Třinečtí fanoušci oslavují kromě průběžného vedení v tabulce také jedno z nejvyšších vítězství Třince ve druhé nejvyšší soutěži. Příští sobotu se Třinečtí vydají do Pardubic, kde od 10:15 nastoupí proti týmu, který dnes prohrál v Sokolově 0:1. Béčko Sigmy naopak po povedené přípravě vystřízlivělo a o první body se pokusí doma zabojovat v neděli 9. srpna od 10:15 proti Ústí nad Labem.

Z mé strany je to pro dnešek všechno a děkuji za pozornost. Doufám, že jste byli s přenosem spokojeni, u dalších přenosů se těším. Teď vám přeji dobrou chuť k sobotnímu obědu a příjemný víkend. Na počtenou!
Utkání je u konce, výsledkem je drtivé vítězství z pohledu Třince a těžká porážka olomoucké Sigmy. Olomouc vstoupila do druhého poločasu velmi aktivně a snažila se o vstřelení kontaktní branky. Texl však z hloubi šestnáctky střílel jen těsně vedle Palečkovy branky a Hýbl po Texlově centru zakončoval na zadní tyči vedle. Několikrát si hráči Sigmy marně snažili vykoledovat faul v pokutovém území, třináct minut před koncem dokonce přišla penalta na druhé straně.

Dediče fauloval při pokusu o střelu v pokutovém území O. Ševčík, když zavadil o nohu slovenského útočníka. Na penaltový puntík si pak balon postavil Malcharek a suverénní střelou k tyči nedal Blahovi šanci. Třinečtí poté prostřídali a zdecimované Sigmě přidali ještě pátý zásah. Joukl odcentroval na vzdálenější tyč, kde se od obránců odpoutal Tomeček a hlavou zvýšil na 5:1. Závěr utkání už se nesl ve znamení třineckých oslav a Slezané v poklidu kontrolovali balon.
90+1
90+1
Slezané si stále vyměňují balon v obraně a Sigma už ani nenapadá. Je jasné, že Třinec dnes zvítězí 5:1.
90
Třinečtí fanoušci oslavují vysoké vítězství, třinečtí fotbalisté v poklidu kombinují vzadu. Nastavovat se bude jediná minuta.
89
Třinečtí ještě využívají třetí možnosti změny a střídají. Ze hry je stažen střelec páté branky Václav Tomeček, kterého na hřišti nahrazuje Jiří Janoščín.
88
Mozol přetáhl svůj centr na Dediče a balon končí v zámezí. Hýbl pospíchá s rozehrávkou a nese míč Blahovi, ale je jisté, že Olomouc odejde ze zápasu poražena.
87
Jestli utkání skončí aktuálním výsledkem, mělo by jít o jedno z nejvyšších vítězství Třince ve druhé nejvyšší soutěži. Motyčka s Málkem zakládají další útok.
86
Falta byl při průniku dopředu faulován zezadu a Sigma rozehraje standardní situaci. Kopat bude zřejmě sám faulovaný Falta.
86
Třinec právě vstřelil branku!
Tak tohle už je pořádný náklep! Málek rozehrál z prostředka hřiště na Joukla, který z pravé strany odcentroval před bránu. Na zadní tyči se mezi obránci zjevil VÁCLAV TOMEČEK a přesnou hlavičkou zvýšil na 5:1!
84
Olomouc se dostala k rohovému kopu, ale centr Texla byl příliš krátký. Do protiútoku tak může po pravé straně vyrazit Málek.
83
Třinečtí chtějí utkání dohrávat s míčem na kopačkách a drží jej na útočné polovině. Sigma aktivně napadá, ještě chce přidat nějaký ten gól.
82
Tomeček střílel levačkou přes Texla mimo branku. Mezitím si třinecký kotel žádá pátou branku a pokřikem „Tak jsme první, no a co!" tuší, že by vysoká výhra Třinci mohla stačit na 1. místo v tabulce.
81
Petr Joukl už je na hřišti a vystřídal Pavla Malcharka. Ten si vysloužil potlesk tribuny a skandování svého jména, jelikož se na vedení Třince podílel dvěma góly.
80
Olomouc ještě neskládá zbraně a stále se snaží o průniky do vápna. Po levé straně to zkoušel Falta, jenže v šestnáctce ho čistým způsobem odzbrojil Velner.
79
Blaha se vydal daleko z branky, aby odkopl balon před Dedičem. Po faulu Sigmy na půlce hřiště se zdálo, že do hry vpluje třinecký Joukl, ale střídání se zatím odkládá.
77
Olomouc po inkasované brance vystřídala. Za Jakuba Habustu nastoupil na hřiště Lukáš Buchvaldek. Nový hráč se hned dostal k centru ve skluzu, nicméně Paleček zasáhl bez potíží.
76
PAVEL MALCHAREK penaltu bezpečně proměňuje! Vystřelil přesně k pravé tyči a střela nemusela být ani tolik razantní, protože Blaha si lehl na opačnou stranu – 4:1!
76
Míč si postavil Pavel Malcharek.
75
Dedič si udělal prostor ve vápně, při pokusu o střelu byl zezadu faulován a bude se rozehrávat pokutový kop! Za nedovolený zákrok obdržel žlutou kartu Ondřej Ševčík (OLB).
74
Hloch znovu úspěšně vyvezl míč až za polovinu hřiště, tam ovšem třinecké šance na povedený útok zmařil nepřesnou přihrávkou na Mozola Málek.
73
Také napodruhé rozehrával Falta, avšak tentokrát přetáhl roh až na zadní tyč. Tam měl mnoho práce s Habustou Malcharek, ubránit ho ale dokázal.
72
Rohový kop Olomouce rozehrál Falta centrem na přední tyč. Tam nezasáhl úplně nejjistěji Knötig a hlavou zařídil jen další roh pro Sigmu.
71
Po delší době trocha vzrušení před Blahovou bránou. Velnerův centr tam karatisticky odvracel Texl. Na opačné straně zahrál Paleček před dvojicí útočníků raději do zámezí.
70
Texl přihrál na střed hřiště Hladíkovi, který se uvolnil a vystřelil po zemi vedle Palečkovy branky. Mezitím bylo ohlášeno, že dnešní utkání sleduje 616 diváků. Ti fandí Třinci, jelikož hostující sektor je prázdný.
69
Motyčka ztratil balon v souboji s P. Ševčíkem, jenže o chvilku později vůbec nevyšel nákop na útočníky O. Ševčíkovi, a tak bude vykopávat Paleček.
68
Malcharek uháněl dopředu s balonem a s Dedičem to byla situace dvou proti dvěma. Malcharek chtěl počkat na spoluhráče, ale pak přihrál Málkovi do druhé vlny hodně nepřesně.
67
První žlutou kartu v zápase obdržel Václav Tomeček (TRI), když i přes upozornění rozhodčího bránil Olomouckým v rozehrávce přímého kopu na polovině hřiště.
67
Hladík dostal na pravé straně znovu mnoho prostoru, kterého využil k centru před branku. Yunis si odstavil Hlocha, ale na míč hlavou nedosáhl.
66
Olomoucký nápor ze začátku poločasu trochu polevil a Třinečtí mohou být rádi, že neinkasovali, protože šancí na snížení měla Sigma hned několik.
65
Střídání na obou stranách. Třineckou sestavu opustil Imrich Bedecs a nahradil ho Martin Motyčka. V týmu Olomouce nastupuje za Jakuba Rolince jeho jmenovec Jakub Yunis.
64
Zatímco se mezi střídačkami chystá dvojí střídání, zkoušel penaltu vykoledovat další olomoucký hráč. Ale ani Texla Knötig nefauloval.
63
Mozolův rohový kop vyboxoval Blaha za hranici pokutového území, odkud z prvního doteku pálil Tomeček. Střela se mu ale nepovedla a branku vysoko přestřelil.
63
Hloch předvedl svou zálibu v útočných výletech a individuální akci středem hřiště dotáhl až před šestnáctku. Málkovu střelu pak Habusta srazil na roh.
62
Malcharek si po vhazování Knötiga odstavil Texla, jenomže pak se střelou trochu ukvapil. Měl kolem sebe mnoho prostoru, přesto z dálky vystřelil, a to velmi nepřesně.
61
Malcharek si nezpracoval přihrávku vzduchem od Bedecse, chybu pak napravil, když ubránil Texla. Přesto Třinec o míč okamžitě přišel. Hladík se po pravé straně znovu dostával do šestnáctky a v souboji s Knötigem upadl. Situace vypadala všelijak, ale rozhodčí ukázal olomouckému záložníkovi, ať vstává.
60
Třinec si svým pasivním pojetím hry koleduje o inkasovanou branku. Hýbl utekl po levé straně a předkládal míč do vápna Habustovi. Paleček byl ale na místě také včas a dokázal zasáhnout.
59
Hladík dělá Třineckým na pravé straně velké problémy. Naposled přihrál pod sebe na úplně volného Texla, který odcentroval na zadní tyč. Tam Malcharka předběhl Hýbl a zakončoval jen těsně vedle!
58
Faltův centr odvrátil hlavou Bedecs, po nákopu brankáře Blahy si zase Rolince dobře pokryl Vomáčka. Balon putuje k Palečkovi.
57
Důležitý obranný zákrok si na druhé straně připsal Knötig, když do vápna nepustil Hladíka a zahrál na roh. Od rohového praporku bude rozehrávat Falta.
57
Hutníci se rozhodli pro rozehrávku nakrátko a pak přihrával nepřesně Málek. Po akci Hlocha zase Dedič z otočky nastřelil jen O. Ševčíka.
56
Texl ale o míč přišel a do zakončení se mohl dostat Dedič, jenže na balon nedosáhl. Po faulu na Malcharka rozehraje standardní situaci Mozol.
55
Třinec na několik desítek sekund dostal míč pod kontrolu, Malcharek však přihrál jen dozadu na Vomáčku, který odkopem zase odevzdal míč Texlovi.
54
Po Texlově obloučku se hlavou natahoval Rolinc, jenže nedokázal zakončit. Hladík pak fauloval Knötiga a rozehrávat bude Paleček.
53
A Olomouc pokračuje v náporu na útočné polovině. P. Ševčík po Hladíkově přihrávce centroval do vápna, kde ovšem hlavou úspěšně zasáhl Tomeček.
52
Kombinační hrou na pravém křídle se Olomouc postupně zbavila třineckých obránců a dostala balon až do šestnáctky! Obstřelem na zadní tyč pak situaci řešil Texl a Palečkovu bránu jen těsně minul!
51
Hanáci zůstali v útoku a zpoza šestnáctky se pokusil vypálit Falta. Na Palečka ale balon nepustil blokující Vomáčka. Další snaha Sigmě nevyšla a od Texlovy hlavy zamířil balon k Palečkovi.
50
O něco později přihrál P. Ševčík zase do ofsajdu Rolincovi, a tak z nadějně vzhlížející akce pro Sigmu nebylo nic. V další akci pak P. Ševčíka připravil o míč Knötig.
49
S centrem exekutora Tomečka si olomoucká obrana poradila a následně odzbrojila také Málka. Už to vypadalo, že P. Ševčík s Texlem vyjedou z obrany krásnou narážečkou, ale přihrávka prvního jmenovaného byla nepřesná.
48
Hloch našel nádherným křižným pasem Velnera, který z první posunul na Málka. Málkův centr ve skluzu potom zablokoval Jemelka, a to znamená roh pro Třinec.
47
Třinec začal druhý poločas aktivně a pro centr Knötiga si musel dojít Blaha. Na druhé straně odvracel nákop Olomouce hlavou Vomáčka.
46
Na začátku druhé půle tady máme jednu změnu. Jan Štěrba musel přeci jenom vystřídat a nahradil ho Matěj Hýbl. Kapitánskou pásku přebral Texl, Jemelka se zařadil na post středního obránce, Hýbl bude hrát levého beka.
46
Máme za sebou první poločas duelu mezi Třincem a Olomoucí B. Musím konstatovat, že v Třinci se hraje nádherný fotbal se šancemi a góly na obou stranách. Lépe začali Hanáci a už ve čtvrté minutě střílel nebezpečně O. Ševčík, avšak nastřelil jen některého z obránců. V sedmé minutě se okolo Hlocha otočil Rolinc a překrásnou trefou do horního rohu brány otevřel skóre. Radost ovšem Sigmě vydržela pouhou minutu, ze souboje Dediče s O. Ševčíkem se míč odrazil k Malcharkovi, který hlavou trefil prázdnou bránu a vyrovnal.

Následně se hra trochu uklidnila a pokračovalo se ve znamení vyrovnaného fotbalu. Třinecký brankář Paleček se zaskvěl proti hlavičce Jemelky a za další čtyři minuty udeřilo na druhé straně. Mozol našel centrem ve vápně Dediče a slovenský útočník uklidil hlavou míč za Blahu. Olomouc mohla bleskově srovnat, to by však Štěrbovu hlavičku nesměl zlikvidovat dalším parádním zákrokem Paleček. Zatím poslední gól padl v nastavení první půle, kdy Mozol dorazil do branky střelu Dediče a zvýšil náskok Třince na 3:1. Pokud se bude v brankových hodech pokračovat i ve druhé části, budeme jedině rádi.
Druhý poločas začne přibližně v 11:18.
45+1
45+1
Rozhodčí Machálek nastavil nad rámec prvního poločasu ještě jednu minutu. Po gólu Mozola už se toho ale příliš nestihne.
45
A ještě před koncem první půle Třinec přidává třetí branku! Dedič šel po přihrávce ze středu hřiště po levé straně sám na Blahu, ale neprostřelil ho. Balon se však šťastně odrazil k VÁCLAVU MOZOLOVI, který z hranice pokutového území prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:1!
45
Hladík v souboji na levé straně zahrál na housle Vomáčkovi a pak nastřelil Bedecse. Olomouc pak nakrátko rozehrála rohový kop a balon do šestnáctky nakonec ani nedostala.
44
Třinečtí poslední minuty prvního poločasu kontrolují s míčem na kopačkách. Nákop Vomáčky na Dediče ale nebyl z nejpřesnějších a pro míč si znovu došel Blaha.
43
Třinec útočí postupnými přihrávkami, ale naráží na velmi důslednou obranu Olomouce. Velnera naháněl Falta, Mozola donutil k přihrávce dozadu Kalvach.
42
Štěrbovo zranění nakonec nebylo tak vážné a olomoucký kapitán se se zalepeným nosem vrací na trávník. Ještě předtím poslal Bedecs nepřesnou přihrávku na krajana Dediče.
41
Hladík ve výskoku fauloval Knötiga a Třinečtí rozehráli přímý kop na krátko. Pro následný Hlochův nákop do vápna si bez obtíží došel Blaha.
40
Po dvou minutách odchází Štěrba za potlesku diváků za pomezní čáru ke střídačce, kde pokračuje ošetřování. Třinečtí mezitím odevzdali balon Blahovi.
39
Štěrba je ošetřován a nevypadá to s ním dobře. Gólman Blaha signalizuje olomoucké střídačce, že bude potřeba střídání. Ostatní hráči využívají pauzy a občerstvují se.
38
Štěrba inkasoval při odkopu úder do obličeje a zatím se ze země nezvedá. Na pomoc přispěchal olomoucký lékař a v akci jsou také domácí pořadatelé s nosítky.
37
Malcharek po Vomáčkově nákopu úspěšně uháněl Jemelku a vybojoval autové vhazování. Po dvou autech Velnera zůstali na trávníku ležet Štěrba a Malcharek.
36
Málek se pere s olomouckou hodně srdnatě, v posledním případě si však pomohl faulem, když v přemíře snahy Faltovi téměř stáhl trenýrky.
35
Hodně krušné chvilky v pokutovém území si teď prožili domácí. Až po faulu na Málka můžou Slezané dopředu, z obranné poloviny rozehrává Hloch.
34
Falta našel přesným centrem Štěrbu, jehož hlavičku vyrazil dalším skvělým zákrokem Paleček! Poté Třinci pomohl šťastný odraz a balon skončil v zámezí. Kalvach následně rozehrával rohový kop a míč si zase po odraze na přední tyči našel cestu k Palečkovi.
33
Olomouc se snaží rychle odpovědět a průnik Hladíka po pravé straně hasil nedovoleným zákrokem Hloch. Nebezpečná přímý kop rozehraje Sigma z kraje šestnáctky.
32
Slezané po zisku míče zaútočili po pravé straně a otáčejí stav zápasu ve svůj prospěch! Mozol se uvolnil na pravém křídle, odcentroval před bránu, kde si rozhozená olomoucká obrana neobsadila RENÉHO DEDIČE a slovenský útočník překonal Blahu hlavou – 2:1!
31
Vše se obešlo bez udělení žluté karty stejně jako při faulu Knötiga na P. Ševčíka. Sigma nerozehrála standardní situaci ideálně a o míč přišla.
30
Malcharkova přihrávka Málkovi do běhu byla na malého třineckého záložníka příliš dlouhá. Cestu balonu do zámezí zkontroloval Habusta a pak Málka důrazně svalil na zem. Málkovi se to pochopitelně vůbec nelíbilo a za lajnou si oba hráči situaci ještě vyříkávali. Své jim k tomu řekl i rozhodčí Machálek.
29
Olomouc se dostávala do mírného náporu, ale poté, co o míč přišla, vysvobodila Třinecké zbytečným faulem. Konkrétně to byl zákrok Kalvacha na Málka.
28
Olomouc se dostala k rohovému kopu a od praporku nadvakrát odcentroval Kalvach. Nejdříve mu totiž balon vrátil Falta, druhý Kalvachův centr našel volného Jemelku, jehož hlavičku k tyči vyrážel reflexivním skokem gólman Paleček!
27
Falta se z nějakých třiceti metrů pokusil o přímou střelu, jenže balon letěl po zemi a pro Hlocha nebylo problémem jej odkopnout.
26
Hloch si v souboji na půlící čáře přidržel Rolince a sudí Machálek odpískal faul. Texl rozehrál nakrátko na Kalvacha, který si vykoledoval faul od Dediče ještě blíž třinecké bráně.
25
Centr Velnera se odrazil před olomouckou šestnáctku, kde se zničehonic objevil Tomeček a z první vystřelil. Míč mířil přímo na Blahu, který v pohodě zakročil. Na opačné straně odvracel Jemelkův centr Tomeček hlavou.
24
Aktivního Málka připravili o míč olomoučtí obránci a rychle zakládali protiútok. Jemelkovu myšlenku ale nepochopil Falta, a tak přihrával levý obránce Sigmy do prázdna.
23
Málek si z pravého křídla seběhl s míčem na střed a posílal bochánek před branku. Přehnal to ovšem s razancí a míč skončil v zámezí. Důrazní obránci Třince si potom poradili s výkopem Blahy.
22
Standardní situaci si vzal na starost Tomeček, jehož centr právě Jemelka ve spolupráci se Štěrbou odvrátil. Třinecký útok ale pokračuje po pravé straně.
21
Hra však pokračuje bez přerušení a Bedecs je v pořádku. Málek si vyměnil míč s Malcharkem a už chtěl přidat další přihrávku z prvního doteku, když přišel faul Jemelky.
20
Kalvachův nepříjemný rohový kop na první tyč odvrátil hlavou Hloch. Definitivní odkop pak chtěl přidat Bedecs, ale nakopl jen Rolince a přivodil si menší zranění.
19
Falta ukázal divákům povedenou individuální akci, při níž se naznačením střely zbavil Bedecse a až pak vypálil. Vomáčka tečoval jeho ránu na roh.
18
Vomáčkův nezdařený centr odhlavičkoval do zámezí Habusta. Z těžké pozice se později povedlo odcentrovat Málkovi, jenže našel pouze olomouckého kapitána Štěrbu.
17
Ve druhé desetiminutovce se tempo hry přeci jen uklidnilo. Postupný útokem se teď prezentuje Sigma, P. Ševčík vrací míč dozadu Texlovi.
16
Knötig sice neobešel Texla, ale aspoň pro domácí tým vybojoval zajímavé autové vhazování. Tomeček si vyměnil balon s Mozolem, poté jeho centr odkopl O. Ševčík.
15
Palečkův výkop si našel Dedič, jenomže nedokázal balon zkrotit. Ukázkovou nakopávanou potom předvedli domácí Vomáčka a hostující O. Ševčík.
14
Knötig se štěstím přešel přes Hladíka, ale Habustu už neobelstil. Balon získal Hladík a při úniku z vlastní obranné půlky byl faulován právě Knötigem.
13
Dedič si nedokázal pokrýt balon v souboji s O. Ševčíkem, ale ani Olomouci postupná rozehrávka napoprvé nevyšla. O chvilku později Falta nastřelil bránícího Bedecse.
12
Nepřesný byl z druhé strany hřiště také Knötig, a proto se k míči dostali hosté. Jemelka nastřelil Malcharka a od vlastní brány tak rozehraje Blaha.
11
Po studené sprše v podobě Rolincova krásného gólu Třinecké nakopla vyrovnávací branka a nyní jsou aktivnější. Velnerův centr ovšem přelétl všechny jeho spoluhráče.
10
První Tomečkův rohový kop Jemelka na přední tyči odvrátil, Velnera zase po následném centru Málka ubránili další olomoučtí zadáci.
9
Takový fotbal se nám líbí, dva góly v prvních osmi minutách ve Fotbalové národní lize dlouho nepamatuji. Po obranné hlavičce Jemelky rozehraje roh Třince Tomeček.
8
Jenže za další minutu je vyrovnáno! Mozol poslal před Blahu přesný centr do souboje Dediče s O. Ševčíkem! Blaha balon neukořistil a míč se odrazil k volnému PAVLU MALCHARKOVI, který už neměl problém jej doklepnout hlavou do prázdné brány – 1:1!
7
Olomouc právě vstřelila branku!
Texlovu přihrávku zastavil Paleček, ale další útok Sigmy už pro Třinec znamená pohromu! JAKUB ROLINC si zpracoval přihrávku od záložníků, otočením se zbavil Hlocha a zpoza šestnáctky se trefil přímo do pravého horního rohu! Nádherný gól, Paleček se natahoval marně – 0:1!
6
Domácí nechali na levém křídle příliš prostoru Jemelkovi a jeho přízemní centr prošel až před Palečka. Tam si balon naštěstí pro Třinecké našel Knötig a nebezpečí odvrátil.
5
Slezané tedy přečkali první vážnější možnost Olomouce. Ta pokračuje v aktivní hře, když P. Ševčíka zastavil pouze za cenu faulu Mozol.
4
Centr Hladíka z pravé strany byl sražen na rohový kop, který rozehrál Falta. Habusta vrátil balon z prostoru na zadní tyči O. Ševčíkovi, a ten z velmi nebezpečné pozice nastřelil jen některého z domácích obránců!
3
Bedecs se zapojil do rozehrávky Třince a byl zezadu faulován. Vomáčkův následný nákop vrátil na třineckou polovinu stejným způsobem Texl.
2
Málek chtěl přihrávat na spoluhráče do šestnáctky, avšak jeho přihrávku zablokoval Kalvach. Na opačné straně odvrátil centr Jemelky hlavou Hloch.
1
Nový ročník Fotbalové národní ligy v Třinci odstartoval, výkop obstarali hosté z Olomouce. Nyní už ale svůj postupný útok rozjíždějí Třinečtí, jmenovitě Hloch s Knötigem.
1
Obě mužstva již za doprovodu rozhodčích přicházejí na hřiště. Domácí budou hrát celí v bílém, Sigma nastupuje v modrých dresech a trenýrkách stejné barvy.
Fotbalisté zmizeli v šatnách a probíhá kropení na pohled krásně připraveného trávníku. Utkání by mělo začít zhruba za sedm minut.
Počasí je doslova ideální a vybízí k návštěvě fotbalového utkání. Tribuna stadionu Rudolfa Labaje se zatím plní po desítkách fotbalových příznivců. Sektor hostí zůstává prázdný, tak se nechme překvapit, jestli dorazí také nějací fanoušci Sigmy.
Do začátku zápasu zbývá v Třinci necelá půlhodinka a rozcvička obou celků je v plném proudu. Zatímco domácí nacvičují přihrávky vzduchem, základní jedenáctka Olomouce kombinuje na malém prostoru.
Olomoucká rezerva dnes zase nastupuje prakticky se stejnou sestavou jako proti římskému Laziu. Akorát místo Srba Uroše Radakoviće, který do Třince vůbec nedorazí, nastoupí v základní jedenáctce kapitán Jan Štěrba. Mezi známější jména olomoucké sestavy patří určitě zkušený brankář Martin Blaha, záložník Šimon Falta nebo útočník Jakub Rolinc, které známe z A-mužstva z Sigmy. Na lavičku posadil kouč Chromý mimo jiné fotbalisty, kteří jsou letos v B-mužstvu noví, a to Lukáše Buchvaldka s Matějem Hýblem. Rezervnímu mužstvu Sigmy dnes bude scházet útočník Adam Varadi.
Třinečtí nastoupí téměř v totožné sestavě, s jakou vyběhli na trávník při prvním kole MOL Cupu v Novém Jičíně. Jedinou změnou je posazení Petra Joukla na lavičku náhradníků. Místo Joukla bude hrát v základní sestavě Michal Velner. Z nových posil nastoupí od první minuty Tomáš Knötig, Imrich Bedecs a Václav Mozol. Je možné, že se třineckým divákům úplně poprvé představí také Daniel Černý. Druhého nejlepšího střelce loňské Juniorské ligy (20 gólů) prozatím trenér Nečas posadil mezi náhradníky. Na soupisce ovšem vůbec nefigurují další dvě nová jména v třineckém kádru, a to Jakub Teplý a Lukáš Salachna.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Velner, Vomáčka (C), Hloch, Knötig – Bedecs – Malcharek, Málek, Mozol, Tomeček – Dedič. Trenér: Radim Nečas.
Náhradníci: Bruk – Joukl, Janoščín, Čelůstka, Ceplák, Motyčka, Černý.

SK Sigma Olomouc B: Blaha – Texl, O. Ševčík, Štěrba (C), Jemelka – Hladík, P. Ševčík, Habusta, Kalvach, Falta – Rolinc. Trenér: Augustin Chromý.
Náhradníci: Spurný – Buchvaldek, Schmidt, Yunis, Hýbl, Richter, Vichta.

Rozhodčí: Jan Machálek – Pavel Peřina, Valter Boček.
Jako hlavní rozhodčí povede utkání pan Jan Machálek a na čarách mu pomohou pánové Pavel Peřina s Valterem Bočkem. Delegátem utkání bude pan Jaroslav Kubíček.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Bilance posledních čtyř vzájemných utkání Třince a olomouckého béčka je vyrovnaná. Totiž, vždy zvítězil hostující tým. V sezoně 2006/2007 se mužstva potkala ve II. lize, o šest let později v Moravskoslezské fotbalové lize.

Pondělí 4. září 2006, 5. kolo II. ligy, Olomouc:
SK Sigma Olomouc B – FK Fotbal Třinec 0:2 (0:1)
Branky: 6. a 81. Maceček.
Diváci: 478.

Sobota 7. dubna 2007, 20. kolo II. ligy, Třinec:
FK Fotbal Třinec – SK Sigma Olomouc B 0:2 (0:1)
Branky: 31. a 69. Petr.
Diváci: 1022.

Neděle 16. září 2012, 6. kolo MSFL, Olomouc:
SK Sigma Olomouc B – FK Fotbal Třinec 1:2 (0:0)
Branky: 73. Heinz (pen.) – 57. Kyselý, 80. Hupka.
Diváci: 92.

Sobota 13. dubna 2013, 21. kolo MSFL, Třinec:
FK Fotbal Třinec – SK Sigma Olomouc B 0:1 (0:0)
Branka: 52. Nešický.
Diváci: 426.

FNL V NOVÉM KABÁTĚ

Fotbalové národní ligy se v letošní sezoně vůbec poprvé zúčastní jen 15 klubů. Sestupovat tak bude pouze jeden místo předchozích dvou. Novými účastníky se stala mužstva Českých Budějovic a Hradce Králové ze SYNOT ligy. Z moravskoslezské části třetí nejvyšší soutěže postoupila Olomouc B, za Čechy přijal postup nakonec Vyšehrad. Za Žižkov, který sestoupil kvůli finančním potížím, už se náhrada nenašla.

199

Tolik startů v mistrovských utkáních posbíral v dresu Třince levý záložník Miroslav Ceplák. Každý další start v dresů Slezanů tak dvaatřicetiletému Slovákovi zajistí jubileum v podobě dvoustovky.

BÉČKO V LIZE PO TŘECH LETECH

Poslední rezervou prvoligového klubu, která se zúčastnila druhé nejvyšší soutěže, byla Sparta B. Letenští mladíci skončili v roce 2012 na posledním místě a tři sezony hrála Fotbalovou národní ligu pouze A-mužstva. Béčko Sigmy se mezi druholigisty vrací po osmi letech.
SK SIGMA OLOMOUC B

Rezerva olomoucké Sigmy se do druhé nejvyšší soutěže vrací po osmi letech. Ve II. lize skončila nejlépe v letech 2003 a 2005 shodně na 11. pozici. Postup z Moravskoslezské fotbalové ligy si Hanáci definitivně vybojovali už v 27. kole loňské sezony, kdy porazili Zábřeh 4:1. V Moravskoslezské fotbalové lize skončili na 1. pozici s luxusním náskokem deseti bodů na druhý Kroměříž. Trenérem olomouckého béčka je Augustin Chromý, který už rezervu Sigmy před léty ve druhé lize vedl. Kádr, který si vykopal postup, zůstal v Olomouci v podstatě pohromadě a jako hlavní cíl vyhlásil záchranu. Účast ve Fotbalové národní lize vedení Sigmy přivítalo, protože může v kvalitní soutěži zkoušet mladé hráče a nemusí je tak posílat nikam na hostování.

Hráčský kádr

Kostra vítězného týmu z Moravskoslezské fotbalové ligy zůstala pohromadě, v béčku Olomouce skončilo pět fotbalistů. Smlouva vypršela Petru Vavříkovi s Adamem Ševčíkem, hostování zase skončila Janu Kotoučovi z HFK Olomouc, Martinu Bzirskému z Mohelnice a Dominiku Fišerovi z Opavy. Mužstvo posílili naopak navrátilci z hostování Jakub Habusta (Opava), Matěj Hýbl (Kolín) a Adam Varadi (České Budějovice). Z A-mužstva byli o stupeň níže přeřazeni mladíci Lukáš Buchvaldek s Jakubem Rolincem.

Letní příprava

Sigmě vyšla příprava výsledkově mnohem lépe než Třinci, v osmi zápasech totiž prohrála jen dvakrát, navrch přidala šest vítězství. Kromě jiných zajímavých soupeřů se Olomouc před týdnem v Rakousku utkala s Laziem Řím a k překvapení všech italský velkoklub zdolala. Přesto v moravském městě krotí euforii a dobře vědí, že dobrá příprava nemusí vždy znamenat úspěšnou sezonu. Poslední čtyři přípravné duely olomoucké rezervy:

Sobota 18. července, 10:00, letní příprava, Hlubočky:
1. SC Znojmo – SK Sigma Olomouc B 0:3 (0:2)
Branky: 5. Habusta, 15. Texl, 63. Rolinc.

Středa 22. července, 18:00, letní příprava, Slatinice:
SK Sigma Olomouc B – Kim Grant IFA 3:2 (2:1)
Branky: 13. Suljević (vl.), 20. Varadi, 90. Vichta – 18. Traore, 67. Thiam (pen.).

Neděle 26. července, 18:30, letní příprava, Laa an der Thaya, Rakousko:
SK Sigma Olomouc B – Lazio Řím 3:2 (0:1)
Branky: 47. (vl.), 51. Hladík, 76. P. Ševčík – 39. Djordjević, 90. Keita.
Diváci: 600.

Úterý 28. července, 17:00, letní příprava, Kroměříž:
SK Hanácká Slavia Kroměříž – SK Sigma Olomouc B 0:2 (0:2)
Branky: 7. Ordoš, 41. Schmidt.
FK FOTBAL TŘINEC

Třinečtí fotbalisté dnes odstartují po návratu z Moravskoslezské fotbalové ligy již třetí sezonu v řadě mezi druholigisty. Mezi aspiranty na postup ovšem Slezané rozhodně nepatří a jejich cílem je spíše klidná záchrana. Loňská sezona se Třineckým příliš nepovedla, protože skončili až na 13. příčce. S tímto umístěním nejsou pod Javorovým spokojeni, a proto nastaly v letním přípravném cyklu změny. Tou hlavní se stal odchod kouče Marka Kalivody, který však změnil působiště na vlastní žádost. Novým trenérem se stal Radim Nečas, jenž předtím půl roku vedl Táborsko. Asistenten Nečase bude dosavadní kouč třinecké juniorky Kamil Papuga.

Během letní přípravy proběhlo v třinecké kabině spoustu změn. Na hostování zamířil brankář Pavel Rohel, hostování v Třinci skončilo Lukáši Kubáňovi a nepokračují už ani Tomáš Matoušek, Ondřej Smetana, Tomáš Gavlák, Pavel Malíř, Marek Gajdošík a Michael Hupka. Novými posilami se stali záložníci Lukáš Salachna ze Zlína a Slovák Imrich Bedecs ze Sence. Z hostování v Hlučíně se vrátil Jaroslav Málek. Hutníci získali na hostování Václava Mozola z Teplic, Tomáše Knötiga z Karviné, Daniela Černého z Plzně a horkou novinkou je také hostování Jakuba Teplého z Jihlavy. Kádr tedy prošel výraznou obměnou.

Třinečtí stihli ještě pod trenérem Kalivodou odehrát sedm přípravných utkání a absolvovali soustředění v Blšanech. Kouč Nečas zase vedl mužstvo v úspěšné pohárové bitvě v Novém Jičíně. Jediné přípravné vítězství si Třinec připsal proti trnavské rezervě, zpestřením bylo dvojutkání v Praze se Spartou. Podívejme se na poslední tři přípravné zápasy a pohárový zápas v Novém Jičíně.

Neděle 12. července, 10:15, letní příprava, Třinec:
FK Fotbal Třinec – FC Baník Ostrava 1:4 (0:2)
Branky: 84. Zimka – 14. Alispahić, 29. Pyclík, 75. Staško, 79. Pyclík (pen.).
Diváci: 475.

Středa 15. července, 17:00, letní příprava, Katovice:
GKS Katovice – FK Fotbal Třinec 2:0 (2:0)
Branky: 15. Goncerz, 41. Leimonas.
Diváci: 450.

Sobota 18. července, 17:00, letní příprava, Uherské Hradiště:
1. FC Slovácko – FK Fotbal Třinec 0:0

Sobota 25. července, 17:00, 1. kolo MOL Cupu (dříve Pohár FAČR), Nový Jičín:
TJ Nový Jičín – FK Fotbal Třinec 0:5 (0:2)
Branky: 14., 59. a 90. Málek, 18. Dedič, 67. Mozol.
Diváci: 162.
Krásné sobotní dopoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítejte při sledování textového online přenosu z Fotbalové národní ligy. Naše druhá nejvyšší soutěž se po dvouměsíční pauze znovu rozjíždí a o prvním srpnovém víkendu má na programu utkání prvního kola. Už včera novou druholigovou sezonu rozehrály týmy Ústí nad Labem a Táborska, dnes soutěž pokračuje čtyřmi duely, v neděli se poprvé představí nováček z Vyšehradu. Utkání Karviné s Varnsdorfem bylo kvůli infekčnímu onemocnění Severočechů odloženo na neurčito, na Hradec Králové vyšel zase vinou lichého počtu mužstev volný víkend.

V tomto přenosu se detailně zaměříme na souboj mezi celky FK Fotbal Třinec a SK Sigma Olomouc B. Mírným favoritem budou domácí Slezané, kteří sice v uplynulém ročníku skončili až na 13. pozici, avšak letos se jim v úvodním kole postaví nováček, olomoucká rezerva. Ale Hanáky není radno podceňovat. Vloni suverénně opanovali Moravskoslezskou fotbalovou ligu, v minulém týdnu pak kromě Kroměříže v přípravném duelu zdolali také italské Lazio Řím. Proto v Třinci očekáváme spíše vyrovnaný duel. Utkání začne na stadionu Rudolfa Labaje v 10:15. Jestliže nemáte své místo na tribuně, pak sledujte náš online přenos. Srdečně vás zve Ondřej Zoubek, jenž vás zároveň bude přenosem provázet.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.