1. Scott DARLING (CHI) 50 zák., 2 góly, 96,2%

Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+1 4 střely, čas na ledě 30:04

Marian HOSSA (CHI) 0+1 4 střely, čas na ledě 33:56

Nashville Predators: 52

3. prodloužení:

Chicago Blackhawks: 6

Nashville Predators: 7
Až ve třetím prodloužení se rozhodlo o vítězi čtvrtého utkání této série. Nashville prohrává možná trochu nešťastně, ale na to se již historie ptát nebude, ta zná jen vítěze. A pokud se Chicagu podaří ještě jednou v této sérii vyhrát, bude vítězem této série právě tým Blackhawks!
101:00
Chicago právě vstřelilo branku!
Utkání končí gólem BRENTA SEABROOKA ve 101. minutě, kdy se domácí obránce prosadil parádní střelou od modré. Asistence: Patrick Kane a Bryan Bickell.
Oduya pálí do modré, z levé strany, puk je ale zablokován.
100:01
Začalo třetí prodloužení.
Třetí prodloužení začne přibližně v 8:17.
Československá stopa v utkání – po druhém prodloužení:

Marian HOSSA (CHI) 0+1 4 střely, čas na ledě 33:07
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. prodloužení:

Zatím nejdelší zápas letošního play-off pokračuje! Ani dalších dvacet minut nestačilo k tomu, aby některý z týmů vstřelil rozhodující gól. Čeká nás tak již třetí dvacetiminutovka.
100:00
Druhé prodloužení skončilo.
99:15
Jones střílí z pravé strany, ale trefuje betony Darlinga, hra pokračuje.
98:49
Hra přerušena, vhazování po pravici Darlinga.
98:37
Ani hosté nevyužili přesilovou hru.
98:03
Dělovku Ryana Ellise z levé strany, od modré, vyrazil Darling nad branku.
97:50
Craig Smith zavezl puk do útočného pásma.
97:21
Hosté v plném počtu, začíná přesilová hra Nashvillu.
97:00
Puk míří ze třetiny Chicaga.
96:37
A poměr sil se vyrovná, na trestnou lavici putuje domácí Andrew Shaw za sekání.
96:22
Saad si nyní dal na čas se střelou z mezikruží, až se mu pod nohy vrhl obránce.
95:45
Puk ve třetině Nashvillu, hostům se ale daří poslat ho zpět do třetiny Chicaga.
95:21
Nešťastné vyhození puku v podání Filipa Forsberga, který nabral puk na hůl a mrskl ho do hlediště, domácí si zahrají přesilovou hru.
95:00
Poslední pětiminutovka druhého prodloužení, stále neznáme vítěze.
94:07
Znovu se vhazuje ve třetině Nashvillu, tentokrát po pravici gólmana.
93:55
Shaw pálí z pravé strany, Rinne v pohodě vyráží vysoko nad branku, vhazování po jeho levici.
93:20
Saad sice v rychlosti zavezl puk do útočného pásma, pak ale udělal docela nepochopitelnou otočku zpět.
92:50
Keith nezachytil puk na útočné modré a musí se vracet, Stalberg spěchá do útoku.
91:45
Hosté nahazují puk do útočného pásma, ale to je z jejich strany asi tak všechno.
90:25
Josi napřáhl na modré a vypálil, Darling vytěsnil vyrážečkou, pěkný zákrok.
89:45
Vermette se nyní důrazem snažil prosadit u branky Nashvillu, ale obránci ho dokázali včas odstavit.
88:50
Oba týmy vystřídaly, puk ve středním pásmu, hrají hosté.
88:15
Cullen s pukem za brankou Darlinga, hosté drží útočné pásmo.
87:50
Rinne má puk ve své lapačce, z pravé strany pálil Desjardins.
87:40
Hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.
87:20
Darling si hlídá levou tyčku, svalil se tam Gaustad s obráncem Blackhawks.
84:50
Domácí mají puk a nahazují do útočného pásma.
84:16
Vhazování po pravici Darlinga.
83:16
82:13
Tentokrát Jarnkrok dokázal odpálit puk, Chicagu se příliš nedaří.
81:42
Hosté odpalují puk, ten míří až za branku Darlinga.
81:16
A důsledkem toho je faul, Matt Cullen dostává trest za podražení Saada, přesilová hra Chicaga.
80:46
Toews dostává puk do útočného pásma, elitní formace Chicaga si vytváří tlak.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
Druhé prodloužení začne přibližně v 7:26.
Československá stopa v utkání – po prvním prodloužení:

Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+1 0 střel, čas na ledě 23:57

Marian HOSSA (CHI) 0+1 2 střely, čas na ledě 25:45
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. prodloužení:

Chicago Blackhawks: 10

Nashville Predators: 13
V prvním prodloužení nerozhodlo, po osmdesáti minutách se tak hraje stále nerozhodne, čeká nás další prodloužení, to vše ale až po přestávce.
80:00
První prodloužení skončilo.
79:42
Darling chytá střelu Jarnkroka a osmnáct vteřin před koncem prvního prodloužení se tak bude vhazovat po levici domácího gólmana.
79:07
Probíhá poslední minuta prvního prodloužení, útočnou akci Nashvillu přerušil ofsajd.
78:48
Craig Smith plácl do puku na pravém křídle, Darling v pohodě vyráží.
78:18
Kane pálí z pravé strany, Rinne vyráží.
77:00
Tři minuty do konce prvního prodloužení, Nashville v útoku, ale Stalberg nedosáhl na puk.
75:25
Hraje se ve třetině Chicaga, Hjalmarsson zkouší vyhodit puk ze třetiny.
75:05
Mezitím již začala poslední pětiminutovka prvního prodloužení, vhazování po pravici Darlinga.
74:26
Co všechno se může přihodit v play-off NHL? Rinnemu chtělo dát čas a nechat ho pohledat o samotě, pak gólman Nashvillu vytáhl puk z pravého betonu!
74:26
Tak to není tak úplně tak snadné, úsměvné, jak jsou rozhodčí nyní na rozpacích, Rinnemu pomáhají s vysvlékáním se, hledá se puk, ten je stále k nenalezení!
74:26
Rinne zastavil nahozený puk za vlastní brankou a ten mu skončil kdesi v levém betonu, čárový rozhodčí Miller se ho snaží vylovit.
73:58
Neskutečné! Rinne nyní drží domácí útočné hvězdy v šachu, to jsou famózní zákroky!
72:54
Brad Richards v pádu nepřekonal bekhendovou střelou již ležícího Rinneho, ten dokázal nastavit lapačku, další fantastický zákrok!
72:27
Souboj o puk za brankou Nashvillu, domácí úspěšnější.
70:59
Ofsajd zastavuje útočnou snahu Chicaga, vhazování ve středním pásmu.
70:42
Oba gólmani zatím ozdobou nejen tohoto prodloužení! Komerční přestávka.
70:24
A další dobrá příležitost Nashvillu, tentokrát pálil Filip Forsberg, ale Darling znovu fantastický!
69:15
Po přihrávce Josiho pálí Calle Jarnkrok, který má dost času na levé straně, ale Darling jeho střelu vyrazil.
68:34
Hosté rozehrávají, Jarnkrok hledá na pravém křídle Neala, ten se neprosadil.
67:08
Stalberg si již chystal puk na střelu, ale parádně se mu pod nohy vrhl obětavý Oduya, který s pukem odklouzal mimo.
66:38
Tlak Chicaga končí, alespoň na okamžik, hosté mohou prostřídat, stejně činí i domácí.
66:05
Rinne nyní doslova čaroval v brankovišti, několik nebezpečných pokusů domácích dokázal skvěle ustát!
65:20
Nashville v prodloužení zatím aktivnější, v počtu střele vede 4:2.
64:50
Hjalmarsson zablokoval puk po střele Forsberga, hosté drží útočné pásmo.
64:08
Domácí šli do brejku ve třech, ale celou situaci nezvládli.
63:47
Roman Josi pálí z levé strany, ale jeho přízemní střela nenadělala Darlignovi nějaké potíže.
62:59
Před brankou Nashvillu se Marian Hossa dokázal prosadit přes tři bránící hráče soupeře, jeho střelu z levé strany Rinne vyráží.
62:35
Přečíslení Nashvillu dva na jednoho, Josi byl nakonec atakován bleskově se vracejícím Kanem, místo přihrávky volí střelu, ale Darling v pohodě vyráží.
62:17
Střelu Versteega ztečoval bránící Josi do ochranné sítě.
61:36
Obránce Hjalmarsson nyní stihl odehrát vyražený puk Darlingem, tam se jal jeden z hostů dorážet!
61:05
Souboj o puk za brankou Nashvillu, hostům se daří puk odehrát.
60:09
Hned po devíti sekundách pískán icing Nashvillu, hra se tak dostává před Rinneho.

Nashville Predators: 5
Po šedesáti minutách neznáme vítěze, čtvrtý souboj těchto dvou týmů se tak bude prodlužovat.
60:00
59:50
Deset vteřin před koncem zachránil Rinne svůj tým od pohromy, po přihrávce Saada pálil z pravé strany Hossa, ale gólman Predátorů dokázal střelu vyrazit!
59:18
Závar před brankou Nashvillu, kde se puk povaloval na hranici brankoviště, ale Rinne měl vše pod kontrolou.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:35
Na druhé straně "utekl" Jarnkrokovi puk, Darling ho holí stihl odehrát mimo.
58:10
Duncan Keith netrefuje z levé strany, od modré, branku Nashvillu.
57:30
Hra přerušena, vhazovat by se mělo ve střední třetině.
56:54
Puk ve třetině Chicaga, ale hosté již tolik neútočí, zaměřují se hlavně na defenzivu.
56:17
A z ničeho nic se dostal ke střele Viktor Stalberg, ale Darling si s jeho bekhendovým pokusem dokázal poradit.
55:35
Oduya zachytil puk mířící ze třetiny Predátotů.
55:00
Poslední pětiminutovka třetí třetiny, puk mají domácí, kteří jsou po vyrovnávacím gólu o něco aktivnější.
53:51
Michal Rozsíval bojuje s přesností, to je již několikátá střela, která míří mimo branku soupeře.
53:05
Hned po vhazování pálí od modré Keith, trefuje nastavenou lapačku gólmana Predátorů.
53:01
Icing Nashvillu, hra se stěhuje před Rinneho.
52:23
Náskok hostů smazán, domácí tak odvrátili hrozící porážku, dočkáme se ještě gólu do konce třetí části?
51:03
Pěkné překřížení Marina Hossy a BRANDONA SAADA, jemuž slovenský forvard přenechal puk v mezikruží, Saad si pak připravil pozici a přesně mířenou přízemní střelou překonal Rinneho. Asistence: Marian Hossa a Duncan Keith.
50:27
Jarnkrok dostal puk z vlastní třetiny, ale získal "pouze" čas na prostřídání svého týmu.
50:05
Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny a stále platí, že domácí prohrávají o gól.
49:20
Útočnou akci Nashvillu přerušil odpískaný ofsajd.
48:59
Ale ani této druhé přesilovkové formaci Chicaga se nedaří, hosté v plném počtu.
48:12
Na druhou minutu přichází v dresu Blackhawks pětice Seabrook, Sharp, Saad, Versteeg a B. Richards.
47:45
Zmíněné pětici se ale zatím vůbec nedaří, hosté dobře brání, rychle přistupují.
47:20
Hosté vyhazují puk ze své třetiny.
47:05
Chicago zahajuje přesilovou hru s pěticí Keith, Toews, Shaw, Hossa a Kane.
46:59
Ale dlouho se v plném počtu na obou stranách nehrálo, nyní si přesilovou hru zahrají domácí. Na trestnou lavici putuje Gabriel Bourque za bránění ve hře.
46:49
46:32
46:26
Josi obkroužil branku, nahrál Nealovi, který ale z pravé strany nevyzrál na Darlinga.
46:00
Roman Josi pálí z voleje z pravé strany, od modré, ale Scott Darling byl na svém místě a vyrazil.
45:35
Po návratu Hjalmarssona budou mít domácí k dispozici krátkou přesilovou hru, ale to bude až za necelou minutu.
45:10
Puk ve středním pásmu, hosté střídají.
44:49
A přesilová hra Nashvillu záhy končí, Saad faulován Filipem Forsbergem.
44:32
Přesilová hra Nashvillu, za sekání odchází na trestnou lavici, na dvě minuty, domácí obránce Niklas Hjalmarsson.
43:53
Vhazování po levici Rinneho, který nakonec musí zasahovat, nejprve proti střele Brada Richardse, poté Patricka Kaneho.
42:40
Rozsíval rozehrává z vlastní třetiny, ve středním pásmu ale puk získal Josi.
41:46
Darling chytá puk s raději přerušuje hru, vhazovat se tak bude ve třetině Blackhawks.
40:54
Chicago čeká v této dvacetiminutovce jasný úkol – smazat jednobrankový náskok soupeře!

Nashville Predators: 14
Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej, v němž měl místy mírnou převahu domácí, ale závěr patřil Nashvillu. Ten se také díky možná trochu šťastnému gólu Neala ujal vedení po čtyřiceti minutách.
40:00
39:33
Puk ve středním pásmu, Bickell se Smithem ho posouvají do útočného pásma.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, Rinne má puk ve své lapačce a přerušuje hru.
37:50
Hosté tak zúročili svou převahu ve vedoucí gól, nyní opět zasahuje Darling, v akci byla čtvrtá pětka Predátorů.
37:02
Nashville právě vstřelil branku!
JAMES NEAL se dokázal natáhnout po puku před brankou Darlinga a i přes snahu bránícího Keitha ho ještě doklepnout do branky. Bez asistence.
36:43
Nashville v posledních minutách přehrává domácí tým, nyní se skvělým zákrokem prezentoval Scott Darling.
35:10
Další útočnou akci Nashvillu táhne Ekholm, který ale pouze nahazuje puk a celá pětka Predátorů odchází střídat.
34:15
Rozsíval nyní zachytil puk po střele Josiho, ale hosté zůstávají v útočném pásmu.
33:25
Jenže Shaw je na útočné modré v ofsajdu, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
33:05
Rána Josiho od modré končí mimo branku Chicaga, domácí zkouší zaútočit.
31:56
Brad Richards se snažil udržet puk v útočném pásmu než mu dostřídají spoluhráči, ale nakonec sám padá na led a hrají hosté.
31:07
Stalberg pálí z levé strany, od modré, zákrok Darlinga nepatřil k těm nejjistějším.
30:41
Oba týmy hrají v plném počtu.
29:55
Keith na opačné straně pálí, po přihrávce Mariana Hossy, ale jeho prudká střela zamířila mimo branku.
29:21
Hjalmarsson dostal puk ze třetiny, hosté se ale bleskově vrací do třetiny Chicaga.
28:41
Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří domácí Antoine Vermette za krošček, ale také James Neal (NSH), to znamená, že se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
28:20
Matt Cullen si sjel z pravé strany až před branku Chicaga, ale zakončit se mu již nepodařilo, Oduya ho vyrušil těsně u branky.
26:58
Ellis našel najíždějícího Smitha, ten pohotově před Darlingem puk tečuje, ale gólman Blackhawks si prostor před brankou dokázal pohlídat.
26:03
Oddechový čas pro hosty.
25:49
Rozsíval šikovně nahazuje puk z pravé strany "do ohně", ale Vermette se tentokrát do zakončení nedostal.
25:09
Rinne nyní fantasticky zasáhl levým betonem před najíždějícím Bradem Richardsem.
24:46
Rinne nakonec musí zasahovat, z levé strany pálil Kruger, který zamířil nad lapačku.
24:22
Toews nepřešel přes bránícího Ekholma, puk mají hosté.
23:46
Vhazování po pravici Darlinga, hosté zůstávají v útočném pásmu.
22:16
Střela Toewse zblokována mimo branku Rinneho.
21:10
Puk za brankou Darlinga, domácím se nepodařila rozehrávka.

Chicago Blackhawks: 11

Prvních dvacet minut, které přinesly velmi dobrý hokej, je za námi. Oba týmy se radovaly z jednoho gólu, když nejprve šli do vedení hosté, ve 12. minutě se při přesilové hře prosadil Wilson. Chicagu se podařilo bleskově srovnat po přesné teči Vermetteho, kterému přihrával český obránce ve službách Blackhawks Michal Rozsíval, pro kterého to byl první kanadský bod v letošním play-off.
20:00
19:38
Saad zkoušel bekhendem překvapit Rinneho, ten ale nemusel vůbec zasahovat, střela míří mimo.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
17:35
Michal Rozsíval pálí od modré, z pravé strany, ale branku Nashvillu netrefuje.
17:27
Puk zamířil mimo ledovou plochu, hra přerušena, vhazovat se bude po levici Rinneho.
16:30
Oduya si ve velké rychlosti nabruslil do útočného pásma, poté přihrál před branku, kde se ale nikdo ze spoluhráčů k puku nedostal.
16:09
Darling musel zasahovat, skóre se nemění, nakonec sudí pískají ofsajd Nashvillu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:58
Jarnkrok zavezl puk do útočného pásma, hosté útočí.
15:23
Pěkné hokejové okamžiky na obou stranách, dva góly zápasu jenom prospěly!
14:56
Ellis pálí od modré, z pravé strany, obránce Oduya zablokoval.
13:05
Domácím se podařilo bleskově vyrovnat! Rozsíval poslal od pravého mantinelu puk před branku, kde v mezikruží dokázal tečovat ANTOINE VERMETTE, a to tak, že Rinne nestihl včas zareagovat. Asistence: Michal Rozsíval a Patrick Sharp.
12:32
F. Forsberg se dostal k puku a i do zakončení, ale Darling si levou tyčku pohlídal.
12:18
Chicago se nyní musí bránit ve své třetině.
11:38
Dobrou práci odvedl při této přesilové hře Jones, který udržel puk mířící ze třetiny, před modrou čárou, poté bleskově přihrál na pravou stranu, kde si Ryan Ellis sjel od modré blíže k brance a vystřelil, před brankou ještě lehce tečoval COLIN WILSON a puk prošel nad levým ramenem Darlinga do branky! Asistence: Ryan Ellis a Seth Jones.
10:58
Puk míří do hlediště, hra přerušena, vhazování po levici Darlinga.
10:34
Ellis se dostal s pukem již za modrou čáru, hosté vykázáni do středního pásma.
10:29
Bryan Bickell dostává dvouminutový trest za podražení, hosté si tak zahrají přesilovou hru.
10:05
A bude se vylučovat, někdo z domácího týmu půjde na trestnou lavici, Rinne zasprintoval na střídačku, hosté hrají v šesti.
09:50
Cullen a Toews se nyní "drapli" před brankou Darlinga, sudí ale včas zasáhli, ani se nevylučuje.
09:45
Icing odpískán Chicagu, hra se tak stěhuje před Darlinga.
09:08
Seabrook prohrál souboj o puk za vlastní brankou, soupeř tak zůstává ve třetině Chicaga.
08:08
Po střele Ellise, z pravé strany, musí zasahovat Darling.
07:50
Nepřesná rozehrávka Keitha, hosté mohou jít do útoku.
06:58
Chicago útočí, na ledě elitní formace s Hossou na křídle.
05:51
Hosté "pláchli" do přečíslení dva na jednoho, který ale Kevin Fiala nezakončil tak úplně podle představ.
05:26
Hjalmarsson si sjel z modré mezi kruhu, jeho střela z voleje ale míří mimo.
04:58
Chicago je ale bleskově zpět ve třetině soupeře, vše jistí na modré Rozsíval.
04:34
Darling chytá nahozený puk soupeře a raději přerušuje hru.
04:20
Závar před brankou Predátorů, nakonec sudí přerušují hru, bylo tam hraní vysokou holí.
03:45
Dělovka Timonena, od modré, neprošla k Rinnemu.
03:20
Souboj o puk za brankou Nashwille, Patrick Sharp se dokázal dostat před branku, Rinne musel zasahovat.
02:46
Toews nezachytil pas Hjalmarssona, puk se dostává zpět do středního pásma.
02:13
Timonen se blýskl skvělým obranným zákrokem, kdy v leže znemožnil Stalbergovi ohrozit Darlinga.
01:52
Josi zachytil pas Seabrooka a hosté mohou zaútočit.
00:40
Hosté dostávají puk ze třetiny, domácí jsou v úvodních vteřinách zápasu aktivnější.
00:01

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Hjalmarsson, Oduya, Timonen, Seabrook, Keith, Rozsíval – Saad, Toews, Hossa – Versteeg, B. Richards, Kane – Bickell, Vermette, Sharp – Desjardins, Kruger, Shaw

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Jones, Franson, Ellis, Ekholm, Bartley – F. Forsberg, Ribeiro, C. Smith – Wilson, Cullen, Neal – Santorelli, Jarnkrok, Stalberg – Fiala, Gaustad, Bourque

Rozhodčí: St. Pierre, McCauley – Miller, Galloway.
NASHVILLE PREDATORS
Predátoři prožívají skvělou sezónu. Dlouho se pohybovali na čele celé ligy a pyšnili se označením nejlepšího týmu NHL. Díky slabšímu závěru základní části se ale postupně propadali, přesto to stačilo na druhé místo v divizi. Chicago není pro Nashville oblíbený soupeř, v zápasech zákl. části této sezóny totiž ze tří dva prohráli a pouze jednou zvítězili, a to těsně 3:2.
CHICAGO BLACKHAWKS
Chicago nevstupovalo do série s Nashvillem v pozici favorita. V konečném pořadí Centrální divize Západní konference ztráceli Blackhawks na svého soupeře v 1. kole play-off dva body. V průběhu této série však Chicago dokázalo vyhrát hned první zápas na ledě soupeře a byť poté prohrálo, v prvním domácím zápase opět uspělo a ujalo se vedení v této sérii.
Vítejte u onlajn přenosu 4. utkání play-off Východní konference, v němž CHICAGO BLACKHAWKS NASHVILLE PREDATORS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.