To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Držení míče: 61 % : 39 %
Střely celkem: 14:6
Střely na branku: 4:4
Rohy: 8:1
Fauly: 11:15
Je dobojováno a na trávníku propuká jablonecká radost! I přes závěrečný drtivý tlak Kodaně hosté udrželi stav 2:3, který znamená postup do další fáze! Ve druhém poločasu se jako první prosadil Greguš, když parádně využil přímý kop. Domácí ale v 72. minutě snížili N. Jørgensenem a drama pokračovalo. Když dal v 83. minutě Pospíšil gól na 1:3, vypadalo to už jasně, jenže Santander dokázal hlavou snížit a odstartoval pekelný finiš. Obrana Jablonce už ale další pohromu nedopustila a to znamená jediné. V losovacím osudí čtvrtého předkola Evropské ligy bude i FK JABLONEC!
90+6
90+6
Na levé straně byl zcela volný Nilsson, mohl si zpracovat a poté i zakončit, jenže volil hlavičku z první a branku minul.
90+5
Jablonec rozehrává přímý kop z útočné poloviny. A čas utíká!
90+5
Delaynemu utekl míč do zámezí, hosté budou vhazovat. A samozřejmě nespěchají.
90+5
Podobně dopadl i Amartey, i on napálil protihráče.
90+4
Pernica svým dobrým postavením zblokoval ránu Delayneho, míč je v autu.
90+3
Hrubý včas vyběhl z brankové čáry a zachytil oblouček, který už mířil směrem k jeho brance.
90+2
Pernica nic neriskoval a poslal míč raději na autové vhazování.
90
Bude se nastavovat pět minut!
90
Santanderův důvod, proč ležel na trávníku byl ten, že ve výskoku schytal úder hlavou od Beneše. Bylo to ale ve vzájemném souboji.
90
Na trávníku leží Santander, míč je v zámezí a rozhodčí píská. Penalta to není, rozehrává se proti Kodani.
90
Další přímý kop pro Kodaň, vše se stěhuje k vápnu Jablonce.
88
Kodaň právě vstřelila branku!
Takže nás ještě čeká drama! Po dlouhém nákopu a hlavičkovém sklepnutí zůstal zcela volný FEDERICO SANTANDER a zblízka se hlavou nemýlil. Kodaň se zcela určitě pokusí o závěrečný drtivý nápor.
88
Poslední změna Jablonce, dohrál Nermin Crnkić, zahraje si Daniel Rossi.
87
Hosté už nic nevymýšlí, pokud se dostanou k míči, tak to řeší odkopem co nejdál od vápna.
86
Předtím ale ještě střídání domácích. Dolů pospíchá Peter Ankersen, místo něj bude hrát Per Nilsson.
86
Po Hübschmannově faulu následuje přímý kop Kodaně z levé strany.
85
Posledních pět minut zápasu. Samozřejmě bez nastavených minut.
83
Jablonec právě vstřelil branku!
Mingazov i v pádu vybojoval míč, posunul jej na MARTINA POSPÍŠILA a ten zpoza vápna vypálil levačkou mimo Andersenův dosah – 1:3!
82
Hosté opět vystřídali, skončil Tomáš Wágner, poslední minuty si zahraje Martin Doležal.
81
Faul na Delaneyho, žlutou kartu za něj vyfasoval Ruslan Mingazov.
81
Ankersenův centr z pravé strany byl sražen, Hrubý jej ale zvládl zachytit ještě na hrací ploše.
79
A Ján Greguš je za to potrestán žlutou kartou.
78
Kodaň v dalším náporu, Greguš vše brzdí faulem.
76
Akce na druhé straně. Crnkić se dokázal proháčkovat do pokutového území, zleva i vystřelil, jenže jeho sražený pokus se stal kořistí gólmana Andersena.
75
Kodaň je rázem v laufu, po rohovém kopu ale přišel útočný faul v podání Santandera na Pernicu.
73
Ofsajd hostů a v něm Crnkić.
72
Střídání Jablonce, Lukáše Masopusta nahradil Ruslan Mingazov.
72
Je sníženo. Amartey vyslal dopředu přesný pas. NICOLAI JØRGENSEN hravě obehrál Pernicu i Masopusta a nasadil Hrubému jesličky. Tohle ještě bude napínavý závěr utkání.
71
I po něm to ve vápně docela hořelo, Delaney se dostal k rychlé střele, tu hosté srazili na další roh.
70
Hosté si teď určitě oddechli, neboť na hranici vápna dostal Kusk míč přímo na nohu a levačkou vyslal nebezpečnou střelu. Ta byla tečovaná a skončila nad brankou. Roh.
69
Ze střední vzdálenosti pálil po zemi Amartey a Hrubý musel rychle k tyči. Zvládl to, stav je stále 0:2.
68
Po Augustinssonově centru vznikl před Hrubým závar, ten hosté nakonec vyřešili rázným odkopem.
67
Tomáš Hübschmann sice trefil ve skluzu míč, ale druhou nohou fauloval N. Jørgensena. Žlutá karta je zcela bez debat.
65
Emoce bublají, prakticky každý dotyk hostů s míčem, či hraniční zákrok je doprovázen pískotem kodaňských tribun.
64
Potíž pro Kodaň. Benjamin Verbić neunesl fakt, že se na něj nepískal zákrok, prohodil něco směrem k rozhodčímu a ten tasil rovnou červenou kartu!
62
Další žlutá, nyní ale pro domácí barvy. Za faul a snad i za následné emoce ji dostal Federico Santander.
61
Domácí vystřídali, dohrál William Kvist, místo něj nastoupil Kasper Kusk.
60
Tomáš Wágner zatáhl za záchrannou brzdu, zastavil sice rodící se brejk, pouze ale za cenu žluté karty.
60
Crnkić předvedl poměrně dlouhé sólo po pravém křídle, zastavil ho až Delaney.
60
Santander upadl v pokutovém území, sudí ovšem ukázal, že to bylo čisté a nechal pokračovat ve hře.
59
Centr Augustinssona byl přetažený, míč prolétl vápnem a nyní jej už vyváží Filip Novák.
58
Z tribun se už snáší nespokojený pískot jak k domácím hráčům, tak i k těm hostujícím, kteří nikam nespěchají a snaží se držet míč.
56
N. Jørgensen se snažil proháčkovat do vápna, těsně před zakončením ale o míč přišel.
55
Santander zezadu fauloval Nováka, tomu se zatím na nohy moc nechce.
53
K míči se postavil JÁN GREGUŠ, prohlédl si situaci, obstřelil zeď i gólmana a zamířil přesně k tyči! V tuto chvíli postupuje Jablonec!
53
Následuje přímý kop Jablonce z levé hranice pokutového území.
52
První žlutá karta utkání. Za faul na Pospíšila ji dostal William Kvist.
51
Beneš předvedl velice nepovedenou rozehrávku, do protiakce se už hrnul Verbić, na poslední chvíli vše zachraňoval nebojácný Hübschmann.
50
No, teď měl Hrubý docela štěstí. Zleva poslal do vápna míč Santander a ten se stočil přesně na břevno! Stadionem to jen zahučelo zklamáním.
48
Kodaň tlačí od úvodních minut druhého poločasu, Jablonec pokračuje v praktikování obranné hráze.
48
Verbić se uvolnil na levé straně a z úhlu se snažil protlačit míč do lepší pozice. Pernica srazil na další roh.
47
Následný centr Augustinssona hosté uklidili do bezpečí.
46
Druhý poločas začal velice utěšenou střelou Delaneyho ze střední vzdálenosti, Hrubý se ale zvládl dostat k tyči a vyrazil na roh.

Fauly: 3:8
Máme za sebou první poločas a zatím je stav příznivější pro hráče Jablonce, kteří ve 14. minutě smazali ztrátu z prvního utkání a po brance Wágnera vedou 1:0. Po gólu sice hosté trochu vyklidili pozice a do tlaku se dostala Kodaň, ta ale v zakončení zatím tápe. Pokud by tento stav vydržel i po devadesáté minutě, čekalo by nás prodloužení.
45+1
45
Bude se nastavovat jedna minuta.
45
Jablonec se snaží o jediné, udržet do pauzy čisté konto. Takže když hrozí v útoku ztráta míče, klidně volí hráči přihrávku dozadu.
44
Domácí přidávají na tempu, rádi by srovnali skóre ještě před přestávkou.
42
V pokutovém území předvedl Pernica zákrok, při kterém se hosté museli orosit, protože souboj se Santanderem byl docela na hraně. Pokračuje se však ve hře.
40
Ofsajd i na straně Jablonce, praporek letěl vzhůru při průniku Tomáše Wágnera.
39
Santander to z dálky zkusil přímou střelou a nemyslel to zle. Míč prosvištěl těsně nad břevnem.
39
Pernica fauloval Verbiće, je tu další standardka pro Kodaň.
38
Velice těsný ofsajd domácích, v akci už nemůže pokračovat N. Jørgensen.
37
Verbićův centr pouze prolétl jabloneckým vápnem a skončil v zámezí. Přesto publikum celou akci odměnilo potleskem.
36
Novák razantním způsobem vybojoval míč a posunul na Crnkiće. Jenže ten byl stejným způsobem odzbrojen Amarteyem.
34
Kodaň teď přidala na tempu, Jablonec se pouze brání odkopy. Zatím úspěšně, domácí marné hledají cestu k zakončení.
33
A následný centr od rohového praporku odkopl do autu Pernica. Kodaň vhazuje.
32
Augustinsson poslal do vápna hodně točený míč, Wágner odhlavičkoval na roh.
31
Karavajev odvracel trochu zbrkle, tohle šlo řešit lépe. Nakonec to dopadlo rukou na straně hostů a přímým kopem.
29
Amartey přenechal míč Gregušovi, jenže ani jemu se nákop nepovedl, Pospíšil se adresátem pasu nestal.
28
Masopust v útoku fauloval Delaneyho, útočná akce Jablonce je tak u konce.
27
Zatím to obrana Jablonce zvládá perfektně, neprošel ani Kvist a musel volit příhru dozadu.
25
Nyní už v útoku domácí tým, vše ovšem probíhá v uctivé vzdálenosti od Hrubého pokutového území.
23
Oj, to je škoda! Po centru Nováka se na první tyči dostali do zakončení Wágner s Masopustem, tlačili míč za brankovou čáru, jenže trefili pouze nohy bránících hráčů a snad i tyč.
22
Obrana Jablonce vše vyřešila, gólman Hrubý nemusel zasahovat.
22
Přímý kop pro domácí po faulu na Ankersena. Uvidíme centr z pravého křídla.
21
Dva fauly v krátkém časovém úseku, po jednom na každé straně.
19
Teď už Hrubý vyběhl na centr včas, vyboxoval jej na hranici vápna, odkud do hloučku těl pálil Verbić. Rána byla sražena, dopředu jde Jablonec.
18
Další Santanderův výpad, nyní se do vápna prodíral po pravé straně a Pernica na poslední chvíli uklízel míč na roh.
16
Augustinsson nacentroval do vápna, Hrubý míč trochu podcenil a určitě si oddechl, že následné zakončení skončilo mimo.
16
Domácí přišli s rychlou odpovědí, Santander se cpal do skluzu a jen tak tak nezasáhl míč. Takhle je z toho roh pro Kodaň.
14
Výborně, Jablonec jde do vedení! Po trochu neučesané akci, kdy se míč několikrát odrazil, šel do hlavičky TOMÁŠ WÁGNER a i přes schytaný úder kopačkou do hlavy dostal míč pod břevno!
14
Hübschmann svým důrazem přetlačil Santandera a založil útočnou akci.
13
Ofsajd hostů a v něm polapený Wágner.
12
Karavajev posílal na pravé straně vysoký oblouček, jenže nepřekonal Augustinssona, ten si akrobaticky stáhl míč ze vzduchu na svou kopačku.
10
Deset minut za námi a zatím sledujeme spíše poziční bitvu.
9
A hra míří přes Augustinssona a Delaneyho zpět až na obrannou polovinu.
8
Kodaň se pokouší o akci po levém křídle, je to ovšem hodně statické.
7
Masopust se snažil technicky zpracovat přihrávku od Nováka a rychle se s míčem otočit, jenže provedení bylo špatné a míč se od něj odkutálel pryč.
7
Delaney fauloval Masopusta, Jablonec rozehrává poblíž středového kruhu.
6
Augustinsson se snažil prostrčit na Verbiće, proti byla dobře postavená obrana Jablonce.
5
Kodaň zatím hraje hodně opatrně, rozehrávka probíhá mezi bránící řadou.
4
Jablonec byl opět u míče, jenže Benešův pas na Karavajeva byl příliš vysoký a skončil v autu.
3
Centr na bližší tyč, tam ale zaúřadovala domácí obrana a hravě poslala míč z vápna.
3
Před rozehráním musí sudí tlumit strkanice na malém vápně, ale už může Novák kopat.
2
No vida, úvod je ze strany hostů aktivní, Jablonec si vybojoval první rohový kop.
1
Po Ankersenově nepovedeném odkopu se míč dostal do zámezí, Jablonec tak může vhazovat na útočné polovině.
1
Výkop měli hosté.
1

FC Kodaň: Andersen – Ankersen, Antonsson, M. Jørgensen, Augustinsson – Kvist, Amartey, Delaney (C), Verbić – Santander, N. Jørgensen. Trenér: Stale Solbakken.
Náhradníci: Christensen – Høgli, Nilsson, Kusk, Remmer, Pourié, Hendriksson.

FK Jablonec: Hrubý – Karavajev, Pernica, Beneš, Novák – Hübschmann (C) – Masopust, Pospíšil, Greguš, Crnkić – Wágner. Trenér: Jaroslav Šilhavý.
Náhradníci: Bárta – Kysela, Rossi, Mingazow, Doležal, Romera, Trávník.

Rozhodčí: Leontios Trattou – Michael Soteriou, Sotiris Viktoros (všichni CYP).
Oba týmy jsou již na trávníku, zápas za pár okamžiků začne. Stadion se slušně zaplnil, vyprodáno však není.
Zápas uvidí stadion Parken a výkop se uskuteční v 19:45. Rozhodně si tuto odvetu třetího předkola nenechte ujít a buďte u našeho přenosu. Všichni jste zváni.

Zápas povedou pánové z Kypru. Jako hlavní se představí Leontios Trattou, kterému budou pomáhat Michael Soteriou a Sotiris Viktoros. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Vasilis Dimitriou.
FC Kodaň

Dánský celek je ve velkém laufu, týmu se daří jak v Evropské lize, tak i v dánské Superlize. Tu Kodaň zahájila dvěma výhrami a do dnešního zápasu tak vstupuje s opravdu velkým sebevědomím a řádnou formou.

FK Jablonec

Český tým na tom tak dobře není. Ligovou soutěž sice zahájil výhrou v Příbrami, jenže pak přišla porážka od Kodaně a remíza 2:2 doma s Bohemians. Dnes se ale Jablonec pokusí hlušší období prolomit a zabojuje o otočení stavu dvojutkání proti Kodani. Odměnou by tak bylo pokračování v pohárové Evropě.
První utkání

Minulý týden se oba celky střetly v Jablonci a i když byli domácí aktivní, tak se vytoužené branky nedočkali. Na druhé straně ovšem udeřilo. V 51. minutě se nádherně trefil Verbič a po této trefě tak má blíže do čtvrtého předkola dánský tým.

FK Jablonec – FC Kodaň 0:1 (0:0)

Branka: 51. Verbič
Žluté karty: 44. Hübschmann – 56. Delaney
Červená karta: 69. Tecl
Dobrý večer u odvetného utkání třetího předkola Evropské ligy, ve kterém se střetnou týmy FC Kodaň a FK Jablonec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.