Dnešní utkání v Nassau Coliseum navštívilo 16 170 diváků.

2. John Tavares (NYI) 1+1
3. Cal Clutterbuck (NYI) 1+0
Československá stopa v utkání

Jaroslav Halák (NYI) 38 zákroků, 1 inkasovaný gól, 97,4 %
Utkání je u konce, Islanders vítězí 3:1 a srovnávají tak stav série, kterou rozhodne až sedmé utkání! Dnes jsme opět mohli vidět velmi tvrdý styl hry od obou týmu, hodně aktivní v tomto ohledu byla především čtvrtá lajna domácích. Po pohledné individuální akci otevřel skóre John Tavares. Caps si však vypracovali tlak a pět vteřin před koncem první třetiny vyrovnali zásluhou Johna Carlsona. Ve druhém dějství branka nepadla, rozhodující gól si tentokráte připsal Nikolaj Kuljomin, jenž využil velké nepozornosti zadního valu soupeře. Výhru domácích pojistil gólem do prázdné branky Cal Clutterbuck.
Hromadná bitka se strhla po závěrečné siréně! Pustily se do sebe obě pětky, vše to, zdá se, začal Ovečkin. K žádnému vážnějšímu pěstnímu souboji nedošlo, rozhodčí od sebe postupně odtrhli všechny dvojice. Avšak tento konflikt nám dokázal, že v sedmém utkání se rozhodně opět nebude hrát v rukavičkách a máme se tedy na co těšit!
60:00
59:57
Ještě jeden icing a jedno vhazování před Halákem, ale Islanders posílají sérii do rozhodujícího sedmého zápasu!
59:49
Carlson to ještě zkusil od modré čáry, Halák střelu dobře viděl a puk vyrazil.
59:42
Boychuk se pokusil trefit prázdnou branku, ale minul a je z toho zakázané uvolnění.
59:29
Holtby znovu na střídačce!
59:07
Islanders právě vstřelili branku!
Zdá se, že je s největší pravděpodobností rozhodnuto! Ve středním pásmu puk vybojoval CAL CLUTTERBUCK a od modré čáry trefil prázdnou branku Capitals. Asistence: Johnny Boychuk.
58:53
Šanci rozhodnout měl Matt Martin, ale nedostal se přes Niskanena.
58:34
Leddy vyhodil po mantinelu a Martin puk protečoval do útočné třetiny, ale je z toho pouze icing.
58:29
A Holtby zůstává na střídačce, Capitals jsou v šesti!
58:29
Kotouč zamířil mezi střídačky, unavená pětice Islanders může konečně vystřídat. Kouč hostujícího celku Barry Trotz zažádal o oddechový čas!
57:49
Kuzněcov hledal Ovečkina, ten ale nezpracoval. Hráči Washingtonu teď svého soupeře mačkají, co to jde.
57:20
Ovečkinova křižná přihrávka byla zblokovaná, ale Caps stále zůstávají u kotouče...
57:11
Sporné zakázané uvolnění domácích. Očekáván je enormní tlak Capitals. Dočkají se hosté vyrovnání?
56:38
Carlsonova rána od modré trefila pouze stojícího Brouwera, Halák nemusel zasahovat.
55:55
Casey Cizikas nyní zle zatápěl obraně soupeře. Puk měl na holi dobrou půlminutku a získal spoustu cenných vteřin.
55:29
Latta dojel k puku rychleji než Mayfield, icing to tedy nebude.
54:27
Teď měl Halák obrovské štěstí! Po jednoduché střele vyrazil kotouč jen před sebe, kde se ho chopil Jay Beagle a orazítkoval horní tyč!
53:47
Hra se teď bez vážnějších šancí stěhuje z jednoho konce kluziště na druhý. Islanders už se pochopitelně nikam nepoženou.
53:10
Kuzněcov teď velice štiplavou ranou trefil Haláka do masky.
52:34
Rychlý protiútok Isles málem skončil třetí brankou! Po Kuljominově projektilu vyrazil Holtby puk jen na volného Grabovského, který však na volný touš těsně nedosáhl.
52:14
Tavares přihrál rukou a rozhodčí to okamžitě zaznamenal, hra se postěhuje do střední třetiny.
51:56
Clutterbuck pouze nahodil puk a po dlouhém pobytu na ledě odchází zaslouženě střídat.
51:19
Domácí jsou před Holtbym doslova zabydleni, ale všechny zákroky, které si brankář Caps připíše, jsou pro něj samozřejmostí.
51:05
Ihned po vhazování to zkusil dnešní debutant Mayfield, Holtby opět připraven.
50:59
Grabovskij vyslal na steč rychle bruslícího McDonalda, po jehož ráně má Holtby puk ve své výstroji.
50:33
Teď si Capitals možná až příliš hleděli Johna Tavarese, kterého sestřelil Ovečkin a společně s Alznerem u něj nepochopitelně zůstali stát a úplně přestali vnímat okolní hru! Mezitím se po Leddyho pasu ke kotouči dostal NIKOLAJ KULJOMIN, využil volného prostoru a forhendovou kličkou překonal Holtbyho Pro hosty velice hloupý a zbytečný gól. Asistence: Nick Leddy, John Tavares.
49:44
Carlson chyboval ve středním pásmu, nakonec ale své zaváhání včas napravil, když vložil hůl do střely Brocka Nelsona. Vhazuje se po levé ruce Bradena Holtbyho.
49:20
Leddy lehkým nahozením na Holtbyho získává pro své spoluhráče útočné pásmo, brankář Caps se neodvážil rozehrát.
48:38
Tvrďák Martin u hrazení zboural Carlsona. Čtvrtá lajna opravdu odvádí svou práci velmi dobře, pro Martina je to už dnešní jedenáctý hit.
48:24
Kotouč se po nejistém zákroku Haláka odrazil na hůl Jasona Chimery, proti jehož bekhendu byl slovenský brankář už stoprocentní.
47:40
Okposo se do šance přes dobře bránícího Niskanena nedostal.
47:11
Leddy nebyl příliš důsledný při rozehrávce a do šance se dostal Ward, Halák opět na svém místě.
46:55
Po Holtbyho zákroku se spustila další hromadná pošťuchovaná. Rozhodčí ale nyní vylučovat nebudou. Tempo zápasu po začátku třetího dějství výrazně opadlo a brankáři jsou velice jistí, zdá se, že kdo dá příští gól, ten vyhraje.
46:46
Okposo se snažil tečovat Baileyho nahození, ale na puk nedosáhl.
46:08
Zpoza branky našel Johansson volného Beaglea, Halák si proti jeho ráně však dobře vystoupil a nepustil puk za svá záda.
45:44
McDonald vyhrál rychlostní souboj s Niskanenem, zakázané uvolnění se tedy nepíská.
45:00
Backstromovo nahození se vehementně snažil dorazit Ovečkin, ale Hickey byl proti a rezolutním odpalem posílá touš do bezpečí.
44:39
Teď už to Ward zkusil mnohem nebezpečněji, ale Halák byl opět pozorný.
44:30
Wardovo lehké nahození bylo pro slovenského brankáře pouze takovým bonbónkem.
44:20
Puk končí v ochranné síti, vhazování po pravici Jaroslava Haláka.
44:00
Domácí jsou v dosavadním průběhu třetího dějství lepším celkem. Caps překvapivě nejsou vůbec aktivní.
43:17
Baileyho rána se přes brusle obránce Gleasona dostala až k Holtbymu, ten se štěstím puk vyráží.
42:26
Puk se šťastně odrazil ke Grabovskému, ten rozhýbal ramena, zbavil se obránce, ale sám před Holtbym pouze vysoko přestřelil.
42:04
Po chybě Niskanena se do zakončení dostal Okpsoo. Nemířil vůbec špatně, ale Holtby si s jeho pokusem poradil.
41:39
Bailey hledal Okopsa, jenže do jeho přihrávky se skvěle položil Orpik. Parádní obranný zákrok tvrďáká z týmu z hlavního města!
41:31
Tavares se dostal do zakončení, Holtby byl na svém místě a má puk ve svém držení.
41:05
Leddy si položil Brouwera, natáhl ke střele, ale minul.
40:56
Nakonec je tu icing Washingtonu.
40:34
Čtvrtá lajna Islanders se usadila v Holtbyho bezprosřední blízkosti, avšak Caps je k žádné šanci nepustili.
40:01
Na úvodním buly Beagle přetlačil Cizikase.
40:01
Bude tohle poslední třetina Islanders v Nassau Coliseum? Pojďme to zjistit.
Druhé dějství nám branku nepřineslo. Herní obraz zůstal stejný jako v prvním dějství, možná se ještě trochu více přitvrdilo. V rozmezí půl minuty měli dobré šance domácí, ale při Holtbym v obou případech stáli všichni svatí. Na konci periody si osobní desetiminutový vykoledoval obránce Islanders Matt Donovan. Třetí třetina začne přibližně ve 23:19.
40:00
39:56
Jevgenij Kuzněcov se ještě dokázal prosmýknout po pravé straně a střelou na vzdálenější tyč vylekat Haláka.
39:46
Icing domácích, Holtby musí být i ke konci třetiny v plné permanenci.
39:17
Tavares se zkusil prodrat mezi čtyři bránící protihráče a pochopitelně neuspěl. Puk se však odrazil na volného Stromea, který ranou z první prověřil Holtbyho.
39:01
Boychuk byl v útočné třetině dříve než kus černé gumy, pískáno ofsajdové postavení.
38:53
Carlson se povedenou kličkou vyhnul Boychukovi, ale celou akci zhatil velmi nepřesnou přihrávkou.
38:24
Po poměrně dlouhé době se po Holtbyho zásahu přerušuje hra. Do kabiny odchází, který vyfasoval desetiminutový osobní trest. Zřejmě si neodpustil nějakou nemístnou poznámku na adresu hlavního sudího.
38:03
Další tvrdý hit. Tentokráte to byl Niskanen, jenž si počkal na Grabovského a vůbec se s ním nemazlil.
37:39
Laich vyslal do slibné šance Lattu, tomu však v ten nejdůležitější moment touš odjíždí od hole.
37:11
Martin si počíhal na Gleasona a tvrdým hitem ho pořádně přišpendlil na hrazení.
36:51
Kotouč končí na lavičce Islanders, bude se vhazovat ve středním pásmu.
36:11
Strome se obtočil kolem Holtbyho svatyně a jeho pas se dostal až na modrou čáru k Leddymu, který nezamířil vůbec přesně.
35:24
Brouwerův přízemní pokus mezi tři tyče nezamířil, s odpovědí se žene Okposo.
34:55
Grabovskij zpoza branky přihrál Kuljominovi, ten si přehodil puk do bekhendu, ale Holtby po fantastickém zákroku nepustil puk za svá záda!
34:50
Na druhé straně se do zakončení prodral Grabovskij, ale Holtby proti jeho nepřesnému pokusu nemusel nijak zasahovat. Čeká nás další komerční přestávka.
34:27
Ne úplně jistý zákrok si proti střele Burakovskyho připsal Halák, ale naštěstí pro něj se puk odkutálel mimo brankoviště.
33:55
Oba týmy jsou v plném počtu.
33:26
Johansson rozpohyboval své rychlé nohy a zavezl puk do útočného pásma, kde si všiml z druhé vlny najíždějícího Greena, který nabídkou na teč vyzval ke skórování Kuzněcova, ten však na puk nedosáhl.
32:50
Mike Green zblokoval Tavaresovu střelu a od jeho brusle se puk odrazil mimo hrací plochu.
32:13
Backstrom teď pořádnou chvíli držel puk na své hokejce a motal hlavy hráčů soupeře. Nakonec přihrál Ovečkinovi, ten však nemířil vůbec přesně.
31:55
Máme tu první vážnější konflikt! Po přerušení hry se Martin vrhl na Beaglea, poté se k němu přidali i zbývající členové čtvrté útočné formace domácích. Matt Martin už sedí na trestné lavici, kde si odsedí dvě minuty za hrubost. Stejný trest odpykává i hostující Michael Latta.
31:44
Alzner za brankou prohrál souboj a Ryan Strome se vynořil před Holtbym a štiplavou střelou ho donutil k dalšímu dobrému zásahu.
31:17
30:34
Johanssonovu střelu zablokoval Leddy, puk se odrazil na hůl Johnnyho Boychuka, který zakládá další útočné snažení.
30:06
Johansson se hnal bok po boku s Hickeym na Haláka, obránce Islanders však ze svého arzenálu vytáhl další skvělý obranný zákrok a šanci zhatil.
29:42
Po Boychukově nahození se puk odrazil od zadního mantinelu přímo k připravenému Holtbymu, který ho ponechal ve své moci.
29:17
Dvě minuty za hrubost si po vzájemné potyčce odsedí Mike Green a Colin McDonald.
29:11
No tak teď měl Holtby pořádné štěstí! Grabovskij nebezpečnou ranou překvapil brankáře Washingtonu, který puk vyrazil nad sebe a ten se poté šoural za brankovou čáru, nakonec se však od tyče odrazil mimo!
28:36
Boychukovo nahození nebezpečně tečoval Casey Cizikas a pořádně tím zaskočil Holtbyho, vedle kterého puk ležel v brankovišti, ale brankář domácích to zaznamenal včas.
28:11
Na druhé straně o sobě dal vědět Leddy, ale pro Holtbyho byla tato rána pouze propagačním pokusem.
27:46
Na modré čáře byl volný Niskanen, čehož si všiml Burakovsky, ale obránce Caps nemířil přesně.
27:09
Brouwer hledal v mezikruží postaveného Beaglea, který ale puk netrefil a kus černé gumy míří ven z obranné třetiny Islanders.
27:02
Další šance hostů. Na pravé straně si sjel zcela volný Beagle a tvrdou střelou protáhl Haláka. Následuje komerční přestávka. Druhá třetina je, stejně jako ta předchozí, zatím velmi vyrovnaná. Caps jsou možná stále mírně aktivnější, ale Halák je dnes zatím jistý a drží své spoluhráče.
26:30
Kuzněcov ukázal něco ze své ohromné šikovnosti. Pěkným manévrem se zbavil Tavarese a nebezpečně vypálil, Halák vyráží puk ramenem.
26:15
Icing Caps.
26:06
Kuzněcov našel za brankou stojícího Johanssona, který ihned přihrávkou z první hledal Chimeru, ten však puk nedokázal trefit.
25:28
Hosté to teď překombinovali, jejich akci přečetl Hickey a zakládá další akci Islanders.
24:59
Hosté v plném počtu. Beagle naskakuje zpět na led.
24:40
Donovan se proháčkoval dp útočného pásma a od modré pořádně vylekal Holtbyho.
24:11
Do útoku se hnal Brouwer, ale skvěle se vrátil Josh Bailey, který zakládá další útočné snažení Isles.
23:38
Nikdo z domácích hráčů se neměl ke střele, nakonec to na sebe vzal Leddy, ale Holtby si puk našel a vyrazil.
23:05
Ostrované si nerozuměli v kombinaci, puk se šourá směrem k Halákovi.
22:59
První přesilová hra pro Islanders. Jay Beagle usedá za katr, kde si odpyká dvě trestné minuty za hákování.
22:43
Tavares přiťukl Nielsenovi, ten o kousek minul.
22:13
Johansson vyslal do úprku Chimeru, ale tomu už scházely síly, Hickey byl u puku mnohem dříve.
21:23
Proti Leddyho pokusu nemusel Holtby zasahovat, puk nezamířil mezi tři tyče.
20:58
Na druhé straně zahrozil Okposo, Holtby jeho pokus dokázal bez problémů eliminovat.
20:46
Backstrom se obtočil kolem branky a dostal se i do zakončení, jenže jeho rána neměla gólové parametry.
20:28
Ofsajd domácího celku.
20:01
Na úvodním buly opět úspěšnější hosté.
20:01
Po první třetině je skóre nerozhodné. Oba týmy zatím hrají velmi vyrovnanou partii, hra je okořeněna řadou tvrdých hitů a velmi důrazných soubojů. Skóre v sedmé minutě otevřel domácí kapitán John Tavares, jenž se blýskl pohlednou individuální akcí. Hosté však byli ve zbylém průběhu třetiny mírně aktivnější a po zásluze se dočkali vyrovnání, pět vteřin před koncem se trefil Carlson. Druhé dějství začne zhruba ve 22:20.
20:00
19:55
Washington právě vstřelil branku!
Velká nepříjemnost pro Ostrovany v podobě gólu do šatny! Domácí obrana zaspala a nechala Brouwerovi až příliš mnoho prostoru, jeho střela se však ještě neujala. Puk se ale odrazil k volnému Ovečkinovi a ruský medvěd našel JOHNA CARLSONA, který propálil Haláka a vyrovnává! Asistence: Alexander Ovečkin.
19:40
Nyní už se domácím daří osvobodit se.
19:35
Boychuk vyhazuje, ale puk se odrazil mimo hrací plochu. Hra tedy zůstane před Halákem.
19:27
Další šance pro Capitals, domácí si zbytečně komplikují život. John Tavares si odpyká dvě minuty za sekání, hodně zbytečný zákrok od newyorského kapitána.
19:16
Chimera se teď tak dlouho mazlil s pukem, až mu ho Grabovskij sebral a vyváží ho do bezpečné vzdálenosti od Halákovy svatyně.
19:00
Hlasatel v Nassau Coliseum ohlásil poslední minutu úvodního dějství.
18:37
Icing domácích. Čtveřice Islanders doplněná o Kuljomina je už hodně unavená. Jack Capuano si vybírá oddechový čas.
18:30
18:22
Po skrumáži před Halákem se puk odrazil k volnému Johanssonovi, před nímž zívala úplně prázdná branka, ale švédský útočník ve stoprocentní šanci nepochopitelně selhal!
17:52
Parádní kombinace hostí! Brouwer přiťukl Carlsonovi, ten našel Ovečkina, který mířil pod horní tyčku, ale o vlásek minul!
17:17
Ovečkin nyní špatně přihrál a vyhání tak své spoluhráče do středního pásma.
17:13
Ovečkin se dostal ke střele ze své typické přesilovkové pozice, ale Halák jeho záměr přečetl a byl včas na svém místě.
16:55
Kombinace Caps vyústila v Brouwerovu nepřesnou ránu z mezikruží.
16:30
Další trest na straně domácích. Na lavici hanby usedá Nikolaj Kuljomin, jenž si odsedí dvě minuty za krosček.
16:27
Alzner hledal na hranici brankoviště postaveného Burakovskyho, ten však dopadl stejně jako před chvílí Tavares.
15:50
Domácí uzamkli svého soupeře v útočném pásmu, vše vyústilo ve Stromeův pas na Johna Tavarese, který však v dobré pozici promáchl.
15:25
Nelson se snažil prodrat mezi dvěma protihráči, ale ukousl si příliš velké sousto. Na druhé straně zakončoval Beagle, avšak Halák byl opět pozorný.
15:04
14:54
Další vyhození Ostrovanů, o které se tentokráte postaral Boychuk.
14:50
Nyní akci Caps zhatil ofsajd, v němž se ocitl Joel Ward.
14:36
A další vyhození domácích. Ti zatím brání velmi dobře a nepouští svého soka do vážnějších příležitostí.
14:26
Ovečkinovo nahození nebylo pro Haláka vůbec nebezpečné, slovenský gólman schoval puk ve své lapačce.
13:48
Carlsonův projektil Jaro Halák vyráží, u puku Kuljomin, který šetří cenné vteřinky.
13:24
Domácím se daří vyhodit, na led naskakuje čerstvá čtveřice bojovníků.
13:06
První vyloučení dnešního mače. Brian Strait (NYI) je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
13:01
Niskanenovo nahození vyráží Halák do rohu kluziště.
12:53
Zakázané uvolnění Islanders.
12:43
Kuzněcov to nyní zkusil samostatnou akcí, ale pouze nechal vyniknout Halákovu připravenou lapačku.
12:31
Kuzněcovův pas nenašel nikoho ze spoluhráčů, do protiakce se žene Nielsen.
12:07
Brouwer byl při snaze o přechod do útočné třetiny tvrdě zastaven Donovanem.
11:51
Čtvrtá lajna Isles hraje zatím výborně, Holtby proti pokusu Cizikase musel vytáhnout další ze svých skvělých zásahů.
11:28
Po Leddyho dělovce se na brankovišti mocně snažili o dorážku Martin s Cluterbuckem, avšak Holtby všem jejich pokusům odolal.
11:13
Carlsona dobře napadal Tavares, ale s prekérní situací svému kolegovi dokázal pomoci Backstrom.
10:35
Brouwer to zkusil od modré, Halák připraven.
10:26
Na programu je další komerční přestávka. Zatím vidíme vyrovnané utkání s řadou tvrdých hitů, které rozdává především čtvrtá lajna domácích, ale hostující tvrďáci také nezůstávají pozadu.
10:09
Marcus Johansson se zkusil individuálně prosadit, ale neporadil si s dobře bránícím Hickeym, který ho o kotouč obral bez sebemenších problémů.
10:01
Hickeyho skákavé nahození vyráží Holtby do rohu, puk poté vyletěl mimo kluziště. Hra se bude stěhovat do středního pásma.
09:31
Ofsajd Ostrovanů.
09:16
Ovečkin přihrávkou naslepo nikoho nenašel, pískán icing.
09:00
Přečíslení 2 na 1 vzal Matt Martin na sebe, avšak trefil jen dobře postaveného Holtbyho.
08:44
Latta se pokusil z ostrého úhlu překvapit Haláka, ten s lehkými potížemi kotouč vyrazil.
08:13
Okposo prováhal ideální střelecký moment a krutě se mu to nevyplatilo, parádní práci s holí předvedl vracející se Burakovsky.
07:46
Kuljomin měl za sebou už dlouhé střídání a tak puk jen nahodil a odchází na střídačku.
06:56
Takhle se chová správný kapitán! Strome chytrou přihrávkou o mantinel našel JOHNA TAVARESE, který se zbavil svého strážce a střelou do protipohybu překonal Holtbyho, který toho díky skvělé cloně Nelsona pramálo viděl. Asistence: Ryan Strome, Nick Leddy.
06:23
Ofsajd domácích, po němž se rozpoutala výměna názorů mezi Martinem a Gleasonem. Rozhodčí však situací uklidňují. Následuje komerční brejk.
05:55
Kyle Okposo nahodil puk od modré, ale trefil jen před bránou stojícího kolegu Baileyho.
05:26
Strome si nerozuměl s Nielsenem, puk má Carlson a v pohodě ho vyváží z obranného pásma.
04:52
Hickey uklidňuje poměrně hektickou situaci a čeká na čerstvé spoluhráče.
04:01
Po Backstromově milimetrovém pasu měl Ward před sebou téměř odkrytou branku, ale Halák se famózně přemístil a lapil jeho pokus!
03:45
Na Stromea si tvrdě a velmi důrazně vyšlápl Carlson, rozhodčí zůstávají klidní.
03:21
Puk míří do ochranné sítě, vhazování po Holtbyho levici.
03:09
Clutterbuck v rohu vybojoval puk, všiml si volného Martina, jenž trefil jen připraveného Holtbyho.
02:35
Burakovsky si našel cestu do útočné třetiny, přihrál Brouwerovi, tomu však kotouč po špatném zpracování utíká.
02:12
Přihrávka rukou, hra se postěhuje do středu kluziště.
02:04
Niskanen se odhodlal k ráně od modré čáry, puk však zablokoval bruslí Kuljomin.
01:32
Green neudržel puk před modrou čárou, Caps musí začít novu od píky.
01:24
Ovečkin dnes poprvé a určitě ne naposledy prověřil Haláka, ten je připraven a připisuje si první zákrok večera.
00:56
Strome se nikým neatakován ocitl mezi kruhy a měl před sebou poloodkrytou branku, ale těsně minul!
00:37
Málem to vypadalo na bitku mezi Clutterbuckem a Chimerou, ale rozhodčí oba kohouty od sebe odtrhli včas.
00:25
Ihned od prvních minut jsou velice slyšet domácí příznivci a hra je velice tvrdá a důrazná.
00:01
Na úvodním buly úspěšnější hosté, kteří se ihned ženou kupředu.
00:01
Hymna je za námi, za chvíli budeme moci začít!
Ještě před startem dnešního mače je pochopitelně na programu americká státní hymna.
Až nyní nastupují na ledovou plochu domácí borci, hráči Washingtonu už jsou také přítomni.

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Boychuk, Leddy, Hickey, Strait, Donovan, Mayfield – Nelson, Tavares, Strome – Bailey, Nielsen, Okposo – Kuljomin, Grabovskij, McDonald – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Gleason – Ward, Backstrom, Ovečkin – Chimera, Kuzněcov, Johansson – Brouwer, Beagle, Burakovsky – Wilson, Latta, Laich

Rozhodčí: Dan O´Rourke, Brian Pochmara – Steve Barton, Tim Nowak.
Češi a Slováci v akci

Ľubomír Višňovský 4 zápasů, 0+2
Jaroslav Halák 5 zápasů, 91,3 %
Washington Capitals

Trenér Capitals Barry Trotz se nechal slyšet, že jeho svěřenci nebudou mít na dnešní utkání žádnou extra motivaci. „Víme, že dnes můžeme zvítězit a věříme si. Žádný bonus k tomu nepotřebujeme, tím bonusem bude výhra v této sérii a postup do semifinále konference.“ Klíčem k úspěchu bude zcela jistě brankář Braden Holtby. Ten sice vynechal utkání číslo dvě, ale nemoc dokázal včas vyléčit a v posledních třech mačích za svá záda pustil jen čtyři puky. „Když se pořádně připravíme a já se připravím tak, jako na každý jiný zápas, tak vyhrajeme a sedmý zápas nebude potřeba,“ věří si brankář Caps.
New York Isladners

Ostrované dnes už musí podmínečně zvítězit, jinak pro ně sezóna skončí. Prohra by znamenala nejen vyřazení z bojů o Stanley Cup, ale také poslední utkání v Nassau Coliseum, kde tým Islanders hraje už od roku 1972. Po sezóně se budou svěřenci kouče Capuana stěhovat do nové a modernější haly v Brooklynu. Newyorčané v sérii prohráli tři z posledních čtyř utkání, provedli i nějaké změny v sestavě, která se, zdá se, bude obměňovat i dnes. „Musíme udělat nějaká rozhodnutí a změny, vždy je těžké někoho posadit na tribunu. Tahle sezóna se nám vydařila, jediné, co teď musím udělat, je vybrat sestavu, která bude mít největší šanci vyhrát a posunout sérii do sedmého utkání,“ řekl po včerejším tréninku Capuano. „O tom, že hrajeme možná poslední zápas v Nassau Coliseum, vůbec nepřemýšlíme. Máme jediný úkol a tím je připsat si vítězství a vrátit sérii do Washingtonu,“ burcuje Kyle Okposo.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Série mezi celky New York Islanders a Washingtonem Capitals dnes napíše už své šesté pokračování. Tým z hlavního města USA má k dispozici mečbol, uvidíme, zda se se jim ho dnes podaří využít. Začínáme ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.