To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek úterního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Dnešní první utkání mezi Panathinaikosem a Bruggami toho nabídlo mnoho zajímavého. Belgický tým se v 10. minutě dostal do vedení, když se v pokutovém území hlavičkou prosadil Boli Bolingoli-Mbombo.

Panathinaikos pak ale zvýšil tlak a v 34. minutě si domácí vybojovali penaltu, kterou ovšem Berg neproměnil. O pár minut později ale švédský kanonýr Marcus Berg vše odčinil, když se hlavou prosadil po rohovém kopu.

V závěru první půle pak ještě domácí obránce Sánchez za zbytečný, ale velmi tvrdý skluz na Diabyho uviděl červenou kartu. Domácí fotbalisté se ale ve druhém poločase semkli a bojovným výkonem nakonec dovedli utkání do vítězného konce.

O všem rozhodla zbytečná hra rukou Mbomba v pokutovém území a druhá nařízená penalta pro Panathinaikos, kterou tentokrát Nikos Karelis bez problémů proměnil. Panathinaikos tak v prvním utkání třetího předkola LM porazil doma Bruggy 2:1!
90+3
90+3
Danijel Pranjić poslal přímý kop tvrdou ranou pouze do dobře postavení zdi.
90+2
Po ruce Mecheleho budou mít domácí fotbalisté ještě možnost ohrozit branku Brugg ze standardní situace.
90+2
Bruggy už to budou mít s vyrovnáním hodně těžké, už totiž běží poslední nastavená minuta, u míče jsou navíc domácí hráči.
90+1
Ruský rozhodčí Bezborodov v dnešním utkání nastaví dvě minuty.
90
Za zdržování hry dostává žlutou kartu domácí obránce Danijel Pranjić.
89
Diaby si neporozuměl s De Bockem, po jejich ztrátě budou vhazovat domácí, kteří opět nebudou nikam pospíchat.
88
Po pěkném centru po rozehraném rohovém kopu následuje autové vhazování hostů.
87
Domácí hráči se opět ubránili a dlouhým odkopem posílají míč až k Duartemu, jedinému hráči Burgg, který operuje na polovině hřiště.
86
Izquierdo už nestihl míč na hrací ploše, následovat bude odkop od Kotsolisovy branky.
85
Z rohu ale belgický tým nic nevytěžil, pokračuje ale v obléhání domácí branky dál.
84
Rohový kop hostů rozehraje Ruud Vormer.
83
Cesta k brance aténského týmu je ale ve druhém poločase hodně trnitá, hráči Panathinaikosu se po vyloučení Sáncheze semkli a bojovným výkonem ve druhé půli zachránili zápas.
82
Hostující hráči už spěchají, chtějí ještě v závěrečných minutách přidat branku, aby v domácí odvetě nemuseli dohánět manko.
81
Hosté přišli o míč a Danijel Pranjić si rozhodně dá s vhozením autu načas.
80
Poslední střídání v dnešním zápase, Dion Cools nahrazuje Davyho De Fauwa.
79
Bruggy stále kombinují, ve druhém poločase se ale přes těsnou obranu domácího týmu nemohou dostat k větším šancím.
78
Po obléhání domácí branky zkusil technicky vystřelit Jose Izquierdo, branku ale minul.
76
Hráči Brugg opět kombinují na útočné polovině hřiště, jejich snaha ale zatím postrádá tolik potřebný náboj.
75
Panathinaikos se už snaží zdržovat, Wemmer rozvážným krokem míří k míči, aby provedl autové vhazování.
74
Střelec druhé branky Panathinaikosu Nikos Karelis má pro dnešek dohráno, místo něj nastupuje Robin Lod.
73
Vlna nevole se tentokrát strhla u hostující střídačky po zákroku na De Suttera v pokutovém území Panathinaikosu.
72
Byla to poslední akce Boliho Bolingolo-Mbomba v dnešním zápase, na jeho místo naskakuje Tom De Sutter.
71
Mbombo si to namířil od levé autové čáry až k domácí šestnáctce, nakonec byl faulován.
70
Mbombo si navedl míč na střed, jeho ránu ale zastavili domácí hráči.
69
Danijel Pranjić se postavil k rozehrávce dalšího přímého kopu, Bruzzese si ale pro vysoký centr došel a míč stáhl do své moci.
68
Hostující hráči si nyní trochu zahrávali kombinací v pokutovém území, nakonec pro ně vše dobře dopadlo.
67
Domácí hráči i o deseti hráčích v poli dokázali otočit průběh zápasu ve svůj prospěch, což se líbí také domácím fanouškům, kteří doslova bouří.
66
Panathinaikos právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se tentokrát postavil NIKOS KARELIS a precizní utaženou střelou k levé tyči nedal Bruzzesemu žádnou šanci!
65
Boli Bolingoli-Mbombo zcela zbytečně zahrál rukou v pokutovém území, Panathinaikos má tak možnost dalšího pokutového kopu!
64
Pranjić rozehrál standardní situaci téměř z poloviny hřiště velmi zajímavě, hosté stačili odvrátit míč jen za cenu rohového kopu.
63
Po akci Danijela Pranjiće se bude kopat roh také na druhé straně.
62
Ani z dalšího rohového kopu nedokázal belgický tým nic vytěžit.
61
Abdoulay Diaby se po pravém křídle prohnal až do úniku, z úhlu ale trefil pouze dobře vyběhnutého Kotsolise!
60
A Izquierdo hned spěchá k rohovému praporku, aby rozehrál další standardní situaci hostujícího týmu.
59
První střídání na straně Brugg, Jose Izquierdo nahrazuje Victora Vazqueze.
58
Opět se na hřišti přitvrdilo, Mbombo byl v souboji s Lagosem pozdě, faul je tak odpískán hostujícímu útočníkovi.
56
Diaby teď motal hned tři domácí hráče před jejich brankou, nakonec ho ale Tavlaridis dokázal čistě odzbrojit od míče.
55
Po rohu se k hlavičce dostal Diaby, míč ale pouze lehce lízl, takže Kotsolis mohl zůstat v absolutním klidu.
54
Bruggy trpělivě kombinují na útočné polovině hřiště, po centru na Vanakena do šestnáctky bude následovat rohový kop.
53
I přes lehký pískot v hledišti aténského chrámu se vzduchem stále nese hlasité povzbuzování početného domácího kotle.
52
Wemmer se snažil projít po pravém křídle, daleko se ale nedostal, navíc domácí ztratili kontrolu nad míčem a musí se opět bránit.
51
Po rohovém kopu se hosté provinili útočným faulem, příliš důrazně si počínal vysoký obránce Oscar Duarte.
50
Po další akci Vazqueze bude následovat rohový kop Brugg, dobře se vrátil nový muž na hřišti Tassos Lagos.
49
Po špatné přihrávce brankáře Kotsolise se do pohotového zakončení z voleje dostal Victor Vazquez, rána mu nevyšla podle představ.
48
Po zajímavé kombinaci hostů v pokutovém území nevzešlo žádné zakončení, Vázquez s Mbombem celou akci překombinovali.
47
Zdá se, že domácí hráči budou chtít utkání dohrát alespoň do remízy, zpočátku druhého poločasu se zatím celkem pochopitelně nikam neženou.
46
Domácí tým o poločase hned dvakrát vystřídal, domácí trenér musel reagovat také na vyloučení Sáncheze. Hřiště opustili Abdul Ajagun a Sotiris Ninis, místo nich nastoupili Tassos Lagos a Kostas Triantafyllopoulos.
46
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
V prvním poločase úvodního utkání třetího předkola mezi Panathinaikosem a Bruggami se toho událo mnoho zajímavého. V 10. minutě poslal belgický tým do vedení útočník Boli Bolingoli-Mbombo, který si šikovně naskočil na centr Vanakena z pravé strany.

Panathinaikos pak ale přebral otěže zápasu na svou stranu. Mechele fauloval v šestnáctce Karelise a byl nařízen pokutový kop, který ovšem Marcus Berg neproměnil. O tři minuty později se už ale švédský kanonýr Marcus Berg prosadil hlavičkou po rohovém kopu.

V závěru poločasu pak ruský rozhodčí Bezborodov ukončil působení domácího obránce Sergia Sáncheze v zápase červenou kartou za tvrdý skluz na Diabyho. Panathinaikos tak hraje po poločase s Bruggami nerozhodně 1:1.
45+3
45+3
Rohový kop rozehrál opět Vázquez, k hlavičce se dostal Duarte, s jeho slabým pokusem ale neměl Kotsolis žádný problém.
45+2
Po rychlém brejku se téměř do sólového úniku dostal Mbombo, střelu ale poslal přesně do míst, které hájí Kotsolis. Následovat bude rohový kop.
45+2
Domácí se ale i v oslabení snaží v závěru prvního poločasu ještě útočit, Ninis s Karelisem se snaží kombinovat.
45+1
V prvním poločase se budou nastavovat tři minuty.
45
Po kratší přestávce se opět hraje, Panathinaikos bude muset dohrávat zápas v deseti lidech.
44
Ruský rozhodčí Bezborodov nakonec po domluvě se svými kolegy mění svůj názor a Sánchezovi ukazuje červenou kartu!
43
Duel Sánchez-Diaby pokračuje i nadále, Sergio Sánchez tvrdým skluzem na polovině hřiště skoro přepůlil svého protihráče, za což vidí zaslouženou žlutou kartu.
42
Diaby se snažil v dalším souboji se Sánchezem vybojovat míč, nakonec mu byl odpískán trochu přísný faul, který rozohnil trenéra hostů Michela Preud'hommeho, kterého musí uklidňvoat čtvrtý rozhodčí.
41
Berg se po pravé straně prodíral do šestnáctky, jeho centr ale odvrátili hostující hráči.
40
Dlouhý míč od Vázqueze až na druhou stranu hřiště pohlídal Kotsolis, který sice trochu riskantně vyběhl daleko od své branky, risk mu ale vyšel.
38
Hráči Brugg ale zůstávají v naprostém klidu a opět se snaží o kombinaci na útočné polovině.
37
Domácím se ale krátce po neproměněném pokutovém kopu vyrovnat! Ninisovi se po rohovém kopu vrátil míč, druhý centr už se vyvedl parádně, na zadní tyči přesně hlavičkoval MARCUS BERG a alespoň tak odčinil nepříjemnou situaci z před pár minut!
36
Hostující kapitán Simons fauloval Ninise, domácí hráči tak zůstanou u míče.
35
Když to nejde, tak to nejde. Sánchez hledal dlouhým pasem své spoluhráče vepředu, míč ale opět vycestoval mimo hrací plochu.
34
Marcus Berg ale míč z pokutového kopu poslal pouze do Bruzzeseho. Hodně špatně kopnutá penalta, přímo doprostřed branky.
33
Po zákroku Mecheleho na Karelise je odpískán pokutový kop pro domácí Panathinaikos!
31
Dlouhá přihrávka na Karelise nebyla přesná, míč se navíc po mokrém trávníku svezl velmi rychle do zázemí.
30
Opět se na stadionu zvýšily emoce, když rozhodčí přisoudil míč po souboji ve středu hřiště hostům.
29
Po kombinaci domácích se do centru tlačil kapitán Zeca. Ačkoliv to po zákroku Mecheleho vypadalo na rohový kop, bude se pouze odkopávat od branky.
28
Z přímého kopu ale aténský celek nic nedokázal vytěžit.
27
Domácí hráči už se po inkasované brance trochu oklepali a v posledních minutách přebrali otěže zápasu na svou stranu, De Fauw teď fauloval Karelise a Panathinaikos bude rozehrávat standardní situace ze zajímavé pozice.
26
Už se opět hraje, u míče jsou hráči Brugg.
25
Ruský rozhodčí teď na chvíli přerušuje hru, aby se hráči mohli občerstvit. V Aténách totiž panuje obrovské horko, aktuálně je v řecké metropoli 33°C.
24
Přihrávka na Karelise do šestnáctky byla až příliš dlouhá, míč končí v zázemí za brankovou čárou.
23
Povedená rána Ninise zpoza pokutového území skončila jen těsně vedle levé tyče, míč se otřel o boční síť!
22
Domácí trenér Giannis Anastasiou zřejmě není spokojen s výkonem svých hráčů v poli, a tak už poslal rozcvičovat tři náhradníky.
21
Diabyho přízemní centr z levé strany v naprostém klidu sebral domácí brankář Kotsolis.
20
Po souboji na hranici šestnáctky teď spadl Karelis, k velké nevoli domácích diváků se ale o faul nejednalo.
19
Diaby se dostal do křížku se Sergiem Sánchezem po jednom ze soubojů na polovině hřiště, rozhodčí řeší situaci pouze domluvou oběma hráčům.
18
Abdul Ajagun je ruským sudím Bezborodovem důrazně napomínán za svůj faul na střelce zatím jediné branky dnešního utkání Mbomba.
17
Marcus Berg opět přebíral přihrávku v ofsajdu.
16
Další faul na Diabyho, tentokrát se provinil kapitán Zeca.
15
Tavlaridis zastavil průnik Diabyho do pokutového území nedovoleně, Bruggy tak budou mít možnost rozehrávky zajímavé standardní situace.
14
Domácí fotbalisté jsou po inkasované brance jako opaření, nedaří se jim vůbec nic.
13
Další obrovská šance hostů! Vázquez měl na pravé straně odkrytý prostor, ze kterého dokázal skvěle přihrát před branku na volného Hanse Vanakena, který ale placírkou mířil mimo tři tyče!
12
Bruggy vstřelená branka psychicky nakopla a opět se snaží o kombinaci na útočné polovině.
10
Bruggy právě vstřelily branku!
Hosté se dostávají do vedení! Hans Vanaken se na pravé straně parádně uvolnil od protihráče, levou nohou poslal do šestnáctky výborný centr, na který si hlavou naskočil nikým nehlídaný BOLI BOLINGOLI-MBOMBO, který tak posílá hosty do vedení!
10
Belgický vicemistr se teď na krátkou chvíli dostal s míčem až před domácí šestnáctku, Vázquez si pak ale neporozuměl s Diabym.
9
První roh také na straně Panathinaikosu, zahraje ho Ninis.
8
Hosté mají velký problém se dostat s míčem ze své vlastní poloviny, Panathinaikos začal velmi aktivně.
7
Rána Ninise z nepřipravené pozice nemohla skončit jinak, než nepřesně. Míč končí vysoko nad brankou.
6
Po obranném zákroku Tavlaridise uvidíme první rohový kop v dnešním zápase, který míří zahrát Vázquez.
5
Po krátkém ošetření už se opět hraje, Marcus Berg byl nachytán v ofsajdovém postavení.
4
Po odvrácení míče hlavou ze šestnáctky zůstal v pokutovém území ležet Laurens De Bock.
3
Pěkný balón za obranu dostal na levé straně Ninis, přes obránce se ale nedokázal protlačit, domácí budou vhazovat.
2
O kombinaci se teď snaží domácí fotbalisté, kteří se dostali z těžké situace ve středu hřiště.
1
Zápas začal ve vynikající atmosféře. Hosté se snažili o postupnou kombinaci, vytlačený presink Panathinaikosu ale donutil belgické hráče k chybě.
1
Oba týmy jsou už na hrací ploše, zápas co nevidět začne.

Panathinaikos FC: Kotsolis – Wemmer, Tavlaridis, Sánchez, Pranjić – Koutroumbis, Ajagun, Zeca (C) – Berg, Ninis, Karelis.
Náhradníci: Steele – Chouchoumis, Triantafyllopoulos, Lagos, Lod, Kaltsas, Petrić. Trenér: Giannis Anastasiou.

Club Brugge KV: Bruzzese – De Fauw, Duarte, Mechele, De Bock – Vormer, Simons (C), Mbombo – Vanaken, Vázquez, Diaby.
Náhradníci: Teunckens – Cools, Denswil, De Sutter, Izquierdo, Strom, Oulare. Trenér: Michel Preud'homme.

Rozhodčí: Bezborodov – Golubev, Gavrilin (všichni Rusko).
CLUB BRUGGE KV

Bruggy vyhráli belgickou ligu celkem třináctkrát, naposledy v roce 2005. Je trochu zajímavé, že víckrát (celkem 21x) skončil tým na 2. místě v lize.

V loňské sezoně Bruggy sice ovládli základní část belgické Jupiler League, v následné nadstavbové části ale byl lepší Gent, který ovládl ligu v Belgii poprvé v historii.
PANATHINAIKOS FC

S 20 tituly na svém kontě patří Panathinaikos mezi nejúspěšnější řecké týmy. V novém tisíciletí ale patří Řecko spíše Olympiakosu, tým z Atén vyhrál mistrovský titul pouze v letech 2004 a 2010.

Od posledního titulu Panathinaikos skončil pouze třikrát druhý, naposledy v loňské sezoně, čímž se tak právě kvalifikoval do předkola Champions League.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího evropského fotbalu, předkolo Ligy Mistrů se dostalo již do své třetí fáze, v našem online přenosu budeme sledovat utkání mezi Panathinaikos FC a Club Brugge KV.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.