Rozhodčí dnes naposled foukl do píšťalky a ukončil přátelské utkání mezi Slavii a ruským Dinamem Moskva. Sešívaní ve druhém poločase tahali za kratší konec, ale nakonec si připisují na rakouském soustředění další remízu s kvalitním soupeřem.

Z mé strany je to pro dnešek již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších fotbalových přenosů.
90+1
90
Ten již nebezpečí nepřinesl, Dinamo má čas na poslední útok. Tedy pokud rozhodčí nebude nastavovat.
90
V samém závěru mohl rozhodnout Obolsky, jeho rána z první se dle rozhodčích ještě otřela o nohu jednoho ze Slávistů. Bude z toho rohový kop.
89
Hodně ostře se nyní hrálo u autové čáry a vypadalo to, že Diop byl faulován. Rozhodčí však tento zákrok pustili.
88
Souček nahrazuje v závěru zápasu Zmrhala.
88
Aktivní napadání Slavie nyní zpomalilo postupný útok Dinama. Do konce utkání zbývají poslední dvě minuty.
87
V závěru utkání je zcela jasné, který tým usiluje o vítězství a který se spokojí s remízou. Ze strany Slavie je to nyní defenzivní činnost, kterou si nacvičí více než dobře.
86
Dva Slávisté doslova smetli k zemi soupeře, to neuniklo rozhodčímu, který píská přestupek.
86
V nebezpečné pozici byl faulován jeden z moskevských hráčů, zakončení z přímého kopu však letělo vysoko nad a mohlo nechat Berkovce klidným.
85
Pozorný musel být také na druhé straně Šunin, ten však vyskočil nejvýše a bezpečně schoval míč v náručí.
83
Berkovec si počkal na míč, který mu doputoval až do rukavic, dotírající Živglyadov neměl šanci.
82
Také v přátelském utkání ukazuje rozhodčí, že některé zákroky jsou prostě příliš. Žlutou kartu dostává za jeden takový Jan Mikula.
82
Nebezpečný centr prolétl pokutovým územím Slavie, nikdo v modrém jej však nezasáhl.
81
Dyakov si pomohl ve vzdušném souboji nedovoleně.
81
Dinamo vytáhlo napadání a Slávistům to nadělalo nemalé problémy, na poslední chvíli odkopl míč do bezpečí Berkovec.
79
Nový muž na hřišti Diop měl vyloženou šanci, ale sám v pokutovém území poslal míč vysoko nad. Diop měl na kopačce dost možná rozhodnutí tohoto zápasu.
77
Slavia v deseti lidech zatažena na vlastní polovině, Dinamo však není schopno tento kompaktní val překonat.
76
Dobře vystižena přihrávka dává Slávistům alespoň na moment možnost si odpočinout od bránění.
75
Milan Černý opustil v 75. minutě hřiště a na jeho místo spěchá Dame Diop.
74
Na druhé straně se snažili hráči v modrém o kolmou přihrávku do šestnáctky, ta však byla příliš dlouhá.
73
Ve dvojici se Slávisté vydali na steč, Voltr přiťuknul míč na Mikulu, který mu jej vrátil a Radek Voltr neváhal a opřel se do míče akrobaticky, jeho hezké zakončení však mezi tři tyče neletělo.
72
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Hrubý, přichází Baéz.
72
Již se opět hraje, míč mají v moci hráči ruského týmu, kteří mají v těchto chvílích balón častěji v moci.
70
Stejně jako v prvním poločase, tak také v tom druhém je zde přestávka na občerstvení hráčů, kteří to v panujícím teple nemají vůbec jednoduché.
68
Máme zde další střídání na straně Dinama, kde se zřejmě dostane do hry většina hráčů. To samozřejmě samotnému fotbalu příliš neprospívá.
67
Střídají také Slávisté, odešel autor jediné branky pražského celku Karel Piták a nahradil jej Jan Mikula.
66
Velmi ostře sestřelil Mičola Valbueanu, autor jediné branky Dinama se jen těžce zvedá z trávníku.
65
Míč je opět na útočné polovině Dinama, své defenzivní úkoly si musel splnit Mičola.
64
Na hřiště se za Dinamo dostali Tašajev a Morozov, kteří nahradili Dzsudzsák a Grigoryho.
64
Střídání nám nyní hru malinko rozdělují na menší dílky, na hřiště opět vběhla dvojice nových hráčů Dinama.
62
Je zde druhé střídání Dinama v zápase. Odešel Kokorin a nahradil jej Obolsky.
62
Dinamo začíná být v posledních minutách aktivnější, Slavia se jen těžko dostává k míči natož k nějaké kloudnější akci směrem dopředu.
60
Tak nyní obraně Sešívaných muselo zatrnout. Do pokutového území dostal přesný pas Ionov, ale nedokázal si balón zpracovat a ten se od něj odrazil jako od zdi, což mu zabránilo v zakončení.
59
Dvě rychlé přihrávky uvolnili jednoho z hráčů Dinama, který z hranice šestnáctky vyslal nepříjemnou střelu. Berkovec však stál přesně ve dráze míče a tak si s projektilem poradil.
58
Centr přilétl do nebezpečného prostoru také na druhé straně, obrana Slavie si s ním dokázala poradit.
57
Hraniční zákrok na hranici pokutového území nechal rozhodčí pokračovat a Dinamo z toho může vytěžit.
56
V 56. minutě ze hřiště odešel Hubočan, kterého nahradil Duglas.
56
Většina útočných šancí je vedena křídly, kde poté následuje centr do pokutového území, jeden z takových předvedli Slávisti, ale obrana Dinama byla připravena.
55
Krásný centr přilétl na hlavu Sosnina, který si seběhl až do šestnáctky, jeho zakončení však skončilo vysoko nad.
54
Dinamo malinko uklidnilo hru, několik přihrávek na vlastní polovině jakoby dodalo hráčům potřebnou sebejistotu.
53
Míč se po rohu trousil pokutovým územím, ale žádný ze Slávistů jej nedokázal vyslat na bránu.
53
Šunin vystartoval z brány, aby zabránil rohovému kopu, nakonec se mu to nepovedlo.
52
Na druhé straně byl rychlý brejk zakončen skluzem Dzsudzsáka, který však nedokázal kulatý nesmysl nasměrovat mezi tři tyče.
52
Hrubého roh našel spoluhráče, ten však byl spíše překvapen a tak jeho zakončení nebylo vůbec povedené.
51
Hlavičkový souboj odnesl Voltr tvrdým pádem na trávník, střídající hráč však bude dle všeho v pořádku.
49
Dinamo se snaží o rychlý přechod po křídle, ten je však zastaven. Ruský celek bude vhazovat.
47
Černého centr do pokutového území byl zastaven pozorným obráncem.
46
Na straně Slavie evidujeme dvě změny. Miljana Vukadinoviče nahradil Tomáš Mičola a Marka Červenku v útoku nahradil Radek Voltr.
46
46
Začal nám druhý poločas utkání, případné změny v sestavách se pokusíme doplnit co nejdříve.
46
Sledovali jsme zajímavých pětačtyřicet minut hry, ve kterých se Slavii daří držet s favoritem utkání krok. Dinamo sice poslal ve 14. minutě do vedení Valbuena, o šest minut později však dokázal srovnat Piták.
45
45
Rozehráno bylo nakrátko a Sešívaným malinko vadil i hlavní rozhodčí. První poločas nicméně končí nerozhodným výsledkem 1:1.
45
V závěru poločasu si obrany vzaly menší volno, Slávisté se pohodlně dostali až k pokutovému území, no nakonec z této akce vytěžili jen rohový kop.
44
Na druhé straně se rýsovala obrovská šance ruského celku, kterou však Berkovec zlikvidoval. Jeho zákrok však byl zbytečný, poněvadž pomezní mával ofsajd.
43
V pokutovém území dostali Slávisté hodně času, míč se po přiťuknutí dostal na kopačku Vukadinoviče, ten však mezi tři tyče nezamířil.
43
Nakonec z toho byl roh Dinama a na jeho konci dokonce došlo na střelecké zakončení, to bylo z kategorie slabých a tak neměl Berkovec moc práce.
42
Hraniční odstavení tělem rozhodčí pustil a tak Dinamo z této akce vytěží pouze autové vhazování.
41
Za postranní čarou se již rozcvičuje početný houf hráčů Dinama, kteří zřejmě nastoupí do druhé půle.
41
Centrovaný míč z místa přestupku přistál přesně v rukavicích připraveného Berkovce.
40
Rukou si přidržel Robert Hrubý protihráče a rozhodčímu tento očividný zákrok neunikl.
38
Nepřesná rozehrávka Dinama daruje míč Sešívaným, ti budou vhazovat na středu hřiště.
37
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu a Slavia hraje s ruským favoritem vyrovnanou bitvu, ve které rozhodně není za otloukánka.
35
Piták to udělal dobře ve středu hřiště, následně však poslal míč jen na kopačku protihráče.
34
Kokorin se snažil doběhnout rychlou přihrávku, ale i kdyby se mu to povedlo, tak by stál v ofsajdu.
33
Slávisté jsou nabádání z lavičky, aby vysouvali své napadání co nejvíce to půjde, nyní to přibrzdilo rozehrávka soupeře.
32
Tečovaný centr doskákal až k Berkovci, který jej pohodlně schoval do rukavic.
32
Hrubý se již dostal s míčem mimo hrací plochu a tak musel odevzdat míč Sosninovi, který bude vhazovat.
30
Další čárku ve statistickém okénku střel moskevského týmu si můžeme udělat, opět se však jednalo jen o nepřesné zakončení.
29
Velmi špatně vhozený aut vystihl Piták, ten si ještě chtěl obhodit posledního obránce, ale ten mu stačil míč vzít.
28
Přímý volný kop rozehrálo Dinamo přímou střelou z dobrých pětatřiceti metrů. Pokus to nebyl vůbec špatný, ale mířil nad bránu Martina Berkovce.
26
Vzhledem k velkému vedru, které v Rakousku panuje je ve 26. minutě utkání na chviličku přerušeno, přestávka slouží k občerstvení hráčů.
26
Bílek musel k rozhodčímu na kobereček, ten mu vysvětlil, že zákroky podobného typu nechce v přátelském utkání vidět. Vše se obešlo bez karetního trestu.
25
Další chyba v rozehrávce, tentokrát se nepřesným pasem prezentoval právě Piták.
25
Pokus o vysunutí Pitáka nevyšel, proti byl poslední bránící hráč moskevského Dinama.
24
Do zajímavé šance se dostával Červenka, toho však zastavil praporek rozhodčího.
23
Pressing Vukadinoviče nadělal Dinamu problémy, nakonec se jim však podařilo míč dostat do bezpečí.
22
Rohové kopy zatím výraznější šanci ani na jedné straně nepřinesly a nejinak je tomu po tom posledním, který měla k dispozici Slavia.
21
Slávisté kombinují s míčem na vlastní polovině a snaží se najít prostor, kterým by mohli přejít na útočnou polovinu.
20
Slavia právě vstřelila branku!
Ve dvacáté minutě je však vyrovnáno, na rychlou přihrávku Černého obrana Dinama nezareagovala a tak měl KAREL PITÁK dost času na zakončení a přesnou střelou srovnává skóre.
20
Černý se neodvážil vystřelit levačkou a tak z nadějné akce nic nebylo.
19
Jaromír Zmrhal to udělal velmi dobře, tělem si odstavil protihráče a následně odrazem od něj vybojoval aut.
18
Dobře roztažená hra na pravou stranu kde vlétl jako vítr Vukadinovič, nakonec byl ale zastaven pozornou obranou Dinama.
17
Sosnin si zatím plní své defenzivní úlohy na jedničku, nyní si pomohl s brankářem Šuninem a společně vyřešili potíže na výbornou.
17
Na Slavii jakoby dopadla křeč po inkasované branec, u míče jsou nyní mnohem častěji fotbalisté ruského celku.
15
Další snaha Dinama o útočný výpad, tentokrát však nebezpečí pro Berkovec nevzniklo a tak může Martin Berkovec odkopávat míč od vlastní branky.
14
Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!
Tak to je rychlý trest pro Slavii. Sešívaní se nestihli vrátit a z rychlého brejku inkasují, v pokutovém území zůstal nechráněný MATHIEU VALBUENA, pro kterého nebylo problémem hlavou zakončit.
14
Ofsajd zastavil akci Pražanů, ti musí rychle spěchat na druhou stranu.
13
Chyba ve zpracování dala ruskému celku dobrou šanci, Ionov ihned posílal míč do šestnáctky, ale tam poslední obránce Slavie míč odehrál do bezpečí.
12
Hrubý našel centrem spoluhráče na zadní tyči, ten ještě vrátil do ohně, ale Červenka z voleje nezamířil přesně.
11
Dinamo vhazuje, ale Žirkov má problém s nalezením volného spoluhráče.
10
Roh byl rozehrán na zadní tyč, tam však nebyl nikdo ze Slávistů.
9
Slávisté výborně roztáhli hru do křídla, odměnou jim je rohový kop, když centr do šestnáctky zastavil pozorný Sosnin.
8
První ofsajd také na straně Dinama, rozhodčí pozorný.
8
Zmatky v rozehrávce Slavie dovolili soupeři zakončit, střela však mířila nad bránu.
7
Roh Slavia ubránila, následně však přilétla tvrdá střela, kterou musel krýt Berkovec. Ten dokázal míč vyrazit.
6
Postupný útok Sešívaných k ničemu nevedl, na druhé straně se bude kopat první roh utkání.
4
Rozehraná standardní situace vedla k centru, ten nebezpečí nepřinesl.
4
Karel Piták se ocitl na trávníku po ostrém faulu, rozhodčí okamžitě přerušil hru.
3
Pražský celek je v úvodu hodně aktivní, ale musí si dávat pozor i zadní vrátka. Po přetažení hry se míč dostal na úroveň šestnáctky a ihned poté přiletěla také střela Sosina, ten přestřelil.
2
Miljan Vukadinovič uháněl společně s Pitákem do rychlého protiútoku, Vukadinovič se rozhodl zakončit sám a v dobré pozici přestřelil bránu.
2
Rozjíždějící akci Slavie zastavuje píšťalka rozhodčího, která oznamuje ofsajd.
1
Na druhé straně letěl do pokutového území zajímavý centr, ale po hlavičce slavistického hráče se míč dostal pouze k připravenému Šuninovi.
1
První nepřesná rozehrávka, míč dolétl až k Berkovci.
1
Zápas nám začal, výkopem utkání rozehráli hráči Dinama Moskva.
1
Hráči obou týmů právě přichází na hrací plochu. Slávisté budou hrát v klasických červenobílých dresech, hosté v modrém.
-18
Slávistům v dnešním utkání bude chybět Milan Škoda, který je nadále zraněn. Chybí také Simon Deli, toho pro změnu trápí virové onemocnění, které jej postihlo v průběhu soustředění.

SK Slavia Praha: Berkovec – Švec, Latka, Bílek, Jablonský – Vukadinovič, Zmrhal, Hrubý, Černý – Piták – Červenka
Náhradníci: Hrubeš, Mikula, Dostál, Bazal, Baéz, Mičola, Souček, Voltr, Diop

FK Dinamo Moskva: Šunin, Sosnin, Dyakov, Hubočan, Žirkov, Ionov, MVila, Zobnin, Dzsudzsák, Valbuena, Kokorin (K)
Náhradníci: Gabulov – Duglas, Danilkin, Jarmolitsky, Rotenberg, Vanker, Tašajev, Adzojev, Obolsky, Kaljaškin, Buttner, Morozov, Živglyadov, Kuzmin.
Utkání má podle posledních informací stanoven výkop na 17:45 a já Vás srdečně zvu k jeho sledování prostřednictvím tohoto přenosu.
Hráči Dinama Moskva odehráli dva přátelské utkání a v obou se jim celkem vedlo. Nejprve na konci června porazili 1:0 Anži Machačkalu a následně remizovali 2:2 s nizozemským Ajaxem.

Dnešní souboj se Slavií bude pro moskevský tým dalším testem. Uvidíme, jak bude konfrontace českého a ruského fotbalu vypadat.
Sešívaní vyjeli do rakouského Fügenu, kde stráví herní soustředění. V plánu jsou čtyři přátelská utkání, z toho jedno již Slávisté odehráli a to proti německému Duisburgu, se kterým remizovali 1:1.

Dnešní zápas proti týmu z ruské Premier ligy by se měl odehrát ve Waldbad Haimingu.

Hráči Slavia Praha na soustředění:

Brankáři: Berkovec, Hrubeš, Řehák
Obránci: Švec, Mikula, Deli, Bílek, Jablonský, Dostál, Latka
Záložníci: Hrubý, Kenia, Miljan Vukadinovič, Bazal, Černý, Baéz, Mičola, Piták, Souček, Zmrhal
Útočníci: Voltr, Diop, Červenka, Škoda
Příjemné úterní odpoledne při sledování přípravného utkání pražské Slavie, která na soustředění v Rakousku vyzve soupeře z Ruska a to Dinamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.