S konstatováním, že Kačeři z Anaheimu v sérii vedou 1:2 na zápasy, se s Vámi loučím. Napočtenou!
3. Patrick Kane (CHI) 1+0
Je konec! Anaheim vítězí v Chicagu 1:2 a stejným poměrem vede i v celé sérii. Blackhawks se ve třetí třetině snažili srovnat skóre, především v závěru si vynutili velký tlak, ale vynikajícího Frederika Andersena v brance Ducks už překonat nedokázali.

Všechny tři branky se tak urodily už v prvních čtyřiceti minutách. Do vedení šli ve 13. minutě Kačeři, když se v přesilovce prosadil Patrick Maroon. Černí jestřábi srovnali těsně před koncem úvodní části zásluhou Patricka Kana. Domácím však tato trefa nebyla nic platná, o rozhodující zásah celého duelu se totiž v čase 39:05 postaral Simon Despres.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:5, celkem – 28:27.
60:00
59:52
V obrovské šanci se ocitl Patrick Kane, jehož střela se otřela o tyčku!
59:29
Patrick Kane od levého mantinelu nemířil přesně.
59:24
Oddechový čas pro domácí.
59:24
Hossova rána končí v lapačce dnes výborného Frederika Andersena!
59:20
Seabrook od modré minul branku.
59:01
Poslední minuta!
58:58
Maroon opět odehrál puk na zakázané uvolnění.
58:48
Další icing, hra se vrací před Andersena. Blackhawks pokračují s prázdnou brankou.
58:28
Getzlaf zkusil přes celé hřiště trefit prázdnou branku. Neuspěl a tak je z toho icing.
58:00
Hosté zahráli rovné dvě minuty před koncem třetí části na icing. Corey Crowford zůstává na střídačce!
57:27
Thompson posunul puk až do obranného pásma Chicaga.
56:52
Hosté pošetřili další cenný čas v útočné třetině.
56:28
Perry odvedl dobrou práci při forčekingu a domácí byli nuceni zahrát na zakázané uvolnění.
56:00
Střela Richardse byla sražena mimo hrací plochu. Čtyři minuty před koncem třetí části tu je poslední komerční přestávka.
55:41
Od modré vypálil Beauchemin. Crawford vyrazil a domácí následně zahráli na icing.
55:09
Silfverberg vyvezl puk do útočného pásma a umožnil svým spoluhráčům vystřídat.
54:04
Šest minut do konce třetí třetiny, Chicago začíná rozjíždět závěrečný nápor.
53:16
Teď se Černí jestřábi nadechli k náporu, hned dvakrát zakončoval Hossa, ale pokaždé byl na místě Andersen.
52:45
Domácím začíná poměrně rychle utíkat čas, Ducks dobře brání.
51:51
Oba týmy jsou v plném počtu.
51:42
Andersen raději přidržel puk, který se k němu doklouzal. Nechtěl nic riskovat.
50:56
Perry se dostal až před domácí branku, Crawford jeho střelu vyrazil ramenem.
50:20
Kouč Blackhawks Joel Quenneville tradičně co nejvíce využívá své elitní čtyři beky. Brent Seabrook odehrál už rovných 23 minut. Naopak nejméně vytěžovaná je dvojice Timonen – Cumiskey.
50:13
S ranou Seabrooka od modré si poradil Frederik Andersen – jediný dánský brankář v historii, který kdy nastoupil v NHL. Následuje komerční přestávka.
49:50
Vyloučení na obou stranách. Duncan Keith se dostal do křížku s Ryanem Keslerem a oba hráči dostávají tresty na dvě minuty. Hrát se bude 4 na 4.
49:24
Hosté zahráli na icing. Jejich kouč Boudreau si vzal raději time-out, aby dopřál své pětici odpočinek.
49:15
Jakob Silfverberg zakončil přečíslení 2 na 1 střelou, která skončila na vyrážečce Crawforda!
49:01
Patrick Kane se ze strany natlačil až před Andersena, gól však nedal.
48:10
Domácí chybou v rozehrávce málem darovali šanci Maroonovi. Tomu ale v rozhodující chvíli vypíchl puk jeden z protihráčů.
47:32
Střela Oduyi byla sražena do rohu.
47:19
Pěkná spolupráce mezi Getzlafem a Coglianem. Střela druhého jmenovaného končí na výstroji Crawforda. Následuje reklamní přestávka.
47:04
Anaheim v plném počtu.
46:47
Střelu Richardse tečoval Bickell až do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
46:23
Ducks opět vyhazují.
46:00
To ale nemělo dlouhého trvání, Silfverberg vyhazuje.
45:48
Domácí se již dokázali usadit v útočném pásmu.
45:02
Ryan Getzlaf zasáhl hokejkou do tváře Andrewa Shawa a na dvě minuty tak oslabuje hosty!
44:30
Střelu Keitha dokázal zablokovat Stoner.
43:59
Silfverberg prohnal Richardse a díky tomu se hosté vyhnuli odpískání icingu.
43:25
Kačeři se nechtějí dostat pod trvalý tlak a snaží se hrát dopředu.
42:56
Zakázané uvolnění Chicaga. Domácím fanouškům se to moc nelíbí.
42:26
Nahození Desprese prolétlo vedle domácí branky.
42:06
A hned následuje další ofsajd Ducks.
41:59
Hostující Perry v postavení mimo hru.
41:51
V úvodu třetí třetiny je aktivita na holích Blackhawks. To je pochopitelné, domácí chtějí vyrovnat.
41:02
Bekhendový pokus Richardse se vykutálel vedle Andersonovy klece. Stejný hráč pak zakončoval znovu, ale jeho střelu z pravého kruhu vytáhl hostující brankář vyrážečkou.
40:28
Hosté se dopustili icingu.
40:06
Úvodní buly třetí třetiny vyhrál Jonathan Toews. Keith ale vzápětí poslal puk mimo hru, takže se bude vhazovat opět ve středním pásmu.
40:01
Hokejisté se již vracejí zpět na led. Za malou chvíli budeme pokračovat.
Třetí třetina začne přibližně ve 4:11.
Po dvou třetinách mohou být o něco spokojenější hosté z Anaheimu, kteří drží těsné vedení 1:2. Kačeři vstoupili do prostřední části velkým tlakem a domácím trvalo poměrně dlouho, než se jim podařilo srovnat hru. V její druhé polovině se už rodily šance na obou stranách, 55 sekund před odchodem do šaten se však prosadili hosté, když se po Getzlafově přihrávce přesně trefil Simon Despres.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:14, celkem – 18:22.
40:00
39:45
Puk opustil hrací plochu. Buly ve středovém kruhu.
39:05
Anaheim právě vstřelil branku!
Gól do šatny v podání Kačerů! Getzlaf nabil SIMONOVI DESPRESOVI, který se od pravého mantinelu z voleje trefil do odkryté části klece. Crawford se nedokázal přesunout včas. Asistence: Ryan Getzlaf a Cam Fowler.
38:46
Na druhé straně poslal Getzlaf do šance Perryho. Ten se z pravé strany řítil na Crawforda, ale zamířil jen do hrudi gólmana Černých jestřábů.
38:34
Krásný semafor Frederika Andersena! Na hostujícím brankáři si vylámal zuby Saad.
38:19
Domácí v postavení mimo hru.
37:40
Richardsova dorážka skončila mimo.
37:31
Bickell to zkusil od mantinelu, Andersen si pro puk sáhl lapačkou.
36:40
Anaheim začal druhou třetinu tlakem, ale domácí již srovnali hru a také si vytvářejí šance.
36:13
Po Etemově pokusu Crawford přerušil hru.
35:25
Hossa nabil na střelu Oduyovi. Projektil domácího obránce rozpoutal před brankou Ducks velký závar, ale Andersen své království uhájil!
34:24
Saad dostal nabídku do výhodné pozice, ale jeho střelu vychýlil jeden z bránících hráčů.
34:10
Oduyova střela končí na výstroji Andersena. Následuje reklamní přestávka.
33:37
Na druhé straně se efektním zákrokem lapačkou prezentoval Crawford. Domácí brankář vychytal Etema.
32:59
Zahrozili také domácí, ale Andersen byl proti Versteegovi na místě. Brankář Anaheimu se bleskově přesunul!
32:27
Perry našel křížným pasem Desprese. Ránu hostujícího obránce zblokovala obrana.
31:44
Crawford odrazil puk do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho pravici.
31:24
Bickellova střela až na branku neprošla.
30:44
Emerson Etem měl obrovskou šanci! Dostal přihrávku před poloodkrytou branku, ale zamířil jen do boční síťky!
30:23
Ducks ve druhé třetině přidali na agresivitě, zlepšili forčeking a to Blackhawks činí problémy.
30:19
Máme tu další reklamní přestávku. Hosté vedou na střely 12:17.
29:21
Jonathan Toews byl sám před Andersenem. Zkusil dlouhou forhendovou kličku, kterou dánský brankář přečetl a podržel svůj tým.
28:52
Před brankou číhal Maroon a domácí měli štěstí, že se k němu puk nedostal.
28:42
Zakázané uvolnění domácích.
27:50
Andersen přerušuje hru. Následuje reklamní přestávka.
27:21
Hossa dostával přihrávku za obranu, ale Lindholm ho skvěle dobruslil a k ničemu nepustil.
26:40
Střelu Hossy z levé strany vykopl betonem Andersen.
26:02
Fowler poslal hezkou přihrávku mezi kruhy, jeho spoluhráč Beleskey však netrefuje branku.
25:24
Thompson nahrál na osu kruhů Palmierimu, ten z voleje minul branku.
24:46
Hjalmarssonovu střelu od modré pokryl Andersen.
24:38
Versteeg svůj výpad podél pravého mantinelu zakončil jen nahozením za branku.
23:59
V akci konečně také Andersen, který krotil pokus Desjardinse.
23:32
Icing, hra se opět vrací před domácího gólmana.
23:06
Crawford si proti Coglianovi pohlídal prostor u své tyčky. Blackhawks by už měli přidat na aktivitě.
22:25
Další střelu na domácí branku vyslal Beleskey. Nešlo však o nic nebezpečného.
21:47
Crawford dalším zákrokem přerušuje hru. Ducks vstoupili do druhé části velmi aktivně.
21:22
Zakázané uvolnění Chicaga.
21:02
Beaucheminovu ránu vyrazil Crawford. Sudí si zřejmě mysleli, že byl domácí gólman zasažen do masky a tak přerušili hru. Crawford však vyrážel kotouč hrudí.
20:41
Crawford se musel opět činit. Po Perryho pokusu byl nucen před dotírajícím Maroonem rychle přikrýt puk.
20:28
Jedovatou střelu Palmieriho z pravého křídla vykopl Crawford.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 3:10.
Po první části hraje Chicago s Anaheimem nerozhodně 1:1. Domácí dnes hráli už tři početní výhody, z toho jednu čtyřminutovou, naopak Kačeři měli k dispozici jen jednu zkrácenou. Přesto přesilovku využili právě oni. Ve 13. minutě tečoval Lindholmovo nahození za Crawfordova Patrick Maroon. Blackhawks vyrovnali až 57 sekund před koncem úvodní části, pohotovým bekhendovým zakončením se prosadil Patrick Kane.

Střely na branku v 1. třetině – 7:8.
20:00
19:56
Ještě šance v samém závěru periody! Keith dostal puk na levý kruh k Saadovi, který přestřelil.
19:03
Chicago právě vstřelilo branku!
Blackhawks srovnávají! Richards posunul puk mezi kruhy, kde byl PATRICK KANE, který bekhendovou střelou na vyrážečku překvapil Andersena – 1:1. Asistence: Brad Richards a Niklas Hjalmarsson.
18:45
Od modré čáry vypálil Vatanen, Crawford vyráží.
18:08
Hosté budou chtít ve zbytku třetiny především nenkasovat. Maroon nyní posunul puk co nejdále od své branky.
17:37
V úplném závěru domácí přesilové hry našel Hjalmarsson před brankou Kana, proti jehož zakončení se stačil přesunout Andersen a Andrew Shaw nedokázal dorazit puk do odkryté klece! Kotouč je pod dánským brankářem. Následuje reklamní přestávka.
16:56
Tahle přesilovka je pro Blackhawks spíše trápení.
16:17
Getzlaf vyvezl puk až do útočného pásma, kde sbírá cenné sekundy.
15:13
Seabrook od modré minul. Vzápětí ještě Richards nahazoval od mantinelu, ale ani teď nemusel Andersen zasahovat.
14:51
Stoner vytlačil hru do středního pásma.
14:23
Anaheim v oslabení velmi dobře brání, nyní přišlo další vyhození.
13:55
Hosté se pro tuto chvíli osvobozují.
13:36
Jakob Silfverberg zvedl hůl do obličeje Jonathana Toewse a dostává trest na 2+2 minuty!
12:55
Hosté jdou do vedení! Getzlaf na modré posunul puk na Hampuse Lindholma, jehož střelu dokázal tečovat PATRICK MAROON a kotouč končí za bezmocným Crawfordem. Asistence: Hampus Lindholm a Ryan Getzlaf.
12:29
Začíná zkrácená početní výhoda Kačerů.
11:46
Marián Hossa nejprve neproměnil dobrou šanci a poté ještě fauloval Getzlafa. Je vyloučen za držení a síly na ledě se srovnávají.
11:18
Domácím se první minuta přesilovky nevydařila, Ducks osvobodil Silfverberg.
10:57
Černí jestřábi opět přišli o pásmo.
10:37
Hosté vyhazují.
10:28
Blackhawks vedou na střely 5:4. Nyní si mohou tuto bilanci ještě vylepšit.
10:28
Ryan Kesler si přidržel Toewse a Blackhawks si tak zahrají už druhou početní výhodu!
09:52
Střelu Mariána Hossy zblokoval obránce Ducks.
09:21
Hraje se ve velmi rychlém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.
08:24
Hjalmarssonova střela orazítkovala brankovou konstrukci za Andersenem!
07:47
Hned po buly pohotově vystřelil Perry, Crawford pozorný.
07:44
Už po skončení hostujícího oslabení se dostal do šance Ryan Kesler. Útočník Kačerů si před Crawfordem stáhl puk na forhend, ale domácí gólman ho vybruslil a má puk na svém těle. Komerční přestávka.
07:28
Teď vypálil Hossa, Andersen vyrazil a o zbytek se postaral Thompson.
07:17
Domácí spíše kombunují, chybí střelba.
06:34
Sharpova střela z levé strany končí na betonech Andersena.
05:39
Corey Perry podrazil Hjalmarssona a Chicago tak bude hrát přesilovku!
04:39
Desjardins si vykroužil až do střelecké pozice, hosté puk na Andersena nepustili.
03:48
Z pravé strany se na Crawforda řítil Kesler, svou šanci ale neproměnil!
03:36
Pokus Cogliana z levé strany pokryl Crawford.
02:37
Crawford musel osvědčit výborný postřeh proti šanci Etema!
01:26
Nordström obdržel puk ve chvíli, kdy byl sám před Andersenem. V zakončení mu však zabránil obětavým skokem Corey Perry, který mu vypíchl kotouč!
00:58
Keithova rána se mezi tyče nevešla.
00:33
Silfverberg nahodil kotouč jen k Oduyovi, který zakládá útok domácích.
00:01
Národní hymnu zazpíval Jim Cornelison, nutno říci, že řádně procítěně. Nyní se již můžeme věnovat třetímu utkání série.
Hráči obou týmů nastupují na ledovou plochu United Center. Zazní hymna Spojených států amerických.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith (A), Seabrook, Timonen, Oduya, Cumiskey – Hossa, Toews (C), Saad – Kane, Richards, Bickell – Versteeg, Nordström, Sharp (A) – Shaw, Krüger, Desjardins.
Trenér: Joel Quenneville.

Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Beauchemin (A), Lindholm, Despres, Fowler, Vatanen, Stoner – Perry (A), Getzlaf (C), Maroon – Silfverberg, Kesler, Beleskey – Palmieri, Thompson, Cogliano – Etem, Rakell, Sekáč.
Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Kozari, O'Halloran – Cormier, Devorski.
Československá stopa:
Marián Hossa (CHI) – 12 zápasů, 9 bodů (2+7)

Tomáš Fleischmann (ANA) – 4 zápasy, 1 bod (0+1)

Průběh série – 1:1 na zápasy:
První utkání série vyznělo vcelku jasně pro Kačery, kteří před svým publikem zvítězili 4:1. Zápas číslo dvě ale nabídl obrovské drama. Černí jestrábi do něj vstoupili raketově a v 7. minutě vedli už 0:2. Ducks však dokázali toto manko vymazat a dovedli duel až do prodloužení. V něm se na rozhodnutí čekalo velmi dlouho, konkrétně téměř tři další kompletní dvacetiminutovky. Už v 89. minutě sice poslal kotouč do sítě Shaw, ale docílil toho ukázkovou fotbalovou hlavičkou, což odporuje hokejovým regulím. Chicago to ovšem přesto mrzet nemuselo, v čase 116:12 totiž dotlačil puk za brankovou čáru důrazný Marcus Kruger. Blackhawks tak vybojovali vyrovnání stavu série v nejdelším zápase klubové historie.

1. zápas: Anaheim – Chicago 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Lindholm (Silfverberg, Beleskey), 25. Palmieri (Thompson), 53. Thompson (Cogliano, Lindholm), 59. Silfverberg (Despres, Getzlaf) – 40. Richards.

2. zápas: Anaheim – Chicago 2:3 po prodl. (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Cogliano (Thomspon, Fowler), 38. Perry (Getzlaf, Vatanen) – 3. Keith (Keith, Toews), 7. Hossa (Bickell, Richards), 117. Kruger (Seabrook, Oduya)
Vítám tu všechny fanoušky toho nejlepšího hokeje! V noci ze čtvrtka na pátek je na programu již třetí utkání finále Západní konference NHL mezi Chicagem Blackhawks a Anaheimem Ducks. Série se stěhuje do chicagské haly United Center za stavu 1:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.