Ode mne je to vše z Brna a jsem rád, že jsem pro vás mohl zprostředkovat úspěšnou generálku na domácí mistrovství světa. Za chvilku začíná tisková konference s konečnou soupiskou na šampionát, sledovat ji můžete opět na onaljnech. Přeji hezký páteční večer i víkend.
Také diváci, kteří si našli cestu do brněnské haly, si tak užili radost s českým hokejovým týmem a nyní můžou doufat, že ji znovu zažijí na MS. Nejlépe 17. května, kdy je na programu finále.
Češi tedy i podruhé vítězí na týmem Finska a ideálně se naladili na šampionát, který v Praze a Ostravě začíná už příští pátek.
Nejlepšími hráči utkání jsou: Tuomo Ruutu (FIN) – Alexander Salák (CZE).
V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
Rozhodující gól vstřelil JAKUB VORÁČEK.
Aaltonen toho moc nevymýšlel a zkusil prostřelit českého gólmana, ale ten si jeho nájezd pohlídal.
Voráček si najel hodně velký oblouk a je prvním úspěšným střelcem. Trefuje se Sarosovi mezi betony.
Barkov téměř zastavil před Salákem, ale poté puk zvedl až na břevno, a tak stav zůstává 0:0.
Kovář zkusil kličku na forhend, ale neměl kudy protlačit puk do brány.
Jokinen zkusil střelu na vyrážečku, ale Salák byl pozorný.
Samostatné nájezdy začínají.
O vítězi dnešního zápasu tedy rozhodnou až samostatné nájezdy, které začne tým Finska.
64:59
Celé prodloužení ukončila střela Nakládala, který věděl, že mu nezbývá moc času, a tak hned po přejetí modré čáry mířil na bránu. Saros si připsal poslední zákrok.
64:15
Teď už se s pukem přesunuli za bránu Saláka, ale ani tam týmy nevyvíjí nějaké přehnané úsilí, aby jej od tam dostaly.
63:31
Finové drží puk za svou bránou a vypadají, že už spoléhají na nájezdy. Do žádné akce se nehrnou.
62:55
Barkov se znovu tlačil do útoku, ale tentokrát jej čistě zastavil Erat, který se dobře vrátil do obrany.
62:32
Prostoru ve hře využil také český zadák Jan Hejda, který se dostal dokonce k dvěma dobrým střelám. V obou případech však tento minisouboj vyhrál Saros.
61:59
Při dalším pokusu Finů o založení útoku akci ukončil čárový sudí, který viděl ofsajd.
61:33
Na druhé straně pálil Zaťovič, ale jeho pokud zblokoval jeden z obránců a finský gólman zůstal bez práce.
60:43
Barkov měl na hokejce velkou šanci, když dorážel vyraženou střelu Aaltonena, ale v těžké pozici nezamířil přesně.
60:01
Hráči už jsou ve čtyřech připravení na ledě. Prodloužení může začít. Na úvodní buly půjdou Kontiola a Hertl.
Ve třetí periodě žádná branka nepadla, a tak o vítězí musí rozhodnout pětiminutové prodloužení nebo nájezdy. Jestli tedy za přípravou na nadcházející mistrovství světa udělají Češi vítěznou tečku nebo ne, musíme ještě chvíli počkat.
Statistiky po třetí třetině:
Střely – 27:23
Hity – 15:11
Vhazování – 23:28
60:00
59:50
Týmy už dohrávají v poklidu třetinu a pomalu se připravují na prodloužení.
59:20
Sudí znovu vylučují oba týmy po dvou minuách – Anssi Salmela (sekání, FIN) – Ondřej Němec (hrubost, CZE).
59:20
To ještě mohla změnit první finská lajna, která se opět tlačila nebezpečně do zakončení. Salák ale udržel puk pod rukavicí.
Dnešním utkání přihlíží 7 200 diváků.
59:00
Národní tým drží puk, ale zatím s ním hraje pouze ve středním pásmu. Vše nasvědčuje, že diváci v Brně uvidí prodloužení.
58:29
A dvě rychlé branky pozvedly tempo zápasu. Češi se nechtějí spokojit s remízou a tlačí se do brány. Tentokrát vše skončilo pouze vyloučením na obou stranách. Za Finy to je Rasmus Ristolainen a Tommi Huhtala, za Čechy pak Vladimír Sobotky a Jakub voráček – všichni dostávají dvě minuty za hrubost.
57:33
Finsko právě vstřelilo branku!
Jenže to už neplatí. Jen třiaosmdesát sekund potřebovali Finové na srovnání. V závaru v brankovišti Saláka se nejlépe zorientoval ALEKSANDER BARKOV, který našel odražený puk a poslal jej do odkryté brány. Asistence: Teemu Hartikainen, Esa Lindell.
56:10
Česko právě vstřelilo branku!
Češi střílejí gól necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny a hází soupeři rukavici. Jakub Voráček na pravé straně našlápl a z klasické pozice mířil na vzdálenější tyč. Od betonu Sarose se puk odrazil do předbrankového prostoru, kde byl připravený VLADIMÍR SOBOTKA, který jako první plácl do puku a dává druhou branku České republiky. Ta je tak blízko druhé výhře nad Finama ve třech dnech. Asistence: Jakub Voráček, Martin Erat.
55:09
Lindellovi nesedla rána, čehož vzápětí mohl využít Hertl, ale střelou přes obránce nezamířil přesně. Saros nemusel zasahovat.
54:41
Tentokrát si čeští reprezentanti nerozuměli při rozehrávce a puk končí na icingu. Hra se tedy přesune před Saláka.
53:08
Češi kontrolují hru, ale nedaří se jim vymyslet nějakou nebezpečnou akci. Diváci se dožadují branky a křičí: "Remízu nechceme!"
52:24
Smoleňák velel protiútoku čtyři na tři, ale nic převratného nevymyslel a ihned za modrou v podstatě přišel o puk, když jeho přihrávku sebrali hosté.
51:23
Zohorna se Zaťovičem drží kotouč u mantinelu a za nic nechtějí opustit modrou čáru. Jejich snaha ale zatím přichází vniveč.
50:30
Následně se národnímu týmu nepovedlo udržet útočnou periodu a musí pro puk k Salákovi.
49:38
Pěkná kombinace, které moc nechybělo, aby skončila gólem. V její hlavní roli Tomáš Hertl. Nejprve dvakrát střílel Němec, ale jeho rány Finové zblokovali, a tak si sjel Hertl do mezikruží, kde si dovolil ještě kličku a střílel. Jenže finský brankář se s ním dobře přemístil a puk schoval do své výstroje.
48:43
Dvě minuty pro Petri Kontiolu za hákování, který si faulem pomohl ve vlastním pásmu, když na poslední chvíli zamezil v zakončení českému hráči. Je tu další přesilovka pro český nároďák.
48:09
Na druhé straně se puk dostal k Jaromíru Jágrovi, který netypicky vyjel do mezikruží z levé strany. Následně minul branku.
47:29
Modrobílí teď sevřeli Čechy před Salákem a zamkli pásmo. Zatím se však nedostali od mantinelu.
46:48
Také Finové se nyní předvedli. Petteri Wirtanen našlápl ve vlastním pásmu a dojel si až pro povedenou střelu. Ze vzduchu ji uzmula Salákova lapačka.
46:28
Vladimír Sobotka využil většího prostoru na ledě, ale jeho střelu zblokoval finský obránce do ochranné sítě.
46:01
Nyní předvedl krásnou akci Jakub Voráček, který si projel přes tři protihráče a ještě parádně puk poslal na Jakuba Nakládala. Ten z kruhu trefuje tyč nebo to lehce lízl vyrážečkou gólman. Velká škoda pro národní tým.
45:10
Hertl si řekl o přihrávku na útočnou modrou, ale ztroskotal na rychlosti, když musel dlouho čekat na puk. Finové jej lehce zabrzdili.
44:35
Další akce Finů, která si vyžádala pěstní dohrání. Rozhodčí vylučují souběžně Teemu Hartikainena a Michala Kempného za hrubost.
44:14
Nyní se k rychlé střele dostal Kempný, který však neměl dost času, aby si přihrávku od Jágra zpracoval a udělal prostor. V záklonu se tak zmohl jen na přízemní neprudkou střelu.
43:39
Erat se Sobotkou si nyní vypracovali dobrou pozici, ale Saros o jejich úmyslu věděl a vystihl jejich záměr.
43:02
Teď už si vzali slovo zase Češi, ale oproti konci druhé periody nepůsobí tak aktivním dojmem.
42:15
Až když se hraje opět v pěti si hosté připravili pohlednou akci, na jejím konci stál Louhivaara. Jeho střelu Salák zastavil, ale na chvíli mu vypadla nekontrolovaně do brankoviště. Zavčas si puku ale všiml a pokryl jej.
41:45
Finové si nyní získali vhazování v útočném pásmu, ale do branky se nijak netlačili.
40:40
Hra ve čtyřech je zatím z obou stran klidná, bez jakéhokoli nápadu.
40:01
Je za námi druhá třetina souboje mezi Českou republikou a Finskem. Padla v ní další branka, ale tentokrát ji dosáhli Češi. Přesně mířil Michal Jordán, který skóroval ke konci přesilovky. Češi měli ještě hodně příležitostí, aby svůj náskok navýšili, ale vždy jim k tomu něco chybělo. Stav je tedy vyrovnaný a šance na výhru v tomto zápasu zcela otevřené.

39:45
Následně ještě Petr Koukal trefuje břevno. Ani teď se tak Češi neradují z druhé branky a zdá se, že do kabin se půjde za vyrovnaného stavu.
39:32
Krejčíkova prudká střela jen prolétla kolem brány, halou to pouze zahučelo. Češi dál trápí Finy v jejich pásmu.
39:07
Jenže Jágr a spol. je k tomu nakonec přinutili přece jenom. Finové jen vyhazují na zakázané uvolnění, Vladimír Růžička posílá do hry čerstvé síly, jeho protějšek Jalonen nemůže.
38:15
Zdá se, že Finové se rychle otřepali z dvou špatně pokrytých akcí Čechů. Asi je to ale zásluha především prvního finského útoku, který je na ledě a ten bránit prostě nehodlá.
37:29
A další pěkná akce domácích. Jakub Voráček si udělal prostor a zkoušel puk poslat mezi betony finskému brankáři, ten ale zavčas sklapl. Následnou dorážku Hejdy si Saros opět pohlídal. Češi nyní byli dvakrát blízko vedoucí brance.
36:16
Neskutečný Michal Jordán. Český obránce dlouho čekal s rozehráním na modré čáře, kde už se všichni přítomní obávali, že promeškal ideální čas na střelu. Jenže Jordán projel celé útočné pásmo, přinutil Sarose vyjet mimo ideální pozici a zpoza brány naservíroval puk před bránu. Tam však nikdo z Čechů nedokázal puk poslat do odkryté brány. Přesto to byla krásná akce Jordána.
35:00
Znovu je na ledě první finská lajna a v české obraně se dějí věci. Ruutu osamocen před Salákem ovšem míjí branku, velké štěstí pro domácí, kteří nezvládli rozehrávku ve své třetině.
34:26
Zohorna, Zaťovič a Birner si nyní otevřeli v útoku kolotoč, na kterém dobrou minutu vozili všechny Finy, ale konečné zakončení zamířilo jen do sítě za brankou Sarose. Přesto tito tři hráči ukázali kus ze svého umu a naznačili, že mají co nabídnout národnímu týmu.
33:34
Své kvality nejprve prokázal Salák, který si poradil s nebezpečným pokusem Finů. Chvíli na to ukázal šikovnost Hertl, když si obehrál soupeře a dostal se ke střele příklepem. Kotouč však namířil jen do prvního bránícího hráče, který zaklekl.
32:24
Zajímavé odražení se teď událo u finské branky, když Saros zamířil za bránu, aby zastavil kotouč a rozehrál pro spoluhráče, ale místo toho se puk od jednoho ze spojů odrazil přímo do brankoviště. V tu chvíli však na tomto místě nebyl žádný Čech.
31:35
Hartikainen střílel od modré čáry, ale se slabým nahozením Salák neměl větší problém, i když na něj dobře neviděl.
30:22
Češi už jsou kompletní, ale ještě musí ubránit snahu hostí. Ti se až teď usadili v útoku.
29:29
Českému soupeři se zatím v přesilovce vůbec nedaří a už potřetí musí pro puk až ke svému gólmanovi. Národní mužstvo výborně brání.
28:35
Finům se nepovedla rozehrávka a Hejda vyhazuje přes všechny čáry.
28:21
Také Finové si zahrají početní výhodu, Michal Vondrka odchází na trestnou na lavici na dvě minuty za držení protihráče.
28:01
Teď však měl velkou šanci na holi Martin Erat, který se dostal ke střele z mezikruží. Saros si jeho pokus na lapačku ale pohlídal, když bleskurychle zareagoval.
27:33
Kempný se dnes snaží střílet z každé pozice. Tentokrát však spíš nahazoval, ale trefil pouze stojící hráče před brankovištěm.
26:36
Je vyrovnáno! Téměř v současné chvíli, kdy skončila přesilovka se Češi dnes poprvé prosazují. Na modré čáře dostal hodně prostoru MICHAL JORDÁN, který si tak mohl připravit pozici a zamířit. Zdálo se, že jeho střelu tečoval ještě jeden z bránících Finů a ta následně proklouzla Sarosovi. Asistence: Jakub Krejčík.
26:18
Vondrka si nyní s Němcem nerozuměli při rozehrávce přesilovkové kombinace a český obránce musí pro puk až k Salákovi.
25:36
Následně ještě střílel Jakub Nakládal, jehož rána byla několikrát tečovaná, ale nakonec zamířila těsně vedle.
25:20
Voráček hledal na středu Eratovu hůl, ale toho natěsno bránil jeden z Finů a nedovolil mu puk protečovat na bránu.
24:34
Několik rychlých akcí ukončují rozhodčí, kteří udělují trest Anssi Salmelovi. Dostává 2+10 minut osobní trest.
23:30
Na druhé straně byl blízko druhému gólu Finů Lepistö, kterému však puk v rozhodující chvíli přeskočil puk hokejku, když chtěl dorážet střelu Ruutua.
23:00
Zaťovič si nyní nerozuměl při založení útoku se spoluhráči a výsledkem je, že puk si našli hosté.
22:27
I třetí lajna zkoušela pokračovat v tlaku, ale Finům se podařilo zastavit rozvíjející se akci zavčas.
21:49
Dlouho se teď na ledě zdrželi Kovář s Jágrem a Vondrkou, ale žádná ze střel či dorážek se neujala.
21:18
Kovářova lajna nyní zatápí Finům, ale vyrovnání se zatím český tým nedočkal.
20:22
Finové opět začínají třetinu hodně aktivně. Z vrcholu kruhu nebezpečně pálil Petri Kontiola.
20:01
První dvacetiminutovka je minulostí. Stejně jako ve středu šli do vedení Finové. Jenže dnes se českému týmu nepodařilo vyrovnat a první třetina tak vyzněla lépe pro hosty. Jediným úspěšným střelcem tak prozatím je Tuomo Ruutu, který se prosadil v početní výhodě. Na konci první periody Češi přece jen trochu ožili a začali sahat po vyrovnání. Na to si ale zatím musejí počkat.

19:40
Na konci třetiny se ještě k dobré střele probojovali hosté, ale Salák si proti pokusu z mezikruží dobře povyjel a ramenem puk vyrazil.
19:10
Už už se zdálo, že se domácí nároďák dostane do velké šance, ale vše utl čárový sudí, když odpískal ofsajd.
18:41
Finové si teď v útoku nerozuměli, když poslali puk na modrou čáru, kde ale nebyli obránci, kteří zrovna střídali.
18:11
Na druhé straně se ke střele napřáhl Michal Kempný, ale trefil pouze prvního hráče před sebou, od kterého puk zamířil do ochranné sítě.
17:33
Po delší době si o slovo řekla také finská reprezentace, a to když se na led vrátila první lajna. Tentokrát se však od mantinelu v útočné třetině nedostala.
16:35
Koukal předvedl velmi zdařilé buly, které vyhrál sám pro sebe a dostal se k rychlé střele od modré čáry. Nicméně chyběla jí potřebná razance a přesnost.
16:29
Češi přidali na agresivitě a začínají soupeři dělat potíže díky dobrému pohybu. Zatím však všechny akce končí na gólmanovi či obraně, která v poslední chvíli dobře zakročí.
15:16
Jenže jejich rozehrávku zachytil Jakub Voráček, který si také sám dojel pro zakončení. Zkoušel střílet mezi betony či na vzdálenější tyč, ale Saros si dal pozor a udržel finské vedení.
14:46
Finové už jsou kompletní, dostřídali a pouští se do útočení.
13:53
Česko stále kombinovalo v útoku, ale ke střele se dlouho nikdo z hráčů na ledě neodhodlal. Sobotkův pokus na konci přesilovky zkrotil Saros.
12:44
Češi se rychle vrátili do pásma a Saros musel řešit první střelu. Následně ale Finové znovu vyhazují přes všechny čáry.
12:20
Jakub Nakládal se dostal ke střele, ale nenašel žádnou hokejku na teč ani netrefil bránu.
11:50
Nakonec si svým dobrým pohybem řekli alespoň o faul. Vyloučeným je Petri Kontiola z Finska na dvě minuty za nedovolené bránění.
11:14
Češi se snaží zvýšit aktivitu po inkasované brance a publikum vycítilo, že potřebují podpořit. Za mohutného potlesku jsou domácí na puku a krouží v útoku.
09:23
Finové využívají svou první přesilovku. I když trochu netradičním způsobem, jelikož se dostali ve dvou sami před brankáře. Kontiola se štěstím na modré projel přes bránícího hráče a svou rychlostí předjel druhého Čecha. Následně už puk naservíroval spoluhráči a z takové pozice se TUOMO RUTTU nemýlí. Finové tedy jdou do vedení, stejně jako ve středu. Asistence: Petri Kontiola, Juuso Hietanen.
09:10
Koukal výbornou obrannou hru donutil Finy vyjet z pásma.
08:53
Rozhodčí znovu vylučují. Jakub Nakládal dostává dvě minuty za vysokou hůl. Uvidíme tedy první klasickou přesilovku Finska.
08:29
Češi jen vyhodili z obranné pásma a jeli vystřídat. Toho chtěli využít rychlým vrácením hry Finové, ale při rozehrávce si nerozuměli a vše končí jejich icingem.
08:05
Na druhé straně se nebezpečně před brankovištěm pohyboval Immonen. Dostal se i ke střele, ale ani on netrefil zařízení.
07:19
Češi začali hru ve čtyřech na obou stranách aktivně. Od modré pálil Michal Kempný, ale jeho střela nebyla přesná.
06:47
Sudí neváhají a vylučují. Z Finska Salmela a z Česka Jordán. Oba na 2+2 minuty za hrubost, hrát se bude ve čtyřech.
06:47
Ihned po vhazování se do rychlého protiútoku pustil Louhivaara, který si dovolil bekhendové zakončení. To si sice Salák v poklidu pohlídal, ale následovalo dohrání souboje po odpískání mezi druhou dojíždějící dvojicí.
06:39
Méně aktivní část třetiny ukončuje přerušení po odrazu puku do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka. Na led půjdou čerstvé síly.
06:22
Ani jednomu mužstvu se nedaří založit jakoukoli kombinaci. Všechny nahrávky končí na holích soupeře nebo pouhým nahozením, které sbírají protihráči.
05:20
Voráček se Sobotkou nyní zkoušeli něco vymyslet, ale ani jeden se ke střele nedostal.
04:31
Aktivní střídaní má za sebou Tomáš Hertl, který byl několikrát u puku, ale spolupráce s kolegy mu nikdy nevyšla. Nakonec se tak odhodlal ke střele sám, ale z velkého úhlu neměl velkou šanci na úspěch.
03:48
Změnit to chtěl Jaromír Jágr, ale ani tomu nevyšla přihrávka na spoluhráče a u puku jsou znovu hosté.
02:53
České reprezentaci se zatím nedaří rychlý přechod do protiútoku, Finové výborně uzavírají vlastní modrou čáru a Čechy do ničeho nepouštějí.
02:18
První velká šance Finů. Puk se zpoza brány odrazil mezi kruhy přesně na hůl Osaly, který z první mířil do horní poloviny brány. Jenže Salák byl se svou lapačkou připravený a vytáhl perfektní zákrok.
01:50
Smoleňák hledal Koukala, ale těsně před ním puk zablokoval jeden z dobře se vracejících útočníků.
01:10
Také české první dvě lajny se pokusily zahrozit Seveřanům, ale ani jednomu útoku se to nepovedlo.
00:24
Finové stejně jako ve středu začínají hodně aktivně a Salák měl hned v úvodních sekundách plné ruce práce. Především pak s dorážkou Kontioly.
00:01
Oficiality jsou za námi a úvodní buly už se blíží.
Už jsme tady! zní z kotle, což znamená, že i Češi už přicházejí na kluziště. Nyní je čas na obě hymny.
Do začátku zápasu ještě zbývá pět minut, ale Finové už jsou na ledě. Čeká se tedy na domácí tým.
Brněnská hala poprvé bouří, a to když hlasatel Michal Chylík představuje sestavu české reprezentace. Nejvíc samozřejmě při vyřknutí jména Jaromír Jágr a pak také Michal Kempný, který hraje právě za Kometu Brno. Je vidět, že brněnských fanoušků je dnes na stadionu opravdu hodně.

Česko: Salák (Jakub Kovář) – Hejda (A), Němec, Čáslava, Nakládal, Jordán, Krejčík, Kempný, Mozík – M. Erat, Sobotka, Voráček – Vondrka, Jan Kovář, Jágr (A) – Smoleňák (C), Koukal, Hertl – Zaťovič, T. Zohorna, Birner – Simon.
Trenér: Vladimír Růžička

Finsko: Saros (Engren) – Lepistö (A), Hietanen, Salmela, Lindell, Ohtamaa, Ristolainen, Jokipakka, Lajunen – T. Ruutu (A), Kontiola, Aaltonen – J. Jokinen (C), Barkov, Louhivaara – Pihlström, Immonen, Hartikainen – Osala, Wirtanen, Huhtala – Pesonen.
Trenér: Kari Jalonen

Rozhodčí: Sergey Kulakov, Alexander Sergeev – Vít Lederer, Miroslav Lhotský.
Český nároďák se v Brně naposledy představil 29. dubna 2012 při duelu s Ruskem. Chystá Michal Kempný v případě výhry zorganizovat obdobnou děkovačku, kterou diváci mohou znát z utkání modrobílé šlechty? „Vzpomínám si na Petra Hubáčka, který tady před časem řídil hráče a fanoušky. Teď to nechám spíš na divácích, aby v případě našeho úspěchu něco zorganizovali,“ řekl rodák z Hodonína, který se těší na příjezd hokejové legendy Jaromíra Jágra. „Jardu vůbec neznám, ale moc se na něj těším. Chci ho poznat a zjistit, jaký je to člověk a hokejista. Doufám, že mi v kabině nezabere místo a zůstane mi to mé z Komety (smích). Nějakého průvodce naší šatnou dělat pravděpodobně nebudu, kluci to tady celkem znají, takže mapu potřebovat nebudou (smích). Určitě si najdou to, co budou potřebovat," dodal.
První měření sil těchto dvou soupeřů se odehrálo ve středu ve Znojmě a český tým jej zvládl na výbornou. Soupeře přehrál 4:1 (góly: Vondrka, Zaťovič, Sobotka, Erat) a posunul se v tabulce EHT na třetí místo. Přípravné zápasy si užívá také brněnský bek Michal Kempný, který bojuje o závěrečnou nominaci na mistrovství světa. Za Česko doposud odehrál třináct utkání s bilancí (0+2). Na brněnské publikum se samozřejmě těší. „Budu hrát před domácími fanoušky, na které jsem z Brna za sedm let zvyklý. Čekám parádní atmosféru, která by mohla být podobná, jako když hraje Kometa. Chtěl bych, aby kluci viděli, jak to při našich zápasech funguje," uvedl.
Led DRFG Areny zažil poslední hokejovou bitvu přesně 31. března, kdy Kometa ve čtvrtém semifinále bojovala proti Litvínovu. Od té doby zel brněnský svatostánek prázdnotou. V pátek ale znovu ožije a může se těšit na pořádný svátek hokeje. V Brně již od čtvrtka založila svůj tábor česká hokejová reprezentace, která ve městě pod Špilberkem odehraje zápas v rámci EHT. Soupeřem svěřenců Vladimíra Růžičky bude Finsko.
Dobrý den, vítám vás u generálky před domácím šampionátem. Jde o poslední zápas národního týmu před mistrovstvím světa v Praze a Ostravě. Týden před nim bude brněnská DRFG Arena sledovat poslední duel v rámci Euro Hockey Tour mezi Českem a Finskem. Fanoušci se mohou těšit na posily z NHL a na hvězdného Jaromíra Jágra. V sestavě by neměl chybět ani obránce Komety Michal Kempný. Utkání startuje v 18:00.