To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Česka vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou!
Do třetí třetiny vstupovali hráči Česka s jednobrankovým vedením. Sami hráči věděli, že nejtěsnější možné vedení není příliš výhodné. Klid na hole českých hokejistů dal ve 43. minutě Adam Polášek, který překonal z levého kruhu Lassinanttiho a Češi vedli o dvě branky. Čechům vydrželo dvoubrankové vedení necelé čtyři minuty, ve 47. minutě snižoval na 1:2 z pohledu domácích hokejistů Marcus Sörensen. I nadále byli aktivnější hosté, kteří doletěli z České republiky. Aktivita se vyplatila, už na 3:1 zvyšoval v 50. minutě Lukáš Radil. Navíc museli o chvíli později domácí hrát pouze ve třech hráčích na ledě, jenže čeští hokejisté dvojnásobné přečíslení nevyužili. Využít se povedlo až v 59. minutě hru Švédska bez brankáře. Radil se dostal v útočném pásmu k odraženému puku a zasunul ho do opuštěné klece. Poslední jmenovaný byl po zásluze vyhlášen hráčem zápasu na české straně. V týmu Švédska byl oceněn Staffan Kronwall. Češi tedy po čtyřech neúspěšných zápasech se Švédskem dokázali vyhrát a přerušili tím v této bilanci švédskou nadvládu.
Střely na bránu ve třetí třetině: Švédsko – 11, Česko – 13.

Střely celkem: Švédsko – 24, Česko – 30.
Nejlepší hráči zápasu:

Švédsko – Staffan Kronwall (0+0
Česko – Lukáš Radil (2+2)
60:00
59:58
Puk se nachází za bránou Švédska, nic dalšího už se tedy v zápase nestane.
59:51
Probíhá zřejmě poslední vhazování zápasu. Vhazuje se po pravici Kováře. Švédsko podruhé v zápase zkouší hru bez brankáře.
58:49
Česko právě vstřelilo branku!
Přihrávka jednoho z obránců Česka propadla domácímu obránci až do vlastní obranné třetiny. Zde se ještě touš odrazil od hokejky druhého obránce přesně na hůl LUKÁŠE RADILA, který neměl problém zasunout puk do opuštěné klece. Bez asistence.
58:21
Hráči Švédska zkoušejí hrát bez brankáře, z domácí strany probíhá powerplay.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
57:44
Jeden z hostujících hráčů byl v útočném pásmu dříve, než puk. Je odpískán ofsajd.
56:17
Puk se v tuto chvíli ocitá v útočném pásmu, kde se o něj svádí u mantinelů hodně velký boj. Ohrožení Lassinanttiho nepřišlo.
55:23
Radil při snaze dohnat puk, který klouzal po mantinelu do útočného pásma spadl. Jeho spoluhráči však naštěstí pro český tým dokázali puk vybojovat zpět.
54:49
Pro Kováře nebyl problém vyrazit do rohu hrací plochy puk po teči jednoho domácího hráče.
54:27
O pár chvil později je hra přerušena. Vhazuje se po pravačce českého brankáře.
54:21
Kovář byl se svým pravým betonem včas u své pravé tyče po střele Zaara.
54:04
Novotný efektně rybičkou poslal puk z obranného pásma do středního.
53:51
Michal Vondrka odjíždí za asistence lékaře české výpravy na střídačku za svými spoluhráči.
53:51
Vondrka po jednom ze soubojů v rohu hrací plochy zůstává ležet na ledové ploše. Rozhodčí přerušují hru.
53:12
Domácí hráči hrají v plném počtu.
52:56
Švédsko hraje ve čtyřech hráčích na ledě.
52:20
Čeští hráči drží soupeře pod zámkem. Na bránu ale moc střel neletělo.
51:50
Kempný se jako první pokusil o střelu. Ta byla ještě před bránou tečována, cestu za záda Lassinattiho si ale nenašla.
51:12
Čeští hokejisté mají k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru! Daniel Rahimi (SWE) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
50:56
Daniel Gunnarsson (SWE) je vyloučen na dvě minuty za podražení. Češi tak budou mít možnost skórovat v početní výhodě.
50:02
Buchtele v útočném pásmu posunul puk na hůl LUKÁŠE RADILA, který si popojel do pravého kruhu. Z něj se český forvard rozhodl pro střelu a dobře udělal. Puk skončil v rohu domácí brány. Asistence: Jan Buchtele.
49:30
Filippi poslal kotouč do útočné třetiny. Zde ale nedokázal nikdo z jeho hráčů k puku dojet včas.
49:01
Čáslava při pokusu udržet puk v útočné třetině vyhodil puk nevědomky mimo ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.
48:49
Z akce domácích nic nebylo, obránci zareagovali včas. Při pokusu o přechod do útočného pásma byli nachytání čárovým rozhodčím v ofsajdu.
48:36
Hráči Tre Kronor začínají celou akci zpoza vlastní brány.
48:05
Kolář raději ve svízelné situaci poslal kotouč do útočného pásma, kde se ho zmocnili obránci domácího Švédska.
47:12
Buchtele si v rohu hrací plochy, u vlastní brány, počínal v souboji se soupeřem čistě, i když byl domácí hráč nepříjemně naražen na mantinel.
47:03
Kováře zasáhl puk do výstroje a sám nevěděl, kam se mu puk ukryl. Zůstal tedy raději bezhybně v zákleku. Rozhodčí nakonec přerušili hru. Po komerční přestávce se bude vhazovat po levici Kováře.
46:38
Simon nastřelil z vrcholu pravého kruhu horní tyč Lassinattiho brány.
45:25
Švédsko právě vstřelilo branku!
Wallmark se zmocnil za bránou českého výběru puku, projel s nim až mezi kruhy, kde vybáhl MARCUSE SÖRENSENA ke skórování. Druhý jmenovaný dokázal prostřelit českého brankáře. Asistence: Lucas Wallmark.
44:17
Lassinantti raději ukryl nahozený puk před dotírajícími forvardy České republiky.
42:46
Češi se nenápadným výpadem po levém mantinelu dostali do útočné třetiny. Puk přebral na hůl ADAM POLÁŠEK. Černou gumu následně procedil mezi betony domácího brankáře do sítě Švédska. Asistence: Jan Buchtele, Lukáš Radil.
42:24
Po buly se svedl o puk v levém kruhu velký souboj. Touš ale nakonec odskákal k domácímu brankáři, který puk raději přikryl lapačkou.
42:17
Hráči Švédska se dopustili zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Lassinanttiho.
42:03
Filippi dokázal vypíchnout puk soupeři ve chvíli, kdy byli domácí hráči řádnou dobu v útočné třetině.
41:09
Kovář si připsal hodně těžký zákrok. Nejprve se od jeho ramene odrazil puk po střele Ridderwalla, jeho spoluhráč už se ale zásluhou výborného zákroku Kováře k dorážce nedostal.
40:40
Birner dokázal dobruslit vlastní nahození, jeho následná přihrávka mířila pouze na hůl soupeře.
40:11
Češi hrají v plném počtu.
40:02
Úvodní buly třetí třetiny vyhrál český celek.
40:01
Hráči obou národních výběrů se vracejí na ledovou plochu. Třetí třetina za malou chvíli začne.
Střely ve druhé třetině: Švédsko – 7, Česko – 9.

Střely celkem: Švédsko – 13, Česko – 17.
Svěřenci Vladimíra Růžičky zahájili druhou třetinu mnohem aktivněji, než tomu bylo v dvacetiminutovce první. Vše vyústilo v první vyloučení zápasu, kdy čeští hráči hráli s příliš mnoha hráči na ledě. minutě. Vyloučení ale moc dlouho netrvalo, o necelou minutu později byl vyloučen i domácí hráč, přesněji Mattias Sjögren. Český výběr se však nedokázal při minutu dlouhé přesilové hře prosadit. Fanoušci Švédska v T3 Center působili opařeně, naopak skupinka českých fanoušků podporovala české hokejisty jak mohla. I přes několik slibných situací na obou stranách branka nepadla, i když k ní měli mnohem blíže švédští hokejisté. I díky těmto faktům je stav stále příznivější pro svěřence Vladimíra Růžičky, kteří vedou nejtěsnějším možným rozdílem – 1:0.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:45.
40:00
39:47
Domácí hráči uzamkli soupeře v obranném pásmu. Ke střele se ale žádný domácí hráč neodvážil.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:51
Sobotka schytal střelu soupeře do brusle. Následně se ten stejný hráč přesunul s pukem do útočné třetiny a pošetřil několik drahocenných vteřinek z trestu spoluhráče.
38:34
Obraná dvojice dobře zafungovala a puk dokázala protečovat do středního pásma.
38:11
Vojtěch Mozík (CZE) se nestačil rychlostně vrátit s protihráčem, který se dral do osamoceného úniku a tak fauloval. Rozhodčí vyloučili českého obránce na dvě minuty za nedovolené bránění.
38:01
Hosté znovu prověřili připravenost Lassinanttiho. Ten dokázal kotouč zkrotit do lapačky.
37:17
Český výběr hraje v plném počtu.
37:16
Thuressonovi se odrazil puk od těla po nahození puku před českou bránu. Kovář si musel pro puk povyskočit do vzduchu, aby ho mohl uschovat do lapačky.
36:23
Wallmark měl po přihrávce od spoluhráče zcela opuštěnou klec Česka. Kovář si ve spolupráci s obránci dokázal poradit. Nescházelo mnoho od vyrovnání. Kovář nepřipustil ani následnými dorážkami změnu skóre.
36:10
Češi se osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.
35:34
Danielssonova střela z vrcholu třetiny skončila nad bránou českého výběru.
35:17
V zápase dochází po souboji u střídačky Švédska k vyloučení českého hokejisty. Vladimír Sobotka (CZE) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
34:58
Vondrkova střela z levého kruhu končí vedle domácí svatyně.
34:04
Buchtele si nejprve obhodil prvního protihráče, ale při druhém pokusu už úspěšný nebyl. Puku se tak ujímají hráči Tre Kronor.
33:46
Českým obráncům se povedlo zblokovat lehkou střelu Johanssona do ochranné sítě za bránou Kováře. Vhazuje se po levici hostujícího brankáře.
33:04
Čeští hokejisté se dokázali osvobodit z vlastní třetiny včasným vypíchnutím puku.
32:23
Dělovku Koláře od modré čáry likviduje domácí brankář betonem. Puk končí v rohu hrací plochy.
32:17
Po komerční přestávce se vhazuje po pravici domácí svatyně, kterou střeží Lassinantti.
30:52
Riderwall společně se svým spoluhráčem několikrát prověřil Kováře z hodně velké blízkosti. Ani jedna ze střel však za záda českého maskovaného muže nedoputovala.
29:37
Tentokrát se do útočné třetiny dostali i čeští hráči. Ti ale vypálit na bránu Švédska nedokázali. Vše se tedy stěhuje zpět před Kováře.
28:20
Mozík zastavil slibně vypadající únik Janmarka-Nyléna, který se už už snažil o zakončení. Český obránce ale včasným pádem dokázal puk vypíchnout. Následně probíhal souboj o puk v rohu hrací plochy.
27:40
Čeští hráči se dopustili ofsajdu. Následuje vhazování ve středním pásmu.
Dnešní utkání sleduje 4520 diváků.
27:21
Rahimi odpálil puk na vlastní střídačku při ataku českého forvarda. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
26:56
Souboj za bránou Lassinanttiho vyhráli hráči české trikolóry. Následné nahození Krejčíka bez větších potíží zachytává domácí brankář do lapačky a raději pozdržuje hru.
26:01
Švédsko hraje v plném počtu.
26:00
Čeští hráči společně s fanoušci, kteří do Švédska přicestovali, už se radovali z branky. Puk však zůstal i přes velký závar před bránou Lassinanttiho ještě před brankovou čárou.
25:24
Střela Koukala skončila vedle brány Švédska.
25:10
Janmark-Nylén tečoval nahazovaný puk už na středové čáře. Touš ale skončil na ochranné síti. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
25:05
Česko hraje v plném počtu.
24:25
Hned po buly vystřelil jeden z hostujících obránců. I tentokrát ukryl Lassinantti puk do výstroje.
24:20
Lassinantti si připisuje velmi těžký zákrok. Filippi se ujal vypíchnutého puku a namířil si to vstříc maskovanému muži domácích. Ten však českým hráčům nepovolil skórovat.
24:01
Domácí se nemohli dostat do útočného pásma, což vedlo k faulu švédských hokejistů. Mattias Sjögren (SWE) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
23:05
Česká lavička obdržela dvouminutový trest. První přesilovou hru dnešního zápasu si tak zahrají domácí.
22:53
Ridderwall aspoň na malou chvíli osvobodil domácí z obranné třetiny.
22:15
Radilova střela mezi kruhy doputovala pouze do bruslí soupeřova obránce.
22:03
Puk skončil po odrazech od mantinelu na domácí střídačce. Následuje vhazování ve středovém kruhu.
21:41
Čeští forvardi se natlačili před bránu Lassinanttiho, aby mohli zakončit. Domácí brankář byl včas na správném místě a puk uschoval v lapačce.
21:20
Smoleňák sice nedojel nahození spoluhráče, ale i tak se po následném osobním souboji zmiňovaný hráč k puku dostal.
20:01
Střely na bránu po první třetině: Švédsko – 6, Česko – 8.
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Čeští hokejisté se snaží bránu Lassinanttiho ohrožovat ze všech pozic, zatímco domácí spoléhají na tečované střely a rychlé protiútoky. Byli to však hráči české trikolóry, kteří jako první udeřili, v 8. minutě úspěšně zakončoval Zaťovič po přihrávce Radila napříč celou třetinou. Obdržená branka probudila švédské hráče, kteří začali být velmi aktivní a čím dál tím více ohrožovat Kováře. Maskovaný muž v bráně Česka ale dokázal zlikvidovat všechny střelecké pokusy hráčů Švédska, včetně teče a následné dorážky Kronwalla v 18. minutě. Po první třetině tedy vede český výběr v poměru 1:0.

Druhá třetina začne přibližně v 19:54.
20:00
19:52
Zřejmě poslední útok první třetiny končí soubojem o puk v rohu hrací plochy, u brány Kováře.
19:14
Domácí obránci si počínali v souboji se Zaťovičem čistě. Vylučovat se stále nebude.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:27
Růžička se nenápadnou zadovkou pokoušel ohrozit domácí svatyni, neúspěšně.
18:06
Hra se v tuto chvíli odehrává především ve středním pásmu.
17:24
Kronwall nejprve tečoval střelu svého spoluhráče, puk ale v bráně neskončil, stejně jako po následující dorážce. Kovář si připisuje dva velmi těžké zákroky.
16:34
Smoleňák se nahozením do pásma snažil najít některého ze svých spoluhráčů. Puku se ale zhostil domácí brankář.
15:42
Ti však narážejí na dobře organizovanou obranu Česka a puk se tak pohybuje zase zpět před bránu Lassinanttiho.
15:25
Novotný na buly zalehl puk, i přesto se kusu černé gumy přeci jen zhostili domácí.
15:20
Celá akce končí nahozením puku na Lassinanttiho, který puk raději před dotírajícím Sobotkou ukryl do lapačky.
15:13
Hosté z České republiky načínají celou akci zpoza vlastní brány.
14:13
Nahození Zaara proletělo kolem brány Kováře. Český brankář celou situaci kontroloval.
13:59
Souboj o kotouč u střídaček vyhráli švédští hokejisté, kteří se automaticky hnali do útoku.
13:16
Polášek se postaral včas před Kovářem o útočícího hráče domácího národního výběru.
12:41
Zaťovič se dostal po dobrém napadání svých spoluhráčů do střelecké pozice. Na poslední chvíli mu však sjel puk z hole.
12:10
Gunnarsson se snažil na modré čáře o střelu, však proti němu vystoupil jeden z hostujících útočníků a dostal tak puk do středního pásma.
11:31
Češi mají problém s rozehrávkou za vlastní bránou. Domácí hráči v tuto chvíli napadají obránce trikolóry.
10:52
Radil se dostal mezi kruhy do zakončení. Lassinatti proti jeho střele včas vytrčil vyrážečku. Vhazovat se bude po levici Lassinantti.
09:57
Puk po nahození hokejistů Švédska pouze prolétlo brankovištěm Kováře.
09:44
Zaťovič se snažil dobruslit nahození svých spoluhráčů. Chyběla mu však rychlost a tak se puku ujímají soupeři.
07:55
Radil se dostal kolem mantinelu na pravé straně do útočného pásma, přihrávkou skrze celou třetinu našel hůl MARTINA ZAŤOVIČE, který už si v tváří tvář domáímu brankáři dokázal poradit, puk skončil v pravém horním rohu brány. Asistence: Lukáš Radil, Petr Koukal.
07:14
Smoleňákovi a následně ani Novotného nesedla střela, která končí u prvního obránce soupeře.
06:44
Hráči Tre Kronor vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
06:25
Simon na modré čáře dokázal včas vypíchnout puk soupeři. Následně vystřelil vstříc bráně Lassinattiho. Domácí brankář střelu vyrazil, bohužel pro Česko se ale nikdo k dorážce nedostal.
06:06
Češi přešli do rychlého protiútoku. Zblokovaná střela českých hokejistů končí v ochranné síti, vhazovat se bude po pravici Lassinanttiho.
05:44
Sobotka se tlačil do zakončení. Jeho střela směřovala pouze do betonu domácího brankáře.
05:20
Švédští hokejisté v další velké šanci. Aslund objel bránu a snažil se zasunout beton mezi nohy českého maskovaného muže. To se mu však zásluhou včasného zákroku Kováře nepovedlo.
05:08
Po tečované střele domácích hráčů končí kotouč v ochranné síti za bránou hostů.
05:02
Závar před bránou českého maskovaného muže vyznělo lépe pro české barvy. Kovář dokázal ukrýt puk do výstroje.
04:44
Další nahození za bránu českých hokejistů už ale nikdo z hráčů domácích nedokázal dobruslit.
04:19
Kovář raději pokryl nahození Švédů. Vhazovat se bude po pravici českého brankáře.
03:56
Bengtsson byl osamocen před bránou a dostal přihrávku. Moc nescházelo a kotouč už se mohl ocitnou v síti, za zády Kováře.
03:31
Domácí Švédsko má za vlastní bránou velké problémy s rozehrávkou.
02:53
Zaar se od modré dral sám proti Kováři. Nakládal se stačil včas vrátit a odebrat čistě kotouč.
02:13
Polášek před bránou švédských hokejistů ve výhodné pozici pouze promáchl.
01:34
Přihrávku domácích skrze třetinu dokázali Češi včas zachytit a pokusit se o rychlý protiútok, ale ani ten neslavil úspěch.
01:23
Kovář si připisuje první zákrok. Od modré pálil z nápřahu Danielsson. Kovář měl betony včas u sebe.
00:51
Čeští hokejisté se snažili v útočném pásmu něco vymyslet, nakonec se ale dostal puk na hokejky soupeře a naopak se do útoku mohou vydat domácí hokejisté.
00:41
Lassinantti raději ukryl puk před dotírajícími hráči České republiky. Bude se vhazovat po jeho levici.
00:14
Češi se snažili založit útočnou akci, ale Sobotka na puk v útočném pásmu nedosáhl.
00:01
Úvodní buly zápasu vyhráli domácí.
00:01
Vše je připraveno na úvodní vhazování, zápas za malou chvíli začne.
Hlasatel dnešního zápasu představuje zahajovací formace obou národních celků.
Nyní už jsou na řadě státní hymny. Jako první zní hymna České republiky, po níž následuje hymna Švédska.
Všichni na stadionu drží minutu ticha za Jaroslava Holíka, který zemřel dnes brzy ráno.
Hans Lindberg je slavnostně uveden do síně slávy švédského hokeje. Obdržel veliký potlesk všech přítomných diváků.
Za světelné show vjíždějí na ledovou plochu hráči obou národních výběrů. Jako první domácí Tre Kronor. Po nich už ale hokejisté trikolóry.
Maskot se stará o zábavu diváků během přestávky, před nástupem hráčů na ledovou plochu.

Švédsko: Lassinantti (Petterson-Wentzel) – Kronwall "C", Andersson, Rahimi "A", Ahnelöv "A", Motin, Ekbom, Gunnarsson, Sandberg – Thuresson, Bengtsson, Johansson – Zaar, Wallmark, Sörensen – Danielsson, Sjögren, Janmark-Nylén – Aslund, Carlsson, Ridderwall
Trenér: Pär Marts

Česko: Kovář (Machovský) – Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava "A", Jordán, Kempný, Mozík, Polášek – Birner, Sobotka, Vondrka – Simon, Novotný "A", Smoleňák "C" – M. Růžička, Filippi, Zaťovič – Radil, Koukal, Buchtele – Valský
Trenér: Vladimír Růžička

Rozhodčí: Rantala, Pajula – Ahlström, Käck.
Hokejisté obou týmů před zápasem uctí minutou ticha památku hokejové legendy Jaroslava Holíka, který dnes ráno zemřel ve věku 72 let.
Hlavními rozhodčími dnešního zápasu je dvojice Aleksi Rantala a Jari-Pekka Pajula, kterým budou na čarách asistovat Anders Ahlström a Johannes Käck.
Vzájemné zápasy:

18.12.2014 Česko – Švédsko 4:6 (Channel One Cup)
8.11.2014 Česko – Švédsko 3:4 po s.n. (Karjala Cup)
25.5.2014 Švédsko – Česko 3:0 (Mistrovství světa)
11.5.2014 Švédsko – Česko 4:3 po s.n. (Mistrovství světa)
1.5.2014 Česko – Švédsko 3:2 (Švédské hokejové hry)
Švédsko

Švédsko je na tom podobně, jako národní výběr Česka. Na začátku dubna zajížděli na Slovensko, aby zde odehráli dva přípravné zápasy. První vyšel lépe hráčům Tre Kronor, kdy přetlačili výběr Slovenska v poměru 4:3. O další dva dny později sehráli oba výběry další vzájemný zápas, ale zde už se více dařilo Slovensku, které vybojovalo cenné vítězství 3:1 na domácí půdě v Bratislavě. O týden později už se Švédsko představilo na vlastním ledě. Zde sehrálo během dvou dnů přípravný zápas proti Norsku. V prvních z nich se radovali domácí po výhře 3:2. Ve druhém nastříleli švédští hokejisté soupeři čtyři branky a nakonec vyhráli i druhý vzájemný zápas v poměru 4:1.

Česko

Česká reprezentace načínala přípravné přátelské zápasy v dubnu proti Norsku, v severské zemi. První z nich doslova ovládli hráči trikolóry, kteří vyhráli po brankách Svačiny, Martina Růžičky, Mozíka a Zaťoviče čtyřbrankovým rozdílem – 4:0. O den později se utkali oba reprezentační výběry znovu a tentokrát byli úspěšnější hráči Česka. Zápas rozhodla jediná branka, ve 30. minutě se trefil přesně Simon. O pár dní později čekal český národní tým další dvojzápas, tentokrát proti Slovensku, avšak již na domácí půdě v Jihlavě. Zde jsme nejprve porazili naše východní sousedy ze Slovenska na nájezdy 3:2, aby jsme o den později porazili stejného soupeře v poměru 3:1 po brankách Zaťoviče, Simona a Valského.

Česko – Slovensko 3:1
Česko – Slovensko 3:2 po s.n.
Norsko – Česko 0:1
Norsko – Česko 0:4
Česko – Rusko 4:3
Přeji příjemný podvečer všem fanouškům ledního hokeje! Česká reprezentace odletěla do Švédska, aby v této severské zemi odehrála během tří dnů dva zápasy v rámci Euro Hockey Tour. Dnes se odehraje první zápas mezi Švédském a národním výběrem Česka od 19:00 ve švédském městě Umea, v místní T3 Center.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.