Jiří Sekáč (ANA) 0+0, +1, 2 střely, čas na ledě 11:47
Tomáš Fleischmann (ANA) 0+0, +0, 0 střel, čas na ledě 10:14
Marián Hossa (CHI) 0+1, +0, 1 střela, čas na ledě 14:44

1. Ryan Kesler (ANA 1+1
2. Sami Vatanen (ANA) 1+1
3. Teuvo Teräväinen (CHI) 1+1
Ve vyprodaném Honda Center dnešní utkání sledovalo 17286 diváků.
Je hotovo, Anaheim si po výhře 5:4 v prodloužení vybojoval vedení 3:2 na zápasy, nespoutanou radost odšpuntoval už po 45 sekundách prodloužení Matt Beleskey.
60:45
Anaheim právě vstřelil branku!
Ne, nepotvrdilo – je tu rychlý konec prodloužení, Anaheim vítězí! Keslerovu střelu vyrazil Crawford jen k MATTU BELESKEYMU, který nezaváhal a stal se hrdinou Kačerů! Asistence: Ryan Kesler, Jakob Silfverberg.
60:18
Chicago v letošním play-off ovládlo všechny čtyři zápasy, potvrdí i dnes svou dominanci?
60:01
Strhující zápas ještě nekončí, jdeme do prodloužení! Když se v 55. minutě prosadil Maroon a zvýšil na 4:2, zdálo se, že je rozhodnuto. V samém závěru ale dvakrát rozvlnil síť za Andersenem Jonathan Toews – 4:4. Kdo zvítězí v prodloužení? Více se dozvíme v 6:06.
60:00
59:23
Chicago právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, je vyrovnáno! JONATHAN TOEWS se prosazuje podruhé v krátkém časovém sledu a zřejmě posílá zápas do prodloužení! Toewsova střela z ostrého úhlu propadla až do sítě bezmocného Andersena. Asistence: Andrew Shaw, Brent Seabrook.
59:05
Minuta do konce třetí třetiny! Hosté jsou vytlačeni k červené čáře.
58:36
Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění a Crawford znovu opouští svou svatyni.
58:10
Ještě není hotovo, kdepak! Marián Hossa našel na pravém kruhu volného a napřaženého JONATHANA TOEWSE, který jako správný kapitán vykřesal plamínek naděje. Asistence: Marián Hossa, Duncan Keith.
58:03
Kaneova střela z mezikruží byla zblokována.
57:30
Odvolal ho právě teď, Chicago to zkouší se šesti hráči v poli!
56:43
Joel Quennevile pokukuje na kostku, aby zjistil zbývající čas. Odvolá Crawforda?
56:18
Oduyovu střelu Andersen dobře viděl a bez problémů ji vyrazil.
55:47
Cogliano vyhazuje puk k Seabrookovi a oba týmy střídají.
54:56
Na řadě je komerční přestávka, hosté mají pět minut na vyrovnání.
54:45
Stačilo jedno nepovedené střídání a naděje hostů se rozsypávají jako domeček z karet! Getzlaf našel na pravé straně úplně volného Vatanena, jenž se neunáhlil a nesobecky přihrál před prázdnou část Crawfordovy svatyně puk PATRICKU MAROONOVI a ten už měl snadnou úlohu. Asistence: Sami Vatanen, Ryan Getzlaf.
54:25
Další střelu Saada Andersen bez větších problémů zneškodnil, hosté ale zůstávají u puku.
53:47
Tísněný Hossa nahodil puk směrem na Andersena, ale touš se otřel o Beaucheminovu hůl a zamířil do rohu.
52:38
Pokus Samiho Vatanena postrádal přesnost i razanci, Andrew Shaw vyhazuje puk do bezpečí.
51:49
Nečekaný odraz puku dostal do šance Getzlafa, jenž z pravého kruhu těsně přestřelil Crawfordovu svatyni.
50:55
Nyní se už Patrick Kane ke střele dostal, ale Andersenova vyrážečka byla na svém místě.
50:24
Saad měl na pravé straně volného Kanea, ale nevšiml si toho, a tak Andersen nakonec nemusel zasahovat.
50:06
Rakellovu nenápadnou střelu se pokoušel dorážet za Crawfordova záda dorážet Cogliano, leč neúspěšně. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
49:05
Kesler si ve středním pásmu rukavicí zpracoval vyhozený puk a proti jeho následné střele z mezikruží se vyznamenal Crawford!
48:18
Fleischmann nahodil puk na zadní hrazení a spolu se svými parťáky odjel střídat.
47:36
Sami Vatanen uklidnil hru odpalem do středního pásma, kde číhá Hjalmarsson.
47:00
Přesně třináct minut před koncem třetí třetiny Hawks vyhazují na zakázané uvolnění. Keith si prodlouží už tak dlouhatánské střídání.
46:15
Duncan Keith udržel hosty v útočném pásmu, hra se v posledních minutách stěhuje ze strany na stranu.
45:20
Další dva zákroky pro Andersena po střelách Oduyi a Mariána Hossy. Pokus druhého jmenovaného zapadl přesně do výstroje domácího brankáře.
45:08
Puk se po šermovačce v rohu kluziště ocitl v ochranné síti.
44:27
Teräväinen se ocitl v další gólovce, ale Andersen vytasil svůj beton včas!
43:43
Clayton Stoner už je na ledě, přesilovka Černým Jestřábům vůbec nevyšla.
43:34
Sharp našel Saada, ale ten se ke střele nedostal a Nate Thompson poté osvobodil Kačery.
42:42
Puk, který neposedně poskakoval před nicnetušícím Andersenem, odpálil Getzlaf až na opačný konec kluziště.
41:43
Clayton Stoner (ANA) si jde odpočinout na trestnou – dvě minuty, hákování.
41:35
Perry těsně minul branku a hosté mohou vyrazit do protiútoku.
40:58
Skvělá šance a v ní Beleskey, ale domácí křídelník nedokázal přetavit Sifverbergův pas v gól!
40:31
Pozměněná elitní formace Hawks ve složení Kane – Toews – Bickell vybojovala buly v útočném pásmu.
40:01
Po první třetině to pro Anaheim vypadalo růžově, nyní je však realita jiná. Chicago znovu dokázalo, jak silným týmem je, a především díky Teuvu Teräväinenovi snížilo na rozdíl jediného gólu. Mladý Fin se nejprve v úvodu této dvacetiminutovky sám prosadil a v poslední minutě druhé třetiny parádně našel volného Brenta Seabrooka – 3:2. Třetí třetina, která slibuje strhující podívanou, začne v 5:08.
40:00
39:35
Máme zaděláno na pořádné drama, hosté ještě před druhou sirénou snížili na rozdíl jediného gólu! Lví podíl na této brance má Teräväinen, který nebojácně odstavil od puku Lindholma, vyměnil si touš se Sharpem a našel úplně volného BRENTA SEABROOKA, jenž se z poměrně obtížné pozice nemýlil. Asistence: Teuvo Teräväinen, Patrick Sharp.
39:00
Minuta do konce druhé třetiny! Puk je ve středním pásmu.
38:24
Hjalmarssonovo drobné zaváhání vedlo k tomu, že se Getzlaf dostal k puku a vybojoval buly v útočném pásmu.
38:08
Teräväinen nahazoval puk do skrumáže těl před Andersenem, dánský gólman domácích se dokázal včas zorientovat a přerušil hru.
37:31
Další střelu aktivního Jonathana Toewse Andersen eliminoval a hosté se poté osvobodili.
36:46
Chicago ale hraje v útočném pásmu a Andersen musel třikrát v krátkém časovém sledu zasahovat.
36:15
Hra se vyrovnala, Anaheim se znovu zvedá.
35:13
Kesler si udělal prostor za brankou a poté našel volného Claytona Stonera, jehož pokus Crawford ukryl ve výstroji.
34:29
Cogliano s Thompsonem jsou dnes velmi nebezpeční, tato dvojička si znovu vytvořila tlak v útočném pásmu, Crawford dokonce musel zasahovat.
33:33
Keithovo nahození skončilo na holi Cama Fowlera, hosté se v útočném pásmu dlouho neohřáli.
32:41
Hampus Lindholm se vydal napadat rozehrávku hostí a dojel až ke Crawfordovi, žádný efekt to ale nemělo.
31:59
Lindholmův nenápadný pokus Crawford bez potíží lapil. Blackhawks už jsou v plném počtu, na řadě je komerční brejk.
30:51
Téměř polovina z trestu Chicaga je tytam, oba týmy střídají.
30:18
Beaucheminův projektil od modré se pokoušel za ležícího Crawforda protečovat Kesler, ale to se mu nepodařilo.
29:57
Hosté předvedli žákovskou chybu, hráli totiž v šesti. Trest odpyká Teuvo Teräväinen (CHI).
29:16
Jiří Sekáč se natlačil až před Crawforda, branka Chicaga je posunutá a hra je přerušena.
29:05
Ve druhé třetině je obrázek přesně opačný, než v té úvodní. Chicago je jednoznačně lepší a Anaheim ještě nevystřelil na branku.
28:27
Zakázané uvolnění vrací hru zpět před Andersena, pokračovat budeme po komerční přestávce.
28:01
Beauchemin už je na ledě a Sami Vatanen dlouhým odpalem definitivně ukončuje přesilovkový zámek hostí.
27:42
Andersen musel znovu zasahovat, ale střela Vermettea až tak záludná nebyla.
27:19
Despres čistě odstavil Bickella a poté vyhodil puk až ke Crawfordovi.
26:58
Brad Richards to zkusil z pravého kruhu, Andersen byl včas na svém místě.
26:27
Getzlaf s Coglianem sbírají cenné vteřinky v útočném pásmu, hosté se zatím k ničemu nedostali.
25:46
Beauchemin (ANA) putuje na lavici hříšníků za podražení Kanea.
25:39
Tlak Chicaga graduje, Toewsovu ránu skvěle lapil Andersen a těsně vedle mířil následný projektil Keitha!
24:42
Palmieri si šikovně obhodil oba beky Blackhawks a vypadalo to, že by se mohl vydat sám vstříc Crawfordovi. Ten ale včas vyjel ze své svatyně a odpálil puk do bezpečí.
24:03
Patrick Maroon si znovu vyšlápl u hrazení na Keitha, ale puk se mu vybojovat nepodařilo.
23:29
Není to zakázané uvolnění, Cumiskey musí hrát.
22:28
Domácí se snaží o rychlou odpověď, Beleskey s Thompsonem si vyměňují přihrávky v útočném pásmu.
21:11
Ještě není rozhodnuto! Frederik Andersen se musí červenat, protože nenápadný pokus TEUVA TERÄVÄINENA mu propadl až do branky, Anaheim už vede jen o dva góly. Asistence: Antoine Vermette, Patrick Sharp.
20:39
Vermette nedokázal vyhrát buly v útočném pásmu proti Getzlafovi, domácí mohou zamířit kupředu.
20:19
Pamatujete na zápas prvního kola play-off v Nashvillu, kde domácí po první třetině rovněž vedli 3:0, ale Chicago nakonec dokázalo zvítězit? Uvidíme, zdali se historie bude opakovat, hosté mají na vyrovnání čtyřicet minut hry.
20:01
Máme za sebou třetinu jako z partesu v podání Ducks, hosté absolutně nestíhají a zatím je to jednoznačná záležitost. Anaheimští se v šesté minutě prosadili dvakrát v rozmezí 32 sekund, síť za Crawfordem rozvlnili Fowler a Kesler. Necelých pět a půl minuty před koncem první části na modré napřáhl Sami Vatanen a gólman Chicaga kapituloval potřetí. O dominanci Kačerů svědčí fakt, že Hawks poprvé vystřelili na branku až v sedmnácté minutě! Co přinese další průběh? Moudřejší budeme ve 4:15.
20:00
19:52
Hosté tráví poslední sekundy této periody v útočném pásmu, ale Andersen ještě zasahovat nemusel.
19:03
Nevymysleli zhola nic, v probíhající poslední minutě první třetiny se znovu hraje v obranném pásmu Chicaga.
18:36
Beauchemin vyhodil puk na Keithovu hůl, co hosté vymyslí?
17:55
Krügerův centrovaný puk Andersen vyšťouchl holí do bezpečí, o pár sekund později je hra pro puk v ochranné síti přerušena.
17:17
Maroon vybojoval puk pro Perryho, jenž se s tím nepáral a tvrdě vypálil z voleje – Crawford jen tak tak zasáhl!
16:58
Zakázané uvolnění vrací hru před dánského gólmana ve službách Anaheimu.
16:26
Andersen si připisuje svůj vůbec první zákrok, jeho pozornost prověřil nenápadným pokusem hostující kapitán Toews.
15:31
Po delší době se vhazovalo před Andersenem, ale hosté nedokázali udržet touš v útočném pásmu.
14:37
Ducks udělali další rázný krok k vítězství! Proti Keslerově střele ještě Crawford parádně zasáhl a přerušil hru, ale Getzlaf vyhrál čistě buly pro SAMIHO VATANENA, jenž nekompromisně překonal bezmocného Crawforda! Asistence: Ryan Getzlaf.
14:18
Kačeři v ofsajdu, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
13:48
Sekáčovi se nepodařilo vyhodit, Teräväinen ale posléze neudržel útočné pásmo a domácí znovu peláší kupředu.
13:04
Palmieri vyzval Rickarda Rakella, tomu ale střela příliš nesedla a puk končí v rohu kluziště.
12:49
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu. V probíhající 13. minutě Chicago ještě nevystřelilo na branku!
12:19
Beaucheminův pokus si nenašel cestu skrz hradbu těl před gólmanem Chicaga, to už hosté hrají v plném počtu.
11:22
Parádní akce na jeden dotek v podání Anaheimu. Puk se dostal na hůl Samiho Vatanena, proti jehož ráně skvěle zasáhl přemisťující se Crawford!
10:32
Getzlaf zkusil štěstí z vrcholu kruhů, Crawford holí vytěsnil kotouč do rohu.
10:18
Kačeři jsou za svou přetrvávající aktivitu odměnění přesilovou hrou, na trestnou usedá Brent Seabrook (CHI) na dvě minuty za krosček.
09:48
A znovu. Na řadě je další buly před Frederikem Andersenem.
09:38
Seabrook si pohlídal vyhozený kotouč, který skončil na zakázaném uvolnění.
09:21
Corey Crawford pro jistotu přerušil hru. Ducks jsou jednoznačně lepší – co se gólů, aktivity i agresivity týče.
08:35
Silfverberg donutil Oduyu k chybě a vyzval ke skórování Fleischmanna, který těsně minul!
08:08
Na řadě je první komerční přestávka, do Honda Center se vrátíme za pár okamžiků.
07:05
Hosté jsou pod tlakem, Thompsonova formace znovu bojuje v útočném pásmu. Crawford dokonce musel zasahovat po střele Cogliana.
05:42
Uplynulo pouhých 32 sekund a už je to o dva góly! Pokus Silfverberga od modré – ač byl tísněný – dokázal parádně tečovat RYAN KESLER, ležící Crawford neměl nárok! Joel Quennevile si dokonce vybírá oddechový čas. Asistence: Jakob Silfverberg.
05:10
Na první gól jsme nečekali příliš dlouho, domácí se v šesté minutě ujímají vedení! Skvělou práci v rohu kluziště odvedl Thompson, který poté navíc dokázal najít na modré čáře úplně volného CAMA FOWLERA, jenž nekompromisně napřáhl a překonal Crawforda poprvé. Asistence: Nate Thompson, Andrew Cogliano.
04:48
Bitvu o volný puk vyhrál Corey Perry, ale poté poslal touš na jednu ze střídaček.
03:58
Seabrookovu ránu od modré přizvedl Matt Beleskey do ochranné sítě, vhazovat se bude před Andersenem.
03:21
Domácí jsou v úvodu aktivnější, ale Corey Crawford zatím příliš práce nemá.
02:26
Čtvrtá lajna domácích si na několik desítek sekund vytvořila tlak v útočném pásmu, ale Rakellova nepřesná přihrávka zhatila snahu Anaheimu.
01:50
Richardsova střela byla zblokována a Jiří Sekáč vyráží do protiútoku.
00:53
Getzlafův projektil Crawford vyrazil, domácí poté ještě zůstávají v pásmu.
00:26
Kačeři, v jejichž sestavě dnes najdeme Tomáše Fleischmanna a Jiřího Sekáče, se ocitli v ofsajdu.
00:01
Ještě hymna Spojených států a jdeme na to!

Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Lindholm, Beauchemin, Fowler, Despres, Vatanen, Stoner – Maroon, Getzlaf "C", Perry – Fleischmann, Kesler, Silfverberg – Cogliano, Thompson, Palmieri – Sekáč, Rakell, Beleskey. Trenér: Bruce Boudreau.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, Oduya, Cumiskey, Timonen, Seabrook – Saad, Toews "C", Hossa – Bickell, Richards, Kane – Sharp, Vermette, Teräväinen – Desjardins, Krüger, Shaw. Trenér: Joel Quennevile.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Brad Watson – Derek Amell, Brian Murphy.

Tomáš Fleischmann (ANA) 4 zápasy, 1 bod (0+1)
Jiří Sekáč (ANA) 3 zápasy, 0 bodů

Marián Hossa (CHI) 14 zápasů, 10 bodů (2+8)
Jak šla série zápas po zápasu:

První zápas přinesl jednoznačný výsledek, Anaheim svého soka v domácím prostředí skolil 4:1. Výhra se však tak snadno nerodila, poněvadž na branky Lindholma a Palmieriho odpověděl na konci druhé třetiny Brad Richards, čímž utkání zdramatizoval. Ve vyrovnaném závěru prokázali lepší střeleckou mušku hráči Ducks, branky Thompsona a SIlfverberga odpor hostí definitivně zlomily.

Utkání hrané rovněž v Honda Center o dva dny později přineslo pořádné drama, dospělo totiž až do třetího (!) prodloužení. Hosté rychle vedli o dva góly zásluhou Keitha a Hossy, jenže Kačeři brankami Cogliana a Perryho srovnali krok. Obrovskou bitvu rozhodl šťastnou dorážkou v 117. minutě Krüger.

Podobně vyrovnaný byl i třetí zápas, Kačerům se jako prvnímu týmu v letošním play-off podařilo vyloupit chicagské United Center. Hosty poslal do vedení v polovině úvodní dvacetiminutovky Maroon, jenže ještě do sirény srovnal parádním gólem Kane. Těsně před koncem druhé třetiny se pak prosadil Simon Despres – 1:2.

Dosud největší přestřelku přineslo čtvrté utkání, v němž Blackhawks srovnali sérii na 2:2. Skóre otevřel na konci první třetiny Saad, jenže Etem o necelých dvacet minut později vyrovnal. A když ve 48. minutě Chicago díky gólům Toewse a Seabrooka vedlo 3:1, zdálo se být rozhodnuto. Ducks se ale nevzdali a v rozmezí 36 sekund udeřili hned třikrát – lampu za Crawfordem rozsvítili Kesler, Beleskey a Perry. Chicago ale zásluhou Kanea poměrně rychle odpovědělo a za stavu 4:4 se muselo prodlužovat. V 86. minutě svou vlastní střelu dorazil za bezmocného Andersena Antoine Vermette – 5:4.
Dobrý den. Vítám vás u sledování textového přenosu z dalšího zápasu play-off kanadskoamerické NHL! Dnes od tří hodin ranních už své páté pokračování napíše série finále Západní konference mezi Anaheimem Ducks a Chicagem Blackhawks. Kdo si vybojuje postupový mečbol?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.