To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Švédska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen hokejového) textového online přenosu, na počtenou!
Ve třetí třetině už sice branka nepadla, ale bylo vidět velké množství šancí na obou stranách. Převážně čeští hokejisté se snažili aspoň vyrovnat stav utkání. Měli k tomu velké množství příležitostí (ve třetí třetině 15 střel), ale ani ty nestačily na prostřelení Pettersona-Wentzela. Je samozřejmě potřeba pochválit i Jakuba Kováře, který pokryl nebezpečné situace na druhé straně ledové plochy. Dnes tedy Švédsku odveta vyšla, když poráží český národní výběr 2:1 a zůstává tak i nadále v čele tabulce EHT.
Hráči zápasu:

Švédsko: Mattias Sjögren (0+0)
Česko: Vladimír Sobotka (1+0)
Střely na bránu ve třetí třetině: Švédsko – 5, Česko – 15.

Střely celkem: Švédsko – 21, Česko – 29.
60:00
59:46
Zaťovič vystřelil nebezpečně vstříc domácímu brankáři. Ten vyrazil puk vyrážečkou do rohu ledové plochy. K dorážce už se nedostal nikdo z českých hokejistů.
59:29
Domácí hokejisté vyhazují puk na zakázané uvolnění.
59:00
Probíhá poslední minuta dnešního zápasu.
58:52
Puk se dostal až za bránu hostujících hráčů. Zde se o něj svedla u mantinelu menší bitva. Naštěstí ji vyhráli Češi.
58:24
Sobotkova střela proletěla salvou těl až na Pettersona-Wentzela. Ten ale puk viděl a dokázal ho zachytit. Vhazuje se tak po jeho levici. Brána Česka zůstává stále opuštěna.
58:16
Češi vyzkoušejí v posledních minutách hru bez brankáře.
58:16
Oddechový čas pro svěřence Vladimíra Růžičky.
58:16
Tentokrát už ale Petterson-Wentzel raději puk přikryl lapačkou.
58:09
Zohornův střelecký pokus končí na levém betonu domácího brankáře. Od něj se odráží do rohu hrací plochy.
57:44
Ani Čáslavovo nahození neakceptoval nikdo z jeho spoluhráčů. Česká pětice ale stihla aspoň vystřídat.
56:43
Čechům se nepovedlo dobruslit nahozený puk a tak se musejí stěhovat zpět před vlastní bránu.
55:36
Švédští hokejisté se do nedostali do vyložené šance. Češi tak přečkali oslabení bez inkasované branky.
55:16
Jeden z hostujících hráčů vyhodil puk na vlastní střídačku velmi prudkou "přihrávkou".
54:40
Švédští hokejisté zasypávají Kováře mnoha střelami, ten zatím ve třetí třetině změnu skóre nepřipustil.
53:36
Vyloučen je naopak Jan Kolář (CZE), který byl vykázán na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.
53:34
Thuresson se ve snaze tečovat puk těsně před Kovářem dostal do kontaktu s brankářem Česka.
53:06
Čeští fanoušci vybláznili i ty domácí a nyní probíhá již několikátá mexická vlna.
52:57
Wallmarkova střela se odrazila od výstroje Kováře mezi kruhy. Zde naštěstí nebyl nikdo z jeho spoluhráčů na dorážku.
52:23
Zatímco domácí publikum působí hodně neaktivně, ti čeští fandí kdy je jen příležitost.
51:51
Česko hraje v plném počtu. Ještě předtím se povedlo české čtveřici vyhodit puk za bránu domácích.
51:24
Sörensen těsně před Kovářem tečoval velmi nebezpečně puk. Ten skončil vedle brány hostujícího brankáře.
50:16
Koukal se zmocnil puku po nepřesné přihrávce soupeře. Ten se snažil najít lépe postaveného Zaťoviče, puk ale dokázali soupeři včas dostat do bezpečí.
49:59
Hosté se ihned osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.
49:51
Vše vyústilo ve faul v podání Petra Čáslavy (CZE), ten obdržel menší trest za držení.
49:34
Domácí hokejisté uzamkli českou petici a kombinují za bránou Kováře.
48:36
Zároveň hraje Švédsko v plném počtu.
48:36
Sobotkova střela od modré čáry proletěla jen těsně kolem pravé tyče domácího brány.
47:50
Simon vystřelil tvrdě z levého kruhu. Pettersonovi-Wntzelovi musela pomoci tyč!
46:36
Marcus Sörensen (SWE) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
46:08
Puk byl po Smoleňákově střele odpálen do středního pásma.
45:18
Nakládal, stejně jako před malou chvílí Kolář, napřáhl na modré čáře a vystřelil. Do střely padl Petersson, který s velkými problémy odkulhal na střídačku. Druhý střelecký pokus Nakládala minul domácí bránu.
45:11
Na modré měl napřaženo Kolář, kterému byl puk také adresován. Jeho tvrdou střelu domácí brankář zachytil. Vhazovat se bude po jeho pravačce.
44:20
Růžička odešel za doprovodu lékaře nejprve z ledu a následně i ze střídačky do kabiny. Bylo zjevné, že je český hokejista pořádně otřesen. Doufejme, že to nebude nic vážného.
44:20
Martin Růžička byl hodně ostře dohrán v rohu hrací plochy. Z ledu se nemůže zvednou vlastními silami a tak byl na led povolán lékař týmu.
43:55
Sjögren se pokoušel obhodit Krejčíka. Český obránce mu ale v postupu nedovolil pokračovat.
43:33
Střela hostujících hráčů vyšla z pravého kruhu přesně do lapačky připraveného Pettersona-Wentzela. Bude se vhazovat po jeho levačce.
42:57
Petersson nahodil kotouč na Kováře, před kterým puk uskočil a hostující brankář měl s vyražením puku velké problémy. Následná dorážka Peterssona před opuštěnou bránou byla trestuhodně zahozena. Domácí forvard bránu přestřelil.
42:16
Po Koukalově střele zůstal domácímu brankáři puk někde ve výstroji a tak raději neudělal o krok navíc. Rozhodčí následně přerušili hru.
41:49
Radil se dostal v rychlé jízdě do zakončení mezi kruhy. Jeho střela ale nebyla příliš přesná.
40:58
Čeští fanoušci se pokoušeli rozjet mexickou vlnu, avšak většina domácích diváků tuto výzvu neakceptovala.
40:18
Českým hokejistům byl odpískán ofsajd. Jsou tak zastaveni v útočné akci.
40:11
Domácí brankář si připisuje další úspěšný zákrok hned zkraje třetí třetiny.
40:01
Hráči už se pomalu vracejí zpět na ledovou plochu. Třetí třetina co nevidět začne.
Střely na bránu ve druhé třetině: Švédsko – 10, Česko – 7.

Střely celkem: Švédsko – 16, Česko – 15.
Druhá třetina dnešního zápasu je u konce. Do ní vstoupili mnohem aktivněji domácí Švédové. Kovář měl plné ruce i nohy práce, puky na něj létali ze všech stran. Vše vyústilo brankou Sörensena, který zúročil osamocený únik v branku. Touto brankou otočili domácí vývoj zápasu na svojí stranu. Poté se do několika slibných akcí dostali také čeští hokejisté, jenže většina střel či přihrávek končila v tělech obránců či na výstroji Pettersona-Wentzela. I proto odcházejí hráči do kabin za stavu 2:1 ve prospěch domácího Švédska.

Třetí třetina začne přibližně v 16:45.
40:00
39:46
Krejčík se dokázal ve vlastním obranném pásmu zbavit hned tři protihráčů famózní stahovačkou.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:37
Kovář podcenil nahazovaný puk, nestačil ho k sobě hokejkou stáhnout a tak se otevřel prostor pro střelu Wallmarka. Ten ale se svojí střelou neuspěl, proti byl maskovaný muž v brankovišti Česka.
38:21
Nepřesná přihrávka způsobila zakázané uvolnění Švédska. Vhazuje se po levici domácího brankáře.
38:17
Nahazovaný puk stíhala hned trojice českých hokejistů, ani jeden ale u něj nebyl dříve, než domácí obránci.
37:29
Po střele Růžičky to v hledišti jen zahučelo. Střela Růžičky byla totiž tečována Zaťovičem, puk směřoval mezi betony domácího brankáře. Ten stačil včas zakleknout a puk mezi ně zachytit.
37:01
Novotný se společně se svým spoluhráčem natlačil před bránu soupeře. Český forvard se pokusil poslat zadovkou puk na druhou stranu brány, jenže do přihrávky si úspěšně lehl Andersson a zabránil tak zřejmě jasné brance.
36:14
Nakládal si v rychlostním souboji vedl mnohem lépe než Ahnelöv a vybojoval tak pro národní tým puk.
35:45
Souboj u mantinelu v útočném pásmu hostujících hráčů vyhráli švédští hokejisté, kteří se ihned pokusili o rychlý protiútok.
34:10
Ta ale nekončí nikterak úspěšně. Domácí se pohybují znovu ve své obranné třetině.
34:00
Puk se velmi rychle dostal za bránu Švédska. Odtud domácí načínají další útočnou akci.
33:45
Krejčík s Čáslavou sváděl boj o puk za bránou svého brankáře. Nakonec přijel Sjögren, který vzal puk a po vyjetí zpoza brány se pokusil o zakončení. Puk skončil zásluhou Kovářova reflexivního zákroku v lapačce.
33:06
Švédsko hraje v plném počtu.
32:42
Češi se moc dlouho v útočné třetině neohřáli. Soupeři jsou ve snaze založit protiútok nachytáni v ofsajdu.
32:20
Petterson-Wentzel raději přikryl puk lapačkou, jakmile se před ním vytvořila skrumáž těl. Puk se v tu chvíli odrážel od bruslí všech hráčů.
32:12
Hrstka fanoušků hostujícího národního výběru podporuje svěřence Vladimíra Růžičku mnohem častěji, než domácí.
31:28
Kempného střela od modré čáry doputovala do výstroje domácího brankáře. Švédi následně vyhazují puk za bránu Kováře.
31:06
Mattias Sjörgren (SWE) je vykázán na dvě minuty na trestnou lavici. Proti pravidlům se provinil nedovoleným bráněním.
30:36
Domácí se snažili vymanit z obranného pásma, ale puk jim utekl přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude znovu před Pettersonem-Wentzelem.
30:24
Tečovaná střela jednoho z hostujících útočníků skončila v ochranné síti za zády domácího brankáře.
30:01
Novotný prověřil pozornost Pettersona-Wentzela střelou z mezikruží. Švédský brankář bez problémů střelu vyrazil do rohu hrací plochy.
29:38
Přihrávka sice dolétla před Peterssona, ten se puku ale vůbec před Kovářem nedotkl a tak se do útoku mohou vydat Češi.
28:51
Kempný ve snaze se vymanit z obranného pásma poslal puk přes všechny čáry. Vhazuje se tak po levici maskovaného muže Čechů.
27:39
Český brankář raději ukryl nahazovaný puk do lapačky před dojíždějícími soupeři.
27:09
Sobotka se pokusil dvakrát o zakončení. První střelu ještě domácí brankář vyrazil, u druhé už nemusel ani zasahovat. Český centr elitního útoku poslal puk pouze do ochranné sítě.
26:54
O pár chvil později hosté vyhazují puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění. Následuje vhazování po levici Kováře.
26:20
Jordánova střela z modré čáry byla zblokována soupeřovým obráncem včasným pádem do střely.
26:05
Čeští hokejisté se dopustili ofsajdu.
24:02
Švédsko právě vstřelilo branku!
Nenápadná akce domácích končí brankou. MARCUS SÖRENSEN přebral na modré čáře puk a pelášil sám na Kováře. Sörensen naznačil kličku do bekhendu, aby udělal další do forhendu a poslal puk nad betonem do české brány. Asistence: Andreas Thuresson, Daniel Rahimi.
23:07
Sandberg se dostal k odraženému puku mezi kruhy a osamocen se dostal tváří tvář proti Kovářovi. Tento "souboj" vyhrál brankář české výpravy.
22:21
Danielsson znovu vypálil z hranice pravého kruhu, i tentokrát byl Kovář připraven.
21:52
Růžička se dostal mezi kruhy k puku, ale než stačil vystřelit, byl mu uzmut zpět na hole domácích obránců.
20:53
Hra byla pozastavena při souboji hráčů o puk za bránou Kováře.
20:41
Česko hraje v plném počtu.
20:35
Danielsson vyprášil Kovářovi betony nečekanou střelou. Další z domácích útočníků neměl daleko k dorážce do prázdné brány.
20:01
Hráči obou národních mužstev nastupují zpět na hrací plochu. Druhá třetina za malou chvíli začne.
Střely na bránu v první třetině: Švédsko – 6, Česko – 8.
V dnešním odvetném zápase dostal v bráně prostor Švédska Petterson-Wentzel. Ale stejně jako včera jeho kolega moc dlouho neprůstřelnost nedokázal udržet. V šesté minutě se dostal puk na hůl Sobotky, před kterým zívala prázdná brána. Puk tedy bez problémů dopravil do domácí brány. Poté se v zápase hodně přiostřilo a všechny osobní souboje byly přehlídkou čistých hitů. Kovář několikrát předvedl plno úspěšných zákroků. Ale náporu domácích hokejistů nedokázal čelit v dvojnásobné přesilové hře Švédska. Na vrcholu pravého kruhu napřáhl ve 20. minutě Calle Andersson, jehož střela si našla cestu do sítě Česka a vyrovnal tedy stav utkání na 1:1. Stejný stav platí i po siréně oznamující konec první třetiny.

Druhá třetiny začne přibližně v 15:55.
20:00
19:15
Využitá přesilová hra! Šest sekund před příchodem prvního vyloučeného hráče Švédi zakročili. Celá kombinace domácí formace skončila střelou CALLEHO ANDERSSONA z vrcholu pravého kruhu. Puk si našel cestičku do sítě hostujícího brankáře. Asistence: André Petersson, Andreas Thuresson.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:41
Nepříjemnost pro hráče České republiky. Hráčská lavice obdržela dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Švédsko si tak zahraje dvojnásobnou přesilovou hru.
18:08
Až nyní se povedlo Čechům vyhodit puk přes všechny čáry, aby mohli vystřídat.
17:46
Střela Janmarka-Nyléna minula bránu Kováře o pořádný kus. I tak ale zůstávají domácí stále u puku.
17:21
Prvním vyloučeným v dnešním zápase se stává Radek Smoleňák. Ten je vyloučen na dvě minuty za sekání.
17:08
Kovář doslova vykopl střelu Aslunda do rohu hrací plochy. U puku jsou stále hráči Švédska.
16:43
Radil nyní zabojoval proti trojici obránců soupeře o puk. Celá situace skončila ukrytí puku do lapačky Pettersona-Wentzela.
15:56
Zaťovič se dostal v útočném pásmu k puku. Jeho zakončení z bekhendu provětralo levý beton domácího maskovaného muže.
15:20
Švédští hokejisté se dožadovali odpískání zakázaného uvolnění, nic takového se nestalo.
14:24
Švédové se vymanili ze sevření a nastěhovali do opačného pásma.
13:30
Český tým vytvořil tlak v útočném pásmu a hraje se pouze před Pettersonem.
12:31
Kovář předvedl výborný zákrok ramenem proti střele Aslunda z levého kruhu.
10:53
Za bránou českého maskovaného muže se vytvořila početná skrumáž, ve které se bojovalo o puk. Ten následně přeci jen vybojovali hosté.
10:13
Na ledě se hodně přiostřuje. Jeden tvrdý osobní souboj stíhá druhý. Zcela jiné pojetí zápasu obou národních výběru oproti včerejšímu zápasu.
09:36
Po přihrávce Sjögrena před Kováře, kde se objevil Danielsson zcela osamocen nedokázal poslední jmenovaný zakončit přesně.
08:40
Sobotka si se soupeřem v rohu hrací plochy na útočné polovině srovnal účty s protihráčem, který ho o malou chvíli předtím dostal na led.
07:46
Před Kovářem se nacházeli dokonce dva domácí forvardi, naštěstí dokázali obránci Česka zachytit puk směřující na hole domácích hokejistů včas.
07:31
Švédští hokejisté zahrozili z rychlého protiútoku. Přihrávku před Kováře odvrátil Krejčík, ten si ale málem puk srazil do vlastní brány. Následně je přerušena hra, neboť se Kovář objevil v bolestech v brankovišti po střetu s Kovářem.
05:50
Česko právě vstřelilo branku!
Simon projel po pravém mantinelu do útočného pásma. Vystřelil směrem na Lassinanttiho, střelu ale zblokoval Birner, který se následně dostal ke střele, ale tomu puk sjel šťastně na hůl VLADIMÍRA SOBOTKY, který zasunul puk do prázdné klece. Asistence: Vojtěch Mozík a Michal Birner.
05:21
Koukal se snažil před bránou tečovat Radilovu střelu. Letící puk ale v dobré pozici minul.
04:47
Domácí hokejisté se nepřesnou rozehrávkou připravují o pásmo a musejí spěchat až do vlastní třetiny.
04:14
Útočná akce Čechů byla zakončena střelou Smoleňáka do hrudi Lassinanttiho. Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
03:49
Aslund vystřelil z vrcholu pravého kruhu a jen těsně minul bránu, kterou hájí Jakub Kovář.
03:18
Sobotka střela tahem z mezikruží skončila na levém betonu domácího brankáře.
03:06
Sobotkovi se povedlo v útočném pásmu vybojovat puk. Ihned byl od něj ale zase zpět obrán.
02:42
Kempný se snažil najít ve středním pásmu své spoluhráče, ale puk proletěl pouze kolem jejich hokejky na zakázané uvolnění.
02:18
Čeští hokejisté hrají zatím velmi zodpovědně. Nyní načínají akci zpoza vlastní brány.
01:36
Ahnelöv se pokusil o střelu od modré čáry. Do střely se položil jeden z obránců Česka a puk tak na bránu Kováře nedoletěl.
01:18
Kovář skryl nahozený puk raději do lapačky před dotírajícími útočníky soupeře.
01:13
Valský obětavým pádem dokázal zneškodnit střelu soupeře.
00:57
První útočné tažení domácích hokejistů bylo zakončeno zblokovanou střelou. Poté vyhodili čeští hokejisté puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
00:01
Úvodní buly zápasu vyhráli hráči Česka.
00:01
Plakát s podobiznou Näslunda byl oficiálně uveden po střechu místní arény.
Jako první zazněla hymna České republiky. Ihned po ní následovala hymna domácího Švédska.
Mats Näslund je slavnostně uveden do síně slávy švédského hokeje. Od přítomných diváků si užívá dlouhého a velkého aplausu.
Hráči slavnostně nastoupili na led. Za malou chvíli si vyslechneme národní hymny obou států.
Na ledě už krouží rozhodčí. Za malou chvíli nastoupí na hrací plochu hráči obou národních výběrů.
Maskot se snaží vyplnit přestávku před zápasem roztleskáváním publika.
Dovolte, abych Vás ještě jednou přivítal u dnešního dalšího zápasu EHT. Ve švédském městě Timra se pomalu schyluje k začátku odvetného utkání. Hráči obou týmů se rozcvičují na ledě.
Další vzájemné zápasy:

18.12.2014 Česko – Švédsko 4:6 (Channel One Cup)
8.11.2014 Česko – Švédsko 3:4 po s.n. (Karjala Cup)
25.5.2014 Švédsko – Česko 3:0 (Mistrovství světa)
11.5.2014 Švédsko – Česko 4:3 po s.n. (Mistrovství světa)
1.5.2014 Česko – Švédsko 3:2 (Švédské hokejové hry)
Švédsko

Pär Marts má po pátku o poznání více starostí, než jeho český protějšek. Švédové podali solidní disciplinovaný výkon, ale naráželi na hráz na modré čáře a skvělého Kováře v brance Čechů. Zápas je stála tři drobná zaváhání v obranné třetině, která hosté beze zbytku využili. Změny v sestavě, která se skládá převážně z hráčů ze švédské nejvyšší soutěže, jsou tedy nasnadě.

Česko

Svěřenci Vladimíra Růžičky si už v pátek poradili se třemi korunkami a sérii vítězných zápasů před MS natáhli už na sedm. Dnes budou chtít dobrý výkon z Umejské T3 Areny zopakovat. V brance by měl znovu nastoupit Jakub Kovář, který byl základem úspěchu v pátečním duelu.

Česko – Slovensko 3:1
Česko – Slovensko 3:2 po s.n.
Norsko – Česko 0:1
Norsko – Česko 0:4
17. 4. 2015 Švédsko – Česko 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 46. Sörensen (Wallmark) – 8. Zaťovič (Radil, Koukal), 43. Polášek (Buchtele, Radil), 51. Radil (Buchtele), 59. Radil.
Rozhodčí: Rantala, Pajula – Ahlström, Käck.

Vyloučení: 3:3
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 4520
Střely na branku: 24:30
Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4
Příjemný den ze švédské Timry! Dnes je na programu odvetné utkání v rámci Euro hockey tour mezi Švédskem a Českou republikou. První zápas ovládla naše reprezentace v poměru 4:1. Podaří se jí navázat na předchozí úspěchy v přípravě?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.