Tři nejlepší hráči českého týmu na turnaji:

Za zvuku americké hymny se s vámi loučím a těším se někdy na příště na počtenou.
Nejlepší hráči utkání:

USA: Auston Matthews
Česko: Aleš Stezka
Je dobojováno! Český tým ve čtvrtfinále nestačil na velkého favorita z USA a po statečné výkonu padl 2:7. Američané byli celý zápas lepším týme, a po zásluze postupují do další fáze turnaje.
60:00
59:39
Češi se osvobozují.
59:23
Střela Boky z levého kruhu mířila mimo. Obránci Stezkovi pomohli.
59:16
Ještě jedna přesilovka pro USA. Vyloučen je Stránský za podražení.
58:47
Američané již v pěti.
57:46
Zacha se z pravého kruhu snažil procedit puk do střelecké pozice svému spoluhráči, neuspěl ale.
57:00
Američané již ve čtyřech.
56:45
Masonius (USA) je vyloučen za krosček, Američané budou hrát 13 vteřin ve třech.
56:45
Po další střele Zachy bojoval na hranici brankoviště Suchý, dotlačit puk do svatyně se mu ale nepodařilo.
56:20
Dobrá střela Zachy z pravého kruhu. Gólman Sarthou ale puk vytěsnil mimo.
55:45
Američané se ale s přehledem brání a nepouští svého soupeře příliš do útočných výpadů.
55:01
Vyloučen je Fitzgerald za podražení.
54:58
Jašek se dral přímočaře za pukem, Američané půjdou do čtyř.
54:19
Chlapíkův pokus z pravého kruhu, snadná práce pro amerického gólmana.
53:44
USA právě vstřelilo branku!
Američané si ale okamžitě berou nazpět pětibrankový náskok. Opět z bezprostřední blízkosti brankáře Stezky se prosadil kapitán LUKE KUNIN, který se zbavil českých obránců a následně nedal Stezkovi šanci. Asistence: Caleb Jones, Nick Boka.
52:39
Česko právě vstřelilo branku!
Česko snižuje náskok soupeře. PAVEL ZACHA si vyměnil puk s kapitánem Kašem a následně od levého mantinelu trefil přesně horní část americké brány. Asistence: David Kaše, Filip Hronek.
52:30
Roslovic si najel na pravý kruh, jeho střela však mířila těsně mimo.
51:24
Češi hrají v plném počtu.
50:33
Furch v oslabení zatáhl puk do pásma, z pravého křídla se ale ke střele nedostal.
50:08
Češi se zatím dobře brání. Nutno ale podotknout, že Američani se už nikam nemusí hnát.
49:21
Budík (CZE) je vyloučen za držení.
49:21
Střela Floodstranda z levého kruhu končí v lapačce pozorného Stezky. Bude se ale znovu vylučovat a oslabení budou znovu hrát Češi.
48:26
Fischer nabil Whiteovi před bránu, kterého v jasné šanci vychytal Stezka!
48:05
Kalina za sebe nepustil útočníky soupeře a Češi znovu vyhazují.
47:20
Koblížek mohl dávat do prázdné brány po přečíslení tři na jednoho! Puk ale poslal těsně mimo a Češi v oslabení neudeřili.
46:57
Češi se dostali na puk a osvobozují se.
46:34
Přesilovka pro USA. Vyloučen je Zacha za nedovolené bránění.
46:04
Jašek dostal zajímavou nabídku na pravý kruh, z první ale mířil jen do betonu amerického brankáře.
45:03
Češi v plném počtu.
44:22
Fischer si od pravého mantinelu vybruslil na kruh, jeho pokus švihem vyráží Stezka do ochranné sítě.
43:58
Střela Kryse od modré mířila nad. Stezka zasahovat vůbec nemusel.
43:23
Prvnímu útoku se Češi ubránili a vyhazují puk pryč z pásma.
43:01
Hájek (CZE) je vyloučen za nedovolené bránění.
42:39
Dominance USA pokračuje nadále i ve třetí třetině! Hodně prostoru před bránou Stezky dostal JEREMY BRACCO a nikým neatakovaný procedil puk znovu do brány. Asistence: Casey Fitzgerald, Colin White.
42:20
Hájek si vysokou holí sklepl puk na led, rozhodčí však přerušuje hru právě pro tento přečin.
41:40
Jestli měl český tým do třetí třetiny jakékoliv plány, rychlým gólem Ameriky vzaly za své.
40:39
Američané hned z kraje třetí třetiny přidávají pátou branku. U levé tyčky se prosadil důrazný AUSTON MATTHEWS a procedil puk do Stezkovy klece. Český brankář poprvé v zápase inkasuje. Asistence: Matthew Tkachuk, Jack Roslovic.
40:16
Američané začali prvním útokem, pokus Matthewse z mezikruží ale mířil nad břevno české brány.
40:01
Střely na bránu:

ve druhé třetině: 11 – 6
celkově: 31 – 9.
Druhá třetina se více povedla českému týmu, který díky trefě Svobody druhou dvacetiminutovku vyhrál. Američané oproti první třetině výrazně polevili, nabídli svému soupeři více prostoru na ledě a Češi si vytvářeli šance. Možností na vstřelení dalších branek navíc ještě měli. Třetí třetina tak stále ještě může nabídnout naděje Česka na zvrat.
Další třetina začne přibližně v 16:21.
40:00
39:45
Další přečíslení Ameriky dva na jednoho! Greenway ale puk nedostal, jeho spoluhráč přestřelil!
39:25
Následně jeli Američané dva na nikoho, vyhořeli ale na fantastickém zákroku Stezky.
39:21
Obrovská šance Čechů na snížení! Stránský byl sám před Sarthouem, v jasné příležitosti ale trefil jen amerického brankáře.
38:28
Češi se ještě v závěru třetiny snaží dostat k soupeřovi do pásma, Američané ale dobře brání svoji modrou čáru.
37:19
Češi sice vyhráli buly, puk po jejich rozehrávce ale rychle putoval na zakázané uvolnění.
37:08
Střela Kryse končí ve výstroji českého brankáře. Hra je znovu přerušena.
36:06
Hájek na modré neudržel útočné pásmo, Češi přišli o další drobný tlak.
35:20
Tkachuk se zpoza brány snažil zamést puk do českého brankoviště, obránci národního týmu ho ale nakonec dokázali odtlačit do patřičné vzdálenosti.
34:38
Zacha přenechal puk Krenželokovi, který od pravého mantinelu vyslal další pokus na bránu USA. Sarthou však krotí touš ve své náruči.
33:43
V rychlém kontru český útočník Svoboda. Na jeho pokus z levého křídla si však brankář USA počíhal a vyrazil ho zpět do rohu.
33:12
Nahození Ruggiera mířilo těsně mimo.
33:02
Stezka v záplavě dalších střel. Jeho obránci posílají puk alespoň na zakázané uvolnění.
32:34
Greenway mohl přidat pátou trefu, na hranici brankoviště měl puk na holi, ale poslal ho jen do betonu přesouvajícího se Stezky!
31:24
Češi pod tlakem vyhazují puk na zakázané uvolnění.
31:05
McAvoy dostal dobrý pas na prav křídlo, z první ale poslal puk nad břevno české brány.
29:43
Terry se z rohu vymotal až na brankoviště Česka, pod tlakem obránců ale nedokázal puk poslat před Stezku do brány.
28:52
Fitzgerald se snažil před Stezkou tečovat nahozený puk, poslal ho ale mimo tři tyče české brány.
27:38
Aktivní hra českého týmu přináší své ovoce v podobě první vstřelené branky v zápase. Od levého mantinelu napřáhl MARTIN SVOBODA a jeho bomba zaplula pod břevno americké brány. Asistence: Aleš Furch, Petr Kalina.
27:10
Češi přidali na pohybu a jsou momentálně lepším týmem. Další dobrý pokus měl Špaček, na nápadnou přihrávku ale těsně nedosáhl.
26:33
Lepší střelu vyslal z levého kruhu Špaček. Jeho bekhend ale proputoval jen těsně mimo vzdálenější tyč americké brány.
25:59
Češi na chvíli zmáčkli Američany před bránou, pokus Suchého z levého kruhu byl ale velmi nepřesný.
25:27
USA v plném počtu.
25:03
Zbořil nezpracoval na modré puk a Američané se znovu osvobozují.
24:42
Teď si do slibné pozice mezi kruhy sjel Anděl, jeho pokusu švihem ale končí na hrudi připraveného Sarthoua.
24:34
Američané se dobře brání, český tým se nemůže dostat pořádně ani do zakončení.
24:11
Další vyhození Američanů.
23:45
Špačkova střela z levého kruhu byla zblokována. Američané se osvobozují.
23:27
Po faulu na Koblížka je vyloučen Floodstrand. Potrestán byl za hákování.
23:22
Hájek neudržel puk v útočném pásmu, ofsajd českého týmu.
23:00
Střela Kunina z levého křídla mířila jen do vyrážečky českého brankáře.
22:39
Zachův průnik do útočného pásma zastavuje ofsajd. Buly ve středním pásmu.
21:58
Z levého křídla si do dobré šance najížděl Stránský, jeho pokus však pohotově brankář Sarthou dokázal vytěsnit mimo.
21:38
21:19
Střela McAvoye od modré čáry byla sražena mimo. Stezka nemusel zasahovat.
20:50
Tkachuk aktivní na brankovišti Česka. Obránci národního týmu ho však k dorážce nepustili a důrazné odtlačili.
20:11
Češi pokračují v oslabení z první třetiny.
20:01
Střely na bránu: 20 – 3.
První třetina je u konce, vyhráli ji jednoznačně Američané 4:0. Češi sice prvních deset minut hráli s Američany bezbrankově, pod tlakem však dokázali odolávat americkým nájezdům. Vše se zlomilo až ve 12. minutě, kdy Američané poprvé překonali českého brankáře a následně přidali ještě další tři trefy. Do brány šel v 16. minutě Stezka a zatím zastavil příval amerických gólů. Uvidíme, co přinese druhá dvacetiminutovka.
Další třetina začne přibližně v 15:35.
20:00
19:46
Po střele Kryse od modré čáry musel Stezka vytasit další zákrok betonem. Zároveň sudí vykazuje Američany ze třetiny pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
19:38
Stránský (CZE) je vyloučen za hákování.
19:38
Střela Kellera z dobré šance mířila mimo. Americký útočník byl ale faulován.
19:17
Češi se stále snaží hrát aktivně a dostat se do střelecké šance. Američané ale bruslí v naprosté pohodě a české mladíky do šancí vůbec nepouští.
18:09
Střela Kunina z pravého křídla mířila mimo. Stezka nemusel zasahovat.
17:48
Američané jsou stále usazeni v útočném pásmu a motají Čechy kolem Stezky.
16:14
Chlapík hledal křižným pasem na levé straně najíždějícího si Chlapíka, ten však byl pokryt a nemohl puk zpracovat.
15:49
Nahození McAvoye od modré a první úspěšný zákrok pro Stezku.
15:07
Češi střídají brankáře. Místo Vladaře nastupuje do branky jeho kolega Aleš Stezka.
15:07
Oddechový čas českého týmu.
15:07
A tvrdá lekce Američanů pokračuje i nadále. Hodně prostoru dostal na levém křídle LUKE KUNIN, který pohotově dokázal vyražený puk doklepnout zpět do české brány. Asistence: Christian Fischer.
14:18
Velká šance českého týmu na snížení! Po přečíslení tři na dva se po střele Dufka dostal k vyraženému puku Stránský, nepodařilo se mu ho ale přes amerického brankáře zamést zpět do sítě.
14:00
Amerika pokračuje ve své herní převaze. Je naprosto v pohodě.
13:00
Krušné časy pro český výběr. USA je na koni a ve velké pohodě přidává třetí branku! Po teči z hranice brankoviště se o třetí branku výběru USA postaral MIKE FLOODSTRAND. Asistence: Brendan Warren, Casey Fitzgerald.
11:09
Američané přidávají bleskově druhou branku! Ihned po buly ve středním pásmu si najel sám před Vladaře CLAYTON KELLER a s přehledem překonal českého brankáře. Asistence: Jeremy Bracco.
11:02
Američané se však rychle vrátili do pásma a otevírají brankový účet dnešního duelu! Puk se dostal na pravé křídlo k volnému AUSTONU MATTHEWSOVI, který ho pohotově zametl do odkryté části české brány. Asistence: Christian Fischer, Matthew Tkachuk.
10:46
Další vyhození puku, pryč ho poslal tentokrát Dufek.
09:49
Češi vyhráli buly a Jakub Zbořil vyhazuje puk pryč z pásma.
09:45
Krušné časy čekají na Čechy. Vyloučen je Krenželok za hákování.
09:18
Nahození Warrena z pravého kruhu mířilo těsně mimo Vladařovu bránu. Ten nemusel zasahovat.
09:05
Ofsajd ale i na druhé straně. Kunin s vjetím do pásma tak dlouho váhal, až jeho spoluhráč přejel modrou čáru.
08:45
Následující útok Chlapíka však brzdí ofsajd.
08:25
Češi otupili úvodní tlak USA a dostávají se častěji do útočného pásma.
08:09
Zakázané uvolnění Ameriky. Té se teď nepovedl přechod do útočného pásma.
07:56
Rychlý český kontr zakončený nahozením Anděla. Snadná práce pro Sarthoua a buly po jeho levici.
07:42
Hostující Matthews již zvedal ruce nad hlavu, jeho pokus po obkroužení brány však dokázal Vladař vykopnout mimo. Následně hra přerušena pro posunutí brány.
06:57
Suchý se snažil důrazem prosadit na hranici brankovišti soupeře, nakonec ale byl odtlačen pryč.
05:26
Bracco se snažil dorážet u levé tyče, Vladař však dobře ucpal celý inkriminovaný prostor.
05:14
Zakázané uvolnění Ameriky. Vhazovat se bude snad poprvé před Sarthouem.
04:47
Nahození Hájka od modré na druhé straně hřiště. Puk k americkému brankáři však ani nedoputoval.
04:02
Až teď se českým mladíkům podařilo vystřídat, na ledě jsou čerstvé síly.
03:52
Český tým stále pod tlakem. Puk aktuálně putuje na zakázané uvolnění. Unavená pětice nemůže vystřídat.
03:10
Další nahození Fischera. Vladař na puk vůbec neviděl, puk ho ale trefil do betonů.
02:19
Další zmatky před Vladařem! Po nahození Fischera od modré poskakoval puk po českém brankovišti, česká obrana ho ale nakonec dokázala odpálit do bezpečí.
01:36
A Američané pokračují ve svém náporu! Druhá lajna si vytvořila tlak kolem brány Česka, všechny pokusy ale mířily jen do Vladaře.
00:59
Tkachuk vyslal do samostatného nájezdu Matthewse, ten chtěl českého gólmana Vladaře vymíchat, do zakončení se ale nedostal.
00:22
Američani se ihned vrhli do útočného pásma, český tým je ale k první střele nepustil.
00:01
Hráči jsou již na ledě, utkání bude moci brzy začít!

USA: Sarthou (Oettinger) – Krys, McAvoy, Jones, Boka, Fitzgerald, Ruggiero, Masonius – Tkachuk, Matthews, Roslovic – Bracco, Keller, White – Kunin (C), Greenway, Fischer – Warren, Floodstrand, Thompson – Terry.

Česko: Vladař (Stezka) – Hájek, Zbořil, Hronek, Krenželok, Kalina, Budík, Adámek – Zacha, Špaček, Kaše (C) – Chlapík, Koblížek, Jašek – Stránský, Suchý, Dufek – Anděl, Furch, Svoboda – Procházka.

Rozhodčí: Koch (SUI), Solem (NOR) – Buese (FIN), Tscherrig (SUI).
Postoupit dále by však z této čtvrtfinálové bitvy chtěla i Česká republika. Svěřenci trenéra Jakuba Petra sice prohráli zápasy s Finskem a Kanadou a v tabulce skupiny B skončili na třetím místě, jejich výkony ale mají stoupavou tendenci, což se potvrdilo v zatím posledním zápase proti Švýcarsku. Češi ví, že favority nejsou, Američanům ale chtějí oplatit loňskou porážku z finále a doufají v malý hokejový zázrak.

Zápasy Česka na turnaji:
Finsko – Česko 6:1
Lotyšsko – Česko 1:4
Česko – Kanada 2:3
Česko – Švýcarsko 5:0
Jednoznačným favoritem celého duelu jsou bez pochybu USA. Američané již sice jednou na turnaji klopýtli, když prohráli s Ruskem, i tak ale s přehledem udrželi druhé místo v tabulce skupiny A a s největším počtem vstřelených branek (30 branek ze čtyř zápasů) potvrzují, že stejně jako minulé roky nemohou myslet na nic jiného než na titul.

Zápasy USA na turnaji:
Rusko – USA 3:1
Slovensko – USA 0:10
USA – Švédsko 6:4
USA – Německo 13:1
Pěkný den ze švýcarského Lucernu při sledování prvního čtvrtfinále MS U18. O postup mezi nejlepší čtveřici turnaje si to již od 14:45 rozdají Spojené státy americké s českým národním týmem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.