Dnešní klání je u konce. Mně tedy již nezbývá, než Vám popřát dobrou noc a opět se těším s dalšími zápasy play-off NHL na počtenou.
3. Chris Kreider (NYR) 1+0
Zápas je u konce. Domácí si již další šanci nevypracovali, i když se velmi houževnatě snažili nacpat před bránu Lundqvista. Po odpískání se ještě za bránou strhla menší mela, ale rozhodčí celou situaci včas uklidnili. Nutno říci, že výsledek zcela odpovídá předvedené hře. Úvodní dvě třetiny patřily herně i výsledkově New Yorku, ta poslední naopak Tučňákům. Za ty snižoval šest minut před koncem Hörnqvist, ale na nic víc se již domácí nezmohli. A to i přesto, že jejich tlak byl místy opravdu drtivý.
60:00
Oddechový čas pro domácí.
59:46
Martinův pokus končí po teči obránce vysoko nad bránou Rangers.
59:33
Lundqvist vyrazil střelu Comeaua.
59:05
Fleury je venku z brány a domácí hrají v šesti.
57:51
Malkin nepřesně rozehrál a je to zakázané uvolnění Pens dvě minuty před koncem.
57:40
Rangers drží puk v útočném pásmu.
57:26
Přihrávku Comeau srazil pohotový Yandle.
57:06
Girardi srazil střelu Martina a puk si následně našel Lundqvist.
56:56
Lovejoy pálí mimo.
56:39
Kotouč však vyváží Brassard.
56:31
Šance pro Pens. Na trestnou lavici usedají Peron (PIT) a Boyle (NYR). Na ledě tak bude více prostoru pro Crosbyho a spol.
56:19
Střela Spalinga sražena mimo.
55:47
Kotouč je ve středním pásmu.
55:13
Crosby hned po buly nahazoval puk na bránu, kde ale nebyl nikdo v dresu Pens.
55:09
Lundqvist si ohlídal svou levou tyč při pokusu Lapierra.
54:47
Crosby v ofsajdu.
54:43
Hagelin poslal kotouč do středního pásma.
54:26
Perron se proháčkoval až do zakončení, ale jeho bekhend šel těsně vedle.
53:55
Fleury kryje dělovku Stepana.
53:12
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Závěr třetí třetiny dostává pořádný náboj. Cole napálil puk od modré. Lundqvist kotouč neudržel a ve změti těl si ho jako první našel PATRIC HÖRNQVIST, který jej poslal pod břevno Lundqvistovy brány. Asistence: Sidney Crosby, Ian Cole.
52:35
Cole nahazoval puk Malkinovi na teč, ale ruský kanonýr ho nedokázal trefit.
51:53
Hagelin neudržel v souboji puk a nakonec ani hokejku.
51:03
Zuccarello poslal kotouč před bránu, ale ani jeden z jeho útočných kolegů se k němu nedostal včas.
50:37
Lundqvist si za bránou opět pohrál s krevním tlakem fandů Rangers.
50:20
St. Louisovi v rohu kluziště ujel puk z hole.
49:50
Střela Martina neprošla houštinou těl před bránou.
49:42
Je tady další icing Rangers.
49:15
Girardi skolil mezi kruhy Kunitze. Domácí se dožadovali přesilovky, ale rozhodčí je nevyslyšeli.
49:01
I Scuderiho přihrávku sebral jeden z beků a Stepan následně vyhazuje na icing.
48:34
Malkin hledal před bránou Sutteram, ale jeho přihrávku zachytil Staal.
48:20
Rangers vyhazují puk do středního pásma.
48:02
Crosby si vyjel s pukem z rohu kluziště až před Lundqvista, snažil se zasunout puk k zadní tyči, ale Lundqvist bleskově přesunul svůj beton a drží i nadále čisté konto.
47:24
Brassard skvělým presingem hodně znepříjemňuje domácím rozehrávku.
47:04
Zato střela Dumoulina již byla mnohem nebezpečnější a Comeauovi nedovolil dorážet Glass.
46:36
Comeau se od modré hodně ustřelil.
46:13
St. Louis trefil z úhlu jen boční síťku.
46:04
Stepan se po přihrávce od Zuccarella ocitl sám před naprosto odkrytou bránou, ale na poslední chvíli mu hůl do zakončení strčil Martin.
45:35
Nash si hezky vyjel s pukem mezi kruhy, ale jeho střela byla zblokována.
45:18
Yandle si nevedl o moc lépe.
45:05
Sutter netrefil bránu.
44:00
Fleury si připsal dva dobré zákroky proti střelám Moora a Fasta.
43:45
Comeau dojel nahození Malkina, ale byl v útočném pásmu sám.
42:55
Fleury si za bránou úplně nerozuměl s Lovejoyem, ale pro Pens do i s trochou štěstí dopadlo dobře.
42:31
Kunitz zadovkou nenalezl nikoho ze spoluhráčů.
41:50
Rangers zastavilo postavení mimo hru.
41:13
Proti Wilsonovi již musel Lundqvist vytáhnout pohotový zákrok vyrážečkou.
40:40
Lundqvist v pohodě vyrazil střelu Malkina.
40:26
Zuccarello z kruhu těsně minul bránu.
40:01
Střely v druhé třetině – 8:12
Střely celkem – 11:19
Máme za sebou dvě třetiny z dnešního zápasu. A nutno poznamenat, že aktuální skóre 0:2 je zcela zasloužené. Domácím Tučňákům se dnes příliš nedaří. Už samotná mezihra domácím hodně skřípe a jen zřídkakdy se dostanou do zakončení. Uznejte sami, že 11 střel za dvě třetiny je opravdu slabota. Když k tomu připočteme zatím bezchybně chytajícího Lundqvista, vyjde nám zasloužené vedení Rangers. Za hosty přidal druhou dnešní branku ve 32. minutě Chris Kreider. Poslední třetina začne kratičkou dohrávkou přesilovky Pens, která ale bude trvat jen čtyři vteřiny. Úvodní buly třetí části bude vhozeno přibližně v 03:02.
40:00
39:55
Stepan vyhodil opět přes celé hřiště.
39:35
Kotouč je v pásmu Pens.
39:15
Chorney střílel od modré velmi nepřesně.
38:58
Malkin zakončením z těžkého úhlu Lundqvista nepřekvapil.
38:48
Hosté vyhazují až k Fleurymu.
38:15
S pukem ujel McDonagh, ale jeho střelu srazil do ochranné sítě Martin.
38:04
Marc Staal (NYR) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
37:44
Stepan jel z ničeho nic sám na Fleuryho, ale gólman Pens drží naděje svého celku nad vodou.
37:32
Scuderi od modré netrefil bránu.
37:29
Lundqvist vyrážečkou poslal puk z hole Perrona do hlediště.
37:23
Rangers vyhazují jen na zakázané uvolnění.
36:50
Domácí se stále drží v útočném pásmu.
36:08
Crosby nastřelil puk na bránu, kde se k dorážce tlačili Hörnqvist s Kunitzem, ale ani jeden z nich kotouč za Lundqvista neprotlačil.
35:23
Yandle svou dělovkou jen těsně minul Fleuryho klec.
35:14
Icing Pens.
35:08
Miller musel počkat, než jeho spoluhráči vyklidí útočné pásmo.
34:52
Wilson byl podle názoru sudích v ofsajdu, i když se mu toto rozhodnutí příliš nelíbí.
34:25
McDonagh střílel na vzdálenější tyč nepřesně.
34:16
Oba celky hrají v plném počtu.
34:10
Crosby se prokličkoval až před Lundqvista, ale jeho zakončení bekhendem již nemělo potřebnou razanci.
33:26
Od modré to následně zkusil neúspěšně Martin.
33:15
Comeau prováhal ideálně čas na střelu.
32:16
Hörnqvist a Hagelin si měli nyní hodně co říci. Stejně jako poté McDonagh (NYR) a Kunitz (PIT), kteří oba míří na trestnou.
31:48
Crosby se pustil do nerovného boje se třemi hráči Rangers, který byl již předem prohraný.
31:07
Rangers právě vstřelili branku!
Hosté navyšují své vedení. Marc Staal nejspíše úmyslně napálil od modré puk do mantinelu, odkud se kotouč odrazil na čekajícího CHRISE KREIDERA a pohotový útočník dorazil puk za rozhozeného Fleuryho. Asistence: Marc Staal, Dan Girardi.
30:56
30:40
Yandle netrefil od modré bránu.
30:36
Fleury sice nadvakrát, ale nakonec zkrotil dělovku McDonagha.
29:38
Brejk dvou na jednoho vzal na sebe Chorney, ale Lundqvist si počkal na jeho zakončení a zůstává stoprocentní.
29:14
Staal trefil z kruhu jen Fleuryho.
28:57
Jasný krosček od Paula Martina (PIT) na Zuccarella znamená dvouminutový trest.
28:50
Nash se vyjel s pukem z rohu kluziště, ale jeho cestu ukončil Fleury.
28:02
Miller našel přihrávkou přes celé pásmo McDonagha, který napálil kotouč do oblouku brány.
27:26
Crosby hledal před bránou najíždějící spoluhráče, ale jeho pas byl lapen pozornými beky Rangers.
27:17
Hörnqvist zastaven na modré ofsajdem.
27:08
Nyní již švédský gólman udržel kotouč ve výstroji a následuje komerční přestávka.
27:00
Lundqvist zasáhl vyrážečkou proti střele Spalinga.
26:46
Zakázané uvolnění New Yorku.
26:36
Malkin zavezl puk do pásma, ale ke střele se již nedostal.
26:05
Vyhození Rangers letí na Fleuryho. O icing se tedy nejedná.
25:36
Lapierre střílel z kruhu na zadní tyč, ale bránu těsně minul.
25:08
Ani Girardi hradbu těl nepropálil.
24:28
Hunwickův pokus k bráně neprošel.
24:08
Yandle výborně vybojoval puk, ale Hayes celou situaci překombinoval.
23:20
Lundqvist ukazuje, že mu hra hokejkou rozhodně není cizí.
22:57
Lundqvist si přes clonící hráče našel střelu Cola.
22:24
I další pokus Glasse končí nad tvrzeným sklem. Tentokrát ho tečoval jeden z beků.
22:05
Fleury vyrazil střelu Glasse do ochranné sítě.
Střely v první třetině – 3:7.
Úvodní část je již minulostí. A s výjimkou posledních pěti minut, se odehrávala převážně v režii hostujícího týmu. Tlak Tučňáků vyústil v deváté minutě, kdy Yandle našel milimetrovým pasem Carla Hagelina a švédský forward si již se svým únikem věděl rady. Naopak první střela na Lundqvista přišla teprve zhruba pět minut před koncem první dvacetiminutovky. Poté sice sahal po vyrovnání Crosby, ale orazítkoval jen tyč. Na druhé straně mohl přidat druhou branku Hayes, ale ztroskotal na Fleurym. Druhá třetina začne přibližně v 02:04.
20:00
19:49
Bekhend McDonagha byl sražen do rohu hřiště.
19:08
Hagelin našel z otočky před bránou Hayese, ale Fleury vytáhl parádní zákrok betonem.
18:40
Fleury v pohodě kryje pokus ze středního pásma.
18:25
Rozehrávka Nashe zachycena Spalingem.
17:52
Zuccarello přihrál na modrou nepřesně a hosté ztratili útočné pásmo.
17:38
Scuderi nezpracoval prudkou přihrávku a puk se odrazil na střídačku Penguins.
17:12
Lundqvist nemusel zasahovat proti střele Perrona.
16:50
Malkin nechal puk za sebou a domácí musí začít opět úplně odzadu.
16:12
Lundqvist se nyní poprvé výrazněji zapotil, ale ani nerozchytaný nepustil za svá záda střelu Crosbyho, která se po jeho zákroku odrazila dokonce od tyče.
15:40
Nash atakuje rozehrávku Pittsburghu a dává spoluhráčům čas na vystřídání.
15:11
Lovejoy sklidil potlesk za střelu ze středního pásma.
15:10
14:52
Hosté odvádějí výbornou obrannou práci. Lundqvist stále ještě nemusel zasahovat proti jediné střele!
14:28
Chorney si dovolil kličku před modrou a vystavil své spoluhráče do ofsajdu.
13:57
Stepan zblokoval střelu a následně i vyhodil do pásma Pens.
13:36
Zavezení puku Hörnqvistem končí neúspěšně.
13:20
Hagelin posílá kotouč až za bránu Fleuryho.
13:11
Budeme svědky první přesilovky Pittsburghu. Dvě minuty si odpočine Rick Nash(NYR) za vysokou hůl.
13:08
Fleury neudržel střelu Zuccarella, ale Nash se díky dobré práci obránců k dorážce nedostal.
12:27
Lundqvist hodně dlouho čekal s rozehrávkou a nakonec z toho byla nevyužitá příležitost domácích.
11:50
Hayes zachytil nepřesnou rozehrávku Kunitze.
11:04
Ten nakonec zakončoval nepřesně Nash.
10:50
McDonagh jako první dojel nahození Pittsburgu a zakládá rychlí protiútok.
10:20
Lovejoy od modré netrefil bránu hostů.
10:00
Po polovině první třetiny stále čekáme na první střelu na Lundqvista.
09:25
Glass přibyl Dumolina na mantinel a ten se jen velmi těžko zvedá z ledu.
08:43
Parádní akce Rangers. Keith Yandle využil špatné střídání Pens. Nádhernou přihrávkou našel rozjetého CARLA HAGELINA a ten nekompromisní dělovkou překonal Fleuryho. Asistence: Keith Yandle, Dan Girardi.
07:50
Kanadský gólman si připisuje další nelehký úspěšný zákrok.
07:19
Fleury ramenem zlikvidoval svižnou ránu Zuccarella.
07:10
Nash zavezl puk před bránu, kde se k němu dostal Boyle, ale zblízka minul svatyni Pens.
07:02
Nashova střela sražena mimo.
06:47
Zuccarello výborné udržel útočnou třetinu.
06:18
Tučňáci vyhazují do středního pásma a jdou střídat.
05:50
Kunitz ztratil puk na modré a brejk hostů likvidoval až Fleury.
05:15
Stepan pálil z kruhu do betonu Fleuryho.
05:10
04:30
New York se nedokáže usadit s pukem v útočném pásmu.
04:10
Další úspěšné vyhození Pens.
03:55
Puk je po zásahu Suttera ve středním pásmu.
03:31
Ofsajd Rangers.
03:15
Střela Staala od modré bránu nenašla.
03:10
Máme tady první vyloučení. Ian Cole (PIT) naprosto zbytečně krosčekoval Fasta, za což si odsedí dvě minuty.
02:29
Jeho následnou přihrávku nikdo z domácích nezachytil a Rangers dostávají kotouč do středního pásma.
01:10
Crosby se stal terčem tvrdého hitu od Zuccarella.
00:24
Šanci si ale vytváří Rangers. S pukem ujel Zuccarello, ale bekhendem bránu netrefil.
00:12
Domácí jsou s pukem v útočném pásmu.
00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Lovejoy, Martin – Cole, Scuderi – Dumoulin, Chorney – Kunitz "A", Crosby "C", Hörnqvist – Winnik, Malkin "A", Perron – Wilson, Sutter, Downie – Spaling, Lapierre, Comeau.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh "C" – Staal "A", Boyle – Yandle, Hunwick – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, Miler – Hagelin, Hayes, St. Louis "A" – Glas, Moore, Fast.

Rozhodčí: Sutherland, Charron – Devorski, Cormier.
Jak se hrálo v New Yorku
První zápas v beznadějně vyprodané Madison Square Garden se od začátku vyvíjel lépe pro domácí. Již po 28 vteřinách otevřel skóre zápase Brassard. Pět minut před koncem poté přidal druhou branku Ryan McDonagh. V druhé třetině sice snižoval Comeau, ale na nic víc se již Tučňáci nezmohli a Jezdci těsný náskok udrželi až do konce.

I druhé klání začali lépe Rangers. Po první třetině vedli domácí zásluhou branky Stepana 1:0. V druhé části ale přišel kolaps, během kterého otočili Tučňáci stav zápasu na 1:3. Trefil se Sutter a dvakrát také Crosby. Na začátku poslední části dokázal snížit Brassard, ale poté přišla branka z hole Chrise Kunitze a bylo to opět o dvě branky. Domácí v závěru zkoušeli hru bez brankáře.Ta jim sice přinesla snížení, ale branka Nashe šest vteřin před koncem přišla příliš pozdě. Pens si tak vezou z New Yorku velmi cenné vítězství.

New York v základní části
Nikdo z celé NHL nebyl v základní části soutěže lepší než Rangers. Jejich fantastický bodový zisk se zastavil až na čísle 113! Opravdu jen velice těžko bychom hledali v v týmu Jezdců výraznější slabinu. New York nastřílel v základní části 252 branek, což je po Dallasu a Tampě třetí nejlepší útok v NHL. Zároveň inkasoval jen 192 gólů. Lepší byl v tomto ohledu jen Montreal a Chicago.

Nejproduktivnějším hokejistou v dresu Rangers byl v základní části Rick Nash. Ten zakončil sezónu s konečným ziskem 69 bodů za 43 gólů a 26 asistencí. Velkou oporou byli také brankáři. Jak Talbot, tak i Lundqvist si udrželi úspěšnost zákroků nad 92%. Švédský gólman byl v tabulce úspěšnosti i průměru obdržených branek na osmém místě, Cam Talbot dokonce čtvrtý.

Pittsburgh v základní části

Pens prožívali velmi povedenou sezónu. Během ní se pohybovali de facto neustále ve vrchní polovině tabulky Východní konference. Avšak v samotném závěru základní části přišel obrovský výsledkový propad a ten logicky následoval pád tabulkou. Vše se nakonec dostalo až do fáze, kdy se museli hokejisté Penguins obávat o samotný postup do play-off. Do posledního kola nebylo jasné, který z týmů zůstane před branami play-off. Černého Petra nakonec dostal Boston a Pittsburgh postoupil z úplně posledního možného místa se ziskem 98 bodů. O formě Pens hovoří i zisk pouhých deseti bodů z posledních patnácti zápasů. Horší bylo už jen Toronto.

Hlavním tahounem Tučňáků v základní části byla bezpochyby kanadská hvězda Sidney Crosby. Ten nasbíral v 70 zápasech 84 bodů (28+56). Velmi zdatně mu sekundoval také Jevgenij Malkin, který měl nakonec sice o 14 bodů méně, ale také odehrál o osm zápasů méně než Crosby.

Vítejte u třetího klání čtvrtfinálové série mezi Penguins a Rangers, které se za stavu 1:1 stěhuje do Consol Energy Center v Pittsburghu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.