Fouly: 10 – 11
Žluté karty: 0 – 1
Rohové kopy: 4 – 7
Ofsajdy: 1 – 1
Po nudném a bezgólovém prvním poločase jsme viděli naprosto rozdílnou druhou půli. Domácí začali velkým náporem a vypracovali si řadu šancí, ty však neproměnili a tak neomylně trestal soupeř. Po gólech Kurzawy a Carrillo sice vzápětí přišlo rychlé snížení v podání Nuzzola, další rychlá odpověď Pašaliće však již dala konečnou podobu výsledku tohoto zápasu.
90+4
90+4
Rohový kop byl poslední akcí tohoto duelu, hlavní sudí píská konec zápasu.
90+4
Tak ještě velká šance Bernu na závěr, když Subašić musel vytáhnout skvělý zákrok proti hlavičce Nuzzola!
90+3
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Dirar, přichází Bahlouli.
90+2
Sulejmani poslal nadýchaný oblouček před branku, pro který si šel Subašić, míč však ve svých rukavicích neudržel a tak mu museli pomoct jeho spoluhráči.
90+1
Pašalić zastavil nedovoleně Gajiće a domácí budou zahrávat standardku z dobré pozice, přibližně osm metrů před šestnáctkou.
90+1
Tak ještě tři minuty se dnes bude hrát.
90
Po centru z pravé strany před branku míč odvracel Fabinho a hlavou jej málem uklidil za záda brankáře Subašiće. Roh pro Bern.
89
Domácím už to nejde. Přetažený centr z levé strany hřiště jen proletěl vápnem a skončil až za autovou čarou.
88
Moutinhovu ránu z halfvoleje zpoza šestnáctky domácí zblokovali, hosté další branku zatím nepřidají.
87
Hosté rozehráli nakrátko dozadu a drží míč. Za stavu 3:1 tři minuty před koncem vcelku logické řešení.
86
Sutter poslal k zemi nalevo od šestnáctky kličkujícího Kurzawu, standardní situace pro Monaco.
85
Po centru Moutinha se však nikdo v bíločerveném neprosadil a hrát tak bude Mvogo od své branky.
85
Monaco však bude i nadále útočit, míč od Von Bergena doputoval z koncovou linii a hosté budou kopat z rohu hřiště,
84
Hosté jsou při vedení o dvě branky více při chuti než před dvaceti minutami a nyní se dostávali do další šance, El Shaarawy však z levé strany minul branku.
83
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Stepan El Shaarawy.
81
Roh ale domácím příliš nevyšel a útočit mohli hosté do otevřené obrany Bernu. Martial však o míč na levém kraji poměrně rychle přišel.
80
Domácí jsou nyní u míče a Sutter vybojoval pro Young Boys rohový kop.
79
Dlouho to trvalo Francouzovi, než se postavil zpět na nohy. Čas nyní pro domácí hráče rychle utíká.
78
Sutter poslal k zemi Martiala a ten se zvedat ze země jen tak nebude.
77
Carrillo je při chuti a znovu pálí na domácí branku, jeho rána však skončila vedle levé tyče.
76
Střídání v týmu BSC Young Boys Bern: ze hřiště odchází Hoarau, přichází Afum.
75
Monaco právě vstřelilo branku!
Jako na střelnici si nyní musí připadat diváci na stadionu, skóre utkání se totiž znovu mění! MARIO PAŠALIČ se prosazuje tvrdou ranou levou nohou, na kterou Mvogo v domácí brance nedosáhl!
74
Young Boys právě vstřelil branku!
Gólové hody ve druhé půli ale pokračují. Domácí po rozehrávce rychle dostali míč k šestnáctce, Sutter si poradil s protihráčem napravo od vápna a poslal parádní přihrávku po zemi před branku, kam si naběhl RAPHAEL NUZOLLO a pohodlně uklidil míč do branky!
72
Stoprocentní jsou hosté v proměňování svých šancí! Standardky se ujal sám faulovaný Moutinho, který poslal nadýchaný centr před branku, kde se z prostoru penalty zády k brance hlavou prosazuje MARCELO CARRILLO, který je na hřiště sotva minutu!
72
Zakaria přišlápl nohu Moutinhovi a ten s návratem na nohy nikterak nespěchá, pochopitelně.
71
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Ivan Cavaleiro, přichází Marcelo Carrillo.
69
Po centru z pravé strany propadl balon za obranu Monaca, kam se k němu málem dostal Hoarau, ke kulatému nesmyslu měl nakonec ale přeci jen blíže gólman Sabušić.
68
Žlutí jsou v držení míče a kombinují ve středu hřiště, hosté zalezli kompletně na vlastní polovinu.
67
Hosté nikam nespěchají a se vstřeleným gólem v zádech se jim do hry chce ještě méně než předtím.
66
Hra se nyní trochu uklidnila po předchozích velkých momentech před oběma brankami.
65
Domácí však i nadále neustávají ve své útočné aktivitě. Inkasovaný gól je ale v součtu obou zápasů může přijít hodně draho.
64
Tak to je rána pro domácí, kteří po velkém tlaku sami inkasují z vůbec první velké šance hostů v zápase! LAYVIN KURZAVA si na levé straně šestnáctky naběhl na centr Fabinha z pravé strany a parádním volejem uklidil míč přesně k pravé tyči!
62
Neuvěřitelné, co nyní domácí hráči nedostali do branky! Sulejmani se po Kubově přihrávce dostal za obranu Monaca, Subašić však dobře vyběhl a míč po jeho střele vyrazil, k němu se dostal Kubo a již mířil do opuštěné hostující branky, kde však míč z brankové čáry vyškrábl perfektním obranným zákrokem jeden z bránících hráčů Monaca!
61
Cavaleiro se hnal za dlouhou přihrávkou směřující k domácí brance, míč byl však příliš rychlý a záložník hostujícího týmu jej již na hrací ploše nedostihl.
60
Střídání v týmu BSC Young Boys Bern: ze hřiště odchází Sekou Sanogo, přichází Denis Zakaria.
59
Sanogo má, zdá se, nějaké zdravotní problémy a domácí již pomalu chystají střídání muže s pětatřicítkou na zádech.
58
Hosté jsou při své útočné snaze o poznání méně nebezpeční než domácí fotbalisté a tak po dalším nepovedeném útoku Monaca uvede míč zpět do hry brankář Mvogo.
56
Obří tutovku zazdil Hoarau, který nikým neatakován hlavičkoval po centru z pravé strany z hranice malého vápna, jeho zakončení ale skončilo těsně vedle levé tyče!
55
Druhý centr z kopačky Moutinha mířící do vápna Bernu již obrana domácího týmu poslala mimo pokutové území.
55
Roh domácí ubránili, ale jen za cenu jeho opakování.
54
Utkání začíná nabírat na obrátkách a to díky oběma týmům. Hosté se nyní tlačí k brance domácího celku a zatím vybojovali rohový kop.
53
Sutter se pokusil proháčkovat po pravé straně šestnáctky, jenže byl zastaven na hranici faulu. Dle sudího Juga se ale nic nestalo a hra pokračuje bez přerušení.
52
Jan Lecjaks se dostane na hřiště, tak i v tomto utkání bude mít Česká republika své zastoupení.
51
Zničehonic mohlo udeřit na druhé straně! Vilotič nazdařbůh odkopl míč k brance Monaca, kde se za balonem hnal Kubo a z první trefil pravačkou levou tyč!
50
Monaco se ale přeci jen ještě dostalo do šance, když se ve třech proti třem hnalo do otevřené domácí obrany, centr z levé strany ale skončil mimo hřiště.
50
Moutinho rozehrál standardní situaci nalevo od domácí šestnáctky, zakončení hostů hlavou ale již přesné nebylo.
49
Hosté se snažili prosadit rovněž z pravé strany, přízemní centr ale jen proletěl pokutovým územím bez povšimnutí.
48
A po krátkém tlaku registrujeme větší šanci v podání domácích, Hoarau však centr z pravé strany hlavou do sítě neuklidil!
48
Hosté poměrně vysoko napadají domácí rozehrávku, zatím to ale k ničemu nevede a Švýcaři se tlačí vpřed poměrně neohroženě.
47
Domácí začali u míče druhý poločas a zatím jej na kopačky protivníků nepouští.
46
Hráči obou týmů se již pomalu trousí zpět na hrací plochu. Tak doufejme, že nám ve druhé půli nabídnou více fotbalové krásy než v té první.
Druhý poločas začne přibližně v 21:16.
Statistiky utkání po první půli

Střely na branku: 1 – 0
Střely celkem: 4 – 1
Fouly: 5 – 5
Rohové kopy: 0 – 4
Hlavní sudí Matej Jug právě ukončil první poločas úvodního utkání třetího předkola Ligy mistrů mezi týmy BSC Young Boys Bern a AS Monaco FC a pokud by se vůbec neodehrál, o nic bychom nepřišli. Ani jeden z týmů si v taktické partii nedokázal vytvořit větší šanci a tak zcela zaslouženě svítí na ukazateli skóre po pětačtyřiceti minutách bezbrankový stav.
45
45
Na centr ze střední vzdálenosti sice naskakoval jeden z domácích hráčů, jeho hlavička v tísni však doplachtila až k osamocenému brankáři Subašićovi.
45
Poslední minuta první půle začne standardkou v podání domácího týmu.
44
Hosté kontrují střeleckým pokusem zpoza šestnáctky, jenže ten vystoupal vysoko nad domácí branku. Kdo dnes vsadil na bezgólový poločas, bude se velice brzy radovat.
43
První náznak vyložené šance měli domácí, když mezírku v obranném postavení hostů nalezl Sulejmani a poměrně neohroženě naskakoval na vysoký centr z hloubi pole. Míč však minul a tak ani z tohoto mráčku nezapršelo.
42
Zmar nad zmar. Fabinho nevěděl co s míčem a tak se pokusil o centr do vápna, ježe ten byl natolik špatný, že Mvogo neměl příliš práce s jeho zachycením.
41
Martial byl při napadání domácího kapitána Von Bergena až příliš důrazný a Švýcaři po jeho faulu i nadále zůstanou u míče.
40
Pět minut zbývá do konce prvního poločasu a žádné větší šance jsme se doposud nedočkali. Hraje se hodně opatrně a nikdo nechce udělat chybu, která by se mohla ve třetím předkole Ligy mistrů ukázat jako osudová.
39
Sulejmaniho centr hosté odvrátili, po tom následujícím se však v postavení mimo hru ocitl Nuzzolo a akce domácích tak také rychle končí.
39
Domácí vybojovali standardku pár metrů od levého rohu šestnáctky.
38
Útočná akce hostů navíc končí poměrně brzy poté, co je Martial při náběhu z pravé strany za domácí obranu nachytán v ofsajdu.
37
Až nyní se hosté dokázali dostat ze sevření svého soupeře, ale i oni budou muset dostat balon k brance soupeře přes postupný útok a to do zformované domácí obrany nebude nic jednoduchého.
36
Žlutí nepouští Monaco z jeho obranné poloviny, ten tlak domácích je však takový jalový, velké držení míče, ale žádné zakončení.
35
Hráči Bernu jsou nyní v držení míče a snaží se něco vymyslet na útočné polovině. Zatím se dostal k zakončení Sulejmaniho, které však skončilo vedle levé tyče. Nic nebezpečného.
34
První poločas se pomalu překulil do své poslední třetiny a obraz hry je nadále stejný. Žádný z týmů se nedokáže dostat do větší šance a tudíž ani branky nemohou přijít.
33
Dobrá obranná práce domácího týmu, který nakonec získal míč, jenž se dostal mimo hrací plochu od jednoho z hostujících fotbalistů.
32
Špatný centr Moutinha, který odvrátili domácí ještě před pokutovým územím. Hosté však vybojovali míč a dál budou útočit.
31
Kubo poslal Toulalana až za pravou postranní čáru, hosté budou zahrávat standardní situaci.
31
Cavaleiro to rovněž zkusil centrem z pravé strany, ale ani hosté s tímto pokusem neuspěli, domácí obrana odvrátila.
30
Dobrý centr z pravé strany přiletěl do vápna Monaca, na vysoký míč ale Hoarau těsně nedosáhl. Odkop od branky hostů bude následovat.
29
Nebavíme se a podobně na tom musí být i fanoušci na stadionu. Ti se naštěstí baví vlastním fanděním bez ohledu na průběh hry.
28
Po útočném faulu Nuzzola ale budou přeci jen hrát hráči klubu z monackého knížectví.
28
Domácí mohli kombinovat na útočné polovině, jenže po špatné přihrávce Sanoga ztrácí míč. Ne však na dlouho, podobně si totiž při rozehrávce vedou i hosté.
27
Jenže centr z rohu hřiště byl mizerný a skončil až na hranici šestnáctky, kde nebyl nikdo v bíločerveném dresu.
26
Mírný tlak hostů vyústil v další rohový kop.
26
A už to vypadalo i nebezpečně v jednu chvíli. Průnik Cavaleira po levé straně domácí odvrátili, stejně jako následný centr na vzdálenější tyč.
25
Monaco se v posledních minutách přeci jen trochu více zapojilo do dění na hřišti a pomalu se přibližuje k brance soupeře. Defenziva Bernu však i nadále pracuje bez větších chyb.
24
Znovu byl v akci domácí brankář, když vyboxoval míč po centru od rohového praporku. Hosté však zůstávají v blízkosti bernské branky.
23
První náznak střely i v podání hostů, Mvogo vyrazil míč na rohový kop.
23
Martial si nyní napravo před vápnem ukousl až příliš velké sousto a přes tři bránící domácí hráče prostě nemohl přejít.
22
Znovu se Švýcaři rychle dostali k míče po jeho ztrátě v útoku a opět se tak mohou pokusit o atak soupeřovy branky. Monaco je vzhledem ke svým ambicím překvapivě hodně zatažené.
21
Hostům se zatím v útoku příliš nedaří a ještě si nevypracovali jediný střelecký pokus a to ani mimo branku. Domácí obrana pracuje na výbornou.
20
První střelu na branku registrujeme na začátku dvacáté minuty, kdy se míče ujal Sulejmani a pravačkou se pokusil překvapit Subašiće střelou ze střední vzdálenosti. Brankář Monaca byl na zemi ale včas a míč zastavil.
19
Hosté se pokusili o vysunutí Martiala, jenže přihrávka na nabíhajícího hráče byla příliš rychlá a Francouz už ji na hrací ploše nestihl.
18
Centr Dirary z pravé strany od vápna se rovněž nesetkal s úspěchem a ze vzduchu jej sebral brankář Mvogo.
17
Jenže Švýcaři si vedou naprosto stejně v útočné fázi. No nejsou to zatím žádné ofenzivní hody.
16
Hosté se po zaváhání domácích mohli dostat do rychlého brejku, ale ani teď z toho nebude žádné ohrožení pro domácí branku. Další ztráta míče po nepřesné přihrávce.
15
Hosté neuspěli ani s další pokusem o dobytí domácí svatyně. Těch nepřesnosti v předfinální fázi v podání obou týmů je zatím poměrně hodně.
14
Nuzzolo se pokusil ze středu hřiště vysunout vpřed nabíhajícího Hoaraua, pas na útočníka Bernu byl však příliš dlouhý a tak si pro něj došel Sabošič.
13
Do zakončení se nyní dostal jeden z hostujících plejerů, s jeho pokusem ale neměl brankář domácích větší problémy.
12
Domácí hráči nyní neuspěli s centrem z pravé strany, který skončil až u gólmana Subašiće. Ten tak stejně jako jeho kolega v domácí brance nemá příliš práce.
11
První střelecký pokus v podání domácích. Nuzzolo si navedl míč na střed a z 25 metrů vypálil, jenže jeho pokus nakonec vystoupal až nad hostující branku.
11
Úvodních deset minut zápasu je minulostí a hraje se hodně opatrně, nikdo nechce udělat chybu.
10
Mnoho chyb v rozehrávce je nyní k vidění na obou stranách, týmy se tak pravidelně střídají v držení míče.
10
Bíločervení dobrým presinkem vybojovali míč a nyní mohou sami diktovat tempo hry.
9
Dobré dvě minuty kombinují domácí na vlastní polovině, dopředu se však dostat nemohou. Hosté poměrně výrazně napadají a to hráčům Bernu činí drobné potíže.
8
Toulalan poslal zezadu k zemi zezadu Nuzzola, žlutí zůstanou i nadále u balonu.
7
Švýcaři jsou poprvé v zápase na delší dobu v držení míče, na nějakou větší akci v jejich podání to ale zatím nevypadá.
6
Domácí se po ubráněném rohovém kopu mohli dostat do přečíslení, svoji akci však zbrzdili a hosté se stihli rychle vrátit do obranného postavení.
5
Dopadlo to však velice podobně, jenže hosté zůstali u míče a nakonec i vybojovali rohový kop.
5
Další standardka pro Monaco, Nuzzolo zezadu faulovala Fabinha. Bude to z podobné pozice jako před malou chvílí.
4
Opět to hráči monackého klubu musí zkoušet až z vlastní poloviny, ale to hostům nikterak nevadí. Svého soupeře zatím vůbec npustili k míči.
3
Hosté však nadále pokračují v kombinaci, i když nyní jsou nuceni začít až od vlastní branky. Další faul Sanoga na Moutinha, tentokrát již na půlce. Tato dvojice se dnes zřejmě bude velice často potkávat.
3
Centr rozehraný pár metrů před pravým rohem šestnáctky ale domácí obrana v pohodě odvrátila mimo nebezpečí.
2
Sanogo poslal k zemi Moutinha a Monaco bude kopat proti brance Bernu.
2
Hosté hned od začátku obléhají pokutové území svého soupeře, domácí se tak od úvodu musí bránit. Ale to se tak nějak čekalo.
Rozehrávka na začátku první půle patří hostujícím fotbalistům.
1
Všichni aktéři dnešního zápasu jsou již na trávníku. Nechybí ani trojice rozhodčích, která je dnes kompletně ze Slovinska.
Hráči obou týmů již nervózně přešlapují v "tunelu" a zanedlouho vkročí na hrací plochu zaplněného stadionu v Bernu. Domácí nastupují do zápasu v tradičních žlutých dresech, hosté rovněž v trikotech tradiční barvy, tedy bíločervené.

BSC Young Boys Bern: Mvogo – Sutter, Vilotić, Von Bergen "C", Benito – Gajić, Sanogo – Sulejmani, Kubo, Nuzzolo – Hoarau.
Náhradníci: Wölfli – Hadergjonaj, Lecjaks, Rochat, Bertone, Zakaria, Afum.

AS Monaco FC: Subašić – Fabinho, Raggi, Carvalho, Kurzawa – Toulalan "C", Pašalić – Dirar, Moutinho, Cavaleiro – Martial.
Náhradníci: Nardi – Wallace, Bakayoko, Traoré, Camillo, Bahlouli, El Shaarawy.

Rozhodčí: Matej Jug – Matej Žunič, Gregor Rojko..
Vzájemné zápasy

Oba týmy se spolu na mezinárodním poli v mistrovském utkání nepotkaly a tak dnešní duel bude jejich vůbec prvním vzájemným měřením sil. Do něj vstoupí, soudě dle kurzů sázkových kanceláří, jako mírný favorit hostující celek,
BSC Young Boys Bern

Švýcarský fotbalový celek BSC Young Boys Bern byl založen již v roce 1898 a patří mezi nejstarší evropské kluby. Celek z hlavního města získal během své dlouhé historie již jedenáct ligových titulů, na ten dvanáctý však hráči hráči i fanoušci Bernu čekají již takřka třicet let.

A ani v poslední ligové sezoně se fotbalistům Bernu dlouhé čekání nepodařilo prolomit. Na konci ročníku totiž skončili na druhé příčce tabulky o dvanáct bodů za vítěznou Basilejí. I tak ale stříbrná pozice posunula Švýcary až do třetího předkola Ligy mistrů.

V posledních letech se fotbalisté Young Boys pravidelně účastnili bojích v Evropské lize, kde se často dokázali probojovat až do jarních kol. V loňském ročníku se dokázali dostat opět přes základní skupinu, kde si v rozhodujícím duelu poradili s pražskou Spartou, avšak hned první kolo vyřazovacích bojů znamenalo stopku, na Everton už domácí jednoduše nestačili.

Bern odehrál před začátkem nového ligového ročníku taktéž sedm utkání a většinu z nich vyhrál, soupeři však byli převážně z nižších švýcarských soutěží. Oproti francouzské Ligue 1 již švýcarské Super League začala a domácí si v prvních dvou kolech připsali dvě remízy.
AS Monaco FC

Celek z monackého knížectví byl založen již před více než devadesáti lety a patří mezi tradiční účastníky francouzské Ligue 1. Zároveň se jedná o jeden z nejúspěšnějších týmů hrajících ve Francie, na svém kontě má sedm ligových titulů, ten poslední je však již patnáct let starý.

Monaco se po svém návratu do elitní francouzské soutěže a velkých investicích ruského majitele Dmitrije Rybovleva pravidelně umisťuje na předních příčkách ligové tabulky. V poslední sezóně to dotáhli hráči monackého klubu na třetí pozici, čímž si zajistili nasazení do třetího předkola Ligy mistrů.

Největší úspěch v Evropě zaznamenali hosté před jedenácti lety, kdy to dotáhli až do finále nejprestižnější evropské klubové soutěže, tam však nestačili na tehdy velké překvapení z Porta.

V přípravě na novou sezónu odehrálo Monaco již sedm přípravných duelů, z nichž tři prohrálo, tři vyhrálo a jedno utkání skončilo remízou.
Příjemný úterý večer při sledování jednoho z mnoha dnešních online přenosů, ve kterém Vám zprostředkováváme v našich reportážích úvodní duely třetího předkola Ligy mistrů. Krom plzeňské Viktorie a pražské Sparty jsou na programu i další zápasy a velice zajímavý duel uvidí švýcarský Bern, kde se domácí BSC Young Boys utkají se silným AC Monaco FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.