Z mé strany je to vše, přeji dobrou noc (či ráno) a pohodový víkend. Někdy příště se na vás budu znovu těšit u onlajnů z play-off NHL, do té doby na počtenou!
Tři hvězdy zápasu:

1. Carl Hagelin (NYR) 1+0
2. Henrik Lundqvist (NYR) 37 zákroků, 1 gól, úsp. 97,4 %
3. Marc-André Fleury (PIT) 34 zákroků, 2 góly, úsp. 94,4 %
I dnes byl domácí svatostánek Jezdců vyprodán, do slavné MSG si našlo cestu rovných 18006 diváků.
Madison Square Garden je na nohou, extatičtí fanoušci svým miláčkům aplaudují vestoje. Aktéři této série si – jak tradice velí – podávají ruce, Rangers ve druhém kole narazí na vítěze série Washington – New York Islanders.
70:52
Rangers právě vstřelili branku!
Asi jsem to zařekl, protože ani ne minutu na to propálil bezmocného Fleuryho CARL HAGELIN, čímž rozhodl o postupu Jezdců do druhého kola! Tučňáci nezvládli prodloužení posedmé v řadě a sezóna pro ně končí už v prvním kole. Asistence: Ryan McDonagh, Dominic Moore.
70:06
První prodloužení se přechýlilo do své druhé poloviny, šancí už k vidění není tolik jako v úvodních minutách.
69:22
Paul Martin vkleče zblokoval Nashův projektil z voleje, Fleury nemusel zasahovat.
68:56
Justin Falk jen vyhodil puk do útočného pásma a odjel střídat, stejně jako ostatní hráči na ledě.
67:58
Brandon Sutter se individuálně daleko neprobil a v útoku jsou znovu domácí.
67:09
Fleury na poslední chvíli vyrazil puk z dosahu dotírajícího Millera, Maxim Lapierre vyráží na opačný pól kluziště.
66:43
Kotouč je ve středním pásmu, Dan Boyle nemá komu přihrát, a tak vyčkává.
65:51
Ofsajd a v něm Kevin Hayes, bude následovat buly ve středním pásmu.
65:22
Hraje se nahoru dolů, Lapierre minul branku a Rick Nash okamžitě vyráží do protiútoku. Předváděná hra se musí líbit.
64:39
Crosby nepředstihl mohutného McDonagha a kotouč končí na zakázaném uvolnění.
64:30
Sidney Crosby měl na holi rozhodnutí, ale Henrik Lundqvist vsedě parádně zasáhl!
64:19
Dominic Moore z rychlého protiútoku nastřelil jen připraveného Fleuryho.
63:22
Dumoulinova střela nemířila mezi tři tyče, ale Kunitz se za Lundqvistovou klecí zmocnil puku.
62:21
Martinův pokus na Lundqvista neprošel, Hörnqvistův už ano – jenže domácí gólman pohotově zakročil.
61:54
Chris Kreider se zmocnil Dumoulinem odevzdaného puku a razantně vypálil, Fleury bezchybně zasáhl.
61:02
Boyleova nenápadná střela byla zblokována, Tučňáci posléze vyhodili puk na zakázané uvolnění.
60:34
Lundqvist si připsal první zákrok prodloužení, hosté dál zůstávají v útočném pásmu.
60:01
Začalo prodloužení.
Jdeme do prodloužení! Šedesát minut čistého času o vítězi nerozhodlo, Tučňáci budou v nastaveném čase odvracet konec sezóny. Prodloužení by mělo začít ve 3:57.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:32
Puk se ocitl mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu.
59:17
Maxim Lapierre se natlačil až před Lunqvista a vybojoval důležité buly v útočném pásmu.
59:01
Oddechový čas pro hosty, poté se bude vhazovat před Fleurym.
58:31
Malkinův pokus si cestu za záda Henrika Lundqvista nenašel a zatím vše nasvědčuje tomu, že půjdeme do prodloužení.
57:47
Brassard těsně přestřelil branku a Hörnqvist okamžitě vyráží do protiútoku.
57:11
Kreiderova nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude před Lundqvistem.
56:47
Fleury zalehl puk těsně před Brassardem, který by v opačném případě dorážel do poloodkryté branky!
56:11
Před Danem Boylem zívala odkrytá klec, ale domácí zadák ji minul! Lavička Tučňáků si zhluboka oddechla.
55:18
Nyní už to neplatí, Blake Comeau vybojoval touš pro Suttera a v útočném pásmu hrají znovu hosté.
54:43
Brassardův bekhendový pokus Fleuryho nepřekvapil, Rangers posléze udrželi útočné pásmo.
54:06
Kreider neměl komu přihrát, a tak puk jen nahodil směrem k Fleurymu, kde černou pryž sbírá Patric Hörnqvist.
53:15
Třetí třetina zatím jednoznačně patří hostům, ale stále platí vyrovnaný stav. Rozhodne se ještě v základní hrací době?
52:42
Coleův projektil od modré se od Boyleova chrániče odrazil do rohu, hosté však zůstávají v útočném pásmu.
51:46
Nevymysleli vůbec nic, naopak se museli mít na pozoru proti samostatnému průniku Kevina Hayese. Fleury ale zasahovat nemusel.
51:15
Hörnqvist v šermovačce přetlačil St. Louise a zavezl puk do útočného pásma. Co vymyslí Tučňáci?
50:54
Skrytý pokus Jevgenije Malkina skončil v Lundqvistově výstroji, hra je přerušena a pokračovat se bude po komerčním brejku.
50:29
Dumoulin se zmohl jen na nekonstruktivní vyhození puku, kterého se posléze zmocnili zadáci New Yorku.
49:45
Centrovaná přihrávka Yandlea nebyla přesná a domácí se musí mít na pozoru, poněvadž Downie okamžitě podniká protiútok.
49:03
Nash dostal puk baseballovým způsobem do středního pásma, kde o něj bojuje Winnik s Fastem.
48:15
Chorney namazal J.T. Millerovi, který střelou zápěstím orazítkoval břevno Fleuryho klece!
47:39
Nebude to zakázané uvolnění, Kreider byl rychlejší než Lovejoy a vybojoval buly v útočném pásmu. Teď nás ale čeká komerční přestávka.
46:47
Domácí už jsou samozřejmě v plném počtu, Daniel Winnik vyčkává ve vlastní obranné třetině.
46:05
Sidney Crosby orazítkoval brankovou konstrukci! Při Lundqvistovi stáli všichni svatí.
45:26
Hörnqvist ani posléze Martin Lundqvista nepřekonali a Newyorští znovu vyhazují.
45:05
Kompenzace za přísné Girardiho vyloučení? Boyleovi teď bylo odpuštěno hákování střílejícího Perrona, hra plyne dál.
44:39
Marc Staal vyhazuje puk přes všechny čáry, domácí se osvobozují.
44:14
Crosby sebou po souboji s ležícím Girardim (NYR) plácl o led a zadák Rangers za to půjde na trestnou lavici.
43:36
Girardimu se nepodařilo vyhodit, Paul Martin udržel puk na modré a následně přihrál Kunitzovi.
43:03
Sutterovu jedovatici vyrazil Lundqvist jen k padajivšímu Comeauovi, který ale nezamířil mezi tři tyče!
42:20
Lapierreův pokus nebyl přesný, puk je v rohu kluziště.
41:32
Hagelin využil Chorneyho nedůslednosti a vybruslil si před Fleuryho, jeho následnou ránu hostující gólman skvěle vytěsnil!
40:55
Crosby napřáhl z mezikruží, Ryan McDonagh jeho projektil obětavě zblokoval.
40:28
Dan Boyle už byl ve středním pásmu, domácí musí vyklidit pozice – ofsajd.
40:01
Bitva o každý centimetr ledu pokračuje, i v prostředním dějství padla jen jediná branka – ve 38. minutě vyrovnal na 1:1 Spaling. Pens se zvedli a byli svému hostiteli minimálně vyrovnaným soupeřem, bude tento trend pokračovat i ve třetí periodě? To se dozvíme ve 3:03.
40:00
39:55
Tučňáci si ještě do statistik připsali jednu střelu, kterou se prezentoval Malkin. Lundqvist bez problémů zasáhl.
39:44
Rob Scuderi zakládá pravděpodobně poslední akci druhé třetiny, nic převratného už ani jeden tým nestihne.
39:19
Marc-André Fleury nepustil za svá záda ani Mooreovu dorážku, o hůl Chorneyho se následně puk odrazil do ochranné sítě.
38:44
Lovejoy vypíchl puk St. Louisovi a vyhnal domácí borce z útočného pásma, do konce prostřední dvacetiminutovky zbývá něco málo přes minutu.
37:56
Další obrovská šance hostů, ale Comeau ani Malkin nedokázali překonat Lundqvista, který vytáhl dva parádní zákroky!
37:23
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Padajivší NICK SPALING z hranice domácího brankoviště tělem dorazil Crosbyho pokus za Lundqvista – ale s pořádnou porcí štěstí, touš se totiž odrazil do sítě od tyčky. Asistence: Steve Downie, Sidney Crosby.
37:12
Ben Lovejoy byl u vyhozeného puku jako první, což znamená, že se bude vhazovat před Lundqvistem.
36:28
Jeho rozehrávku však vystihl Martin St. Louis a vyhnal hosty do jejich vlastního pásma, domácí velmi pozorně brání.
35:52
Dumoulinovi se napodruhé podařilo rozehrát, Blake Comeau zaváží touš do útočného pásma.
34:51
McDonaghova nepřesná přihrávka vyhnala Jezdce z pásma, Comeau už netrpělivě přešlapuje na trestné lavici a je připraven naskočit do hry.
34:14
Fleuryho bleskurychlý přesun znemožnil St. Louisovi skórovat a hostující gólman si pohlídal i dorážku Chrise Kreidera!
33:38
Ani jedna z Boyleových dělovek od modré se neujala a Tučňáci se osvobozují.
33:00
Ta právě končí, jelikož Blake Comeau (PIT) je za držení odeslán za katr.
32:31
Jenže Rangers mají k dispozici signalizovanou výhodu...
32:04
Ian Cole vybojoval další útočné buly, hosté jsou v posledních minutách lepším týmem.
31:12
Henrik Lundqvist předvedl zákrok večera! Madison Square Garden aplauduje švédskému brankáři proti zázračnému vykopnutí betonu proti dorážce Hörnqvista z bezprostřední blízkosti.
30:43
Hörnqvist zkusil štěstí z otočky, ale trefil jen nastavenou vyrážečku domácího brankáře.
30:24
Henrik Lundqvist vytáhl svůj typický zákrok vsedě proti tvrdému Dumoulinovu projektilu od modré a přerušil hru, která bude pokračovat po komerčním brejku.
29:45
Martin nyní zaváhal ve vlastním obranném pásmu a namazal dotírajícímu Millerovi, jehož dělovou ránu z ostrého úhlu Fleury eliminoval svým betonem.
29:04
Do dobré pozice dostal nabito Paul Martin, ale bezchybného Lundqvista nepřekonal!
28:37
Domácím se nedaří rozehrát, Hunwickovi teď vypomáhá i brankář Lundqvist.
27:54
Daniel Winnik se propracoval do útočného pásma a po překročení modré čáry vypálil, "Král Henrik" v pohodě zasáhl betonem.
27:08
Po ose St. Louis – Brassard se puk dostal na Nashovu hůl, nejpilnější snajpr Rangers ale z pravého kruhu těsně minul Fleuryho svatyni!
26:41
Sutterův bekhendový pokus Lundqvistovu klec přímo neohrozil, domácí v podstatě nepouštějí soupeře do šancí.
26:18
J.T. Miller se zčistajasna ocitl před Fleurym, gólman Pittsburghu ale vytáhl parádní zákrok!
25:27
Rick Nash se prokousal do zakončení, ale jeho projektil švihem Fleury vytěsnil do rohu.
24:38
Hunwickova dalekonosná přihrávka byla tečována, a tak musí Lovejoy pokračovat ve hře – o icing se nejedná.
23:56
Další zajímavé přečíslení Newyorčanů, Boyleova skákavá přihrávka ale nenašla svého adresáta a kotouče se ujal Dumoulin.
23:07
Dlouho se hraje bez přerušení, Chris Kunitz bojuje o puk u plexiskla ve středním pásmu.
22:12
Brassard s Nashem ujížděli ve dvou proti jedinému hráči Pens, první jmenovaný vzal akci na sebe a Fleury vytáhl perfektní zákrok, neujala se ani následná dorážka dojíždějícího Yandlea!
21:45
Derick Brassard už je na ledě, vhazovat se bude v útočném pásmu Pittsburghu.
21:10
Díky Nashovi se Jezdci osvobodili a oba týmy střídají.
20:43
McDonagh přišpendlil Hörnqvista na hrazení, Kunitz s Martinem však udrželi hosty v útočném pásmu.
20:18
Jevgenij Malkin nahodil ještě z neutrální zóny touš na Lundqvista, ten jej radši skryl ve své výstroji.
20:01
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, po které odcházejí do šaten v lepším rozmaru domácí Jezdci. Ti vedou od páté minuty, kdy se v přesilovce prosadil Stepan. Rangers mají očividnou převahu, což se promítlo i do počtu střel na branku – dvanáct ku šesti v neprospěch Pittsburghu. Druhá perioda začne ve 2:07.
20:00
19:44
Za hranicí pravidel Brassard (NYR) zahákoval Scuderiho – druhá početní výhoda pro Pens.
19:01
Rozběhla se poslední minuta třetí třetiny, David Perron čeká ve vlastním pásmu na dostřídávající spoluhráče.
18:24
Rozehrávku Rangers nechtěně tečoval čárový rozhodčí Brisebois a puk se odrazil na Dumoulinovu hůl.
17:38
Strážce hostující svatyně může zůstat v klidu, Kevin Hayes se totiž ocitl v ofsajdu.
17:29
Fleury vyklepal černou pryž z lapačky příliš pozdě – až po hvizdu rozhodčího. Vhazovat se bude po levici pittsburského gólmana.
16:56
Trma-vrma v obranném pásmu Pens, Rob Scuderi se štěstím dostal skákavý puk ze třetiny.
16:02
Druhý jmenovaný Crosby vybojoval buly před Lundqvistem, které bude vhozeno po komerční přestávce.
15:56
Kunitz otáčí hru a společně s Crosbym se snaží založit protiakci.
15:09
Fleury vytasil další parádní zákrok proti šikovné teči Millera a Carl Hagelin posléze pálil těsně nad!
14:47
McDonagh vysunul J.T. Millera v momentě, kdy Winnik opustil trestnou lavici.
14:27
Norský šikula Zuccarello vypálil z první, Fleury puk jistě lapil a přerušil hru.
13:53
St. Louis dorážel vlastní střelu a těsně minul pravou tyč! Lovejoyovi se však posléze nepodařilo vyhodit.
13:21
Kolotoč přihrávek útočících Jezdců je pastvou pro oči, avšak Fleury zatím zasahovat nemusel.
12:47
Za držení si jde na dvě minuty odpočinout Daniel Winnik (PIT).
12:43
Nick Spaling vyhodil za cenu zakázaného uvolnění, Marc-André Fleury tak zůstane v permanenci.
12:11
Ian Cole rozduněl jen zadní mantinel, Girardi posléze zblokoval následnou dorážku z hole Sidneyho Crosbyho.
11:37
Hagelinovu přihrávku vystihl Crosby a vysunul Comeaua, který upaluje vstříc útočnému pásmu.
10:48
Stepanův projektil Fleuryho nerozhodil, pokračovat se bude po komerční přestávce.
10:15
Lundqvist zasahuje a ve spolupráci s obránci vyhazuje kotouč do středního pásma.
09:43
Daniel Winnik dnes dostává relativně hodně prostoru na ledě a dokonale toho využívá, nyní dostal Pens do útočné třetiny.
08:57
To bylo těsné. Brassard přiťukl puk Zuccarellovi, který mířil nad Fleuryho rameno, ale naštěstí pro hostujícího gólmana i nad břevno jeho svatyně.
08:41
Hrdina čtvrtého mače Kevin Hayes nemířil mezi tři tyče a Taylor Chorney okamžitě zakládá protiakci.
08:24
Nevymyslela nic, na opačný pól kluziště se vydal Winnik a vybojoval buly před Lundqvistem.
07:43
Rob Scuderi nedokázal rozehrát, Zuccarello vybojoval touš pro Yandla. Co vymyslí posila z Arizony?
06:48
Derick Brassard už je na ledě, hosté zůstávají v útočném pásmu – jmenovitě Lapierre.
06:25
Jevgenij Malkin využil Nashova zaváhání, vypíchl mu puk a najel si před Lundqvista. Posléze obdržel přesný pas, jenže bekhendovým blafákem "Hanka" nepřekonal!
05:49
Nebe a dudy. Hostům se na rozdíl od Newyorských v početní výhodě vůbec nedaří, Dominic Moore střádá vteřinky v útočném pásmu.
04:48
Zuccarellova šance zůstala nevyužita, Brassard (NYR) navíc posléze fauloval. První přesilovku si zahrají i Tučňáci.
04:23
Bleskurychle využitá přesilovka, domácí jdou do vedení! Ben Lovejoy nedokázal vyhodit kotouč z pásma, čehož využil Boyle a tvrdě vypálil. Fleury vyrazil puk jen k DEREKU STEPANOVI, jenž bez problémů otevřel skóre. Asistence: Dan Boyle, Derick Brassard.
04:11
Nick Spaling (PIT) za hranicí pravidel podrazil St. Louise a putuje na lavici hříšníků.
03:25
Rychlík Kreider tvrdě vypálil z pravého kruhu, ale Fleury vykopl kotouč levým betonem!
03:02
Nepřesná rozehrávka Jezdců skončila na icingu a hra se vrací před Henrika Lundqvista.
02:48
Celá situace se opakovala, jen s tím rozdílem, že "Flowerovu" pozornost tentokrát otestoval Carl Hagelin.
02:44
Obávaný kanonýr Rick Nash vypálil prakticky okamžitě po buly, ale lapačka Fleuryho byla na svém místě.
02:38
Pas na Crosbyho postrádal přesnost a touš končí až na zakázaném uvolnění.
02:04
Hosté se usadili v pásmu, ale Lapierrova střela Henriku Lundqvistovi žádné potíže nenadělala.
01:18
Winnik nahodil touš za branku, tam se jej ujal Lundqvist a rychle rozehrál.
00:43
Brandon Sutter dostal puk do útočného pásma, ale tam včas zasáhl Marc Staal.
00:01

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, Staal, Boyle, Yandle, Hunwick – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, Miller – Hagelin, Hayes, St. Louis – Glass, Moore, Fast.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Lovejoy, Scuderi, Cole, Dumoulin, Chorney – Kunitz, Crosby, Hörnqvist – Comeau, Malkin, Perron – Spaling, Sutter, Downie – Wilson, Lapierre, Winnik.

Rozhodčí: Wes McCauley, Justin St. Pierre – David Brisebois, Pierre Racicot.
Do utkání nezasáhne ani jeden český či slovenský hráč.

Předchozí zápasy série:

NY Rangers – Pittsburgh 2:1
NY Rangers – Pittsburgh 3:4
Pittsburgh – NY Rangers 1:2
"Celý rok jsme tvrdě makali, abychom mohli play-off začínat doma. Toho se pokusíme využít i dnes a potěšit naše skvělé fanoušky," řekl bojovně centr Rangers Derick Brassard. Trenér domácích Alain Vigneault předpokládá, že se znovu žádné gólové hody dít nebudou, ba naopak, cenu zlata může mít každičká branka. Jezdci ovládli devět z posledních jedenácti vzájemných zápasů, Tučňáci to tak budou mít v beznadějně vyprodané Madison Square Garden o to těžší. Elitního forvarda Pens Jevgenije Malkina limituje drobné zranění, hrát přesto bude. Speciální střetnutí čeká hostujícího kapitána Sidneyho Crosbyho, jenž nastoupí do svého stého mače ve vyřazovacích bojích NHL.
Dobrý den! Vítejte u sledování textového přenosu ze zápasu play-off kanadskoamerické NHL. Pátým zápasem pokračuje série mezi New York Rangers a Pittsburgh Penguins, Jezdci vedou 3:1 na zápasy a dnes si mohou zajistit postup. Povede se jim to, nebo Pens odvrátí konec sezóny? Moudřejší budeme v 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.