Ode mne je to již pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalšího přenosu, na shledanou.
Odveta se odehraje v Kodani 6.8. od 19:45.
Nicméně nemůžeme říci, že by domácí nepodali sympatický výkon, ba naopak. V první půli byli jednoznačně lepší, v tu nejméně vhodnou chvíli však přišla krásná rána Verbiče, která jak se později ukázalo rozsoudila spor o vítězi,a srazil domácí do kolen.
Zeleno-bílí to budou mít velmi těžké, v Kodani musejí vyhrát a budou se muset obejít bez Tecla, který si dnes za svůj zákrok vysoudil červený kartónek.
Máme tu konec dnešního utkání, o výsledku rozhodla jediná trefa Verbiče.
90+5
90+5
Pernicův nákop hostující hráči na polovině hřistě zblokovali.
90+5
Ze zápasu zbývají poslední vteřiny, Kodaň okupuje svou útočnou polovinu.
90+4
Rohový kop pro Kodaň.
90+3
Hosté si vedení hlídají, vypadá to na konečný výsledek.
90+1
Doležalovi odmáván a následně i odpískán ofsajd.
90
Rozhodčí se rozhodl dnešní zápas nastavit o pět minut.
90
Doležal postrčil provokujícího Augustinssona, ale oba později zbytečný spor urovnali objetím.
89
Krásnou Novákovu nabídku nezvládl nikdo z útočících hráčů nasměrovat na Andersena.
88
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Santander, přichází Pourie.
85
Crnkićův centr odvrací obrana Kodaně pryč, všichni Jablonečtí se po znovuzískání míče přesouvají na útočnou polovinu, obránci jsou momentálně pouze Pernica s Benešem.
83
Trávník spadl v pokutovém území po souboji s obráncem, ale penaltový zákrok to rozhodně nebyl, tudíž rozhodčí pouze přikázal domácímu záložníku hrát.
81
Trávník z velkého úhlu stříleně přihrával před bránu doufajíce, že míč někoho trefí, to se bohužel nestalo a domácí budou muset sprintovat na svojí polovinu.
81
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Verbič, přichází Kusk.
80
Hosté si míč nahrávají na své polovině, to je přesně to, co jim k dnešní spokojenosti stačí.
79
Centr si uzmul pro sebe domácí brankář, který okamžitě posílá míč na své spoluhráče.
78
76
Poslední tah jabloneckého stratéga Jaroslava Šilhavého, do hřiště se podívá dnes již třetí útočník Martin Doležal.
76
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Wágner, přichází Doležal.
73
Dnešní utkání navštívilo 4 830 diváků, na nejvyšší možnou návštěvu si tak Střelnice bude muset minimálně do dalšího zápasu počkat.
71
Následuje velmi těžké období pro zeleno-bílé, ti v prvním poločase excelovali svou snahou a aktivitou, nicméně nejdříve inkasovali branku a posledních dvacet minut budou dohrávat v deseti.
69
Ano, Stanislav Tecl (FK Jablonec) inkasuje za svůj zákrok červenou kartu.
69
Hromadná potyčka se strhla u jednoho z rohových praporků na útočné polovině domácích, Augustinsson nejdříve čistě odebral míč Teclovi, ten se ale rozeběhl a zezadu tvrdě obránce Kodaně podrazil. Pokud se nemýlím, tohle pro domácí nebude nejšťastnější okamžik.
68
Crnkićovu nabídku nikdo z jeho spoluhráčů nevyužil, do konce duelu zbývá zhruba 22 minut.
66
Trávníkův centr a následné snažení Tecla zastavil hvizd hlavního sudího, domácí fanoušci se hodně zlobí.
64
Ani podruhé domácí Andersena neohrozili. Nicméně trenér Šilhavý do hřiště poslal druhého útočníka a velmi technicky dobře vybaveného záložníka. Hostující trenér na tuto změnu zareagoval stažením jednoho z útočníků, kterého nahradil záložníkem.
64
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Toutouh, přichází Kvist.
64
Rohový kop se bude opakovat, míč opět končí za hostující bránou.
62
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Pospíšil, přichází Trávník.
62
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Masopust, přichází Tecl.
62
Rohový kop pro domácí. Zahraje ho Novák.
60
Dánům tento stav vyhovuje, vědí, že Jablonec musí přidat a bude muset vysunout zadní řady, což by mohla být šance k pojištění náskoku.
58
Před bránou hostí probíhá dlouhé ošetřování, lékaři obvázali obránci Kodaně hlavu, to by však jeho další pokračování ve hře ohrozit nemělo.
57
Přímý volný kop zahrával Pospíšil, nalezl hlavu Beneše, ale poté se k zemi svalil v bolestivých grimasách Antonsson.
56
Žlutou kartu dostává Delaney (FC Kodaň).
55
Přímý volný kop domácích po jednom z faulů přerušil hvizd hlavního sudího – ofsajd.
54
Kodaň tentokráte nezahrozila a na útočnou zteč vyráží domácí.
53
Hübschman raději před dotírajícím Santanderem zakopl míč do zámezí, následovat bude roh.
51
Kodaň právě vstřelila branku!
Rána z čistajasna. BENJAMIN VERBIČ napřáhl z dobrých 25 metrů a střelou do pravého horního rohu brány nedal Vlastimilu Hrubému sebemenší šanci zasáhnout. To je pro domácí legionáře těžký direkt.
49
Na druhé straně se do šance dostával Nicolai Jørgensen, ale v nepravou chvíli si míč ukopl.
49
Hübschmanův nákop na Crnkiće byl příliš prudký.
47
Wágner se po ostrém střetu uprostřed hřiště rychle zvedl, nicméně rozhodčí raději hru stejně přerušil, aby zkontroloval, zdali je domácí útočník v pořádku.
46
Kotel hostujících fanoušků začal přitvrzovat, odpálil světlice i dýmovnici, nicméně nevhazuje je na hřiště, tudíž se normálně může pokračovat.
46
Druhá půle začne přibližně v 19:01, ve stejném čase se také znovu přihlásíme, já se s vámi prozatím loučím s informací, že po zhruba dvaceti minutách se na severu Čech znovu vydatně rozpršelo.
Prvních 45 minut nabídlo velmi zajímavou podívanou, která ale gólem neskončila. Aktivnější byli jednoznačně domácí, kteří si vytvořili největší šanci ve 21. minutě, Greguše ale nakonec vychytal Andersen, a tak je skóre prozatím bezbrankové.
45+1
45
První půle bude nastavena o pouhou minutu.
45
Exekuce se zhostil Santander, Hrubý si však střelu doprostřed brány pohlídal a míč na dvakrát schoval do své náruče.
44
Hübschman fauloval a hosté budou mít na konci první půle příležitost zahrávat přímý volný kop z dobré pozice.
44
Žlutou kartu dostává Hübschman (FK Jablonec).
43
Velká šance! Wágner dokázal napříč pokutovým území Kodaně nalézt Nováka, který okamžitě vypálil, ale trefil pouze blokujícího hráče, který tak zamezil velké příležitosti.
42
Dalekonosná přihrávka Pospíšila na Karavaeva byla příliš prudká.
40
Hosté zahrávali trestný kop od pravé postranní čáry, k zakončení se nedostali a do útoku směřují Jablonečtí.
38
Tečovanou střelu Petera Ankersena Vlastimil Hrubý zachytil do svých rukavic.
36
Wágner ukořistil míč a směřoval sám na hostujícího gólmana, nakonec mu ale došly síly a a míč si předkopl, čímž o velkou šanci přišel.
35
Masopust s Crnkićem na levé straně zamotali hlavu obráncům Kodaně, nicméně o míč přišli a dopředu jdou opět modro-černí.
33
Na trávníku zůstal ležel Vít Beneš, přičemž se držel za hlavu i on ale nakonec bude připraven bojovat se svými spoluhráči dál.
32
Hübschmanova střela zamířila nad břevno Andersenovy brány.
31
Masopustova nabídka nenašla hlavu žádného ze spoluhráčů.
30
Agilní Crnkić obešel tři protihráče a následně si míč vyměnil s Gregušem, celou akci poté dokončil tak, že vybojoval roh.
29
Wágner na útočné polovině ztratil míč, čímž dopřává Kodani další útočnou vlnu.
28
Podmáčený trávník je ideální pro střelce, nikoliv však brankáře, ti si teď každý svůj dotyk s míčem pečlivě plánují.
26
Následný roh vyřešil kapitán zeleno-bílých dlouhým odkopem mimo nebezpečné území.
25
Velké zmatky v šestnátce Vlastimila Hrubého! Vše začal sám brankář Jablonce, když mu vyklouzl z rukavic míč po centru Augustinssona, domácí obránci ale nakonec celou situaci ustáli a odvrátili míč do zámezí.
23
Pospíšilův centr přes celou šíři hřiště na Karavaeva jen těsně domácí obránce nezachytil, míč znovu uvede do hry Andersen.
21
Tribuny šílí, první obrovská šance utkání. Pospíšil pěkně přihrával do pokutového území, kde se balón dostal až k Jánu Gregušovi, slovenský záložník vystřelil na vzdálenější tyč a Andersen si připisuje první těžký zákrok.
19
Dlouhý centr Augustinssona vyřešil Hrubý jednoduchým zákrokem.
18
Karavaev fauloval na útočné polovině soupeře, čímž si vysloužil varovné gesto od hlavního sudího.
17
Ano pokračuje, ihned po vstupu na hřiště se provinil nedovoleným zákrokem na Pernicu.
15
Federico Santander zůstal ležet na trávníku po jednom z předchozích, čistých soubojů, vypadá to, že hostující forward ale bude po drobném ošetření pokračovat ve hře.
14
Stejná standartní situace o několik chvil později, Masopustova střela mimo zařízení totiž podle arbitra byla tečována.
12
Ani tentokráte domácí úspěšní nebyli, výsledkem byla pouze střela vysoko nad.
12
Masopust vybojoval další rohový kop, zahrávat ho bude Filip Novák.
11
Severočeši ale rozhodně nechtějí hrát defenzivně, ihned se získaným balónem běží vstříc brance Kodaně.
9
Z této standartní situace zeleno-bílí nikterak Andersena neohrozili.
8
Pospíšil chtěl míč propasovat pod zdí, ale to se mu nepovedlo, bude následovat roh.
7
Hosté faulovali a domácí mají k dispozici trestný kop ze zhruba dvaceti metrů.
6
Masopust odvedl skvělou práci, když zastavil okupování poloviny Jablonce včasným vyběhnutím.
4
Crnkić se krásně obtočil kolem Mathiase Jørgensena a vystřelil, z krkolomné pozice ale nedokázal míč nasměrovat jinam než do boční sítě, Andersen bude vykopávat.
3
Augustinsson ukázal svoji rychlost a nebezpečně odcentroval před bránu, Hrubý zachytil míč do rukavic.
1
Masopust v prvním souboji utkání vyzrál na Verbiče, čímž vybojoval pro svůj celek balón.
1
Fotbalisté obou týmů již vstupují na hrací plochu, domácí zvolili tradiční zeleno-bílou kombinaci, Kodaň dnešní zápas odehraje v dresech modro-černých.
Zatímco domácí v nepříznivém počasí rozcvičku zkrátili, hosté odcházejí ze hřiště až čtvrt hodiny před výkopem. Mezitím se notně plní všechny tribuny.
Dnes, sice ještě neoficiálně, ale proběhlo představení nového klubového maskota – sovy Jizerky, která tedy i v utkání proti Kodani bude hnát na tribunách zeleno-bílé za vítězstvím.

FK Jablonec: Hrubý – Karavaev, Pernica, Beneš, Novák – Crnkić, Pospíšil, Greguš, Hübschman (C), Masopust – Wágner
Náhradníci: Bárta – Kysela, Rossi, Tecl, Doležal, Romera, Trávník

FC Kodaň: Andersen – Augustinsson, Antonsson, Amartey, Ankersen, Jørgensen M. – Delaney (C), Verbič – Santander, Toutouh – Jørgensen N.
Náhradníci: Christensen – Hogli, Nilsson, Kvist, Kusk, Pourie, Olsen

Rozhodčí: Gestranius (FIN) – Aravirta (FIN), Alakare (FIN).
Severočeská krajina přivítala hojný počet již příchozích fanoušků dešťovou nadílkou. Uvidíme zdali se počasí zlepší, každopádně momentálně to na Střelnici vypadá spíše jako kdyby doma hrála Kodaň.
Co řekli před utkáním: Ståle Solbakken (trenér Kodaně):
"Velmi se mi líbí jablonečtí záložníci, je pro mě těžké vyslovit jejich jména, takže to radši dělat nebudu, ale ti krajní jsou velmi rychlí, Wágner je nebezpečný v předbrankovém prostoru a líbí se mi i útočník s číslem 15 (Martin Doležal)."
Co řekli před utkáním: Jaroslav Šilhavý (trenér Jablonce):
"Kodaň disponuje klidnou rozehrávkou, vyčkává na soupeře a jakmile otevře defenzivu, posílá kolmice do vápna, centry odkrývají volný prostor pro útočníky, kteří jsou velice silní a mohou skoro z každé pozice zakončit."
Dnešní utkání bude velmi zajímavé, Jablonečtí odehrají první ze dvou zápasů na své půdě, což může činit velkou výhodu, navíc během zimní přípravy na Kodaň již dokázali vyzrát. Ale celek z hlavního dánského města se probojoval druhým kolem, když předčil velšský Newtown 2:0 a 3:1, čímž potvrdil skvělou formu. Jeho bilance momentálně činí osm zápasů bez prohry.
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z utkání třetího předkola Evropské ligy. Dnes proti sobě nastoupí FK Jablonec a FC Kodaň.