Z mé strany to bude všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc, respektive dobré ráno!
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:00
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:55
Ondřej Palát (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:53
2. Ben Bishop (TBL) 30 zák., 1 gól, 96,8%
3. Carey Price (MTL) 17 zák., 2 góly, 89,5%
Střely: 19:31 (6:8, 3:8, 10:15)
Dnešní utkání sledovalo 19204 diváků.
V Tampě Bay je pochopitelně veselo, neboť Lightning gólem vteřinu před koncem rozhodli o třetí výhře v sérii!

První gól padl ve 12. minutě, kdy se prosadil Alex Killorn. V první třetině jsme toho moc neviděli.

Ani druhé dějství hry nenabídlo moc pohledný hokej, ale Montreal v něm byl lepší a mermomocí bojoval o vyrovnání.

Toho se nakonec dočkal v 51. minutě, kdy skóroval Brendan Gallagher. Už už se zdálo, že půjdeme do prodloužení, ale necelé dvě vteřiny před koncem základní hrací doby Tyler Johnson rozhodl o výhře Bolts 2:1!

Tampa tak nyní vede v sérii s Montrealem 3:0!
60:00
59:58
Tampa právě vstřelila branku!
Tak to je neuvěřitelné!!!! Necelé dvě vteřiny před koncem základní hrací doby Tampa dává gól a rozhoduje o dnešním vítězství! TYLER JOHNSON obdržel nadýchanou přihrávku od Victora Hedmana před odkrytou branku a dopravil puk za bezmocného Careyho Price! Asistence: Victor Hedman a Ondřej Palát.
59:42
Steven Stamkos zápěstím rovněž nezamířil dobře.
59:18
Jason Garrison vyslal velmi zajímavou střelu, ovšem zamířil těsně vedle!
58:58
Carle zkusil vystřelit z levé strany, ale puk jen proletěl brankovištěm.
58:35
Zakázané uvolnění Canadiens, vhazování v útočném pásmu Bolts se tak bude opakovat.
58:28
Dobrou střelu nyní od modré čáry vyslal Matthew Carle, Price ale schoval puk v lapačce. Následně se za brankou strhla kvůli dorážkám strkanice.
58:00
Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty, stav je stále vyrovnaný, ale oba celky se snaží rozhodnout ještě před prodloužením.
57:05
Alex Galchenyuk se dostal k odraženému puku a nahrával na Davida Desharnaise, na něhož zívala odkrytá branka! Útočník Montrealu ale na kotouč nedosáhl, velká škoda pro Habs!
56:34
Šustrova dělová rána skončila těsně vedle branky Careyho Price.
56:00
Steven Stamkos naskočil do hry ze střídačky a hned měl dobrou šanci po špatné rozehře Ellera! Nicméně jeho střela se od Gilberta odrazila do ochranné sítě.
55:43
Alexej Jemelin dostal nabito na modrou, ale pokus byl na poslední chvíli zblokován.
55:24
Zakázané uvolnění Blesků.
55:03
Pacioretty bekhendem hodil puk do předbrankového prostoru, Ben Bishop si hrací předmět raději uschoval do své lapačky.
54:30
Jemelin dobře nahrál Weisemu, jehož pokus ale nebyl přesný.
Střely: 16:29
54:06
Ben Bishop lapil pokus Smithe-Pellyho od mantinelu, hra je přerušena a máme tu komerční přestávku.
53:26
Filppulova přízemní střela skončila na betonu Price.
53:01
Kotouč v ochranné síti, vhazovat by se ale mělo po Bishopově levici.
52:54
Eller se zjevil zničehonic před brankou, ale puk mu unikl.
52:45
Druhý gól Gallagher nyní nepřidal, Bishop si s jeho pokusem zleva věděl rady.
52:35
Oba celky se nyní snaží přidat ještě jednu branku, díky které by se dostaly do vedení.
51:39
Jemelin bojoval o puk v útočném pásmu za brankou. Získal ho, ale podporu spoluhráčů moc neměl, a tak z toho nebylo nic.
50:33
A další Priceův zákrok přerušil hru.
50:28
V dobré šanci se nyní zjevil domácí Brian Boyle, ale Carey Price si s jeho zakončením velice dobře poradil!
50:03
Montreal právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno! Oslavenec BRENDAN GALLAGHER si na své narozeniny dopřál gól, když se prosadil dorážkou z pořádného trma-vrma před brankářem Bishopem! Konkrétně tedy procpal puk do brány ze strany i s přispěním odrazu právě od ležícího gólmana. Je to 1:1 a začínáme znovu od začátku. Asistence: Tom Gilbert a Greg Pateryn.
49:41
Desharnaisova střela z pravé strany sice nepostrádala razanci ani přesnost, ale Bishop jí zkrotil.
49:24
48:35
Tomáš Plekanec a Jacob De La Rose se dostali do přečíslení 2 na 1 ve vlastním oslabení! Český útočník nahrál na svého mladšího spoluhráče, který ale z bezprostřední blízkosti Bena Bishopa nedokázal překonat!
48:14
Nikita Kučerov se dostal k odraženému puku, ale na Price si nepřišel, velice dobrý zákrok!
47:43
Tvrdá rána Antona Strålmana z první byla Pricem vyražena do ochranné sítě nad brankou!
47:24
Přesilovou hru si nyní vyzkouší Tampa Bay. Max Pacioretty (MTL) bude totiž po komerční přestávce vyloučen na dvě minuty za podražení.
47:11
David Desharnais to zkusil z levé strany, ale byl v moc velkém úhlu.
46:22
46:14
Nyní už se Bolts z menšího tlaku vymanili výhozem a oslabení zvládnou bez újmy.
45:53
Plekanec nabil na modrou Markovovi, jehož ránu z voleje ale Bishop vyrazil!
45:21
Ondřej Palát odpálil puk přes všechny čáry, excelentní bránění v podání Tampy Bay.
45:00
Opět puk za svou brankou musí lovit Carey Price.
44:45
A další osvobození, nyní ho zařídil Hedman.
44:31
Domácí tým prakticky hned po buly vyhazuje.
44:22
Steven Stamkos (TBL) inkasuje dvouminutový trest za podražení, Canadiens tak mají možnost vyrovnat během přesilové hry!
43:49
Gallagher s Plekancem si vytvořili dobré šance, ale buď jejich pokusy zblokovali obránci, nebo zasáhl skvělý Bishop!
43:01
Nyní to od modré zápěstím zkusil Coburn, ale ani on nemířil dobře. V této třetině zatím střílí především obránci.
42:58
Strålmanův svižný pokus bez větších potíží lapil Price.
42:24
Zakázané uvolnění Montrealu.
41:55
Dale Weise se krásně uvolnil mezi obránci a zakončil, nicméně na domácího gólmana si nepřišel.
41:41
Další tvrdou střelu obstaral Pateryn, jenže ani jeho pokus neslavil úspěch.
41:09
Petryho pokus skončil v lapačce domácího brankáře, který dnes podává zatím 100% výkon.
40:40
P.K. Subban vyslal nebezpečnou střelu, kterou ale z dorážky nedokázal za záda ležícího Bishopa nikdo dopravit!
40:01
Tampa v případě, že po dvou třetinách držela vedení, prohrála v základní hrací době jen dvakrát! V play-off zatím ani jednou. Jak se tato bilance změní dnes?
Po druhé třetině zůstává skóre nezměněno, Tampa Bay Ligthing stále vede 1:0 po gólu Killorna z 12. minuty utkání. V tomto dějství hry ale byl jednoznačně lepší Montreal, nicméně obě obrany a hlavně brankáři dnes pracují velmi dobře.

Střely: 9:16 (3:8 v této třetině)
Další třetina začne přibližně ve 3:03.
40:00
39:59
Domácí celek si na konci třetiny vytvořil ještě gólovou šanci, když přečíslení 3 na 2 zakončoval Valtteri Filppula! Andrej Markov ale padl do střely a statečně jí zblokoval.
39:53
Subban napálil odražený puk, nemířil ale přesně.
39:40
Filppula napadal rozehrávku Canadiens, ale ke kotouči se nedostal.
39:10
Po další buly opět Price podržel puk.
39:06
Boyle se postaral o dva střelecké pokusy od modré, Price si díky tomu připsal dva zákroky.
39:00
Začala poslední minuta hry ve druhé periodě.
38:11
Nic většího z toho ale nebylo a rozhodčí ani nebude muset vylučovat.
38:11
Po Jemelinově pokusu se o dorážku snažil Prust, ale Bishop měl již dávno puk ve své moci. Reakci obránců Tampy Bay si dovedete představit.
37:44
Palát z pravého křídla poslal přízemní střelu, ale nemířil dobře.
37:09
A další icing Habs.
36:51
Nyní Ben Bishop zasedl puk a dal prostor vystřídat svým spoluhráčům.
36:35
Gallagher pronikal do útočného pásma, ale puk sobecky držel tak dlouho, až o něj přišel.
36:22
Zakázané uvolnění Montrealu Canadiens.
36:12
Střídačka zasáhla do hry, což je proti regulím.
36:07
A další, tentokráte proti pokusu Jemelina od modré čáry. Následuje komerční přestávka.
35:55
Nikita Kučerov dostal nabito mezi kruhy, ale Carey Price se včas přesunul a připsal si první zákrok v této třetině!
35:27
Canadiens nadále pokračuje ve větší ofenzivní aktivitě, nicméně Bolts dobře brání.
34:16
Tampa Bay je v této třetině stále bez jediné střely, která by prošla až k Priceovi!
33:52
Hedmanův pokus švihem od modré čáry nebyl nikým tečován, nebezpečný tedy vůbec nebyl.
33:34
Střídačka zasáhla do hry, hra je přerušena.
33:18
Alex Galchenyuk se dostal k odraženému puku a tuto chybu chtěl potrestat, Morrow ovšem jeho pokus zblokoval!
32:53
Druhá lajna Canadiens se nedokázala prosadit v útočném pásmu.
32:23
Puk v ochranné síti nad brankou Montrealu, kterou hájí Carey Price.
31:49
Přečíslení 2 na 1 Bleskům vůbec nevyšlo! Ryan Callahan to vzal na sebe, ale jeho stahovačka okolo Subbana neprošla, neboť obránce Montrealu si lehl před protihráče a čistě ho obral o kotouč.
31:18
Přihrávka rukou mezi hráči Bolts.
31:05
Plekanec a Petry měli dobrou šanci před brankou, ale ani jeden nezakončil ideálně!
Střely v této třetině: 0:4
30:40
Komerční přestávka.
30:40
Desharnais hodil kotouč před branku, kde se o dorážku snařil například Dale Weise, Bishop ale i nadále zůstává nepřekonán.
30:17
Gilbertův pokus z levé strany proletěl jen před Bishopovo brankou.
29:57
Ani jeden z týmů se nyní nemůže procpat do útočného pásma.
29:01
Ofsajdové postavení Canadiens.
28:46
Ránu jako z děla vyslal od modré čáry obránce Jeff Petry, kotouč se ale odrazil od tyčky Bishopovy branky do bezpečí!
28:07
Pokus Briana Boylea byl sražený do ochranné sítě.
28:01
Hedman napálil odražený puk k brance, ale nezamířil dobře.
27:36
Šustr srazil střelu jednoho z hráčů Montrealu do lapačky strážce domácí svatyně, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
26:53
Teď měl ale obrovskou šanci na srovnání Dale Weise! Ben Bishop ovšem vytáhl fantastický zákrok betonem a udržel svému týmu vedení!
26:40
Nyní je hra značně neuspořádaná a moc zajímavého toho nevidíme.
25:41
Kučerov se dobře prosmýkl po levém křídle, ale poté mu chyběla podpora spoluhráčů v útočném pásmu.
25:20
Oba týmy nyní srazily nepřesnosti.
24:29
Brian Boyle se neprosadil z bezprostřední blízkosti, a to díky dobré práci defenzivy Habs!
24:19
Tvrdá rána Coburna byla zblokována těsně před Pricem.
23:52
Max Pacioretty skočil na led ze střídačky a hned měl dvě dobré šance! Nejprve jeho střela šla vedle branky, poté se dostal k ještě jednomu pokusu z bezprostřední blízkosti, po němž Bishopovi puk vypadl. Naštěstí pro domácí se ale od tyčky odrazil znovu pod brankáře Tampy!
23:19
Namestnikov po levé straně vyslal na útočný výlet Hedmana, který zpětnou přihrávkou hledal právě ruského spoluhráče. Úmysl ale nevyšel.
22:34
Steven Stamkos se dostal do útočného pásma dříve, než puk. To znamená jediné – ofsajd.
21:54
Na druhé straně zkusil vystřelit Jemelin, ale hradbu těl před Bishopem nedokázal prostřelit.
21:40
V útočném pásmu se nyní chvilku pohybovala Tampa, ale nic z toho nebylo.
20:56
20:40
Nyní si Montrealští moc dobře nenahráli a puk skončil ve středním pásmu.
20:25
Dělová rána P.K. Subbana šla vedle branky Bena Bishopa.
20:01
Prvních 20 minut hry je za námi, Tampa Bay díky brance Alexe Killorna vede nad svým soupeřem 1:0. Druhou třetinu ale Montreal začne zbytkem přesilové hry.

Střely: 6:8
Další třetina začne přibližně ve 2:07.
20:00
19:52
Nyní střelu Paciorettyho bez větších potíží lapil.
19:36
Dělovku P.K. Subbana vyrazil Ben Bishop do bezpečí!
19:19
Habs se zatím nedokázali usadit v útočném pásmu.
19:00
Začala poslední minuta první třetiny.
18:56
Nyní už ovšem trest přichází. Valtteri Filppula (TBL) fauloval Desharnaise a první přesilovku si tak zahraje i Montreal.
18:46
Rozhodčí vylučovat nebude, hra pokračuje v pěti na obou stranách.
18:46
A další střelecký pokus obránce Montrealu, který hraje s číslem 77. Tentokráte Bishop pokryl puk, ale spousta dorážejících hráčů způsobila menší strkanici před brankářem Bolts.
18:29
Gilbertova střela od modré čáry byla zblokována, nebezpečí tedy Bishopovi nenadělala.
17:50
17:27
Střela Filppuly byla sražená a ze vzduchu napálil puk Ryan Callahan, nicméně Price se včas přesunul a zabránil puku v cestě do branky!
17:15
Victor Hedman se dlouho chystal k dělové ráně, kterou nakonec vyslal! Pokus to byl nebezpečný, ale Carey Price ho lapil takovým způsobem, jako by to bylo jen nahození.
16:35
Max Pacioretty je skvělý hráč na oslabení, nyní opět s pukem vybruslil až do útočného pásma.
16:08
Stamkosova střela byla velmi nepřesná a skončila dokonce až ve středním pásmu.
15:50
Hned po vhazování se faulu dopustil Alexej Jemelin (MTL), který tak dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Lightning tak budou hrát druhou přesilovku v dnešním zápase.
15:46
Carey Price nyní podržel puk v lapačce a přerušil tak hru. Komerční přestávka.
15:22
Zajímavé momenty na obou stranách! Nejprve Bishop dobře zasáhl proti pokusu Petryho, poté obránce Montrealu kontroverzně zastavil útočnou akci soupeře. Tak jako tak, ani jednou z toho branka nepadla.
15:00
Eller před brankou čekal na příhru, která k němu ovšem nedorazila.
14:34
Těm to ale nevyšlo a nyní se tak hraje ve středu hřiště.
14:09
Souboje u mantinelu nyní svedl De La Rose, ale kotouč ztratil ze své moci a dopředu tak jdou hráči Tampy.
13:31
Čtvrtá formace hostujícího týmu sice dostala hru do útočného pásma, tam už ale nic nevymyslela.
12:40
Až z toho Ben Bishop musel zasahovat a přerušit hru.
12:34
Na druhé straně se okolo branky nebezpečně motá Lars Eller...
12:00
A máme tu první branku! ALEX KILLORN otevřel skóre dnešního zápasu. Poté, co obral o puk Galchenyuka, ho poslal na Stamkose, který mu ho skvělou přihrávkou vrátil. Killorn si touš poté zpracoval a poslal za záda Careyho Price! Asistence: Steven Stamkos.
11:45
Na druhé straně střílel Killorn, ale taktéž nemířil dobře.
11:32
Pokus obránce Markova od modré čáry byl nepřesný.
11:06
A další útočná akce Habs byla zakončena střelou Tomáše Plekance, který ovšem zamířil pouze do připraveného Bena Bishopa!
10:56
Jenže Canadiens se z tohoto útoku neprosadili.
10:40
Plekanec dobře prošel do útočného pásma po pravé straně a vybojoval pásmo pro svůj tým.
09:53
Tampa ale i díky přesilovce nadále hraje aktivněji, nicméně také Montreal o sobě chce dát vědět.
09:24
08:53
Pacioretty v oslabení skvěle vyvezl kotouč až do útočného pásma a ušetřil tak několik cenných vteřin.
08:10
A další přihrávka na Johnsona neprošla, puk je navíc až za brankou Tampy Bay.
07:41
Kučerov posílal zadovku na Johnsona, ten ale nedosáhl na puk.
07:24
Komerční pauza skončila a hra bude pokračovat!
07:24
První přesilovou hru si zahrají Lightning. Tomáš Plekanec (MTL) totiž inkasuje dvě minuty za podražení brankáře. Přesilovka bude následovat hned po komerční přestávce.
06:49
Subban měl prostor ke střele, ale neodhodlal se k ní, neboť se bál, že by mu jí bránící hráči zblokovali.
06:00
Menší chyby v rozehrávce Montrealu mohly být potrestány, Namestnikov ale svou střelou z první byl zaskočen, tudíž poslal puk mimo.
05:33
Ofsajd Blesků.
05:16
Na druhé straně obránce P.K. Subban svou tvrdou střelou orazítkoval tyčku Bishopovy branky!
05:04
Do dobré šance si nyní sjel Ryan Callahan, jeho střela zápěstím ale šla jen těsně vedle brány!
04:52
Prustova přihrávka byla ztečována mezi diváky, hra je tedy znovu přerušena.
04:46
Coburnův pokus zápěstí byl zblokován.
04:37
Podruhé v řadě vyhodil Montreal puk na zakázané uvolnění.
04:07
Obrovské šance Tampy zůstaly nevyužity, skvělý Carey Price řekl NE! Nejprve se přes obránce krásně procpal J.T. Brown, který si na brankáře Montrealu nepřišel. Z následné dorážky se ještě mohli prosadit spoluhráči, ale ti rovněž neuspěli!
03:34
Nebezpenčou střelu ale nyní vyslal Petry, jenže Bishop byl na správném místě a kotouč s pomocí obránců za svá záda nepustil.
03:11
Steven Stamkos získal puk za Priceovo brankou, ale nic z toho nebylo. Bolts jsou zatím aktivnějším týmem.
02:34
Ofsajd hráčů Tampy.
02:10
Domácí fanoušci sice nejsou příliš hlasití, snaží se ovšem o různé variace pokřiků a popěvků, což je sympatické. Nicméně elektrizující atmosféra zatím chybí.
01:51
Namestnikov dobře zrychlil ve středním pásmu a dostal puk do útoku, tam ale k zakončení nedošlo.
01:03
Stamkos prudkou přihrávku od Callahana dostihl jen s velkými obtížemi, nic nebezpečného z toho tedy nebylo.
00:41
Hra vysokou holí v podání Tampy Bay.
00:32
Pacioretty se pokusil vystřelit z levé strany. Povedlo se, ale Bishop puk bez potíží vyrazil.
00:02
Úvodní vhazování tohoto zápasu vyhrál Montreal, bude se ovšem vhazovat znovu.
00:01
Carey Price (92,2%) a Ben Bishop (93,3%) dnes dle očekávání svedou brankářský souboj.
Na třetí zápas této série je vše připraveno, od úvodního buly nás dělí jen pár minut!

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Strålman, Garrison, Coburn, Carle, Šustr – Boyle, Filppula, Brown – Palát (A), Johnson, Kučerov – Killorn, Stamkos (C), Callahan (A) – Morrow, Namestnikov, Drouin

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov (A), Subban (A), Jemelin, Petry, Gilbert, Pateryn – Pacioretty, Plekanec, Gallagher – Galchenyuk, Desharnais, Weise – Prust, Eller, Parenteau – De La Rose, Mitchell, Smith-Pelly

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Amell, Nansen.
Druhý zápas
Na druhé utkání této série už fanoušci Montrealu chtějí zapomenout. Jejich oblíbenci se sice v osmé minutě díky brance Petryho dostali do vedení, nicméně poté začala úřadovat Tampa. Na konci třetiny se o vyrovnání postaral Filppula a tím to vše odstartovalo.

Ve 29. minutě poslal Bolts do vedení kanonýr Stamkos svou první brankou v letošním play-off. Ve 33. minutě dal Kučerov na 3:1 a na konci druhé třetiny Victor Hedman již na 4:1.

Ve třetí třetině se opět prosadil skvěle hrající Kučerov, díky kterému Tampa Bay vedla už o čtyři góly. V 52. minutě ještě pro domácí celek vykřesal naději Gilbert, nicméně necelé čtyři minuty před koncem druhou výhru Lightning v sérii potvrdil gólem na konečných 6:2 Brown.

Canadiens 2:6 Lightning
8. Petry (Mitchell), 52. Gilbert (Jemelin) – 20. Filppula (Hedman), 29. Stamkos (Garrison, Coburn), 33. Kučerov (Johnson, Stamkos), 40. Hedman (Killorn, Filppula), 47. Kučerov (Johnson), 57. Brown
První zápas
Ten byl velice napínavý a fanoušci byli nervózní po dlouhou dobu. Rozhodnut byl totiž až ve druhém prodloužení.

Na první gól se navíc čekalo až do závěrečné třetiny, kdy se ve 43. minutě prosadil hostující útočník Johnson. O vyrovnání se postaral v průběhu 55. minuty Max Pacioretty a zápas tak dospěl do prodloužení.

První nerozhodlo, druhé už ovšem ano. V 83. minutě vystřelil první výhru Bleskům útočník Nikita Kučerov.

Canadiens 1:2pp Lightning
55. Pacioretty (Subban, Gilbert) – 43. Johnson (Carle, Šustr), 83. Kučerov (Filppula)
Zdravím všechny nespavce a vášnivé fanoušky NHL! Na programu máme třetí souboj série mezi Tampou Bay Lightning a Montrealem Canadiens!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.