S konstatováním, že Montreal Canadiens přehrál Tampu Bay Lightning 2:1 a snížil stav série na 2:3 se s vámi loučím. Děkuji vám všem za pozornost a těším se na vás u dalšího komentování noční NHL. Milan Šplíchal přeje všem fanouškům nejrychlejší kolektivní hry na světě dobrou noc nebo příjemné vstávání do nového dne!

3. Ben Bishop (TBL) 29 zák., 2 ink. góly, 93,1%
Utkání sice skončilo, přesto rozhodčí ještě pustili jednu bitku. Pacioretty vyřídil Johnsona, kterému se to vůbec nelíbí. Ale zpět k hokeji. Po dvou třetinách vedl Montreal nejtěsnějším rozdílem. Vyrovnat se deset minut do konce zápasu povedlo Stamkosovi, jenž uklidil odražený kotouč do branky. Rozhodující okamžik přišel o šest minut později. Subban přihrál Parenteauovi, který dělovkou prostřelil Bishopa. Montreal tak snižuje stav série na 2:3!
60:00
60:00
Současně s koncem utkání vyloučeni Johnson (TBL) za bitku 2+10, Pacioretty (MTL) za bitku 2+10 a PK Subban (MTL) dostává dvě minuty za hrubost.
59:30
Poslední půlminutka. Hosté nastřelují puk do útočné třetiny.
59:20
Oddechový čas pro domácí.
59:20
Vhazovat se nyní bude po levé ruce Price. Hosté měli tlak, přesto nezakončili.
58:35
Hosté odvolali brankáře!
57:43
Plekanec objel branku a přihrával před ní, brankář Bishop se nedokázal přesunout, ale Pacioretty nezasunul puk do prázdné branky!
57:15
Oddechový čas pro hosty.
57:15
Obrana Montrealu se s tím nepárala, jeden z hráčů poslal puk až na zakázané uvolnění.
56:33
Hosté mají na snížení pouze tři minuty a zhruba 25 vteřin. Nyní jsou v útočném pásmu.
55:53
Montreal právě vstřelil branku!
Tak to byla rána a po ní výbuch radosti! P.A. PARENTEAU dostal od PK Subbana nabito a nemýlil se! Jeho střela se otřela o tyčku a až potom zapadla za bezmocného Bishopa. Krásný gól posílá Montreal do vedení – 2:1! Asistence: PK Subban.
55:30
Bishopův další zákrok znamená, že se bude vhazovat po jeho levé ruce. Nejprve je ale na řadě komerční přestávka.
54:22
Na druhé straně se do puku opřel Markov, jeho střelu stačil Bishop vykopnout do rohu.
54:00
Johnson si nabruslil do útočné třetiny, kde přihrával na Kučerova, který ovšem trefil prvního hráče před sebou.
53:36
Prust najížděl do útočného pásma a přes obránce střílel na brankáře hostů. Ten chytil další střelu, na nezaměstnanost si rozhodně stěžovat nemůže!
52:56
52:24
Ani Petryho střela neskončila v brance, Bishop si připisuje další důležitý zákrok.
52:12
Galcheynuk v obrovské šanci nechal vyniknout Bishopa! Útočník Montrealu dostal přihrávku na kruhy, jenže jeho pokus vykopl brankář hostů.
51:40
Paquette vyhodil kotouč do středního pásma, tato přesilovka se zatím domácím nedaří.
51:08
PK Subbanovo nahození vyrazil do strany Bishop a hosté se poprvé osvobozují.
50:56
Šustr (TBL) si odpyká dvě minuty za hru vysokou holí.
49:27
Tampa právě vstřelila branku!
A je srovnáno! Parádní práci nyní udělal STEVEN STAMKOS! Hvězda hostů totiž stínila brankáři Priceovi při střele Stralmana, takže golman Montrealu puk jen vyrazil, načež ho Stamkos zametl do branky – 1:1! Asistence: Anton Stralman, Alexander Killorn.
49:03
Price si nyní poradil i s nahozením Hedmana. Vhazovat se bude po jeho levici.
48:36
Smith-Pelly vyzkoušel pozornost Bishopa. Brankář Tampy mu šanci ke skórování nedal.
47:22
Price nyní ukázal svou extratřídu! Filppula byl tváří v tvář brankáři Montrealu, který doslova ležel na ledě, stačilo puk posunout nad něho, jenže to finský útočník hostů nedokázal. Price ho totiž vychytal!
46:59
Stralman velmi naivně kličkoval před vlastní brankou, čehož mohl využít Parenteau, jenž mu sebral kotouč a namířil si to na brankáře Bishopa. Po zákroku golmana hostů se před ním uskutečnila menší strkanice. Vše hasí rozhodčí.
46:33
Po krátké pasáži, kdy oba týmy měly zajímavé příležitosti, tu máme komerční přestávku.
45:19
Nyní se pokusil skórovat sváteční střelec Gilbert. Jeho nahození mířilo vedle branky Bishopa.
44:52
Už už se ke kotouči dostával Eller a to by přineslo hostům pořádnou polízanici. Útočník Montrealu stál osamocen před brankou, puk mu ovšem vypíchl obránce Tampy Bay.
44:40
Nesterov nahrál na Filppulu, který svou chytrostí našel Stamkose. Hvězda Tampy Bay ovšem mířila přímo do náruče Price.
43:56
Hosté svého soupeře mačkali v jeho vlastní třetině. Nakonec se hokejistům Montrealu podařilo osvobodit.
43:22
Palát velmi nebezpečně, nikoliv účelně přihrával před branku. Nápad dobrý, jenže provedení pokulhávalo.
43:00
Následně se předvedl i Price, jenž utlumil na hrudi střelu Boylea.
42:28
Kotouč šel z hokejky Desharnaise na tu Galcheynukovu, jenž zápěstím vystřelil těsně vedle branky, kterou střeží Bishop.
41:57
De la Rose a Mitchell zabojovali o puk v obranné třetině Tampy Bay. Jejich snaha byla marná, protože proti přesile neměli žádnou šanci.
41:22
Stralman s Hedmanem zakládají další útočnou akci hostů.
40:50
Kučerov míchal s pukem v útočné třetině, jenže o něho přišel.
40:13
Třetí třetina sotva začala a Bishop má již plnou lapačku práce. Plekanec ho vyzkoušel, brankář hostů se překonat nenechal.

Trestné minuty: 4 – 8
Je za námi i prostřední část, která nabídla velké šance. Gólu jsme se ovšem nedočkali. Aktivnější byli určitě domácí, kteří si spoustu příležitostí vytvořili v přesilovkách. V jedné z nich orazítkoval PK Subban tyčku. Přestože se skóre neměnilo, nezoufejme. Utkání má grády a jistě se dočkáme zajímavého vyvrcholení ve třetí periodě.
40:00
39:34
Stamkos si puk nádherně poslal tak, aby byl mimo dosah obránců Montrealu a on mohl zakončit, na poslední chvilku mu ho vypíchl Petry.
39:00
Johnsonovu střelu Price viděl a proto ji dokázal ztlumit. Na druhé straně zase Eller nahodil puk a protože byl blízko branky hostů, Bishop raději kotouč podržel.
38:12
38:03
Během chvilky dvakrát střílel Pacioretty, jenže nemířil přesně, takže se skóre nemění.
37:47
Markovovu střelu už brankář hostů viděl, takže ji lehce lapil do lapačky.
37:33
A obránce domácího týmu nevyzrál na brankáře hostů ani podruhé! Skvělé zákroky nyní předvádí Bishop.
37:12
Petryho střelu vyrazil Bishop perfektním postřehem!
36:51
Domácí se již postavili do útočného postavení.
36:12
Šustr (TBL) dostává dvě minuty za krosček.
36:03
Petry od modré čáry trefil Bishopa.
35:14
Kučerov zakombinoval s Palátem, český útočník ale na Price nevystřelil, protože byl odzbrojen.
34:37
Parenteau nastřelil puk do útočné třetiny a teď za ním sprintuje.
34:17
Eller zkoušel lišácky přihrát za brankou na Prustu, kotouč však na svého spoluhráče nedostal. Vzápětí byl pískán ofsajd Tampy Bay.
33:32
Coburn se zeširoka napřáhl a tvrdou střelu napálil jen kousek vedle branky, kterou střeží Price.
33:07
Poté se do útoku dostali domácí. Weise kombinoval s Galcheynukem, ani jeden z nich ale Bishopa neohrozil. Brankář Tampy Bay však zákrok měl, od modré na něho pálil obránce Montrealu.
32:13
Killorn přihrál na pravé křídlo, kam se rozjel Stamkos a vystřelil. Price ho vychytal.
31:52
Johnson si nádherně vybruslil do střelecké pozice a pak zápěstím ohrozil Price. Brankář Montrealu na jeho střelu dobře viděl, takže ji lehce chytil.
31:13
Johnsonova formace napadala rozehrávku domácího celku, puk si však v útočné třetině nevybojovala. Ani Montreal nepředvedl příliš kouzel, píská se ofsajd.
30:37
Eller za brankou zaměstnával obránce Tampy Bay, jeho přihrávka pak nemířila přesně na žádného hráče Montrealu. U puku jsou hosté.
30:11
Zámek Montrealu v útočném pásmu zlomil až obětavý obránce hostí, který trošku šermířským způsobem odpálil puk, ten skončil u diváků. Kotouč ale tečoval obránce PK Subban, takže vhazovat se bude ve středním pásmu. Vše se uskuteční po komerční přestávce.
29:21
Ke střele se dostal aktivní Galcheynuk, jenže přestřelil branku, kterou hájí Bishop.
29:07
Galcheynukova střela skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude v pásmu hostů.
28:24
To ta Palátova už ano, dokonce brankáři Montrealu vypadla z náruče. U puku domácí.
28:10
Palát přihrál na Carlea, jehož střela však nemířila na brankáře Price.
27:32
Ani velký důraz Plekance a Gallaghera nestačil k tomu, aby montrealští hokejisté udrželi útočné pásmo.
26:27
Eller zavezl kotouč do útočné třetiny, od jeho útočných pokusů ho zbavil Hedman. Obránce hostů domácího útočníka odzbrojil.
26:08
Je opravdu neskutečné, jak v posledních minutách domácí hokejisté hrají. Tampa Bay může být ráda, že prohrává pouze o gól.
25:28
25:00
Galcheynuk si několikrát vyměnil kotouč s Jemelinem, ke střele poté vyzval Desharnaise, jehož ránu lapil Bishop!
24:24
V klasické přesilové hře drtí domácí hosty. Bishop zachraňuje Tampu Bay seč může. Nejaktivnějším střelcem je PK Subban, brankář hostů ale všechny jeho pokusy úspěšně lapil.
23:46
PK Subban nastřelil tyčku!
23:38
Kucherov (TBL) to ale přehnal a byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
23:07
.. jenže domácí hokejisté nedokázali ohrozit branku hostů. Nesterov má puk na hokejce a rozjíždí další útočné snahy Tampy Bay.
22:37
Subban se zbavil šikovně kotouče, Galcheynuk s ním spěchá do útočné třetiny..
21:49
Současně jsou vyloučeni za hrubost Parenteau (MTL) a Hedman (TBL). Hraje se 4 na 4.
21:49
Parentaeu se dostal do potyčky s Hedmanem, obránce Tampy výrazně menšího útočníka složil zápasnickým chvatem na led. Situaci mezi dvěma kohouty musel uklidnit rozhodčí.
21:03
Weise nepřihrál přesně na svého spoluhráče, puk ukořistili hosté, kteří s ním spěchali do útočného pásma. Nepovedlo se jim však ohrozit Price.
20:15
Čest vystřelit první pokus v druhé třetině měl Gallagher, nemířil však přesně na branku hostů.
20:01
To domácí fanoušci mohou na ledě obdivovat nejčastěji hráče s číslem 76, PK Subban byl na ledě celkem devět minut a pět vteřin! Zdatně mu sekunduje Markov s časem 8:26, další hokejisté mají nanejvýš šest minut.
Nejvytěžovanějším hráčem hostů je zatím Filppula. Jeho je po první třetině 7:47, těsně v závěsu mu jsou Stralman (7:33) a kapitán Stamkos (7:29).
Další třetina začne přibližně v 02:05.
Statistiky po první třetině:

Střely: 10 – 9
Hity: 9 – 15
Vyhrané vhazování: 4 – 6
Trestné minuty: 2 – 2
Máme za sebou první třetinu pátého utkání semifinále Východní konference. Montreal vede zásluhou gólu z desáté minuty, jenž vstřelil Smith-Pelly. Hra je ale vyrovnaná, mohli jsme sledovat několik zajímavých příležitostí obou týmů. Šťastnější zatím mohou být domácí.
20:00
19:52
O puk se bojuje v rohu obranného pásma hostů, vypadá to však, že už se nic podstatného nestane.
19:20
Na druhé straně se do přečíslení 3 na 2 dostala Tampa Bay, střelou vše zakončil Stamkos, ale Price je dnes skvělý!
19:02
Plekanec vyhrál buly na PK Subbana, který posunul puk na hokejku Paciorettyho, ten osamocen střílel z kruhů na Bishopa, jehož lapačka je skvělá. Útočník Montrealu si na brankáře Tampy Bay nepřišel.
18:12
.. moc dlouho tam nepobyl, Callahan vyhodil nejprve do středního pásma a pak kotouč posunul i do obranné třetiny hostů.
17:45
S kotoučem na hokejce pádí do útočného pásma Johnson...
17:04
Gallagher držel kotouč v útočném pásmu, jenže se nemohl nijak přes bránícího hráče uvolnit. Proto přihrál Paciorettymu, jenž pálil mimo.
16:20
Filppula se dostal do střelecké pozice a ohrozil Price, ten však zatím neinkasoval a má v plánu držet nulu co nejdéle to půjde.
15:56
Nesterov se moc snažil alespoň jednou vystřelit, nepovedlo se. Následně se pískalo zakázané uvolnění domácích.
15:03
Plekancova formace bojovala o puk v útočném pásmu, nakonec o něj však přišla. Na druhé straně neuspěl ani Kučerov se svým nahozením do útočné třetiny, protože situaci uhasil PK Subban.
14:36
Price si poradil s nahozením Stralmana, u puku jsou domácí.
13:30
Galcheynuk s pukem udělal před brankářem Bishopem několik kouzel, přičemž ho pěkně vyděsil. Poté se před brankou Tampy zrodil tlak, který ukončila nepovedená střela Gilberta.
12:38
Johnson protáhl Price svou střelou z uctivé vzdálenosti.
12:17
Johnson zavezl puk do útočného pásma, předal ho Palátovi, který ho však ztratil. Buly se bude vhazovat u branky Price, protože kotouč vletěl do ochranné sítě.
12:00
Rozhodčí spatřili ofsajd Gallaghera. Vhazovat se bude ve středním pásmu, ale až po komerční přestávce.
11:23
Tampa Bay výborně napadá rozehrávku Canadiens, domácí se tak nemohou dostat ze svého pásma.
10:51
Mitchellova formace bojuje v rohu útočného pásma o kotouč.
10:00
PK Subban hledal Ellera, jeho přihrávka ho však nenašla. Brankář Bishop musel puk vyhodit do středního pásma.
09:47
Hedmanovo nahození nebylo přesné, tudíž je u puku celek z Montrealu.
09:03
Není z ní ale vůbec nic, protože gól střílí domácí! DEVANTE SMITH-PELLY si navedl kotouč do střelecké pozice a přesnou střelou se nemýlil – 1:0! Asistence: Torrey Mitchell, Jeff Petry.
08:51
Filppula nyní s kotoučem na hokejce zakládá další útočnou akci.
07:48
Kučerov posunul na Šustra, jenž puk ještě ubránil v útočném pásmu. Český obránce přihrál na Namestnikova, který pálil do Price.
07:12
Bishopa svou střelou protáhl Eller.
06:38
Stamkos nahodil kotouč do útočné třetiny, přihrál pod sebe na Killorna, který v klinči se svým soupeřem nemohl zakončit.
06:14
Nyní se role vyměnili. Gallagher svým pasem vybídl ke skórování českého útočníka, ten ovšem puk netrefil. Z následného jeho nahození byl další zákrok Bishopa, který puk podržel. Komerční přestávka.
05:37
Plekanec zavezl kotouč do útočného pásma, do jeho přihrávky se opřel Gallagher, jenže Bishop se nenechal překonat.
05:00
Tampa Bay se udržela díky Garrisonovi v pásmu.
04:32
Na druhé straně se puk odrazil přímo na hokejku PK Subbana, ten ho napálil prudce do náruče Bishopa.
03:43
Killorn vybojoval za brankou kotouč, posunul ho na Filppulu, jenž oslovil pasem Carlea. Jeho pokus krotil Price, branku jsme tak zatím neviděli.
02:37
Palát přihrával před branku na Johnsona, jenže ten se netrefil do kotouče přesně.
02:16
Oba týmy jsou v plném počtu.
01:48
Galcheynuka nenapadlo nic lepšího než kotouč nastřelit do útočného pásma a sprintovat za ním. Proti přesile byl bez šance.
00:46
Stamkos přihrál Hedmanovi, jenž mířil osamocen na kruzích nad Price!
00:22
Pacioretty vysvobodil hosty odpálením puku do střední třetiny.
00:16
Johnson (TBL) dostává současně s Petrym dvě minuty za nafilmovaný pád.
00:16
Moc dlouho si ho ale neužil. Petry (MTL) je vyloučen na dvě minuty za podražení.
00:05
Buly vyhrál Plekanec a Montreal je tak u puku první.
00:01
... a teď zní stadionem ta kanadská. Hrdí diváci jsou u vytržení!
Nyní nás čekají státní hymny. Nejprve ta americká...
Hráči vjíždějí na led a fanoušci v hale bouří. Parádní atmosféra pro hokejový zápas.
Nyní arénou probíhají světelné efekty, čeká nás velmi zajímavá noc!
Jak je v NHL zvykem, utkání začne s menší časovou prodlevou. My se ale tak těšíme, že nám to nevadí!

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – PK Subban, Markov, Petry, Jemelin, Pateryn, Gilbert – Gallagher, Plekanec, Pacioretty – Weise, Desharnais, Galcheynuk – Parenteau, Eller, Prust – Smith-Pelly, Flynn, De La Rose.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Boyle – Brown, Namestnikov, Morrow..
Montreal Canadiens

Domácí hokejisté trošku překvapivě v sérii ztrácejí. Když se ale podíváme na výkonnost týmů v minulých zápasech této série, tak se není čemu divit. Hráči z druhého největšího kanadského města zatím herně ztrácejí. Nakopnout je však může výhra na ledě soupeře ve čtvrtém souboji. Montreal rozstřílel Tampu Bay 6:2.

Dosud ani v jednom utkání play offs nechyběl v brance Montrealu Carey Price. Jedna z opor týmu drží úspěšnost zákroku na hranici 92% a pustí 2,27 branky na zápas.

V play off se mohou Canadiens spolehnout na bodový přísun, který jim zajišťuje obránce PK Subban, jenž si v deseti zápasech připsal sedm bodů (1+6).
Tampa Bay Lightning

Blesky vyhrály úvodní dva zápasy právě v Bell Centre, chrámu Montrealu. Ve třetím utkání vyhrála Tampa Bay nad Canadiens těsně 2:1 a byla kousek od jednoznačného vítězství v sérii. První mečbol ale tým z Original six odvrátil vítězstvím 6:2 v Amalie aréně.

Hosté se mohou spolehnout na brankáře Bena Bishopa, který se výborně rozchytal. Navíc má parádní statistiky. V této sérii obdržel pouhých 1,85 branek na utkání (celkem 7) a drží si hranici 94% zákroků (přesněji 94,1%).

Tampa Bay se může spolehnout na Tylera Johnsona, který získal v letošním play offs zatím 12 bodů (8+4) v 11 zápasech a patří mu třetí pozice v kanadském bodování v bojích o Stanley cup.
Jediné utkání nás dnes ráno čeká v NHL. Montreal Canadiens přivítá na svém ledě tým Tampa Bay Lightning. Hosté vedou v sérii 3:1 na zápasy a dnes tak mohou postoupit do finále Východní konference. Zápas startuje v 01:00 a jste k němu všichni srdečně zváni. Komentářem vás provede Milan Šplíchal.