Hokejisté Detroitu dnes napravili zaváhání ze závěru čtvrtého utkání a v sérii se ujali vedení 2:3 na zápasy. Šestý duel, ve kterém už budou moci rozhodnout o postupu do semifinále konference, se bude hrát v noci z pondělka na úterý na jejich ledě. Děkuji za pozornost a přeji nerušený zbytek noci!

3. Jonathan Ericsson (DET) 0+2
Ne, Petr Mrázek v play-off dvakrát po sobě neprohrává! 23letý český brankář dnes vynuloval střelce domácí Tampy a výrazně tak přispěl k vítězství Red Wings v poměru 0:4.

Bolts do třetí třetiny nastupovali s dvougólovým mankem a od jejího začátku dělali vše proto, aby nepříznivý vývoj ještě zvrátili. Naráželi však na pevnou zeď jménem Petr Mrázek a v poslední pětiminutovce navíc hosté definitivně rozhodli. V čase 55:47 se v přesilovce prosadil Pavel Dacjuk a na konečných 0:4 upravil Danny DeKeyser, jenž trefil přes celé kluziště prázdnou branku soupeře.

Střely na branku ve 3. třetině – 14:11, celkem – 28:30.
60:00
59:24
Petr Mrázek je velmi blízko druhému čistému kontu v této sérii.
59:01
Poslední minuta zápasu.
58:22
Detroit právě vstřelil branku!
DANNY DEKEYSER trefuje přes celé hřiště opuštěnou domácí klec a teď už je definitivně jasné, že Detroit bude mít v této sérii mečbol. Asistence: Kyle Quincey a Joakim Andersson.
57:52
Sheahan vyhodil kotouč o mantinel tak, že ten se doklouzal těsně vedle tyčky domácí branky. Icing.
57:26
Domácí kombinuj, snaží se něco vymyslet, ale obrana Red Wings pracuje dobře.
56:35
Domácí to zkoušejí s prázdnou brankou!
55:47
Hosté tenhle zápas s velkou pravděpodobností vyhrají! Jonathan Ericsson se sice na modré ocitl pod tlakem napadajícího protihráče, přesto dokázal posunout puk k PAVLU DACJUKOVI, který se z vrcholu kruhů trefil nad vyrážečku Bishopa. Ten navíc mnoho neviděl přes clonícího Helma. Asistence: Jonathan Ericsson a Darren Helm.
55:29
Tak tohle je pro domácí obrovská komplikace! Abdelkader to u mantinelu schytal od Garrisona i Stevena Stamkose. Vyloučen je kapitán Tampy za hákování.
55:20
Na hranici brankoviště se dral ke kotouči Brian Boyle, který také ztroskotal na výborném Mrázkovi!
55:02
Po dobré práci Filppuly se v obrovské šanci objevil Callahan! Ten si obhazoval obránce Ericssona i brankáře Mrázka, ale dvojice v dresu Red Wings si společnými silami poradila!
54:10
Tomáš Tatar se z pravé strany řítil na Bishopa, ale ten jeho střelu vyrazil lapačkou! Domácí už hodně otevírají hru.
53:36
Marek Židlický si sjel až na pravý kruh a vyslal střelu, kterou podržel na hrudi Bishop.
53:15
Red Wings v plném počtu.
53:02
Bolts se už nemohou znovu dostat do útočného pásma. Čas se jim krátí.
52:20
Hosté tlak soupeře přerušili vyhozením.
51:42
Z druhé strany to zkoušel Johnson, Mrázek kotouč vykopl betonem.
51:28
Střela Kučerova z pravého kruhu zůstala ve výstroji Mrázka.
51:14
Tomáš Jurčo zasáhl holí do obličeje Morrowa a to je vítaná možnost pro domácí. Dvouminutová přesilovka.
50:56
50:03
Dacjuk s Millerem ujížděli ve dvou proti jedinému obránci. Několikrát si vyměnili kotouč a druhý jmenovaný už málem zakončoval do prázdné. Domácí zachránil Hedman, který Millerovi na poslední chvíli přizvedl hůl!
49:14
A ještě jednou Zetterberg! Toho vysunul pěkným pasem Židlický, ale švédský útočník ani teď Bishopa neprostřelil.
48:59
Další příležitost Red Wings, před Bishopem nadvakrát neuspěl Henrik Zetterberg.
48:34
Po delší době příležitost Detroitu! Pavel Dacjuk si před brankou srovnal kotouč na bekhend, ale Bishop domácí podržel.
47:47
Další zákrok Mrázka, prudkou ranou od modré jej vyzkoušel Carle.
47:34
Zetterberg pouze posunul puk za branku Tampy a jde střídat.
46:48
Stralmanova střela neprošla až k Mrázkovi.
46:42
Johnson se prokličkoval až do střelecké pozice, Mrázek však jeho pokus vyrazil. O pár sekund později se ke střele dostal také Hedman a puk je tentokrát ve výstroji gólmana Red Wings. Následuje reklamní přestávka.
46:17
Tampa už otočila poměr střel na branku. Nyní na ně vede 23:20.
45:50
Mike Babcock, kouč Detroitu, si vzal oddechový čas. Zkušený trenér usoudil, že je potřeba své hráče uklidnit.
45:40
Coburnovo nahození propadlo až k Mrázkovi, ten puk srazil do rohu.
44:57
Hosté zahráli na icing. Od začátku třetí třetiny jsou pod velkým tlakem.
44:41
Carle vypálil od modré. Před Mrázkem bylo dosti husto, ale brankář Detroitu si puk přesto našel a vyrazil ho.
43:42
43:36
Valteri Filppula pálil z pravého kruhu na bližší tyč, Mrázek má kotouč v lapačce.
43:22
Stamkosovo nahození zachytil Mrázek. Následuje buly po pravici českého gólmana.
43:16
Rána Stamkose skončila až v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
42:34
Po Kučerovově střele dorážel Callahan. Mrázek stačil zakročit betonem!
42:13
Hosté vyhazují.
41:41
Domácí ve velkém náporu, který jim vynáší přesilovku! Za hákování je vyloučen Danny DeKeyser.
41:06
Hned po buly střílel Garrison, Mrázek opět přerušuje.
41:03
Palát připravil velkou šanci pro Kučerova, který z levého kruhu pálil do poloodkryté branky, ovšem do rány mu stačil vložit hůl Kronwall! Vzápětí ještě přišla střela od modré, ale tu Mrázek viděl a přerušil hru.
40:22
Tampa začala třetí část aktivně, Mrázek musel zasahovat proti dvěma pokusům Alexe Killorna.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 2:05.
Po čtyřiceti minutách mohu s klidným svědomím konstatovat, že Red Wings mají utkání zatím pod kontrolou. Kromě prvních deseti minut jsou lepším týmem a zaslouženě tak vedou 0:2. Ve druhé periodě se skóre měnilo až ve 36. minutě, kdy se z dorážky prosadil Drew Miller. Rozhodnuto však ještě určitě není, stačí si vzpomenout na minulý zápas...

Střely na branku ve 2. třetině – 5:8, celkem – 14:19.
40:00
39:26
Mrázek vyrazil také střelu Coburna.
39:13
Tyler Johnson se před brankovištěm dostal ke kotouči, ale na pohyblivého Mrázka nevyzrál.
39:01
Poslední minuta druhé části.
38:43
Nyquist dobře napadal domácího obránce Stralmana, ten musel s pukem až za branku.
38:27
Bolts jsou bezradní, opět zahráli jen na icing.
37:48
Smith nahodil puk za branku, kde o něj oba týmy bojují. Hosté se snaží dohrát třetinu co nejdále od své svatyně.
37:28
Rozehrávka Šustra byla nepřesná a vedla pouze k zakázanému uvolnění.
36:31
Ericssonovo nahození sebral Bishop lapačkou a hned rozehrál.
36:01
Poslední reklamní přestávka ve druhé třetině. Hosté vedou, podobně jako v utkání číslo 4, o dva góly. Udrží tentokrát svůj náskok?
35:46
Rychlý výpad hostům vynesl druhou branku! Luke Glendening zavezl kotouč do pásma podél pravého mantinelu a nahodil ho na Bishopa. Ten černou pryž vyrazil jen před sebe a DREW MILLER měl před sebou už jen odkrytou klec – 0:2. Asistence: Luke Glendening a Jonathan Ericsson.
35:21
Zakázané uvolnění Detroitu, buly před Mrázkem.
34:48
Hosté začínají spoléhat především na precizní defenzivu, útočit musí Tampa.
33:51
Do hostující kombinace se vložil vracející se Palát.
33:20
Puk se dotkl ochranné sítě za brankou. Buly ve středovém kruhu.
32:47
Zdá se, že domácí se po hodně hluché pasáži přeci jen probouzejí. Stralman vyslal od modré další nebezpečnou střelu, pro kterou se Mrázek natáhl vyrážečkou.
32:21
Hodně pohotový pokus vyslal od modré Stralman. Mrázek se však zaskočit nenechal a má puk ve své moci.
31:27
Je tu další reklamní pauza.
31:01
Ani nyní se Johnson neprosadil. Jeho střela se od některé z hokejek před brankou odrazila mimo.
30:42
Johnson hledal najíždějícího Filppulu, tomu však puk přeskočil hůl.
29:42
Boyle dostal přihrávku na pravý kruh, ale trefil pouze dobře postaveného Petra Mrázka.
29:28
Nebezpečně opět pálil Ferraro, Bishop na místě.
29:04
Po dlouhé době si sáhl na puk Mrázek, který vytěsnil pokus Boyla od levého mantinelu.
28:45
Bishop dalším zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
28:11
Glendening vystřelil jen těsně vedle domácí svatyně. Blesky se od nějaké 10. minuty zápasu vůbec nemohou dostat do hry.
27:37
Po pravé straně ujel domácí obraně Ferraro. Souboj tváří v tvář však lépe zvládl Ben Bishop!
27:29
Icing Rudých křídel.
27:12
Helm s Tatarem najížděli proti dvěma obráncům Tampy, ti byli úspěšnější.
26:31
26:21
Rána Zetterberga skončila ve výstroji Bishopa. Do konce Johnsonova trestu zbývá 10 sekund.
25:52
Hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu. Zatím ale nestřílejí.
24:59
Puk je až za brankou Detroitu, Mrázek musel rozehrávat.
24:30
Tyler Johnson zasáhl holí do obličeje Dannyho DeKeysera. Ten se dlouho zvedal z ledu, ale krev se v jeho tváři zřejmě neobjevila. Johnson totiž dostává jen dvouminutový trest.
23:54
Hráči Blesků nevystřelili na branku už 14 minut!
23:33
Oba týmy stále mají problémy prokousat se přes střední pásmo.
23:08
Nahození ze středního pásma přidržel Bishop.
22:38
Domácí pouze nahodili puk za branku soupeře, kde se ho ujímají hráči Red Wings.
21:40
Druhá třetina začala poměrně opatrně. Hraje se spíše ve středním pásmu.
20:38
Od levého mantinelu střílel Quincey, branku ale netrefil.
20:01
Další třetina začne přibližně v 1:08.
Po první třetině mohou být spokojenější hosté z Detroitu, kteří jdou do kabin s vedením 0:1. Tampa přitom začala zápas lépe a prvních deset minut byla jasně aktivnějším týmem. Pak se však začal obraz hry obracet a 23 sekund před koncem periody přišel i gól v síti Bena Bishopa, když se po pěkné přesilovkové souhře prosadil Riley Sheahan.

Střely na branku v 1. třetině – 9:11.
20:00
19:37
Hosté se ujímají vedení po krásné přesilovkové souhře! Zetterberg dával kotouč na modrou, kde byl Niklas Kronwall. Bránící čtveřice Tampy v čele s brankářem Bishopem už očekávala střelu, jenže švédský obránce se ještě rozhodl pro přihrávku na RILEYHO SHEAHANA, který z pravého kruhu zamířil příklepem naprosto přesně. Asistence: Niklas Kronwall a Henrik Zetterberg.
19:01
Poslední minuta úvodní části, přesilovka Red Wings pokračuje.
18:35
Střelu Zetterberga z levého kruhu vyrazil Bishop. Kotouče se ujal Paquette a vyhodil.
18:13
Aktivita z posledních minut hostům vynáší přesilovou hru. Vyloučen je Ondřej Palát za hákování.
17:38
Útočí však Detroit. Nejprve pálil z ostrého úhlu Jurčo, ale Bishop měl bližší tyč pokrytou. Poté střílel Andersson a domácí gólman puk našel ve výstroji. Následovala menší šarvátka, která ale není důvodem k tomu, aby se dvířka na trestných lavicích otevřela.
17:21
Fanoušci Bolts ženou své miláčky dopředu hlasitým povzbuzováním.
16:24
Pronikajícího Nyquista zastavil Garrison. Švédský útočník tak nemohl nahrávat najíždějícím spoluhráčům.
16:13
Lightning se ocitli v ofsajdu.
15:06
Hosté srovnávají obraz hry, teď Bishopa prověřil Helm.
14:45
Bishop raději přerušil hru po střele z pravé strany.
14:22
Nutno říci, že nebylo ani za co vylučovat. Tatar na Bishopa spadl poté, co ho přistrčil Garrison.
14:22
Bishop už je na nohou. Vylučovat se nebude, byť by si to hráči Tampy přáli. Je tu reklamní přestávka.
14:22
Po závaru, který rozpoutala střela Quinceyho, zůstal domácí gólman Ben Bishop ležet na ledě. Rozhodčí raději přerušili hru.
13:40
Hostující útočnou akci podpořil obránce Smith. Jeho střelu z vrcholu kruhů pokryl Bishop.
13:11
Střela Hedmana byla tečována vedle branky.
12:12
Sheahan se dostával za záda domácí obrany, ale výborně se vrátil útočník Johnson, který svého protihráče o puk připravil.
11:08
Bishop si musel dávat pozor na odraz kotouče po Quinceyho nepřesné střele. Puk se vrátil až do brankoviště domácích a Bishop ho byl nucen odpálit.
10:53
Čas pro druhou reklamní přestávku. Tampa v tuto chvíli vede na střely 9:4.
10:41
Rána Stamkose minula hostující branku.
09:42
Brian Boyle se dostal před brankovištěm ke kotouči a jen tak ho nametl na přední tyč. Mrázek puk vyrazil do rohu a jeho spoluhráči vzápětí zahráli na icing.
08:57
DeKeyser dával Židlickému hodně těžkou přihrávku a Filppula českému obránci vypíchl puk do středního pásma. Přesilovka Detroitu skončila.
08:27
Bolts se opět osvobozují.
08:02
Domácí vyhazují až k Mrázkovi.
07:54
Hosté už byli vytlačeni za modrou čáru a je z toho tedy ofsajd.
07:38
Židlický dostal puk na modrou čáru a hned tvrdě vystřelil. Bishop si kotouč našel a podržel ho ve výstroji.
06:56
Abdelkader hledal najíždějícího Zetterberga, kterého zahákoval Anton Stralman. Red Wings si vyzkoušejí početní výhodu!
06:24
Ben Bishop podržel puk ve výstroji a máme tu reklamní přestávku.
06:12
Petr Mrázek se teď má co ohánět! Další zákrok si připsal proti Callahanovi.
05:56
Hned dvakrát pálil nebezpečně Coburn. První rána šla vedle, druhou vyrazil Mrázek.
05:15
Na střely vedou hráči Tampy už 6:1.
04:28
Hedmanovu ránu od modré vyrazil Mrázek.
04:07
Rozehrávající Quincey měl velké problémy s forčekujícím Kučerovem. Pro hosty to nakonec dobře dopadlo.
03:34
Celek z Hockeytownu v postavení mimo hru.
03:22
Od modré vypálil Ericsson. Bishop kotouč nejprve vyrazil a poté ho stačil přikrýt.
03:06
Hosté první oslabení přestáli. Nyní jsou už kompletní.
02:19
Nyní už Red Wings vyhodili.
02:01
Tampa hraje dobrou přesilovku. Mrázek si v ní připsal už tři zákroky. Ten poslední proti Stamkosovi, jehož volej český gólman vyrazil.
01:05
Vzápětí vlétl do brankoviště i Stamkos a Jonathan Ericsson ho srazil krosčekem k zemi. Tampa bude hrát přesilovku.
01:05
Callahan se natlačil až před Mrázka a silou se snažil procpat kotouč za záda českého gólmana. Ten odolal.
00:40
Tatar bojoval za brankou o kotouč, ale střeleckou pozici pro některého ze spoluhráčů nezískal.
00:06
Coburn nahozením od modré ihned vyzkoušel pozornost Mrázka, ten kotouč přidržel.
00:01

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Stralman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan (A), Stamkos (C), Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Namestnikov – Brown, Boyle (A), Morrow. Trenér: Jon Cooper

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Ericsson, Kronwall (A), Quincey, DeKeyser, Židlický, Smith – Tatar, Dacjuk (A), Helm – Abdelkader, Zetterberg (C), Nyquist – Jurčo, Sheahan, Andersson – Ferraro, Glendening, Miller. Trenér: Mike Babcock

Rozhodčí: Charron, Sutherland – Kovachik, Pancich.
Československá stopa:
Ondřej Palát (TBL) – 4 zápasy, 2 body (1+1)
Andrej Šustr (TBL) – 4 zápasy, 1 bod (1+0)

Marek Židlický (DET) – 4 zápasy, 0 bodů
Tomáš Tatar (DET) – 4 zápasy, 2 body (1+1)
Tomáš Jurčo (DET) – 4 zápasy, 2 body (1+1)
Petr Mrázek (DET) – 4 zápasy, průměr 2,43, úspěšnost 92,17%
Statistický přehled:

TAMPA BAY LIGHTNING:

Nejproduktivnější hráči:
Tyler Johnson – 5b (4+1)
Nikita Nestěrov – 3b (1+2)
Valtteri Filppula, Ondřej Palát a Alex Killorn – 2b (1+1)