34:22
Pageau se obětavě postavil do Subbanovy rány a s bolestivým výrazem míří na střídačku. Dočkalo se mu však potlesku neboť kotouč se po jeho bloku ocitl ve středním pásmu.
33:42
Nyní už ale vyloučení přichází. Kyle Turris (OTT) si přidržel svého soupeře a je za to náležitě potrestán. Před pár vteřinami se ještě do šance tlačil Galchenyuk, ale ten se dostal až příliš blízko Andersona a amerického brankáře Ottawy Senators překonat nedokázal.
33:15
Devante Smith-Pelly nyní byl přistrčen u mantinelu a Sens mohou být rádi, že nejdou do čtyř!
32:47
Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, Max Pacioretty dobře vypálil, ale jeho ránu zastavil Craig Anderson. Následná pohotová dorážka nemířila mezi tři tyče.
32:19
Hra je po dlouhé době přerušena, což znamená jediné – komerční přestávka.
32:06
Ceci se už už chystal ke střele, jenže v poslední chvíli k němu přistoupil jeden z hostujících hráčů a obránce Sens se nedostal až k zakončení.
31:36
Opět se přiostřuje! Tři čtyři tvrdé hity teď byly k vidění na obou stranách a publikum je ve varu!
30:28
Nicméně Canadiens pokračují v tlaku a na Andersona letí jedna střela za druhou!
29:55
Až nyní letí puk do neutrální zóny mezi dvěma modrými čarami a unavené pětice Sens může vystřídat.
29:30
Stále se Senátoři nedostali z vlastního pásma, ale Pacioretty švihem míjí bránu.
29:08
Hosté kombinují v útočném pásmu, domácí pětice už vypadá docela uvařeně.
28:36
Stone si vyměnil puk s Turrisem, tvrdě vypálil a puk proletěl jen těsně nad břevnem Priceovy brány.
28:01
Slibně se rozvíjející útok domácích zastavil ofsajd, to samé se na druhé straně stalo hostům a vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.
26:58
Erik Karlsson si u modré čáry počkal na Nathana Beaulieua a poté ho zastavil parádním hitem. Něco takového, jako když se před vámi zjeví statná borovice a vy do ní nevědomky v rychlosti narazíte.
26:40
Slabou střelu od modré čáry Craig Anderson celou dobu viděl a následně i bez problémů lapil. Vhazování v pásmu Ottawy se tak bude opakovat.
26:37
Puk je v ochranné síti, následuje komerční přestávka.
26:10
Eller si dokázal tělem pokrýt kotouč a nakonec ho i posunul na Andersona. V chumlu hráčů se však nikdo nedokázal zorientovat a puk skončil až u mantinelu.
25:54
25:47
Senátoři se brání opravdu výborně. Plekanec se dostal pod tlak Pageaua a nakonec je z toho ofsajd českého útočníka.
25:06
Michálek teď dvakrát zavezl puk daleko od vlastní brány a dokázal ohrozit Price, který si však s jeho slabou střelou poradil.
24:16
Nebezpečná teč těsně před Andersonem nemířila mezi tři tyče a domácí vyhazují puk až k Priceovi.
23:54
Přesilovku si pro změnu zahrají hosté. Po buly v útočném pásmu výborně pracoval Gallagher, kterého Eric Gryba (OTT) přidržel a domácí obránce jde na lavici hanby.
23:45
Dobré střelecké pozice na obou stranách neskončily gólem a tak Craig Anderson přerušuje hru pohodovým zákrokem.
23:15
Po ubráněné přesilovce jsou hosté při chuti a Ottawě se nedaří vymanit z vlastního pásma.
22:36
S návratem Ellera ještě Price ohrozil Ceci, avšak jeho rána nebyla přesná. Montreal je tedy v plném počtu.
22:13
Wierciochova solidní střela těsně minula zařízení, Habs vyhazují puk do středního pásma.
21:47
Puk je až u Andersona a Senátoři tak musí znovu dobývat útočné pásmo.
21:01
Sens se okamžitě usadili v útočném pásmu, Turris výbornou přihrávkou našel volného MacArthura, ale ten z první trefil jen boční síť Priceovy brány!
20:36
Nyní se již však hosté dotkli kotouče a Lars Eller (MTL) jde za podražení na trestnou lavici.
20:31
Milan Michálek se ocitl na ledě a Ottawa má ponechanou výhodu!
20:01
Nic víc se však v této třetině již neudálo a týmy jdou do kabin za stavu 1:0. Již od začátku má utkání opravdu říz a jsou jasné dvě věci! Ottawa dnes jednoznačně chce zvítězit, za čímž si jde výraznou aktivitou, a také se domácí snaží rozhodit PK Subbana. Klíčový obránce Montrealu byl terčem již několika hitů a po jednom takovém byl na tolik otřesen, že chyběl před Pricem a Clarke MacArthur, i díky tomu, otevřel skóre dnešního zápasu. Subban byl pak vidět ještě jednou a to v 18.minutě, kdy v přesilové hře dělovkou od modré trefil tyč.

První třetina měla snad opravdu vše, co by si mohl fanoušek přát a tak se již můžeme těšit na třetinu číslo dvě, která začne přibližně v 2:09.
20:00
19:20
Domácí jsou v poslední minutě první třetiny aktivnější a kombinují v útočném pásmu.
Subbanova nedávná rána, která zazvonila na tyči Andersonovy brány dosáhla rychlosti 143 mil za hodinu!
18:44
18:32
Ne Subban, ale Markov se nyní dostal k ráně od modré, ale puk nakonec nedoletěl až k bráně Ottawy.
17:44
Další Subbanova rána tentokrát skončila přesně v náruči Craiga Andersona. hra bude navázána vhazováním v pásmu Senátorů.
17:35
Hosté se usadili v útočném pásmu, vykombinovali situaci až na PK Subbana a ten svou pověstnou dělovkou trefil tyč! Puk se následně odrazil za záda Andersona, ale domácí brankář dokázal zareagovat a přerušil hru.
17:04
Jean-Gabriel Pageau zahrozil ve vlastním oslabení, ale jeho ránu po dobré práci Lazara zachytil máchnutím lapačky Carey Price.
16:44
Přichází první vyloučení. Potrestaným hráčem je Clarke MacArthur (OTT), který si v souboji se Smithem-Pellym pomohl hákováním.
16:12
Delší dobu byl Anderson bez větší práce, avšak nyní se vyznamenal. Těsně před ním totiž jeden z hostů tečoval Jemelinovu tvrdou ránu, ale domácí brankář dokázal lapit puk a udržet vedení Ottawy.
15:57
Po velkém hitu Borowieckiho se z ledu značně otřesený zvedal Gilbert, ale z následné strkanice ve středním pásmu nevyplynulo případné vyloučení.
15:12
Erik Karlsson mohl zvýšit vedení domácího týmu, jenže to by z mezikruží musel trefit bránu! Nicméně to byla opravdu velmi dobrá šance.
15:02
Dvakrát se nyní dostal k zakončení Ryam, avšak ani bekhendem ani svižnou ranou z dobré pozice nedokázal trefit zařízení.
14:50
Nahození Bobbyho Ryana končí v náruči hostujícího gólmana a je tady další přestávka určená pro televizní reklamy.
14:25
Po dalším tvrdém souboji u mantinelu dostali hosté puk jen do středního pásma, ale Mike Hoffman se svým následným nahozením také neuspěl a kotouč je opět u obránců Canadiens.
13:57
Habs nedokázali čistě projít přes útočnou modrou čáru a je jim pískán ofsajd.
13:49
Senátoři dělají dobrým forčekingem Montrealu problémy, avšak nyní je právě domácím odpískána přihrávka rukou.
12:40
Menší konflikt mezi Gallagherem a Karlssonem nepřerostl v bitku a oba hráči jdou raději střídat.
12:32
Hosté by samozřejmě rádi záhy vyrovnali, jsou v útočném pásmu, ale puk je u mantinelu, kde o něj svádí souboj čtveřice hráčů.
11:28
Ottawa právě vstřelila branku!
Sens jdou po zásluze do vedení! Po jednom z tvrdých soubojů se s bolestivou grimasou z ledu zvedal PK Subban, který následně chyběl před bránou a toho dokázal skvěle využít CLARKE MACARTHUR. Domácí útočník se s pukem zjevil u Price, předvedl bleskové ruce a bekhendem dokázal překonat brankáře Montrealu Canadiens. Asistence: Mark Stone, Erik Karlsson
10:33
Hned po buly ohrozil Price Erik Condra, jenže brankář Montrealu byl opět pozorný a nekapituloval.
10:26
Do další slibné pozice se prokličkoval mladičký Curtis Lazar, avšak jeho sražená střela skončila v ochranné síti. Následuje další komerční přestávka.
09:43
Bobby Ryan již zvedal ruce nad hlavu, ale jeho šikovná teč proletěla vedle tyče Priceovy brány. Ottawa však nyní dokázala sevřít Habs a vytvořit si výbornou pozici.
09:06
Pokus o vysunutí Prusta se nesetkal s úspěchem a puk tak přebírají domácí.
07:58
Zničehonic přišla velká šance Ottawy! Uspávací minutu narušil Kyle Turris, který si zpracoval puk, nahazoval před bránu a MacArthur tečí ve výborné pozici trefil Price, který proti němu stačil vyjet.
06:57
Po zakázaném uvolnění vyhráli buly hosté a hned přišla rána, kterou sice Anderson viděl na poslední chvíli, ale dokázal ji betonem vyrazit.
06:30
Nakonec se pokračuje bez trestů, kotouč je sice v útočném pásmu Ottawy, ale hrají s ním hostující borci.
06:10
Přichází komerční přestávka. Nutno říci, že toto utkání má již od prvních vteřin opravdu grády!
06:10
A je tady první větší výměna názorů! Po ofsajdu Montrealu se u modré čáry začalo postrkovat hned několik hráčů, uvidíme, zda se bude vylučovat.
05:49
Domácím se nepodařilo udržet útočné pásmo a puk už přebírá Pacioretty, který obrací hru.
05:04
Tomáš Plekanec zavezl kotouč do útočného místa, ustál souboj za bránou, našel výborně postaveného Markova a proti jeho ráně musel zasáhnout Craig Anderson.
04:17
Gryba naprosto zdemoloval Mitchella u střídaček a pár sekund po něm si na hostujícím útočníkovi smlsnul i Neil! Domácí začali opravdu velmi tvrdě.
03:32
Kotouč se po Karlssonově nahození zastavil před brankářem Montrealu, ale ani Stone ani Turris se nepropracovali k dorážce a hosté tak tuto nebezpečnou situaci přežili bez úhony.
03:15
Price lapil nahození od modré čáry a přerušil hru. Vhazovat se bude po levici, zřejmě nejlepšího brankáře světa.
02:35
Hosté se provinili ofsajdem, ale hned po vyhraném buly se k puku mezi dvěma domácími obránci dostal Galchenyuk a Anderson musel předvést první výborný zákrok.
01:56
Chris Neil si za svůj první kontakt, kterým byl hit za Priceovou bránou sklidil potlesk, puk se však ocitá na holích hostujících hráčů.
01:30
Jeden z domácích se sice ocitl po souboji na ledě, ale vylučovat se nebude.
01:08
Zakázané uvolnění Montrealu znamená návrat hry ke Careymu Priceovi.
00:51
Poprvé se do útočného pásma podívali také hostující borci, avšak ti o puk velmi záhy přišli a Senátoři rozehrávají do středního pásma.
00:20
PK Subban byl hned na začátku utkání "vybučen" domácím publikem, což možná zapříčinilo ztrátu hostujícího obránce, která vedla k první střele Ottawy. Price si se slabým zakončením bez problémů poradil.
00:01
Vše je připraveno ke hře, zápas může začít!
Ottawský trenér Dave Cameron se neubránil slzám, avšak nyní už přichází zmiňovaná kanadská hymna v podání Lyndona Slewidge a skvělého kanadského publika.
Ještě před hymnou však přichází minuta ticha za zesnulého asistenta trenéra domácího celku, Marka Reedse, který v uplynulém týdnu podlehl rakovině.
Hráči již jsou na ledě, Canadian Tire Centre je ve varu, nejvyšší čas na kanadskou státní hymnu.
Kromě brankářského postu došlo v celku Ottawy ke změně i v řadách útočníků. Do čtvrté formace se místo Alexe Chiassona zařadil řízný forvard Chris Neil, který již před druhým zápasem varoval PK Subbana před tím, že si jej rozhodně najde. Třetí zápas série by tak mohl být ještě více vyhecovaný. Na straně Montrealu k žádné změně nedošlo.
Dnešní utkání samozřejmě začne s menším zpoždněím.
V bráně Ottawy se dnes poprvé v letošním playoff představí Craig Anderson, který nahrazuje Andrew Hammonda. Ten Senátory nedovedl k ani jednomu vítězství na ledě Montrealu a přichází tak pochopitelná změna.

Svatyni Habs bude samozřejmě hájit Carey Price, který je jednoznačnou jedničkou Montrealu a trenér Michel Therrien zatím nemá důvod mu nevěřit.
Dobrý den! Po parádním extraligovém finále se již přeorientujte na NHL neboť nás již za pár minut čeká utkání, ve kterém Ottawa Senators přivítá na svém ledě Montreal Canadiens!

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – MacArthur, Turris, Stone – Michálek, Zibanejad, Ryan – Condra, Pageau, Lazar – Hoffman, Legwand, Neil

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Gilbert, Beaulieu – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Smith-Pelly, Desharnais, Pacioretty – Weise, Eller, De La Rose – Flynn, Mitchell, Prust

Rozhodčí: Brian Pochmara, Dan O’Rourke – Derek Nansen, Derek Amell.
Průběh série
16.4.2015 MTL-OTT 4:3 (28' Mitchell, 29' Plekanec, 32' Eller, 38' Flynn – 13' Michálek, 31' Turris, 33' Zibanejad)
Stav série: 1:0

18.4.2015 MTL-OTT 3:2 pp. (28' Pacioretty, 37' Subban, 64' Galchenyuk – 19' MacArthur, 54' Wiercioch)
Montreal Canadiens v základní části
Jízda základní částí v podání Montrealu byla zcela odlišná. Canadiens si již od prvních zápasů šli jednoznačně za svým a pohybovali se na předních příčkách konference. Velký kanadský rival Senátorů nakonec dokázal prokazovat svou sílu po celou sezónu a umístil se na výborném druhém místě konference.

Habs spoléhají především na brankáře Careyho Price, který je vůbec nejlepším gólmanem NHL, na obránce PK Subbana, jež má naprosto dělovou střelu a v produktivitě obránců NHL se umístil na třetím místě, no a v neposlední řadě samozřejmě na Maxe Paciorettyho. Ten vyhrál kanadské bodování Montrealu, s 37 brankami byl nejlepším střelcem Habs a hodnocení plus mínus opanoval v rámci celé NHL.
Ottawa Senators v základní části
Tým z hlavního města Kanady je vzhledem k vývoji základní části překvapivým účastníkem playoff. Ještě před dvěma měsíci ztrácela Ottawa na postup 14 bodů, avšak fantastickým závěrem dokázala do vyřazovacích bojů proklouznout ze sedmého místa Východní konference.

Nejproduktivnějším hráčem domácích byl v základní části Erik Karlsson, který si připsal 21 branek a 45 asistencí. Nejlepším střelcem Senátorů se sice s 27 góly stal Mike Hoffman, avšak největší pozornost patří brankáři Andrew Hammondovi, který Sens dovedl k vítězství ve 20 z 24 zápasů, a Mikeu Stoneovi, který se stal nejproduktivnějším nováčkem NHL a v nejdůležitějších zápasech byl rozhodujícím faktorem ve prospěch Ottawy.
Vítáme vás u on-line přenosu z konferenčního čtvrtfinále Playoff NHL. Dnes se spolu podíváme na střetnutí, ve kterém se domácí Ottawa Senators pokusí porazit Montreal Canadiens a snížit tak stav série na 1:2. Utkání začíná v 01:00.