To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit už za týden na evropském šampionátu v České republice. Hezký zbytek dne!
Lvíčata i v posledním přípravném klání na mistrovství Evropy 2015, které začíná příští středu, Ukrajinu porazila. Kouč Jakub Dovalil v druhém poločase tým výrazně prostřídal, když se do hry zapojili i hráči nenominovaní na šampionát. A právě jeden z nich – Robert Hrubý – vstřelil v 85. minutě vítěznou branku poté, co dvanáct minut před ním vyrovnával na 1:1 povedenou trefou Chljobas.
90
88
Češi byli blízko navýšení vedení! Kalas si na přední tyči naskočil na Trávníkův pas z přímého kopu a orazítkoval horní konstrukci brány!
85
Česko právě vstřelilo branku!
ROBERT HRUBÝ, jenž se nevešel do finální nominace, vystřelil za hranicí pokutového území z voleje a jeho přízemní střela k tyči zapadla do brány.
83
Kliment se na půlce soupeře provinil u postranní čáry proti pravidlům.
81
Ani Hrubého střela z nitra šestnáctky neprošla do sítě, stav utkání tak zůstává deset minut před koncem vyrovnaný 1:1.
80
Kliment se ve vápně dostal do zakončení, ale pas z pravé strany nedokázal usměrnit za záda ukrajinského gólmana.
79
Trávník po svém sraženém centru zahrával roh, jenže Lvíčata z něj nic nevytěžila.
74
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Houska, přichází Hrubý.
73
Ukrajina právě vstřelila branku!
DMYTRO CHLJOBAS pláchl české obraně a za hranicí pokutového území nedal svým ostrým projektilem Tomáši Koubkovi šanci.
69
Masopust se po souboji na útočné polovině dlouho zvedal se hřiště, ale vypadá to, že bude v pořádku.
65
Kliment se tentokrát dostal ke střele, zpoza pokutového území ale pálil nad.
64
Kliment se šikovně uvolnil a ve spolupráci s Vávrou se hnal dopředu, Ukrajinci se však úspěšně ubránili.
61
Češi vystřídali, odešli Zmrhal, Jánoš, Frýdek a Jugas a přišli Trávník, Takács, Vávra a Holeš.
59
Zmrhal hledal dalekonosnou přihrávkou přes polovinu hřiště Klimenta, ukrajinský gólman byl ovšem u balonu jako první.
56
Masopust svůj pas z levé strany nepropašoval do vápna, Češi budou zahrávat roh.
54
Jurčenko to zkusil z dálky z přímého kopu na bránu, Koubek si ale s jeho dělovkou poradil.
51
Frýdek po levé straně šikovně uvolnil Zmrhala, který ještě předkládal na vápno Klimentovi, jenže jihlavský útočník se k míči nedostal.
50
Masopust na polovině ukrajinského celku fauloval.
48
Zmrhal se vydal na útočné sólo, jenže poblíž šestnáctky byl čistě odzbrojen.
46
Zmrhal s Houskou se postarali o rozehrávku druhé pětačtyřicetiminutovky.
46
Lvíčata za sebou mají předposlední poločas přípravy na evropský šampionát. V rakouském Zell am See vedou nad Ukrajinou zásluhou Tomáše Přikryla, jenž se trefil i v sobotním vzájemném měření sil, 1:0.
45
40
Ukrajinci to zkusili z obrovské dálky, jejich projektil podle toho taky vypadal – letěl hodně vedle.
38
Česká obrana teď za pět minut dvanáct zachránila Koubka od inkasování, když defenzivní blok po rohu srazil pokus mířící do brány.
34
Malý kousek chyběl Masopustovi v malém vápně k navýšení vedení, Hybšova dorážka na zadní tyči pak mířila mimo.
33
Přikryl si na vápně chystal míč ke střele, jenže o něj nakonec na poslední chvíli přišel.
30
Jánoš si u lajny vyšlápl na Petrjaka a od hlavního arbitra obdržel žlutou kartu.
28
Frýdkův pas ale mířil do území nikoho, balon skončil v zámezí. Ukrajinský brankář vykopává.
27
Autor gólu Přikryl byl nedovoleně zastaven na útočné polovině, Češi budou zahrávat přímý kop.
24
TOMÁŠ PŘIKRYL za hranicí šestnáctky napálil míč a jeho tečovaná dělovka skončila v síti. Lvíčata se tak ujímají vedení.
24
Frýdek na hranici pokutového území efektně uvolnil Jugase, jenž nabíhal z pravé strany. Po jeho vyražené střele se Masopust do zakončení nedostal.
21
Jánošův projektil z velké vzdálenosti zaměstnal ukrajinského brankáře, příliš problémů mu však nenadělal.
19
Frýdek si na pravé straně opět šikovně narazil, jenže ke střele ani k centru se nedostal.
15
Masopustův centr z pravé strany přistál jen do náruče ukrajinského gólmana.
13
Jánoš uprostřed fauluje, Ukrajina má balon ve své moci.
12
A ještě jednou. Balon sice propadl na přední tyč, Ukrajinci však nebezpečí zažehnali.
11
Lvíčata si exekuci standardní situace zopakují, od druhého praporku bude po Přikrylovi zahrávat Frýdek.
10
Nyní se Přikryl nedostal ani ke střele, i když se do pokutového území efektně prodral. Vybojoval alespoň roh.
8
Frýdek si naběhl podél pravé postranní čáry a odcentroval do vápna, jenže Přikrylovi rána z voleje nesedla.
6
Další nedovolený zákrok Dovalilova výběru, tentokrát na polovině hrací plochy.
4
Češi se na hranici soupeřovy šestnáctky provinili faulem.
3
Na opačné straně mohli jít Dovalilovi svěřenci do přečíslení dva na jednoho, jenže Přikryl si nedokázal zpracovat míč.
2
Ukrajina se dostala do velké příležitosti, když před Koubkem tečovali centr ukrajinští útočníci. Gólman Hradce Králové si ovšem poradil.
2
Brabec se na vlastní polovině provinil nedovoleným zákrokem. Píská se proti české bráně.
1
Ukrajinští reprezentanti úvodní rozehrávkou zahájili utkání.
1
V Zell am See právě dozněly hymny obou zemí. Závěrečná generálka Lvíčat na domácí mládežnické Euro bude za okamžik zahájena.
Úvodní sestava ČR

Koubek – Jugas, Brabec (C), Baránek, Hybš – Jánoš, Zmrhal – Přikryl, Houska, Frýdek – Masopust.

Náhradníci: Pavlenka, Reichl – Holeš, Kalas, Polom, Hanousek, Hrubý, Takács, Trávník, Kliment.
Všichni tři jmenovaní nechybí ve finální nominaci na šampionát, do něhož česká družina vstoupí 17. června v 18:00 soubojem s Dánskem v pražském Edenu. K týmu se mají připojit i tři seniorští reprezentanti Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí a Václav Kadlec, kteří se připravují na páteční kvalifikaci o Euro 2016 na Islandu. Čtveřice Tomáš Holeš, Roman Polom, Robert Hrubý a Stanislav Vávra se do závěrečné nominace nevešla, přesto s jednadvacítkou zůstala v Rakousku a dnes může kdokoli z nich do zápasu zasáhnout.
Lvíčata odcestovala do rakouského Kaprunu 1. června. Desetidenní přípravný kemp, během něhož trénovala v nedalekém Zell am See, dnes zakončí druhým přátelským soubojem s mládežnickým výběrem Ukrajiny. V sobotu ji Dovalilovi svěřenci v rozpáleném Wörglu zásluhou Michala Trávníka, debutujícího Jana Klimenta a Tomáše Přikryla zdolali 3:0.
Příjemný úterní podvečer. Ligová sezona už sice skončila, přesto se blíží jedna velká fotbalová akce. Ta největší, kterou může Česká republika v současné době hostit. Za osm dní vypukne v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti mistrovství Evropy do 21 let, na nějž se domácí reprezentace pod vedením trenéra Jakuba Dovalila chystá pod vrcholky tyrolských Alp.