Z městského stadionu ve Znojmě se s Vámi loučí Radim Sochor, děkuji za pozornost! Na přečtenou!
Dnešní utkání sledovalo 4800 diváků, vyprodáno!
Česká republika zvládla zápas s Finskem na jedničku! Ve třetí třetině se prosadil Vladimír Sobotka a Martin Erat. Češi si tak připisují další body do tabulky Euro Hockey Tour.

59:50
Fini drží kotouč v rohu obranného pásma, páté branky se již zřejmě nedočkáme.
59:35
Antti Pihlström (FIN) vyloučen na 2 minuty za podražení.
59:20
Češi mají výhodu, zatím však kombinují v útočné třetině. Salák je již na cestě na střídačku.
59:17
Zakázané uvolnění finského celku, vhazovat se bude před Engrenem.
58:59
Finsko se prohnalo do rychlé akce, na konci byl Immonen, ale jeho střelu vyrazil Salák do rohu kluziště.
58:01
Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.
57:40
Lukáš Radil jel sám na branku, ale kotouč se mu nešikovně postavil, český útočník, který v prvním zápase se Švédskem zaznamenal 4 kanadské body, tak nedokázal vůbec zakončit.
56:49
Chyba v obraně Česka. V mezikruží zůstal nikým nehlídaný útočník Suomi, ale touš mu při střele na poslední chvíli sjel z hole, a tak se nedala považovat za povedenou.
56:19
Nahození Nakládala nedobruslil nikdo z českých hráčů, a tak se Finsko může vydat do útoku a pokusit se zkorigovat skóre.
56:05
Češi drží kotouč na vlastních hokejkách a snaží se o další útočnou akci.
55:08
Česko právě vstřelilo branku!
Češi využívají další přesilové hry! Odražený kotouč si před brankou přebral Voráček, ale nedokázal přelstít brankáře. Následně se však kotouč dostal k MARTINU ERATOVI, jenž jej z bezprostřední blízkosti uklidil do odkryté svatyně Engrena. Asistence: Jakub Voráček.
54:21
Obrovský nátlak nyní předvedli Češi na branku Engrena. Střelu Voráčka vyrazil brankář Finska pouze před sebe, tam se snesli čeští hráči jako supi, ale ani jeden z nich nedokázal dotlačit touš do branky.
54:09
Oskar Osala (FIN) tvrdě srazil soupeře a odsedí si 2 minuty za vražení na hrazení.
53:35
Hytönen zahrozil v oslabení! Finský centr si najel do útočného pásma, neměl však komu přihrát, a tak to vzal na sebe. Jeho ránu vyrazil Salák vyrážečkou.
53:08
Češi vykázáni do vlastního pásma za úmyslný ofsajd. Vhazování před Salákem.
52:38
52:29
Saša Salák sklidil zasloužený potlesk! Jussi Jokinen dostal přesnou přihrávku na levé křídlo, vyslal povedenou ránu, ale domácí brankář lapačkou zakročil na výbornou!
52:18
Vyloučení na straně Finska. 2 minuty si odsedí Tuomo Ruutu (FIN) za podražení.
52:08
Salák drží nahozený kotouč, následovat bude komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat po pravici našeho gólmana.
51:36
Češi udeřili v oslabení! Martin Erat ujel s VLADIMÍREM SOBOTKOU do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný předložil luxusní přihrávku útočníkovi z Omsku, který poslal kotouč do prázdné branky! Asistence: Martin Erat.
50:59
Salák musel poprvé zasahovat, když z mezikruží pálil jeden z finských forvardů. Následně Češi vyhazují do středního pásma.
50:40
A znovu. Finsko se nemůže usadit v útočné třetině.
50:10
A další vyhození až k brance týmu ze Skandinávie. Hosté dnes skutečně neví, jak vyzrát na oslabení našeho týmu.
49:50
Češi vyhazují kotouč k Engrenovi, Finsko bude muset začít znovu.
49:38
49:28
Hned tři střely nyní přilétly na Saláka, ani jedna z nich však nekončí za zády našeho brankáře!
48:31
Voráček předvedl své obrovské umění, když se pustil mezi tři obránce Finska a dokázal zakončit. Engrenovi vypadl kotouč z výstroje, putoval do branky, ale poslední finský obránce přispěchal k puku a odvrátil jej do míst, která nejsou pro Finsko nebezpečná.
48:03
Další zakázané uvolnění českého týmu, hra se znovu přestěhuje před Saláka.
47:43
Češi ihned po buly vyhazují na zakázané uvolnění.
47:38
Halou se ozývá pískot, domácí fanoušci nejsou spokojení s rozdělením trestů.
47:38
Hra je přerušena, Radek Smoleňák se jako správný kapitán pustil do Tuoma Ruutu, který pár vteřin předtím sestřelil jednoho z českých hráčů. Radek poslal několika ranami soupeře k ledu. Tuomo Ruutu (FIN) vidí 2 minuty za hrubost, Radek Smoleňák (CZE) dostal 5 minut + do konce utkání!
47:22
Oddechový čas pro domácí.
46:42
Finsko nyní drží soupeře pod zámkem, ale Češi mají šestého hráče v hledišti. Aréna ve Znojmě je celá zaplněná produkuje výbornou atmosféru.
46:10
Jokipakka lehce tečoval střílenou přihrávku, kotouč prolétl jen těsně vedle levé tyče Salákovy branky!
45:40
Finsko nyní drží touš ve své moci a snaží se o rozehrávku, která by nemohla vyústit v chybu. Na hostujícím týmu je vidět, že hraje velmi opatrně.
45:18
Češi stále nastěhovaní před brankářem Finska, k vážnější střele ale zatím nedošlo.
44:38
Engren neměl moc možností, když se k němu kutálel kotouč. Nejblíže totiž byli dva útočníci domácího týmu. Atte jej tak raději přidržel. Vhazování po jeho pravici.
44:11
Oba celky nyní předvedly laciné chyby, které je stály kotouč. Dopředu míří Češi.
43:20
Michal Jordán dostal nabito na osu hřiště, zkusil to, ale Engren jistým zákrokem lapačkou likviduje kotouč.
43:10
Vondrka chytře tečoval střelu od modré čáry, ale chybělo pár čísel k tomu, aby touš skončil v brance. Akce však stále pokračuje.
42:33
Jokipakka vyslal dělovou ránu od modré čáry, Salák ale zasahovat nemusel, neboť projektil prolétl kolem levé tyče.
42:23
Voráček dostal přihrávku před branku, zakončil, ale Engren si s jeho pokusem poradil na výbornou.
42:00
Hra je nyní poněkud rozháraná, oba celky předvádí nepřesnosti, které vyúsťují ve ztráty kotouče.
41:16
Touš se nachází ve středním pásmu, ani jeden z celků nemůže projít do míst, odkud se dá zakončit.
40:26
Nahození dle čárového přišlo ještě před červenou čarou, zakázané uvolnění. Vhazování před brankou Finska.
40:16
Češi brání výborně střední pásmo, Finsko nemá moc prostoru na to, aby mohlo projít.
40:01
Třetí část za malou chvíli začne, zůstaňte s námi!

Vyloučení: 5:4
Druhá třetina nám nabídla také pěknou podívanou. Jedinou branku v této části vstřelil v sedmadvacáté minutě Martin Zaťovič, a tak český národní tým vede po dvou odehraných periodách 2:1!
40:00
39:21
Češi kombinují v útočné třetině, zatím se vše obešlo bez zakončení.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:50
Salák vyrazil střelu z pravé strany pouze před sebe, tam naštěstí nebyl nikdo z Finů, aby kotouč dorazil za záda klečícího gólmana. Následně Alexander kotouč zalehl.
38:11
Atte Ohtamma ukázal, že má šikovné ruce. Prokousal se do zajímavé pozice, odkud také zakončil. Saša Salák si však dobře popojel směrem k němu, čímž mu značně ztížil pozici na zakončení. Kotouč skončil ve výstroji českého brankáře.
37:21
Kapitán naší reprezentace nyní na nic nečekal a vystřelil. Engren si s jeho pokusem poradil a bez menších problémů jej udržel v náruči.
37:05
Přihrávka Smoleňáka před branku adresáta nenašla, Fini posílají kotouč do středního pásma.
36:35
Tohle nebyla vůbec povedená přesilovka domácího celku. Nutno však dodat, že nyní Češi zamkli soupeře v jeho pásmu.
36:32
36:11
Sobotka nahodil kotouč do útočného pásma, tam jej ale přebral Kontiola, který na nic nečekal a vyhodil jej k Salákovi.
35:34
Akci po levé straně zastavil čárový rozhodčí pro ofsajd.
34:50
Finsku se ihned po vhazování podařilo dostat touš z vlastní třetiny.
34:32
Vyloučen ten nejaktivnější. 2 minuty za hrubost si odsedí Atte Ohtamaa (FIN).
34:28
Před brankou Finska se strhla pěkná měla, uvidíme, koho bude sudí vylučovat.
33:51
Češi si nyní neporozuměli v rozehrávce, touš doputoval až k Engrenovi. Zakázané uvolnění, vhazování před Salákem.
33:30
Jeden z českých hráčů byl až příliš rychlý, ofsajd.
33:19
Komerční přestávka.
33:19
Engren raději podržel nahozený kotouč, vhazovat se bude před jeho svatyní.
32:55
Zakázané uvolnění i na druhé straně, vhazovat se bude před Salákem, který není v této části příliš vytížený.
32:46
Škoda, Smoleňák se nyní snažil najít v pádu někoho ze spoluhráčů, ale v místech, kam směřovala přihrávka, nikdo nebyl.
32:25
Němec přes velké problémy udržel útočné pásmo, Češi tak nadále kombinují.
32:05
Zakázané uvolnění Finska, vhazování před Atte Engrenem.
31:29
Vondrka v útočné třetině vybojoval kotouč, avšak ne na dlouho. Fini ho ihned zdvojili a vzali mu jej.
30:55
30:53
Antti Pihlström (FIN) vyloučen na 2 minuty za sekání, Martin Erat (CZE) si odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.
30:30
Ani náhodou, Češi profitují z nepřesnosti a vyhazují kotouč mimo své pásmo.
30:16
Až nyní se hosté usadili v útočné třetině. Podaří se jim rozložit obranu natolik, aby se dostali do snadné pozice k zakončení?
29:45
A další vyhození našeho národního týmu. Finsko znovu nemůže přelstít obranu soupeře.
29:27
Češi dostali kotouč z vlastního pásma a mají čas na to, aby se znovu zformovali do obranné pozice.
28:55
Vyloučen Jakub Nakládal (CZE) na 2 minuty za držení.
28:50
Finsko se usadilo v útočné třetině, nutno však dodat, že zatím pouze v pozicích, odkud se nedá zakončit.
28:18
Oskar Osala měl čas na zakončení, ale touš mu sjel z hole. Jeho následná střela tak skončila o dobré tři metry vedle.
27:27
Tak to byla velká paráda v podání Vladimíra Sobotky! Ten výtečně obkroužil branku, dostal se do vhodné pozice k zakončení, ale vyjetý Engren s mírným štěstím jeho projektil udržel!
27:04
Komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat v obranném pásmu Finska.
26:53
Češi otáčí vývoj zápasu! Voráček výborně nabruslil do útočné třetiny, zbavil se svého soka, načež poslal touš před branku. Tam projevil největší aktivitu MARTIN ZAŤOVIČ, který dotlačil kotouč do branky. Asistence: Jakub Voráček.
26:35
Češi si nyní příliš neporozuměli, kotouč končí za brankou Engrena. Zakázané uvolnění.
25:40
Finsko si nahodilo kotouč do útočné třetiny, tam ale zakročil agilní Krejčík, který znemožnil forvardovi soupeře projít do palebné pozice.
25:12
Attre Engren nyní máchl lapačkou a chytil prudkou ránu z osy hřiště. Následně sklidil zasloužený potlesk. Vhazování v útočné třetině Česka.
24:40
Češi aktivně napadají rozehrávku soupeře, Fini zatím nepochybili natolik, aby se náš národní tým dostal do slibné šance.
24:25
Sobotka se prodral do útočné třetiny, vystřelil, ale jeho pokus skončil na zadním mantinelu.
23:59
Finsko ihned po vhazování prostrčilo kotouč do středního pásma. Češi tak budou muset začít znovu od začátku.
23:50
Nepřesné rozehrávky Češi využili, střela z pravé strany ale Engrenovi nezpůsobila příliš mnoho potíží.
23:35
Češi si nahodili puk do útočné třetiny, tam však nebyl nikdo, kdo by jej dobruslil.
22:50
I Češi zahrozili, když si před branku sjížděl Simon. Na přihrávku bohužel nedosáhl, nicméně domácí tým stále drží kotouč ve své moci.
21:55
Nebezpečný kotouč nyní prolétl před brankovištěm Saláka, nikdo z Finů si ale k němu cestu nenašel, a tak mohl zůstat český brankář v klidu.
21:11
Hertl se výborně položil do přihrávky jednoho z Finů, čímž ji zastavil a zamezil tak možnému nebezpečí.
20:55
Nyní už je to tým Finska, kdo kooperuje s kotoučem. Nutno dodat, že zatím pouze ve středním pásmu.
20:15
Češi ihned po začátku druhé periody proklouzli do útočného pásma, kde chvíli kombinovali. Ke střelbě to ale nevedlo.
20:01
Obě mužstva již nastoupila na ledovou plochu, nic nebrání tomu, aby začala druhá třetina!

Vyloučení: 3:2
První třetina nám nabídla rychlý hokej a branky na obou stranách. Finsko se dostalo hned v první minutě do vedení, když se prosadil Barkov. Češi dokázali vyrovnat až v patnácté minutě, Voráčkovu střelu tečoval Vondrka.
20:00
19:48
19:47
Tuomo Ruutu (FIN) a Bohumil Jank (CZE) si oba odsedí po dvou minutách za hrubost.
19:47
Krásná akce Finska! Salák se ale výtečně přemístil a zastavil kotouč, který směřoval do poloodkryté klece! Následně se strhla mela. Bude se nejspíše vylučovat.
19:24
Smoleňák zabojoval ve vlastní třetině a špičkou hole dokázal kotouč dostat do středního pásma.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:37
Erat se Sobotkou jeli dva na jednoho, ale finální pas prvního jmenovaného zablokoval právě poslední obránce soupeře.
18:14
Sobotka nyní mírně ztížil Finsku hru v útočném pásmu. Hosté ale stále drží kotouč v třetině Česka.
17:48
Další vyloučení Česka. Ondřej Němec (CZE) se provinil držením.
17:12
17:01
Vondrka mohl jet sám na branku, ale po dlouhé hře v oslabení neměl síly, a tak šel střídat.
16:55
Až nyní se Finsko dokázalo rozestavět v útočné třetině. Několik svižných přihrávek pomalu, ale jistě, rozkládá obranu Česka.
16:30
Češi se znovu osvobozují vyhozením, do konce přesilové hry Finů nezbývá moc.
16:09
Češi ihned po vhazování vyhazují kotouč k Engrenovi. Finsko se nemůže usadit v útočné třetině a vytvořit si tlak, který by mohl přinést zakončení, či dokonce gól.
16:04
Ofsajd Finska, vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:49
A další vyhození až za branku hostujícího gólmana, Češi střídají.
15:35
Česká republika vyhazuje kotouč až k Engrenovi a může se znovu zformovat.
15:12
Česká republika bude hrát oslabení. Na 2 minuty vyloučen Jan Hejda (CZE), vysoká hůl.
14:08
Česká republika využívá přesilové hry! Z dobré pozice vyslal solidní ránu Jakub Voráček, které lehce změnil směr MICHAL VONDRKA. Engren měl zcela zakrytý výhled a vůbec nic neviděl. Asistence: Jakub Voráček.
13:40
A znovu Hertl! Mladičký talent trefuje brankovou konstrukci! Český nápor roste, dočkáme se srovnání?
13:22
Hertl se dokázal dostat do výborné pozice na zakončení, ale jeho střela na zadní tyčku prolétla těsně vedle ní.
13:11
Topi Jaakola (FIN) putuje na 2 minuty za katr, nedovolená hra vysokou holí. Finsko tak bude hrát 28 vteřin oslabení 3 na 5.
12:40
Finsko vyhazuje a může střídat, Češi také mění své seskupení na ledové ploše.
12:25
Hertl hledal více než chytrou zadovkou Martina Erata, který by zakončil do prázdné branky. Ten se však nedokázal uvolnit natolik, aby dokázal zakončit.
11:59
Češi ihned po vhazování drží soupeře pod zámkem a kombinují. Zatím se vše obešlo bez střelby.
11:39
Oskar Osala (FIN) si odsedí 2 minuty za hru vysokou holí.
11:24
Krejčík střílel přes směs těl, ale touš nepronikl až na branku. Domácí mají stále kotouč ve své moci.
11:01
Nakonec vůbec nic, Češi přešli do útoku, kotouč vyslali na Engrena, který jej raději podržel ve své moci. Vhazovat se tak bude po jeho levici.
10:30
Finsko se nastěhovalo do útočné třetiny a tlačí na naši defenzívu. Ta zatím pevně drží. Uvidíme, co tým ze Skandinávie vymyslí.
09:35
Jaakola nahazoval od modré čáry, jeden z finských forvardů se ještě snažil kotouči změnit směr, ale marně. Ten prolétl vedle tyče Salákovy branky.
09:14
Louhivaara vjel do útočné třetiny až příliš pozdě, ofsajd.
09:03
Voráček lehkou střelou prověřil pozornost hostujícího brankáře, ten kus černé gumy udržel v náruči. Vhazování v obranném pásmu Finska.
08:29
Salák likviduje střelu, jenž na něj mířila ihned po vhazování. Buly se tak bude opakovat.
08:24
Juha-Pekka Hytönen dostal pas na levé křídlo, vystřelil, ale Saša Salák jeho pokus betonem vytěsnil. Následná dorážka prvního jmenovaného také úspěch nepřinesla.
07:45
Smoleňák protečoval kotouč do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo z domácích, aby jej dojel. Finsko tak může rozehrát s poklidem.
07:02
Louhivaara byl na konci rychlého kontru Finů, ale jeho ránu z pravé strany vyrazil Salák hrudí. Posléze se touš dopravil do ochranné sítě, sudí ukazuje do středního pásma.
06:48
Rychlá akce Finska ovoce nepřinesla, Salák udržel provizorní pokus ve své moci. Vhazovat se bude po jeho levici. Komerční přestávka.
06:35
Voráček v útočném pásmu hledal Erata, ale jeden z obránců kotouč dokázal zastavit. Ten se následně dokutálel až do středního pásma.
06:00
Finská akce zastavena pro porušení ofsajdového pravidla, vhazování ve středním pásmu.
05:31
Radil našel šikovnou přihrávkou najíždějícího Zaťoviče, ten do trajektorie letu vložil hůl, ale touš mezi tři tyčky neumístil.
05:04
Češi střídají, začínat budou zpoza vlastní branky. Na ledě už krouží česká čtvrtá formace, která je velmi aktivní.
04:29
Engren nepustil kotouč za svá záda, vhazovat se bude po jeho pravici. Následnou potyčku uklidnil čárový rozhodčí, vylučovat se nebude.
03:35
Češi nemohou přijít na recept, jak přelstít obranu soupeře, aby se dostali do slibné šance. Finsko zatím brání téměř bezchybně.
02:59
Jeden z finských hráčů se dostal do dobré střelecké pozice, ale Salák reflexivním zákrokem kotouč vyrazil.
02:49
Češi se požadovali odpískání nedovoleného zákroku, ale sudí zůstal ledově klidný, hra pokračuje.
02:30
Finsko vyhodilo touš do středního pásma a může s poklidem vystřídat. Češi ihned míří kupředu.
02:17
Lítý boj o kotouč v rohu obranného pásma Finska, kdo jej dokáže vyvést?
02:00
Salák raději podržel kotouč, vhazovat se tak bude v obranném pásmu domácího celku.
01:14
Finsko drží kotouč na vlastních hokejkách, zatím se však nikam nežene. Češi jsou mírně zaskočení.
00:34
Finsko právě vstřelilo branku!
Ticho jako v kostele, tak by se dala popsat atmosféra na stadionu. Česká obrana zapomněla na úplně osamoceného Ruutua, jehož ránu sice Salák vyrazil před sebe, ale na následnou dorážku již český gólman nestačil. ALEKSANDER BARKOV měl před sebou velesnadný úkol. Asistence: Tuomo Ruutu, Juhamatti Aaltonen.
00:19
Češi se nastěhovali hned z kraje do útočného pásma, ale ke střele to nevedlo.
00:01
Na úvodní buly se postavil Vladimír Sobotka a Petri Kontiola, úspěšnější byl hráč Česka.
00:01
Odehrála i česká hymna, nyní už nebrání nic tomu, aby zápas mohl začít!
Maamme, tedy finská hymna, nyní hraje na stadionu města Znojma.
Oba týmy již nastoupily na ledovou plochu. Před státními hymnami ještě uctíme minutou ticha památku zesnulého Jaroslava Holíka.
Na ledovou plochu už přijíždějí dnešní rozhodčí. Ledová plocha za malou chvíli uvítá i hráče obou celků.
Znojemské turnikety se bohužel otevřely až příliš pozdě, a tak stále dobrých 2000 lidí čeká, než budou vpuštěni na stadion. Zápas tak začne s poloprázdnými tribunami.

Česko: Salák (Kovář) – Hejda, Němec, Jordán, Nakládal, Jank, Krejčík, Kempný, Pláněk – Erat, Sobotka, Voráček – Vondrka, Kovář, Hertl – Smoleňák "C", Novotný, Simon – Zaťovič, Koukal, Radil – Birner

Finsko: Engren (Saros) – Hietanen, Lepistö, Ristolainen, Jaakola, Lindell, Ohtamaa, Jokipakka, Mäntylä – Aaltonen, Kontiola, Ruutu – Louhivaara, Barkov, Jokinen "C" – Hartikainen, Immonen, Pihlström – Pesonen, Hytönen, Osala – Huhtala

Rozhodčí: Kulakov, Sergejev – Lederer, Lhotský.
Dnešní utkání budou řídit ruští rozhodčí Sergej Kulakov a Alexander Sergejev. Na čarách jim budou asistovat Vít Lederer a Miroslav Lhotský.
Jan Hejda, 36 let, Colorado Avalanche
Rozhovor před včerejším tréninkem

"Vláďa se mi ozval tak měsíc před koncem základní části. Chtěl, abych přijel na MS a mně nepřišlo vhodné, abych se od něj nechal nějak přemlouvat."

Zdravotní stav
"Hrálo to velkou roli, musel jsem počkat na zdravotní prohlídku, mám něco s ramenem. Z mé kariéry je už rameno takové opotřebované, ale rozhodl jsem se, že si operaci nenechám před šampionátem udělat. Celé léto jsem strávil rehabilitací, už jsem to nechtěl podstoupit znovu. Colorado na mě netlačilo a nechalo účast na MS na mně."

Motivace jet na MS
"Všechny moje úspěchy byly spojené s Vláďou Růžičkou, zároveň je to obrovská motivace. Mistrovství světa v roce 2004 bylo asi nejhezčí, které jsem kdy odehrál. Fanoušci nás hnali, atmosféra byla výborná. Na ledě nebylo téměř slyšet vlastního slova. Při normálních zápasech se většinou fandí pouze tehdy, když je nějaká hezká akce, nebo gól, ale tady se fandilo od začátku do konce."

Zdroj: prohockeytalk.nbcsports.com

Začíná v Americe podobné šílenství ohledně MS jako u nás?
"V Americe neberou MS tak jako tady, pro ně je spíše důležitější MS juniorů a mládež obecně."

Změna šířky hřiště.
"Volal jsem si ihned s Jardou Špačkem, řekl mi, že si musíme spolu sednout a ten systém probrat. Na druhou stranu si myslím, že jsem byl vždy dobře trénovatelný hráč, takže by po nějakém rozboru u videa neměl být problém."

Poslední rozpačitá zkušenost s reprezentací.
"S tím se bohužel nedá nicdělat, byla z toho obrovská bublina. Nečekal jsem, že z toho bude až takový rozruch a nerad bych se k tomu vracel."
Přípravná utkání Finska:

1. 4. 2015: Švýcarsko – Finsko 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: Juha-Pekka Hytönen.

3. 4. 2015: Švýcarsko – Finsko 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: Teemu Hartikainen, Mika Niemi.

9. 4. 2015: Finsko – Německo 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: Petri Kontiola, Antti Pihlström, Ossi Louhivaara, Juha-Pekka Hytönen.

10. 4. 2015: Finsko – Německo 6:0 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky:Esa Lindell, Tommi Huhtala, Harri Pesonen, Sakari Salminen, Juhamatti Aaltonen, Jarkko Immonen.

16. 4. 2015: Finsko – Rusko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky:: Tommi Huhtala, Sami Lepistö, Petri Kontiola.

19. 4. 2015: Švédsko – Česko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: Ossi Louhivaara 2x, Esa Lindell, Lennart Petrell.
Přípravná utkání České republiky:

3. 4. 2015: Norsko – Česko 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: Vladimír Svačina, Martin Růžička, Vojtěch Mozík, Martin Zaťovič.

4. 4. 2015: Norsko – Česko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky: Dominik Simon.

9. 4. 2015: Česko – Slovensko 3:2 po s. n. (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)
Branky: Jan Kolář, Martin Pláněk, rozhodující nájezd Jan Kovář.

10. 4. 2015: Česko – Slovensko 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky:Martin Zaťovič, Dominik Simon, Jakub Valský.

17. 4. 2015: Švédsko – Česko 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky:: Martin Zaťovič, Adam Polášek, Lukáš Radil 2x.

Branky: Vladimír Sobotka.
Poslední vzájemné zápasy:

20. 12. 2014: Channel One Cup
Finsko – Česko 3:2 po s.n. (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)
Branky: Lepistö, Salminen, rozhodující nájezd Donskoi – Radil, Simon.

6. 11. 2014: Karjala Cup
Finsko – Česko 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: Immonen, Palola – Smoleňák.

24. 5. 2014: Mistrovství světa
Česko – Finsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: Lehterä 2x, Immonen.
Dobré odpoledne, vítám Vás u online přenosu z Euro Hockey Tour. Na programu je poslední dvojzápas, ve kterém se Česká republika představí na stadionu znojemských Orlů. Soupeřem jí bude Finsko. Zápasem Vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.