Loučí se s vámi Michal Belšán, děkuji za pozornost a někdy příště u přenosu na počtenou!
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:17
Ondřej Palát (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:38
Marián Hossa (CHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 21:01
Tři hvězdy utkání:
1. Brandon Saad (CHI) 1+0
2. Corey Crawford (CHI) 24 zák., 1 gól, 96%
3. Alex Killorn (TBL) 1+0
Dramatický závěr zápasu je u konce, Chicago porazilo Tampu Bay 2:1 a srovnalo stav série na 2:2!

Po bezbrankové první třetině šlo do vedení jako první ve 27. minutě, když se prosadil Jonathan Toews. O pět minut později se o vyrovnání ale postaral Alex Killorn.

Ve třetí třetině se díky brance Brandona Saada v čase 46:22 domácí opět ujali vedení. Od té doby Bolts měli velký tlak, který ovšem nedokázali proměnit ve vyrovnávací branku a Blackhawks se tak radovali z vítězství 2:1.
60:00
59:51
Kučerov se dostal k odraženému puku, nedokázal ho ale zpracovat.
59:43
A další velký závar okolo Crawforda! Po střele Antona Strålmana se k dorážce málem dokázal dostat Cedric Paquette, domácí strážce svatyně ale situaci zvládl dobře vyřešit a puk přikryl!
59:15
Icing Chicaga.
59:10
Steven Stamkos obdržel přihrávku od Killorna a vystřelil z první, jenže domácí teď měli velké štěstí, že kanonýr Blesků trefil obránce Seabrooka do brusle!
58:55
Obrovský tlak hostů okolo branky Coreyho Crawforda zatím není úspěšný!
58:35
Vasilevskij na střídačce, Bolts to zkusí v šesti!
58:25
A opět švédský obránce v akci, jeho pokus z blízkosti ale nevyšel!
58:12
Victor Hedman se dostal k dobré střele, která ale nebyla úspěšná.
58:00
Do konce zbývají dvě minuty a Tampa Bay nadále útočí!
57:29
Nyní se hostující tým dostal do ofsajdového postavení.
57:14
Marián Hossa se v obranném pásmu dostal k puku a rychle ho alespoň prostrčil do toho středního.
56:37
Hedman pěkně pronikl do útočného pásma, tam už ale nemohl těžit z podpory spoluhráčů.
Střely: 19:21
56:11
Po Hedmanově akci skončil puk v ochranné síti a následuje komerční přestávka.
55:58
Palát dlouhou křižnou přihrávkou hledal Kučerova, to ale i díky dobré práci obránců nakonec nevyšlo.
55:34
A nyní tu máme další icing Blackhawks.
54:55
Garrison nahrál na Nestěrova, který ale nedokázal vystřelit a domácí tak šli do protiútoku. Z toho nakonec bylo přečíslení 3 na 2, z něhož resultovala nebezpečná střela z mezikruží v podání Patricka Kanea. Andrej Vasilevskij si ale připsal důležitý zákrok a udržel skóre takové, jaké je!
54:09
Zakázané uvolnění Chicaga, Lightning stupňují svůj tlak.
53:37
Palát se pokusil dostat k zakončení z těžkého úhlu. A situace dopadla tak, jak se dalo čekat – neúspěšným pokusem.
Střely: 18:21
Na poslední gól byla dodatečně připsána asistence Patricku Kaneovi.
53:24
Po dlouhé době je hra přerušena a následovat bude komerční přestávka.
53:11
Ryan Callahan posílal přihrávku před branku na Antona Strålmana, ten měl ovšem těžkou pozici a navíc byl zády ke hře.
52:40
Alex Killorn se propracoval k zakončení z mezikruží a opět chtěl být tím, kdo vyrovná. Nyní tomu tak ale nebude.
52:00
Richards měl od pravého mantinelu možnost nahrát na volného Kanea či Saada, nakonec ale přes obránce nedokázal ani jednu z nabídnutých příležitostí využít.
51:45
Kvalita hokeje se neskutečně zvedla, vidíme spoustu útočných akcí.
51:10
Kučerov nyní skvěle napadal dvojici Seabrook – Keith při rozehrávce a snažil se jim sebrat kotouč, nicméně uspět nedokázal.
50:30
Nikita Kučerov skvěle zrychlil po pravé straně a propracoval se k zakončení, proti němuž ale pozorný zákrok vytáhl Corey Crawford, jenž puk vyrazil! Hjalmarsson ho posléze odpáli do bezpečí.
49:58
Jonathan Toews nedokázal propálit bránícího hráče, stejně jako po něm Marián Hossa.
49:05
Tampa Bay pokračuje ve větší ofenzivní aktivitě a snaží se co nejdříve vyrovnat na 2:2.
48:11
J.T. Brown střílel z pravé strany, o dorážku se poté snažil Boyle, ale ani jednomu původní úmysly nevyšly.
47:38
Zpoza branky nyní Kučerov hledal Paláta, puk ale útočným pásmem nakonec pouze projel jako nůž máslem.
47:18
Toews byl k zemi sražen Nestěrovem a domácím fanouškům se vůbec nelíbí to, že ruský bek nebude vyloučen.
46:46
Na druhé straně se o vyrovnání pokusil Ryan Callahan. Neúspěšně.
46:34
Nebezpečný bekhendový pokus v podání jednoho z domácích byl zastaven brankářem Tampy.
46:22
Chicago právě vstřelilo branku!
A domácí celek opět vede! BRANDON SAAD teď odvedl velice dobrou práci, když se po vhazování zmocnil puku a vyjel s ním před branku. Tam projel před Vasilevským, který se nedokázal včas vzpamatovat a následně tak byl překonán bekhendovou střelou. Blackhawks jdou do vedení 2:1! Asistence: Patrick Kane.
46:15
Komerční přestávka.
46:15
Patrick Kane prokličkoval celé útočné pásmo, nemohl se ale dostat ke střele a tak kotouč přenechal Timonenovi. Jeho střela příklepem se od břevna Vasilevského branky odrazila do ochranné sítě!
45:53
A znovu. Hra se nyní neustále vrací k Vasilevskému.
45:43
A po vhazování se situace opakuje.
45:35
Zakázané uvolnění Bolts.
45:16
Victor Hedman poslal parádní střílenou přihrávku přímo na hokejku Ondřeje Paláta. Ten puk zasáhl, ale bohužel pro českého forvarda a jeho spoluhráče skončil puk vedle branky.
44:49
Kučerov nahrál do těžké pozice na Johnsona, jenž se ještě pokusil najít Paláta, což už ovšem nevyšlo.
44:20
Puk skončil mezi střídačkami, kde nemá co dělat. Sudí tak byl donucen hru přerušit.
43:30
Matthew Carle dostal pas mezi kruhy a okamžitě střílel, jenže domácí brankář byl v pozoru.
43:13
Stamkos vyjel z trestné a snažil se založit přečíslení 3 na 2, měl to ale těžké a puk nedostal pod kontrolu.
43:04
42:20
Tvrdá střela Patricka Sharpa byla zblokována, Lightning se tak dokázali osvobodit.
41:52
Hossa si párkrát nahrál se Seabrookem a poté se odhodlal ke střele, ta ovšem byla nepřesná.
41:42
Patrick Kane se pokusil zaskočit Vasilevského střelou ze strany, ale nedovedl to. Na dorážku ještě čekal Shaw, jenže hostující brankář puk nepusil ze své moci.
41:19
Coburn zachytil Keithovu přihrávku a poslal puk až ke Crawfordovi.
41:04
Steven Stamkos (TBL) vyhodil puk přes mantinel a dostává dvouminutový trest za zdržování hry. Chicago má šanci strhnou opět vedení na svou stranu!
40:57
Seabrook dostal nahrávku a vystřelil z první, ale neúspěšně.
40:47
Patrick Sharp zadovkou předl puk Toewsovi, který si sjel do bezprostřední blízkosti k brance. Tam ale narazil na připraveného Vasilevského.
40:02
Domácím se dnes vhazování opravdu daří, i nyní vyhráli úvodní buly třetiny.
40:01
Třetí třetina začne za pár okamžiků. Zcela jistě nás čeká napínavá podívaná, zda-li bude atraktivní, to ale nejde říci už s takovou jistotou. Oba týmy se budou snažit hrát opatrně a nechybovat, stav je vyrovnaný. Tak uvidíme, odpověď najdeme v následujících 20 minutách.
Za námi je již 40 minut a konečně jsme viděli góly a několik šancí. Aktuální stav je 1:1, neboť na gól Jonathana Toewse z 27. minuty dokázal vyrovnáním odpovědět Alex Killorn v minutě dvaatřicáté.

Střely: 14:17
Další třetina začne přibližně ve 4:10.
40:00
39:27
Na druhé straně to objetím branky zkusil Nikita Kučerov, jenže na Crawforda a jeho branku si nepřišel.
39:16
Patrick Kane a Andrew Desjardins se dostali do přečíslení 2 na 1! Prvně jmenovaný ho vyřešil střelou, na což byl Andrej Vasilevskij připravený.
38:58
Johnson najel do útočného pásma a před brankou neúspěšně hledal spoluhráče.
38:41
Pokus Brada Richardse Vasilevského nenachytal, ruský brankář puk vyrazil.
37:55
Hosté si vytvořili velký tlak a několikrát velmi nebezpečně zakončoval, resp. dorážel Nikita Kučerov! A to hlavně díky dobré práci Morrowa a Boylea, členů čtvrté formace. Branka z toho ovšem nepadla.
37:35
Morrow přenechal puk Boyleovi, jehož pokus z otočky trefil pouze Crawforda.
37:13
Domácí střídali a tak nerozehráli zrovna povedeně, díky čemuž se puku zmocnili Bolts.
36:30
Nad brankou Crawforda byla zasažena ochranná síť.
36:23
Patrick Sharp předvedl povedenou individuální akci a přes obránce se dokázal prokličkovat až před brankáře Vasilevského, který si ovšem s jeho zakončením dokázal poradit díky svému pravému betonu!
35:40
Paquette poslepu hledal Callahana, pas byl ovšem moc dlouhý a forvard Tampy Bay se tak dopředu s pukem nedostal.
35:05
Po vhazování se ke střele dostal Vermette, hostující gólman byl ale pozorný a kotouč vyrazil.
Střely: 9:17
35:00
Jonathan Toews se velice dravě dostal před branku, kde ho srazil Coburn. Rozhodčí ovšem posoudil zákrok jako dovolený a hru pouze přerušil pro posunutí brány. Následuje komerční pauza.
34:44
Nebezpečný střelecký pokus zaznamenal Teuvo Teräväinen, ale úspěch oslavit nemohl.
33:54
Do menšího útočného tlaku se dostali Bolts. Ze všeho resultovala střela Boylea z prakticky nulového úhlu. Puk skončil v ochranné síti.
33:22
Kris Versteeg odvedl dobrou práci za brankou a nahrál na Brenta Seabrooka, jehož pokus z mezikruží ale dokázal Andrej Vasilevskij vyrazit!
32:55
Oduya střelou od modré k teči vybízel Kanea, ale úmysl těmto dvěma Jestřábům nevyšel.
32:37
Chicago se hned snaží ztracené vedení získat zpátky a drží se v útočném pásmu.
31:47
Tampa právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Hosté neúnavně napadali a dočkali se odměny. Skvělou přihrávku zpoza branky poslal Valtteri Filppula přímo na hůl ALEXE KILLORNA, který neměl problém překonat domácího brankáře! Corey Crawford se totiž díval na úplně druhou stranu, jelikož pas finského útočníka byl skutečně povedený. Asistence: Valtteri Filppula a Steven Stamkos.
31:25
Filppula se v útočném pásmu pokoušel s pukem projít co nejblíže brance, to mu ale znemožnil skvělou obrannou prací Desjardins.
30:57
Stejně dopadl na druhé straně Alex Killorn po pasu od obránce Hedmana.
30:37
Patrick Kane si vybruslil ke střele, která ale nebyla přesná a trefila pouze mantinel za brankou.
30:08
Zakázané uvolnění Tampy.
Střely: 6:15
30:02
Vermette nahrál na Seabrooka, jehož pokus byl ztečovaný do ochranné sítě nad brankou hostujícího gólmana. Následuje komerční přestávka.
29:57
V tom útočném ale nic nevymyslel a dopředu tak pronikli domácí. Resultoval z toho střelecký pokus Mariána Hossy, který ovšem lapil Andrej Vasilevskij.
29:40
Coburn rozjíždí útočnou akci svého týmu z vlastního pásma.
29:19
28:57
Tvrdou střelu z voleje vyslal od modré čáry ruský obránce Nikita Nestěrov. Na puku si ale pochutnala lapačka Coreyho Crawforda.
28:34
Killorn obdržel dobrou přihrávku, ale Keith mu poté sebral puk.
28:15
Marián Hossa zblokoval Stamkosovu střelu zápěstím a domácí poté dokázali vyhodit puk.
27:44
Chicago se dopředu vydalo i ve vlastním oslabení, Keith se ale nedostal do dobré střelecké pozice.
27:30
Strålmanova tvrdá rána z první byla zblokována Saadem.
27:19
Po neúspěšné střele Coburna za brankou Brent Seabrook (CHI) krosčekem srazil soupeře a inkasuje tak dvě trestné minuty. Lightning dostávají možnost vyrovnat v přesilové hře.
26:40
Nyní už je ale v United Center veselo, Blackhawks jdou do vedení! Marián Hossa vyslal střelu z pravé strany, kterou se nejprve neúspěšně pokusil dorazit Sharp. Posléze se ale k puku dostal JONATHAN TOEWS, který ho doklepl do branky a otevřel tak skóre zápasu! Asistence: Patrick Sharp a Marián Hossa.
26:24
Prakticky hned po vhazování ujel hostující obraně Patrick Sharp, který ale trefil levou tyčku branky Andreje Vasilevského!
Střely: 3:12
26:15
Posléze skončil puk v ochranné síti, díky čemuž prostor dostane komerční přestávka.
26:10
Palát vyslal střelu od levého mantinelu, Hjalmarsson stál ale před ním a pokus zblokoval.
25:27
Andrew Desjardins nahrál na levou stranu na Johnnyho Oduyu, jehož dělovou ránu ještě po menší teči Krügera zastavila tyčka Vasilevského branky!
24:49
Morrow nahrál na modrou čáru na Antona Strålmana, jehož střela byla ale ztečována Saadem nad branku do ochranné sítě.
24:28
Hra se opět poměrně uklidnila a oba celky hrají opatrně. Nikdo nechce udělat chybu, což je zcela logický přístup...
23:36
Patrick Kane si najel do útočné akce, kterou zakončil nepřesnou střelou zápěstím.
23:10
Kučerov dokázal zblokovat Keithovu přihrávku, puk se pro něj ovšem neodrazil přížnivě a tak ho stále drží domácí.
22:55
Oba týmy svádí tuhý boj o puk u mantinelu.
22:18
Ondřej Palát si dobře s pukem vybruslil od pravého mantinelu, pas na Stamkose ale skrze obránce nedokázal poslat.
21:40
Brandon Saad si najel ze středního pásma do toho útočného a pálil mimo.
21:14
Duncan Keith vyslal zajímavou střelu z levé strany, branku soupeře ale nedokázal trefit.
21:08
20:55
Domácí opět nestříleli, jako správný kapitán to tak na sebe vzal Toews, jehož pokus z úhlu ale nebyl úspěšný.
20:38
A nyní dobrou práci v napadání odvedl Boyle.
20:24
Bolts se dokázali osvobodit výhozem kotouče přes všechny čáry.
20:02
Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrálo Chicago.
20:01
Tak pojďme na druhou třetinu. Ještě uvidíme 68 sekund přesilové hry domácího celku. Tedy pokud se nestane něco, co by tento čas zkrátilo, resp. úplně vynulovalo.
Po prvních 20 minutách utkání máme na ukazateli skóre dvě nuly. A to z prostého důvodu – neviděli jsme ani jednu branku. Ani šancí moc nebylo, přestože přesilových her ano. Uvidíme tedy, co přinesou další dějství hry.

Střely: 2:9
Další třetina začne přibližně ve 3:14.
20:00
19:35
A další dělovka tohoto útočníka byla zblokována Paquettem, hosté poté dokázali vyhodit puk přes všechny čáry.
19:20
Nebezpečná střela Brada Richardse byla tečována jen těsně vedle branky!
19:08
Využít jí ale nedokázalo. Za hru vysokou holí putuje na trestnou lavici Alex Killorn (TBL). Co přinese přesilovka Jestřábů?
18:53
Chicago dostalo výhodu a žene se v šesti dopředu!
18:33
18:23
Killornův pokus ze strany domácí gólman vyrazil.
18:10
A do třetice!
18:00
Domácí navíc nyní dostali hned nadvakrát puk za branku soupeře.
17:25
Nikita Kučerov perfektním pasem vybídl ke skórování Tylera Johnsona. Pokus nejproduktivnějšího hráče play-off ale dokázal vyrazit dobře se přesunuvší Corey Crawford!
16:33
Kimmo Timonen (CHI) zahákoval Filppulu a Lightning tak budou opět hrát v početní výhodě!
16:00
Dlouhá přihrávka Hedmana nebyla Stamkosem zachycena, je z toho zakázané uvolnění.
15:29
Saad nepřesně předal puk Kaneovi, který se ke střele musel otočit. Pak už byl ten pokus spíše propagační, Vasilevskij ani nemusel zasahovat.
14:57
Callahan nahrál na modrou čáru, kam si najel Braydon Coburn. Jeho pokus byl nebezpečný, ale zároveň i nepřesný.
14:46
A máme tu komerční přestávku.

Střely: 2:7
14:42
14:17
Po kombinaci s Krügerem navíc došlo ke střele, jenž ovšem úspěch neoslavila.
14:05
Stamkosův pas byl zachycen Hossou, jenž vyváží puk dopředu.
13:41
13:34
Palát velmi dobře nahrál na najíždějícího Strålmana, jehož pokus ale vyrazil Crawford před sebe!
13:12
Nyní bývalý útočník Rangers předvedl pěknou kličkovanou, kterou chtěl zakončit objetím branky, nicméně to už se mu nepodařilo.
12:56
Callahan nahrál na Carleho na pravou stranu, jehož pokus ale nebyl vůbec úspěšný.
12:42
Navíc se vylučuje na domácí straně. Jonathan Toews (CHI) zasáhl holí obličej Victora Hedmana a počet sil na ledě se nám tak na několik vteřin vyrovná – 4 na 4.
12:42
Až nyní se k ní odhodlal Keith, jenže trefil pouze Stamkosovy brusle.
12:23
Domácí kombinují v útočném pásmu, zatím se ale moc nemají ke střele!
Střely: 1:6
11:41
Přesilovou hru si vyzkouší také Chicago. Dvě minuty totiž inkasuje Jason Garrison (TBL) za nedovolené bránění.
11:26
Andrew Shaw vnikl do útočného pásma a posílal bekhendovou přihrávku, kterou ovšem nikdo nezachytil.
11:11
Killorn se snažil dostat k dorážce Hedmanovy střely, ale nevyšlo to, jelikož domácí strážce svatyně pokryl puk a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
11:10
10:43
Dělovou ránu Nestěrova od modré čáry dokázal i přes nepříliš dobrý výhled vyrazit Corey Crawford!
10:16
Kučerovova přihrávka se od Krügera odrazila bezpečně daleko od útočného pásma.
10:01
Kučerov vyslal střelu z levé strany, ovšem Crawford si s ní snadno porazil.
09:40
A Toews ho nyní dostil dokonce až v tom útočném, čímž našetřil další vteřinky.
09:25
Marcus Krüger dokázal vyvézt puk do středního pásma.
09:10
A máme tu první vyloučení! Brent Seabrook (CHI) inkasuje dvouminutový trest za nedovolené bránění, když srazil Killorna před brankou.
09:01
Killorn zprava poslal puk před branku, kde byl napříkald Stamkos, ale k zakončení nedošlo.
08:47
Brent Seabrook dostal nabito do nebezpečné střelecké pozice, nicméně puk skončil po teči v ochranné síti nad brankou Andreje Vasilevského.
08:18
První střelu na branku v podání Blackhawks obstaral Brandon Saad, Vasilevskij byl ale připraven.
07:55
Ondřej Palát se zmocnil kotouče v útočném pásmu a posléze vystřelil, ovšem neměl dobře seřízená mířidla a hrací předmět tak skončil mimo.
07:35
Od modré nyní vyslal dobrý pokus Johnny Oduya, jeden z obránců ho ale jemně tečoval vedle klece.
Střely: 0:2
07:16
Na druhé straně byl Vasilevskij donucen k tomu, aby podržel puk a zajistil tak komerční přestávku.
07:08
Hedman předal puk na Killorna, který čekal u tyče, ale puk do branky nedokázal zasunout. Stav je tedy stále bezbrankový.
06:49
Chicagu to nevyšlo ani nahozením puku do rohu. Je z toho icing.
06:26
Nyní se hra odehrává spíše ve středním pásmu, ani jeden z týmů se nemůže natlačit do ofenzivních akcí.
05:44
Versteegovo nahození ze středního pásma bylo sraženo mezi diváky, opět se tedy přerušuje.
05:23
Richards vyrazil za volným pukem, jako první u něj ale byl Andrej Šustr, jenž ho při rychlé rozehrávce dostal na zakázané uvolnění.
04:45
Zaútočilo si i Chicago. Po Toewsově pasu střílel z obrany Duncan Keith, jeho pokus byl ale sražen do mantinelu za brankou.
04:01
Ukázkově nyní ofsajdu zabránil Filppula, který udělal téměř gymnastický rozštěp jen proto, aby Killorn mohl do útoku.
03:41
Čtvrtá formace Lightning se dostala do ofsajdového postavení, hra je tedy přerušena.
03:01
Byly z toho dva zblokované pokusy J.T. Browna. Ohrožení Crawforda se tedy nekonalo, přesto Bolts pokračují ve větší aktivitě.
02:45
Puk za brankou nyní drží Victor Hedman, jenž se s ním ovšem chystá dopředu. Co z útočné akce bude?
02:20
A máme tu další zakázané uvolnění v podání družiny trenéra Quennevilleho.
02:00
Stamkos získal puk po vhazování a předal ho Strålmanovi, ten se ovšem neodhodlal ke střeleckému pokusu.
01:48
Kučerov se snažil střílenou přihrávku ztečovat přímo na brankáře, ale úmysl mu moc nevyšel. Posléze obránci vyhodili puk na icing.
01:00
A dobrou příležitost měl nyní Ryan Callahan, jenž po přihrávce od Browna střílel bekhendem přímo do betonů domácího brankáře.
00:37
K nebezpečné střele se dostal Steven Stamkos, Crawford byl ale pozorný a vyrážečkou jí vytěsnil mimo branku.
00:27
A máme tu první zakázané uvolnění, kterého se dopustili hosté z Tampy Bay. Hra se tak přesune před brankáře Vasilevského.
00:02
Úvodní buly vyhráli domácí.
00:01
Hymna dozněla, v hale je již nyní elektrizující atmosféra. Od začátku zápasu nás dělí jen pár okamžiků!
Nyní zní stadionem americká národní hymna. Oba týmy už jsou ale nastoupeny a připraveny na čtvrté utkání série.
Jak již bývá v NHL zvykem, začátek utkání nebude přesně ve 2:00, ale o několik minut později.
Andrej Vasilevskij se před zápasem nechal slyšet, že i na střídačce pouhým sledováním Bishopa získal mnoho zkušeností. Bude to pro něj první start v play-off v NHL od samotného začátku zápasu!
Ben Bishop nenastoupí! Dosavadní jednička Bolts v play-off není kvůli zranění uvedený ani na soupisce. V brance tak bude Andrej Vasilevskij a na střídačce Kristers Gudlevskis.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith "A", Hjalmarsson, Timonen, Seabrook, Oduya, van Riemsdyk – Saad, Toews "C", Hossa – Versteeg, Richards, Kane – Sharp "A", Vermette, Teräväinen – Desjardins, Krüger, Shaw

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Gudlevskis) – Hedman, Strålman, Garrison, Coburn, Carle, Šustr, Nestěrov – Killorn, Filppula, Stamkos "C" – Palát "A", Johnson, Kučerov – Brown, Paquette, Callahan "A" – Morrow, Boyle

Rozhodčí: Sutherland, O'Halloran – Heyer, Racicot.
Československá stopa v týmech
Marián Hossa (CHI) – 20 zápasů, 4+12
Michal Rozsíval (CHI) – 10 zápasů, 0+1 (zraněný)

Ondřej Palát (TBL) – 23 zápasů, 8+8
Andrej Šustr (TBL) – 23 zápasů, 1+1
Statistiky v play-off
Nejproduktivnější hráči: Patrick Kane (10+10) – Tyler Johnson (13+10)
Nejlepší střelci: Patrick Kane (10) – Tyler Johnson (13)
Nejlepší nahrávači: Duncan Keith (18) – Victor Hedman (13)
Nejproduktivnější obránci: Duncan Keith (2+18) – Victor Hedman (1+13)
Nejtrestanější hráči: Andrew Shaw (36) – Tyler Johnson a Cedric Paquette (oba 24)

Brankáři
Chicago: Corey Crawford (17 zápasů, 91.6%), Scott Darling (5 zápasů, 93.6%)
Tampa Bay: Ben Bishop (23 zápasů, 91.9%), Andrej Vasilevskij (3 zápasy, 89.5%)
Třetí zápas
V prvním utkání v Chicagu dokázala pro mnohé překvapivě zvítězit Tampa Bay. Domácí tým se sice ve 45. minutě ujal vedení 2:1, rychle ho ale ztratil a Lightning zasadili definitivní hřebík do rakve v 57. minutě. Branka na 3:2 se nakonec ukázala býti rozhodující.

Blackhawks 2:3 Lightning
15. Richards (Hossa, Shaw), 45. Saad (Hossa, Keith) – 6. Callahan (Hedman, J.T. Brown), 45. Palát (Kučerov, Johnson), 57. Paquette (Hedman, Callahan)
Druhý zápas
Zde už byl domácí celek úspěšný. Opět se ale jednalo o velice napínavé utkání až do samotného konce. Navíc brankář Lightning Ben Bishop byl v utkání (zřejmě kvůli průjmu) střídán kolegou Vasilevským, přesto ale Bolts dokázali zvítězit a srovnat stav série na 1:1.

Lightning 4:3 Blackhawks
13. Paquette (Callahan, Hedman), 27. Kučerov (Garrison, Coburn), 34. Johnson (Kučerov), 49. Garrison (Hedman, Callahan) – 24. Shaw (Krüger, Desjardins), 26. Teräväinen (Hossa, Sharp), 44. Seabrook (Toews, Oduya)
První zápas
V prvním utkání série dokázalo Chicago vyhrát na ledě Tampy, ačkoliv od páté minuty prohrávalo 1:0. Otočit se Jestřábům podařilo až ve druhé polovině poslední třetiny.

Lightning 1:2 Blackhawks
5. Killorn (Stralman, Filppula) – 54. Teräväinen (Keith, Shaw), 56. Vermette (Teräväinen)
Zdravím všechny hokejové příznivce u sledování čtvrtého zápasu finále Stanley Cupu mezi Chicago Blackhawks a Tampa Bay Lightning! Aktuální stav série je 2:1 pro Blesky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.