Z mé strany to bude všechno. Děkuji vám za pozornost a někdy příště u online přenosu na počtenou!
Ondřej Palát (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:38
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:38
1. Henrik Lundqvist (NYR) 38 zák., 1 gól, 97,4%
2. Rick Nash (NYR) 2+1
3. Alex Killorn (TBL) 0+1
Střely: 39:24 (7:7, 19:6, 13:11)
Zápas je u konce, Rangers zvítězili na ledět Tampy Bay 5:1 a vyrovnali stav série na 2:2!

Do vedení se dostali v 18. minutě, když se dokázal prosadit Rick Nash. A to i přes to, že dvě velké gólové šance v první třetině měla Tampa.

Druhá třetina herně patřila domácímu celku, gólově ale hostům. Nejprve sice vyrovnal útočník Tampy Steven Stamkos, pak se ale prosadili Chris Kreider a Keith Yandle po odrazu od Hedmanovy nohy, čímž se Jezdci dostali do dvoubrankového vedení.

Ve třetí třetině přidal důležitý gól v průběhu 46. minuty během přesilové hry Martin St. Louis, který se trefil poprvé v tomto play-off. A když v čase 51:33 rovněž během početní výhody skóroval Rick Nash, bylo rozhodnuto.

New York Rangers tak poprvé v tomto play-off dokázali vyhrát o více než jednu branku!
60:00
59:56
Tanner Glass (NYR) obdržel dvě minuty za krosček a osobní desetiminutový trest. Na druhé straně byl potrestán Cedric Paquette (TBL) rovněž desetiminutovým trestem + za nedovolené bránění 2 minutami.
59:56
A znovu se bude vylučovat! Na ledě totiž došlo k hromadné šarvátce!
59:27
59:24
Brenden Morrow (TBL) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění brankáře a navíc i za nesportovní chování. Druhý jmenovaný trest obdržel i hostující Kevin Klein (NYR).
59:20
Po střeleckém pokusu Garrisona byl faulován Lundqvist a rozhodčí tak opět bude vylučovat!
58:33
Steven Stamkos se dostal do ofsajdu.
58:05
Moore s Fastem vyrazili do přečíslení ve vlastním oslabení, ale nedošlo ani k přihrávce, natož k zakončení.
57:27
Domácí celek je frustrovaný a tak došlo k větší strkanici. Dvě minuty za hrubost obdrželi Carl Hagelin (NYR), Ryan McDonagh (NYR), Tyler Johnson (TBL) a Ondřej Palát (TBL). Navíc je vyloučen i hostujcíí Derek Stepan (NYR) za hru vysokou holí a domácí Nikita Kučerov (TBL) obdržel desetiminutový osobní trest. Resultuje z toho přesilová hra Tampy Bay.
57:18
V této třetině už čtvrtou gólovou šanci měl Martin St. Louis, ale opět tváří v tvář Benu Bishopovi nedokázal uspět!
57:02
Na druhé straně ovšem zahrozil Carl Hagelin, jehož pokus zápěstím šel vedle branky.
56:30
Domácí tým ještě útočí a snaží se vstřelit alespoň gól pro dodání sebedůvěry.
Dnešní utkání sleduje 19204 diváků.
56:04
Nashův pokus ze strany bez potíží chytil Ben Bishop do své lapačky.
Střely: 37:22
55:53
Následuje komerční přestávka.
55:53
Slyšet jsou ale i fanoušci Rangers, kteří momentálně vyvolávají brankáře Henrika Lundqvista! Ten si totiž připsal dobrý zákrok lapačkou proti střeleckému pokusu aktivního Victora Hedmana.
55:00
Domácí fanoušci ale i přes současný stav povzbuzují svůj tým. Sympatické gesto, které by Bleskům mohlo dodat energii do dalších utkání.
54:03
A další obrovská šance pro Matina St. Louise, který zůstal zcela zapomenutý za obranou a ze strany se dostal ke střele! Naštěstí pro domácí celek branku nedokázal trefit.
53:40
Tampa Bay dostala puk na zakázané uvolnění.
52:45
A mohlo to být ještě horší pro domácí tým! Martin St. Louis ve velmi dobré šanci nedokázal zasunout puk za záda Bena Bishopa, ten se totiž roztáhl a betonem ho dokázal vyrazit.
51:33
Rangers právě vstřelili branku!
A máme zřejmě definitivně rozhodnuto o osudu dnešního utkání! Rangers podruhé v řadě využívají přesilovou hru. Dobrou střelu vyslal Keith Yandle, Hayes navíc tečoval puk a Bishop ho pouze vyrazil. K dorážce bekhendem se dostal RICK NASH, který se trefil podruhé v tomto zápase! Asistence: Kevin Hayes a Keith Yandle.
51:23
Millerův pokus z pravé strany byl ztečován Garrisonem do ochranné sítě nad bránou Bena Bishopa.
51:03
Hosté se do útoku mermomocí nehrnou. Nyní opět domácí brankář pokryl volný puk a přerušil hru.
50:23
Po menším zmatku v defenzivě Lightning musel Ben Bishop podržet puk před napadajícím Kreiderem.
Střely: 36:16 ... ale na branky 1:4
50:02
J.T. Miller dobře napadal domácí při rozehrávce a nakonec vybojoval i faul. Brenden Morrow (TBL) bude vyloučen na dvě minuty za hákování, čímž oslabuje mužstvo v opravdu nevhodnou dobu.
49:21
Na druhé straně nejprve bekhendem neuspěl Filppula, posléze ani forhendem Stamkos. První pokus byl vyražen, druhý nepřesný.
49:06
Do útočné akce se vydali také hosté, ale k zakončení vůbec nedošlo.
48:19
Tyler Johnson založil útočnou akci a bekhendovou přihrávkou hledal spoluhráče. Ti to ovšem nečekali, nic z toho tedy nakonec nebylo.
48:00
Ryan Callahan přihrávkou hledal Paquettea, jenž byl ovšem dobře bráněný a ke kotouči se nedostal. Ten posléze po odrazu od mantinelu skončil mezi diváky.
47:14
Ač je to na střely 34:16 pro domácí tým, hosté vedou o tři góly. To je opravdu nepříjemná situace pro Bolts, kteří by nyní potřebovali dát kontaktní branku, jenž by je mohla vrátit zpět do zápasu.
46:45
Nyní se rodák z Frýdku-Místku dostal do ofsajdu. Následuje komerční přestávka.
46:22
Ondřej Palát odvedl dobrou práci ve vlastním pásmu a posléze i založil útok, jenže neměl dostatečnou podporu od svých spoluhráčů.
45:49
Domácí jsou z toho evidentně opaření, zároveň na nich ale lze vidět, že flintu do žita ještě nevhodili.
45:08
Jezdci využili přesilovou hru a dostali se do tříbrankového vedení! Po parádní přihrávce od Dericka Brassarda se prosazuje před chvílí faulovaný MARTIN ST. LOUIS, na kterého zívala zcela odkrytá branka! Pro St. Louise je to první zásah do černého v letošním play-off. Asistence: Derick Brassard a Dan Boyle.
44:43
Domácí hned po buly vyhazují puk.
44:40
Domácí se ale nyní budou muset bránit. Nikita Nestěrov (TBL) inkasuje dvě trestné minuty za vysokou hůl.
44:13
Zakázané uvolnění domácích při pokusu vyrazit do útoku.
43:37
Nikita Kučerov dostal nabito od Ondřeje Paláta do zajímavé příležitosti, ale jeho zakončení úspěšné také nebylo.
43:15
Akce přišla i na druhé straně. Jesper Fast nahrával na Kreidera, jenž byl zcela nehlídaný před brankou, ale k zakončení vůbec nedošlo.
42:35
Barberiova střela nebyla přesná, domácí celek ale nadále pokračuje v tlaku.
41:38
Nyní se ale děla akce v tom útočném! Konkrétně kolem Bena Bishopa bylo poměrně rušno, ale pro hosty neúspěšné.
41:20
Rozhodčí nakonec uznali, že situaci posoudili špatně. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
41:20
Zakázané uvolnění hokejistů New York Rangers.
41:05
K odraženému kotouči se dostal Garrison, jenž ho z první napálil na branku. Švédský gólman ho ale svou holí vyrazil do rohu.
40:37
Ryan Callahan byl nebezpečný okolo branky, jenomže Henrik Lundqvist dnes chytá opravdu dobře a s pokusy soupeře si poradil i tentokráte.
40:19
Hned po začátku třetí třetiny se domácí dostali do útočného pásma. Resultovala z toho dnešní šestá střela Hedmana, kterou Lundqvist chytá.
40:01
Je za námi 40 minut zápasu. Ve druhé třetině jsme viděli celkem tři góly.
Domácí tým nejprve zásluhou gólu Stamkose ve 32. minutě hry dokázal vyrovnat, jenže poté dvakrát údeřili Rangers, kteří tak nyní vedou 3:1. Do třetí třetiny tak budou vstupovat s větším klidem.

Střely: 26:13 (v této třetině 19:6)
Další třetina začne přibližně ve 4:01.
40:00
39:26
Steven Stamkos dostal pas od Killorna do střelecké pozice, ovšem neměl dobře seřízená mířidla.
39:00
Začala poslední minuta hry ve druhé třetině.
38:28
Dlouhé obléhání Lundqvistovy branky úspěchem neskončilo, hostující gólman totiž pochytal všechny střelecké pokusy domácího týmu!
37:58
Tyler Johnson předvedl neuvěřitelné zrychlení s pukem a dostal se ke střele, kterou ale Lundqvist vyrazil. K dorážce se propracoval obránce Victor Hedman, jenž ovšem také neuspěl!
37:29
Hostující brankář podržel puk po vhazování a přerušil hru, následuje komerční přestávka.
37:17
Zakázané uvolnění Rangers. Hra se vrací k Lundqvistovi.
37:04
A pozor, Jezdci se dostávají do dvoubrankového vedení! KEITH YANDLE dostal kotouč na modré čáře a vystřelil. Puk šel sice mimo, jenže od Hedmanovy nohy se odrazil za Bishopova záda, což posouvá hostující tým do vedení 3:1! Asistence: Kevin Klein a Rick Nash.
36:50
Rick Nash vybojoval puk pro obránce Yandlea, jehož zajímavý pokus ale skončil těsně vedle.
35:52
Martin St. Louis a Kevin Hayes vyrazili do přečíslení 2 na 1, prvně jmenovaný se ale nedokázal propracovat ke střele.
35:16
Hostující celek si bere zpět své vedení! CHRIS KREIDER se prosadil dorážkou z blízkosti po obléhání branky, které začalo vybojovaním puku Jesperem Fastem v souboji s Morrowem! O střelecký pokus, který nakonec vedl k brance, se postaral Kevin Klein. Asistence: Kevin Klein a Keith Yandle.
34:17
Killorn je dnes velice aktivní. Jeho nynější pokus ze strany dokázal vytěsnit Lundqvist do rohu kluziště.
33:38
Zakázané uvolnění v podání družiny kouče Vigneaulta, tedy hostů.
33:04
Při pokusu o další útočnou akci se Tampa Bay dostala do ofsajdu.
32:10
Na druhé straně se nyní pokusil zahrozit Derek Stepan, Bishop ale bez potíží zasáhl.
31:30
Tampa právě vstřelila branku!
A máme vyrovnáno, hala bouří nadšením! Alex Killorn po přihrávce od Filppuly našel ve střelecké pozici připraveného STEVENA STAMKOSE, jehož tvrdá střela z první skončila až v brance Henrika Lundqvista! A začínáme znovu od začátku. Asistence: Alex Killorn a Valtteri Filppula.
31:18
Ondřej Palát spěchal do velké šance, jenže Keith Yandle mu skvělým obranným zákrokem znemožnil zakončit! Místo puku tak v kleci skončil právě český útočník, navíc došlo k posunutí brány a hra tak musela být přerušena. To dává prostor komerční přestávce.
30:48
Coburnův pokus od modré čáry zápěstím minul branku i hole všech spoluhráčů.
30:21
Domácí pokračují ve velké útočné aktivitě a míří za vyrovnáním. Dočkají se ho?
29:50
Nebezpečná střela Ryana Callahana skončila na tyčce za zády Henrika Lundqvista! Při hostech nyní stálo velké štěstí.
29:44
29:31
Jason Garrison stál u branky a pokusil se o střelu ze strany, Lundqvist byl ale připraven a puk dokázal vyrazit.
28:58
Na druhé straně byl zblokován pokus do ochranné sítě, čímž došlo k přerušení hry. Vhazovat se navíc bude po levici Bishopa, což Jezdcům zcela vyhovuje.
28:52
Nyní se kanonýr Tampy snažil nahrát na Johnsona, ale to nevyšlo.
28:23
Stamkos nezachytil přihrávku a puk je opět až u Bena Bishopa.
27:54
Hagelin ale v úvodu oslabení dokázal poslat puk přes všechny čáry.
27:44
Chris Krieder (NYR) se dopustil útočného faulu, když holí zcela jasně podrazil Morrowa. Inkasuje tak dvě trestné minuty a Tampa má možnost další přesilovky.
27:16
A nyní si Alex Killorn vytvořil další zajímavou příležitost! Po chybě obrany Rangers se zjevil zcela osamocený před Lundqvistem, za kterého ale bekhendem nedokázal zasunout kotouč, neboť minul bránu!
26:56
Filppula odvedl dobrou práci a vybojoval kotouč pro Killorna, který střílel zápěstím. Pokus byl ovšem zblokován.
26:29
Česká spolupráce při vznikajícím přečíslení. Šustr přistrčil puk na Ondřeje Paláta, jehož pokus z mezikruží byl sražený nad branku do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
25:53
Sheppard se snažil před branku nahrát na dobře postaveného Moorea. Přihrávce ale bylo zamezeno, z akce tedy nic nevzešlo.
25:12
Dan Boyle ovšem dokázal zblokovat přihrávku mířící na najíždějícího Stamkose, čímž akci Lightning alespoň přerušil.
24:55
Nyní se hra trochu uklidnila, Tampa Bay má ale puk pod svou kontrolou a míří do další útočné akce.
24:04
Lightning se dostali do ofsajdového postavení.
23:33
Ke střele se nyní dostal i hostující zadák Keith Yandle, Bishop byl ovšem připravený a kotouč dokázal vyrazit.
22:28
22:22
Obrovská šance Tampy Bay na vyrovnání! Po nebezpečném pokusu Kučerova Lundqvist puk pouze vyrazil do míst, kam si sjel Tyler Johnson, jehož dorážka byla ovšem zblokována mimo tři tyče!
22:13
Puk skončil po odpalu McDonagha na střídačce, kde nemá co dělat. Vhazovat se tedy bude znovu v obranném pásmu Rangers.
21:59
Jason Garrison předal puk Hedmanovi, který si vybruslil do lepší střelecké pozice, odkud ovšem zamířil pouze do švédského gólmana v brance hostů.
21:46
A dobrou šanci si vytvořili i Bolts! Victor Hedmana fantastickou přihrávkou poslal do samostatného úniku Alexe Killorna, jehož pokus zápěstím ale Henrik Lundqvist schoval ve své výstroji.
21:16
Rick Nash a Derek Stepan při početní nevýhodě vyrazili do přečíslení a udělali to velice dobře! Prvně jmenovaný celou akci začal i zakončil, Bishop ale vyrazil puk.
20:49
Nyní se Dan Girardi postaral o prudké napálení puku až za branku domácích.
20:41
V oslabení se ale do útočného pásma vřítil Carl Hagelin, jehož střelu zápěstím lapil Ben Bishop.
20:28
A Tampa se dočká hned v úvodu třetiny přesilové hry. Dvě minuty obdržel Marc Staal (NYR) za držení.
20:14
Ryan Callahan se hned dostal do dobré šance z úhlu, ale puk nedokázal poslat mezi tři tyče.
20:01
Druhá třetina se již blíží svému začátku. Dokáže Tampa údeřit a srovnat s hostujícím týmem krok? Nebo si Rangers dokážou své vedení hlídat a při první možnosti se ho pokusí navýšit?
V prvním dějství dnešního utkání jsme sledovali napínavý a hlavně velice rychlý hokej. Viděli jsme spoustu šancí, například Tampa nevyužila rovnou dvě gólové. To Rangers si toho i přes mírně věští aktivitu moc nevytvořili, přesto se dostali do vedení. V 18. minutě dostal přihrávku od Hayese Rick Nash, jenž se natlačil přes obránce před Bishopa, kterého překonal.

Střely: 7:7
Další třetina začne přibližně ve 3:04.
20:00
19:30
Morrow bekhendem pouze nahodil puk do útočného pásma. Tuto vzdušnou přihrávku zachytil obránce Rangers Girardi, z akce tedy nic nebylo.
19:00
Začala poslední minuta hry v první třetině.
18:39
Na druhé straně to od modré zkusil skvěle hrající Hedman, jenže pokus byl rovněž zblokován, a to mimo bránu.
18:14
Teď ale mohlo prohrávat o dvě branky! Nebezpečné trma-vrma před domácí klecí skončilo zblokovanou střelou Alexem Killornem.
17:57
Domácí fanoušci ale ožili a vycítili, že jejich mužstvo potřebuje podpořit v boji o vyrovnání.
17:18
A máme tu úvodní branku zápasu! Hagelin odvedl parádní práci ve vlastním pásmu, když vybojoval puk a bruslí ho přikopl na Kevina Hayese. Ten ještě předal kotouč RICKU NASHOVI, který se velice dobrým způsobem natlačil do zakončení přes obránce a překonal Bena Bishopa! Asistence: Kevin Hayes a Carl Hagelin.
16:37
Hostům se vůbec nepovedla rozehrávka ve vlastním pásmu a trestat mohl Hedman, ale ten nedostal prostor k zakončení, čímž si Rangers a jejich defenziva dokázali zaváhání napravit.
15:50
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, ani jeden z týmů se totiž nemůže dostat ke kontrole kotouče.
14:46
Střela Dana Girardiho se od zadního mantinelu odrazila na hůl Marca Staala. Jeho pokus byl ale příliš zbrklý, tudíž i nepřesný.
14:13
14:00
Johnson odvedl dobrou práci při napadání a trochu zdržel Rangers při pokusu vyrazit do akce.
13:34
Hayes mezi kruhy nabil na Girardiho, jehož pokus byl zblokován.
13:20
Lightning dokázali vyhodit puk přes všechny čáry a osvobodit se.
13:02
Dobře seřízená mířidla neměl ani Martin St. Louis při pokusu z pravé strany.
12:42
Kreider se přes Coburna propracoval na levém křídle ke střele, jenž byla nepřesná.
12:23
St. Louis nezachytil puk ve středním pásmu a ten tak získal Killorn, jenž vyrazil do útoku. K zakončení ovšem nedošlo.
12:13
Komerční pauza je za námi a hra tak může pokračovat.
12:13
A máme tu další trest za nedovolené bránění, tentokráte ale na domácí straně. Anton Strålman (TBL) oslabuje své mužstvo a po další komerční pauze si početní výhodu tak vyzkouší i hostující celek.
11:24
Rick Nash se propracoval do dvou dobrých šancí při střelách z pravého křídla, ovšem i Ben Bishop byl pozorný.
11:00
J.T. Brown se pokusil Lundqvista zaskočit střelou ze strany. Možná se mu to podařilo, ale ne se vším všudy, jelikož brankář pokus dokázal vyrazit.
10:35
Rangers se tak osvobodili alespoň výhozem na zakázané uvolnění.
10:19
Obléhání branky hostů ale stále pokračuje, domácí přesilová hra výrazně nabudila a Henrik Lundqvist se spolu s obranou má co ohánět.
09:59
09:56
Nebezpečnou ránu obránce Victora Hedmana od modré čáry Lundqvist dokázal svou hokejkou vyrazit do bezpečí.
09:35
Filppulovu přihrávku na Jasona Garrisona dokázal zblokovat Stepan, čímž se dostal puk do obranného pásma Lightning.
09:05
Do nebezpečného a hlavně rychlého protiútoku vyráželi hokejisté Rangers, jenže finální pas Dereka Stepana neměl Rick Nash šanci zachytit.
08:19
A hned přišla velká šance Tampy Bay! Tyler Johnson se dostal k odraženému puku v útočném pásmu a byl sám před Lundqvistem, za kterým nakonec zazvonila tyčka!
08:01
A máme tu první vyloučení. Martin St. Louis (NYR) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a po komerční přestávce nás tak čeká početní výhoda Bolts.
07:26
Chris Kreider přihrávkou po objetí branky hledal najíždějícího McDonagha, nic z toho ale nebylo, jelikož pas byl nepřesný a hostující kapitán neměl šanci kotouč zachytit.
06:42
Sledujeme opět velice rychlý hokej, hra se přesouvá ze strany na stranu. Oba celky se evidentně snaží rychle údeřit a dostat se do vedení, mírně aktivnější jsou hostující Jezdci.
06:07
St. Louis v útočném pásmu předal puk Sheppardovi, jehož pokus ze strany ale nemířil do míst, kam útočník Rangers původně nasměrovával svá mířidla.
05:20
Yandle nahrál na Boylea, který se po chvilce váhání odhodlal ke střele skrze Stevena Stamkose. Trefil se ale pouze do míst, kde stál připravený Ben Bishop.
05:00
Zaútočili si také hokejisté New Yorku Rangers. Z kratšího tlaku v útočném pásmu resultovala Brassardova střela, se kterou si bez potíží poradil Ben Bishop.
04:31
Johnson si pokusil narazit se Strålmanem a dostat se tak do další zajímavé příležitosti, jenže k finálnímu pasu nedošlo díky dobré obranné práci Yandlea.
03:47
Rangers vyhráli vhazování, ale nedokázali se dostat k volnému puku. Toho se tak okamžitě zmocnil Nikita Kučerov, jenž byl zcela osamocený před Henrikem Lundqvistem! Naštěstí pro hostujícího gólmana ale ruský útočník branku nedokázal trefit.
03:44
Nahození obránce Braydona Coburna ze středního pásma chytil Lundqvist do své lapačky. Švédský brankář sice jevil chtíč o rozehrávku, nicméně nebyla mu umožněna aktivním napadáním domácích forvardů.
03:18
Brassard se na levém křídle propracoval ke střele zápěstím, Stamkos jí ovšem přizvedl nad Bishopovu branku, tudíž z toho nebezpečí nakonec nebylo.
02:52
Marc Staal dobrým zákrokem v obraně odstavil od puku Boylea, čímž zcela zastavil útočnou akci Tampy Bay. Ta okamžitě vyrazila střídat, stejně jako Rangers.
02:16
Hosté vyrazili do nebezpečného protiútoku, James Sheppard totiž zblokoval Nestěrovovu střelu a šel ze strany sám na Bishopa. Killorn se stihl alespoň vrátit a donutil tak Shepparda jen k rychlé střele, která navíc byla nepřesná.
01:57
Boyle se dobře prokličkoval přes Kleina k bekhendové střele, ta ovšem nebyla přesná.
01:26
Tampa byla ve středním pásmu zahnána zpět do vlastního, Rangers se snaží aktivně napadat již ve střední třetině a zlepšit tak defenzivní hru oproti minulému utkání.
00:56
Chris Kreider si najížděl na přihrávku před branku, puk ale došel pouze k brankáři Bishopovi, jenž ho pokryl.
00:50
Ani ti z první akce nedokázali údeřit. Když se pokusili založit druhou, nenahráli si přesně a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
00:22
V něm se ale na první pokus neprosadili a dopředu míří domácí celek.
00:02
Úvodní vhazování vyhráli Rangers, jenž okamžitě nahodili puk do útočného pásma.
00:01
Oba celky už jsou ovšem nachystány na ledové ploše a za několik okamžiků by se začít mělo.
Zpoždění u začátku hokejových zápasů v NHL jsou již obvyklou událostí. Nemůžeme se tak moc divit, že zápas stále nezačal.
Fanoušci v hale jsou již nažhavení na čtvrté utkání této série. Početnou skupinu příznivců v Amalie Areně opět mají i hokejisté New York Rangers. Dá se tedy znovu očekávat elektrizující atmosféra a napínavá hokejová podívaná.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Nestěrov, Strålman, Barberio – Killorn, Filppula, Stamkos (C) – Kučerov, Johnson, Palát – B. Boyle (A), Paquette, Callahan (A) – Brown, Morrow

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh (C), Girardi (A), Staal, D. Boyle, Yandle, Klein – Nash, Brassard, Hayes – Kreider, Stepan (A), Fast – Hagelin, Moore, St. Louis – Glass, Sheppard, Miller

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Cherrey, Heyer.
Vítejte u dnešního utkání play-off National Hockey League. Čtvrtý zápas série mezi Tampa Bay Lightning a New York Rangers může hodně napovědět o dalším průběhu. Domácí sahají po mečbolu, který hodlají Jezdci z New Yorku odvracet.
Předchozí utkání

Týmy se naposledy společně utkaly jen několik hodin zpět, ve třetím duelu finále Východní konference. Divokou přestřelku muselo rozseknout až prodloužení. Z něj si Tampa Bay Lightning odnesli těsné vítězství 6:5.
TAMPA BAY LIGHTNING

Veliké překvapení, že se Bolts prodrali až mezi nejlepší dvojici na východě? Nikoliv! Nikdo nepochybuje o tom, že loňské vyřazovací boje dodaly Bleskům hodně potřebných zkušeností pro nynější měsíce, přestože se minulý rok na jaře modrobílí poroučeli z play-off velice rychle již po prvním kole. Ale nyní může být vše jinak. Lightning si poradili se dvěma silnými soky a teď jim stojí v cestě jeden z favoritů na pohár. A zatím jsou na místě teplých krajů na dobré cestě. Kromě toho, že se dočkal v minulých dnech gólové radosti také český forvard Ondřej Palát, se prosazují podle představ trenérů také další útočníci. Nechybí ani body od kanonýra Stevena Stamkose. Již dnes mohou Bolts učinit výrazný krok k postupu do finále, navíc mají k dispozici domácí prostředí. Avšak Rangers mají mnoho zkušeností s otáčením špatně rozehraných sérií. Bude dnešní střetnutí zlomovým?
NEW YORK RANGERS

Jak bude pokračovat tažení Newyorčanů za vysněnou trofejí, o kterou minulý rok v červnu jen těsně přišli a museli místo toho sledovat radující se Krále z Los Angeles? Zkušenosti Jezdci nabrat stihli, teď záleží, zda jim pro nejdůležitější zápasy aktuálně probíhajícího ročníku zbylo také dostatek sil. Fanoušci Rangers si zvykli na těsné výsledky během play-off a také na nervy až do poslední vteřiny. Je jisté, že švédský mág v brankovišti Henrik Lundqvist je klíčovou postavou, pokud chtějí v Madison Square Garden pomýšlet na radost s pohárem. Poslední dvě střetnutí se ale New Yorku vůbec nepovedla. Druhý duel s Tampou sice Jezdci ztratili až v prodloužení, jenže v obou předešlých případech inkasovali šest branek. A to není dobrá vizitka ve finále Východní konference. Pakliže chce mužstvo druhý rok po sobě okusit finále Stanley Cupu, musí soustředit následující výkon na obranu. Podaří se jim to?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.