Rohové kopy: 5 – 3
Ofsajdy: 1 – 0
ŽK: 2 – 4
Fauly: 7 – 12
Mladá Boleslav na rozdíl od domácího hlání dokázala v Norsku zvítězit, výsledek 1:0 ji ale k postupu do 3. předkola Evropské ligy nestačí. Strømsgodset po chabém prvním poločase po přestávce přidal plyn a prakticky nedal vydechnout brankáři Veselovskému. Ten sice udržel čisté konto, s úsměvem na tváři ale ze hřiště odcházet nebude.
90+3
90+2
Boleslavi se nedaří procpat na dostřel branky.
90+1
Křapka fauloval, Strømsgodset může ušetřit několik cenných vteřin.
90
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
90
K úniku mohl nasadit také Kastrati, míč mu ale utekl.
89
Wikheim se snažil využít rychlého přečíslení, nepohlídal si ale ofsajdovou hranu.
89
Mladá Boleslav s přibývajícími vteřinami začíná ztrácet nervy, vepředu sledujeme spíše pošťuchování než snahu o další gól.
87
Ačkoliv Strømsgodset krátce před koncem zápasu prohrává, domácí fanoušci tým odměňují hlasitým potleskem. Vědí, že postup je blízko.
86
Střídání v týmu Strømsgodset IF: ze hřiště odchází Storflor, přichází Kastrati.
86
Chramosta placírkou prověřil Pettersena, ten ale s tímto pokusem nemohl mít problémy.
85
Na hřišti se teď místo fotbalu spíše diskutuje a řeší osobní neshody mezi jednotlivými hráči.
84
Žlutou kartu dostává Magera (FK Mladá Boleslav).
83
Žlutou kartu dostává Wikheim (Strømsgodset IF).
83
Žlutou kartu dostává Veselovský (FK Mladá Boleslav).
83
Zápas se pomalu blíží ke svému konci. Jednotlivé poločasy jsou v podání domácího celku jako nebe a dudy, po přestávce se Veselovský nezastaví, což stvrdil tímto zákrokem proti skákavé střele.
80
Po Olsenově faulu zahrává standardku Křapka.
79
Mladá Boleslav znovu střídá. Ze hřiště odchází jediný gólový střelec Čermák, přichází Ščuk.
77
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Malpon, přichází Chramosta.
76
Strømsgodset znovu zaktivnil svou hru. Neuspěl však ani Wikheim, ani Vilsvik o chvíli dříve. Veselovský dnes připomíná neprostupnou zeď.
74
Jiří Skalák je po svém nástupu na hřiště velice aktivní!
70
Střídání v týmu Strømsgodset IF: ze hřiště odchází Vaagan Moen, přichází Rønning.
69
Střídání v týmu Strømsgodset IF: ze hřiště odchází Sørum, přichází Olsen.
69
Domácí fanoušci propukají v pískot poté, co dva z jejich hráčů skončili v mladoboleslavské síti po drobné roztržce se Středočechy.
68
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Klobása, přichází Skalák.
67
Žlutou kartu za faul dostává Čermák (FK Mladá Boleslav).
67
Ondřej Zahustel se vřítil do šestnáctky soupeře, po zasekávačce na umělé trávě ale o míč přišel.
65
Mladá Boleslav bude zahrávat přímý kop z hloubi vlastní poloviny.
62
Karel Jarolím poslal rozcvičovat se Jiřího Skaláka!
60
Róbert Veselovský se ani v těchto minutách v brance nemůže nudit. Neustále si připisuje zákroky, lehčí i těžší.
59
Znovu to na Pettersena zkoušel nejaktivnější střelec Boleslavi v zápase Čermák, branku ovšem o pár centimetrů přestřelil!
58
Lukáš Magera se obracel na rozhodčího, ten ale nechává ve hře pokračovat, druhou půli pojal poněkud volněji.
56
Další akce Strømsgodsetu skončila v zámezí, vykopává brankář Veselovský.
54
Po čase se vepředu ukázala také Boleslav, Rada ovšem mířil mimo branku.
53
Mladá Boleslav odolává, Strømsgodset do druhé půle vstoupil nesrovnatelně aktivněji.
52
Další velice solidní šance domácích! Veselovský teď svůj tým drží nad vodou. Tentokrát vyškrábl nad břevno Sørenovu štiplavou ránu.
51
Strømsgodset si uvědomuje, že přílišné defenzivní pojetí by mohlo jejich postupové naděje brzy pohřbít.
50
Florent Hanin po sprintu napřáhl k nebezpečné střele, míč ale Veselovského branku těsně minul.
50
Kysela taktickým faulem zastavil postup soupeře, Mladá Boleslav se může zformovat do obranného šiku.
49
Po Haninově střele musel zasahovat Veselovský.
48
Krátce po začátku druhé půle vybojovala Mladá Boleslav rohový kop, který rozehrál Čermák.
46
Mladá Boleslav šla do zápasu s cílem buďto všechno, nebo nic. Prozatím je na půli cesty k obratu a smazání domácího krachu. O jediný gól úvodní pětačtyřicetiminutovky se po půl hodině hry postaral Aleš Čermák.
45
45
Prvním napomínaným hráčem domácího Strømsgodsetu se v poslední minutě první půle stává Kim Madsen.
41
Boleslav se snaží postupovat k soupeřově brance, přes zhuštěnou obranu to jde ale jen velice pozvolna.
39
Bugge Pettresen byl faulován sprintujícím Klobásou.
37
Herní stránka teď ustoupila lehce do pozadí nečistých zákroků. Po faulu Moena si počínal nedovoleně také Vilsvik.
31
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
První krok ke zvrácení nepříznivého vývoje dvojzápasu má Boleslav zdárně za sebou. O úvodní gól zápase se postaral ALEŠ ČERMÁK!
29
Ze střední vzdálenosti napřáhl Bořil, branku ale minul.
28
Hra se v těchto chvílích přelévá ze strany na stranu. V krátkém sledu se musely činit obrany obou soupeřů, aby z rozvíjejících se akcí byl pouze rohový kop.
24
Zahraje ho Rada.
23
Boleslav s ubráněním standardky neměla žádné problémy, naopak po čase se sama objevila před Pettersenem. Je z toho rohový kop.
18
Přímý kop rozehraje Storflor.
18
Prvním potrestaným hříšníkem v zápase je Kevin Malpon (Mladá Boleslav) za zákrok na Wikheima.
14
Po centru Storflora z přímého kopu a štiplavé střele Madsena musel poprvé v zápase zasahovat Róbert Veselovský! Situaci ale zvládl.
14
Hraje se pěkně zostra. Falouval také Křapka.
13
Tentokrát je pískáno proti Mladé Boleslavi, Kysela si nedovoleně počínal proti Wikheimovi.
6
Sørum fauloval Radu a také Mladé Boleslav dostane šanci zaútočit.
5
Jeho exekuci provede Vaagan Moen.
4
Strømsgodset bude zahrávat rohový kop.
2
Sudí Nikolajev píská po faulu Madsena na Klobásu.
1
Zápas bohužel nevysílá žádná televize, takže se budeme muset spokojit s kusými textovými informacemi.
1

Strømsgodset IF: Bugge Pettersen (C) – L. Vilsvik, Madsen, Valsvik, Hanin – Vaagan Moen, Abu, Fossum – Stofflor, Sørum, Wikheim
Náhradníci: Thomas – Hamoud, Høibråten, Rønning, Jradi, Kastrati, Olsen

FK Mladá Boleslav: Veselovský – Kysela, Křapka, Kúdela, Bořil – Malpon, Rada – Zahustel, Klobása, Čermák – Magera (C)
Náhradníci: Šeda – Vraštil, Mendy, Ščuk, Šisler, Skalák, Chramosta

Rozhodčí: Aleksei Nikolajev – Kalugin, Vorontsov (RUS).
Předpokládané sestavy:

Strømsgodset: Pettersen – Vilsvik, Valsvik, Höibraten, Hamúd – Rönning Ovenstad, Abu, Fossum – Kastrati, Sörum, Wikheim.
Mladá Boleslav: Veselovský – Kysela, Kúdela, Křapka, Mendy – Ščuk, J. Rada – Zahustel, Chramosta, Čermák – Klobása.
Utkání bude řídit ruský sudí Alexej Nikolajev, výkop v Darmenu je v 19 hodin. Na postupujícího čeká vítěz duelu Hajduk Split – Koper.
Mladá Boleslav by měla jistě větší šance na úspěch, kdyby mohla počítat s duem Milan Baroš, Jiří Skalák. Zatímco druhý jmenovaný bude minimálně na lavičce, v základní sestavě však spíše kvůli umělé trávě na stadionu ještě ne, tak prémiová posila mužstva Baroš s týmem ani neodletěla. Jelikož zkušeného útočníka zranění trápí relativně často, nehodlá trenér Jarolím nic riskovat ještě před začátkem sezony. Přitom po úvodním zápase by Boleslav svěží impuls potřebovala. Po kvalitních přípravných zápasech tým selhal v mnoha ohledech. To si po zápase uvědomoval i Karel Jarolím. „Jsem z tohoto zápasu zklamaný, v přípravě jsme hrávali odlišně. V odvetě musíme hrát kombinačněji a ne tolik nakopávat,“ má zkušený lodivod jasno o tom, kudy by mohla vést cesta k úspěchu.
Pro Strømsgodset bylo vítězství v prvním zápase klíčové. V domácím prostředí by měl svůj náskok uhájit. Na svém stadionu totiž v domácí soutěži nepoznal hořkost porážky už celý rok! Pohárový vyzyvatel sice bude jiné kafe, přesto jsou Norové pozitivní. „Doma to skutečně umíme, Mladá Boleslav to bude mít hodně těžké," říká bez okolků trenér Strømsgodsetu André Ödegaard.
Z velké řady odvetných utkání druhého předkola Evropské ligy bude pro českého fanouška nepochybně jedním z taháků klání mezi norským Strømsgodsetem a Mladou Boleslaví. Středočeši bohužel musejí dohánět manko z domácího klání z minulého týdne, v němž svému soupeři podlehli trochu překvapivě 1:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.