Z utkání 1. kola Juniorské ligy mezi Třincem a Baníkem Ostrava je to pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek neděle a u dalších online přenosů napočtenou.
Nejlepším hráčem utkání se stal krajní obránce Matěj Helešic, který jezdil od první do poslední minuty a vytvořil svým spoluhráčům několik nebezpečných situací.
Junioři Baníku Ostrava zaslouženě získali tři body, protože i ve druhém poločase byli fotbalovější a nebezpečnější. Výsledkem jejich činnosti byl druhý gól po prudké střele Marka Szotkowského.
90
89
Szotkowski je při chuti, proběhl se pokutovým územím Třince, ale následnou prudkou střelou netrefil třineckou bránu.
87
Hosté naposledy vystřídali. Strakoš nahradil aktivního Kvešiče.
83
Střídání v třineckém celku. Kapitána Kučeru nahradil Jakub Puczok.
83
Baník právě vstřelil branku!
MAREK SZOTKOWSKI zřejmě rozhoduje o vítězi utkání, i když v Teplicích ví po včerejšku své. Prudkou přízemní střelou zpoza vápna překonal gólmana Brycha.
81
Krajního obránce Velnera nahrazuje na zbylých deset minut Bujok.
80
Po střetu mezi Honišem a Pustkou zůstal na trávníku ležet druhý jmenovaný. Mezitím Třinec chystá střídání.
77
Kvešič hledal kolmicí za třineckou obranu rozběhnutého Szotkowského, ale toho na poslední chvíli odzbrojila dvojice Čelůstka – Minařík.
72
Střídání v ostravském celku. Behana nahradil Tomšů.
71
Krásné nůžky vystřihl Marek, bohužel pro něj trefil pouze dobře postaveného Velnera.
69
Třinečtí vystřídali. Hřiště opustil útočník Latocha a nahradil ho Králíček.
68
Třinečtí měli zajímavou příležitost ze standardní situace, ale Zimka se nedostal na zadní tyči k míči.
66
Behan nakopával balón do vápna, kde před Szotkowským odvracel míč Minařík.
59
Na druhé straně vypálil na třineckou bránu Kvešič, ale Brych zasahovat nemusel.
57
Tomáš Pustka se znovu opřel do míče zpoza vápna, bohužel ani druhý pokus se nevešel mezi tři tyče.
53
Myšák rozehrál přímý kop z levé strany, ale ten po sérii skončil vedle třinecké brány.
51
Obrovská šance domácích! Zimka odcentroval z pravé strany na vzdálenější tyč, kde vlétl do míče Kalfas a tělem se snažil dorazit balón do brány, avšak nepochopitelně minul!
49
První minuty nabízejí tak jako v úvodním dějství opatrný fotbal.
46
Hosté udělali o poločase čtyři změny. Hřiště opustili Alispahič, Mišák a Šašinka a místo nich nastoupili Marek, Szotkowski a Ožvolda.
46
46
46
V obou týmech došlo k několika změnám. V domácím týmu dohrál Tomeček, kterého nahradil Martynek a Voves nahradil Foitzika.
46
46
První poločas nám příliš fotbalové krásy nenabídl. Hrstka diváku na třineckém stadionu mohla vidět spoustu nepřesností v kombinacích na obou stranách. Hosté však měli o něco více ze hry, vytvořili si několik gólových příležitostí a po Šašinkově přesné střele zaslouženě vedou 1:0.
45
45
Mišák elegantní kličkou obešel Čelůstku a následný centr do vápna odvrátil nad třineckou bránu hlavičkující Minařík.
41
Zhruba na pětadvacátém metru od ostravské brány se opřel do míče Pustka a moc nechybělo, aby míč zaletěl do pravého víka.
40
Nákop Helešice na vzdálenější polovinu šestnáctky usměrnil před malé vápno Behan, k míči se dostal Mišák, který nedokázal prostřelit třineckého obránce Čelůstku.
38
Centr Mišáka z pravé strany byl pro Kvešiče číhajícího u vzdálenější tyče příliš vysoký. Míč sice dokázal hlavou trefit, ale usměrnit již nikoliv.
36
Ostravané drží míč na svých kopačkách, ale před třineckou bránu se přes pozornou domácí obranu nemůžou dostat.
32
Do velmi dobré příležitosti se dostal Foitzik, z levé strany si vytvořil na hranici pokutového území trochu prostoru a prudce vystřelil k bližší tyči, kde však velmi dobře zasáhl brankář Jaška a vytáhl míč vedle brány.
29
Následný přímý kop Tomečka sebral gólman Jaška.
28
Alispahič ostře zajel u postranní čáry do domácího Zimky. Diváci křičeli "karta", ale sudí Dresler situaci vyřešil domluvou.
24
Kvešič dlouhou přízemní přihrávkou vysunul na pravé straně Karčmáře, ten ještě přihrál Behanovi, který prudkým nástřelem nakopl míč před malé vápno, kde však nikdo z dobíhajících spoluhráčů nebyl.
20
Třinečtí mohli vzápětí vyrovnat, ale po centru z levé strany jeden z domácích hlavičkoval nad ostravskou bránu.
19
Po chvilkové kombinaci před třineckou šestnáctkou Mišák vysunul přihrávkou vlevo rozběhnutého JAKUBA ŠAŠINKU a ostravský útočník už věděl, co s vybíhajícím brankářem Brychem udělat a třineckého gólmana přehodil – 0:1.
16
Mišák zkusil vystřelit zpoza vápna, jenže balón mu trochu sjel a minul levou tyč Brychovy brány.
13
Standardní situace Třince. Přímý kop Tomečka z pravé strany skončil v náručí brankáře Jašky.
11
Po takovém kulečníku před třineckou šestnáctkou se v obrovské šanci zjevil Šašinka, byl sám před gólmanem, ale prudkou střelou nastřelil dobře vyběhnutého Brycha, který zlikvidoval čistou tutovku ostravského celku.
8
Po jednom z předchozích soubojů zůstal ležet na trávníku domácí kapitán Kučera. Na pokyn rozhodčího opouští hřiště.
8
Přímý kop Helešice z pravé strany vyboxoval brankář Brych pouze za vápno, kde se opřel do míče Kvešič, který přestřelil třineckou bránu.
5
Tomeček po souboji s hráčem Baníku vybojoval roh. Ten následně sám rozehrál, bohužel míč skončil pouze v rukavicích ostravského gólmana.
4
První roh měli hráči Baníku. Nákop Mišáka lapil do rukavic brankář Brych.
1
Třinečtí si hned v úvodní minutě vybojovali první možnost na zakončeí, ale centr Zimky z pravé strany lapil do rukavic brankář Jaška.
1

FK Fotbal Třinec: Brych – Minařík, Kalfas, Kučera (C), Foitzik, Tomeček, Pustka, Zimka, Čelůstka, Velner, Latocha
Trenér: Lubomír Vašek

FC Baník Ostrava: Jaška – Honiš, Kvešič, Alispahič, Mešaninov, Mišák, Behan, Matěj, Šašinka, Helešic, Karčmář
Trenér: Petr Samec

Rozhodčí: Dresler – Antoníček, Novák.
Poslední vzájemné střetnutí obou celků hrané na konci května skončilo remízou 2:2. Třinec v utkání vedl již 2:0, ale hostům se podařilo brankami Byrtuse a Tomšů srovnat.

Třinec – Ostrava 2:2 (0:0)
Branky: 50. Gajdošík, 54. Gomola – 64. Byrtus (pen.), 83. Tomšů.
Z důvodů překládání zápasu Synot ligy mezi Brnem a Baníkem se dvakrát překládal i tento zápas. Původní čas 10:30 byl změněn na pondělí 17:00, ale po změně termínu prvoligového duelu na sobotu se tento zápas uskuteční už dnes.
Dobré ráno z třineckého stadionu Rudolfa Labaje, kde dnes bude zahájen nový ročník Juniorské ligy. Stejně jako loni nabídne 1. kolo derby utkání mezi Třincem a Baníkem Ostrava. Jedinou změnou je prohození místa utkání, neboť tentokrát se začíná v Třinci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.